Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
28. zář 2010

dobrý večer,

moc nestíhám.

Hlavně jdu popřát ještě Šimonkovi k druhým narozeninkám, hodně zdravíčka, lásky, štěstíčka, ať má radost ze sestřičky. a ať už maminku nechá odpočinout, když už má všechny zubáky venku 🙂. Posíláme se Štěpánkem velikou pusu 🙂 😉

u nás jinak vše v normálu, noci jsou tak napůl, někdy spí dobře, někdy blbě. Přijde mi,že ať už spí s chamomillou nebo ne, vyjde to nastejno ☹.
Pětky vůbec nevím jestli se klubou, pořád nechce ukazovat.
jo a máme nové koťátko🙂, černou kočičku, je zatím nahoře u našich, protože je ještě maličká,tak se na ni chodíme dívat a štěpánek na ni pořád volá - kotičko poď, kotitko poď, ťap ťap 🙂.
teďka během víkendu se dost rozkecal, pořád mluví a mluví a i spojuje slova 🙂. jsem z něho hotová a MM ještě víc.
dneska mu říká - Nana, Pipa, ďob ďob. teta, mama, pivo, tata tam. to znamená - Natálka, Pipa na písku že se budou hrabat, teta s mamou pijou pivo a táta za náma dojde 😀. a strašně důležitě se u toho tváří a kýve hlavou jakože ano 🙂 kecka, všecko poví 🙂

na to že jsme dva dny nebyli venku, tak je zatím celkem v klidu, jsem zvědavá na zítra.

Ined- jj, mašinka u nás jede,jen když mu to pustíme,tak už ho to nezajímá, zajímá ho jen ta poslední znělka, jak se tam zpívá. a myslím, že by teda byl z té Matýnkovy mašinky unešen 🙂

jdu do vany, doufám, že se máte všechny moc fajn, a jste zdraví.
co u prchalky? jak rýma? už dobrý?

a vítám taky nové tváře 😉 🙂

prchalka
autor
28. zář 2010

Tak my jsme den strávili doma, nějaká ta pohádka, až navečer, když přestalo lít, tak jsme šli na chvíli ven všichni, ale za chvilku zas domů - kosa 😝
Uspávání poo i večer zdlouhavé, večer dokonce zase na 2x - odcházím a zvedla se a maminko.... 😒 Já už necíííííííí, proč to nemůže být normální?! 🙄
@ined77 Prosím tě, jak jsi uspala malého večer, když spal přes oběd 3h??
@sherry28 Podrážděná, vyčerpaná.... no to mi něco připomíná, bohužel 🙄 U nás je ale pořád teď vzdor, vztek, brek, tohle chce, tohle nechce, dělá naschvály a do toho to počasí a to její nespaní a buzení 😖 🙄 Navíc dneska tak nějak opět nad věcma, co už jí jsou malé vyvstal problém, co s nima... že to přeci nebudeme skladovat, pro koho?!?!... Odvezem to? Vyhodíme to? Takže asi fakt nic nebude na dlouhou dobu. My to prostě nedáváme ani jeden ☹

prchalka
autor
28. zář 2010

@lehna To mluvení, to je kouzelný, viď! Já jsem z toho mimo pořád a pořád 😅 🙂 A bude to ještě hezčí! Rýma u nás už OK, no jako vždy, prostě tak ten týden to chce 😅 Dneska poprvé jsme už neodsávali.

lehna
28. zář 2010

@prchalka - z toho mluvení jsme s mm hotoví oba dva, teda mm víc 😀. úžasné jak se snaží těch pár slov spojit k sobě a domluvit se s náma 🙂.
to je fajn,že máte po rýmě.
Tak jak tobě říká čorí maminko, tak mě se naučil říkat mamino 😀.

sussanah
28. zář 2010

ahoj holky, chtela jsem se zeptat, muze byt kvuli zoubkum nejen zvysena teplota, ale horecka? Dneska se nasemu malemu vecer vysplhala teplota na 38,7 (mereno v zadecku). Vzdycky mival kvuli zoubkum tak 37,7. Je mozne, ze se mu treba klubou stolicky a proto ta horecka? Zoubky uz podeziram posledni 2-3dny (nervozita, porad kouse atd), jinak neni nachlazeny ani nic podobneho.

matova
28. zář 2010

Ahojte, tak je oslava za nami, uz mozem aj do porodky 😀. Ale nie, ma to trapi ako to bude znasat maly s mm, ked sa spytam ci to zvladne ukaze ze nie...ci budde spat s taom-nie, s babou.- nie, len mamom, mamom (s mamou), vecer sa uz lepi na mna-to predtym nerobil...
Aha a oslava? vsetko v podstate fajn, maly sa velmi potesil tej hojdacke aj torte (predsalen stuhla 😉), ale aj tak nechcel vela ani chlebicky- len bielka z vajicok pojedol...a nakoniec chcel polievku 😅. Som vsak nastvana- preco sa stale musi oslava zvrhnut na rozoberanie politiky a sukromnych problemov, ktore by sa mali riesit hlavne inde ako pred dietatom ktore caka cely den ze mu pride navsteva gratulovat? Tak ma rozbolela po hodne hlava a nastvana som bola fakt velmi. 😔. Fotky este nemam stiahnute z mm fotaku, dam vediet ked hodim do fotoblogu 😉. Vsetkym dobru nocku 😉

susanah 🙂 : áno, môže byť horúčka od zúbkov. Tu chlapcek od sherry mával dokonca horúcky styridsiatky 😢 . Ale treba to pozorovat, aby sa prípadne za zubkami neskryvalo predsalen nieco ineho.

sherry 🙂: dik za info 😉

prchalko 🙂 : moja vydrz, u sherry aj u nas boli tie trojky fakt brutal 🙄 ...vecicky urcite nevyhadzuj, neboj prejde cas a pride cas aj na dalsie mimco. Ked to nemate kam dat tak zavez rodicom, oni to iste nevyhodia ale budu skladovat peclivo-ak su ako nasi 😀 😉 . Uspavanie po dlhsom spanku ci s kratsim spankom-veru aj u nas stale hroza...Dnes mi zaspal o 13:15, spal len 1:15, ja uz vecer uplne hotova-migrena jak hovado a on nie a nie do postele, nebyt dnesnej hlucnej "oslavy" tak tu asi este lieta, zaspal o 20:30, takze perfekt pre nas.

matova
28. zář 2010

a lehna 🙂 : krasne sa Stepi rozrozpraval 😵

sussanah
28. zář 2010

@matova diky, no prave ze me o docela soklo,dala jsem mu paralen a budu v noci sledovat, tak snad to bude ok. Dik 🙂

sherry28
29. zář 2010

dobré ráno 🙂
@prchalka no vyčerpaná, nevyspalá, podrážděná to budu jistě taky ☹ to je už úděl většiny mamin, ale bojím se, aby to neodnášeli kluci 😕 prostě to chci nějak zvládnout a k tomu potřebuju dost sil a přemáhání 😅 , tak se tam nahoře přimlouvám 😉
@sussanah jojo i horečky můžou být 😉 a jak psala matova sledovat, aby za tím nebylo nic vážnějšího(třeba zánět), osobně bych počkala tak dva až tři dny a pokud nebudou na ústupu, tak bych šla k dr. 😉

sherry28
29. zář 2010

dobré ráno 🙂
@prchalka no vyčerpaná, nevyspalá, podrážděná to budu jistě taky ☹ to je už úděl většiny mamin, ale bojím se, aby to neodnášeli kluci 😕 prostě to chci nějak zvládnout a k tomu potřebuju dost sil a přemáhání 😅 , tak se tam nahoře přimlouvám 😉
@sussanah jojo i horečky můžou být 😉 a jak psala matova sledovat, aby za tím nebylo nic vážnějšího(třeba zánět), osobně bych počkala tak dva až tři dny a pokud nebudou na ústupu, tak bych šla k dr. 😉

sherry28
29. zář 2010

tak se to poslalo 2x 😨 🙂

gina333
29. zář 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : ja som vzdy nahnevana na seba ked to nezvladam 😠 veru stane sa ze som zbytocne nervozna , hneva ma Sophi a odnasa to potom Natalka. Obcas vybuchnem a potom je my to luto. 😒

@matova : s tou politikou to poznam 😲 u nas maju nasi chlapi vysloveny zakaz sa o tom rozpravat s dedom, lebo on sa potom tak rozohni, ze je to hruza. 😉 Vtedy hresi, nadava no krik po celom byte. A neboj sa toho , ze by to bez teba Simonko nezvladol, ty mysli hlavne na mimi, tych par dni co budes v nemocke to zvladnu. 🙂

ad rozpravanie: Sophi rozprava uz vsetko, je nadherne ked povie mijujem mamu, spieva, vie aj basnicky. 🙂

Noc bola horsia, ja som nevedela spat, aj ona sa dost prehadzovala, o 4:30 zacala rozpravat, nastastie este zaspala ale ja uz nie. 😝 Tak som dolamana, nos upchaty, no tento den bude dlhyyyyy. 😲 😲

prchalka
autor
29. zář 2010

Dobré ráno,
nám se daří 😖 fakt! 22.20 opět bobeš, pak nějaký kňourání, já nemohla opět moc spát a od 4h ráno vůbec, v 5.10 mi někdo volal 🙄 Ráno se čorí probrala, hned posadila, hned slezla z postele a už začala kňourat. Ptám se, kam jde a ona vyběhla na chodbu a tam začala bulit 😖 A před náma 3 dny... asi dlouhé 😝 Myslím, že poslední 3jka ještě není prořízlá, cítit je, vidět je, ale asi ještě pod kůží...tak jestli je to tím..
Asi jsem se rozhodla, že si koupím holínky 😅 Máme tady uličku - spojnici do krámu na bus atp... jinak se musí obcházet celý blok a když leje, tak je tam jezero a nedá se projít 🙄 tak by to gumáky vyřešily!

prchalka
autor
29. zář 2010

Ještě jsem zapomněla zmínit moje bolavé ucho 😝 Neleje, zima je, ale asi půjdem po 9.h ven..

lehna
29. zář 2010

dobré ránko,

u nás se spalo celou noc🙂. jen budíček v 5.15 😖 . já od 4,30 taky nespím, MM vstával do práce a já uuž pak moc neusnula. Naštěstí ale Štěpi do 6.30 vedle mě ležel a nevymýšlel,tak aspoň něco 🙂.
Teďka mě zas moc na PC nepustí, musí tady mít puštěnou mšinku.
A objednáváme mu postel, postýlka je mu jaksik malá.

matovA- neboj šimonek to zvládne s tatínkem i s babičkou. jeden den bude nesvůj a pak už mu to ani nepřijde,že tam nejsi. Politika by mě taky naštvala. Mě vždycky na oslavách štve,jak se nás každý ptá,kdy budeme mít druhé dítě,ať není štěpánek jedináček 😒

lehna
29. zář 2010

jo a včera jsem pekla tohle http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=91571 . mňam, bylo to vynikající 😉

katzi
29. zář 2010

dobré ránko,

u nás rarita: spalo se v kuse do 5.15 😕 A to jsem ji vzbudila já - zas mi to nedalo a musela jsem ji jít zkontrolovat jestli žije 😅 Tak jsem si ji přenesla do postele a ještě se spalo do 6h. Včera odpol jsme byli na krytým bazéně, tak že by ji to tak sejmulo? 😕 😀 Budem asi chodit častěj 🙂

matova: dodatečně taky přejeme s Adelí Šimonkovi hodně zdravíčka, pohodičky, hodnou sestřičku-kamarádku, ať pěkně roste, papká a spinká. Děkuji za přání pohodového dalšího trimestru, už se na něj těším 🙂 Ty teď hlavně hodně odpočívej, ať máš do zásoby.

sherry: ten začátek se třema dětičkama bude asi mazec, ale ty na mě působíš jako fakt silná a šikovná ženská, určitě se s tím dobře popereš. A časem to bude jen a jen lepší.

prchalko: nezbývá než vydržet, ono se to zas časem s čorí zlepší. U nás se to taky tak pořád střídá: jedou nahoře, jindy dole. A oblečků se nezbavuj, to by tě časem mrzelo. Člověk rychle zapomíná 😀 😉

My se teď chystáme do cvíča, potom nám přijde na návštěvu kamarádka s jejíma holkama.

Všem fajn den 😵

gina333
29. zář 2010

Zda sa my, ze daco bolo vo vzduchu ked sme sa vsetci tak skoro zobudili. 😉

@katzi : plavanicko, cvicenie, fajn zabavky mate. 🙂

@lehna : kolacik vyzera dobre, veru dala by som si aj ja. 😵

gina333
29. zář 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9544009&tab=4 baby co vravite na tieto snehulky? Chcela by som nieco take pre Sophi len nevim ci bez skusania mam risknut a tiez sa my zdaju dost drahe nato, ze keby jej nesedeli nemozem ich vratit. Co vy nato? 😒

prchalka
autor
29. zář 2010

Tak já jsem zrovna ten typ, co nic nevyhodí, takže to nehrozí, že bych hodila pytle s oblečkama na sběrňák! Na to tak nějak doma nemáme stejný názor, hmmm... Poslední dobou na víc věcí.
Konečně jsme taky navrtali o tom volnu garnýže a včera, když jsem tam chtěla věšet závěs, tak jsme zjistili, že nejsou kroužky. Vybaloval to MM a já jen asistovala u vrtání a přitom hlídala čorí, tak mě to prostě nenapadlo zkontrolovat. No prostě nejsou. Tudíž mě to zase včera pěkně nakrklo! On neví, jestli tam byly nebo nebyly... 🙄
Jinak jsme se vypravily ven a když už jsme byly oblečený, tak začlo pršet, lehce, ale vytrvale. Myslela jsem, že pojedem na motorce na mašinku, ale na konci ulice jsem jí přemlouvala, že budem jen před barákem. Né, řev. Vracela jsem se domů, nechtěla se mnou debatovat,tak že vezmu deštníky a půjdem aspoň takhle. Věděla o tom celá ulice. No půlku cesty byla statečná, půlku deštník sundávala z hlavy, tak na ní pršelo, jen jsme obešly blok a byly venku asi 45 minut. Fouká a je fakt hnusně a pršelo pořád. Koupili jsme v pekárně rohlíček a tam jsem si všimla, že ten super deštníček, co před týdnem dostala - barví. Její žlutou čepici na červeno! Proč by se někdy koupilo něco kvalitního, že... 😝 No nic, hned jsem zaprala a pustilo to, ale jak je vidět, deštník je celkem k ..... 😠

prchalka
autor
29. zář 2010

@lehna Jakou postel kupujete? Já jsem dneska posílala MM odkaz, jaká by asi vyhovovala postel nám, zábrany na všech 4 stranách a musela by být ale asi tak 4x větší 😅 www.mimibazar.cz/foto.php?id=26794261&tab=13 Nám je ta postýlka taky malá, myslím, že i to je přičina jejího buzení, že se třeba chce otočit a už nemá kam... 😖
Hmm, jen co děti začnou chodit, tak už mají všichni zase nejapný otázky, že jo?!?! 😠 😠

lehna
29. zář 2010

@gina333 - botičky vypadají super, jen já taky nemám takové botky kupovat přes MMB. asi koupím někde v obchodě, jen netuším kde 😅 .

@prchalka - tak my kupujem tuto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37170886&tab=1. se mi tam líbí ten úložný prostor. Taky právě si myslím,že nsad bude líp spát. chtěli jsme mu ji koupit až na vánoce nebo k narozkám,ale zas budou vánoce, Mm chce mobil,tak aby jsme nezruinovali účet naráz 🙂. Na tu co máš vybranou ty, jsem se taky dívala,ale pak jsem si řekla,bude starší,ať má klasiku.
tak to jste měli dobré dopolko, u nás taky byl řev. jeli jsme autem vedle do města pro sunar do rosmanna, zpátky do auta jsem ho nemohla dostat, hroznýkravál,že chce být venku, nevadilo mu,že prší, že kolem jezdí auta atd.
doma to samé,vytáhnu z auta, hned letí k písku, který je přikrytý, je v něm kaluž vody, tak se tam hnnd musí rochnit a řvát,že chce ďob ďob na písek. s kraválem jsem ho odnesla domů,chvilku si pořval i tady
a o 11.30 spí. jo a ještě se v Porubě bouchnul do hlavy(jak jinak) do cedule s reklamou 😒 , takže i proto tam řval.

gina333
29. zář 2010

@prchalka : ja tiez nic nevyhadzujem, stare oblecnie nosime ku svokre, zatial sa to tam zmesti 😉 Krasna postielka, ako pre vodnu vilu. 😵

@lehna : ta postel je perfektna, presne koli tomu uloznemu priestoru. Ten sa vzdy zide. 😉 Pozerala som aj u nas topanky v obchodoch, ceny su omnoho vyssie a take krasne som ani nevidela, ale este pockam, ved objednat sa da vzdy. 😵

lehna
29. zář 2010

@gina333 - taky nic nevyhazuju po Štěpim. něco prodávám, čeho mám dost,ať mě to tu nezasype, něco půjčuju kámošce.
Právě,že úložný prostor se vždy hodí,tak proto jsem ho chtěla 🙂. Tak snad se mu v ní bue dobře i spát 🙂.
Já bych kdyžtak po té paní chtěla,ať mi je pořádně změří jestli by je měla Sophi dobré a pak bych je vzala 🙂

gina333
29. zář 2010

@lehna : asi mas pravdu, napisem tej pani a uvidim. 😉

Sophi spinka, dufam, ze nikto a nic ju nezobudi aspon taku hodinku. 🙂 Nati pride az okolo 14:30, dnes maju prvykrat stretnutie s tueistickym kruzkom tak mam chvilu ticha v byte. 😉

lehna
29. zář 2010

@gina333 - já vždycky jak si nejsem jistá,tak jim ještě píšu ať mi to přeměří,když tam nemají uvedené míry. je to lepší.

Já se jdu s malým na chvíli natáhnout , jsem z toho ranního vstávání nějaká mimo, a i to počasí je na spaní 🙂
tak si běž taky lehnout,když máš klid 🙂. turistický kroužek je fajn, to by mě taky bavilo 🙂

ined77
29. zář 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc opět v celku dobrá..chvilku po tom co jsem za ním došla lehnout zakńoural, ale pak už byl klid 😉 .
včera jsme byli celý den doma a bylo to dlouhé..fakt přesto že jsme doma měli tatínka..pršet přestalo až v 18h..asi na 15 minut 😝 .
dnes ráno jsem uklidila, vše bylo v popodě, matýnek si hrál 🙂 ..pak že půjdeme ven..nejdřív řev u oblékání, pak se kousnul a nechtěl se jít obout....vzala jsem ho na klín, ohnal se a prásk mě rukou do břicha 😠 ....po 1000000006 jsem mu říkala, že do břicha mě nesmí ani bouchat ani kopat 😠 , tak mě tak vytočil, že jsem zavřela hlavní dveře a dala mu na prdel 😠 ...sice mi to bylo hned líto, ale už to vážně přehání 🙄 .vyjeli jsme ven..matýnek na motorce...a hned šup do kaluže 😠 ...tak mu říkám, že do kaluže může jen v gumáčkách a on? hned vjel do další, jako bych nic neříkala...tak jsem to zopakovala, načež se začal vztekat, shodil motorku na zem a sedl si sám na mokré 🙄 ...fakt jsem si říkala, že to otočím a jedeme domů.nakonec šel na kočár s tím, že s motorkou jsme byli venku naposled 😠 😝 a ani ne za 5 minut začal u pekárny pištět že chce lízátko 😅 ..no nedostal nic..koupila jsem co jsem chtěla a nazdar..takže další řev...pak řev že v řece nejsou kačenky..kde by se tam vzaly v takovém proudu že..no uklidnil se až na sběru kaštanů 😔 .akorát pak začalo zase lít, tak jsme to otočili zpět domů...supééér dopoledne, opravdu 😝 .
spinká od 11.45 🙂 ...obídek snědl skoro celý a dnes i docela pije.
chtěla jsem ho vzít odpoledne plavat, ale je tam dnes pro veřejnost otevřeno jen od 14-15h 😒 ..takže nic.ale potřebuju zajet na magistrát do zlína, takže sjedeme vláčkem aspoň tam 😉 .
a plavčo si necháme teda na zítra...pokud se dožiju 😀 .

@gina333 🙂 ..ty sněhulky jsou pěkné, ale přijdou mi takové hrozně mohutné..aby v tom sophi nezakopávala 😨 ..taky záleží jak jsou těžké..no nevím, chtělo by je vidět naživo 😉 .

@prchalka 🙂 ...matýnek usnul večer tak jako jindy 😉 .
jinak ty řevy fakt znám...naprosto s tebou cítím, je to fakt k zbláznění ☹ .
věcičky schovejte do vakuobagů...ještě přijde jejich čas 😉 🙂 .
postel pěkná, ale také chceme už nějakou normální co bude mít na x let 😉 .

@katzi 🙂 ..užijte si hezký den 🙂 .
já si říkám, že začneme chodit plavat nějak pravidelněji, plus ten kroužek ať máme taky nějaký program na tu zimu..ven už se jen tak moc jít nedá..matýnek se hned hrne na hřiště, ale tam se za chvilku nebude dát vůbec jít 😅 .

@lehna 🙂 ...postel super, něco takového chceme také..hlavně aby to mělo ty zábrany a úlož. prostor 😉 .mrknu na to někde v obchodě..jinak jsem to si pro jistotku hodila do oblíbených 😉 🙂 .
a gratuluji k štěpánkovi k rozmluvení 😵..matýnek taky mluví čím dál víc, ale nějak se mu ty jednoduché větičky zatím nechce tvořit 🙂.ale je sranda..teď se díval na broučky a pořád opakoval zdař bůh 😀...ovšem tou svou zkomoleninou 😀. a začal se bát něčeho v pohádkách..když se blíží scéna s pavoukem, nebo ve shrekovi s drakem, tak se zdekuje za mnou do kuchyně 😀.

@matova 🙂 ..co máš z toho, u nás se taky vždy řeší hlavně kšeft a politika 😒 .
a dort šimonek ochutnal aspoń? 🙂
no a až budeš v porodce..to se nějak zvládne, neboj 😉 .je jasné že se bude pořád na tebe ptát, ale TM a babi si s ním určitě nějak poradí 😉 .napiš jim nějaký rozpis co kdy a v kolik zhruba děláte, jeho největší zvyky a tak, ať mu ten režim aspoň trošku dodržují a bude to dobré 😉 .naštěstí jde jen o pár dní 🙂 .
já se jen děsím abych nemusela ležet v nemocnici třeba nějakou delší dobu...až budu jen těch pár dnů v porodce, tak myslím, že to zvládnou v pohodě 😉 .

@sherry28 🙂 ..já už jsem si říkala, že si pak až dokojím skočím na nějaké homeo na uklidnění 😀 .
taky tyhle osobní výlevy nemám ráda, ale bohužel se tomu leckdy nevyhnu 😢 ..a pak to sjede po tom co je nejblíž že ☹ .

@sussanah 🙂 ...jj, tak jak radí holky 🙂 ...a sledovat a popřípadě zaskočit k dr. pro jistotku 😉 .
držím palečky ať teplotka brzy spadne a zoubek se ukáže 🙂 .

prchalka
autor
29. zář 2010

@ined77 Ty máš hlášky, fakt 😅 😀
Jsme na tom s řevy a vztekány asi tak stejně. Mně se zase šprajcla na půli cesty, že chce do perníčkárny, ač jsem jí vysvětlovala, že tam rohlíček nedostane, nééé, řéééév, otočila se a že jde domů. Dva deštníky, déšť a uřvaný dítě - rozdýchala jsem to a v klidu jí lákala dál. V takových chvílích myslím na tebe, že to máš ještě tak o půlku horší s bříškem 😖 ☹ U vás koukám bylo ještě veseleji 🙄
S botkami máš odhad, to jo 😉 Živě si to pamatuju, jak nám nebyly ty poslední. Ale pozor - objednala jsem jí zimní ESSI, teda nošené jednu zimu, hezké, i s poštou za 250 - no nekupte to! Jen paní opět nevěděla, jak s vysokým nártem, ale riskla jsem to, jsou zavazovací a ten jazyk snad dost vyndavací. Kdyby jí nebyly, mám adresu na další paní, co byla jako 2.zájemce. I kdybychom je měli mít jen na lítačku a jako náhradní. Tak se těším, doufám, že né zbytečně. A ještě 4 trička s dlouhým jsem jí objednala, ale to už od někoho jiného, vždycky ráda beru víc věcí najednou 😅 k tatínkově radosti a starosti, co s tím jako potom budem dělat 🙄
Ééééééé, tu postel s velrybou jako nekupujem, já jsem člověk praktický, takže takováhle dětská, to není nic pro mě. Dostane normálně letiště 😀 a pod něj matrace 😀
Dneska pokládáme koberec a máme objednanou i skříň, takže možná budem moct k narozkám pokojík předat 😅 Celkem luxusní dárek asi za 11000 😅 a to ještě nemáme tu postel a výzdobu a.....
PS: Koukala jsem, že má cca na levých 2jkách jakoby nažloutlá místečka od dásně (tak třetinu, čtvrtinu zoubku), asi se mi to nezdá, netušíte, co by to mohlo být? Že by kámen už takhle brzo? Po vyčištění se mi to zdálo lepší, ale stejně to jako vidím. MM mi určitě řekne, že tam nic nemá, ale nejsem až tak b..á 😕 ☹

sherry28
29. zář 2010

jen v letu 😉

@gina333 já taky kupuju teď Márovi z MMB boty i Lukymu a u paní není problém, že když nebudou, tak mám poslat zpět a ona vymění za větší nebo menší 😉 takže do toho jdu a ještě tam dává podrbný popis jak boty nakupovat a měřit bez zkoušení 🙂 tak se s paní domluv jestli by jsi taky mohla popřípadě vyměnit za jiné číslo 😉 a jinak každá jsme stejná občas vybuchneme a odnesou to děti 😉

@katzi jojo bude to zabíračka už se na to připravuju, těch 30 dní uteče strašně rychle 😨

sherry28
29. zář 2010

ještě jsem chtěla napsat, že muselo být něco v noci ve vzduchu 😕 Mára byl vzhůru od jedný do tří 😅 a Luky se vzbudil v půl druhý a seděl na posteli a nechtěl jít spát 😅 fajn noc jsme měli 😝 u Marka jsem si myslela nejdřív, že pětky, ale když i Luky, tak jsem šla do kolen 😕 😉

gina333
29. zář 2010

@ined77 : teraz si my nasadila chrobaka do hlavy, ozaj, co ked tie cizmy budu tazke? tak teraz neviem co mam robit 😉 😉 😲

@prchalka : u nas sa nastastie sedi v kociku, takze taky mensi cisrku ako prezivate vy ked ste vonku nastastie nepozname. Viem, ze je to iba zatial, lebo v zime uz asi v kociku nebude, tak sa uz hrozne tesim na podobne prechadzky ako to mate aj ty aj ined. 😵 😵 Aj ja sa snazim z MMB objednavat od jednej viac veci, teraz mam objednane 2x triko a 3x pancuchy, aspon clovek usetri na postovnom. 😵