Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
14. říj 2010

@gina333 silikonovou formu mám na bábovku, peče se mi v ní výborně 😉 bez vymazání krásně jde vyklopit(ne za tepla) 😉

prchalka
autor
14. říj 2010

U nás taky 1.15, asi jí vzbudilo to řezání dřeva na střeše. No nic, aspoň stíháme v pohodě bus a stačí jí to 😉

katzi
14. říj 2010

děkuju za gratulace 😵

lehna: jj, fakt nám to už Dr. ve 12tt řekl, že to bude holka. U vás je to sranda jak se sekli 🙂 Ale věřím,že vás to moc nepobavilo 😖

ined: já zase gratuluju k prodeji domku a přeju, ať vše teď běží jako po másle. Botičky máte hezoučké a vypadají prakticky. Já jsem se rozhodla, že Adélce zimní koupím jen nějaké levnější, je to beztak na chvíli. Máme v plánu dnes prolítnout Deichmana a CCC. Příští týden jeden k mojí mamce na sever a tam by v podzimních asi už zmrzla. Potom na jaře jí koupím zas Essi (ty jsme měli teď na jaro a podzim a naprostá spokojenost).

gino: vy máte vždycky nějakou dobrotku 😵 Koláček bych si dala i já. Nevolnosti pomalu končí a nastává mi období žravosti 😀

prchalko: užijte si výlet

sherry: užívej si ještě klidu s "jen" dvěma dětma 🙂

matova: zdravíme do porodnice, snad vše zvládáte dobře.

Všem pěkné odpoledne 😵

sherry28
14. říj 2010

@ined77 jojo Essi sídlí v Praze, ale botičky se vyrábějí tady u nás v Uhlířských Janovicích, máme od nich jedny zdarma, Luky jim dělal ve školce zkušebníka nošení asi půl roku 😉

ined77
14. říj 2010

tak u nás dnes spánek 3h! z toho 1h u mě 🙂 ..to už tu dlouho nebylo.tak nebudu matýnka dráždit a pustím mu mašinku tomáše 😉 😀 .
všem krásný zbytek dne a páááá 🙂

gina333
14. říj 2010

ahojte kocky 🙂

@sherry28 : diky za radu, uz by som tu formu mazala. 😉 Keby si mala nejaky dobry receptik na babovku tak my prosim ta posli, teda ak stihnes. 😵 😉

My sme poo boli vonku, trocha u svokry, Nati idu zajtra do divadla, takze ani ucenia nemala. 🙂 🙂 Idem si dat este kolacik a sup k telke. 😵

Prajem peknu noc. 😔 😔

prchalka
autor
14. říj 2010

Tak naše odpolko: mou kartu na bus měl MM u sebe, jízdenky v trafice neměli, tak jsme musely do jiný, bus, na který jsme čekaly měl 20 minut zpoždění, venku docela kosa, ale nakonec v hospůdce dobrý, vydržela tam, byly jsme tam skoro samy, zatancovala si na rádio, plazila po zemi, jen rizoto k večeři nechtěla, tak měla jen křupky z domu, protože v pizzérii nemají ani obyč rohlík a nic jiného, abych to dojídala už by se do mě nevešlo.
Tak se loučím, dobrou noc. 😔 Jako obvykle mě po výletě bolí hlava, tak jen doufám, že budu trochu spát!

gina333
15. říj 2010

dobre rano 🙂

U nas konecne noc bez vacsich motanic, tak som celkom vyspata, az nato, ze milostiva je uz od 5:30 hore. 😉 😲

lehna
15. říj 2010

dobré ráno,

u nás opět celá noc prospaná, budíček 6.36h 🙂.

@katzi - sranda to teda moc nebyla, spíš šok, ale nějak nám to pak už bylo jedno,že to holka není 🙂. jsme rádi i za kluka 🙂

Ined- tuším,žes to byla ty. Noci vzhledem k tomu,že nám rostou pětky jsou krásné. Jen mi to dává tentokrát sežrat přes de asi. Třetí den je protivný, uřvaný, ufňukaný. Tak jsem ráda,že ty noci jsou zatím dobré 🙂

gina-já silikonovou formu nemám, ale mám dobrý recept na bábovku🙂. Každá kámoška už ho má taky doma a jinou nepečou 🙂. tak můžu poslat i tobě🙂

gina333
15. říj 2010

@lehna : to si zlata, budem rada ak my posles receptik. 🙂

lehna
15. říj 2010

@gina333 🙂- 4žloutky, 4bílky, 20dkg moučkový cukr, 28dkg polohrubá mouka, 2dcl oleje, 2dcl teplé vody, 1prášek do pečiva.
Žloutky utřeme s cukrem, pak postupně přidávat ,mouku smíchanou s práškem do pečiva, voda, olej. nakonec vmíchat ušlehané bílky. Můžeš rozdělit na dvě poloviny, do jedné vmíchat kakao a do formy lít střídavě svetlé a tmavé těsto.
Peče se skoro hodinu, nevím na koli stupňů, já mám plynovou troubu,kde nejsou stupně,ale u mamky v elektrické jsem vždycky pekla tak na 170-180° .

prchalka
autor
15. říj 2010

Dobré ráno,
v noci jsem jí 2x slyšela bulit - MM řekl, že neví... V 5.30 jí vzbudil vstáváním z postele, tak byla vzhůru, pak našla dudlík a zabalila to tvrdě až do 7h, zrovna dneska se mi to teda moc nehodí..

gina333
15. říj 2010

@lehna : buduci tyzden ten receptik hned vyxkusam. Dakujem ti. 😵

Ja mam teraz trocha kludu, mama zobrala Sophi do kocika spinkat, 🙂 🙂 aspon vklude povysavam, pustim pracku, no nevravim pohoda. 😉

ined77
15. říj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás dnes noc celkem o ničem...než jsem stihla usnout, bo jsem opět před spaním stěhovala a plánovala 😅 začal matýnek vřískat..to opravdu jinak nejde nazvat...až jsem musela rozsvítit a probrat ho ☹ .
to bylo o půlnoci a ve 2h něco podobného, ale zdaleka ne tak strašlivého.tose uklidnil poměrně rychle, nacpal ke mně jak to jen šlo a spalo se teda až do rána...do 7.15! 😲 😅 ..teda matýnek, já se vyhrabala v 7h a už tak nic nestíhala. 😀 .
ráno jsme šli ven už v 8.45, abychom byli doma na 10h...byl u nás kamarád domluvit tu kuchyň 🙂 .
takže zdá se nakonec jsme cosi vymysleli a myslím, že to bude pěkné 🙂 .matýnek byl taky vcelku hodný, ale je to žárlifka, pořád za mnou chodil a tahal mě pryč 😀 .
pak brzký obídek a vzhledem k tomu, že svačil v 10h koblížek, tak snědl jen polévku, ale byla hustá, květáková, tak to stačilo 😉 .
spinká kupodivu od 12h, ale teda dnes myslím toho moc nenaspí, když vstával ráno tak pozdě na své poměry 😉 .

jo a ta slibovaná příhoda s koblížkem a psem 🙂 .
vyšli jsme s kámoškou z pekárny, m,atýnek seděl v kočárku a dala jsem mu do ruky koblihu, napůl zabalenou v sáčku aby nebyl zalepený.a jak se otáčím zpět, najednou tam byla psí hlava a chlamst 😕 😅 .já jsem nejdřív myslela, že jen matýnka nějak očichal nebo tak, ale najednou čučím, matýnek držel prázdý pytlík a ani nedutal , pes 2x žvýknul a bylo po koblížku 😀 .tak to jsem fakt zůstala čučet 😅 ...ale hlavně, co vše by se mohlo stát mi žačalo docházet až po chvilce..kdyby třeba náhodou pejsek sežvýknul i matýnkův prstík apod že 😨 😔 ..no ale naštěstí zůstalo u toho, že to byla prvotně sranda.i když teda na druhou stranu, to byl pes vodící, chuděra ta slepá paní mi chtěla pořád strkat peníze za ten koblih..no já je nechtěla, o nic nešlo, koblížek jsme měli i další....ale myslím, že tohle by ten pejsek dělat teda neměl ☹ .ale jinak byl krásný, nějaký retrívr..fakt pěkný a matýnek z toho měl obrovskou srandu 😅 .
takže tolik naše příhoda se psem a koblihou 😅 .

odpoledne ještě nevím co budeme dělat...přemýšlím vzítmatýnka vláčkem do zl a zajet se naposled podívat na barák.
ale ještě uvidím jak bude venku atd..

@lehna 🙂 ...bábovku vyzkouším i já 😉 .
no aspoń že ty noci máte fajn...ty ukńourané dny máme také 😒 ..kdyby to aspoň bylo k těm 5 člověk to pojme za dobrou věc..ale u nás je to myslím prostě jen tak 😅 .

@prchalka 🙂 ...jejda, tak výletík se nakonec tedy povedl 😉 ...máte vy štrapáce s tím cestováním 😅 .
a kdyže jedete teda pryč? 😕

@sherry28 🙂 ...ty jo, tak ta silikonová forma může být fakt dobrá 🙂 .já mám ještě starou hliníkovou 😅 .
dnes jsem v 7h ráno slyšela pípnout sms..tak jsem hned vystartovala, že určitě rodíš 😀 ..ale ne, byla to kámoška 😀 .
MM na mě hleděl jak z jara 😀 .
jj, ty essi jsou fakt dobré botky 😉
to je super, to by mohli nosit botky pořád na zkoušku že? 😀

@gina333 🙂 ..tak třeba to sophinka řádně dospinká po o 😉 .

@katzi 🙂 ...já chci pak takhle někde dokoupit ještě druhé, třeba po novém roce, to už by mohlo matýnkovi do jara vystačit 😉 .ty ceny jsou fakt hrozné a to ještě pořád nemám tu kombinézu 😒 .ale dívala jsem se u vietnamců..mají docela hezké, tak si možná říkám koupit jednu takovou , však doma na topení je to suché hned...dávat za kombinézu litr se mi fakt nechce ☹ .ale zase se bojím, že se hned promáčí ☹ .
jj, má přituhovat 😒 ..my měli dnes ráno venku ty zimní ..matýnek je chtěl a myslím, že v těch 3 st. už je na ně pomalu i čas u těch prcků.ručky měl jak kusy ledu..to zase budou nervy s rukavicema 😅 😝 .

jo a koupila jsem dnes matýnkovi draka 🙂 ...pán v papírnictví byl ohromně ftipný 🙄 ..na otázku máte prosím vás draka, řekl že zatím ne 😅 😀 .není ale papírový, ale igelitový, tak ho zkusím odpoledne zprovoznit a možná pokud by foukalo, tak by jsme to šli prubnout..to by nás mohlo zabavit na nějaký čas 😉 .

matova je chuděrka už asi v jednom kole..no ale jsem mooc zvědavá na podrobnosti a taky fotečku julinky, tak snad se jí sem podaří aspoń malounkou chviličku dostat 😵 .

prchalka
autor
15. říj 2010

U nás uspáno lehce před 13tou

ined77
15. říj 2010

@prchalka 🙂 ..tak to se dá 😉 .já se i divím, že matýnek usnul vlastně dobrovolně po 4.45 😕 .a včera po těch 3h poo spánku, usnul večer krásně během 20 minut 😕 ..kdyby to tak bývalo častěji 😅 .
tak tfuj tfuj ať se čorí neprobere moc brzy 🙂 .

prchalka
autor
15. říj 2010

@ined77 Ona spí tak tu 1,5 hodiny plus, mínus a pak už se zvedne a běží z postele, takže to jde a je to lepší, než když jsem jí dávala do postýlky, ale zase tu musím být celou dobu vedle v pokoji, aby neslítla po schodech - nemáme zábranu 😒

ined77
15. říj 2010

@prchalka 🙂 ..tak rychle pověř TM ať zábranu pořídí 😉 .ale jo, ta 1,5 h bohatě stačí 😉 .fakt ale je, že třeba já osobně potřebuji na revitalizaci aspoń 2h 😀 .pak se cítím jakžtakž odpočatá a připravená zvládnout odpolko 🙂 .

gina333
15. říj 2010

@ined77 : ta prihodicka s tym psom, no neviem ja by som asi jacala keby k Sophi do kocika vyskocil pes. 😉

Sophi cez den spi v detskej na Natalkinej posteli. Ked sa zobudi sama vyjde, ale stane sa ze ma vola a musim k nej. Ale nastastie nikdy nevstava s placom. 🙂

prchalka
autor
15. říj 2010

@ined77 No ona tak spíš 1.45 a protože je to nezmárek, tak když mi spí do 15h, tak už jsem na trní, jak to bude večer - navíc dneska, že. Včera 1.15 a stačilo jí to.
No a ten pejsek - to by si asi dovolit neměl, vycvičenej vodící 😖 Hlavně, že se tomu Maty smál a nebečel kvůli koblížkovi 😅

ined77
15. říj 2010

@gina333 🙂 ..u nás je to těžké, oni se mají pejsci s matýnkem nějak moc rádi 😅 .jako já se lekla, ale sama se psů nějak nebojím a matýnek (bohužel někdy ) také ne, on je schopný honit psa velkého jak stodola, takže ho musím krotit, že se za každým hned nemůže pouštět apod.
jinak to byl takový fofr, že jsem nestačila ani otevřít pusu 😅 ..ale jasně, když to člověk pak domýšlí dál, kdyby opravdu i když nechtě matýnka nějak chńapl nebo drápl 😔 😢 ...ale tomu ani zabránit prostě nešlo..jen si myslím že tihle psi by měli být natolik vycvičení aby tohle neudělali 😕 .přeci jen, výcvik vodícího psa musí stát peněz jako šlupek 😨 .
no ale pořád je to jen zvířátko 😅

@prchalka 🙂 ..no to víš že matýnek začal hned protestovat že koblížek není 😀 , ale dostal hned druhý 😉 .
ale jinak nebrečel, lekl se určitě, ale jak říkám, on se fakt psů nebojí vůbec..má je hrozně rád..dokonce si i myslím, že kdybychom doma měli psa mám i klid 😀 .
taky se vždy bojím večerního uspávání, ale zase si říkám...jen ať spí..však i večer nakonec usne 😉 .

ined77
15. říj 2010

tak já se loučím, spánek u nás 2h 🙂 .
všem krásný zbytek dne a pááá 🙂
@prchalka 🙂 ..držím palečky!!! 😵

jééé a teď mi píše kamarádka, že mají emičku 😀 ..narodila se 12.10., v 1.55h, 3350g a 50cm 🙂 😵 .
ony byly stejně těhu s matovou 🙂 .
tak jí jdu ještě poblahopřát 🙂 .

sherry28
15. říj 2010

ahojky jsem zpět z KO, vše O.K.mimí se vyvíjí tak jak má 😵moje ruce mě začly brnět o hodně míň 🙂mimík se musel posunout hodně nízko 😉 za to zase cítím jeho hlavičku, ale to je mnohem lepší 😀 😉
@ined77 😀 neboj nerodím, dokonce stahy ustaly 😉 takže tipuju, že 14 dní ještě snad dám, doufám, že to není klid před bouří 😕

prchalka
autor
15. říj 2010

@ined77 I u nás milujem psy a kočky. Ale mít 2 zvířátka doma teď bych vážně nechtěla, jedno mi stačí (a to zvířata taky miluju). Hlavně tyhle děti ještě neví, co si ke zvířeti můžou dovolit, vidím to na ní, jak každý morduje. Tchánů pes je rád, že jí zase týden-dva neuvidí 😀
Tak ženy, u nás se sice ještě spí, ale loučím se už teď, navečer odevzdáváme dítě a jedem na koncert, tak mi držte palečky, ať to přežijeme obě - ona ať v rámci možností usne a spí a já ať si s tím nelámu hlavu 😝

sherry28
15. říj 2010

@gina333 recept ti klidně můžu dát 😉 mám takový osvojený 🙂 a vzala bych si ještě recept od lehny, jestli je zase trošku jiný, já dělala už asi 6 druhů bábovek 😉
@prchalka závidím koncert, ale hlavně přeju 😉 tak ať to vyjde a hlavně nemysli na Čorí, ona to bez tebe tu jednu noc zvládne 😉 nabij se energií a mysli jen na sebe 😉 🙂 však si to zasloužíš 🙂
@ined77 příhoda s koblížkem naštěstí skončila dobře 😉 a silikonovou formu si fakt pořiď, stojí něco kolem 100,- a je k nezaplacení já si chci koupit ještě jiné tvary-vánoční(sněhulák, stromeček atd.)

sherry28
15. říj 2010

jo už jsem si všimla receptu od Lehny 😉 no tak to máme skoro tutéž, akorát to mám v jiném poměru 😉

gina333
15. říj 2010

@sherry28 : idem vyskusat ten od lehny, zda sa my taky jednoduchy, viem ze sa robi aj s bananmi, jablkami, ked sa my tento vydari tak sa odvazim aj na zlozitejsi. 😉 🙂 Super, ze mimisek je v poriadku. 😵 😵

@prchalka : uzite si pekny vecer. 😵

@ined77 : gratulujem kamoske k miminku 😵 aj Sophi ma hrozne rada zvieratka, chyta aj psikov, mam aj strach aby jej neublizili- 🙂

Dnes uz u nas bolo trochu zimsie, boli sme aj na ihrisku, na nakupoch, otvorili sme cervene vinko u svokry, spravili sa chlebciky, no mali sme take fajn odpolko. 🙂

anta
15. říj 2010

Ahoj holčinky, mám fakt málo času, dítě včera spalo, to mě překvapil, dokonce 35 minut 😀 , já když tady čtu, jak vám děti spí 1,5 až 3 hodiny, tak se občas závistí ohlodávám samozřejmě v dobrém 😀 😀 Vypadá to, že tatánkování je u konce, takže jsem převzala otěže a začala výchova! 😀 😀 😀

gina333
15. říj 2010

@anta : tak hura do vychovavania 😀

U nas sa spinka, boze baby ona je taka roztatarena ked je tu ta moja mamina, neje normalne, stale beha predvadza sa uz my z nej hrabe. 🙂 😝 Idem trocha k telke, dufam, ze aspon v noci bude od nej klud. 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
15. říj 2010

@gina333 - a víš, že se těším? Kluk je rozumný, tak mu stačí jen 10x vysvětlit 😀 😀 😀