Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
14. srp 2010

@gina333 já taky ne 😅 a z ničeho nic asi to fakt bude nějaká alergická reakce na oděv nebo něco 😖

sherry28
14. srp 2010

dneska vaří MM, dělá kuřecí prsíčka zapečené ve smetaně se žampióny 😵 a mě bylo divné, proč se ráno tak hnal na nákupy 😀 dokonce umyl i nádobí 😅 a já se můžu věnovat klukům 😉

gina333
14. srp 2010

@sherry28 : teda, to je chlap, asi od teba nieco chce. 😀 😉 Ja som varila kuraciu polievku a ryzovy nakyp. 🙂

prchalka
autor
14. srp 2010

Já z toho plemena fakt nebudu!
Než odjeli, ukazuju mu opravdu důrazně, že jim dávám věci na převlečení. Teď s ním mluvím po telefonu, už jedou domů a.... "Tys nám nedala věci na převlečení?"
Předtím jsem batůžek ještě uklidila, všechno tam naskládala tak, aby to bylo vidět. Akorát jsem ty věci dala do malé taštičky, ať jsou pohromadě!! 🙄 😠
Jinak teď jsem skončila a sedla si na prdel, jdu obědvat. 😝

sherry28
14. srp 2010

tak Mára spí a já baštím tu mňamku 😵 on vaří tak jednou za tři měsíce a když vaří, tak teda vaří, ničím nešetří a nic nešidí 🙂

@gina333 no nebo mi vynyhrazuje minulý víkend 😉 a má to móóóc dobrý, asi mu za to i něco dám 😀

@prchalka dobrou chuť, taky obědvám 😉

sherry28
14. srp 2010

@gina333 nákyp bych si dala jako dezert 😀

gina333
14. srp 2010

@prchalka : to plemeno my ani nespominaj, mna MM tak nas.al, ze som sa musela ist von prevetrat. 😠 Sophi spinkala v kociku iba 50 minu, ale co uz. 😉

@sherry28 : ja uz som taka premasovana, ze som mala chut na sladke jedlo. MM by jedol maso z masom, tak aspon v sobotu sme si dali vynimku. Az na tu polievku. 😉 🙂

Ideme na chalupu a vecer sa griluje u Nati, dufam, ze Sophi vydrzi a nebude nervozna. 🙂 🙂 Peknu sobotu babenky. 😵 😵

prchalka
autor
14. srp 2010

My taky nespaly moc.. prý 40 minut cestou tam a 25 cestou zpátky. Byli fakt v Praze, koupil jí k narozeninám autodráhu 😅 tak to moc dlouho nevydržel!! A k obědu měla Happy meal 😅 Přebaloval v Mekáči na dámským záchodě, proto nenašel ty věci na převlečení, prý se tam nemoh ani otočit, načež jedna super paní to šla nabonzovat obsluze, že je tam chlap na ženským wc. To bude jistě nějaká chápavá matka od dětí 🙄

sherry28
14. srp 2010

@prchalka 😀 😀 na ženským WC 😨 to je borec, dokážu si představit ty pohledy ženských 😀

sherry28
14. srp 2010

Mára je vyspalý tak nasadíme holiny a razíme do louží 😉

anta
14. srp 2010

Ahoj holčiny, tak mi samozřejmě nespali, zato jsme si užili společné venčení. Můžete juknout do albíčka, jestli se chcete pobavit 😉 Už dávno teď spí, ten byl rád, že jsme ho zahodili do postýlky 😀 😀

sherry28
14. srp 2010

@anta krásné fotečky, hlavně ta s bublinkou je vydařená 😉

anta
14. srp 2010

Sherry - díky moc, focení mě baví, protože to moc neumím 😀 😀

ined77
14. srp 2010

ahojky 🙂 ,
tak já dnes až takhle pozdě večír, neboť mi nejel od včera net 😖 ...dnes jse už volaa i technika a až navečer m napadlo to zkusit restrtovat, přičemž se mi celý pc kousnul, ta jsem to vypla a zapla a...jede 😅 ...prý se to někdy stává, ale že by mi třeba řekl ať to zkusím to nééé 😠 😀 .
ale tak aspoń jsem se po o natáhla, něco přečetla a tak 😉 .
noc docela šla..i u nás byla docela běsná bouřka..v 1h ráno, naštěstí matýnka to nevzbudilo a já šla jen schovat z balkonu ručník a bryndáček a spalo se dál..a tď pozor...budík dnes u nás v 7.20 😲 ..haleluja 😀 ..byla jsem ráda, ač jsem pak teda nic nestíhala, že maty vydržel tak dlouho, potože MM měl včera v práci akci a přišel domů chudák až ve 3.45...a do práce šel ráno v 8.30 😔 ...no comment 😒 .a to dělá devátý den v kuse ☹ .
jinak den byl fajn 🙂 .matýnek dnes slípkoval...jen dopolko byla nehoda i s kulichem ve slípkách 😅 , ale zase předtím se malinko vykakal a vyčurkal do wc 😵 .
odpol jsme byli u dědy a babi, takže fajn 🙂 .
zato teď večer mi zvedl mandle 🙄 ...uspávání 70 minut! 😠 ...mezitím ještě kakal (není ale divu, neboť u babi do sebe zase nacpal páté přes deváté), jenže pak začal jančit a hlavou se mě snažil bouchnout do břicha 😠 ..tak dostal po zadku.pak pořád kňoural a vymýšlel tak dlouho až mi ruply nervy a já ho sjela 😠 ...usnul ve 20.45 😔 .
takže konec dne nic moc a ještě jsem do sebe ve vzteku narvala koblihu a malý řízek s okurkem 😝 😅 .
mě jednou z toho uspávání prostě trefí šlak 😒 ..a to spinkal po o 1.50...nic velkého...
reagovat budu až zítra 😉 ...jsem už celkem utahaná a hlavně zvyklá večer už touhle dobou klimbat 😅 😀 .
všem krásnou dobrou noc a hezkou neděli 😵

prý má zase v noci bouřit 😨 ...hlavně přes den je tu vedro jako v pekle 😒 ...
jo jen...
sherry 🙂 ... ☹ , to vypadá dost ošklivě 😨 ...nezkoušela jsi ty fenistil kapky?pokud by to byla alergie na něco, měly by zabrat 😉 .

prchalka 🙂 ....mně taky přijde TM jako po lobotomii...s tou motorkou 😝 😀 a neříkám nic 😀 😎 😀

a už fakt jdu 😉 , páááá 😵

gina333
14. srp 2010

@prchalka : ja stale vravim, ze ten tvoj chlap nema chybu 😀 😀 😀

Poo bolo uplne perfektne, boli sme na chalupe potom na opekacke u Natalky. Sophi tam bola za hviezdu, vsetky deti sa o nu trhali, ja som mohla v pohode klebetit. 🙂 🙂 🙂 Konecne mam Natalku doma, akurat vyjeda melon s MM a ja ficim do sprchy. 😉

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

sherry28
14. srp 2010

tak já hlasím,, že Mára konečně spí po 60 minutách uspávání 😝 😠

ined77
14. srp 2010

@sherry28 🙂 ...takže nejen u nás 😠 😅 ..asi nějaké erupce...jsou to zlobidla 😠 😅 .

sherry28
14. srp 2010

@ined77 koukám, že nejsme jediný kdo dneska takhle dlouho uspával 😉 Matýsek s Marýskem se rozhodli ráno si přispávat, že? mám pocit,, že oni dva byli vždycky nejdřív vzhůru 😀 my teda takto spali jen 2x 😉 fenistil kapky doma nemám 😒

ined77
14. srp 2010

@sherry28 🙂 ...jj, oba jsou to ranní ptáčata 😀 .u nás se obyč vstává od 5.30-6 h.vyjímečně do 6.15..dnes trhl rekord, ale teda... 😠 ..ten mi hnul žlučí 🙄 😀 ...ale že já se nechám taky tak vytočit 😖 ...pak je mi to samozřejmě líto ☹ .
dnes je na mně vidět ten po o net deficit 😀 ..nemůžu se odpoutat a pořád tady čučím, ale u vážně jdu... 😀 😉

brou brou 😵

ined77
14. srp 2010

@sherry28 🙂 ...jo ty kapky..no to je škoda 😒 ...oni jsou bohužel jen na předpis..i když teda netuším vůbec proč 😅 .
tak ještě zítra a pak už vám dr. poví co a jak 😨 ..budu držet moc palečky 😵 !

sherry28
14. srp 2010

@ined77 mě taky dneska vytočil 😠 ale už spí 😉 má štěstí 😉 ono je těžký sedět hodinu na místě s břichem velrybím, zadek dřevěný, ruce brněj a záda bolej 😅

sherry28
14. srp 2010

tak všem dobrou noc 😉 krásné sny a malou bouřku, ať se dobře spí 😵 😔 😔 😔

gina333
15. srp 2010

dobre rano 🙂

ako som citala vcera uspavanie bolo skoro vsade na prd. 😉 😒 U nas vecerne bolo fajn, kedze cele poo behala vonku a cez den spala 50 min, ale na obed my vo vnutri spat nechcela, veru som jej aj na zadok nalozila 😲 nakoniec som ju supla do kocika a von. Takze som nestihla zehlit, no caka ma taka kopa ze az. 😝 😝 Ale noc bola v pohode s jednym budenim, vstavala o 7:00. Idem pustit pracku, Natalka ma plny kufor spinavych veci tak sa musim do toho pustit. 😲 😉

sherry28
15. srp 2010

dobré ráno 🙂

prchalka
autor
15. srp 2010

Ahoj,
dočtu později.. Mám toho dneska v hlavě nějak moc, ještě jsem se z noci nevzpamatovala.
Teď MM říká, že tcháni na oběd nepřijedou, takže odpadá řešení, jak budem dneska uspávat v cirkusu, tak dobrý 😉
Usnula ve ve 20h, už to, že nás nechala koukat na 2,5h film byl výkon 😕 😕 Pak jsem byla plná dojmů z filmu, myslela jsem, že neusnu, nebyla jsem najednou unavená... a další šok byl, že spala a spala až do 6.30 u sebe v postýlce 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨
Takže první opravdu prospaná noc po víc jak 11 měsících. Já se dočkala!!! 😲 😅

bufina
15. srp 2010

Dobré ráno, můj malej už několikátou noc po sobě špatně spí, budí se tak po 1,5 - 2 hod. Dřív spal od tří měsíců celou noc, tak nevím jestli mu rostou zuby nebo co, bude mu příští týden 8 měsíců, podle TP 6,5 takže věk by na to už měl, jenže zase když mu koukám na dásně, tak je nemá ani nateklý a ani červený, tak fakt nevím jestli to sou zuby nebo ne. Malé vyskákalo po sobě během 14ti dnů osm zubů a ani sem o tom nevěděla, tak to teď nemám s čím srovnat. Musí to být na těch dásních vždycky vidět?

lehna
15. srp 2010

dobré ránko,

u nás budíček opět v 5.13 😖 , ale spal celou noc, tak aspoň tak 🙂. jsem ještě teďka přejetá, se nemůžu nějak vzpamatovat. I když jsem byla v lůžku do skoro půl 8, MM se ho snažil zabavit ať mě nechá trochu dospat,ale bylo to marné, Štěpi stejně pořád lezl za mnou .
Tak od 8mi vařím, můj taťka chtěl kachnu,tak už je v troubě, v domácí pekárně dělám těsto na houskový knedlík a mamka uvaří zelí 🙂.

Včera jsme byli ráno v globusu na běžný nákup, zaplnit ledničku, jinak jsme vcelku nic nedělali. odpo celé venku, a večer jsem ještě pekla zákusek na plech, MM má dneska narozky,tak něco pro hosty ke kávě je třeba upéct 🙂

už u nás prší, je zataženo, tma, teď buří.

hezkou neděli všem 🙂

gina333
15. srp 2010

@prchalka : super noc, strasne moc som ti to uz priala, a dockala si sa. 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja som to zazila tiez zatial iba raz, odkedy sa Sophi narodila. Ja ani neviem ako to vsetko zvladame pri tych nasich nespacoch. 😲 😉

lehna
15. srp 2010

@prchalka - super, gratuluji k prospané noci. já ti říkala, že se taky dočkáš 🙂 a ještě až do 6,30, to je taky fajn🙂 😉

gina333
15. srp 2010

@bufina : nemusi byt vzdy vidno, ja som nikdy nespozorovala nic Sophi na dasnach, jednoducho tam bola iba biela bodka a potom vysiel zub. 😉

@lehna : gratulujem TM k narozkam. 😉 Uzite si oslavu, mnam kachnu mozem jest vzdy. 🙂 🙂