Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
27. říj 2010

@gina333 🙂 ..nám to akorát tak vyjde, že tu budeme přes ten nějvětší kravál..cca za 3-4 týdny se stejně budeme stěhovat 😒 ..jsem si myslela, že vyšetřím síly, ale prdlačky ☹ .
no couž , nic s tím neudělám, ale sejří mě to fakt hodně 😢 .
@prchalka 🙂 ...díky 😅 ..je to fakt děs..nejvíc mě štve, že si to všechno odse....a máme z toho prd 😒 .jen měsíc za tvrdý nájem a nepohodu k tomu 😒 .kdybych nebyla těhu, tak to ani neřeším, ale jsem fakt ráda za každou chvilku klidu, a že jich s matýnkem moc nemám 😒 .a nějaká pomoc nemá ani odnikud přijít ☹ ..ale to už jsem si zvykla..aspoń že matýnek už spinká jen jedenkrát denně 😅 .

ined77
27. říj 2010

@deniskateniska 🙂 ..vyzkoušej nějaké gelíky..cal gel, mundisal apod. 😉 .některý dětem i pomáhá vychlazené kousátko, ale u nás to úspěch nemělo..hryzalo se vše jiné jen ne k tomu určené 😀 .
a nebo vyzkoušet nějaké homeopatika 😉 .

deniskateniska
27. říj 2010

@ined77 mame calgel, ale to viac spapa ako mu to natrem 😀 😀 😀 hned pcha jazyk... 😀 ma 4mesiace tak hryzadko chyti a potom sa len nervaci ked sa mu neda dat do pusy..najlepsie su latkove veci 😀 😀 😀 a ruky, co mu moc nepomoze schladit to 😀 😀 a homeopatika bolo mi odporucene viburcol... len neviem ci mu to mozem davat stale.. bo tieto dva zubky su do polovice vydene a neviem ci mu nejdu dalsie 😅 bo staaaaaaaaaale hryzie 😒 a dakujem

gina333
27. říj 2010

@ined77 : tak sa majte krasne a ozvi sa, budes my chybat , ty sa taka nasa kronikarka. 😀 😉

@deniskateniska : vitaj, ja davam rozne gely, homeopatika, niektore baby cipky. 🙂

hancazivocich
27. říj 2010

ahoj, jdu pozdravit - u nás se spí... Ale byl to poslední pokus a hrozilo ji ublížení... Ona rozlítává i to spaní, všude vletí, vleze, zásadně tryskem... To jsou pak rány..

bod hračky - bála jsem se zeptat na to samé - u nás vedou knížky, jsem otrok.. Hlavně Lada, momentálně - zrovna ty básničky, co jdou i ve školce...Pak kočárek - ale v něm chce vozit sebe..
Ale nejnej hračky - velký koště - už visí u stropu, kladivo, šroubovák, pracovní kufr, poklice, lžíce, toaleťák, pračka!!!! Tekutý mýdlo, zubní pasta.... Mám pokračovat? 😅 😅 😅

Bod kombinézka - máme - od včerejška - ze sekáčku - krásnou červenou, na dva zipy až k nožičkám (ehm, spíš sochůrkům 😀 ) určitě to nejsou nožičky...ehm...hajzlíkovýho pavoučka - spíš tarantule, drahá ined 😀 😀
@prchalka - po tom fenistilu ti možná bude i líp spát, ale bude taková povadlá, tak aby ti nežuchla ze schodů... No, tímpádem se jí ani moc dobře spát nemůže... Chjo, máš i podkládat pod hlavou nebo ne?

sherry - co to brnění? Přestalo to?

K velikosti - noo, ehm, noo, ...my máme tak 98/104, ale ta kombinézka je 92 a sedí - opravdu číslování nelze věřit... Něco teda máme 92-98, ale minimálně... Za to tlapu jak slůně, chjo...

@ined77 to je mi líto - to je pěknej borčus - když se zatepluje, my máme půlku, další výhledově... Brr....
Jo - MP žije, samá modřina, ale statečně pracuje dál.. Šikovná celá rodinka... Překlopil se s ním žebřík dozadu.. Tam bylo kamení...

hancazivocich
27. říj 2010

@deniskateniska - my dodnes hryžem vše, kromě kousátek 😅 😠 Nám extra nepomáhá nic - ten gel byl dobrej - do doby, než zjistila, že může hryzat maminku a maminka zjistila, že má radši svoje prsty, než namazaný dítě 😅 😕

gina333
27. říj 2010

@hancazivocich : dufam, ze TM uz je natom lepsie. 😉 Toaletak aj u nas fici, a samozrejme vsetky kable, a somariny z kupelne, o mojich malovatkach ani nehovorim. 😵 😵

ined77
27. říj 2010

@deniskateniska 🙂 ..ty viburcol čípky mi říkala naše dr. že jde brát stále 😉 .nám ale nijak zvlášť nezabíraly, jen finance lítaly 😝 😀 .
no jo, ve 4m si toho do papulky opravdu sám moc nedá, ale to se brzy naučí 😉 .

@hancazivocich 🙂 ....tarantule 😔 😀 ....
jejda, takže vy jste taková patí a matí rodinka 😎 😀 .hlavně že je taťka celý 😉 ..aspoň se ti nemůže smát 😎 😝 😉 .
nespíte jo?..to je drak ta kikča 😒 .
a zateplení...děkuju ☹ ....no já jsem si říkala, že zrovna nám by něco vyšlo bez problémů 😝 ..aspoň že už na novém to bude hotové 😉 ..to jsem zase ráda....měli to dělat až na jaře a to bych se dvěma prckama měla práce o hodně víc..takže asi i díky bohu za to, že je to takhle 😅 .ale stejně mě to se...re 😅 ....nevím jak děláte tu hvězdičku 😅 😀 .

@gina333 🙂 ..děkujeme, no ozvu se určitě, budete mi chybět ☹ ...jste má droga 😀 .a absence si užiju až až potom s kačkou 😉 🙂 .
pak mi některá zrobíte pěkný souhrn ju? 🙂

deniskateniska
27. říj 2010

@gina333 dakujem 😉
@hancazivocich no ten gel ked dam, tak skor to pomaha ked mu tie dasienka masirujem 😒 najhorsie je ze ma zacal hryst do bradaviek pri kojeni.. resp. ked mu idem dat, tak najprv pohryzka az potom zacne papat 😠

deniskateniska
27. říj 2010

@ined77 no my sme dali viburcol ked sme boli po ockovani a rovno vtedy mu sli zubky 😅 tak sme pekne spinkali.. skusim mu to dat, mozno sa konecne vyspim 😀 😀

hancazivocich
27. říj 2010

@ined77 - ehm...jakou hvězdičku?

prchalka
autor
27. říj 2010

@hancazivocich O podkládání nic neříkala, ale sama jsem jí zvýšila polštářek.
Mno, dneska se zatím spí v kuse 😉

hancazivocich
27. říj 2010

@ined77 - Jojo, drak to je... Ale co, hlavně, že je ok... My budem poslední, komu ty zuby vyrostou - my pořád trojky nic... A to je taková týdny před zubama, týdny během zubů....
No, až začnou u nás zateplovat, tak nevím... Asi mě klepne...

hancazivocich
27. říj 2010

@prchalka - šikovná 😀 Nechci tě strašit, ale kdyby se ti začla víc dusit, nebo kašlat až by štěkala, tak jí nesmíš položit.. Ale to je jen kdyby...

hancazivocich
27. říj 2010

@deniskateniska - s tím ti neporadím - naše Kika nebyla kojená ☹

deniskateniska
27. říj 2010

@hancazivocich preco ten smutny smajlik.??? joj ved to je len taka doba ze sa priklada kojeniu taka vaha.. kedysi sa nekojilo, resp. neodporucalo, bo dieta moc rastlo ci co... 😉

hancazivocich
27. říj 2010

@deniskateniska - noo, to je na delší povídání, já se s tím vyrovnávám doteď - že to nešlo.... Tenkrát jsem se z toho solidně sesypala, ale už je to lepší.....
Malá měla silnou žloutenku, nechtěla sát, pak hodně zhubla, byla slabá, problémy s bradavkama - plochý a vpáčený, přes klobrc, kojo šikana v porodce... Nervy na pochodu a mlíko najednou nebylo... Snažila jsem se odstříkávat, ale zmizlo už v šestinedělí...
Hehe - přibírání .... Hm....... 😀 😀 😀

ined77
27. říj 2010

@hancazivocich 🙂 ..no prostě hvězdička..někdo ji dává jakože do sprostých slov...nevím jak ''napsat '' hvězdičku 🙂 .
a ty zoubky.no taky jste tu pomalu nejmladší ne? 😉 ..teda nepočítám elíška a julinku 😉 .

@prchalka 🙂 ...jj, určitě zvýšit pod hlavičkou a co se týče štěkavého kašle mi dr. nařídila okamžitě jet na pohotovost 😨 .
že hrozí otok záklopky...hrtanu? 😕 ..zkrátka při laryngitidě.ale právě ty fenistilové kapky by tomu měly zabránit...i když...nám je dali a stejně hrozili dušením 😔.dr. mi ještě říkala, noo, však máte záchranku skoro u baráku, to je v pohodě 😲...já moc v pohodě teda nebyla 😅.
taky jsem dávala na postýlku ''stan''..mokré prostěradlo na zvlhčení vzduchu.

@deniskateniska 🙂 ...pokud vám ty čípky zabírají tak neváhej a dávej 😉 .já už taky nekojila když nám lezly zoubky, ale to bylo až v 10m 🙂 .

gina333
27. říj 2010

@hancazivocich : ale ako pises Kiki nic nechyba, aj bez materskemo mlieka z nej rastie silna kocka. 🙂 🙂 🙂

Tak moja bugriska uz je hore, dnes spala 1:45, to riadna zmena. 😉 😵

prchalka
autor
27. říj 2010

@hancazivocich Jo, má štěkavej kašel, když jí to chytne, takovej suchej skřehotavej, ale včera to trvalo třeba 2h s přestávkama, jak pak usnula, už to bylo do rána dobrý. Já jsem jí dala i Nurofen, aby se zklidnila, pokud by to bylo tou 5tkou, protože jak se mele a funí, tak si to rozdráždí.
Napiš mi třeba do IP něco o tom pokládání a co třeba dělat. Ale myslím, že už to snad bude lepší.. Ven asi můžem, že? To chladnější by mělo pomoct, jak jsem pochopila..

deniskateniska
27. říj 2010

@hancazivocich netrap sa tim.. je to len o tom ze to mas zadara 😀 😀 😀 dnes su uz aj UM kvalitne vyzivou sa vyrovnaju MM 😉

sherry28
27. říj 2010

@hancazivocich brnění zatím neustalo, ale hodně se to zmírnilo 😉 oni říkají až tři týdny po porodu, tak ještě uvidím, ale určitě je to už lepší 😉 (už jen ve dvou konečkách prstů)

@ined77 jo společenský to je 😉 Márovo kňourání je pouze, když je doma taťka, jak jsme sami doma je zlatý, na mě si hold nedovolí 😀 vytyčila jsem mu hranice, kam může zajít 😉

ined77
27. říj 2010

@prchalka 🙂 ...pokud se vám nepřidá teplota nebo horečka tak ven můžete, dokonce musíte 😉 .

@gina333 🙂 ..tak to je jistě vyspinaná do růžova 🙂 .

u nás se stále zatím spinká, ale taky šel dnes do pelíšku až ve 12.25 😉 .
trubky skládají zatím u baráku vepředu, tak to vzadu není až tak slyšet..ale zítra už to bude určitě rachot jiný 😝 ☹ .

prchalka
autor
27. říj 2010

Dneska dostane sirup k večeři, na noc Fenistil a mokrej hadr k posteli 😅 😀
Dr. ještě říkala Priznitz na krk, ale do toho se mi za 1. nechce a za 2. by to nechtěla ona..

ined77
27. říj 2010

@sherry28 🙂 ...tak to je fajn s tím brněním, určitě to ustane úplně 😉 .
i u nás se víc mrčí když je tatínek doma 😒 ...to je někdy matýnek vyloženě otravný, ale většinou jen co MM odejde, je klid..jen aby to tak zůstalo 😀 .

deniskateniska
27. říj 2010

@ined77 no skusim dat na noc a napisem ze ako sme dopadli.. bo maminka by sa potrebovala obcas aj vyspinkat 😀 😀 😀

ined77
27. říj 2010

@prchalka 🙂 ..výhoda léčby fenistilem je, že ze začátku se projevuje únava a ospalost..matýnek po něm vždy spinkal jako dudek 😉 .
a chce to fakt chladno..my když byli loni na té JIP, tak tam na nás natvrdo otevřeli přes noc okno 😲 ...to byl říjen, kosa jak z nosa 😕 a matýnek byl jen pyžamku a přikrytý dekou 😕 a já seděla u něj v tričku s krátkým rukávem 😅 ..celou noc 😝 .až nad ránem jsem sestry poprosila o deku, protože to už fakt nešlo vydržet 😀 .no jo, doma jsem sbalila to nejdůležitější pro matýnka, ale na sebe jsem jaksi zapomněla 😝 ...ale taky jsem tohle teda nečekala že 😅 ..

hancazivocich
27. říj 2010

už mi to tu poletuje

ined - ***** - klávesnice vpravo - čísla - nad devítkou

prchalka - máš IP..

zbytek výhledově, snad....

ined77
27. říj 2010

@deniskateniska 🙂 ...jj, i já bych se už za ty dva roky ráda někdy vyspala 😀 ..ale to si asi ještě 2-3 roky počkám 😝 😀 .a bůhví ne-li víc 😎 .
držím palce! 🙂

ined77
27. říj 2010

@hancazivocich 🙂 ..nad 9? 😅 ..já tam mám F5F6F7F8......- F12 😅 a dělá to jen paseku když to pomačkám, hvězdičku nee 😅 .