Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
6. zář 2010

ahoj,
dobrý večer všem........
Jdu vás pozdravit - nestíhám... Několik nocí nespíme - teda to klasický - celou noc a pět deset minut kňourá a budí se, teprve nad ránem zabere na necelý dvě hodiny........
Včera jsem málem omdlela u babičky na chalupě - měli tam děsně přetopeno, v noci jsem zjistila, že někdo posunul futra a já se o ně praštila 😅 😅 Dneska mě přepral houpací kůň - zapletla se mi do něj šňůra od vysavače a hned to bylo 1:0 - v.s. Ko 😲 😝 😝
Zřejmě jde některý ze špičáků + to rozseknutý čelo - ale holky, kromě mašličky jsem tam dala URGO náplast na odřeniny - je hojící s gelem - modrý obal a na něm kolínko... Je super - prcka to nesvádí k sundávání, je průhledná - máte kontrolu nad tím, jak vypadá rána atd...

Jinak v rychlosti - matova 😀 i já teču z toho, jak malý furt rvou z pusy dudel - fakt mám vypozorováno, že když jí jde zub, tak ho má místo kousátka a má ho furt...Běda, když po něm někdo šáhne - řev a dudáka, ci dudáka!! No, mý nervy, taky už máme prohryznutej - donesla mi ho s tím - chup, dej pyč chup - jako že je na něm chlup, ať jí ho sundám 😀 😀 Já mám děsnou ale opravdu děsnou chuť dát každýmu, kdo jí na ten dudel hrábne ránu.... 😅 😠

Nočník - do dov to bylo super - i si říkala, teď mám pocit, že půjde s plínama i do školy či co - nehledě na to, že momentálně je přebalování tak trošku na vypolstrovanou místnost..... 😔 😔

ined 😀 gratulace ke kopanečkům a kočárku - teda, jestli si to pamatuju dobře

gina 😔 - dodatečná gratulace, zvládněte to bez taťky!!

sherry 😀 prvňáček - jéé, co slza - ukápla nějaká?

k mluvení - já nevím, s náma se určitě nesrovnávejte - nám mluvení sice jde, ale zase jsme levý na jiný věci 😅 😅 Hodně pomahla ta knížka pro batolata - zábavné úkoly či co .. Jo a atlas světa s obrázkama zvířat atd - nejvíc jí baví lama - že plive a šatelit

prchalka
autor
6. zář 2010

Já jdu jen oznámit, že jsem přežila jízdu na motorce, i když možná na JIPce bych si konečně pospala 😅 😅 (Néé, to byl ftip)! Ale o pocity se nerozdělím, nevím, co bych měla psát, poprvý jako prostě nevím a nebylo to nic moc na moje všude bolavý záda, prostě mě málem musel po tom všem odsekávat 😝
Naše horní trojky stále jen pod dásnem 😝
@gina333 No my na to v těch teplech měly věk, tak jsem jí prostě plínku sebrala a chvíli čůrala, kde se dalo.. Hlavně venku běhala bez. A tak po 2 měsících pochopila a může mít už i kalhoty, i když občas jí to stejně ujede. Mamči fakt pak buď přechází na látkovky nebo prostě plínku seberou, nakoupí oblečení a perou a perou, jako ined na začátku.. Taky vůbec nevím, jak se to třeba dělá v zimě, když je dítě skoro dvouletý, to je vo zdraví ☹

ined77
6. zář 2010

ahojky 🙂 ,
takže..kartička úspěšně vyřízená, ale hlavně!!!
info s barákem 🙂 ...kupci složili zálohu a celá věc by měla být vyřízená do 15.10 😀 .podle makléřky by to ale mohlo být už do konce září 🙂 , což znamená, že bychom možná stihli koupit i ten byt, který se nám líbil 😀 .tak uvidíme 😉 .
tento byt už jsem opravdu zavrhla, dnes večer tu byl opět neuvěřitelný čurbes..nad námi řev, pod námi řev, mlácení dveřmi atd....na tohle já nervy nemám a pak kor se dvěma dětmi 😒 .já vím že panelák je panelák, ale tady je to fakt extrém...takový binec nebýval ani na garsonce a že tam bylo bytů.
no jinak..mám ve středu odpol schůzku s makléřkou a kupci..púotřebijí nějaké lejstro s ověřeným podpisem a už to myslím začne...papírování a lítání 😅 .ale zaplaťpánbůh za to 😵 .


@sherry28 🙂 ..snad bude opravdu vše v pořádku 🙂 .
ty školky, to bude všude stejné ☹ .

@hancazivocich 🙂 ...děkuji 🙂 .
opět jsem se zasmála 😀 .a díky za tip na náplast, pořídím do zásoby 😉 .

holčinky loučím se pro dnešek, ještě mám na icq kámošku. tak doplkám a půjdu bucat 🙂 .
dobrou noc všem a psssssssssssst 😵 😔

prchalka
autor
6. zář 2010

@hancazivocich K ránu se jim spí nejlíp, že? Když já už nemůžu zabrat ani náhodou.. 😠 Já taky čekám, že to u nás zase začne ty hrozný noci, dneska se teda taky pořád válela 😖

hancazivocich
6. zář 2010

@prchalka - jo, nad ránem spí dobře, ale já už moc ne - nevím, budím se a buď čekám, že to zas začne, nebo jsem tak umordovaná, že nezaberu a nebo zaberu, ale to už zase vstává... 😝

gina333
6. zář 2010

@prchalka : no chvilku budeme latkovat, aspon ked budeme doma, a potom uvidim. 😝

@ined77: super vam to vyslo s predajom baraka,takze cim skor sup sup do vlastneho hniezdocka. 😀 😀

Sophi zaspinkala v pohode, idem pozriet konecne moj oblubeny Panelak. 😵 😵

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

ined77
6. zář 2010

@prchalka 🙂 ...no možná by ses vyspala, ale určitě by jsi si to nepamatovala 😀 😝 .
jako ined ne na začátku, ale pořád 😀 ...ale ne, už je to lepší, i když dnes se mi 2 x pěkně pokajdil, tak jsem cestu do zlína bez plenky neriskovala a jeli jsme s 😉 😅 .

jsem zapomněla napsat ještě další zprávu co jsem dnes zjistila 😒 ...na druhé dítko budu muset mít 4 letý rodičák 😖 ☹ , to bude pakárna ☹ .protože jsem měla těhu rizikové a byla na neschopence, skončila mi smlouva na dobu určitou a tůdle ☹ .
no nic není jen růžové 😒 .

a už fakt ale jdu, pááááá 🙂

sherry28
6. zář 2010

jdu vám popřát dobrou noc 😉

@ined77 i já budu muset mít u tohohle mimča čtyřletý rodičák 😅 co nadělám už nic, nějak bude 😒
@hancazivocich na slzy nebyl čas, bylo to hrozně rychlý a Mára už byl docela nevrlý, tak jsem byla ráda, že už si je odvedli do třídy 😉 ale určitě jsem byla naměkko 😢 ale já to spíš prožívala o jeho šestých narozeninách, když jsem mu přála a podávala tašku, tak to mi slzička ukápla 😉
@katzi no jak ti mohlo vypadnout, že Luky nastoupil do první třídy 😠 tak já se tady celou dobu stresuju jaký to bude s prvňáčkem a novorozencem a ty jsi to klidně vypustíš 😀 ne dělám si srandu 😉 už je to tak už se pilně učí a dělá úkoly 😉 zítra mu konečně snad přijde ten nový stůl 😉

všem plně prospinkanou noc 😔

matova
6. zář 2010

Ahojte,
ako by som to skrátila- u nás dnes zas na infarkt 😢 . Čistá katastrofa, asi ako pri trojkách. Vstávalo sa o 6:50 a do 9:30 už som myslela že skolabujem, prišla práve svokra tak fajn, šlo sa na záhradu-tam malý úplne iný človek 😕, síce nepostále ale aspoňc behal okolo stromov...Cez obed spal 1:30. Večer po hodine sa hádzania v posteli z nej zliezol, hrať sa som už nedovolila, dala som mu zas Panadol baby sirup a nazad do postele...zaspal o 20:30. Vyjdem z izby, stav hračiek nezmenený, rozmetané všade, mm pri tv 🙄.
Derie sa mu druhá špička hornej päťky, ale ja už som ale neverila ani tomu, že je to zub...Ale asi je lebo aj hnačkuje napriek probiotikám. Ale aké záchvaty zlosti do toho chytá (rozmetávanie hačiek, nervy, hádzanie sa)-tak to ma absolútne dostáva. A ešte aj to že nervy má neskutočné, ale za duba si nevypýta že je hladný či smädný či čop chce vlastne, ja už nemôžem z neho- niekdy je hrozne zlatý ale keď prídu také dni tak som na odstrel. Večer som ho zavesila na mm, išla aspoň riad umyť a navariť na zajtra (plnená paprika- s so sójovým mäsom, a paradajk. omáčka). Polievku zajtra zbúchnem (zeleninovo-ryžová).

ráno mne sa najlepšie spí, keďže vnoci nie a nie zaspať...ale šimonovi ssa teraz nechce dlhšie spať, ono konečne ide do postele okolo 20, len keby tam aspoň rýchlo zaspal že 😠 no začína sa zimný režim, dúfam že nebude vstávať 4:30 ako kedysi 😝

prchalka: tak to máme teraz podobné, držím palce nech sa už čím skôr prerežú tie trojky 😉
zuzanka 🙂 : ďakujem 😉. Mňa ani nenapadá dať malého do inej izby- nieje na to vôbec zrelý, ležať pri ňom musím než nezapí..
katzi 🙂 : neviem ako sa to počíta tu na MK, ale podľa dr. som v 35tt až odzajtra 😀
gina 🙂 :my sme na tom rovnako 😉 - nočník či korekcia na wc+ ešte aj to prebalenie= čistá panika. Ja som tu na MK čítala diskusiu o nočníkovaní a tam písali aj mamy 3-4 detí, že niekedy vôbec nepomáhajú ani látkovky, proste deco na to musí dozrieť...mali vraj 3 deti čo v pohodke na nočník posadili a to štvrté malo aj látkové plienky a ani za nič...Tak ja tiež neviem čo s tým, vlete behal po záhrade holý, tieklo mu po nohách a nič, žiadna snaha, dokonca niekedy vbehol dnu do domu a tam sa potento na dlážku 🙄 😝. Najviac rastiem keď mi ešte kecajú že som ho mala dávať sadnúť skôr? najskôr sa dalo po 11mesiaci kedy konečne vedel sedieť, ale musela by som ho tam prilepiť izolepou a celý čas by vrieskal....TM ach, dosť nadlho odchádza 😢.
hanza 🙂 1:0- hojdací koník😀....Presne tak, pracky preč od ich cumľa 😀. A čo to je za náplasť? kto to vyrába? 😕
ined 🙂: jeej, super, tak držím place nech to rýchlo predáte a stihnete aj ten čo sa vám páčil 😉
.......borec s fúkacím chobotom 😀 😀 😀. Smska mi nedošla, iste treba aj predvoľbu, zistím.

matova
6. zář 2010

všetkým pokojnú noc a krajší zajtrajšok 😎

sherry28
7. zář 2010

dobré ráno 🙂
dnes jsem zase kvůli ruce nespala, připadám si jak nějaká stařena 😀 šílená bolest, zítra jedu na KO tak sdělím dr. 😕

@matova taky pode MK jsem s tt napřed, 33tt mám být až za tři dny 😕 tak snad už bude po těch pětkách u vás, zbývá už tak málo 😉

@gina vše nejlepší k dnešnímu svátku 🙂 u nás máš dnes 😉 tay bych se někdy potřebovala zbavit MM na dlouho, aby jsme se pak na sebe těšili 😀 ne jsem ráda, že večer dojde domů, ale ono to někdy neškodí, ale tobě nezávidím, i když ty jsi už po těch letech zvyklá 😉

gina333
7. zář 2010

@sherry28 : dakujem. 😉 S tou rukou to musi byt otrasne, nic podobne som ani nepocula, mna trapili v tehu v noci krce do noh, ale to je asi ine. 😲

@matova : aj Sophi bola vcera ukricana, vsetko chcela mat, ked to nedostala hysak. 😒 A presne som vcera od svagra vypocula, preco som ju nedavala skor na nocnik. Ale ved davala som aj tam sedela, len z nicoho nic sa to v nej zlomilo a koniec. ☹ ☹ A vcera do vecera mala latkove, cvela zacikana a absolutne jej to nevadilo.

Noc ok, prespala ju nastastie celu aj teraz este spinka. 🙂

hancazivocich
7. zář 2010

dobré ránko - tady jsem našla tu náplast. My máme tuhle - http://shopiq.cz/naplasti-urgo-na-odreniny-204871/ , našla jsem i slovenské stránky, tak to snad sežene i matova.. Cena - ehm za 5ks chtějí zhruba 70kč, ale fakt se to vyplatí... I na to kolínko to bylo super - uplně jsem čučela, jak to poskočilo

S tou mateřskou - pokud mám smlouvu na dobu neurčitou, tak to budu mít jak? Čistě teoreticky, teda....

@sherry28 - mě brněla neuvěřitelným způsobem levá ruka, ale tu mám po úrazu, tak jsem to přičítala tomu... 😅 😅

prchalka
autor
7. zář 2010

Dobré ráno, noc asi dobrý 😉 No snad to dneska bude lepší, chystáme se odpol vyrazit směr město. Nejhorší je tady vždycky vyplnit to dopolko 😖

katzi
7. zář 2010

Dobré ránko,

u nás svítí sluníčko, tak aspoň něco pozitivního. Jinak totiž noc u nás stála za prd 😖 Ani přesně nevím kolikrát byla vzhůru, chvilku jsem ji pak už měl ai u sebe v posteli, abych tam furt nemusela chodit 😒 Že by se chystaly pětky? 😕

sherry: no jsem ostuda, že jsem nepostřehla, že Luk y je prvňáček 🙂 To jsou ty moje absence, pak jsem mimo mísu 😀 Ty jo, to je nepříjemný s tou ruku, tak snad ti na to Dr. něco poradí. A budeš muset mít 4 letý rodičák? Já tady v tom mám celkem bordel, já doufám, že budu moct mít zas normálně 3letý. Já jsem se snažila včera zas někde najít jak to je s výší mateřské u druhýho dítěte. Z čeho se to vypočítává? Zase z původního platu před nástupem na první mateřskou? Nevíš jak to je?

ined: super, že vám to s domečkem vyšlo tak rychle podle představ. No ty byty a hluky, to jsme tady rozebíraly mockrát. Já to taky moc nedávám, hlavně když si někdo pustí nahlas hudbu a duní mi to tady. To strašně záleží na sousedech, jaký člověk chytne 😔 Kdyby tak šlo v tom novým bytě před koupí napřed osondovat, kdo tam bydlí okolo.

gino: vídíš to je dobrej nápad s látkovkama, to bych taky mohla zkusit. Adélka měla období, kdy už pěkně chodila na nočník - bylo to v těch teplech. Chodila dole bez a vždycky si šla sama sednout na nočník. Teď je už zima, tak ji nahatou mít nemůžu a ona si slovně prostě neřekne 😒 Nebo řekne, ale jen někdy.

gina333
7. zář 2010

@katzi : o tych latkovkach my ani nehovor, ved to je uplne o nicom, len mam viac roboty. 😲 😲 😝 jej absolutne nevadi, ze je v mokrom, vobec sa nepyta akurat ju vkuse prebalujem a prezliekam, nemam kam dat precikane plienky, no otrasne. 😒 😠 neviem dokedy ma to bude bavit.

zuzanka26
7. zář 2010

Ahoj, dobré ráno 🙂
U nás noc buzení jen 2x, v půl 12 a pak ve 4, vstávání už v 6! tak jsem jí pořád dávala lehnout v naději, že ještě usne a prdlajs, pořád tam něco vyprávěla, takže nakonec vstávání. Já to ráno nějak nemůžu vstávat a čím jsem starší, tím horší, už je mi taky 31 😀

@gina333 chápu, že tě asi manžel trochu vytočil, ale to, co píšeš máme my taky. Prostě si čůrá do plínky a je jí to fuk. Když byla v horku bez plínky, čůrala mi každých 10 min na koberec a pak když jsem se kvůli tomu na ní zlobila, tak čekala, až se nebudu dívat a pka to zase pustila na koberec. Takže to dopadlo tak, že jsem měla nervy v kýblu, byla na ní hnusná a ještě jsem si říkala, co tomu řekne tchyně.
Až pak po asi týdnu jsem se na to vyprdla, prostě některé děti tohle chápou dřív a některé později. Kamarádky holčička to taky dlouho neuměla a pak najednou ve 2 letech a 4 měsících s tím sama začala. A můj synovec taky, ten chodil kakat do skříně, bál se séry, že mu dá na zadek, ale nedal si říct, prostě pořád plínky a pak ve 2,5 letech si sám přinesl nočník a začal. Dneska je mu už přes 3 roky a je to v pohodě, i v noci, jen když sedí na záchodě, tak se pak ozve HOOOOOTOOOOVOOOOO a ségra musí vytírat zadek. Minule jsem to u ní vyfásla já, teda nic moc

😀

gina333
7. zář 2010

@zuzanka26 : tak od rana som ju uz prebalila 3x, z toho raz bola pos.ata, no fuj. 😒 Asi musim dat MM precitat co na MK o tom pisu ine zeny, jemu sa to lahko hovori ked este v zivote neprebalil ani jedno z deti. 😠 😠 Pockam do piatku kym milostivy odide a dame naspat Pampersky. 😉 😉 😉 Tak sa nasa Sophi nauci na zachoda az v 3 rokoch, no Boze, este kazdy sa naucil, no nie.?? 😀 😀

prchalka
autor
7. zář 2010

Ještě jsem vám zapomněla říct, že jsme měli poprvé roztrženou plínku. Ráno si to sundala a mezi půlkama měla gel a myslela si, že je to bobeš 😀 😅
A s tím čuráním.. Už jsem tu psala, že jsem někde četla, že to dítě do 21m neovládá a pak postupně začíná, dřív to nemá cenu hrotit. Chce to čas, u nás taky, ven chodíme s plínkou, jinak by byly nehody 😝 a bez to už v tomhle počasí nejde.
I když chápu, že byste radši, aby už to trochu šlo. U mě to ani tak nebylo kvůli kupování plínek, měla jsem stejně ještě zásobu, ale kvůli větrání a pohodlí.
A nechápu, jak to pořád musí okolí komentovat, že mají ještě plínu, že je máte dávat na nočník, hlavně chlapi 😒 😠 Je to běh na delší trať a už vidím, jak by to bavilo je a jakou by měli trpělivost to to dítě naučit 🙄 !

lehna
7. zář 2010

ahoj holky 🙂,

tak se po vikendu, vcera jsem nejak nestihala, dopo tu byla jeste kamoska a ospo se tu uz nedostanu,dyt vite 🙂

O vikendu jsem se mela supeeeer. Ve sklipku je vzdycky super, sice jsem se moc nevyspala, ale odpocinula jsem si 🙂.
Stepi byl o vikendu taky hodny, spal celou noc do 4.45, pak jeste v 5.45 usnul na hodinu. jinak ze dobre.

Nedělní noc byla katastrofa. od 1.30 do 3.30 jsem tam zas chodila co 10minut snad. a to jsem tam jeste dalsich minimálně 15minut seděla a čekala až usne.

dnešní noc paráááááda, spinkal celou noc až do 6.00!! 😵 . jednou jsem ho slyšela trošku volat,ale nešla jsem tam,za chvíli přestal 🙂

Dneska odpo máme zase sraz z holkama z beremka 🙂. ve čtvrtek zase a zítra dopo jdu taky ještě na jednu návštěvu ke kamarádůmům. takže týden celkem zabitý 🙂

lehna
7. zář 2010

jo a trochu jsem prolítla tuhle stránku a vidím,že řešíte čůrání a nočníky.

Štěpi teda nočník taky nemusí, ALE chodí se mnou na záchod. on se sice nevyčůrá,ale pustí tam 3 kapky, ale má radost. takže o víékendu jedem koupit malé sedátko a bude chodit na záchod.

sherry28
7. zář 2010

s tou rukou jsem se na netu dočetla, že prý se to stává, když leží mimi příčně(což je můj případ), zadkem tlačí na páteř a tím na nervový systém a od toho pramení to brnění a tak 😕 já mám právě jeho hlavičku vlevo a nožky vpravo, leží podélně, potíže ustoupí až když dítě změní polohu nebo po porodu, na to žádný léky nejsou takže budu muset vydržet, v předchozích těhu jsem to neměla 😅 leželi totiž normálně, jen doufám, že se do porodu otočí 😅 uvidíme co mi zítra poví dr. 😉

@gina333 já plínky taky nehrotím, Lukášek byl letní, takže od druhých narozenin chodil na záchod, ovládal vše bez problémů, ale Mára je hold jiný a ještě ke všemu na zimu a taky si myslím, že to nemá smysl hrotit dřív jak před 21měsícem a pak to chce pozvolna, oni chlapi by chtěli všechno hned 😝 když tak se poohlídni po levnějších plínkách, já nevim kolik tě stojí ty DM, ale já pro Máru kupuju už z MMB, mají taky zelený jádro jako ty pampersky 😉 jsou dobrý, zítra mi přijde dalších 5 balíků 😉 vychází plína na 3,5,- pampersky nechám mimču 🙂
@hancazivocich no pokudjsi stále zaměstnaná, tak si budeš moc zase vybrat jak dlouho budeš chtít být doma 😕 já dala výpoveď 😉
@katzi mateřská by měla být počítána ze stejného záladu jako první, pokud ti stále trvá zaměstnání 😉 http://aktualne.centrum.cz/finance/online-porad...

zuzanka26
7. zář 2010

@gina333 je konečně taky nějakej manžel co nepřebaluje. 🙂 😖 U nás je to jen z donucení a ještě často volá maminko pomoc! Kolem nás samozřejmě jen úžasný manželové, co vstávají k dětem v noci a přebalování je pro ně normoš. 😉

gina333
7. zář 2010

@zuzanka26 : no MM sa detmi iba hra, nic ine nespravi, asi som ho zle vychovala. 😉

@sherry28 : idem kuk na MMB tie plienky. 🙂 Sophi uz praveze mala tyh 21mesiacov, takze neviem kde je chyba kedze odmieta aj zachod aj nocnik. S nami tam chodi jedna radost, aj na nocnik si sadne, ale iba oblecena. 😲

sherry28
7. zář 2010

já myslím, že tady je jen jeden muž co vstává k dítěti a to je supermuž prchalky 😉 🙂nebo spíš mají směny a střídají se 🙂

lehna
7. zář 2010

i MM vstává ke Štěpimu a přebaluje a dělá vše kolem něho co já. Říká,že je to normální 😕 , že dítě máme společné 😉

gina333
7. zář 2010

@lehna : spravny chlap. 😉 U nas sa zdielaju spolocne iba radosti z deti. 😀

lehna
7. zář 2010

@gina333 -aspon něco 😀. on to prostě bere jako samozřejmost,že se o dítě má starat skoro stejně jako ženská. Vždycky k němu vstával, nikdy nespal vedle v pokoji, i když ŠTěpi v noci bantovalteba i každou hodinu. chodil do práce unavený, usínal za PC,ale vždycky spal s náma a nepřišlo mu to divné 🙂

hancazivocich
7. zář 2010

k tomu přebalování - u nás tatínek nepřebaluje - ani neví, jak se lepí plínka 😔 😅 Ale nezmiňovala jsem se o tom, páč jsem předpokládala, že tu máte všechny dokonalé tatínky... Mno a koupal dvakrát ... tuším - když jsem měla lupenku do krve a dr. mi zakázala kontakt s vodou - haha... To jí málem utopil, páč se jal pečlivě oplachovati vlásky tak, že zapomněl, že dítko není vodník a nemá žábry 😠
Teď už jen dozoruje - Kiky se chce mejt sama, jen volá eTě zádíška, tak poslušně zakročí - teda, pokud je doma - což není tak často 😅
My spíme děleně - kvůli Kikoušovi - jak se budí - přijde mi blbý, aby se nevyspal a strávil až sedm hodin denně za volantem - to si nedokážu představit. Mikrospánek je svinstvo.. A po tom září - i když to nezavinil, tak se bojím.......

sherry - díky, já si to mezitím někde našla...

Já to nočníkování teď nehrotím - je na ránu kvůli zubům a hlavičce, tak jí dám pár dní a zas budem zkoušet. Teda na nočník posazuju, musíme si u toho číst, ale nehrotím.....

Jo - s tím co a jak - tatínci - Kika se o víkendu předváděla - měla visící a uřvanou - s hysteráčkama - mno, ale lehce podezírám i situaci, že byl tatínek doma... Přes týden je víceméně zvládnutelná....
Mno a říkám mu - když zuřil a pěnil - vidíš to, ty pěníš hned, já to tu mám celý dni... A on na to - to je tvou nedůslednou výchovou... Mno, švihla jsem po něm mačkátko na česnek. A říkám jedno - nedivím se ženskejm, co prostě jednoho dne v tý kuchyni bodnou.. 😅 😅 😔