Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
7. zář 2010

gino:hmmm, ta říkáš látkovky žádný posun jo 😖 Ale si je zkusím dávat aspoň kvůli tomu, aby mi nečůrala všude možně, ta látka to snad z největšího zachytí. Já s tím teď trošku stresuju - ráda bych, aby to Adu pochopila do dubna, kdy by teoreticky mělo být to druhý mimi. Přece jen kupovat plínky pro dvě děti by nás asi zruinovalo 😀 😝

sherry: díky moc za ten článek. Je to tam fajn vysvětlený. No tak to by byla příjemná náplast na makačku se dvěma dětičkama, že by bylo zas chvíli trochu víc penízek 🙂 Myslela jsem totiž, že u druhýho dítěte se to už nepočítá z platu, ale nějak třeba z příjmů za poslední dobu, že to prostě vyjde nějak jak rodičák. Tak snad se ti mimčák brzo otočí a přestane tě utiskovat 🙂

Já se musím pochlubit s MM: my máme taky přebalovacího, koupacího, hracího a celkově fajn tatínka 🙂 On si Adélky prostě užívá a snaží se mi pomáhat co to jde. V tomhle ohledu na něj nemůžu říct půl slova.

prchalka
autor
7. zář 2010

My místo čurky zase řešíme bobeše, taky ho neudělá ani na wc ani na nočník a taky to bude učení na dýl. Ale jak jsem dostala lekci s tím, jak to nešlo, tak to prostě neřeším. Snad to taky přijde samo. Pořád lepší do spoďárů, než vůbec! A pořád lepší čůrat do plínek, než mít nějaký zdrav.problémy!
@lehna My jsme koupili v Baumaxu (myslím) polstrovaný 😉
@sherry28 Mimčo leží příčně, jo? To jsem si o tom svým taky dlouho myslela a asi to tak nebylo, vlastně mi opět nikdy nikdo neřekl, jestli už je obrácený a jak.. 😅 Hlavně, že teda víš, jaký původ má ta ruka, nikdy jsem to asi ještě neslyšela!
Jj, supermuž 😀 😀 😀 To on vlastně je! Hlavně hovínko sem, hovínko tam, to mu nikdy nevadilo 🙂 a přebalí bez problémů. Jen se osype, když náhodou sáhne na šušně 😅 😅 A víceméně už s ní spí pořád on! Já už nemám ani na to střídání 😅 😅
@zuzanka26 Jééé, vy fakt snž?
@lehna Vy máte taky hodného tatínka, chválíme!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
@hancazivocich Tak dokonalých tatínků je opravdu málo, hlavně těch chápajících situaci, ten stereotyp, ty problémy přes den... Možná že neexistuje žádný, i když možná u lehnů.... 😕

prchalka
autor
7. zář 2010

Jasně, vlastně ještě katzi mají super taťku.... já zapomněla!!! Takových víc!! 😉 🙂

hancazivocich
7. zář 2010

Mno -já zkoušela i tyhle - http://www.nappy.cz/?p=productsMore&iProduct=54... - a byly dobrý! Měla jsem ty menší - kolem roku, když nešlo jednu dobu přebalit v klidu... Teď o nich přemýšlím znovu

ined77
7. zář 2010

ahojky 🙂 , tak dnes jen v rychlosti ještě toho musím víc zařídit 😉 .
noc celkem ušla 🙂 .
ráno cesta do zl na ko na neuro...no cesta cekem děs, matýnek protifka, ale přežili jsme 😅 .
hlavní je, že na neuro už nemusíme 😵 !!!
pak jsem doklusala domů i s babi, nachystala matýnkovi obídek a valila koupit dárečky 😝 , mám ale vše 😵 .
matýnek spinká asi tak 40 minut, tak doufám, že si dnes dáchne...já to potřebuju jako sůl 😀 .
v rychlosti jsem do sebe nacpala tuňáka s chlebem a je po obědě 😝 😀 .
akorát mi matýnek nějak nechce v posledních dnech moc papat 😒 ...jí jako vrabec ☹ .tak že by fakt ty 5 už? 😕
včera se hrozně řehtal při vyslékání před koupandem, tak jsem vzadu zkoušela sondovat 😎 ...ale nevím no, moc jsem tam toho neviděla 😅 .
tak a jdu honem kuknout jak u vás 🙂 .

ined77
7. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ...člověče s tou další mateřskou sama nevím...paní mi to vysvětlila takto..kdybych měla stále platnou smlouvu, dojdu pak s papríem od dr. na žádost o PPM znovu k zaměstnavateli, a ten mi bude platit opět půl roku mateřské a pak si můžu zvolit variantu délky RD.jenže mně skončila smlouva už v době těhu 😒 , takže mi platili MD a rodičák mám teď tříletý, což se hned po porodu druhého dítka změní, protože rodičák se vyplácí jen na nejml. dítko.tudíž ještě defacto přijdu o půlroku rodičáku na matýnka 😒 .
zaskoč kdyžtak na sociálku a poptej se 😉 .
stejně si myslím že budu mít ještě nárok na nějaké přídavky nebo něco..ze 3 800 přece nemůžu žít 😕 .

co se týče tatínků...náš teda přebaluje bez problémů, koupe asi od 6m., dřív se myslím bál.dnes koupe každý večer co je doma 🙂 .ale zbytek je na mně 😅 .fakt ale je, že on je v práci od nevidím do nevidím, takže sám toho má taky dost ☹ .ovšem i on umí vypustit podobnou hlášku co TM 😠 ...však si zkusí až budu v porodce 😝 ..a to bude ještě procházka růžovým sadem.dala bych mu ho aspoň na týden a i to by bylo málo 😎 .ten z matýnka kolikrát teče už po půlhodině 🙄 😅 .

jinak moc děkuji všem za přání 🙂 ..snad se byteček povede 🙂 .

ined77
7. zář 2010

@sherry28 🙂 ..jejda, tak snad se mimísek brzy otočí a ruka brnět přestane ☹ 😉 .to jsou věci tohle ☹ .

sherry28
7. zář 2010

tak Luky úkoluje, Mára spí 😉
@hancazivocich asi budou dobrý, ale vyjdou stejně draze jak pampersky 😕proto jsem našla levnější variantu a nestěžuju si 😉
@prchalka jojo mimi je napříč, dr. tápala když ho poslouchala kde asi může být, tak dělala utz a zjistila, že je podélně a říkala kde má hlavu a nohy, takže už mi trošku do sebe zapadá to brnění 😒 ale teda člověk by si nepomyslel, že to bude takto, když předtím dvě těhu v poho, ale to tak bývá 😉

sherry28
7. zář 2010

@ined77 taky v to doufám ani ne tak kvůli tý ruce(i když je to teda neuvěřitelná bolest) jako kvůli tomu, abych nemusela nakonec ještě na císaře 😅

prchalka
autor
7. zář 2010

Tak se loučím, po 14h razíme do města, budu až večer.. Ovšem dítě už se 2x probudilo a ještě teď zachrápla!

sherry28
7. zář 2010

tak už přišel Lukyho stůl 😉 zůstal venku pod stromem, protože váží asi 30kg 😀 i ten s PPL měl co dělat aby ho vyndal s auta 😝 takže po schodech těžko, musej být aspoň dva až to ponesou 😉 ale vidím na něj z okna, takže dobrý 🙂

ined77
7. zář 2010

@sherry28 🙂 ...mimi se určitě otočí, ještě je čas 🙂 .

ááá my se budíme, tak letím se věnovat, páčko 😵

matova
7. zář 2010

ahojte, môj expert konečne spí- od 14h 😢.
Noc- do 3h sa spalo, od 3 do 5h som s ním bola trikrát na nohách- mlieko,+ 2x mazanie gelom 😲, spal nakoniec do 8:15, keďže som mala navarené tak som sa rozhodla ísť ho vyničiť vonku- boli sme nielen na záhrade ale aj na dlhšej prechádzke- neviem kto tu koho vyničil, po obede a mlieku zdrhol z postele, akurát som sa rozčúlila...potom šiel nazad dobrovoľne a nakoniec teda zaspal. To potrebuje vresk? ale ani sa nejak nebál lebo sa mi smial... 😔

ined 🙂 : aj tvoja smska došla, čítam že na neuro už nemusíte tak gratulujéééééém 😉.
Inak dočítané nemám, tak snáď teraz.

matova
7. zář 2010

sherry 🙂 : akurát som sa ťa chcela spýtať kedy máš kontrolu u gynek. Ja som čítala že dieťa sa do správnej polohy otočí keď žena je často na štyroch, môžem ešte kuknúť ak chceš, kamoške to pomohlo 😉
prchalka 🙂 : jj presne, hlavne nech sú zdravé tie deti a my popri nich 😀 😉
gina 🙂 : 😀tak to vydrž než neodíde 😀a potom plienka šup 😀, u nás to je rpoblém asi že nemá na to čas- jedine keď tam dám knižky čo dlhšie nemal...ale fakt neviem či je to dobrý zvyk...neznášam keď mm číta na wc 😀, inak som počula ďalšiu "dobrú radu" vraj dávať na wcko keď pije mlieko- no toto sa mi fakt už zdá humus nehygienický 😕. Dnes vliezol svokre do sklenníku a tam už len zasvietili veľké oči a bolo to, a potom nechcel ísť domov, asi už mal vidinu prebaľovania... 😝 a ti verím, vkuse prezliekanie, hlavne tá kakanica- on ju má redšiu a užteraz nestíham pri ňom takmer nič tak fakt ja neviem.
Kamoška vzala malej plienku vonku a to dieťa teraz odmieta piť vodu, lebo na nočník keď jej treba nechce sadnúť, chce to robiť len do plienky...mojmu by aj jedno bolo kde naloží 😝

hanza 🙂 :jj, mikrospánok, to fakt radšej oddelene, ešte aby si nakoniec bola na vine ty, že? Ale s tou kuchyňou 😀 😀 😀 , ja sa tiež nedivím 😀 😀 😀 a niekedy už sa v tom aj vidím 😀 😒 😖 🙄 😔

gina333
7. zář 2010

@hancazivocich : to preco odvykne do nich cikat a kakat? nechapem 😲 😲 😲

Cez obed zase spala skoro 2 hodky, MM s nou bol vonku, no nech si ju este uzije kym je doma. 😉 😉 U nas je krasne pocasie, svieti slniecko ale uz sme doma, treba my zehlit, MM pozera s malou futbal a Nati je este v meste s kamoskou. Normalne som rada, ze mame Sophi vsak Nati ma ani do mesta nevola, vsetko riesi s kamoskami. Vyhoda velkych deti. 🙂 😉 😉 Dnes som stratila naucnicu co som dostala od mojej mamy na narodky. 😢 Kupila som ich v Spanielsku, takze na podobne u nas nenatrafim. No, dari sa my dnes. 😲

sherry28
7. zář 2010

@gina333 jé já včera taky ztratila naušnici, stříbrný kroužek, ale našla jsem ho večer v posteli 😉

gina333
7. zář 2010

@sherry28 : no ja som si vsimla ze nemam ked sme prisli z mesta 😒 bola to strieborna nausnica ale s takym velkym zltym kamenom, u nas take nekupim nikde, mala som to tak nastoknute v uchu, od zadu to nebolo s nicim zaistene, nechapem ako my mohlo vypadnut. 😲

prchalka
autor
7. zář 2010

Zdravím,
přijely jsme v 6h domů, hlava mě bolí jak střep (to pokaždé, když výletím, i když piju auau) 😖 ☹ takže jdu asi hajat.
Prdelka se ve městě vyřádila na hřišťátku, jedno je mezi paneláky a je tam atrakcí pro 10 dětí, takže ani nebyly žádný honičky a rvačky. Jedna holčička tam po ní hodila lopatku s pískem a čorí se konečně hnala ke mně. Tak jsem se jí smála, že to schytala a že aspoň vidí, jaký to je 😅 Ta druhá maminka se taky smála, když jsem říkala, že jí to aspoň konečně někdo vrátil, že se nic neděje 😅 😀 A holčička měla krásné neobvyklé jméno - jako moje mamka 🙂 teda pokud jsem se nepřeslechla 😅
Dobrou noc všem!!!! 😔

gina333
7. zář 2010

@prchalka : takze akcny den mat za sebou 🙂 😀

Spinkame, idem k telke dufam, ze dnes bude kludna noc, lebo mam den blbec. 😒

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

sherry28
8. zář 2010

dobré ráno 🙂
večer už jsem nestíhala sestavovali jsme ten stůl až do osmi 😉 , u PC byl Luky a pak už jsme šli rovnou spát 😉 ta ruka je šílená, nic v ní neurdžím ani rychlovarnou konvici s vodou 😅 dneska jedu na KO, tak aspoň budu vědět na čem jsem 😉 jdu je chystat

gina333
8. zář 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : drzim palce na KO. 😉

Noc v pohode, zobudila sa ale o 5:10, dala som ju k sebe ale v kuse sa prehadzovala ako s vrtulou v zadku 😒 tak uz som potom nemohla zaspat. Samozrejme este spi, ja idem chystat Nati do skoly. 😵

prchalka
autor
8. zář 2010

Dobré ráno,
na výletě bobeš nebyl, takže opět o půlnoci ☹ To je horší, jak s miminem!
Já si lupla na noc 2 prášky na hlavu, břicho a záda a docela to bylo i lepší, ale na to, jak jsem byla unavená jsem se budila asi 4x a od nějakých 4.20 jsem už vlastně nemohla zabrat ☹ 😠 Kdybych aspoň využila ten čas a dokázala spát, pak bych si nemusela stěžovat na nevyspání. Hlavně jak se pak budí za hodinu poo a jdem ještě na postel, tak tam mě to vždycky bere. My jsme vstaly a hnedka byla na ČT1 pohádka, tak jsem měla chvilku, ale už musím!!!

katzi
8. zář 2010

Dobré ráno,

dnes jsem se vyspala: byla jsem tam jen 1x kolem 1h, pak spala až do rána. Dala jsem jí večer po dlouhé době Chamomillu, tak že by ta dobrá noc byla tím? U nás je za okny šedo šedo šeď 😖 Jdeme na 10h do cvičeníčka, tak nás to donutí jít ven, jinak bysme dopol. nešly.

gina333
8. zář 2010

@katzi : ja nedavam od piatku Chamomillu, dosla my a furt zabudnem kupit. Ale na pocudovanie spi tak isto ako s s nou. 😉 I ked neviem ci dnes znova nenasadim, zda sa my, ze tie patky ju trapia, stale dava do zadu do ust flasku a to predtym nikdy nerobila, a moc sa jej nechce hryzt. Ked navarim nieco kasovite, omacky, alebu kuskus tak to zje, no vcera sa s rizotom trapila. 😒

prchalka
autor
8. zář 2010

@gina333 Sím tě, vy spíte výstavně, když se vzbudí v 5 ráno!
My zas teď 8.15 vykládka.. no hlavně, že to jde 😅

gina333
8. zář 2010

@prchalka : no hej, teraz je to celkom ok. 🙂 Ja som zase dala latkovku, samozrejme sa dos.ala uplne, zeby jej to vadilo nemozem povedat 😲 ani prebalit sa nechcela dat. Samozrejme plienku som musela vyhodit, lebo to co tam bolo nalozene by nikto nevypral. 😝

sherry28
8. zář 2010

@gina333 já jsem šťatsná, že někdo vymyslel papírovky 😀 nevim teda jak s látkovkama, ale to by mě neba 😉 dokola to prát a sušit 😒

@ined tak penízky už jsou u mě 😉 dneska dorazily, hned jsem je přeposlala 🙂 tak by je měla paní do pátku mít u sebe 😉

gina333
8. zář 2010

@sherry28 : do piatku to vydrzim s latkovkami, potom ide MM prec takze ma nebude mat kto komandovat. 😀 Mas pravdu latkovky su o nicom. 😲

gina333
8. zář 2010

nechapem ako ma po 16 rokoch manzelstva dokaze MM prekvapit a vytocit do vyvrtky. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

sherry28
8. zář 2010

@gina333 látkovky = práce pro ženskou navíc 😀