Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
2. zář 2010

gina: fúúúha, to by mi malý dosť plakal po takom čase, držím palce nech sa Sofinka ukáže a nesklame aká je zlatá a vydrží pekne zlatá do večera 😉 😉 páá

sherry28
2. zář 2010

@prchalka jojo už matika hend druhý den ani nevydechli 😅 ale jeho matika strašně baví a když šel dneska ze školy, tak hlásil jestli by tam nemoh zůstat i přes noc a jestli bude moc chodit i o víkendu 😅 😎 😨 😕

sherry28
2. zář 2010

@gina333 😀 no v matice by mohl být po mě 😉 ta mi šla a bavila mě 🙂 za to jsem nesnášela dějepis 😕 měla jsem z něj osypky, ale taková matika, chemie, fyzika to bylo moje 😵 Luky je chytrej kluk, ale neumí prodat to co ví, je to stydlín, ale po kom asi, že? 🙂 jsem byla stejná v jeho věku 😉

prchalka
autor
2. zář 2010

Tak u nás už 2,5h spánku 😝 😝 😕

prchalka
autor
2. zář 2010

@matova To není možný, že bych Juli přehlídla 😕 😕

sherry28
2. zář 2010

@matova no já nasazuji hořčík dnes 😉 fakt je cítit, že mi chybí 😕 a břicho mi tvrdne taky furt stejně a furt se tam něco děje 😕 a učitelka je zkoušela kdo umí počítat, vždycky se ptala kolik tam čeho je a kdo to věděl, tak se měl hlásit 😉 no mají docela přísnou učitelku takovou důslednou, aspoň na mě tak působí a ona sama říkala, že je přísnější 😅 😉

ined77
2. zář 2010

u nás se ještě spinká 😅 , na pohovce..á už ne 😀 .dal 2,5h..to už dlouho ne 🙂 .
jdu za ním 😉

prchalka
autor
2. zář 2010

My jsme byly na pouti s Milánkem, tak pak hodím nějaký fotky, až mi kámoška pošle. Jako vesnická, malá, ale bylo to tam s nima super, až na to, že jsme první zkusily opět mašinku a... zase řev, tak šla po jednom kole dolů 😀

prchalka
autor
2. zář 2010

MM se jí teď ptal: "Chceš bráchu"?
"JO"
"A chceš ségru"
"JO" 😅 😅 😅 😀 😀 😀

gina333
2. zář 2010

@prchalka : tak do toho, ved co clovek nespravi pre svoje deti. 😉 😀

My sme boli poo iba meste, dali sme si porobit kluciky pre Nati, potrebovala zamok na skrinku sli sme ku svokre na kavu. Dnes prisiel aj svagor domov z Talianska on tam robi s MM, len tento rok isiel skor, bude doma tyzden a potom uz ide s nim aj MM. Budem si musiet zase zvykat ze sme sami s dievcatami. 😒 😝 Nato, ze Sophi spala na obed tych 40 minut tak je ziva az az. 🙂 🙂

hancazivocich
2. zář 2010

Dobrý večer
tak dnes je to na mašli - malá zakopla a má skobu na čele, byly to nervy to zmašlit a zalepit. Ještě, že MP přijel včas. Akorát jsem naštvaná na sebe, na dědu - kterej ji měl držet, ale nedržel, protože nějak se to naučit musí, že? A taky na babičku - za ty její kecy... ☹ ☹

hancazivocich
2. zář 2010

@prchalka - článek do časopisu Sestra, ale pst 😀 😀

Dneska prej kámoška neblinká - jsem jí uklidnila... Prej - tak doufám, že jí uklidní i její dr.. Aby mi pak nedala do čumáku 😅

prchalka
autor
2. zář 2010

Za chvilku jdem na mlíčko a spinkat.. dobrou všem 😔

gina333
2. zář 2010

U nas sa uz spinka, zaspala za chvilu, tak som rada. 🙂

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

matova
2. zář 2010

Aj u nás sa spí -od 20:40 🙂 , vyvenčený bol až až, vlastne bol vonku už od 15h až do 18:30- na to že tam bola kosa tak dosť dlho, mm ho povláčil kade tade...a malý po návrate domov bol hrozne zlatý - ku mne 😵 😵 😵 . Zaspával 40 min 😝

zajtra idem za pôrodníkom, držte palce nech tam bude vtedy keď sľúbil (lebo on je na roztrhanie) ahlavne nech to dopadne fajn a nechá ma etš doma, prosím prosím, tašku proste nemám zabalenú a fakt nechcem ešte 😔 . Zajtra večer sa pokúsim iste ozvať, aby ste vedeli že som ešte doma... 😅 😉 😖 😲 🙂

sherry: IP: dnes som TOskúšala ale 😝 😀
všetkým pokojnú noc 😉

matova
2. zář 2010

hanza: no teda 😒 , nočo už, pri tak živom dieťati je o to viac úrazov 😲 .
prchalka. ale ale, tak že by tie bacily predsalen preskočili aj ku vám? 😀

gina333
3. zář 2010

dobre rano 🙂

@matova : velmi drzim palce, uzrcite to dopadne dobre. 🙂

Noc ok, Sophi po hooooodne dlhom case vstavala so mnou 6:30, keby som nevstala tak urcite spi dalej, ale musela som k Natalke. 😉 U nas uz od vcera hreju radiatory 🙂 🙂 🙂 takze nevstavame do stedeneho rana.

prchalka
autor
3. zář 2010

Dobré ráno, my budíček ve 12, bez bobíku 😀 a pak spinkání s MM až do rána, vstávala po 6té hodině.
Dneska jdeme na píchanec, tak doufám, že kvůli tomu nebude zase týden hysterie 🙄 😝

lehna
3. zář 2010

ahojky,

u nás zase budíček v 5.15 😠 ☹ . a noc? Poprvé se ozval kolem 22h, to jsem tam ale nebyla. pak 23.15-jsem zrovna usínala, nemohla jsem usnout a jak už jsem zabírala, tak mě probral. pak jsem usla někdy kolem půl 1 a v 2.30 jsem byla u Pipa znova. no a budík těch 5.15, takže KO ☹.

Nějak vás tady teďka zas nestíhám číst jak se máte ☹.
včera jsem jela odpo do města naproti MM,že mu koupím kalhoty do práce. Jak změnil práci, tak musím kompletně vyměnit šatník. Do práce chodil v košili a kravatě, měl troje slušné kalhoty k tomu. Na víkendy mu stačilo pár triček, jedny kalhoty, dvoje kraťasy. No tak jsme museli jet koupit kalhoty,ať nemá jedny, ještě nějakou mikinu a boty. to má taky jedny tenisky,které by na stavbě hned zničil.
Dneska budu chystat a vařit klukům na dva dny. jedu s našima na jižní moravu🙂. a odpo bych měla mít sraz z holkama z beremka, ale prší,tak to asi neklapne☹.

sherry28
3. zář 2010

krásné dopoledne 🙂
jak jezdíme pro Lukyho na půl dvanáctou tak nemám moc času, akorát stíhám poklidit a uvařit 😉 dneska vařím rajskou a Mára perlí, nedrží se mě za nohy, za to už stačil vylejt MM sprchovej gel, kterej jsem ráno koupila jako novej 😅 a pak vydával podivný zvuky za mnou,tak se otočím a ptám se co je, tak mi podával pepřenku, kterou měl za zádama a sypal si jí do pusy 😀 běžel k umyvadlu s vyplazeným jazykem jako, že chce vymýt pusu 😝 no chci stihnout ještě vysát než pojedeme 😉 doufám, že něco nevyvede

gina333
3. zář 2010

@sherry28 : tak Mara to stiha doo celkom dost povyvadzat. 🙂

Ja som rajsku robila vcera, dnes varim polievku z morcacieho masa, ryzu a kuracie prsia, vlastne taky fitness salat lebo MM zistil, ze pribera 😀 😀 a kedze buduci tyzden uz odchadza do roboty treba mu schudnut aby vladal makat. 😉 😉

prchalka
autor
3. zář 2010

Čauky,
píchanec v pohodě, tentokrát ani nemukla, bylo to do ruky (asi proto, že jí nikdo nenutil lehnout, jako když jí píchali do nohy 😀 ). Ještě se na to chtěla dívat. Trochu se jí nelíbila náplast se zvířátky, co jí nalepila sestřička, ale na cestu domů jí to vydrželo. Před obědem se zase začla ošívat, že to chce sundat, tak bylo zase trochu pištění u toho 😅
Kéž by měla menší reakci, jak říkala mudr, když je to přeočkování. No a do 5ti let od povinného očka pokoj! Huráááá!

prchalka
autor
3. zář 2010

@lehna To miluju, když usínám a ozve se béééééé 😠 Ale sranda je, že už volá jen "tatíííííí", páč jí chodí vyzvedávat on 😅
@sherry28 To jsou koumáci 😅 Taky vždycky trnu, co zas kde vyhrabe a vypatlá. Zlatě, když se oblíká do mých hadrů 😅
@matova Musíš se vrátit, jsme zvědavé 😕 Snad by si tě tam nenechali, už jsi dávno za kritickou hranicí, tak to snad ještě vydržíte. Svítí 34tt, taky jsem v tu dobu nechtěla o ničem ještě ani slyšet, naprosto tě chápu! 🤐 😵
@gina333 Aspoň se ti třeba podaří Sofí začít uspávat dřív, jak jsi chtěla 😉 Taky u nás nechápu, že jak od ní někdo zmizí, že se vzbudí dřív.. 😕 😕

gina333
3. zář 2010

@prchalka : Cori je hrdinka ze ani nepipla. 🙂 Sophi uz reve len co zbada doktorku. 😉 😉

Tak Nati uz mam doma, Sophi sa napakala pekne a kedze svietilo slniecko MM ju zobral do kocika von. Samozrejme kym som ju vychystala slnko zaslo 😒 dufam, ze bez prsania vdrzi aspon tu hodinku kym si pospi.

ined77
3. zář 2010

ahojky 🙂 ,
hned zkraje se omlouvám že jsem se včera ani nerozloučila 😔 ...odpo už byl fofr a večer jsem usnula s matýnkem a pak už se mi nechtělo zapínat pc 😅 .

dnes mám opět den blbec 😖 ...matýnek mi venku vjel na motorce 3x na cestu aniž by reagoval na moje volání...následně spíš křik 😒 .prostě si dělá co chce 😠 ..tak bylo i na zadek..no škoda mluvit 😒 .
jinak noc celkem šla, akorát budík před 6h..to budou asi ty 2,5h včerejšího poo spánku 😅 .
já mám nějak náladu bod bodem mrazu, tak vás jdu raději dočíst a spravit si ji 😅 🙂 .

ined77
3. zář 2010

@sherry28 🙂 ...jejda, ty křeče do lýtek je něco hrozného ☹ .tak snad to magnézko zabere 😉 .
mě pálila žáha ještě při porodu...jakoby toho nebylo málo že 😀 .ale pak jako když utne..naštěstí 🙂 .
to teda ve škole rychle najeli 😕 ....luky je šikulka 🙂 .no já budu pak muset s matýnkem začít hned od 1. třídy..snad si něco povzpomínám 😀 ...MM na matiku taky nikdy nebyl, tak to bude asi boj 😅 .
dnes budu večer ponocovat kvůli tomu kočárku...jsem hrozně zvědavá jestli to fakt vyjde 😵 .no kéž by 😵 .končí to těsně před 22h že?budu ti(nám) moooooc držet palečky 😵 😀 .

@matova 🙂 ...dnes na tebe moc myslím a držím vše co mám 😵 !!!
s tím kočárkem...já ti ho v podstatě nabízela 😅 , proto jsem tu dávala ty fotky 😉 ...ale je teda modrý no 😒 .
já hlavně potřebuji něco lehčího do MHD a s otočnými koly, kvůli skeatu pro matýnka, aby byla manipulace lehčí a jsem i na ně už zvyklá ze sporťáku 😉 .

@prchalka 🙂 ...super že už máte od píchanců na čas pokoj 🙂 .a čorí je šikulka 😵 .
nás ještě druhý priorix čeká...naše dr. ho dává po 2.roce 😨 ...ale u nás reakce nebyla nějak vážná naštěstí, tak snad nebude ani teď na přeočko 😉 .a ještě si nejsem jistá jesli nemáme jít teď někdy na další synflorix 😕 ...musím k dr. zavolat.
příští úterý máme ko na neuro 😨 ...to jsem zvědavá co řekne na tu matýnkovu mluvu 😅 .dnes ve snídani s novou říkali, že dvouleté dítě už má spojovat slova 😒 ...což teda u nás až na mini výjimky teda nehrozí ☹ .no uvidíme....já s matýnkem mluvím pořád, od malička mu zpívám..čteme nečteme...nevydrží 😅 , ale mám z toho trochu hlavu 😒 .
no tak super....jeden člen rodiny s mimi souhlasí 😀 ...kdo se hlásí dobrovolně další? 😀 ...a už je to tady zase 😀 .
a julinky v pase matove 🙂 jsem si taky nevšimla 😔 .

hanca 🙂 ...jejda, úrazek? ☹ ...no hlavně že je kiki v pořádku 😵 .matýnek dnes naletěl na hranu postele- spánkem 😕 , ale naštěstí to nemá rozbité, jen takovou krvavou čárku, ale plakal teda hrozně moc 😢 a i se vztekal na mě...já můžu za vše 😅 .

@gina333 🙂 ...včera jsem se dívala na tu dolly, ale má tu hubu fakt hroznou i ty rty 😖 😅 , ale blbá zjevně nebude..no jsem zvědavá..myslím, že ji vidět u sporáku bude zážitek 😀 .
to si teda včera sophinka opravdu pospala 😨 ...ještě že ona je takový andílek..u nás by to byla určitě hrůza až do večera 😀 ...i když i matýnek umí překvapit 🙂 .

ined77
3. zář 2010

@lehna 🙂 ...téda, to jste měli ale noc ☹ .tak snad si pipa dáchne po obídku a ty spočneš taky 😉 .
výlet ať se vydaří 😵 .to jako že oni budou 2 dny spolu sami? 😕 já chci takýýýýýýýý 😀

@sherry28 🙂 ..teda to je ale číslo ten marýsek 😅 .
no jo..oni vlastně prvňáčci mají školu krátkou 😨 , to už se opravdu ani nezastavíš ☹ .a marýsek spí kdy? 😕 potom doma nebo v autě po cestě? 😨 stačí mu to?

@gina333 🙂...no pravda, vy budete za chvilku zase holky samy ☹...to to letí 😒.
bodejť by TM nepřibral když vyvařuješ samé dobroty 😀.

gina333
3. zář 2010

@ined77 : nic si z toho nerob, ani mna Sophi nepocuva, niekedy mam az hruzu ked vidim ako leti na cestu a ja ledva za nou stiham. 😝 A to ze sa vie sama vyhrat je na nezaplatenie, ani neviem ako som ju tak naucila. Proste sedi v tej detskej kde je hrozne vela vsakovakych hraciek, skoro vsetky su po Natalke a ona ich prebera, uklada, otvara skrinky no ma sa s cim hrat. 😀 😀 😀 A na Dolly som aj ja zvdava, a dnes tam bude aj Nora tak hlavne tu si nenecham ujst. 😉 😉

ined77
3. zář 2010

@gina333 🙂 ...mně někdy přijde, že to matýnek dělá prostě naschvál..on jede...já na něj volám ať zastaví, on jen pootočí hlavičku, usměje se a jede prostě dál 😠 ..tohle mě hrozně vytáčí 😠 ..však jsem ho dnes venku seřvala lidi nelidi 😔 😅 ...tak nejde přeci o blbost...kdyby tam jelo auto, ani domyslet nemůžu 😔 .přitom není hloupý, on dobře ví, že musí na konci chodníku zastavit, ale dnes prostě perlil a ze mě lítaly jiskry 😀 .
jinak to jeho hraní...on si také dokáže chvilku vyhrát sám, ale má rád asistenci..jemu stačí když vedle něj sedím a je spokojený 😅 .ale učím ho, že se musí zabavit chviličku i sám 😉 .to vždy rostu z MM...matýnek si krásně hraje sám a on mu tam vždy vleze a začne se vyptávat co dělá atd. 😒 .pořád mu říkám, že když si takhle hraje sám ať ho nechá a neruší ho...že tím se to učí a on ne...just a příště ho stejně vyruší 😖 .do duba mlet 😠 .
jinak hraček má také habakuk 😀 ...druhé dítko bude mít doma hračkářství 😀 .

babula
3. zář 2010

ahojte,my sme mali v noci nekontrolovatelne place,uz som nevedela co s nim.potom som dala fenistil kvapky co mi poradili a na chvilu zabral a potom zas.nedavate niekto tieto kvapky?