Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
8. říj 2010

@anta : a to aj v lete ti zaspal o 19.00 ked bolo este vonku slniecko? 😉 My sme v lete chodili spavat okolo 21:00 na dovolenke este neskor, teraz ju davam o 20:00 aj koli tomu , ze rano vstavam ku Nati a hlavne uz chcem mat trocha kludu, pozerat telku, kecat s Nati a tak. 🙂 🙂

katzi
8. říj 2010

dnes je asi den dobrých zpráv - perfektní 😵

ined: veliká gratulace k dobrým výsledkům na UTZ. A taky ke Kačence. To nemá chybu - páreček 😵 Úžasný, užívej si to 😵

sherry: super, že jste doma a že vše OK 😵 Jen tak dál, ať se u tebe Eliášek ještě nějakou dobu pěkně dopeče 🙂

gina333
8. říj 2010

Spinkame, dnes zaspala bez problemov, dost skoro, len dufam, ze v noci sa to nevypomsti. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
8. říj 2010

@gina333 - ano, správně díš, spává naprosto stejně už dva roky a čtvrt, léto neléto, zima nezima - no prostě nezájem 😀 😀 No ale bývaly doby, kdy byl třeba od půl páté vzhůru, takže to taky nebylo nic moc 😝 😉

prchalka
autor
8. říj 2010

Já dneska víc nestihnu, tak jen:
@sherry28 Super, super!! 🙂 😉
A všem dobrou noc 🙂 😔

matova
8. říj 2010

sherry: super 😉 😉 😉

gina333
9. říj 2010

dobre rano 🙂

Noc celkom pokojna, az nato, ze som sa pre zmenu prehadzovala ja. 😠 Sophi v noci zase zliezla z postele, odchytila som ju pri dverach, no neneviem kam v tej tme chcela ist 😵 😵 ale ulozila som ju na postel a spala dalej. Dufam, ze nebude namesacna. 😉 😲

prchalka
autor
9. říj 2010

Dobré ráno,
dneska opět zázrak - přenášeli jsme jí kolem půlnoci 😕 to už se dlouho nestalo, ale asi 5 minut jsem nemohla vzbudit ani MM, všichni jsme byli jak dřívka 😅 😀 Akorát jak se vzbudila, začala s plnou parádou hned řvát..
Dopol asi přijede brácha, odpol gratuly gratuly u tchýně. Takže zábava bude, hlavně, aby se to zase nevymklo.. 😖

anta
9. říj 2010

Dobré ranko, holčiny 😉 U nás noc pohoda, ale jak mi nespal celých pět dní, tak je poněkud ukňouraný, asi je beztak i po těch 12 hodinkách spánku unavený, to bude zase den 😀 😀

gina333
9. říj 2010

@anta : tak to by ma teda nebavilo sediet v lete uz o siedmej doma, 😒 koli spaniu. Ja som bola rada, ze v lete sme mali spanie posunute, ani Sophi to vobec nevadilo. 🙂

ined77
9. říj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc fajn, akorát budík už v 6h 😝 .
ráno jsem jen uvařila a šlo se ven, ale..u nás dnes -3st.! 😲 tak jsme vytáhli zimní bundy a šlo se 😉 .
ale teda za 1,5h jsme vymrzli řádně, tak doufám, že se bude matýnkovi dobře chrupkat 🙂 .
usnul v 11.40 🙂 .
odpoledne jedeme k babi a dědovi na besedu 🙂 .venku se stejně nedá nic moc dělat, vše je mokré..máme tu teď pořád hrozné mlhy 😒 , tak aspoń nám uteče odpolko 😉 .
blbá zpráva je, že jsem zase s matýnke až do středy sama..jakoby ten víkend nestačil 😒 .teda v )terý by byl omálně MM doma, ale pojedou dovyklidit barák, máme objednaný kontejner a hlavně!penízky za barák jsou už v realitce, komplet 🙂 .takže musíme dodělat resty..v podání MM jako vždy na poslední chvíli 😝 hurá to dokončit 😉 .
teď už se začínám kukat po kuchyních a firmách atd.akorát teda nevm v jakém pořadím se to dělá 😅 .
nemáte některá zkušenost? 🙂 potřebujeme udělat koupelnou, ne vyzdít jádro, to už je, ale vykachlíkovat, dát novou vanu a umyvadlo a i wc 😉 .pak koupit novou linku, nechat udělat lino v kuchyni a předsíni a vymalovat.osobně myslím, že koupelna s kuchyní by se měla dělat tak nějak současně..ale fakt netuším 😅 .
no to jen tak od věci, ale pokud víte, budu ráda za každou radu 😉 .
no jinak ...sherry 😨 ..aháááá, teď čtu že je už doma...supééér 😵 .
no musím jít honem dočíst ať jsem v obraze 🙂 .
všem pěknou sobotu 🙂 .

gina333
9. říj 2010

@ined77 : my sme vsetko robili naraz, teda najprv podlahy, to nam robila firma ale kachlickoval MM aj dlazbu kladol on,vymolavalo sa, montovala sa kuchyna. 😉 🙂 Na kuchynu sa cakalo asi mesiac, to bolo najhorsie. 😠 U nas je slniecko, sice iba do 10°C Sophi od rana basni o ihrisku takze poo pojedeme von. 😵

Uz spinka, idem trocha poupratovat, krasny den prajem. 🙂 🙂

ined77
9. říj 2010

sherry 😵 ..ufff, to mi žuchl kámen ze srdce že ji to usela slyšet až u vás 😀 .to jsem moc ráda, že o takhle dopadlo..já už přemýšlela, že ti i písnu 😕 , ale pak jsem si řekla, že kdyby něco, že se určitě ozveše a já tě nebudu zbytečně rušit 😉 .
ale radost mám opravdu obrovskou 😵 .však matýnek měl také jen 2.930g 😉 a kukni na něj dnes 😀 .

@katzi 🙂 ...moc děkuji 🙂 .až te´d mě napadlo, že malá bude tvá jmenovkyně 😀 ..na památku 😀 .
to maso..já mívám období, těhu netěhu, kdy mi syrové maso vadí a z toho zase vůbec.ale ta ''vůně''..no vím o čem mluvíš 😝 😅 .to přejde, neboj 😉 .nebo si nech pár porcí pro adeli nařezat do mrazáku od TM 😉 .
no ty jsi se nám přehoupla do dalšího levelu 😀 .kdy máš k.o.? 🙂jsem zvědavá co to bude u vás, teda pokud to povíš 😉 😀 .

@matova 🙂 ...co ty tu strašíš skoro v 1h ráno 😠 😀 ???
jo václavky znám, mňam 🙂 .
tu zeleninu do mrazáku si chci připravit také nějakou..dřív jsem si také strouhávala do polévky a tak, ale dnes to nějak nestíhám, ale s mimčem se mi to pak kór zhodí 😉 .takže budu muset čas najít.zajedu si pro nějakou pěknou zeleninku na trh 🙂 .
a jinak také moooc děkuji 🙂 😵 .
s tou prací teda ☹ ..opravdu pravý čas..ale už to bude komplet ne? 😕
tu tašku už připravenou máš???? 😎 😀
to jsem ráda, že mě s tím kufříkem chápeš 😀...já jsem poslední dobou fakt nějaká sklerotická 😕, ale je pravda, že se to tak kupí..pořád přemýšlím nad barákem, nad bytem, kde co a jak...do toho matýnek a podzimní únava....a je vymalováno 😝 😀.

@prchalka 🙂 ..oslavičku si užijte a co nebude o.k. pouštěj jedním uchem tam atd 😉 .
čorí je šikulka i s tím zalepeným prstíkem 🙂 .celá maminka 🙂 .
jo a smrem k tomu pohlaví 😀 ...mně je to opravdu upřímně šumák , ale to víš že radost mám, jen tomu musím ještě uvěřit.já jsem zvyklá tak nějak na ty chlapečky 😅 .a vzhledem k tomu, že MM už jednoho syna měl i před tím, tak se opravdu zdálo, že holčičky neumí 😎 😀 ..se asi na staré kolena naučil no 😀 .i on je tom podle mého stejně, ale radost máme to jo..já říkla, že by bylo fajn vyzkoušet si oboje, ale podvědomě jsem spíš čekala zase chlapečka 😅 .
ale už mě to začíná chytat...že koupím nějakou tu soupravičku do porodnice a tak 😎 😀 .však jak řekl MM, když to bude chlapečka, tak se to holt prodá 😉 😀 .o nic nejde 😉 .
jo a toho kufříku je mio taky moc líto, ale protože jsem na tom utz byla skoro 1,5h, tak jsem i docela spěchala domů, abych měla aspoň chvilku klidu než se matýnek vzbudí ☹.no postěžuji si příště sestřičce a třeba se smiluje a dá mi nový 😅.jsem tele no 😒..ale já byla z toho všeho fakt tak mimo, že jsem vyběhla s průkazkou, papírem a fotkou v ruce ven a byla ráda, že jsem ráda 😀.

@anta 🙂 ..děkuji 🙂 .
téda, ale to nespaní přes den opravdu nezávidím, i když zase takový spánek v noci je super 😉 .
to si člověk nevybere,hlavně neví, kdy to přijde a než si na to zvykne, musí to být náročné 😅 .
kéž by matýnek ještě nějaký čas po o spinkával, aspoń teď přes těhu...to už bych asi ryla čumákem v zemi 😀 .
na výrobky kuknu, aspoň budu mít inspiraci 😉 .

@gina333 🙂 ..no se teda asi naty pěkně vytáhne 😉 .ale je super, že po ní máš spustu pěkných věcí 🙂 .
akorát teda ta cena těch 75 eur či kolik to bylo 😲 😲 😲 , to v nich byla kostka zlata ne? 😀 .
no dnes jsem si už říkala, že velice záhy půjdeme koupit zimní botky matýnkovi 😕 .to bude taky peněz jako želez a myslím, že letos nám jedny stačit nebudou 😅 .ale říkám si, že během zimy kuknu k deichmannovi po nějaké slevičce 😉 .a te´d půjdeme klasicky do žirafky..ty zimní jsou drahé skoro všude stejně 😒 .

hanca 🙂 ..co jsem ti to jenom chtěla 😅 ..tak zatím ahojky 😀 .
jo, že si to tak pamatuješ kdy ti co přestalo růst??? 😕 😀
no co holt někdo je velký a někdo malý 😉 .
super že jsi byla pochválená 🙂 ..a tchýně zabloudila??? 😅 hlavně že vás našla a vše se zvládlo 😉 .
a jak jí je?nějaké další vyšetření nebo výsledky? 😨

ined77
9. říj 2010

@gina333 🙂 ...aha, děkuju 🙂 .ale na kuchyň čekačka měsíc??? ty jo, tak to zařídím raději jako první 😕 .
no právě MM nic takového neumí, ale na podlahu chceme lino, v pokojích jsou parkety, ale tam budou stejně koberce, takže to zatím necháme tak 😉 .
to počasí závidím, i když teď se dívám, začalo i u nás sluníčko vykukovat, ale ráno to tu vypadalo jako v únoru 😅 .
pěkný den i vám 🙂 .

sherry28
9. říj 2010

tak Mára spí 😉 Luky včera odjel s dědou do Brna, MM je v práci, tak mám klid 😀

@ined77 kdyby jsi chtěla nějaké bližší informace ohledně přestavby, tak se zeptám MM (je zedník) 😉 ale já bych začla taky nejprve tou kuchyní 😉 pokud budete dělat linku na míru, tak je na ní opravdu dlouhá čekací doba 😅 nás to taky čeká 😉 jinak taky děkuju za podporu 🙂 i Luky měl 2900g, Mára jen o trošku víc 3150g 😉 máme to v rodině 🙂 ale on ještě v pohodě nabere za ty čtyři týdny a také je otázka zda mám vůbec správně spočítaný termín porodu 😕 já jsem jim hlásila, že poslední menses nevím přesně, takže jen odhad, ale za to jsem přesně věděla kdy jsme ho počali 😀

prchalka
autor
9. říj 2010

Tak brácha nedopadl, nakonec že se nestaví, ale jinak zbytek dne platí. MM ráno zase šůroval patro 🙄 já něco vyprala. Čorí byla docela samostatná. Aby ne - včera měla zase Šrečkománii, tak si prohlížela 😀 v Globusu jsem narazila na omalovánky se samolepkama a mezi čaji i na dětský Šrečkočaj (12 pytlíčků, každý jiný), no to jsme museli mít 😀 Taky měly Šrečkosprcháč, ale s tím naším občasným ekzémem radši ne, navíc stál asi 300 😝 Tak jen pro inspiraci pro Šrečkomaniaky, já vám to pak vyfotím. Ještě jsme vypucovali zvíře, ať má čisto, naobědvali a MM opět odfrčel - musí využít to pěkné počasí, že... dost času se tady s náma otravovat v zimě 🙄
@ined77 Tcháni dělali přestavbu minulý léto a udělali jim koupelnu, záchod i kuchyň během 14ti dnů. Zkus pohledat takovou firmu, co dělá vše, určitě musí něco existovat. Při větší přestavbě bych snad ani do žádného kuchyňského centra nešla, to se těžko kloubí potom dohromady..!!

ined77
9. říj 2010

holky děkuju za postřehy 🙂 .
sherry, kdyžtak se TM optej, děkuju 🙂 .
jinak u nás dospáno..dnes 2h..to je pěkné 😉 .jsme už i po sváči a půjdeme se vypravit.počasí se i umoudřilo, je zima, ale hezky.
tak všem pěknou sobotu a mějte se krásně, páááá 🙂

@prchalka 🙂 ..to zní dobře..vše od jedné firmy, ale bojím se, že by to bylo až moc drahé 😕 .

kuchyń na míru dělat nebudeme...něco sestavíme 😉 .

prchalka
autor
9. říj 2010

Tak dneska jsme měly plínku jen na spaní poo a i tak ji měla úplně suchou 😉 Jinak celý den bez nehody, 2x cesta autem a na návštěvě si taky říkala, takže super!
Teď už zase vyvádí v koupelně, chytla rapla a bulí, tak mažu.. Dobrou všem 😉 😔

prchalka
autor
9. říj 2010

Jo, jen si gatě polila bublifukem 😀 a snědla celou vařenou kukuřici (k mé velké radosti, takže to byla vážně skvělá večeře), no ale můžu to říkat a nemusím... no nic..

gina333
9. říj 2010

@prchalka : to vam zavidim,to zvladate bez plienky. 🙂 Mne Sophi hlasi a cikanie aj kakanie, vypyta si prebalenie ale ani za svet si nesadne na zachod ani na nocnik. 😠

Dnes spala skoro 2 hodiny, poo sme isli teda nato ihrisko, ja som s nou bola iba chvilu ale prisiel dedo a hrali sa vonku dost dlho. Sla som k svokre na kavu, otvorili sme vinko, svokra piekla kolacik takze celkom pekna sobota je za nami. 🙂 Sophi uz spinka, idem pozerat Piratov z Karibiku. 🙂 🙂

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
9. říj 2010

Já žiju asi někde v pravěku.... ani nevím, co si o tom myslet, to se to pak pořizuje miminko... Ten luxus, aby se někdo postaral, obskakoval, bych chtěla zažít aspoň jeden den. Já byla na vše po porodu sama.. ☹
www.stream.cz/video/521893-tehotna-krainova-vys...
No, taky dobrý:
www.stream.cz/video/495875-krainova-se-zblaznil...
Já na to jen narazila a mám z toho a takovových podobných opravdu náladu pod psa, to se někdo má..!

matova
9. říj 2010

Ahojte,
u nás sa dnes zas cez obed nespalo- a nemyslite si že šimonko vnoci spí ako drevo- premiestňuje sa stále, rotuje...a budí sa stále na mlieko...takže fakt to bude aj idividualitou dieťaťa.- to je návnada čo vás čaká po zuboch 😀
Vážne, idem vás len pozdraviť, neviem či ma zajtra dr. pustí ešte domov či už ostanem v porodke. Ak by som už zostala, tak všetkým prajem veľa síl a trpezlivosti, aby ste to v zdraví dotiahli- jednak detičky ku komplet mliečnemu chrupu 😀 a tiež tehuľky k bábätkám 😵 😉 😉 😉.

Ined 🙂 :jj, chápem 😉 ja také čosi robievam často...raz som zabudla v buse tašku s knihami z knižnice- už sa nenašla 🙄 . Tašku do porodky mám zbalenú, horšie je že už ani nepamätám čo je v nej 😀 . A práca? teda úplne ma to vysalo z energie ako upír- včera večer som totiž nascanované fotky ešte doupravovala...a ukladala do jpg a pozerám že mi to nejak inak prepísalo-nechápe, dalo sa to otvoriž už len v ACDC, a už nie vo Photoshope...nechápačka, chýbali fotkám prípony jpg, tak z Acdc som to savovala nanovo do jpg a paráda, -teda sa mi zdalo že fajn- odosielalo to samú večnosť cez net...a dnes večer pozerám na to znovu a tie fotky majú úplne minimálne dpi, vzniklo to tým prepisom fdodatočným-no ja proste nechápem, navyše neviem ako to nazad urobiť a absolútne už sa mi nechce ich znovu upravovať 😔 😔 😔 . Idem volať bratovi či neporadí...a keď ja neporodím zajtra tak mu to možno ukážem u nich doma čo to má byť...A ponocovanie? jj- nemožem spať- celý človek ma bolí 🙄 a nohy stále šteklia 😝 😀 Držte sa 😉

gina333
10. říj 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : s otvorenou pusou som vypocula tu Krainovu 😲 neviem teraz ci jej mam zavidiet alebo si mysliet ze jej fakt sibe. Ale peniaze su mocny pan, takze si moze dovolit pre mimco aj pre seba fakt vsetko co chce. Len ci to bude dobre aj pre to dieta, ze namiesto matky ho budu vychovavat opatrovatelky, no neviem. Ale jednu opatrovatelku a pomocnicu by som obcas uvitala aj ja.

@matova : no pekna vyhliadka po zuboch. 🙂 Sice nas teraz zuby netrapia takze sa mame este naco tesit. Drzim palce, nech mas lahky a rychly porod, keby si uz neprisla domov. 😵

Noc sme mali dobru, spala vlastne v pohode do 6:00, samozrejme od polnoci pri mne. 😉

sherry28
10. říj 2010

Dobré ráno 🙂
my spinkali celou noc až do půl osmé 😉 Marýsek od tý doby co jsem doma, papá pěkně a je zlatej 😵 už se mu i lepší nastydnutí, ještě trochu rýmu má, tak vysáváme (to taťka nedělal) 😉
@prchalka no tak kdybych to měla takhle, tak klidně ještě další tři děti 😉 😀 ale já to budu mít obráceně, budu sama na tři děti 😀 😝 😉 ale chůvu bych taky brala, stačila by mi babička, která má čas 😉 no budu jim muset stačit jen já 😕

sherry28
10. říj 2010

tak dneska jdu vařit svíčkovou, tak běžím dát dělat maso, bude to nadlouho 😉

gina333
10. říj 2010

@sherry28 : my mame dnes plnene kuracie prsia, vcera som robila masko na smotane. 🙂

Na FB je jedna pani ktora uzasne vari, ma nafotene recepty aj s postupom, keby ste to niektora chceli poslem kontakt. 😉 Svagrinej maly tiez soplikuje, vcera boli deti spolu, tak trpnem ci nezacne aj Sophi. 😒

hancazivocich
10. říj 2010

ahojte,
jen jdu pozdravit a zas letím makat 😝 Tatínek si odvezl malou sebou na chatu - k tchánovcům, tak toho musím využít 😀
Jinak jsme se pěkně chytly - já tam s nima prostě odmítám trávit každý víkend oba dni - za každého počásí - by mi asi šmejklo... Nejhorší je to spaní - včera pustili pilu, vrtačku a ještě bušili kladivem, pak konečně přestali, ale přišli všichni diskutovat a hádat se do místnosti, kde spala malá!! Takže ta se celou dobu vrtěla a vrtěla, takže sice spala, ale nic moc.. Netrvám na absolutním tichu, ale aby jí tchyně ještě k tomu pustila digestoř u hlavy - to už byl vrchol.. Držela jsem se dlouho, pak jsem bouchla - slušně jsem ji požádala, jestli by se nemohla ztišit... Pak si šel schrupnout tchán - museli jsme šeptat - to šel nahoru (bylo nám řečeno, že když si neschrupne, tak bude děsně protivnej) a pak nám bylo doporučeno, aby jsme se radši šli s malou projít 😲 😲 😠 Našla jsem aspoň košík hub - akorát Kikouš našel taky, letěl jí ukázat tatínkovi a zahrál si opět na krtka - celej nos od hlíny...

@sherry28 - jsem moc ráda, že jste oba ok!!!! Já prostě tvrdím, že dost věcí je danejch geneticky a i kdyby se člověk rozkrájel, tak to nezmění... No, doktoři a ty jejich tabulky!! Kikouš zdrh z tabulek ve 3. měsíci, takže tak...
Jo a s tou poslední MS... Ehm - vím, jak nám gyndaři - když nás učili, vysvětlovali, jak nesnáší, když přijde ženská, že to nedostala, oni se zeptají, kdy to měla naposled a ona začne přemejšlet - to bylo, když měl Pepíček tu chřipku, nebo když přivez Ferda tu slivovici ze sklípku... 😀 😅
Já přišla k dr. s tím, že jsem asi těhotná - a ona - kdy jste to měla naposled? A já... No, když se v práci měnily okna 😀 😀 A za jak dlouho to míváte? 😅 😕 Ehm?....25 dní...asi.... Atd - no, prostě ze mě taky měla obrovskou radost!!

@ined77 - no, prostě si to pamatuju, no... Některý věci si pamatuju... Jinak my předělávali jádro před nastěhováním - i kuchyň - vemte to při jednom borčusu.. Jak radí holky. Fakt jsou firmy, co udělají obojí.. Poptat se známých - ti řeknou, se kterou firmou byli spokojeni a kam nelézt... Ehm kuchyně na míru - člověče, zkus pokouknout po kuchyních - my koupili ,, za hubičku" taky atypickou s tím, že chybějících 15 cenťáků je chytře řešenejch rohovou poličkou, atd... 😀 😀 😀 My máme z Lekvy... tuším.. Byli jsme varování, že nekvalitní, loupe se, atd..Ale máme přes 5 let a velká spokojenost!!

Matova - podp...jsem si říkala, co to je, ale nechtěla jsem být za trotla co nerozumí, tak radši nic 😅 😅 Drž se, Jůlinka už klepe na dveře, co? On ten pokojík 1+KK začne bejt těsnej...

K tomu začátku porodu - bavila jsem se s kámoškou - taky se rozčílila, až jí prdla voda... A další při šíleným záchvatu smíchu - ten prej jí teda hned přešel 😀

gina333
10. říj 2010

@hancazivocich : tak ti tvoji tchanovci no komment 😲

U nas sa spi, bodaj by nie, ked od 6:00 je v pohybe. 🙂 Dnes mam o 17:30 zumbu 😵 😵 takze poo len pojdem na rychly nakup, na prechajdu so Sophi ale asi ihrisko vynechame. A vonku je stale krasne. 😀

prchalka
autor
10. říj 2010

Čauky,
u nás tak normál, vstávačka 6:45 a dopolko doma. Před chvílí jsem jí šla uspat a zabrala během 5ti minut, to jsem čučela 😨 Odpol jdem s MM pomoct ke švagrové a asi pak pouštět draka 🙂 Zítra má být zase cvičení... 😕 🙄

ined77
10. říj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás spánek od 11.40 🙂 . na to, že vstával až v 6.45 usnul celkem brzy 😉 .a to jsme dopol dnes nebyli venku!
já od rána uklízela, MM šel do práce až v 9.30 a pak už ani nemělo smysl vylézat, tak půjdeme až odpolko 😉 .
jinak noc fajn 🙂 .matýnek se sice vzbudil tipuju kol 6h a prý káka káka..tak jsem mu řekla, že tatínek spinká, že je ještě brzy a tma a ať spinká taky a světe div poslechl 😀 .to se často nestává 😀 .

@gina333 🙂..já bych se na ten odkaz kukla 😉.zumbu si užij 😵.taky bych se nějak protáhla, hlavně někde bez matýnka 😀.

@hancazivocich 🙂 ..tcháni opravdu no comment 😖 ...škoda slov.
já bych tam nejela si ani na odpoledne 😅 .
jinak díky s radama 😉 ...kuchyń..no půjdu to poobhlédnout 😉 .taky mě každý zrazuje třeba z aska a pod., ale finance jsou značně omezené a prostě uvidíme. něco určo objevím 😉 .jinak dělat vše dohromady budeme to jo..včera mi babi říkala, že snad znají nějakého chlapíka co by to udělal vše...tak uvidíme 😉 .známých jsem se už ptala, ale buď si to dělali sami nebo je to stálo 200 tis....což u nás nehrozí 😅 .
prostě poměřím kuchyň a zajdu někam po obchodech, koupelnu by měli udělat známí MM..zedníci a fasádníci..dělají to i jako melouchy 😉 a na podlahu zavolám firmu 😉 .malíře máme 😉 .počítám to na 3 týdny a mohlo by to být snad hotovo 😉 .prostě do konce listopadu se to musí zvládnout 😉 .

@matova 🙂 ...jéé, ty máš dnes ko??? 😕 no tak to už abych čekala zprávičku asi 😀 .
držíme moooooc palečky 😵 😵 😵 !!!
téda s těma fotkama jsi si dala pěkně do nosu ☹ ...mě by šlak trefil 😅 .
a vyhlídky po zoubcích..osobně tomu konkrétně nevěřím, že by začal spávat normálně a hlavně sám 😝 😀..ty iluze mě přešly už dávno 😀.prostě je to rarach 🙄 😀.

@sherry28 🙂 ..to věřím, že je marýsek rád, že tě má doma 😵 .ani nevíš jak já to následující ráno vzpomínala na TM 😀 ..zrovna když matýnek začal křičet maminko maminko jen co jsem odešla do koupelny 😅 .
ale super, že to dopadlo takhle..jen ať se eliášek dopéká 😵 .

@prchalka 🙂 ...šikulka je čorí s těma plenečkama, teda bez 😵 😀 .my už byli i mhd ve zlíně bez plenky..v plavču a i zpátky a úplně bez problémů 🙂 .po o na spánek mu plenku ještě dávám, ale co se budí, má ji suchou, ale jen co si chvilku pak hraje, neboť se nechce nechat převléknout, tak tam načůrá a častokrát i nakaká 😝 😀 .a pak ještě tvrdí, že mu tam nakakal káka 😠 😀 .
odkaz s krainovou jsem ještě nespustila..mám vůbec? 😀 ..no ale pochopila jsem o co go...no jdu se na to mrknout ať se mi zvedne aspoň tlak 😉 😀 .