Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
2. zář 2010

@hancazivocich no komplikace v těhu jsou hrozný a kor, když už je doma dítě, to já nevim co bych dělala 😕 ale museli by to tady zvládnout, akorát teda já bych byla celá bez sebe 😅

sherry28
2. zář 2010

@hancazivocich vy máte stejně starý děti s Lehnou 😉 ty čekají už jen na pětky, to Mára tady všechny předbíhá 😀

gina333
2. zář 2010

My sme uz tiez doma, vonku je poriadna zima ale nastastie neprsi, Nati je este v skole, pride domov sama 🙂 , idem uvarit pre Sophi cervenu sosovicu a obed dnes vari svokra, tak nastastie pre nas vyvarat nemusim. 😵

@sherry28 : u nas po patkach ani nechyrujeme. 🙂

sherry28
2. zář 2010

@gina333 však oni přijdou, neboj 😉

prchalka
autor
2. zář 2010

My jsme v 9.20 vyrazily ven, pěkně svítilo, byly jsme tam hodinu a ono se na tu dobu zase zatáhlo, takže celkem zima byla, ale včera byla větší. K obídku jsem dojedla všechny zbytky, i tu svoji kapustu 😅 a čorí měla makarónky se zeleninou (to jsme měli včera k večeři). Já se těšila na lečo a MM zavrhnul do toho dávat vejce, tak byla jen zelenina, ale bylo to žrádlo 😝
@hancazivocich Jaký článek, ty něco píšeš nebo jsem zase něco přehlídla? Nj, Mára to je zvláštní urychlený případ 😀
@sherry28 Zubaři jsou borci, vidí zuby dlouho dopředu 😀
@gina333 Mít anděla jako ty, tak se ani po pětkách nepídím a bylo by mi jedno, kdy vylezou.. 😅

gina333
2. zář 2010

Sophi uz je napapkana, spat ju dam az po dvanastej, skor my aj tak nezaspi. Doo vravim MM ze ako krasne sa vie vyhrat, tichucko v detskej az po skoro hodinke som si vsimla cim sa hra, nechcela som ist k nej skor aby som ju nevyrusila, tak sa hrala s vianocnymi gulkami. 😉 Nastastie su take latkove, nerozbila ich, teraz jej Natalka dala plny vak latok co potrebovala do skoly este vlani, tak po celej izbe ich porozhadzovala, ale aspon je ticho. 😵 😵

ined77
2. zář 2010

ahojky 🙂 ,

tak hned zkraje přeji adélce vše nej nej nej, hodnou maminku a tatínka, super sourozenečka a hlavně hodně zdravíčka 😵 😵 😵 .

u nás noc celkem šla...2x teda byl nějaký vztekací záchvat 😒 a v 0.30 jsem matýnka převlékala, neboť se už po druhou noc pročurkal 😅 .ale pak se celkem spalo...budík v 6.30 🙂 .
ráno jsem vařila, pak se šlo ven...nakoupit a na kačenky 🙂 .
spinká od 11.45 🙂 .
odpoledne ani nevím co dělat...venku je mokro, takže na hřiště se jít nedá, tak možná sjedeme na kafčo k babi 🙂 .i když práce mám doma dost, ale ven se jít musí 😉 .práce počká na déštivé počasí 😉 😝 .dnes jsem se dívala na ty zapršené okna 🙄 ..nevím co to padá z těch mraků...asi bláto 😠 😅 .
jinak jsme stále celkem úspěšně bez plenek 😵 ...včera v pizzerii si dokonce matýnek sám říkal! 😵...a sylvinka ho chodila šmírovat 😎 😀 .akorát mě teda z té pizzy v noci pěkně pálila žáha ☹ ..už je to tady...žáha mě pálí výhradně v těhu...fuj 😅 .
ale jinak jsme se měli super.. 🙂 , matýnek byl včera opravdu hodný, musím ho moc pochválit 😵. domů jsme dochvátali až po 18.30, tak pak byl kalup, ale ve 20h už matýnek spinkal 🙂 .
já se pak koukala na ty pipky v máku 😀 .a brzy úspěšně vytuhla 😔 😀 .
jo a matýnek má nějak často vraženou ručku až vzadu v pusence 😨 ....no snad se nezačnou klubat 5, když horní 3 mají ještě dorůstat 😕 ...dolní už má dá se říct venku celé.
tak a jdu vás dočítat 🙂 .

prchalka
autor
2. zář 2010

@ined77 Pipky v máku jsou opravdu elita!!! Ale nedá mi to, abych na to nekoukala, je to tak odstrašující, že jsem ani nedejchala 😅

ined77
2. zář 2010

@sherry28 🙂 ... 😵 😵 😵 , fakt??? 😵 😵 😵 ...no já už se s ním i pomalu rozloučila, ale ne...chci ho pořád....no to je krásná zprávička!!!!!!!!!!!!!!! 😀
přihazuj, přihazuj 😉 😵 ...ty jsi můj posel dobrých zpráv 😵

a jdu dočítat dál 😉

ined77
2. zář 2010

@prchalka 🙂 ...hlavně ta první ta nora mojseová či jak...?já ji vůbec neznám, ale ta teda byla opravdu drsná 😅 ...mě totiž ten talent na nově neba 😒 ...a dnes kvůli tomu není ani ordinace..kojoti 😠 .
a včera ivča 😀...no comment 😅, ale snažila, to jo, heja heja 😀

holky sk 🙂 ...co je to za dílo ta nora? 😀

ined77
2. zář 2010

@gina333 🙂 ..u nás když je při hře ticho, tak je to také podezřelé 😀 .
ale teda pořád lepší než u hanca 🙂 zubní pasta 😉 😀 .

@prchalka 🙂 ...měla ho tam 😀 .
a děkuji, třeba ten kočárek fakt vyjde 🙂 ...při mé smůle je to skoro až k neuvěření, ale já věřím, zatím 😀 .
lečo bez vajíčka 😨 ?no nemusí to být špatné, ale já vejce miluju 😝 😀.

@sherry28 🙂 ...i vy rychlíci jedni...nejprťavější a nejzubatější(skoro) 😀 .
chci být zubařka a všechny zoubky vidět 😀 .

hanca 🙂 ...s tou pastou jsi dobrá jak jsi to pojala 😅 😉 .
chudák ta kamarádka teda..já se úplně děsím, že by nastaly nějaké komplikace 😨 ..raději ani nemyslet 😢 .on by to MM určitě nějak zvládl, ale kéž by se mi to vyhnulo 😨 .
já myslím že by ji císaře udělat mohli, ovšem záleží na doktorovi 😖 ...u nás máme jednu super doktorku, která nutí rodit přirozeně i konec pánevní apod. 😒 ...drsoňka 😔 .

matova 🙂 ...moc děkuji za přání ohledně domku a bytu 🙂 .no makléřka měla volat už v pondělí a samozřejmě se opět neozvala 😒 ...to je spolupráce teda.ale co, hlavně ať už je to vyřešené 😉 .zítra jdeme na další prohlídky 2 bytů...tak uvidíme 😉 .pořád je tu ještě možnost koupit tenhle byt, jenže ti lidi tady mě neustále odrazují 😖 ...akorát se bojím aby to jinde nebylo ještě horší a to bohužel nezjistíme dřív než tam budeme bydlet že 😒 ...tak trošku sýčkuju 😅 .
ten minulý byt je fuč 😉 , ale jak říkám, zase to nebylo kdoví co...ale byl za dobrou cenu, to je pravda.
kočárek máte moc hezký, ale v tom vašem klimatu si to s ním nedovedu moc dobře představit 😅 .vy by jste potřebovali nějaký teréňák 😉 .já bych ti ten náš hned poslala, on jako není škaredý nebo zničený, ale je světle modrý a to pro holčičku moc není 😒 ..ale kdyby jsi ho chtěla, není problém 😉 .jestli ho dám tobě nebo nemocnici je už vcelku fuč 😵 ...zkusím pohledat foto, protože vyfotit ho teď nemůžu neboť je zprvu totálně rozložený a je u babi 😉 .
jo a dort..matýnek bude mít červený traktůrek 🙂, ale nepeču já(to by dopadlo 😀 ), ale známá paní..je hrozně levná a peče výborně 🙂.pak dodám foto 😉.minulý rok jsme od ní měli auto 🙂, taky ukážu 😉.

lehna 🙂 ...mně se hrozně líbí ty vaše aktivity...deskovky a tak 🙂 .my jsme ale večer tak k.o. že tak tak udržíme oči u tv 😀 .

katzi 🙂 ...???nezanedbáváš nás nějak moc? 😠 😀

tak kočárek jsem hledala kde by mohl by vyfocený celý, ale našla jsem jen tohle...tak pro představu 😉 .je k němu i vložná taška na mimi a taška na rukojeť...ta není původní, ale vypadá jako by byla 😉.
a matýnkův dortík k 1. ročku 😵

gina333
2. zář 2010

@ined77 : torta vyzera mnamkova, ja som sa rozhodla ze na meniny piect neidem, nakupim zakusky a bude. 😉 U nas sa trocha vycasilo, sem tam aj slniecko vykukne ale poo pojdeme iba do mesta, na ihrisku je stale mokro. 🙂 Kocik si vybrala perfektny, take neutralne farby vhodne aj pre dievcatko aj pre chlapca. 🙂 🙂 🙂 Tak ta Nora je strasne bohata podnikatelka, s mladsim ozratym partnerom s ktorym sa rozvadza, mala uz aj vlastne reality show 2x, je vulgarna ale na druhej strane povie pravdu. Ja som to tiez pozerala, je my normalne luto tej Ivky, taka to bola kocka, ona vlastne dost stastia v zivote nemala a tak sa snazi. 😒

Sophi spi, idem pozmyvat podlahy.

katzi: veru kdeze si?

ined77
2. zář 2010

@gina333 🙂 ...popravdě já ten dortík akorát ochutnala, tak se po něm zametlo 😀 .letos so dám víc záležet a kus si utrhnu pro sebe 😝 😀 .
aha s tou norou..no já na ni koukala jako spadlá z višně 😀 .
ivča..no jo...mně je jí taky celkem líto..člověka potkají různé věci ☹ .
kočárek se mi právě moc líbí i díky té barvě..jen doladím dekou podle pohlaví 😉 😀 .a hlavně na něm není vidět hned každý šmír 😉 .snad se to podaří..zatím co jsem kukala tak sherry vyhrává 😀 ..prý maminka dvou kluků a další dítko neplánuje 😀 tak věcičky rozprodává 😀 ...kdeže ty loňské sněhy jsou, že sherry 😀 .

matova
2. zář 2010

ahojte 😎
u nás bola taká noc že som poriadne nespala, zasa klasik- v jednom kuse sa premiestňoval, potom bol stuedený tak som len striehla aby nespadol a nebolo mu zima...vyzerám asi takto 🙄 ( 😀 ). A vstal potom samozrejmä až o 8 😒 , hrozný strach som mala kedy zaspí tak som vzala posledné sily a šlo sa von na záhradu-stupák jak hovado, ale nikto ma nenaháňal- malý bežal predo mnou a nakonci je plot takže 😉 . stačí sa schovať za strom- kuki kuki- a už beží a robí okruhy a rehoce sa ako náš niekdajší hafan 😀 . Tak sa parádne unavil, ešte aj pršať do toho začalo, ale nevadilo, nechala sm ho nech sa vyblázni...sliviek sa najedol..došla svkokra, za pol h všetky hračky vyťahal....a o 12h som mu išla podať obed a on už plakal, chcel mlieko 😕 , tak neviem čo to s ním spraví, lebo po slivkách už sa na záhrade dokakal 😲 . Spí od 12:30, a mm dnes dôjde skôr, išiel darovať krv a na to máme paragraf 😵 .

ined 🙂 : Pizza? mňamky mňam, musím mm poveriť večer nech upečie aspoň nejakú z mrazáku. Ani mňa tie talenty nebavia, veľa kecov okolo a nič sa nedeje...a ten program čo spomínaš-asi som videla 1. časť- návšteva u Nory? ani neviem ako sa to volá u nás?
Nora? kontroverzná osoba- je ekonómka, nejak jej život nepoznám, akurát majú hrozné prachy a dokáže na oblečenie vyhodiť majland, chodí na nákupy do zahraničia, a hlavne vkuse sa háda s niekým a dosť sprosté slová používa...ale niekedy si myslím že aj sa celkom trafí a povie niečo čo iný radšej nepustí z úst aby ho spoločnosť neodsúdila...No neviem, keď chce byť dáma, mohla by aspoň slovník vymeniť, nielen šatník 😀 . A jej manžel- hudobník, spevák- žiadne rádio nechce hrať jeho piesne 😀 , problémy s alkoholom, najnovšie sa vraj rozvádzajú (už po neviemko+ký krát)- toť bulvár 😀

matova
2. zář 2010

ajhľa, ako sme ju s ginou nezáväzne ohodnotili 😀 😉
takže druhý diel už bol? tá Ivka, to je tá jediná čo nieje celebrita?

ined77
2. zář 2010

@matova 🙂
@gina333 🙂 ...děkuji za zasvěcení 😀 .no madam vypadá jako na pěknou držtičku, ale to se pro dámu moc nehodí, to je fakt 😅 .

@matova 🙂 ...to máte v noci podobné jako u nás..matýnek se převaluje a já jen číhám aby nežuchnul..o přikrytí ani nemluvím...pod peřinou vydrží max 2 minuty a už se hrabe ven 😅 .se mu i divím..já jsem zachumlaná a vím na 100% že by mi bez peřiny byla kosa 😕 ...tak jemu asi není 😅 .a to jsem mu raději dala overálek, protože v pyžamku má věčně holé zádečka jak se převaluje 😒 .
fajn že dnes budete mít tatínka doma brzy 🙂 . i u nás existuje nějaká úleva při dárcovství krve 😉 .
s tím přirovnáním šimonka ke psíkovi jsem se zasmála 😀 .

gina333
2. zář 2010

@matova : nieeee, ta Ivka je Bartosova. 😀 😀 Ja to tiez pozeram iba tak letmo, dnes je ordinacia, takze pozerat ani nebudem. 🙂

ined77
2. zář 2010

@matova 🙂 ...ne ne..to už jede od pondělka...jediná kdo není celebrita je ta starší paní...jejda, lída? nebo líba?ono je to poznat 😀 ...ivkou je myšlena bartošová 😉 .ve druhém vařila agáta hanychová a včera iveta bartošová..dnes ani nevím..jo, zuzka belohorcová 😉 .

no a matýnek bečí, chjo ☹

matova
2. zář 2010

náš kočík stál 13000 SK- v r. 2008. Ale ma ani nenapadlo že spať mi bude malý len vonku za jazdy 😀 . Pre prípad máme ten z bazáru, na dedinu stačí 😝 😀 .
ined: a to je na fotkách váš bývalý kočík? predala si ho? alebo chceš letnejší typ?
torta-autíčko- mňam. A tarktorík? to by aj šimonka potešilo 😵
gina: mňa by ajtie zákusky potešili 😵

hanza: jejda, chúďa kamoška, a nieje šanca že by mohla aspoň doma ležať- jeasne že viem čo je to asi ležať s dvohjročným dieťaťom ale či by nemohla k nim jej mama a pod.? 😕 Mám doma jednu super knihu nemeckej pôrodnej asistentky a tá čo už zažila aké komplikácie...používa homeoptiká a aromatické oleje a bylinky a veľakrát sa prostredníctvom toho podarilo pôrod oddialiť, prípadne vyvolať prirodzenou cestou. Tam ale spolupracujú s nimi doktori viac, aj lekárne dáajú si mixovať tie olejčeky rovno v lekárňach. Som sa dozvedela že napr. s oreganom v tehu opatrne, môže vyvolávať sťahy a naopak majoránka je fajn...

matova
2. zář 2010

ined 🙂 :my už máme tiež nazad overálik a dokonca už aj tielko pod neho, aj tak má stále rúčky aj líca studené...dnes mm už aj prikúril.tal som sa zas zobudila že mi je horúco 😀, musíme to nejak vyšteľovať 😉

gina 🙂: ordinácia to bol môj seriál, ale odkedy chodí malý neskoro spať tak už som ho úplne vypustila, škoda, zdalo sa mi že celkom fajn tam tí naši herci hrajú

Tak to mi teda skoro už celé úplne uniklo 😀 aha, jj, Lída 😉 , Ivka- mám ju rada, sa mi tak zdá že ona ten svet showbiznisu nezvláda- keď sa do nej vkuse novinári navážajú, neviem, toť môj pohľad, pripadá mi veľmi dobrosrdečná a krehká osôbka.

matova
2. zář 2010

tak zatiaľ pááá

sherry28
2. zář 2010

Mára v jednu zalomil a Luky si jde dělat úkol z matiky 😉 dostal pochvalu do notýsku za malování motýla a ještě se hlásil v matice a správně to jako jediný spočítal 😵 takže mi udělal obr radost a udělala jsem mu ty jeho oblíbené krokety 😉 jdu vás dočíst

matova
2. zář 2010

gina 🙂 : tak toto ešte musím napísať- neuveríš- som začula že dedinou prechádza nejaké auto a vyhráva jednoduchú melódiu- kuknem von- auto so zmrzkou a nanukami 😀 , kde boli celé leto???to bude asi nejaký vtip alebo výpredaj 😀

prchalka
autor
2. zář 2010

Holky, ale Dollyně se já teda občas zasměju, má dobrý hlášky 😀
A nerozebírejte tady ty kočáry bo si to snad ještě rozmyslím, občas nějak měkkoním a čučet na kočáry, to je moje 😅
Jééé, tady se už konečně odtajnilo jméno pro malou matovu v pasu 😀

prchalka
autor
2. zář 2010

@sherry28 Druhý den a už matematika, jo?? 😕 😅 😅

gina333
2. zář 2010

@prchalka : jj Dolly je drzka, len tu pusu ma tak nabotoxovanu ze chudatko ani jest nevie, 😀 😉 a vcera som videla aj toho jej fesaka, zajacik je to, moze mu byt matkou. 🙂

@matova : no idealne pocasie na nanuky, 🙂 🙂

@sherry28 : sikovny Luky, po kom to dieta asi je??? 😵 😵 😵 😵

sherry28
2. zář 2010

@prchalka no zubaři jsou asi telepati 😀 já tam nevidím nic 😨 😕
@ined77 pálení žáhy v těhu moc dobře znám, včera jsem myslela, že si snad dám tu sodu ale nakonec přeci jen ne 😉 a už mě začínají chytat křeče do lýtka uprostřed noci (musela jsem 5min chodit)a brnějí mě ruce takže hořčík volá, že chce doplnit 😀 loňské sněhy jsou fuč 😀 mamka dvou kluků a třetí nejspíš na cestě a nerozprodám už nic 😀 😀 a kočárek se budu snažit vyhrát co nejlevněji to půjde 😉 přes čtyři tisíce nepůjdu a myslím, že nebude třeba, jak říkala prchalka paní tam má osobní odběr a já ji ukecala 😀 o zaslání takže moc zájemců nebude,jen lidi asi od ní z okolí 😉

matova
2. zář 2010

prchalka: je tam v pase už dávno, fakt 😉 , aspoň mne to príde už dávno, mesiac tam už bude.
gina: slnko u nás vykuklo 😅 tak už by som si aj nejaký dala 😀

gina333
2. zář 2010

A uz je po spani, spala 40 minut, 😒 😒 😒 iska som ku nej do toho my zazvonil telefon, takze uz mala oci otvorene, zliezla z postele a konec. Takze ideme von. 😉

matova
2. zář 2010

sherry: mne to brucho tvrdne často, ale kŕče do lýtka v tomto tehu boli zatiaľ len raz, nj, beriem Mg- 2x 250mg 😉
teda, oni už počítali? 😕 pomoooc
som zabudla reagovať na prchalku a ginu včera že ZŠ už by som asi nezvládla, hlavne II. stupeň- matiku, fyziku 😝 😕 😀