Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
7. únor 2010

matova este sa ta chcem opytat ako praktizujes to vecerne citanie rozpravky? To ti maly lezi a pocuva? Moju opicu stale zaspavam na rukach, chodime po byte. Ona lezat nebude ani za Boha 😀 😀 hlavu si ryje do vankusa, hadam aj stojku za chvilu spravi, neviem si s nou rady. 😉 😉 😉 Daj nejaky tip ako to funguje u teba.

prchalaka ja malej necistim zuby, ma zubnu kefku to jej vecer dam do vane ked sa kupe, ona si pocmula, neviem ako by som tie 4 zubky drhla? 😵 😵 😵

prchalka
autor
7. únor 2010

gina: U nás to samé večer, dám mlíko, hodím si jí na rameno, projdu po pokoji, pohoupu a za chvilku většinou spí.. Kdybych jí položila do postýlky nebo si s ní i lehla, bude se stavět na hlavu, motat, vstávat, otáčet a nakonec bychom spolu bojovaly.. Nesnáším uspávání, v podstatě to byla vždycky moje noční můra - i přes den 😖
Tak my čistili i 4 zuby lehce 😉

gina333
7. únor 2010

prchalka to si jej davas detsku pastu na kefku a posuchas jej zubky? No vyskusam. 😉
K tomu zaspavaniu, ja som Natalku polozila do postielky, pohladkala, pobozkala a odisla. Jakziv som nemyslela, ze pri Sophi to tak nebude. 😒 😒 Normalne na nu nic neplati, myslim co sa pise v tych mudrych knizkach. Uz ju ani nevladzem nosit, ale neviem ako by som ju inaksie uspala.

prchalka
autor
7. únor 2010

gina: Jj, trošku zubní pasty (teď máme Perličku) a zoubky trochu pojezdit 😉 Třeba jí to bude bavit!
Taky už trochu nevládzem tahat 14 kg 😝 😝 😠

ined77
7. únor 2010

ahojky 🙂 ,
tak jsem zdárně dočetla,uf 😅 ...kecky jedny 😝 😀 .
my včera na oslavě a docela dobré.akorát matýnek tím jak šel spát později,tak saozřejmě i později vstával,takže jsme dorazili až téměř v 16h,tak to bylo celkem krátké 😒 .
večer usnul poměrně v klidu,ale pak zase celou noc pokňourával a motal se ☹ .
a aby toho nebylo málo,já i mm jsme něco chytili 😖 .on kašle a mě zatím bolí ''jen''v krku a tzv.celý člověk.tak se to snažím léčit hned zkraje a jen doufám,že to nechytne matýnek,krpec jeden malý 😀 .

matova 🙂 ...tak jsme se zase minuly ☹ .
korytnačka? 😀 ...to je hračka na kolečkách,ujídá matýnkovi obídek a on ji krmí a díky tomu lépe a v klidu papká 😉 .zatím teda 😅 .
to je hrozné,jak je šimonek slaboučký ☹ .podlamování nožek ani já neznám.matýnek je spíš třeba plačtivější,ukňouranější při únavě,ale nožky slouží.
s tím ekzémem...no já nevím,ale naše dr.by to určitě nějak řešil hned zkraje.ona je taková opatrná,nechce nic podcenit.i třeba ba tu neuro nás hnala a tam dr.říkala,že by se to pravděpodobně spravilo samo,ale když už ... 😉 .takže na jednu stranu člověk lítá po doktorech při sebemenší zámince,ale na druhou má aspoň klid 😉 .

spánek nevím jak bude dlouhý,protože nad námi hrají asi bowling 😠 😠 😠 .

prchalka 🙂 ...tak vidíš,že jablíčko šmakuje 🙂 .ty chutě se prckům mění docela často,je potřeba pořád něco zkoušet i po čase 😉 .
noc vidím taky nevalná ☹ ...chjo,kdy tohle skončí ☹ .

lehna 🙂 ...vidíš,ani flámovat nemusíme,máme to doma 😅 .tak ať je to brzy lepší 🙂 .

jindri 🙂 ...ahojky 🙂 .horečky při zoubcích...někde jsem četla,že je možná,ale až po 1. roce.těžko říct,každé dítko je jiné.náš malý má občas zvýšenou teplotku a spíš při zoubcích hodně kaká.
určitě ale pokud horečka neustoupí zajdi s malou raději k dr. 🙂 .
ono se to vždycky nakupí o víkendu 😖 .
tak držím moc palečky ať je brzy lépe 🙂 .

gina 🙂 ...i u nás dnes tekla červená...matýnek dělal po obídku bum a nějak se bouchl ☹ .sice to nebylo naštěstí nějak hrozné,ale i tak...všude něco číhá ☹ .
s nehtíkama...to se holt stane,než se vdá... 😉 😵 .

prchalka
autor
7. únor 2010

ined: Taky jsem asi před 2,5 měsícem něco chytla, ale zachránil to horký Coldrex, dala jsem si to asi 4x a zřejmě to zabralo, taky mě škrábalo v krku, bolel celej člověk a pak se mi uvolňoval i kašel, ale zachránila jsem to a malá naštěstí nic 😉

ined77
7. únor 2010

prchalka 🙂 ...my čistíme ráno i večer,ale pustí mě tam málokdy.tzn.že si zoubky šmidlá sám 😒 .
teď mi ti ještě tak nevadí,stejně tam má houbelec a zoubky má pěkně bíloučké,ale až vylezou ty 4 už bude potřeba čistit pořádněji,tak sama nevím 😒 .
ty nám nějak poslovenšťuješ 😀 .

gina 🙂 ...u nás se uspává vleže na mojí posteli a taky je to boj ☹ .dřív jsem nosila,pak v sedě,prostě se to různě mění.jeden čas jsem také položila,dala pusenku,pohladila a šla a on usnul.kdeže ty loňské sněhy jsou 😅 .
ale číst u nás nehrozí...matýnka to nebaví.začne mi knížku brát,prohlížet si obrázky...tak leda tak chvilku vydrží,ale před spaním netuším jak bych to tak praktikovala 😅 .
zubní pastu také dávám-jako kuličku hrášku,dětský elmex.matýnkovi šmakuje 😀 .

ined77
7. únor 2010

prchalka 🙂 ...já piju paralen hot drink,tak snad to taky zabere 😉 .to by mi chybělo ke štěstí,nemoc a pak ještě nedejbože malého ☹ .

prchalka
autor
7. únor 2010

www.super.cz/bulvar/hvezdne-kauzy/37551-belohor...
To je zas událost století! Taky jste se fotili s porodníkem? 🙄

ined77
7. únor 2010

prchalka 🙂 ...super fotečky 😵 .na té-ustrojit- vypadá malá jako drobeček 😵 .kdo by hádal 14 kg.s tím smetákem je boží 😀 .
malý je zatím taky dobrý uklízeč,kdyby jim to tak vydrželo 😉 😀 .

matova 🙂 ...bodejť by šimonek nebyl unavený,když spinká jen hodinku 😢 .možná až bude tepleji a bude se dát jezdit,že si dá třeba ještě hodinku v kočárku ☹ .sice jde spinkat už brzy navečer,ale i tak ☹ .

prchalka
autor
7. únor 2010

Jo málem bych zapomněla, včera po tom smetákování snědla smetánek 😀 Kostíky 😀

ined77
7. únor 2010

prchalka 🙂 ...jasně,máme to doma na zdi 🙄 😀 .pupeční šňůru okolo krčku má snad každé druhé miminko 😅 .

ined77
7. únor 2010

kostíky jsem taky zkoušela a malý to snědl.kupodivu,protože třeba pribináčka plive 😅 .
asi jí řádně vytrávilo 😀 .

prchalka
autor
7. únor 2010

Právě nám tu začali sousedi vrtat (dvojdomek 😅 ), ještěže už spíme skoro hodinu a půl... a už jí slyším ☹

prchalka
autor
7. únor 2010

Zázrak! Myslela jsem, že jí to stačí, jdu s ní dolů a ona mi na schodech vytuhla na rameni, tak zpátky a na postel a ještě dochrapuje 😀
ined: No Kostíci jsou zakysaný tam píšou.. což mě překvapilo no a na chuť docela dobrý 😉

jindri
7. únor 2010

Ahoj, poraďte mi - horečky pokračují, ale na Panadol reaguje dobře, srazí to jen na zvýšenou teplotu, ale nevím, zda Panadol podávat stále po těch 6 hodinách nebo jen, když to vyleze nad 38,5'C?? Zatím podávám pouze, když to vylítne. Díky!

ined77
7. únor 2010

holky,tak u nás spánek 2.20 🙂 ,1.15 v postýlce,tak aspoň tak 😉 .
už jsem vytřela i chodbu přede dveřma,vytřídila matýnkovo malé obleční a pořád vymýšlím co bych 😅 ...,ale už si dám pohov a trošku spočnu 😉 .

prchalka 🙂 ...tak super 🙂 .děti překvapí 😀 .
kostíci jsou kysaní?aha,to mi nějak ušlo,tak proto malému chutnali 😅 .

jindri 🙂 ...jejda,chuďátko malé ☹ .já bych ten panadol dávala jen při horečce,jinak ne.už tak jestli jí to pořád lítá ho má ažaž ☹ .ale zítra bych fakt raději zašla k dr.,jistota je jistota.

katzi
7. únor 2010

ahojte spolubojovnice🙂

já přes ten víkend nějak nestíhám. Měli jsme to dnes zas hektický - návštěva u tchýně, obchody...Navíc Adélka ráno vstala zadkem napřed a vydrželo jí to celý den, takže se k počítači dostávám až teď, když se s mužem koupou.

ale dočíst vás fakt nestíhám 😅 Vždycky by někdo, kdo je v obraze, měl udělat takovou rekapitulaci co nového u koho 😀

U nás nové jen to, že se Aduš naučila hrozně pištět když se vzteká, což bylo dnes co chvíli. Mám asi prasklý ušní bubínek 🙂

gina333
7. únor 2010

Ahojte,

tak Sophi spala cez obed skoro dve hodky, co je super. Poobede sme sa boli sankovat, dobre sme sa vysaleli, mala bola cervena ako paprika. 😵 Dnes v noci pride domov muz, navarila som mu, napiekla ako sa na spravnu manzelku patri. 😉 😉

Takze sa zatial majte, rano vam napisem ako sme zase nespali. 🙂 🙂 🙂 🙂

katzi
7. únor 2010

Gino: teda tvůj muž se má, taková péče 🙂 Tak si to užijte 😉

matova
7. únor 2010

ahojte 🙄
dnes des 😢
Jasné že tá hodinka spánku nestačila, nohy sa podlamovali už asi po hodinke...o 15:30 bol hotový, kúpanie už o 16-fakt už som nevedela čo s takým odpadlíkom,o 16:45 záchvat-hrozne bol hotový-chcel večeru...kniha, uspávanie zlé na čo mi praskli nervy 🙄 😒 ☹ . nakoniec zaspal o 18:15.

jindri 😕 : vnoci som dávala Panadol baby aj keď mal 38, ale len keď nevedel spať a plakal. ak nevidš prerezávajúci sa zub, radšej zájdi k dr.

gina 😎 : recept nemám. keď som čítala múdre knihy ako vytvárať večerný rituál, prišlo mi večerné čítanie tiež ako scifi. prešlo pár mesiacov a dá sa (tak máš ešte také 2 mes.čas). máme zo tri knihy so zvieratkami,zvlášť jedna teraz večer "beží".najprv si ich pozeral za pochodu len cez deň- ja som vkuse sním a vysvetľujem a obkecávam...a on je tiež stále v pohybe aj keď nevládze,v jednej izbe nevydrží, nesadne si, to už normálne nieje,...škoda rečí. tá kniha večer je jediné kedy chvíľu posedí-omnoho lepšie ako napr.pri jedle kde stále niečo iné ešte robí... 🙄. Tak to vyzerá- muž sa musí odpratať, my sedíme,stránky otáča malý sám-tempo podľa neho, ja čítam-na dvojstrane jeden veršík 🙂 a on do toho šteká a mňauká a bečí........všetko pozhasínať a potme ideme do spálne,nacucá sa a začína boj aj keď predtým bol napadrť. motanice kopance a dnes aj moj záchvat, takže recept potrebujem asi ja na neuro alebo psych. A do správnej manželky a matky mám po dnešku veľmi ďaleko 😔 .
A nosenie nezaberalo nikdy, v postieľke spal do 5 mes, potom som ešte prekladala, ale v 8mes. po uspaní a preložení bol okamžite zas hore a zas uspávanie...tak odvtedy spíme spolu.
Ty s dvomi deťmi si živý príklad že vložiť pohladiť a odísť je možné a taktiež aj nemôžné. chcela by som raz zažiť to prvé. 😔a myslím že aj všetky čo sme tu.

prchalka 😎 : čorízo by ti mohla tých zázrakov uštedriť viac za toľko nespavých mesiacov... 😉
zuzu b. som kukla, dojali ma tie nohavice...

ined 😎 :aspoň že matýnek dospí cez deň, keď už počas nocí nemá spania ☹ 😉
korytnačka 😀 my kŕmime celý zverinec už 😀 . A rýchlo sa uzdravte! 😉

katzi 😎, lehna 😎 : želám lepšie dni a noci ako ostatným+ referujem za všetkých že sme sa zas zladili 😔

gina333
7. únor 2010

matova: neboj nie si sama ktorej prasknu nervy. Ja niekedy meliem uplne z posledneho, fakt mi je do placu, ale ako to pride tak aj odide. Vzdy mi je luto, ked nakricim na babulky, veru stalo sa mi , ze aj Sophi schytala po zadku. 😒 😒
Vravi sa, ze ked jedno dieta mas dobre, druhe bude zle. Veru ja som toho zivym prikladom. Nati bola vo vsetkom super, ani neviem ako jej vysli zuby, krasne papala, dobre spinkala no ideal. A Sophi je uplny opak, takze sa neboj, pri druhom babatku budes mat labuzo. 😉 😉 😉
Ja aj teraz malej vela citam, strasne ju bavia knizky, tak by som za par mesiaco zaviedla take vecerne rozpravky.

matova
7. únor 2010

o kurnik- oprava:
katzi,lehna: želám lepšie dni a noci TAK ako AJ ostatným 😨 😀 ............

prchalka
autor
7. únor 2010

Dočtu někdy později, celé odpol jsme měli návštěvu - náhradní maminka tu byla, tu jak malá miluje 😀 Teď rychle koupando a doufám, že i spando 😅 😅 😔

katzi
7. únor 2010

Matova: teda dostala jsi dnes zabrat, to je mi líto ☹ My měli taky celej víkend tak nějak nic moc. Jak se nespí v noci, tak máme všichni náladu pod psa 😒

Tak snad do nového týdne vykročíme pravou 😉

prchalka
autor
7. únor 2010

U nás dneska ruka celý den zavěšená v puse celá 😖 Slint občas jak bernardýn, takže to máme asi jasný..
Večer trochu skluz, koupání až v 8, po mlíku vytuhla hned a uložená 20.30! Kéž by vždycky dala aspoň tak 4 hodinky v klidu!

prchalka
autor
7. únor 2010

matova: Já si vaše dny a noci snad ani představit neumím a koupat o 16h taky ne.. 😖 Ehm.. a co to znamená s těma nohavicema? Něco mi uniklo? To jsem nepochopila 😅 😅
gina: Jsi dobrá - navařit a napéct. To já bych stihla taky, ale bylo by to tu vzhůru nohama, malá uřvaná a já splavená jak myš! 😖 Na opaky našich dětiček se tu všichni těšíme 🙂
ined: Haha, no vytuhla mi, ale za pár minut už vstávala, víš, takže opravdu překvapila 😀 😀 Ale co, kdyby mi spala přes 2h, tak mi tady ještě teď skáče po hlavě, takže radši klidně míň, to mi neva, hoďka a půl dobrá 😉
katzi: Adeli je čorízo v bledě modrým... nebo růžovým?? 😀 😀
Mějte se v noci všechny fajně..pá mažu aspoň ležet (krizi jsem měla tak kolem 17h 😝 )

prchalka
autor
7. únor 2010

Jo a zítra bude asi kočár, možná overálek na poště, navíc je objednán další i s takovou chlupatou bundičkou a ještě dostane zlobidlo křesílko na sezení 😀 Víc už si nezaslouží 😀 😅

jindri
7. únor 2010

díky, zítra šupajdíme k dr. Ona si do té pusiny šáhnout moc nenechá, tak jistá si nejsem.

gina333
8. únor 2010

Ahojte 🙂

tak tato noc celkom usla, o desiatej klasiacky plac, potom bola hore o pol tretej, a pol piatej. Lenze od pol piatej asi hodku zurkovala, co ma dost stvalo, lebo ja po tej siestej uz vstavam k Natalke. 😠 😠 Teraz este milostiva spi.

prchalka to tak vyvaram iba ked je muz doma. 😉 😉 Inokedy je to horsie, jasne, ze varim, ale piect nestiham. 😵