Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
7. srp 2010

Uvarila som kukuricu, vonia teraz cely byt, joj je to riadna mnamka. 😀

sherry28
7. srp 2010

myslíš jako klasickou kukuřici? Nebo popcorn 😕 Já jsem udělala zase popcorn do mirovlnky, medový a máslový a taky voní celý byt 😉 😵

gina333
7. srp 2010

@sherry28 : klasicku 🙂 aj popcorn robievam v mikrovlnke ale malicme cerstvu kukuricu tak som uvarila. U nas to asi skor smrdi od nej ako vonia, ale pre mna je to vona, lebo ju milujem.

katzi
7. srp 2010

já vím, že jsem věčně nespokojená, ale než takový počasí jako je dnes, to raději ty tropy co byly 😔 Přišlo mi to jako podzim, až jsem z toho začala chytat pomalu splín, že je po létě a čekají nás dlouhý šedý, upršený dny 😖 Raději jsem potom zapálila ve svícínkách doma svíčky ať to udělá příjemnější atmosféru..

prchalko: u nás by na stříhání nehtů zabraly snad jen nějaký sedativa 😀 Fakt nepomůže lautr nic, ani žádná dobrota, ani DVDčko, ani reklamy v TV, nic 🙂

gino: a jakou barvičkou maluje TM obývák? Nějak barevně, nebo jen bíle? A jak mu to šlo od ruky? 🙂

prchalka
autor
7. srp 2010

Dobrou noc, víc nestihnu 😔 Nebo si MM rozbije hlavu flašku, hňup!

sherry28
7. srp 2010

tak po tropech se mi taky stýská ☹ ale ty už jen tak nebudou nejtepleji bude v úterý a ve středu 25°C 😅 ale jinak teploty kolem 21°C takže nic moc na srpen ☹ u nás stříhání nehtů v pohodě kdy chci, prostě nastaví ruku a stříhám a nohou ho to lechtá tak trošku uhybá, ale jinak drží 😉 🙂
@gina333 tak kasickou kukuřici jsme měla minulý týden syrovou mám ráda úplně tu mlaďoučkou sladkou, skočila jsem s klukama do pole vedle bytovky 😀 pak jsme seděli na schodech a loupali 😉 dneska jsem se koupala poprvé s Márou ve vaně, furt mi myl bříško a hladil mimíka 😵

teď jsem si nalila skleničku pivka a udělala k tomu topinky s ďábelskou pomazánkou a ta má teda říz 😀 až mi vylézají oči z ďůlků 😉 všem pěkný večer a ještě lepší noc

gina333
7. srp 2010

@sherry28 : mnam topinky, musim si spravit aj ja. 🙂 Zlaty musel byt Marecek v tej vani. 😉

@katzi : my mame cely byt vymalovany farebne, v obyvaku su 2 strany biele a dve cervene, tak biele su v pohode maloval na cerveno, je to krasna syta farba, moc na nam to paci. On je na take veci sikovny, cely byt vlastne vymaloval sam. 😉

Sophi spinka ideme dopit vinko. 😉

Prajem prijemnu noc. 😅 😅

sherry28
7. srp 2010

@gina333 my jsme taky barevný 😀 každá místnost jiná barva 😉 😵
@prchalka no jak jsi psala jak to chci udělat, aby kluci byli jiní než většina chlapů, tak je fakt, že chlapi majé svoje hlavy, ale chci aby věděli, že ženská se doma nefláká 😉 nemůžu samozřejmě říkat jak to bude až budou dospělý, ale líbil se mi Luky, když měl MM nejapný poznámky, tak Luky prohlásil máma má hodně práce(začal všechnu jmenovat) a hraje si s Marečkem, ale ty ne 😅 MM sklapnul a odešel 😀 to je zastání, že? 🙂 doufám, že si to bude pamatovat celý život jak doma ženský makaj a nebude stejný jak MM 😉 a už vypínám PC zavíraj se mi oči 😔

matova
7. srp 2010

Ahojte,
my sme zažili dnes prespanú noc, no aspoňže tak 😀 . Spala som ako drevo, mm bol dnes doma, aj zajtra bude, ráno malý ťahal topánky ešte ani nebol najedený 🙄 😀 ...tak ho vzal mm na chleba,plakal že nejdem aj ja...a nakoniec aspoň kúštik pečiva spapal ale vonku sa hneď potom išlo. Vcelku náročný deň- chlapi vetónovali a my sme pobehovali okolo, zabávali ho ako sa dalo a snažili sa udržať ho na pozemku. Svokre som ho nenechala ani na hodinu- on hrozne plače, mne je ho ľúto, okamihy tam jasne že boli že bol s ňou aj dakde pomimo sám, ale aj tak- som ako zbitý pes už 😅 . No- aspoň som si schrupla cez obed hodinu- keď som ho dávala spať a rozmýšľala čo budem rýchlo robiť keď zaspí 😀 . Poo bolo podobné- betónovašky, mm kosil záhradu, a my sme zas pobehovali až do večera. Zaspal o 21:30. Pred spaním som mazala ďasná- nechal si to äakurát by mohol držať otvorené ústa dlhšie a nie cvaknúť po polsekunde 😨 ). A vyzerá to tak že čoskoro sa bude asi prerezávať aj druhá horná päťka- cítila som tam hrbolček. Idem kuknúť ako u vás, je tam toho dnes veľa? 😅

matova
7. srp 2010

predchvíľou som bola ešte vyvesiť vyprané prádlo a malý už plakal- nevidel ma tam- o cvíľu ma asi zas skontroluje 😕
gina: kukuricu aj ja milujem varenú, no tohto roku som ju ešte ani nemala 😒
prchalka: mojmu a štiepia nechty na palčekoch- on nimi včade rýpe a potom sa mu to tak robí- aj to sám spozoroval 😅
katzi: nechty aj u nás nič moc- zo spánku sa mi budí pritom, radšej teda normálne - ale musím ho kadejakými somarinkami ukecávať- že mu tam sedí špinka a špinka tam nemá čo robiť lebo šimonko je čistý chlapček...a väčšinou ho ukecám že mi dá ostrihať zak 2-3 nechty.- tak striháme postupne nonstop- ale nohy- to už je des 🙄
lehna: tiež som v ton že šiesta choroba sa dá chytiť len raz 😕, nám dali Fenistil kvapky

a ja sa na viac už nepamätám 😖 , fakt sorry 😔 . Všetkým pokojnú noc 😎

hancazivocich
8. srp 2010

Dobré ránko,
u nás noci šílené.... Gratuluji všem za jejich prospané, zasloužíte si to.......

Jinak dnes odjel přítel do práce - na stavbě se jim protrhla ochranná hráz, mají zatopenou strojovnu, jedou kontrolovat strojovnu.

Aktuální fota účesu malý nemám, ale myslím na to a eventuelně dodám.

Nehty na palcích se též třepí - páč Kikouš také ryje palečky...

prchalka
autor
8. srp 2010

Dobré ráno,
po koupání říká MM malý: "A dneska budeš spát až do 4h, ano?" Večer se naštvaně uklidil do pracovny a spal tam, já normálně v ložnici, čorízo u sebe, takže každý jinde. Probudila jsem se asi 2x, ale ve 3.30 už mi bylo divný, že jsem doteď neslyšela žádný brek, tak jsem nevěděla, jestli už jí má u sebe 😕?!?! Jdu se podívat a ona stále spí v postýlce 😕 Ve 4.05 koukám na budík a za chvíli slyším: "Mamííííí, mamííííí", takže opravdu do 4h 😉 a pak ještě do 6.30!
Jinak už vím, z čeho mě bolí záda, ze spaní to teda není, ale uvědomila jsem si, že jí vlastně přes den nosím a zvedám a pak se to všechno ráno projeví 😅
Včera super bobík i před návštěvou do trenýrek, rychle a bez breků, měla z toho i radost. Jen tu chvilku pobíhala jak čertík na gumičce, tak jsem tušila, že to přijde 😅 takže myslím, že už s tím nebude velký problém, uff 🙂 Doufám, že už jsme v dalším levelu 😀 😀

@sherry28 Téééda, Luky je gentleman už teď, krásně se tě zastal, šikulka je to!! 🙂 Až mě to skoro rozbulelo!

prchalka
autor
8. srp 2010

Ještě jsem zapomněla dodat, že čurká v pohodě, ale musí mít JEN spoďáry. Pak si říká a stahuje si je sama a sedá si na nočník taky sama. Jak má ještě něco na tom - tepláky, kalhoty apod. vždycky si to při první příležitosti počůrá.. Takže i když je takhle, lítá jen ve spoďárech 😖 To jsem zvědavá, kdy jí to pustí..
O venku nemluvím, tam by se počůrala raz-dva 😅
Včera jsem jí nandala křupíny a .... nehtíky na nohách v pohodě ostříhala - s tímhle problém naštěstí nemáme, i když občas jí to trošičku asi lechtá, ale drží 😉

sherry28
8. srp 2010

dobré ráno 🙂
sice neprší, ale je tam škaredě 😒 jsem ráda že Mára spí už celou noc, člověku je hned líp a už se na to můžu spolehnout, že v noci spí(až na některé vyjímky jako zuby, nebo nějaká nemoc, ale to k tomu patří) 😉 ono už stačí, že se s tím břichem nemůžu moc vyspat, tak se v noci dost obracím a měním polohy, protože mám v břiše nočního dravce, který celou noc prokope a ráno o něm nevím, tak doufám, že se to otočí až vyleze 😅

gina333
8. srp 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : paradna noc, aspon si sa trocha vyspala. My nechty strihame v pohode, sadnem si k telke ked je reklama, vtedy ani nedycha. 🙂 😉

@matova: uff, cely den vonku behat za malym, veru to ti nezavidim, ze ani na chvilku ho nemozes s nikym nechat. 😒 Ale mozno, ze sa to zmeni ked bude mimco na svete, uvidis ako ti bude pomahat. 🙂 ved uz bude rozumny velky chlapec. 😉

U nas noc s jednym budenim o 1:30 az do 7:00.

katzi
8. srp 2010

Dobré ránko,

u nás se dnes spalo, jupíí. Poprvé v až v 5h - dala jsem jí mlíko a vstávačka v 6.30. Takže fajn. Jinak je tu opět hnusně. Myslím,že letos už pořádný léto nebude.Jedem dnes na oběd ke tchýni a potom na velký nákup.

gino: jj, barvičky v bytě jsou fajn 😵 Já chtěla do obýváku a jídelny takovou meruňkovou, ale vyšla bohužel světleji, takže je to docela nevýrazný, skoro až bílý 😒 Malovali jsme nedávno, tak nemůžu MM hned prudit, že to chci přemalovat, chvílí počkám a začnu si ho zpracovávat 😉 😀

prchalko: tak vidíš jaká je čorí poslušná holka, dá se jí povel, poslechne a spí až skoro do rána 🙂

sherry28
8. srp 2010

dneska si uděláme knedlovepřozelo 😵 já budu vařit a chlapi pojedou na houby, takže budu doma konečně dvě hodiny sama 😀 a večer bude možná smaženice 😉

gina333
8. srp 2010

@katzi : my malujeme dost casti, na chodbe a v kuchyni Sophi pokreslila stenu, a v obyvaku odlupla zo steny tak MM musel malovat. 😉 My mame vyraznejsie farby, ale nikdy nie na celu izbu, len na 1-2 steny. Teda okrem detskej, tam je aj oranzova aj zlta a plafon je modry ako nebicko. 😵 Inak, fajn noc ste mali, uz aby to aj tak ostalo.

gina333
8. srp 2010

@sherry28 : my sme tiez mali prazenicu z hub, riadna mnamka. 🙂 Dnes vari svokra svieckovu, iu sa nan tesim. 😉

sherry28
8. srp 2010

@gina333 já jsem taky přemýšlela jestli nemám udělat svíčkovou, ale vyhrálo to knedlovepřo 😉 a příští víkend svíčková 😵 už to tady voní, konečně mi nikdo nestojí za zadkem a nikdo po mě nic nechce, užívám si toho, že jsou všichni pryč 😀

adka12
8. srp 2010

Baby poradte, čo robiť s dcérou, aby spala v noci? Idú jej stoličky a očáky a v noci vôbec nechce spať, len mrnčí, prevaľuje sa a ked zdriemne, strhá ju a zase je hore. Spí len minimálne. Dnes som dala nurofen sirup tak spala od tretej ráno do šiestej. a máme mundisal gél ale ten nejak nezaberá.

gina333
8. srp 2010

@adka12 : presli sme tym vsetky 😉 😉 ale skus Vibrucol cipky, alebo homeo Chamomilla 15 CH. Nam to pomohlo. 😵

adka12
8. srp 2010

@gina333 a čo je lepšie? počula som o obidvoch prípravkoch, ale ešte sme neodskúšali

gina333
8. srp 2010

@adka12 : ja som mala s cipkami problem, ale Chamomillu mozem z vlatnych skusenosti iba odporucit, ja jej davam kazdy vecer pred spranim uz hrozne dlhy cas. 😉

ined77
8. srp 2010

ahojky 🙂 ,
tak se vám musím svěřit, že jsem dnes otrávená jako šíp 😔 ...
noc hrozná ☹ ...lehnout jsem si šla ve 21.30, ani usnout jsme nestačila a už to začalo, pláč, kňourání, vrtění atd až do 1.30, kdy se událo velké finále v podobě pročurání pyžamka 😖 .
budík v 6.15 😔 .
MM byl taky krásně naladěn, matýnek dělal od rána samé naschvály..jako vysypával suchary na zem, rozestýlal postel, čurbesil, rozpatlal banán na pohovce atd 🙄 .
nakonec ještě neobědval...měl v 10h přesnídávku a zřejmě mu stačila 😝 .
spinká od 11.35 a doufám, že vydrží aspoň 2h 😅 ...dnes už jsem na něj byla i protivná, jak mě rozčiloval ☹ .
jo a ještě při odnášení plného koše s prádlem jsem zakopla o žehlicí prkno a protože stál matýnek hned vedle, tak jsem to aspoň zbrzdila nohou...tak mě ještě bolí prst na noze 😖 .matýnek se samozřejmě lekl a začal jančit, při pokusu uklidnění jsem dostala ještě čelo 🙄 ....což už jsem musela jít rozdýchat jinam 🙄 😅 .
tož tak se dnes mám...fakt den blbec 😒 .
ale nechci nikomu kazit nedělní náladu, snad se to odpoledne spraví 😉 .
jedeme k babi a dědovi, tak snad bude matýnek lépe naladěn 😅 .
jo a včera jsem narazila na proklubanou špičku pravé horní 3 😀 ....tak aspoň tak...ještě jedna mrška 😉 a bude snad chvilku klid 😅 .
právě si sladím život 😀 , tak jdu kuknout jak se máte vy 🙂 .

ined77
8. srp 2010

@sherry28 🙂 ...krásně se tě luky zastal 😵 , tak to má být 😵
teda ten filípek 😨 , ale zase když spinká celou noc, tak se to asi dá 😅 ....ačkoliv, ono není jednoduché zabavit tak malé mimčo 😅
jejda, knedlo 😝 .....hmm, hned bych si dala 🙂 ...já teď trošku strádám..matýnek pořád dietkuje, MM je pořád v práci, tak se trošku odbývám 😅 .hlavně nemůžu nic jíst a vařit před matýnkem, aby to nechtěl taky ☹ .a popravdě se mi ani sama pro sebe vařit nechce že 😀 .
takže mimísek je nočňátko 😲 ...no snad ho to do porodu přejde 😨 😀

@gina333 🙂 ...taky už se těším do nového bytu na nějaké barevné vymalování 🙂 .chtěl jsem i červenou, ale zradila mě od ní kamarádka...mají tak jednu stěnu a každá ťapka na tom jde vidět 😕 ...tak musím vymyslet něco jiného 😅 .
kukuřičku já nějak nemusím, ale naše babi by se po ní utloukla 😀

@katzi 🙂 ..super noc 🙂 .
jako mně se po tropech letos fakt nestýská, konečně mi není pořád zle 😅 , ale pršet teda nemusí, to je pravda 😒 . kupodivu u nás toho ani nijak moc nenapršelo...jen vlastně dnes přes noc a ráno.
mně už asi hrabe, protože jsem se přistihla, že se těším na vánoce 😅 ...asi z nevyspání 😀

@prchalka 🙂 ...to jste dobří s tím čurkáním 🙂 ..u nás se teď pořád raději plenkuje, ale matýnek hlásí 😀 .
jen doufám, že nezapomene, jak pěkně čurkal venku 😨 .
matýnek má nehtíky v pohodě, akorát na palečkách na nožkách je má takové tvrdé 😕 .ale jinak je má pěkné 🙂 .
u nás jdou ostříhat ručky v pohodě, ale nožky prostě nedá 😖 ...myslím, že je hodně lechtivý 😅 .
TM by měl čorí nařídit spánek každý večer 😀 ..a jestli zvládne telepatii, tak prosím i tomu našemu rarachovi 😀 .

@hancazivocich 🙂 ...tak ať máte taťku brzy a v pořádku doma 🙂 !

@matova 🙂 ...i matýnek kolikrát pláče, třeba když se jde s MM koupat, ale nechám ho 😔 (sice mně to kolikrát srdce trhá, ale)...on se musí naučit být aspoň chvilku s někým jiným.a ze zkušenosti vím, že u toho dítka je to chvilkové...je potřeba ho něčím rozptýlit atd.
já si teda stejně myslím, že ta závislost časem přejde sama, ale zase je pravda, že kluci dokážou být mamánci pěkně dlouho 😅 .
prosím tě kolik jsi přibrala...asi jen nějaké minimum, když tak pořád běháš ne? 😅 ... ☹
a co to šimonkovo pití? pořád stejné? 😕 ...my máme od dr. ''nařízené'' pít vodu a slabý černý čaj..no, tak teda pije pořád tu svou hami šťávu...protože prostě nic jiného krom pár hltků vody nedá 😒 ...ale ta šťávečka je z jablka, mrkve a banánu, tak snad by to nemělo nějak moc vadit.ale teda kaká často pořád 😒 ...si pořád říkám, jestli to vážně nebude od těch zoubků...vylezla další 3 😨 ...ale zase ten hlen v kaku a ta barva spíš napovídala fakt nějaké infekci ☹ ...no uvidíme.

gina333
8. srp 2010

@ined77 : no fakt den blbec, ale hadam to uz mas za sebou a poo bude vsetko fajn, hlavu hore. 😉

Sophi spi, MM krasne poupratal izbu ktoru vymaloval, aj podlahu pozmyval, ja idem len poukladat veci na policky. 🙂

ined77
8. srp 2010

@adka12 🙂 ...to bych taky ráda veděla co dělat 😅 😀 ...no néé, je to fakt hrozné.asi nezbyde než počkat a vydržet než prostě zoubky vylezou ☹ .
nám zdálo se z počátku fungovaly pár dní viburcol čípky, i když ze začátku u zavádění byl veliký křik.
zato třeba chamomilla u nás nefungovala vůbec...vyzkoušej obojí 😉 .držím palečky! 🙂

ined77
8. srp 2010

@gina333 🙂 ...děkuju 🙂 , já se snažím, ale jednou za čas mám den, kdy bych nejraději zalezla do postele a zůstala tak až do druhého dne 😀 .
TM je šikulka 🙂 , to je veliká výhoda mít tak zručného muže...to u nás není..na vše se musí někdo zavolat, najít atd ☹ .
no každý umí něco jiného že 😅 ...i proto bychom ani nemohli zůstat na tom baráku.

gina333
8. srp 2010

@ined77 : ale s tvojou kamaratkou nesuhlasim, my sme dali iarivu cervenu spanielska korida sa vola ta farba, a je super. Vobec na nej nevidno capky, az nato , ze kusok farby odlupila Sophi ale to bola vlastne chyba steny a nie farby. 😉 Takze sa cervenej neboj. 🙂