Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
4. zář 2010

dobré ráno 😉
moje noc byla hrozná 🙄 Mára se o půl dvanáctý vzbudil a začal vymejšlet 😅 nereagovala jsem, tak do mě kopal, třásl se mnou a jiné techniky používal, aby mě vzbudil, spala jsem na oko 😉 no pokaždé jsem ho okřikla, tak přestal, ale za chvíli zas, donesla jsem mu pití a pak si vymyslel ještě jídlo, tak to jsem mu teda rázně zamítla (od toho je večeře), jen napít jsem mu dala 😕 no dostal i zadek, nic nezabíralo, až do třech jsem slyšela to jeho mamí pápá, mamí malá 😅 no byla to síla, myslela jsem si, že už ani nepůjde spát, vypadal naprosto odpočatý, 1001 pokusů při uspávání zabral nějak po třetí hodině, nevím přesně kdy, protože ještě ve tři byl vzhůru a pak už jsem na hodiny nekoukala 😒 takových nocí víc, abych nezapoměla jaké to bylo 😠 a cvičila se na mimčo 😝 😅 😕 😉

sherry28
4. zář 2010

teď tady tančí a zpívá bobíka a je k sežrání 😀 , vstávali jsme 7:45 😉

gina333
4. zář 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : tak citam ze nie som sama ktora mala zlu noc. 😒 U nas sa spalo v pohode do 3:20, ked sa zobudila dala som jej mlieko, zobrala ju k sebe a zacala sa metat, plakat, kopat, lozila po mne a takto to trvalo hadam do siestej. ☹ Potom my este aj budik zazvonil co som zabudla vypnut, ale nastastie vtedy zaspala a spinkala do 7:15. Cela som dolamana, nevyspata. 😝

@matova : super, ze je vsetko v poriadku, drzte sa s mimiskom este pokope. 🙂

@ined77 : gratulacia ku kopanceku. 😵

prchalka
autor
4. zář 2010

Dobré ráno, u nás jako vždy, budíček někdy po 22.hodině a pak s MM..
Už i MM se zdálo, že se nám narodil kluk, ale ještě větší, než je čorina 😀 To má z toho, že jí říká svou, teď neojoblíbenější pasáž z úplně debilní písně: "Dej si bacha, přijde brácha, a budeš mít mimino" 🙄 😝
@ined77 Gratulka ke kočárku a kopkání 🙂 🙂
@matova Gratulka k celkem dobrým výsledkům a k návratu domů 😉
@sherry28 Téééda, co to vyváděl? Jak se znám, tak bych s ní ráno vůbec nemluvila 😠 😠 Tohle si fakt vůbec nedokážu představit kombinovat s miminem 🙄 😖 ☹

sherry28
4. zář 2010

@prchalka fakt nevim co ho to popadlo 😕 ale doufám, že to má souvislost k pětkám 😒 jinak nevím, protože přes den spal 45 minut 😅 jdu uspávat, tak snad se dá, když vstával dýl, ale zase toho moc v noci nenaspal, tak by moh 😖

sherry28
4. zář 2010

@gina333 a Sophi teda taky děs 😨 neozývají se už pětky 😕

ined77
4. zář 2010

ahojky 🙂 ,
matýnek před chviličkou usnul 🙂 .
noc byla dobrá..dokonce bych řekla, že se spalo v kuse až do rána 😕 , ale je taky možné že jsme něco zaspali 😅 😀 .
ráno jsem vařila, prala a žehlila 😝 ..kluci šli pak nakoupit a na prochajdu 🙂 .
odpoledne se chystáme plavčit 🙂 , teda pokud nezačne pršet, to bychom jeli až zítra 😉 .původně jsme plánovali výlet do aquaparku do uh. brodu, ale na celodenní výlet se mi moc nechtělo...i to počasí je ošemetné 😒 .ale plavčo bude i tak 😉 .
tak a jdu myslím už dočíst 🙂 .

gina333
4. zář 2010

@sherry28 : no ja tam nic nevidim, tak neviem. 😲

Ja s nou pojdem von do kocika, tam skor zaspi, treba my aj na nakup tak sa s MM prejdeme. 😉

prchalka
autor
4. zář 2010

No holky, né že bych dneska nespala, ale...když ohnu hlavu dolů, tak mě bolí v zádech tak nějak podél páteře v jednom místě, už jsem zase rozlámaná.. 😖 😝 🙄 Jakpak se asi měly(i) ostatní?? 😕

prchalka
autor
4. zář 2010

Jo a celé dopolko koukala na Shreka, MM jí to zapnul, aby si vyžehlil kalhoty a aby byl klid, tak už to tak zůstalo. Sice klid byl, ale štve mě, že se až na občasné zvednutí vůbec nehýbala. No a když jsem jí přenášela (myslela jsem, že už spící), tak mi otevřela oči, no nic, šly jsme do postýlky a jak byla nalomená, tak to naštěstí zabalila..!!

ined77
4. zář 2010

@sherry28 🙂 ..téda, chuďátko ☹ .taková noc je opravdu radost 😖 .no snad to byla jen vyjímka a teď se pořádně dospinká 🙂 .

@gina333 🙂 ...děkuji 😵 .
a u vás to samé ☹ ?přeji hezkou procházku a spohinka ať chrupká jako dudek 🙂.
matýnek má ručky pořád vražené vzadu v pusence, ale taky tam nevidím ani zbla 😨 ..leda by se něco chystalo tzv. pod povrchem 😅 .

@prchalka 🙂 ...děkuji 😵 .
téda vy máte poslední dobou sny 😀 ...no a nejsi třeba opravdu v tom? 😀 že by to byly jako předzvěsti 😎 😀 .
mně se dnes zdálo že vedu holčičku zapsat do lidovky 😅 😀 ...tož nevím 😀 .
asi mi hráblo z toho začátku šk. roku 😀 .při pohledu na prvňáčky v lavicích mám slzy v očích 😅 ...bože ty hormony 😀 .

matova 🙂 ...no asi jedině poštou by to šlo 😅 😉 .akorát nemám představu kolik by mohlo stát poštovné 😨 .jinak já ti ho moc ráda dám 😵 .stejně potřebuji udělat místo pro nový kočárek u babi 😉 .doma ho ještě nechci 😨 je ještě moc brzy...na to jsem pověrčivá 😔 .
s tím matýnkovým mluvením..no je fakt, že mu asi ''pomáhám'', že ho nenechám potrápit a nedělám že nerozumím, neboť když to udělám, děsně ho to rozčiluje a na to nemám nervy zase já 😅.ježiš co já se mu nazpívala a přesně jako ty..co se narodil, papulu jsem nezavřela...komentuju všechno i venku 😀.on jako docela povídá..dnes volal mamko kok(pojď)...pustit pohádku 😀, tak třeba se časem rozmluví pořádně 😉.každopádně u dr. dle mého nevypustí ani slovo, on se celkem stydí 😅.ale jestli jí poví jak dělá podle něj kočka...koč koč 😅, tak se na mě bude dívat asi divně 😀.fakt netuším kde k tomu koč koč došel...kdyby žil ještě můj tatínek, tak bych hned věděla kde k tomu došel, protože na tohle on byl expert 😀.to samé babičce neřekne jinak než kaška 😅, traktorista je kaškulka 😀...jinak používá většinou čestinu 😀 😎 .ale kdyby jsi viděla jak krásně umí říct kostíci nebo lentilky 😎.

kde je ta katzi hergot 😠 ?...má áček že se zelenat bude 😠 😀 .

ined77
4. zář 2010

@prchalka 🙂 ..tohle bolení v zádech mám taky..je to jakoby mě táhlo mezi lopatkama 😖 .
to jako vydržela sedět po celý film? 😕 já bych byla někdy i ráda, kdyby se matýnek tak dlouho nehýbal, jenže u něj to nehrozí 😀 .je jako raketa 😀 .

sherry28
4. zář 2010

tak usnul v půl jedný 😝 byla jsem se vykoupat

ined77
4. zář 2010

@sherry28 🙂 ...tak snad vydrží aspoň 2h chrupkat 🙂 .ať máš chvilku taky relax 😵 .

prchalka
autor
4. zář 2010

@ined77 Čorí jako vydržela asi 3 Šrečky 😖
My zase přehazujeme písmenka 😅
nákup - nápuk
čokoláda - kočáda
kepuč atd... 😅

sherry28
4. zář 2010

@ined77 🙂 moc tomu nevěřím 😕 ale už to bude skoro hoďka, aspoň do dvou kdyby spal 😉

MM už se vrátil z práce na oběd a usnul nastejno s Márou 🙂

sherry28
4. zář 2010

@prchalka vždyť ten kepuč říká správně 😀 máme doma kečup pro děti a jmenuje se kepuč 😉 a jinak taky přehazujeme

ined77
4. zář 2010

@sherry28 🙂 .. i u nás to chrní, teda krom mě 😀.
a začalo pršet, takže plavčo asi odložíme na zítra
😒 .

@prchalka 🙂 ..ty jo, tak to máte veget 😀 .to mi připomnělo synovce, ten ve 2 letech dokázal bez přestávky koukat na krakonoše, klidně i celý den 😅 .
u nás se písmenka nepřehazují, ale myslím že je to vcelku normální 😉 ...
zrovna sepisuju na radu jedné mamči slova které matýnek říká na úterní ko na neuro 😅 .a zrovna jsi mi připomněla shreka 😀 ,dík 😀 .
jinak je to teda celkem složité to sepsat a na vše si vzpomenout..jsem asi u 28 slov...zatím 😅 .

sherry28
4. zář 2010

tak a je vzhůru 😅

ined77
4. zář 2010

@sherry28 🙂 ...no to se teda překonal 😒 .nezmárek jeden malý 😅 .
jen aby v noci chrupkal pěkně 😉 .

matova
4. zář 2010

ahojte, mne sa tak nič robiť nechce 😝 , a tak by som mala- umývať, žehliť, prach utierať...jediné čo som dnes spravila bolo naloženie práčky a povešanie vypraného 😔 .
Noc- do polnoci-1x bol hore s veľkým plačom- akurát vtedy ma mm úposlal či mu dačo nepôjdem ešte spraviť na zahryznutie, ja som tiež ešte na čosi mala chuť, ale som skomentovala len aby sa malý neprebudil a presne vtedy-on má na toto senzor od bábätka-akonáhle som vliezla do sprchy-už bol hore a nedal sa utíšiť, vrieskal kým som ho nevzala ja 😕 . No, nejak to ale bude musieť nakoniec mm zvládnuť keď tu nebudem...Potom bol hore na mlieko o 5:45 a ešte zaspal do 7:15 a teraz spí asi od 12:45. On to už vie že pôjdem preč a úplne začína byť ustráchaný, keď ho chce mm zdvihnúť alebo svpkra alebo idú s ním von tak sa hádže zas dozadu ☹

ined 🙂 :to rozprávanie-ani ja to nehrotím-tiež neznáša keď sa robím že neviem čo chce, a just nepovie nič 😀 lentilky? 🙂 🙂 🙂 . To myslíš fakt vážne s tým kočíkom? 😕 😕 😕 .Poštovné- netuším- ja by som ti aj zaplatila, alebo potom poslala nazad? nkdy nevieš kedy bude to tretie 😅 😵 . Katzi- písala že idútuším na dovolenku či sa mi marí?

matova
4. zář 2010

prchalka:dej si bacha.... 😀 😀 😀
sherry, gina: no teda, to fakt keby mi tri hodky vnoci nespal by som asi nervy stratila, aj teraz čo len na mlieko vstane alebo plače a hneď zaspí tak ma napadá aké to bude keď ani nezaspím a už bude hore to trudé a vzápätí aj prvé...

matova
4. zář 2010

ined: a šimonko ešte dve slová asi nikdy ani po sebe nepovedal...však ale my sa už teraz bojíme čo bude keď začne, lebo včera sme sa s mm smiali že keď dôjdeme k mame,tak než bude káva na stole prejdú aj dve hodiny...kuknem na malého a on sa rehoce tiež 😕 😅 😀 😲

a teraz kuknem na dvere a z nich mi malý práve vybehol 😕 , a je po srande zas 😀 , tak páááááá

ined77
4. zář 2010

@matova 🙂 ...třetí mimi nebude, to vím jistě 😉 😀 .
s kočárkem to zjistím na poště..poštovné atd. a dám ti vědět.jen teda nevím jak ho zabalit 😲 😅 .
jj, oni moc nemluví, ale rozumí všemu až moc dobře 😀.

sherry, pomooc..jak se balí kočárek??? 😀

já se holky loučím, u nás spánek 2.20 v kuse! 😕 a už se na mě matýnek sápe 😀 .
tak páááa, krásný zbytek dne a fajn noc 😵

sherry28
4. zář 2010

@ined77 tak kočárek jsem ještě neposílala 😀 ale nejspíš ho budeš muset úplně rozebrat na co nejmenší díly a dát do obr krabice, nebo jen zabalit do igelitu a převázat šňůrami, fakt nevím nikdy jsem ho nebalila, chtělo by to sehnat maxi krabici a pak by to i šlo 😉

prchalka
autor
4. zář 2010

@sherry28 Já vím, kepuč máme doma 😉 Akorát je sranda, že jí to nikdo obráceně neříkal. Ale synovec, když byl malý, tak říkal taky "kepuč", je to pro ně asi lepší 😀
@ined77 Jistě?!?!?!?!?!?!?????? 😕

MM dostal k narozkám takovou poukázku na lov ryb, tak jsme dneska byli, nejdřív jel sám s kámošem a my až po spaní, ale za ty 2h co jsme tam byli, tak jsme pěkně vymrzli, žádný teplo!! 😒 Jako vždy, když jsme doma, je hezky a svítí slunko, jen jsme tam přijeli, tak se zatáhlo a pak i pršelo. Za 6h, co tam byli kluci chytli 2 rybky 😅 😅 😅 A tu druhou dokonce v dětské kádi - no snazší už to být nemohlo 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😀 😀

gina333
4. zář 2010

@prchalka : joj, rybky aj ja mam rada, veru taky cerstvy ulovok ma daco do seba. 😉

Tak vonku spala skoro 1:30, potom sme sli k svokre a kedze zajtra mam meniny a svarna idu prec tak my dnes gratulovali. MM nam spravil super miesany napoj, nakupila som kolaciky tak sme trocha oslavovali. 🙂 🙂 🙂 Uz zase vonku prsi, aj sa riadne ochladilo a ked sa pozriem von na horach vidim sneh, pomoooooooc. 😲 😲 😉 😉 Deti sa este hraju, MM my spravil veceru, neviem co s tym sleduje. 😀 tak sa idem najest.

sherry28
4. zář 2010

@gina333 asi bude něco chtít 😀 😉

gina333
4. zář 2010

Sophi spinka, a ja sa presuniem k tym mojim ku telke. 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
4. zář 2010

Mára taky usnul ještě před spaním zbouchal tři topinky 😅 jsem zvědavá jak bude dneska spát 😉