Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
29. říj 2010

Naše uspávání: do půlnoci řápe jak starý plechy, pak spí do 7ráno, což je dost málo asi 8h přes noc a ve 13h mi ještě skáče po hlavě a kraví - asi jako Kika 🙄 😝 Nakonec jsem jí zdolala, konečně už bez jediného zakašlání vleže 😉 zato se 3 pleskanci - za to, že mě udělala to samé! 😠 Takže nakonec usnula v asi 13.10 😝

ined77
29. říj 2010

@lehna 🙂 ..snad jo, uvidíme jaký bude ze střechy rachot..ale snad by to mohlo být jakžtakž v klidu, nejsme až nahoře 😉 .taky jsem nechápala tu matýnkovu čilost, trocha únavy na něm byla znát okolo 17h, ale pak jak když do něj střelí a před spánkem po mně skákal jako po trampolíně 😀 .za to já jsem byla už řádně hin 😀.
usnul asi do 15 minut, pořád se mrvil a cosi vykládal 😅 .
užijte si to a opatrujte se 🙂 ...hned bych někam vyjela, ale netěhu 😉 , abych si mohla dát trošku do nosu 😀 .

@prchalka 🙂 ...jj, prej nemocné dítko..nezmárci to jsou 😎 ..matýnek takhle řádil i se skoro 39 C 😝 .
hlavně že ale usnula a snad aspoň tu1,5h dá 😉 .

u nás se ještě spinká 🙂 ..tak doufám, že ten včerejšek byla jen vyjímka..ono totiž..já mu včera ošmikla ty nehtíky a až pak jsem ho přendala do postýlky, v tom otevřel očka, ale pak se zdálo, že už spinká zase dál 😔 ..tak jsem mu to asi narušila a on si to nějak uvědomil..doufám teda 😅 .byl to nějak dlouhý den bez toho spánku 😅 .

prchalka
autor
29. říj 2010

@hancazivocich Bordel na kašlík - myslíš všeobecně ty sirupy a kapky (Mucosolvan, Stoptussin a spol.?) to mě zarazilo, páč už druhý den říká, že bolí bíško, ale u nás je to kaku prostě zase zhoršilo, asi jak jsme víc doma, než venku, tak se na to soustředí víc.. no a pak je z toho nerf 😖
A ve 13.30 kašel a vylezla z postele - konec!!! 🙄 A já chci dolů.... do toho přišel MM a tak nevím, co s ní...

sherry28
29. říj 2010

@hancazivocich jo jsme malinkatí 😉 ale má strašně velké nohy, ve věcičkách plave, ale délka chodidla se mu nevleze do dupaček 😅 tak uvidíme jak vyrosteme měl jen 48cm 😉
@gina nevím jetli to zvládám perfektně 😅 ráno zakopávám o děti a oni zase o mě, nejvíc je mi líto Eliho, že ho musím ráno vzbudit a navléci nakrmit a vrazit do autosedačky ☹ i když tak krásně spí v postýlce 😒 tak malinkej a už musí vstávat 😢
@ined fotečky jsou idylické a ona v tu chvíli to zrovna idylka je 😵 ale netrvá 24h 😀 je to jen pár minut než se kluci začnou pošťuchovat a Eli do toho brečet 😉
@lehna krásný bezdětný víkend přejeme 🙂

a jinak nebojte se Valentýn se sice blíží, ale jsem pojištěná jednak kojím a jednak bude řádná antikoncepce 😉 takže radši 2x jištěná 😀 ale kdyby přeci jenom něco selhalo, tak bych se teď už nerozmýšlela a určitě bych si ho nechala 😀 😉 jsem ráda, že Eliášek je na světě a tenhle se neměl narodit?..... 😔 je to nejkrásnější a nejhodnější miminko, který jsem kdy měla 😵 ale abych to nezakřikla 😲 😕

prchalka
autor
29. říj 2010

Tak jsou s tatínkem v posteli a ---------- kecá a kecá a tatínek se jí ptá - co dělás? A dopověď? Dělám blbosti 🙄 😠 No z toho žádný spánek nebude... takže dneska 20 minut?!?! 😝

ined77
29. říj 2010

@prchalka 🙂 ...co se týče u nás jakýchkoliv léků, tak máme téměř po všem průjem...myslím teda po nějakém dni užívání, i po panadolu a nurofenu..takže bříško ji určitě může bolet i z těch kapek 😒 .

jéé, a už pláče

ined77
29. říj 2010

u nás dospinkáno, dnes 1.40 🙂 .
matýnek si žádá bořka stavitele..tak pááá a všem krásný den 🙂 .

@prchalka 🙂 ... ☹

sherry28
29. říj 2010

@prchalka my včera nespali vůbec přes poledne(myslím Marka) 😉 byl pak kolem páté neuvěřitelně protivný, ale tady se to nedalo ho uspat, když tady byla Kája 😅 a MM mi říkal, že když jsem byla v porodnici, tak nechodil po O vůbec spát😲 prostě nechtěl, prý s ním zápasil a nebavilo ho to, tak ho nechal bejt a večer jim kolem sedmé usínal na koberci u hraček 😀 tak ho sebrali, dali pyžamo a šup spát 😕 a spal do rána bez buzení, krom obačasnýho dávení, měl rýmu a dávil se hlenama 😕

prchalka
autor
29. říj 2010

@sherry28 Jo, to ona to vydrží, to strach nemám! Včera jí taky stačila jen ta půl hoďka v autě.. no hlavně, když spala aspoň pár minut!
My jsme si udělali dortík tvarohovo ovocný, tak je z něj nadšená, ale bůhví, jestli to bude chtít pak jíst. Jinak bobeš 14.40 😅

sherry28
29. říj 2010

takhle Luky uspal dneska Eliho 😉 🙂 super pomoc 😵 a teď už letím k němu je vzhůru a má hlad spal od dvou 😉

gina333
29. říj 2010

@sherry28 : zlatunky su ti dvaja 🙂 🙂

@prchalka : tak dnes zase bez spanku, no je to mrzute, ja vzdy cakam ako na spasenie aby zaspala. 😉 Tvarohovy kolacik by som si veru zbodla aj ja, 🙂 🙂 my sme piekli so svagrinkou dnes u svokry Vranovsky kremes, asi ani vecerat neidem tak som sa napraskala. 😵

Sophi spinkala 1:20, cele poo bola s Dedom na ihrisku ani domov nechcela ist, ja som musela zajst nakoniec pre nu, lebo Dedo si s nou nevedel rady. 😉

hancazivocich
29. říj 2010

@prchalka - myslím hlavně konkrétně mucosolvolan či ambrobene - či jak se to tento...Dál myslím i nurofen - byla jsem na to lékárnicí upozorněné - když jsme dávali vloni... A u nás i u sousedů to platí na sto pro... A pokud je Čorí na bříško háklá - jako my, tak bych jí to i věřila...
No - a nemá, nedráždí ji ke kašli i něco... Nový prášek? Aviváž? Nesušíš prádlo v místnosti, kde se spí? To zabíjí mě - to od jistý doby nedělám...

Jinak - holky - já to ani nedokážu popsat - ten dnešek- Nevím, jestli brečet, nebo se smát...
Volali naši - děda leží v nemocnici, tak že když se teda u nás nespalo, tak jsem se rozhodla, že pojedem zkontrolovat babičku ... Mý nervy - dvě trafiky neměly lístky, dva automaty rozbitý... No, nakonec jsem koupila tři malý a jelo se... Kikouš na ránu, fakt - dolů, nahoru, pryč, kraviny... Nakonec jsem to vzdala a ona projela kus pod sedačkou - vytáhla jsem jí těsně před výstupem, kluk co o ní nevěděl z ní měl málem infarkt. Hryzla mě do prstu ve dveřích - ale nemohla jsem ji už pustit, jelikož by jí připlácly otvírající se dveře. První cesta k automatu - rozhodnutá,že když lístky nebudou, půjdem zpět pěšky!! No, ještě dostala na prdel - za ten hryzanec, pak mi zdrhla do haly na autobusák , měla strašnou pr**l z toho, jak se před ní otvírají a zavírají dveře na fotobuňky - cestující řvali smíchy, já si hledala kýblíček, páč při představě skříplýho dítěte.... Pak poletovala kolem a řekla nějakýmu mladýmu chlapovi - kluku, ruku, pomoc - a jak na potvoru jí bylo tak dobře rozumět!! No, pomoh - mrtvej smíchy - prej tak pojď, ty ďáble... Já rudá až tam... A on - nic si z toho nedělejte - kluku mi už dlouho nikdo neřek 😀 😀 😎
Pak k babičce - klasika - prošmejdila, co šlo, fakt se předváděla a překonávala.. I bych řekla, že jí babi měla dost - starosti o dědu a pořád jí něco odklízet..
A ta cesta zpět - z pětiminutovýho čekání na trolej pro mě byla snad hodina hrůzy - málem žuchla do výkopu, dala si do hlavy o okno, kterým se snažila vlézt sousedům do sklepa atd... O troleji nemluvím...
A před domem jsme narazili na milovanýho Tobíka.. a bylo HOTOVo... Kámoška lezla přes plot do zamčený školky - ty dva upíři tam hodili flašku s pitím, pak zahodili dudlík, čepici, no... Masakr 😠
Jo a kámoška se jí ptá - Kristýnko - dáš mi pusu? Odpověď - jooo, dej pikot... Plosííím... Pak odpoví - není zač

anta
29. říj 2010

Kuk na ostříhánka, jo dal se, neb koukal na mašinku Tomáška 🙂

prchalka
autor
29. říj 2010

Uspáno tak 20.15 no vydržela krásně a "zatím" to bylo bez kašle.. ale ještě si to nemaluju, myslím, že na to ještě dojde..
@hancazivocich Nedráždí jí nic jiného, jen klasický kašel, to by se jí to netrhalo a nevykašlávala by tak.. no prostě kašel a už jí slyším... tak asi brou..

gina333
29. říj 2010

@anta : zlaty je ten tvoj Honzulak 🙂 🙂

@prchalka : zda sa, ze to najhorsie uz mate za sebou, drzim palce. 😵

Sophinka uz tiez zalomila, dnes asi pojdem skoro spat aj ja. 😉

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
29. říj 2010

Tak dobrý, byl to jen mrouk v chůvičce a ještě jsme se koukli i na Vyprávěj, takže celkem dobrý.. snad 😵 brou všem!

miarosa
29. říj 2010

Nám už rostou spodní dva zoubky, ale příjde mi že to trvá už něak dlouho, nemáme s tím něaké problémy, jen vše okusuje a v noci se zase občas budí, ale spíš mě zajímá jak dlouho to trvá než je zoubek úplně vyrostlý 😀 víte jak to myslím? 😀

sherry28
30. říj 2010

dobré ráno 🙂

@miarosa to je individuální, někdy měsíc, u trojek i tři měsíce a u každého dítka jinak, většinou ty jedničky nejsou ze začátku když rostou ani vidět nic na dítku znát(snad jen časté šahání do pusinky a mrčení)a taky trvají od úplného začátku asi 14 dní 😕 ale s těma jendičkama obvykle problém není, tyhle zuby mým dětem vylezly ani nevím jak(staršímu ve 4.měsících a mladšímu v 5.měsících), jsem zvědavá kdy vylezou nejmladšímu 😀 😉

gina333
30. říj 2010

dobre rano 🙂

@miarosa : presne ako sherry pise, u kazdeho dietata je to ine, Sophi sa prve zubky zacali tlacit ked mala 4 mesiace, a von sa vytlacili ked mala 8. 😵

Noc u nas konecne dobra, spala v postielke do 5:30, ani som o nej nevdela, potom sa pytala ku mne a este na hodinku zalomila, takze som vyspata aj ja. 🙂

prchalka
autor
30. říj 2010

Dobré ráno,
dneska super! Probudila se až ve 23.20, takže vydržela 3h v klidu v kuse 🙂 Až pak si trochu odkašlala, trochu protestovala, že jí bral z postele tatínek a pak to zase zaklapla bez kašle až do rána. Já jsem tak šťastná!! 😎 uff!!
Za hoďku se sbíráme a jedem na návštěvu k bráchovi a pak ještě na otočku k našim.
Tak já pádím.. hezký den! 😉

anta
30. říj 2010

Dobré ranko, holčiny. Děkuji za pochvalu 😉 Ráda čtu, že noci byly dobré, dnes jsem tedy zvědavá, jak kluk zvládne pozdější uložení ke spánku, točí se čas, tak nezapomeňte 😉 Bych to zrušila to věčný přetáčení času, není to k ničemu 😝 Včera jsem byla na návštěvě u své sestry a bylo to fajn, dokonce jsem jí ostříhala, včera jsem měla stříhací den 😀

gina333
30. říj 2010

@prchalka : fajn noc, asi je z najhorsieho Cori uz vonku. 😉

@anta : u nas je svagrina rodinna kadernicka, svokre aj farbi aj striha vlasy, volakedy aj mna farbila, ja sa zase trocha venujem kozmetike, mam aj kurz, bavi ma to len sa s tym uzivit je tazke. 🙂

Sophi spinka, dnes mame navstevu u svokry,prisla jej sestra takze poo mame mensie rodinne posedenie. 😵 U nas je krasne slnecne pocasie, dufam, ze aj u vas, tak prajem peknu sobotu. 🙂 🙂

anta
30. říj 2010

@gina333 - tady je spíš vtipný to, že já stříhat neumím 😀 😀 No když jí to nevadí... 😀 😀 😉 Svítí tady taky krásně sluníčko, též se vydáme na rodinnou prochajdu 🙂

ined77
30. říj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se pracovně zatím stále nic neděje, chvála bohu 😀 😉 .
noc byla dobrá, až na to věčné lepení se na mě 😀 ..je jako klíště..já na 30 cm, na mně matýnek a zbytek postele nevyužito 😒 .a protože už nemůžu ležet ná zádech, tak se točím jen z boku na bok a jsem pěkně dolámaná 😒 .to bych byla i bez matýnka,natož s ním 😅 .v noci jsem se vzbudila něco po 2.h a ne a ne zabrat 😒 ...chjo...zato ráno by se spalo 😉 .
jinak vše v pohodě, kluci byli dopol venku, já uvařila, vyprala a sestavila draka 🙂 .odpoledne se jedu kuknout do aska na matýnkův nábytek do pokojíčku, tak snad něco vyberu 😉 .a taky koupit ten lego autobus do billy..na ježíška 😵.
včera jsme teda podepsali tu kupní smlouvu a 7. se bude předávat byt 😉 .od 8. by se tam mělo začít makat 🙂 .
dočteno vás mám, tak i rovnou písnu 🙂 .
a spinkáme od 12.10 🙂 .

@anta 🙂 ...ty omeleš rovnou celou rodinu při jednom že? 😀
u nás se stříhá strojkem, jinak by to ani nešlo..matýnek jak vidí nůžky, tak je buď chce a jak zmerčí že mu jdou po hlavičce je konec 😅 .takže na sílu a rychlostí blesku strojkem 😅 .
ta změna času je fakt na hlavu 😖 ..to jsem opravdu zvědavá co to provede zase s malým 😒 .

@gina333 🙂 ..tak jste dospaly aspoň ten včerejšek 😉 .

@prchalka 🙂 ..to jsem moc ráda, že už je to mnohem lepší 🙂 .už máte nejhorší za sebou, teď jen pohlídat aby někde neprochladla a pod. ať se to nevrátí 😉 .
užijte si návštěvy 🙂 .

@sherry28 🙂 ..ty fotečky od vás jsou boží 😵 .
no jasně že máte doma veselo, tolik dětí dokáže nadělat hluku až až 😅 .
s tím spaním po o..no obávám se, že teda pokud bude ještě matýnek v té době spávat, tak s tatínkem určitě nezaspí 😒 ..jen aby se pak dobrovolně vrátil do starých kolejí( v mezích možností 😉 ) 😅 .
i když teda je pravda, že marýsek je oproti matýnkovi ještě prďolka 🙂 ..ten by spinkat ještě aspoň pár měsíců potřeboval 😉 .

@hancazivocich 🙂 .. 😀
to mi připomíná náš výlet vláčkem 😅 ...taky to byla spíš bojovka než pohoda 😀 .ale teda po chlapech naštěstí matýnek nejede 😀 ...zato trvá na nesmyslných požadavcích 🙄 😅 .

jinak všem krásnou sobotu a hlavně pohodičku 🙂 .

anta
30. říj 2010

@ined77 spoléhám na to, že u malých dětí to neva, když je sem tam nějaký ten zub po celé hlavě 😀 😀 No a že ségře to nevadí, tak to je její věc 😀 😀 Ne, ale musím se pochválit, docela se mi to povedlo, stydět vylézt ven se nemusí 😉

gina333
30. říj 2010

@ined77 :aj nas panelak by sa mal zateplovat, teraz neviem ci sa mam z toho tesit alebo mat hlavu v smutku. 😉 Pravdou je, ze sa nato chysta uz dost dlho, takze mozno sa natom zacne pracovat kym Sophi pojde do skolky. 🙂 🙂

U nas sa spinkalo 1:20, poo sme boli na ihrisku ale iba na hodinku potom sme sli k svokre. Teta sa nevedela na Sophi vynadivat ako vyrastla, no ja v nej vidim stale prdolku. 😵

gina333
30. říj 2010

Spinkame, v telke je konecne krasny film, idem si pozriet.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

hancazivocich
30. říj 2010

No, my máme rýmu a teplotu a začínáme kašlat? 😕 😕 ☹
Dobrou noc všem... V noci na dnešek plakala, že jí bolí nožičky, tak uvidíme, jaká bude ta dnešní noc..

gina333
31. říj 2010

dobre rano 🙂

@hancazivocich : tak to je mrzute, chore dieta je veru hotove nestastie, rychle uzdravenie prajem. 😒

Noc dobra, o 22:00 som ju prelozila k sebe, spala do 5:30, podla terajsieho casu 😲 😲 takze uz sme dost dlho hore. 😉

prchalka
autor
31. říj 2010

Dobré ráno,
včera už jsem nějak nestihla, den byl super, jen škoda, že jsme spěchali od bráchy k našim a od nich zase domů, už bylo po půl 3h, takže nejvyšší čas na spaní. Ale včera si dáchla jak cestou tam, tak i zpět, no asi doháněla ten 20min spánek předešlý den. Navíc doma si i sama vystačila a hrála - jezdila s kočárkem, balila panenku... 😕 😕 nezvyklé!!
Mám pěkný fotečky, tak až najdu kabel.. Bobíky včera 2 a naprosto v pohodě 😉
Usnula tak ve 20.30, ale za chvíli zase kašel a tak jsem se ještě 2x vracela, než zabrala. Viděla jsem to černě, ale asi to chce jen přežít tu chvíli, než si lehne a to tělo se uklidní s tím kašlem! Nakonec vydržela do 4.40 starého času, takže super. Pak sice protestovala, že chce už dolů 😨 🙄 a kapičky, ale nakonec vstávala jako jindy po 7h starého času.. no tak jsem zvědavá na poo spaní, kdy a jestli to s ní švihne.
Máme podobné historky, jak tu psala hanča. V pátek tady kousek od baráku si hráli 3 kluci, ona se zastavila na cestičce a volá: "kucííííí" a já říkám, no jo, jsou tam kluci, hrajou si. Chudáci se zastavili a koukali, co se bude dít. A ona na ně: "co děátééééé?" 😅 a už by se hnala kudlibabkama a roštím k nim. A jdem konečně domů a u sousedů zvoní cizí pán, tak ho s MM zdravíme a ona na něj: "dobééééj, dobéééééj" 😅
No měla bych jít, pořád je potřeba něco dělat, jen kdybych já měla nějaký organizační talent, většinou uklízím věci z místa na místo, asi bych měla i něco vytřídit.. tak jdu..