Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
20. říj 2010

@gina333 - no mě to přijde, jako když o tom prostě rodiče nevěděli, kudy ta holčička chodí domů, jinak by jí to nejspíš zakázali, obzvlášť, když se tam stahují taková individua jako jsou feťáci a houmlesáci, fuj 😒

gina333
20. říj 2010

@anta : asi tak. My nastastie byvame 5 min, od skoly, aj tanecnu aj basketbal mame v centre mesta, tiez blizko, je tam premavka, vsade ludia, tak ja dufam, ze u nas sa nic take stat nemoze. 😒 A verim, ze Natalka sa nezatula nikde, byvame sice vo vacsom meste ale predsa to nie je Praha.

prchalka
autor
20. říj 2010

S Aničkou to taky vidím blbě, ani na to nechci myslet. Už je to moc dlouho i když... Kampusch taky žila a nikdo o ní nevěděl! Neznám podrobnosti, ale když nabízel tatínek tolik výkupnýho, tak že by to bylo kvůli prachům nebo postavení?
Dočítám tu Epochu o vrazích atd. Vždycky to tu bylo a vždycky bude, někdo zabíjí jen proto, že prostě musí a to, co tam čtu, z toho se fakt obrací žaludek, to by normální člověk nevymyslel ani náhodou 😢 ☹

lehna
20. říj 2010

ahoj holky 🙂,
jdu v rychlosti, za chvíli přijede kámoška.
Včera nám nešel celý den proud a zítra nepůjde zas 😠 .
Noci jsou docela dobré,ale večer začíná vylézat z postele a chodí za námi. tak tam s ním musíme sedět než usne,aby nevylízal z postele. Dneska přišel i ráno v 5.30. do skoro 6.30 tu blbnul s MM,jsem byla fakt nadšená a pak si ke mě lehl, jak MM odešel do práce a usnul! do 8.00. jsem zvědavá jestli půjde po o spát 😅 .

hancazivocich
20. říj 2010

@matova - drž se!! Určitě bude líp - až malýmu dojde, že Jůlinka bude s vámi pořád, že se může vztekat jak chce, ale že ji ani nevrátíte, ani neprodáte... Že je prostě vaše..
No, někde jsem četla, že babičky mají brát hlavně ven mimino - aby prej sourozenci viděli, že můžou mít maminku jen pro sebe....... ale nevím... Jo, mají se chválit, vzdychnout si jako nad tím, že malá pláče, že jsi ráda, že máš vedle sebe velkýho kluka, kterej ti pomáhá - ale to asi na Šíminka moc platit nebude, co?

U nás se spí - po bláznivé noci, kdy se rozhodla spát asi dvě hodiny s čajem - pokoušela jsem se jí ho brát, ale bez úspěchu, pak jsem to vyměnila - už nevím za co... Jsem ko - usnula jsem těžce po půlnoci, budí mě od 2.. Včera spala jen 15 minut - klasika - pár ran kladivem a ticho... Já bych někoho uškrtila.. Tak jsem ze zoufalství zavolala tchyni, jestli se nemůžem stavit, cestu trolejem miluje, ale mně z ní hrábne - půlka lidí se tlemí, půlka mračí - jako co je to za spratka.. No, jízda 25 min tam a 25 zpět... Tam ok, i jsem si mohla nakoupit.. Babička nadšená a o víkendu sprdla chlapa - že je na malou drsnej - že se k ní musí chovat líp!!!
Cestou zpět jsem jí nesla, už nemohla, usínala mi na ramenou.. Noc bída, ráno hysterák.. palačinku mi s náplní flákla na koberec, ruku až po loket strčila do marmošky, nakonec sebou řízla na zem... Ignorovala jsem ji a zhasla světlo..Vztek jí přešel hned - tmy se bojí... Řvala - maminko, pomooooc, světlo.....
Pak jsem ji pochovala a zjistila, že je teplá a když bečela, tak má tmavou čárku nad špičákem vlevo dole.. Ale na pohmat (mikrosekunda) se mi to nezdá.. Ale prst mám radši...
Teď se modlím, aby nezačli s nějakým hlukem, jinak si jdu hledat krásný pevný strom..No nic, dopiju kafe a začnu poklízet - halda... Jak kdyby proletělo tornádo..

gina333
20. říj 2010

@hancazivocich : no mas to ty riadne rosambo doma. 😒 Len nestrat nervy, ak ti este nejake zostali. 😉 ale nesmejem sa z toho, skor je to na plac. drz sa. 😲 K tym miminkam, ano babicky maju zobrat miminka, len este je Julinka moc malinka nato, aby ju vonku kocarkovali, preto som navrhla aby zabavila skor Simonka. 😉

kamila297
20. říj 2010

U nás pomohl Nurofen buď čípek nebo sirup a k tomu homeopatické sedativum Sedalia. Do půl hodiny byl klid 😉 Jen si dej pozor na dávkování Nurofenu (1x za 6 hodin, ale dá se střídat s Panadolem (Paralenem 100 čípkem), takže po 3 hodinách můžeš dát buď to nebo ono). Kdyby se ti něco nezdálo, poraď se s pediatrem.

kamila297
20. říj 2010

U nás pomohl Nurofen buď čípek nebo sirup a k tomu homeopatické sedativum Sedalia. Do půl hodiny byl klid. Jen si dej pozor na dávkování Nurofenu (1x za 6 hodin, ale dá se střídat s Panadolem (Paralenem 100 čípkem), takže po 3 hodinách můžeš dát buď to nebo ono). Kdyby se ti něco nezdálo, poraď se s pediatrem.

gina333
20. říj 2010

Tak spinkame, celkom pekne spapala obedik, vypila mlieko a zalomila. Vonku krasne svieti slniecko, dufam, ze sa pocasie nepokazi kym pojdeme von. 😉

ined77
20. říj 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 12h 🙂 .obídek byl trošku netradiční..bílá activie a čočková polévka..to bude nářez v plence 😀 .ten jogurt v plánu nebyl, ale matýnek viděl jak si ho vytahuju z lednice a just že ho chtěl, ale snědl ho celičký 🙂 .
noc byla docela fajn, jen jsem jednou dostala pěknou pecku čenichovku hlavičkou 🙄 , ale pak už se spinkalo až do rána 🙂 .nějak špatně teď usínám...hlavně teda dlouho i 1,5h 😖 a ráno mi to jasně chybí.
jinak dnes jsme byli v kroužku a opět super..matýnek fakt spolupracoval pěkně a ani nějak moc nevzdoroval..když něco nechtěl dělat, tak jsem ho nechala a on za chvilku přišel sám a chtěl to zkoušet 🙂 .
mám i foto, tak pak přidám 🙂 .dělali jsme draka z papíru...krása 🙂 .
jeli jsme dnes autem, kamarádka potřebovala dát sylvinku brzy spát, tak nás vzali sebou.takže to byla fajn rychlovka tam i zpět 😉 .
včera jsme byli odpolko u babi, bez kočárku busem, matýnek šlapal pěkně, ale na zpáteční cestě už bylo vidět, že je unavený, tak jsem ho vzala za krk na koníka 😅 ..ale jen chvilku, no byl nadšený, jen co jsme vystoupili z busu už chtěl zase 😅 ..tak jsme ho zase na chvilku vzala a aspoń jsme byli doma cobydup 😉 .je to nějak lepší než ho nést v náruči 😉 ..když už teda 😅 .
odpo máme doma tatínka, a já bych měla jet s naším kupcem přepsat energie..plyn a vodu, ale zatím se neozval, tak uvidíme.
tak a to je od nás asi vše 🙂 .jdu kuknout jak u vás 🙂 .

první 3 fotky jsou z pondělní herničky..bubeníci 😀 ..jsme si říkaly , že je přihlásíme do talentů 😀 .
pak už náš kroužek beruška 🙂 .i s matýnkovým výtvorem 😀 ..teda částečným pochopitelně 😉 .

ined77
20. říj 2010

@prchalka 🙂 ..na fotky se těším 😀 .
jo a u nás večer těsně před usnutím opět bobek 😖 ..chjo 😒 .

matova 🙂 ..to jsem si taky říkala, i těch 5 měsíců je na takové prcky dost na vývin, ale....moc si to nemaluju 😅 .
to se určitě časem srovná, jen jak to vydržet že ☹ .teda ale julinka... ☹ ..tak aspoń babi bude chodit kočíkovat? 😨
to by ti určitě bodlo hodně, takové 2h být jen doma se šimonkem..on se musí cítit co nejméně odstrčený, i když chápu, že tohle se lehce říká, ale v praxi kór s miminkem nespavcem je to 100x těžší ☹ .
drž se beruško!

hanca 🙂 ... ☹ ..držím palce ať kiki spinká dlluho a nálada se zlepší 😵 !

@lehna 🙂 ...jj, toho se taky bojím, že bude matýnek vylézat z postele.ale oni časem pochopí, že tam mají zůstat, aspoń teda doufám 😅 .
tak to ráno štěpi ještě pěkně zalomil..taky jsem zvědavá jestli usne, ale jak ho ''znám''bylo by to teda překvápko 😅 .
ale držím palečky 😉 .

holky s tou aničkou 😢 ..shodli jsme se s MM buď na útoku pedofila..tak jak to bylo s tím kubíkem 😢 nebo ještě na obchodu s bílým masem..holčička to je krásná 😔 ..je to hrozné.já bych fakt v té praze žít nechtěla....i když magoři běhají všude ☹.
je mi hrozně líto těch rodičů...tohle si opravdu představit nedovedu 😔 .

gina333
20. říj 2010

@ined77 : fotecky krasne ako vzdy. 🙂 ako mozes vyse hodiny zaspavat?? 😲 ja si lahnem do postele az vtedy ked my zacnu oci klipkat pri TV 🙂 🙂 🙂 vtedy chytro vypnem a presuniem sa do spalne a spanok pride hned. 😀 😉

ined77
20. říj 2010

@gina333 🙂 ..děkujeme 🙂 .
no já nevím s tím usínám ☹ ...usnu třeba na 30 minut u tv , pak se přesunu a už nezaberu..pořád stěhuju a přemýšlím co a jak bude, kdy to bude, kde to vezmeme a kam to dáme 😅 ...prostě mi to v té hlavě začne šrotovat a nejde se toho zbavit ☹ .pak kolikrát už už usínám a začne jančit matýnek a je to v kelu úplně 😅 .

gina333
20. říj 2010

@ined77 :jaj, tak to poznam, ja ked zacnem rozmyslat v posteli pred spanim, to je koniec. Taka viem byt na seba nas.ata, stava sa to aj mne, rozmyslam, dumam, niekedy nad uplnymi blbostami a vtedy veru spanok neprichadza. 🙂 Teraz u teba sa toho nakopilo viac, mimco, novy byt, takze pekne pred spanim treba vypnut mozog. 😵 no len to sa lahko hovori, ze? 😉

prchalka
autor
20. říj 2010

My bychom mohly ty příhody s bobkem sepsat do nějaké odstrašující příručky. Připadá mi, jak když jsme se vrátily o pár týdnů dozadu.
2 hodiny předtím křičí co 5 minut buď "čůrat nebo je tam bobeš". Samozřejmě tam nic nemá. Dneska taky, ještě o půl 1 pořád pobíhala, já už z toho byla taky na mašli. Bylo vidět, že se jí chce, tak jsem se modlila, ať to stihnem do 13h, protože takhle jí uspávat nebo aby se mi vzbudila kvůli tomu... ☹
Takže jsem ve 12.30 zasedla na trůn já a ona pak u mě stála, já jí říkám, ať ho pustí... ona se začla třást, chytla mě za kalhoty, skoro brečela... a už tam byl! Ale je to teda fakt na prd 🙄 ☹
@ined77 Aspoň, že je to ještě před usnutím a né až v noci!! A vy toho teda vždycky stíháte, jak to děláte?
My jsme dneska ani dopol venku nebyly, ráno se sice tvářilo sluníčko, ale pak začalo pršet s přestávkama 😝
@gina333 Taky bohužel někdy usínám snad 2 hodiny a někdy skoro vůbec, že...! 😠

prchalka
autor
20. říj 2010

@ined77 Pěkný fotečky!! Jak funguje ta hernička? To se tam může přijít a JEN pohrát, kdy chcete? Tedy v otvírací době myslím! Já jsem si říkala, že si snad něco takovýho budu muset založit, aby tam mohly chodit děti blbnout, když bude hnusný počasí, protože s jedním doma je to nuda! Jak jich je víc, zabaví se.. 😕

gina333
20. říj 2010

@prchalka : ta hernicka sa aj mne paci. 🙂 u nas je iba jedna taka v Tescu,ale to je od nas daleko, ked bolo pekne chodili sme tam pesi, lenze ked uz nechce sediet v kociku tak by sam tam isli straaaaasne dlho. Sice bus chodi, ale taky blby cas, ze my to nevyhovuje. 😒 Veru aj mne to chyba v meste, zeby som zalozila ja? 🙂 Lenze to potrebuje cas ktory nemam, som rada, ze stiham obe moje deticky. 😵

ined77
20. říj 2010

@prchalka 🙂 ..ta hernička je v MC domino 😉 ..když tam zrovna není nějaký kroužek, tak mají v týdnu rozepsanou volnou hernu 😉 .my tam chodili loni do kroužku 😉 .zaplatíš sice na osobu 30kč, ale za ten vyplněný čas je to zadarmo, zvlášť když je venku fakt škaredě a nedá se tam dlouho pobýt 😒 .
my toho hodně stíháme? 😅 ..no vstáváme tak v 6.30, tak času je celkem dost, ale taky se celkem honím...jako ne že si dám v klidu kafíčko a tak 😀 .ráno buď vařím nebo uklízím, okolo 9-9.30 se jde ven, domů nazpět v 11h..obídek, spánek a hurá na koníka 😀 .
vy s tím bobšem to máte fakt těžké ☹ ..i když ..matýnek po o vykakal cosi co vypadalo jako dva bobky od vrabčáka a prý oínko, šikulka, potlesk 😀 .

@gina333 🙂 ...nemáte u vás nějaké mateřské centrum? 😕 určitě se něco najde 😉.
otrokovice mají cca 20tis.obyvatel, ale centra tu máme 3..co vím 😉 .

ined77
20. říj 2010

@prchalka 🙂 ..a ano, v té herničce to není nijak organizované..mamči si můžou uvařit kafčo nebo čaj, pokecat a děti si můžou hrát s čímkoliv 😉 .

gina333
20. říj 2010

@ined77 : ale mame, len je to od nas daleko, neviem ako su otvorene, mne to vyhovuje iba poo, doo mam stale co robit. 😉

Spinkala 1:40, ideme sa obliect a von, kym je slniecko. 😵 😵

ined77
20. říj 2010

@gina333 🙂 ...aha 🙂 .no je fakt, že kroužky pro tyhle prcky aspoń u nás bývají hlavně dopo...poo každý spinká jinak atd., takže asi i proto 😉 .

já jsem si dnes dala odpo uklízecí maraton 😝 + ještě chodbu před bytem a ještě jsem i navařila matýnkovi na zítra 🙂 .ráno jen vyžehlím a vyperu a odpoledne bych si mohla vyšetřit chvilku klidu 🙂 .
na přepis energií se nejelo, pán nestíhal 😉 ..já jsem i ráda, mě ten kroužek vždy dost zmůže 😀 .
teď jsem mluvila s MM telefonem kvůli nákupu..je s matýnkem venku 😉 .no prý mu matýnek ztropil totál scénu, že chtěl jít za mnou 😅 ..prý se najednou otočil a že maminka a šel 😅 .brouček malý 😵 , ale chudák MM teda..a já mu ještě říkala, jak je teď matýnek poslední dva dny zlatý 😅 .
no ale už půjdu pomalu chystat večeři a věci na koupání..čas letí a letí 😝 .
už se těším až se večer natáhnu 😀 .
tak všem pěkný podvečer, večer a super noc 🙂 , pááááá

gina333
20. říj 2010

@ined77 : tak si TM trocha uzil s Maty 😉

My sme bolo poo na nakupe, potom u svokry na kave, naliali sme si Fernetik uz ked je tak zima vonku, nech ma nas co ohriat. 🙂 🙂 🙂 Nati si prave dokoncila ulohy, idem spravit veceru, pre Sophi ohrejem polievku a tesim sa vecer k TV. 😵

anta
20. říj 2010

Tak dneska mi dítě spalo 40 minut, pak probuzení a hodinový pan příjemný - slzičky, pláč, no vyloženě jako by ho někdo opustil 😀 😀 , fakt na budku, dneska ani nechtěl nějak extra jíst, takže těžké i po této stránce, ale dobrý, zvládla jsem to - nějak 😎

gina333
20. říj 2010

najnovsie Sophi zaujala tato rozpravka, pri nich jeme takze radost prevelika

https://www.youtube.com/watch?v=wKjd97qgnok

😀 😀

gina333
20. říj 2010

dnes zaspala trocha tazsie, vkuse sa vrtela, no dufam, ze noc bude pokojna. 😉

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
20. říj 2010

U nás odpol do koupání návštěva, ještě opožděné dárečky, dostala dokonce gym balon 😀 myslím, že přibyde dost padanců a karambolů, pak si zatancovala a z těch všech zážitků docela rychle usnula. Půjdu taky! Všem dobrou 😉 😵 Zítra jsme samy, tak asi budu ponocovat 😖
Sherry už se asi chystá domů, ne? 😕
@ined77 Tak ta hernička je bomba! Musím ještě někde popátrat, ale obávám se, že takový luxus tady nikde mít nebudem. No zapřemýšlím nad soukromou herničkou 😅 😀

gina333
21. říj 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : ja som na nete nasla takeho skakacieho konika z gumy, ale tiez sa obvam tych padov. 😉

Noc dobra, ale zase ma celkom natlacila na kraj postele, tak som cela dolamana. 😲

prchalka
autor
21. říj 2010

Dobré ráno,
tak ač jsme měly wc úspěch odpol, tak ve 22h musel být aspoň bobeček ☹ Blbý je, že už na to večer kolem 19h upozorňovala - cítila ho ☹
@gina333 Myslíš něco takového?

gina333
21. říj 2010

@prchalka : presne, velmi sa my to paci, vkuse teraz pozeram hracky idu aj Vianoce, bude mat narodky a toto je jedny z veci ktore by som jej chcela kupit. 🙂 🙂 🙂 Paci sa to Cori?

prchalka
autor
21. říj 2010

@gina333 Dostala ho v 1 roce, nejdřív se ho bála - strašný řevy, nechtěla si tam vůbec sednout, ale pak nějak začala sama. Pro 2leté už to není myslím vůbec nebezpečný, co se pádu týká, takže v pohodě! 😉 Ty roční ještě pořádně nedosáhnou ani na zem.
To ten gym balon - na něj se včera položila a po břiše se zkutálela na kebuli, páč neví, jak se to chová a když odlepí nohy od země a položí se na něj, tak je jasný, jak to dopadne 😝