Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
2. říj 2010

@matova 🙂 ...moc děkuju 😵 .hlavně v ten pátek bude potřeba 😨 🙂 ..to jdu na 7.40 na ko k mému dr. a na 10.20 na ten velký utz 🙂, ale bohužel sama ☹ ...si zase ohlodám nehtíky 😅 .

prchalka
autor
2. říj 2010

Tak jsme dojeli dom, MM jel pro švagrovou. Ještě jsme dneska nakoupili u našich za 800 hadry, až na mou čepici, 2 svetříky a MMho trencle všechno pro čorí, tak to má ještě k tomu. Na moje riflíky už nezbyl čas - a že bych si vybrala, jen kdyby mi byly, MM musel akutně na pana wc 😝 Asi budem muset k našim na prázdniny 😅
Mamka jí koupila už i mikinu vel. 128, tak to už vážně přehnala 😅 😅
Děkujem všem moc za gratulace, já jsem z toho nějak měkkoň dneska.... ☹
Moc jsem nedočítala, až bude čas, teď letím...

gina333
2. říj 2010

@prchalka : co este popriat krasnej Juli? len to najlepsie, najkrajsie nech je hlavne zdrava. 🙂

@ined77 : ja dievcenskych veci mam tolko ze aj pre deti by to stacilo, vsetko som nakupila nove, po Nati nenosila nic. 😉 Takze ti kludne mozem poslat keby si chcela. 😵

matova: to verim, ze toho oblecenia ty mas dost, ked mate asi same dievcata v rodine. 😉

Tak na burze som nekupila nic, vlastne som sa ani do vnutra nedostala tolko tam bolo ludi, stali vonku na schodoch. 😠 Ale kamoska, ktora tam vystala 2 hodiny 😝 kupila iba cizmicky a kombinezu, vravela, ze to rozbrali baby ktore tu burzu usporiadali. Tak asi by ma porazilo trcat tam a nekupit nakoniec nic. 😲 My sme dnes boli s Nati zase v Tescu, urobili sme mensi nakup kym Sophi spinkala v kociku, potom sme sa s nou sli na hodinku pohrat a zas pekne pesi domov. Takze krasna prechadzka za nami. 😵 😵

ined77
2. říj 2010

@prchalka 🙂 ..však čorí doroste 😉 .já byla taky naměkko, to k tomu patří 😵 .

@gina333 🙂 ..no jestli to bude opravdu holčička, tak se ozvu určitě 😉 .já bohužel nemám po kom co podědit..švagrová dal věci po svých dětech už sestře a druhá děti nemá, tož smůla 😝 😀 .
ale dopředu moc vyloženě holčičích věcí kupovat se stejně bojím, co kdyby ten pindík ještě narostl, že 😀 .

tak holčinky, pěkný večer všem a fajn, klidnou noc 😵 , pááááá

ined77
2. říj 2010

@gina333 🙂 ..jo a ta burza..tak to by mě teda taky naštvalo 😠 ...si to mohly vyměnit rovnou mezi sebou 😝 .

prchalka
autor
2. říj 2010

Těšte se na fotky, byl a je to odvaz 😅 😢 Jak říkala švagrová, nevím, jak budou vypadat 18.tiny 😀 😀 😀

ined77
2. říj 2010

@prchalka 🙂 ..neříkej že si čorí něčeho cvakla? 😀 😀 😀
těším se moooc 🙂

kluci se koupou..matýnek nadšený že jde do vany 😀 ..to je pohodááá 😀

gina333
2. říj 2010

@prchalka : ja sa uz neviem tych fotiek dockat. 😀

Dnes si dame k telke popcorny, na Nove bude Harry Potter tak si s Nati spravime kino. 😉 😉

Prijemnu noc vsetkmy. 😔 😔

matova
2. říj 2010

Aj u nás sa spí- zatiaľ 😲 , zaspával hodinu a pol ☹ ja som hotová ale spať sa mi ani nechce, hlavu mi ide rozstreliť 🙄 , bábo sa vrtí ostošesť, len nech teraz sa nerozhodne e chce na ten svet 😖.
Nádcha stále, bolesti hlavy stále, kašeľ- občas trošičku. teplota okolo 37,5.

gina: u nás je to tak že z maminej strany prevažujú v rodine chlapi, z otcovej pol na pol, ale teraz - šimonko je vlastne jediný vnuk pre svokrovcov aj mojich rodičov 😀 . Lenškoda že tie najmenšie veci jedna švagriná predala a druhá posunula ďalšej švagrine, ktorá ich tiež neskôr predala 😲 , ale tak po šimonkovi sa nájde čosi 😀 , a ako aj ined písala, človek nikdy nevie a nakoniec môže byť z Julky ešte Filipko alebo Jakubko (skôr ten Filip 😉 ).

prchalka
autor
2. říj 2010

@matova No 2.10. není špatný datum 😅

prchalka
autor
2. říj 2010

Byla to paráda, škoda, že nechodí spát tak ve 22h, všichni by ještě pařili. Ozvu se zítra, budu zakládat nové album 😅 😅 Všem dobrou noc 😔

gina333
3. říj 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : to musela byt vydarena oslava. 😉

@matova : s tou nadchou som natom podobne, nie a nie prestat, este ma aj v hrdle zacalao skrabat. 😒

Noc v pohode, zobudila sa o 6:40, samozrejme,ze v noci sa aj par krat povrtela ale bolo to v norme. Vonku je krasne slniecko, sice zubate ale zda sa , ze dnes bude pekne. 🙂

katzi
3. říj 2010

Dobré "ráno" 🙂 ,

podařilo se mi Adeli s MM vyšupajdit teď ven, tak mám veget 😉 🙂 Noc super: v kuse do 5h, potom přenesena k nám a vstávačka v 7h. Ale já jsem stejně nějak KO, je tu pěkně hnusně 😝

prchalko: já tradičně se zpožděním 🙂 Čorí vše NEEEJ k narozkám, ať vyrůstá ve spokojené rodince, ať má hodně kamarádů, žážitků, zdravíčka, papáníčka a pohodlíčka 😀 Pak poreferuj víc o oslavě a na fotos se taky těším.

matova: zrovna včera když jsem viděla datum 2.10. 2010, tak jsem si říkala, že to by bylo fajn datum narození. Co Julinka, s tou to nic neudělalo? 🙂 Kamarádce se druhá dcera narodila 10. 2. 2010 v 10.10h. Taky dobrý 🙂

gino: na to se taky jednou těším, jak budu mít v Adélce snad taky takovou parťačku - kamarádku. Působí to hrozně fajn, jak píšeš, že si s Nati uděláte popkorn a koukáte spolu na telku. S tím oblečením: jestli naše druhé dítko bude kluk, tak musím nakoupit komplet nový šatník. Po Adeli je to samá růžová 😒 🙂

gina333
3. říj 2010

@katzi : ja som kupovala vsetko nove, lebo predsa pred 10 rokmi bola ina moda, takze po Nati som jej fakt nic nedavala. 😉

Sophi spi, idem trocha poupratovat byt, dnes vari svokra a Natalka uz isla na obed. Konecne dnes sa my zacina zumba 😵 😵 😵 velmi sa tesim po lete je cas opat zacat, ved uz pomaly budem ako knedla. 😉

ined77
3. říj 2010

ahojky 🙂 ,
noc u nás opět dobrá 🙂 .budík až v 7h 🙂 .
dopoledne jsem uklízela a vařila, kluci byli venku a spinkáme od 12h 🙂 .pak chceme jet na to plavčo, tak snad dnes matýnek nebude vyspávat, budit ho ale nechci 😉 .
tak jdu kuknout jak u vás a všem přejeme pěknou neděli 🙂 .

ined77
3. říj 2010

@gina333 🙂 ..ty a knedla jo? 😀 spíš taková nudlička 😀 .
tak 10 let zpátky to není zase tak moc..ale popravdě se divím, že na našem téma stejný termín mají holky na mimča ještě věci po sobě 😕 ...to už mi přijde opravdu moc. takový třicetiletý fusak například už snad nejde ani vyčistit 😅 .
a nechte si chutnat, učitě budete mít nějakou mňamku 🙂 .já dnes dělala boloňské špagety 🙂 .

@katzi 🙂 ..to je fakt, datum bylo včera krásné 😉 .sylvinka je 8.8.2008..matýnek 9.9.2008..však mi v porodce říkali, že jsem měla ještě rok počkat 😀 .(to určitě 😝 😀)

@prchalka 🙂 ...hmm, tak to muselo být veliké 🙂 ..tak šup se s nimi 😉 .

@matova 🙂 ..ale? nějaká změna jména u chlapečka 🙂 ???no sláva že se TM dal přemluvit 😀 ...i když ona to bude určitě holčička...si teda myslím 😉 .
fajn že se aspoň nemoc nezhoršuje, myslím že už to bude jen a jen lepší 😉 .ten kašel by se už rozjel myslím.
kdy máš další kontrolu? 😕

prchalka
autor
3. říj 2010

Ahojky,
doteď nestíhačka. Teda v noci mi nebylo nif mof, tlačil žaludek, neměla jsem ty mičudy pít, když nestíhám jíst 😝 a celou noc jsem pak nemohla spát 🙄 Kdyby mi nebylo lehce šoufl, tak bych si i prášek vzala.... Dopol k tchánům na návštěvu, doma jsme pak akorát ohřáli něco k jídlu a lehce po 12h jsem s ní šla nahoru na postel - no uspávala jsem 40 minut! Navrch v klidu, dělala jsem, že spím jak špalek, ale uvnitř to vřelo (chodila nohama po zdi, hopsala vleže, dupala, začala si i zpívat...) 🙄 Jsem zvědavá, kolik na té posteli dá, když má kupu místa! A myslím, že jako máme definitivně po brzkém a vcelku klidném uspávání 😝

prchalka
autor
3. říj 2010

@ined77 Tak bacha jo! My například ven teď máme svetr po tatínkovi a nějaký dupačky po mně se taky našly 😀

ined77
3. říj 2010

@prchalka 🙂 ... 😅 , fakt? 😅 no ale zase je pravda, že i tehdejší třeba látkové plenky něco vydržely..dnes se přes to dá koukat i když je to nové 😠 .a pletené věci asi i dost vydrží..no nevím...mě hrozně zděsil ten fusak odněkud z půdy vytažený 😅 .
ty jsi pila mičudy? 😀 a to je co prosím tě? 😀
s tím uspáváním..ale neplaš, to je určo jen takové období 😉 ..dokonce jsem slyšela i že dítko spávat přestalo a po nějakých pár měsících zase začalo..takže nic není ztraceno a ve 2 letech je myslím ještě i brzo..to by byla unavená 😉 .
maximálně ji nedávat spát po o..nechat třeba jen odpočnout např. hodinku u nějaké pohádky a šupnout ji spinkat třeba v 19h. 😉 .ale za po o spánek bych bojovala jako lev 😀 ..to už je řešení krajní nouze 😀 .

ined77
3. říj 2010

tak u nás spánek jen 1.20..tak zkusím matýnka nějak nakrmit 😅 ..obídek dnes moc nechtěl 😒 a vyrážíme plavčit 🙂 .
všem pěknou neděli, super noc a zítra páááááá 🙂

katzi
3. říj 2010

ined: i já se hlásím do retro klubu 😀 Moje máma taky schraňuje zásobu oblečení po mě s bratrem a já jsem tam pro Adelí vybrala taky pár triček na doma 🙂 A musím říct, že je to fakt kvalita.

ined77
3. říj 2010

@katzi 🙂 ..tak už mlčím, už mlčím 🤐 😀 ..to je jen čirá závist 😀 ...ale o kvalitě nepochybuju, to je vážně pravda 😉 .po našich dětech toho věru asi moc nezbude(mám na mysli oblečení 😀 )..za 30 let z toho bude pavučina 😠 .
tak a letím, pá 🙂

prchalka
autor
3. říj 2010

Fotky jsou tam, moc komentářů to asi ani nepotřebuje 😀 Jedna je i ve starším albu - spešl pro ined 😅

prchalka
autor
3. říj 2010

A další věc - uložená na posteli stále spí... už 1,5h 😕

katzi
3. říj 2010

prchalko: kukla jsem na fotky. čorí je dobrá pařmenka 😀

gina333
3. říj 2010

@prchalka : teda pokom to dite asi ma? 😀 😀 😀 zlatucka je na kazdej fotke. 😵 😵

Ja som bola dnes konecne na zumbe, baby, mozem vam povedat, ze je to lepsie ako sex. 🙂 🙂 No skoro. 😉 😉 😉 Boli ma cele telo, ale uz sa teraz nato tesim o tyzden. Poo sme boli na prechajde, jasne, ze bez kocika, zatial vladze , na ruky sa nepyta, takze v pohode. 😵 Sophi spinka, idem sa navecerat a sup k telke.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
4. říj 2010

dobre rano 🙂

kde ste vsetky? Noc sme prezili dobre, len okolo 3:00 si trocha poplakala, proste stane sa ze si sadne, mota sa a place. 😲 Ale po chvilke sa ukludni a spinka dalej. Baby nezvyk, ze tu nebola matova vecer, vzdy hodi aspon spravicku, zeby uz porodila? 😉 A hanca tu uz tiez pekne dlho nebola 😕 dufam, ze je u nich vsetko v poriadku.

prchalka
autor
4. říj 2010

Dobré ráno,
no kdyby byla matova v porodce, tak by sem snad skočila ined se zprávou i o půlnoci 😕
Noc na prd, ti dva v pohodě, ale já... myslela jsem, že budu jak dřevo, ale už druhou noc jsem se motala sama, nešlo spát..mám fakt dost! 😖

gina333
4. říj 2010

@prchalka : takze ined nam musi dat avizko. 😉 K tomu nespaniu, ani ja uz zopar noci neviem spat, normalne sa prehadzujem cumim do stropu, no na porazenie. 😠

matova
4. říj 2010

Ahojte, ste zlaté, niesom síce v porodke ale takmer na psychiatrii 😀 😝
zapla som si net že sa vám posťažujem ale so zúbkami to nesúvisí tak prepáčte 😔 . Proste včera sme dostali návštevu- môjho strýka turistu takže som mala čo robiť ohľadom varenia- no a malý- samozrejmä obžil- akcia - turistika do lesa a nazad...spať cez obed? ani náhodou som ho nedostala do spálne nieto do postele, tak ešte aj poo sa motal vonku po záhrade, kopec húb nám vyrašilo na záhrade takže som do noci čistila, potom zas nespala, všetko ma bolí....On včera fičal nonstop 13h, spať išiel o 19:30 no a straší tu od 5:45 🙄 . všetky hračky už poprehadzoval a píšem "vďaka" tomu že sa poondial a a nechce ísť prebaliť 😉 😝 .
včera už bol malý bez nádchy ale vďaka tomu behaniu po vonku dnes už počujem že má celé dutiny plné...
ja sa aspoň bez kašľa a nádchy držím, to je asi ako v škole, keď prešlo skúškové obdobie tak som ochorela vždy po tom vypätí...len asi teraz neochoriem lebo vypätie asi neopadne ale ešte pribudne s ďalším drobcom 😀

prchalka, gina. pozerám že ani vás sa spať nedalo ☹