Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
22. říj 2010

dobre rano 🙂

noc sme mali pokojnu, spala sice pri mne ale dnes sa nevrtela, takze som mala aj ja dost miesta....konecne. 😵 😉

ivkau
22. říj 2010

Ahojte, ten reflux poznáme aj mi, a to mam malá zachvílu 7 mesiacov, a ked pride na čaj tak len ťažko ho v sebe udrží, a aj zubky už mame 2 dolné cca mesiac, ale chcem sa Vás opýtať, kedy by mali začať rásť horné?

prchalka
autor
22. říj 2010

🙄 🙄 Asi tak dneska 🙄 🙄
Jak ta noc slavně začala (bobek vypadnul ještě ve sprchovém koutě) 🙂 tak zbytek naprosto šílenej! 😠
Za hodinu byla vzhůru, já už asi spala, takže mě probrala. Pak chvilku klid, usnula jsem docela dobře znovu a pak už se to nedalo! Funění a sudy, sudy, sudy.. mně do nohou, do břicha, na hlavu. Ležela jsem asi na 20ti cm postele a furt jí to bylo málo. Hlavu v dlaních a ryla do postele, pořád se zvedala a padala a válela sudy a tak až do 5ti ráno, pak se probrala a pítí a dudínek chci a nechci, chci a nechci.. 😠 Vzhůru v 6.10 a pak jsme se ještě probíraly asi půl hodiny!
No buď mi to dělá naschvál nebo fakt už jsou aktuální 5tky, protože nevím, proč by jinak takhle vyváděla!
Záda mám snad úplně zlomený, nemůžu se ani předehnout, bederní páteř na kaši! 😝

anta
22. říj 2010

@prchalka - no to je děs 😒 Chudinky moje, vy si teda po nocích užíváte, já bych byla na pověšení ☹ Posílám vám energii pro tento den 😉

gina333
22. říj 2010

@prchalka : tak to si teda mala noc 😠 drzim palce aby si to cez den rozchodila. 😉

Ja som sa akurat bola nahlasit do kozmetiky, povysavala som byt a vycistila zachod. 😝 Obed pre Sophi ma zo vcera, Natalka dnes ma obed v skole a ja si zobnem cestoviny so zeleninou. 😉

prchalka
autor
22. říj 2010

Naštěstí je aspoň pátek a MM přijede kolem 13h, tak z toho tak vyřízená nejsem, ale hlavně se těším, až půjde zase spát 😅 No ale řekněte... proč mi to dělá...!?!?! 😖 😠

prchalka
autor
22. říj 2010

Aha, tak vlevo dole 5tka roste, teď jsem to omrkla, špičičky jsou vidět.. 😝

ined77
22. říj 2010

čauky 🙂 ,
u nás noc dobrá, budík dokonce opět až v 7h a už se spinká..matýnek si řekl sám 🙂 .
ale jinak u nás nálada pod psa..matýnek od rána těžká protifka a ukňouranec a před námi opět víkend bez tatínka..už mě to neba ☹ 😝 .
dopol jsme dnes venku nebyli..za prvé tu je docela fakt kosa a za druhé, matýnek si chtěl hrát..takže jsme chvilku koukali na krtka atd. a pomalu byla doba obědu.na obídek měl mít kuřecí gulášek a čočkovou polévku..ale néé, chtěl vajíčka 😔 ..tak jsem mu dvě umíchala a dala s bramborem a sherry rajčátkama..no snědl asi 5 lžiček a že nééé, nakonec k tomu ještě přidal asi 4 lžičky polévky a bylo po obědě 🙄 ...on je s tím jídlem fakt hrozný.
včera večer chtěl na večeři toust a prý už už 😀 ..tak jsem lítala jako pometlo a milostpán snědl asi půlku jednoho toustu 😝 ..k tomu teda hodně okurku a rajčat, ale i tak...jí prostě jako vrabec ☹ .
snažím se vymyslet co budeme vyvádět odpolko, ale vůbec nevím..možná sjedeme do tesca pro nátělníčky a mrknout jestli nemají nějaké roláčky 😉 .ta zima bude krušná 😒 .
jdu kuknout jak u vás 🙂 .

ined77
22. říj 2010

@prchalka 🙂 ....noc teda u vás hrozná, ale aspoň víš čím to je...už jedete do cíle 🙂 ..u nás 5 pořád nic 😝 .

@gina333 🙂 ..bábovka se ti opravdu povedla, hned bych si kousíček s čajíkem dala 🙂 .musím zase upéct..jéé, mě teď tak pořád honí chuť na sladké 😅 ..musím se ale krotit 😉 .
byteček pak pofotím, to víš že jo 🙂 ..jen ať už to máme z krku, vždyť za 2 měsíce jsou vánoce 😲 ..to je hrůza jak to letí 😅 .
jo..ještě jsem se chtěla zeptat..vymazávala jsi tu formu?švagrová mi tvrdila, že poprvé se má vymazat a pak už ne 😕 .tak ať vím..plánuju ji brzy koupit 🙂 .

matova 🙂 ..děkujeme 🙂 .
no jéééé, ještě reflux do toho ☹ ..no snad se to nepotvrdí a třeba se julinka jenom přepijí a pak to jde trošku ven 😨 .to je další noční můra po prdíkách ☹ ..i když teda refluxem matýnek nikdy netrpěl..zvracel mi jen při bronchitidě ze spolykaných hlenů 😢 a i tak stačilo 😔 .
no a s tím nespaním po o, to je teda radost..a jak to vlastně zvládl TM a šimi když jsi byla v porodnici? 😕 .
aspoň že opravdu už má ty zoubky venku ☹ ...to věřím, že při pohledu na maličkou je hned veseleji 😵 ..ale i tak to teda nemáš ani trošku jednoduché ☹ .

sherry 🙂 😵 ??? vy už ale musíte být doma, to mi neříkej 🙂 ..no ale teda se třema dětma bych se sem nedostala dřív než tak za 2 roky 😅 .

@anta 🙂 ....budu muset také přitvrdit..protože matýnek si zobe jak se mu zlíbí..kraviny ty by tlačil pořád, ale jak dojde na normální jídlo je jako modelka 😠 ....ale jsem na tom jako gina 😅 .

@ivkau 🙂 ..nám vylezly horní zoubky asi po 2 měsících 😉 .pak hned na to horní 2, ale třeba pak šly 4..komplet a zároveň s nima až dolní 2 😀.
ten reflux teda musí být hodně nepříjemný ☹.

gina333
22. říj 2010

@ined77 : akurat som chcela napisat, ze to jedenie u nas je des. 😒 ale vidim, ze v tom nie som sama. Clovek vymysla, vyvara, a oni iba zobkaju, tiez ma uz to prestava bavit. 😲

Nastastie uz madam zaspala, vonku je su asi 2°C takze pekna kosa. 😕

gina333
22. říj 2010

@ined77 : tu formu som vobec nevymazala, iba som ju oplachla teplou vodou, dobre vyutierala a smitec. 😉

@prchalka : takze zacal sa boj s patkami. 😝

prchalka
autor
22. říj 2010

MM už jede, musím rychle. Myslela jsem, že bude kaput po té noci, ale poo boj jako jindy, motačky atp.. no je to nezmar! Je tu hezky, tak já bych šla odpol ven.. a možná je vezmu s sebou 😅
@ined77 Já včera koupila krásný nátělníky u ťamanů (35kč)
@gina333 Jo, to bude boj, počítám zas tak 4 měsíce před námi.. 😝

katzi
22. říj 2010

ahojte,

nějak jsem se zasekla na MMB- sháním pro sebe už těhu rifle 😅 a pro Aduš zimní kombinézu. Ined - už nosíš těhu riflíky? Mě už jsou moje rifle jaksi těsný 😅 To teda brzo, u Adélky jsem pomalu do 18tt neměla žádný břicho.

Jinak jak to tak čtu jsme na tom všichni stejně - myslím,že u všch nastává období pětek, takže po období relativního klidu nastávají zas krušný časy 😖 U nás se dnes řvalo už za hodinu po uložení a to celkem dost, takže dostala Panadol 😒 Pak v noci asi ještě 2x brečela, ale to už se utišila vcelku rychle, Ráno ukňouranec a s jídlem to s stejný jako u vás a navíc je hrozně vybíravá: jogurt joo, koláč nee, maso jooo, brambory neee 😠 🙂

Dnes večer už nám přijede tatínek a zítra nás od mamky odváží, to zas bude doma zakolejování. Ale bude zas aspoň změna.

sherry28
22. říj 2010

Ahojík 🙂
jsme doma, dnes nás pustili v jedenáct 😉 snažím se zvykat, že mám tři děti 😀

sherry28
22. říj 2010

hodím vám sem fotky z porodnice, dokud Marýsek a Elíšek spinkaj 🙂 ještě jsem mimo realitu😀

ined77
22. říj 2010

@sherry28 🙂 ..vítejte doma!!! 😵 😵 😵
na fotečky kuknu mooc ráda, ale asi to stihnu až večer 😉 .

u nás křik po necelých 50 minutách..pak ještě teda usnul u mě.no jde o to, že matýnka bolí buď v krčku nebo zoubky 😨 😢 .aspoń co ukazuje 😢.
takže se vypravíme a ještě zaskočíme k dr.....pro jistotu, ať se mu do toho krčku raději kukne..zvlášť před víkendem 😨
chjo..no tak pak někdy dám vědět.
všem krásný den 🙂

sherry28
22. říj 2010

tak všem vám moc děkujeme s Eliáškem za gratulky 😵 tady jeho portrét, zbytek v albu 😉

prchalka
autor
22. říj 2010

U nás vzbuzeno po 45 minutách a zase usnula, ale ve 14.30 přijela postel, tak jí probudil, což je ale už dobře 😉
@sherry28 No ten je sladkej... hned bych ho kousla..... taková spavá fotka!! 😀 😀 😀

sherry28
22. říj 2010

@prchalka celej Mára, když se narodil 😀

rainee
22. říj 2010

my mame po spani odkedy vyliezol 1.zub, teda nie ze by predtym extra super spala, ale odvtedy je to uplne hruza - v noci x krat hore, mrncanie, nespokojnost, papanie take vselijake, cez den spanie skoro ziadne alebo prerusovane. ja som myslela ze to je uz na prasky, predsa jej ten spanok moc chyba tak je aj z toho potom nervozna okrem zubov. a aby toho nebolo malo chytili sme aj sopliky a kiahne, sakra 😕 podla lekarky je to ale vsetko ok

anta
22. říj 2010

@sherry28 - jé ten je kráááásnej, ty tvářičky, hned bych ho poňuchňala, super - kluk jako buk 🙂 🙂 🙂

sherry28
22. říj 2010

@anta děkujeme, teď spinká od dvanácti hodin, přitom se budil po dvou hodinách, no jo je doma a slyší kluky, na který byl zvyklý 9 měsíců 😉

propouštěcí váhu máme 2,680kg, takže jsme nabrali, krásně papá a mám hodně mlíčka 😵

gina333
22. říj 2010

@sherry28 : vitajte doma 🙂 🙂 🙂 krasny chlapcek, super ze mas mliecka, drzim moc a moc palce aby ti vsetko slo od ruky ako po masle. 😵 😵 😵 😵

prchalka
autor
22. říj 2010

Ahoj, jen vám sem hodím odpověď doktora, kterýmu jsem psala na net ohledně toho kakání v noci a nervózního přes den. No docela to zkrátil a i když tam píšu, že jí podporuju, pomáhám, společně splachujem atd. tak odpověď byla taková:
*Je to pouze jeden z obrazů, jak to u dětí někdy probíhá. Nekárejte jí, když se něco nepovede. Spíše se snažte využít toho, že chodí akkat denně a udělejte z toho rituál- na stejném místě, ve stejnou dobum se stejným člověkem, aby se posrtupně z kakání stal reflex. Ale máte čas až do 3 let.*
No rituál z toho neuděláme ani náhodou, na čas to prostě nikdy nezvládnem.. 😖 Takže jen vydržet a doufat, že se nám to někdy upraví!!

anta
22. říj 2010

@sherry28 - je fakt super 🙂 🙂 , jsi matka pluku, viď? 😉

gina333
22. říj 2010

Sophi spi, idem k TV. Dnes sme mali pekny dnik, konecne vyzeram ako clovek, mam zafarbene mihalnice aj obocie, MM uz je cochvilu doma, uz sa mu krati tak sa vytesujem. 🙂 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
23. říj 2010

dobre ranecko 🙂

ma mame za sebou vyspatu noc 😵 dokonca spala az do 7:20, uvidim ako pojde spat na obed. 🙂 Polievka my uz buble, idem si dat rannu kavicku. 😉

prchalka
autor
23. říj 2010

Dobré ráno,
tak jsem konečně spala dneska jako špalíček 😀 a MM s čorí asi taky v normálu 😕
Jedem k našim, tak budem až odpol.. hezký den! 😉

ined77
23. říj 2010

ahojky 🙂 ,
jdu jen pozdravit 🙂 .jsme dnes dopolko doma a tak bojujeme 😅 .
matýnek dělá bordýlek kde se dá 🙄 😀 , ale odpolko má slíbené plavčo, tak je natěšený 😵 .
včera u dr. jsme nakonec nebyli..teda byli, ale už tam nikdo nebyl...přitom tam má být každý den jeden dr. do 16h..tak nevím..asi to v pátek zabalili dřív 😝 😅 .
ale malý vypadá v pohodě, v noci sice několikrát kňoural, ale kupila jsem kamistad a řádně namazala 😀 .
tak krčík to nebude naštěstí určitě 😉 ...a 5..sice se mi do nich nechce, ale jen ať vylezou než bude kačka s námi 😉 .
mimochodem..když se zeptáte matýnka jak se bude jmenovat sestřička, odpoví gagaga 😔 😀 ..tak ho učím katka 😉 ....rozdíl mezi kačenkou sestřičkou a tou co plave ve vodě se budu snažit vysvětlovat průběžně 😅 😉 .
teď mi odvezl křeslo abych si nemohla k pc sednout 😝 ..tak ho jdu odchytit, než něco poboří 😀 .
tak po o páááá 🙂

@sherry28 🙂 ..hotové zlatíčko je elíšek 😵 😵 😵 !super, že vám to tak krásně jde 😵 .

gina333
23. říj 2010

@ined77 : dufam, ze Maty uz je ok. 🙂

Sophi zaspinkala v pohodke, dnes som varila iba polievku, ale mnamkovu z morcacieho kridla a s Natalkou sme si objednali pizzu. 🙂 Vonku je slniecko, poo sa pojdeme trocha prevetrat a vecer mam moju zumbu. 😵