Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
10. únor 2010

lehna, tak to je super, ze si sa tak fajne vyspala. 😉 😉 U nas je to zase opacne, moj muz si absolutne nepamata, ze sme boli v noci hore. 😅

prchalka u nas s NTB je to rovnake. V pohode sa hra vedla, ale akonahle sa vzdialim, ze si nieco napisem hened je pri mne, taha mi ruky, nohy. Teraz je akurat reklama v telke, to je zatial jedine naco sa pozera, tak chytro pisem. 😉 😉

katzi
10. únor 2010

ahojte,

jsem tu. Celá taková rozechvělá - protože mi 1) volala kamarádka, že dnes v 10.10 se jí narodila Terezka a za 2) po obědě mi Adélka dost škaredě spadla ze židličky - z té výšky hlavou bouchla o parkety 😖 Tak jsem jí teď pořád pozorovala než jsem ji dala spát a řešila jsem jestli nemám někam zajet...Nevím no, nebrečela až tak nějak moc a před spaním se mi zdála v pohodě, tak snad.....

No naše noc: takovej nějakej průměr, do 0.30 dobrý, pak do mlíka, který bylo v 5h několikrát buzení bylo (nevím kolikrát, nějak jsem to zaspala, nebo se mi to kolikrát plete s předchozíma nocema 😅 . Jenže budíček zas v 6.30, což jí absolutně nestačí, je vždycky dobrá do 10h, pak přichází krize a musíme si vypomáhat nějakou pohádkou na DVD, pak oběd a chytá druhý dech 🙂

katzi
10. únor 2010

v rychlosti jsem vás dočítala, ale zas jsem mezítím zapomněla na co jsem chtěla reagovat 😅

Takže jen : super že se tu aspoň někdo dnes vyspal. Zřejmě půjdu koupit čípky Viburcol 🙂 A s tím jak dlouho se má homeo používat - někde tu na MK jsem četla, že by se to mělo brát jen do zlepšení a pak hned vysadit. Jenže to by se snad všechno vrátilo zpět, ne?

A ještě mě zaujala Ined a to, že už za chvíli zas prubnou s mimi. Pochopila jsem to dobře Ined? Ty jsi teda kaskadér odvážlivec 😀 I když já o tom taky uvažuju čím dál tím víc. Asi nějak v létě bych to viděla, možná...Pokud nás ovšem Aduš vůbec nechá 🙂

prchalka
autor
10. únor 2010

U nás už se kupodivu spí - nějaká spavá nemoc asi 😅 Mám tak napůl pozitivní zprávy:
- nahoře vpravo cítím na prst jednu špičičku zubu (pod dásnem zatím)
- dole vlevo už se bělá obrys, takže klubou se klubou a všude... mrchy 😝
katzi: Jak se jí povedlo slítnout? ☹ Ale neboj, bude ok, my taky měly asi 2x ošklivej držkopád rovnou na hlavu!

katzi
10. únor 2010

Prchalko jak to děláš, že tě do té pusy pustí? Já nemám šanci se jí tam podívat. Ale taky myslím rostou - sliní jak bernardýn, ruku furt v puse, teď měla dopol. 2x srajdu,...A to slítnutí - já ji tam nepřipoutávám, ona tam vždycky dělá blbiny, teď jsem se jen otočila, že jí podám pití a už letěla. Snad to bude dobrý, ale chodím se na ni tam průběžně dívat jak spí...

prchalka
autor
10. únor 2010

katzi: Jak jí mažu malíčkem, tak jsem to tam nahoře cítila a dole jsem to viděla, když měla hlavu v mým klíně a ječela jak na lesy, tak jsem jen trochu roztáhla pusu a viděla jsem věci nevídané 😨 😨

katzi
10. únor 2010

Prchalko: aha, tak zkusím namazat. Já nějak přes den ani nemažu, jen v noci na uklidnění když řve.

ined77
10. únor 2010

ahojky ☹ ,
holky,tak mi asi odpolko budeme muset zajít k dr. 😖 .matýnek je zahleněný,při kašli se rozpláče a obědvat vůbec nechtěl...jen plakal 😢 .já nechci sýčkovat,ale vidím to opět na bronchitidu 😢 .
teď spinká,ale strašně chrčí,takže čekám že se při zakašlání vzbudí.to je fakt pech ☹ .
teplotku má jen 37,2...ale ze zkušenosti vím,že to je jen zatím 😢 .a právě se bojím noci bez léků.
jdu dočíst.

gina333
10. únor 2010

veru katzi ma pravdu prchalka, ja nemam sancu sa malej do ust pozriet. Tie zubky vidim ked sa smeje, a ked mi obcas dovoli aby som jej ponatierala dasienka. Ale to ma vzdy tak strasne uhryzie do palce, ze normalne mam strach aby mi kus masa neurvala. 🙂 🙂

katzi
10. únor 2010

Ined: ☹ Tak to je mi vás obou s Matýnkem líto. Snad vám dá doktorka něco účinýho.

Gino: jj, mě Adelí taky hryže 🙂

prchalka
autor
10. únor 2010

katzi: Já mažu jen na spaní poo, jinak ne, ani na noc ne. A ona se nechá, vyndá dudlík, tlemí se na ten gel, otevře pusu, já tam strčím malíček, trochu namasíruju a je to 😉
gina: Někdy použiju i násilí, když to jinak nejde 😅 na to kouknutí, nahoře se na to kouká fakt blbě, někdy jí nestačíme držet ani dva 😝
ined: Je mi špatně za něho. To vždycky strašně nerada slyším, protože ony si chudinky nemůžou pomoct a trápí je to ☹

matova
10. únor 2010

ahojte, tak my kupodivu ešte stále nespíme- dnes je š. ako motorová myš-nejak o 10 h chytil drhý dych a je úplne svieži narozdiel odo mňa 🙄. pred chvíľou mal hnačku 😖 ale netuším z čoho 😒 😕
ined: držím palce, nech sa to čím skôr zlepší 😉

gina333
10. únor 2010

jaj ined, chudatko maly, nech sa rychlo vylieci.

Moja Sophi spinka vonku v kociku, dedko ju vozi, krasne svieti slniecko. Ja idem este muzovi pobalit veci, dovarit obed a cakat na Natalku. Tak sa zatial majte krasne. 😵 😵

ined77
10. únor 2010

tak v rychlosti dočteno a zase vím houbelec 😅 .
lehna 🙂 ...to bude určitě vpohodě s tou hlavičkou.je fakt že mtýnek ml po narození obvod 34,5cm,takže méně 😉 .za to teď má tak 48cm 😀 .
výpadky paměti v noci mám také,někdy prostě fakt taky nevím.

katzi 🙂 ... jejda,to je ale hned 😕 ☹ .matýnek už také několikrát nějak žuchnul.ze židličky teda ještě ne,ale třeba z pohovky 😅 .nikdy jse nikam nejeli,ale také jsem pozorovala i ve spánku a kdyby byl jen nejmenší náznak něčeho-jeli bychom,to je jasné.
jj,pochopila jsi to dobře 🙂 .ale když si to představím celé znovu atd. 😨 ...jenže nechceme aby byl matýnek sám.a pak je lepší ať jsou věkově blízko při sobě 😉 .jen nevím jestli to přežiju ve zdraví 🙄 😀 .mělo by to začít v červnu 😀.
děkujeme ☹...potřebuju hlavně něco na ten kašel,sama mu ordinovat nic nechci 😒...no uvidíme
a gratulujeme kamarádce k holčičce 😵!

krupica mě to nějak blbne 😠 ......

jinak všem co měli super noc gratuluji 🙂 ,aspoň někdy člověk může spočnout 😉 .

matova 🙂 ...matýnek je dnes také ukňouránek,už mi z něj tekly nervy...je nemocný 😢 ,já vím,ale člověk u toho má taky dost ☹ .ráno s ním uvařit ještě vcelku šlo,začal být asi i unavený až po návratu domů...to mě nenechal pomalu nachystat ani oběd...je to prostě kolikrát náročnější než rubat uhlí 😅 .

komusi vylezly 3 zoubky 😕 ???tak to velká gratulace,akorát nevím,kdo to psal 😅 .

prchalko 🙂 ....já se fakt snažím,ale stručněji mi to nejde 😔 😀 .ale budu na tom pracovat,slibuji 😀 .

ined77
10. únor 2010

matova 🙂 ....to je nezmárek ten šimonek 😕 😅 .
moc děkujeme 🙂 .

prchalko 🙂 ...no právě ☹ ...taky bych raději byla nemocná já 😢 .já bych to ustála,ale ten drobeček... 😢 .

gina 🙂 ...moc děkujeme 🙂 .taky se mějte moc krásně 🙂 .

lehna
10. únor 2010

holky, ono to vypadá, že jsem se vyspala, ale já se tak necítím 😅

malý před 5ti minutami usnul, tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží.

tak čtu,že dneska jsou skoro všechyn dětičky ukakané, no Štěpi taky dneska abnormálně dost kadí. od rána už byl 4x posrán. takové trcohu řidší,tak že by zuby??

Ined- tak my máme teďka obvod hlavičky 50cm 🙂 . jejda MAtýnek začíná být ještě k tomu všemu nemocný☹. tak to k dr. radši zajdi.

tak nad druhým miminem já teda neuvažuji. no jako někdy jo. po porodu jsem řekla už nikdy,ale taky nechci aby byl Pipa jedináček. tak já nevím, nechcete někdo rodit za mě? 😀

KAtzi- určitě bude Aduš o.k., je to sice výška,uvidíš do večera, kdyby se ti to nezdálo,tak leťte na pohotovost.

a gel na zuby mažu na dudel,do pusy si nenechá šáhnout,tak aspoň tak.

ined77
10. únor 2010

lehna 🙂 ...jako kdyby šlo jen o to porodit,tak není problém 😀 .to je to poslední 😅 .mě se nechce být zase těhulka,navíc s tím nočním fotbalistou malým...a co potom 😕 ?
já doufám v jedno a to,že se matýnek nějak naučí spávat sám a zoubky budou venku 😀 .
u nás se dnes kakalo zatím jen 2x 😅 .
k dr.půjdeme,už jsem se rozhodla,nebudu čekat,na co taky že ☹ ...v noci bych si to jistojistě vyčítala 😢 .
50cm?tak to jsou na tom kluci skoro stejně 😉 .taky máte problém s čepičkama a mikinkama? 😅

katzi
10. únor 2010

Lehna: stejně jak psala Ined: já ti mimčo klidně porodím, když ty mě ho těch 9 měsíců odnosíš a první 3 měsíce vypipláš 😀 No Aduš uvidíme, budu pozorovat, ale teď spí a žije, pravidelně kontroluju 🙂

Ined: já taky doufám, že Áďa se do těch tří let naučí jakž takž spát (nebo max. 2x vzhůru) 😅

katzi
10. únor 2010

tak my jsme vzhůru, už tam kňourikuje 🙂 Jdem dnes s kamarádkou do baby kavárny. Tak nás jdu chystat.Papa.

katzi
10. únor 2010

teď jsem Aduš prohlídla - no má na čele pěknej červenej nárazník, bude tam modřina asi. Jinak se chová ale úplně standartně 🙂

matova
10. únor 2010

ahojte,
tak u nás sa už konečne spí-uf- od 13:20 😨
mám skrátka doma extrémistu-buď je totálne unavený alebo ide jak na motorček....nechápem, idem si miesto obedu dať rovno kafčo a čoko 😅. za odmenu 😀. len som zvedavá kedy pojde večer, či neskôr, či aj tak so sliepkami.
obed: paradajková omáčka so zemiakmi, a veľmi mu chutilo 😉
katzi: nám spadol asi pred mesiacom rovno dozadu na hlavu-ako sviečka. Bol však už večer a kto ho bude vnoci budiť aby zisťoval či nieje ospalý??no a ešte aj vnoci kto by nebol ospalý, tak sme šli radšej do nem. a má za sebou prvé dva RTG 😢,chvalabohu nic sa nestalo, len trosku ziarenia tým pádom schytal 😲

sherry28
10. únor 2010

Ahoj, tak malej od pěti nějak nemohl pořádně zabrat, tak jsme o půl sedmý vstávali 😖 Po O šel spát v půl dvanáctý a vstával teď ve dvě 🙂

Hrajou si spolu, tak jsem toho využila hned a vyklízím jim šatník. To z čeho vyrostli dávám pryč a pomalu tam připravuji věcičky na jaro 😀 a zjišťuji, že jim chybí kalhoty a trička. Tak budeme nakupovat 😉

lehna
10. únor 2010

jooo, já vám klidně budu dělat těhuli, já měla t+ěhu úplně super, bez problémů a první tři měsíce? takyýýý. to malý jen spal, takže v klidu 😀 😀 , horší to je pk později🙂

dneska mladý spal rovnou 1h. si to začíná opět zkracovat 😅

Ined- jj, s mikinama,tričkama máme problém. čepičky, tak ty tady po Ově pořádně nedjou ani sehnat. jen holčičí 😠. když natrefím, tak malá nebo škaredá, neob prostě blbá 😠

sherry28
10. únor 2010

koukala jsem na vaše roztomilé dětičky a taky jsem přidala nějaké fotky 🙂

lehna
10. únor 2010

sherry- krásná rodinka 😵

jinak Štěpánek má už z toho kadění krsáně oštípanou dupu a nechce se nechat přebalit. takže to budou někde zuby na cestě ☹

gina333
10. únor 2010

Joj, vsetci mate kraasne detuchy, ja fotky nahadzujem na FB http://www.facebook.com/album.php?aid=38309&id=... pozrite si ich. 😉

Tak nestaci ze nam idu zuby, este aj zacala soplit. Co jej mam dat na noc, Vibrucol, ci Nurofen? 😒 😒

sherry28
10. únor 2010

lehna: taky máš krásnýho Štěpánka a on měl bejt Sašenka? 😀 Oni ti řekli, že budeš mít holčičku? 😖

ined77
10. únor 2010

ahojky 🙂 ,
tak zpravodaj od dr....samozřejmě náběh na bronchitidu s možným vývojem i laryngitidy ☹ .
takže mokrý stan na postýlku kvůli vlhkosti,hodně větrat,chladnější prostředí.chladím,větrám,stan už je zroben 😉 .léky spiropent a ACC na vykašlávání.v pátek ko u naší dr.,teplotka 37,7.tak snad to máme podchycené 😉.
a pozor!!!malý ani jednou nezaplakal...jindy vidí jen bílý plášť a už spustí,dnes nic 😕 ...pan dr.byl opravdu moc fajn 🙂 .

fotečky ještě shlédnu,ale nechám si to na zítra.kluci se už koupou,ale bude to rychlé 😅 .

matýnek se nám také pěkně tajil 🙄...ve 20tt-chlapeček asi,ve 27tt holčička asi 😀 a den před porodem jsem si já vůl nechala říct na 100% co to bude 😠 😀...úplně jsem to vyhrkla,že jo,že chci...jsem si mohla počkat že 😅.
u druhého to vědět nechci,aspoň myslím 😀.

lehna 🙂 ...s čepičkama je to u nás stejné 😖 .i když jedu do tesca,na holčičky plno krásných věcí a u kluků vše přebrané ☹ .asi je tu těch chlapů víc 😀 .
já měla těhu docela těžké,rizikové a ještě jsem kvůli polypu co chvilku krvácela,takže docela stres ☹.ale co se týče nevolností a tak,tak celkem v pohodě 🙂.

holčinky všem pěkný večer a zítra pááá 🙂 .
dopolko budeme doma,bude chodit nějaká kontrola plynoměru či co 😒 .a stejně má myslím zase sněžit.tak větrání proběhne odpolko 🙂 .
páááá a mějte se krásně 🙂 .

matova
10. únor 2010

Ined: tak aspoň fajn že ste doma,a matýnkovi prajem čím rýchlejšie uzdravenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉
nezaujalo ho že dr. bol chlap? šimon už nejak doktorky ignoruje, sa mi zdá, že si začína uvedomovať svoju mužskú identitu 😀.
Prchalka: gratulujem ku malinkej špičke a možno už sa aj prerazila???

všetkým čo najlepšiu noc a deň noc a deň noc a deň...............................pa 😎

katzi
10. únor 2010

Matova: teda šimonek umí překvapit s tím spaním. Tak snad překvapí i v noci - a to příjemně 😉

Sherry: pěkný fotečky

Lehna: 🙂 No moje těhu jako u Ined - nerada na to vzpomínám. Furt jsem byla po doktorech a kontrolách (že mám moc krátkej čípek, takže klid. režím, pak zas že Adu nepřibírá a neroste jak by měla, nakonec to skončilo vyvolávaným porodem - bolel, ale byl krátkej.Jen 5 hodin 😉

Ined: ach jo, jak kdyby toho nebylo málo se zubama ,co? Ještě nemoc k tomu ☹ Tak se držte a ať je Matýnek brzo v pořádku!

Jinak teda nevím, kdy už by to moje dítě mělo krásně spát když ne dnes - v té baby kavárně celou dobu neposeděla, pořád někde cupitala (těma svýma prčovníma začátečnickejma krůčkama) a pořád něco kutila 🙂 Beztak zas je plná zážitků a bude se tím víc budit 😖 Jsem zvědavá.

Tak pa pa a zase zítra.