Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
4. lis 2010

@gina333 vůbec nic zázračného, jen ve vodě uvařím klasicky těstoviny 😉 na tuku na pečení zpěním cibulku a šoupnu tam maso jaký je po ruce(třeba šunkový salám, nebo šunku z konzervy,kabanos, prostě cokoliv) 😉 to ochutím různým kořením (pepř, sůl, majoránka, libeček, podle druhu masa) a přidám i trochu kečupu, když je vepř.maso dávám i lžičku cukru(někdy tam dám i trojúhelník taveného sýra) a to povařím doměkka, pak jen s míchám s těstovinami 😉 takže to trvá asi 20-30 minut a je to hotový 😉

už brečí Elík, tak běžím a pak jedeme pro Lukyho, dneska v pět odpoledne mám třídní schůzku, svou první, tak mám trošku strach 😅 😕

sherry28
4. lis 2010

ještě jsem zapoměla, že tam ke konci do té směsi přidám rozšlehané vejce a krátce povařím 😉

gina333
4. lis 2010

@sherry28 : diky, moc, niekedy to spravim na veceru. 😉 Drzim palce na na schodzi, urcite budes pocut iba same chvali na Lukyho, ved je sikovny. 😵

katkabg
4. lis 2010

@sherry28 no jaaa viem presne tak :D aj moja segra ma malu a ta jej od malicka len fnuka a segricka je z nej na nervy ...teda bola lebo uz nefnuka ale tak sestra sa zbytocne nervacila aj ja som jej hovorila ze sa zbytocne nervaci takto si len kazila materstvo 😅 tie deti su len raz malinke a treba si to vychutnat 😝
@gina333 a rajsku ako robiiiis...mnam mnam to by som dnes uvarila a zapecene zemiaky s masom :D

ined77
4. lis 2010

ahojky 🙂 ,
tak začnu nocí...stála za prd, kńourání, kopání a mrčkání 😝 .ale budík až v 6.30 🙂 .a dokonce dnes nebyl matýnek pročůraný(kupodivu) 😀 .
včera jsem konečně našla vhodný nábytek, takže máme objednané 2 postele a velikánskou skříň 🙂 .v pondělí ještě zajedu koupit vyhlédnuté regály na hračky a knihovnu a bude vše komplet 🙂 .
pak jsme zašli všichni do cukrárny a pak hajdy domů, stejně už byla tma jako v pytli a skoro 18h 😉 .
matýnek byl včera zlatý...a pozor, říká si na čurkání 🙂 .i dnes za mnou 2x doběhl + jednou na kaku 🙂 .
obídek dnes snědl celý! ale už v 10.15 😅 ...snídat nechtěl, reval jako tur 😠 .svačinku že nee, prý koko...tůdle 😎 .
takže měl na stole jen piškoty a papriku 😝 .ale obídek zblajznul celý 😵 , sláva 🙂 .dnes jsem mu dělala vepř. panenku na zelenince s br. kaší 🙂 a kapustovou polévku, ale tu mu dám asi až k večeři 😉 .
dnes jsem měla jít na ten cukr..no vzpomněla jsem si na to až večer, nic nachystaného, tak jsem to přeložila na příští týden.můžu tam dojít kdykoliv ráno 😉 .
dnes jsme dopo venku nebyli, matýnek nechtěl.tak jsem ráno uvařila a uklidila a pak jsme si hráli 🙂 .spinkat chtěl jít už v 11h 😅 , ale protáhla jsem to aspoń na těch 11.30 😉 .
odpoledne vypravím kluky ven a jdu kupovat dárečky pro matýnka k vánocům a pak hajdy domů žehlit...nebo možná v opačném pořadí 🙂 .
tak od nás asi vše 🙂 .

@katkabg 🙂 ..ahojky a vítej 🙂 .vidím že jsi zdaleka 😕 🙂 .

@sherry28 🙂 ..teda ta noc ☹ ..a bonbón ve vlasech 😅 .
no jo,nad tím moc přemýšlet smysl nemá, lepší je konat 😉 .u nás to se školkou bude dá se říct v pohodě. MM jezdí do práce na 8h, takže by bral matýnka sebou 😉 .a i kdyby to nevycházelo, je to kousek.a pak i škola, ta je o pár metrů dál a od domu cca 1 km 😉 a možná ani tolik ne.navíc se nejde přes nějakou frekventovanou cestu a pod. takže bude moct chodit sám už hodně brzy 😉 .do školy jako 😉 .
s tím uspáváním...toho se fakt bojím nejvíc, ale nebude chtít spát, tak co už že..přesně jak píšeš....nebude sám 😉 .
třídní schůzku si užij, určitě uslyšíš na lukáška jen samou chválu 😵 .

gina333
4. lis 2010

@katkabg : to som robila iba klasicku paradajkovu polievku, ale ked robim varene masko a zemiaky alebo knedlu k tomu tak to robim tak isto, len viac zahustim. 😉

ined77
4. lis 2010

@anta 🙂 ...hezky tě honzík namastil 😀 , jako knedlíček 😀 .
já byla bez netu loni měsíc po stěhování, než nám ho laskavě přišli připojit..děs 🙄 .vše vygruntované, matýnek ještě spinkával 2x denně a já se fakt nudila 😅 .
je to závislost jako trám 😉 .jen se teď modlím ať nám net převedou brzy, ale protože na novém ho měli od stejné firmy, tak myslím, že to bude otázka jednoho dne 😉 .doufám teda 😅 .

ty bláho, chtěla jsem se posunout o stránku vzad a jsem vzadu o 2..to jsem si moc nepomohla 😝 .
tak to bude na třikrát 😀

ined77
4. lis 2010

@katzi 🙂 ..tak to jde adelí asi do sebe 😀 .ale co, však děti se mění..hlavně že k lepšímu 😉 😀 .
návštěvu si užijte 🙂 .

@anta 🙂 ..u vás druhé nene? jako vůbec nebo v blízké budoucnosti? že jsem tak zvědavá 😅 🙂
u nás ten posun ani není nijak znát, zaplaťpánbu...jede pořád ve starých kolejích.i to vstávání se už po třech dnech upravilo.tak třeba jen honzík potřebuje maličko víc času a zase se srovná 🙂 .

@prchalka 🙂 ...a čopak še ti pšihodilo??? 😢 😨 🙂

@lehna 🙂 ..dny jsou krátké že 😀 .
mně se kolikrát den táhne jak tři a z toho než se proberu je poledne 😀 .

@gina333 🙂 ..rajskou mám taky v plánu dělat tento týden 🙂 .jen nevím jestli ji bude papkat i matýnek, on miluje rajskou polévku, ale jak to má s masem jako omáčku a hustší tak toho moc nedá..výmysl 😝 ...přitom je to v podstatě to samé 😅 .tak mu dám jen omáčku s těstovinama a bude 😉 .

@sherry28 🙂 ..to by bylo super kdyby ti mamča pomohla 🙂 .u nás byly taky sliby jak bude babi matýnka vozit a kdesi cosi...no slíbené nejdéle vydrží že 😝 .ale je pravda, že teď jak už je matýnek větší, tak když je potřeba tak pohlídá.ale že by třeba sama o víkendu zavolala že si vezme malého ven to nehrozí.zase na druhou stranu jí nechci křivdit, protože už má taky své roky, pracuje a navíc se stará o dědu a často taky hlídá děti od švagra.
tak třeba když budeme bydlet naproti, tak mi kačku občas povozí 😉 .

i dnes všem popřeji rovnou krásný den a dětičky ať jsou zlaté 🙂 .
PS:naše střecha..dnes tu nebyla ani noha 😅 .jsem ráda 😎 😀 .ale to tempo teda opravdu nechápu 😅 .
přiznávám ale, že každé ráno s hrůzou vykukuju z okna jestli se něco děje 😅 .

gina333
4. lis 2010

@ined77 : my sme tiez vcera vecer pozerali take zostavy s dvomi postelami do detskej. Nabytok tam mame, pacia sa nam take vacsie zostavy s poschodovymi postelmi s uloznym priestorom a skrinami. Vyber je nastastie velky, len aby peniaze boli. 😉

Spinkame, pocasie je o nicom, vonku je zatiahnute a dost fuka. ☹

anta
4. lis 2010

Asi potřebuje vážně více času na srovnání, je mi ho až líto, protože na něm vidím, jak je utahanej a teď se mi ještě třísknul o stůl, no je to s ním o život, pořád na něj musím koukat, aby si neudělal nějakej úraz, když je tak unavenej, achjo 😖

gina333
4. lis 2010

@anta : je to zvlastne, ze taky drobcek nespi, ved v skolke spinkaju aj starsie deti. 😉 Moja Nati ked bola skolkarka uz doma sice nespala poobede ale v skolke vzdy. 🙂

prchalka
autor
4. lis 2010

Tak my jsme dneska byly na obídku v restauraci (se švagrovou a jejím přítelem). Stál mě jen 20Kč, páč MM mi dovalil stravenky (na mou žádost) 🙂
Čorí dostala hned v úvodu hranolky, takže ani nechtěla ode mě - květákové polívky 2 lžice a mrkev na husto s bramborem odmítala, no nic, řve, tak jdu.....
...pokračování:
- tak když jsem to zatrhla a nebo jedině na přeskáčku - hranolka - moje vidlička.. a nakonec nezbylo na talíři nikomu nic, jen moje 2 brambory s mrkví, tak to teda milostivě dojedla, takže dneska obědu moc nedala, ale dobře jí tak. Doma by se jí dělaly boule za ušima a tam dělala ofuky!
No a už teda byla unavená, tak dneska zalehla ve 12.30 🙂 doufám, že jí nevzbudí bobeš nebo se nepročůrá! Aspoň tu 1,5h v klidu by mohla dát.
Já se asi půjdu přehrabovat nahoru skříněma..
Už přišlo Šrečkotričko a veliké dost, tak jí bude v pohodě 😀

prchalka
autor
4. lis 2010

🙂

anta
4. lis 2010

Nechala jsem ho v postýlce, aby si odpočinul s nadějí, že třeba usne, jsem to ale blázen, vůbec nevím, co to je toto, ale předpokládám, že je to jen období a nehrotím, co můžu dělat, leda dřevěnou narkózu (tj. palicí přes palici) 😀 😀 😀

gina333
4. lis 2010

@prchalka : krasne triculko 🙂

@anta: ze drevena narkoza 😀

Mne akurat dnes dosli knizky, krasne leporelka pre Sophi, ale som jej odlozila k darceku k narodeninam. 🙂 Pred chvilkou s zobudila, ale nastatie som ju este uspala. 😉

anta
4. lis 2010

Teď mi Honzík přednesl básničku: ABCD kočka přede, kolik nití do desíti" a ještě umí "hurá, babička čůrá, dědeček prdí, fuj to tu smrdí" 😀 😀 😀 No tak hlavně, že to vím 😀 😀 😀

ined77
4. lis 2010

@prchalka 🙂 ..jéé, to tričenko je krásné 🙂 .kdepak jsi ho koupila? to by byl matýnek nadšený 🙂 .
dobrý obídek a za dvacku..neber to 😀 .

@gina333 🙂 ....jj, výběr je velký, ale přijdou mi ty sestavy fakt předražené. já nejdřív nějakou chtěla, ale nic nebylo podle mých představ.navíc..nedokážu si představit, že matýnek spí na poschoďovce 😀 ..leda bych mu od ni dala trampolínu 😀 .takže jsem zvolila nábytek kusový, ale tak aby ladil k sobě 😉 .

musím už končit..matýnek už je vzhůru, hraje si v pokojíčku, ale už cosi žvatlal o mašince 😉 😀 .
spinkal 1.45 🙂 , šikulka 🙂 .
tak krásný den všem, pááááá 🙂

ined77
4. lis 2010

@anta 🙂 ... 😀 ..o smrdění zrovna rozprávím s matýnkem..má v plence bobše 😝 😀 , ale tvrdí že ne 😠 😀 .
ale je super, že se aspoň místo spánku vzdělává 😉 😀 .podle elánu to na spánek opravdu nevypadá 😅 .

gina333
4. lis 2010

@anta : kam sa na vas hrabeme s basnickami my? 🙂 🙂 🙂 Sophi vie iba prsi prsi, cervene jablcko a take slusne, no ved je dievcatko. 😵 😵 Ale najradsej opakuje reklamy, napr. Dexia, banka pre zivot. 😀

gina333
4. lis 2010

@ined77 : nam sa paci nieco take http://www.123dopyt.sk/files/soubor_bae62bdd.jpg 😵 😵

anta
4. lis 2010

@gina333 - tak to víš, chci, aby měl přehled, takový jako pec nám spadla pec nám spadla..., to už umíme, tak fakt nevím,co ho učit. Je fakt, že se teď i učíme značky aut, ovládá je slušně. Škoda, Huindai, Kia, Volkswagen, Citroen, Peugeot, Mazda, to nám už jde. Teď jsme přišli na nový model Subaru a Daihatsu, neptejte se, odkud to vím, dítě mě nutí se též vzdělávat 😀 😀 😀 no roupy jsou roupy.
Holky, on usnul! Hurááááááá, babička..., jééééééé, já blbnu 😀 😀 😀

sherry28
4. lis 2010

@prchalka krásné tričko, i klukům by se líbilo, zrovinka tenhle týden tam běží furt Shrek všechny díly 😉 🙂

@lehna IP

prchalka
autor
4. lis 2010

@anta Gratulace k uondání se! To já, kdybych to nechala na ní, tak nespí. Musím jít, lehnout s ní a dělat úplnou mrtvolu, a i tak někdy 15 minut šlape po zdi, kotrmelcuje apod..
Dnes usnula brzo, ale spala jen 1.20 😕 😕 a už stála u postele jak hadráček se zavřenýma očima se klátila, ale já jí už neuspávala, pak ještě u mně 10 minut v náručí odpočívala. Pak jsme volali MM a do toho volala na druhý tel. švagrová a do toho brek a pustila bobek 🙄 A pak teda začala být opět dost rozmrzelá (já se veselého vstávání asi nikdy nedočkám) ☹ ☹

anta
4. lis 2010

@prchalka - tak to já sama taky nevím, s kterou se vzbudí, ale většinou taky řve, takže jsme na tom stejně 😒 Kolikrát jsem raději, když nespí, ale tři dny za sebou? Tak to zase být nemusí že? 😀 😀 😀

prchalka
autor
4. lis 2010

@ined77 Hodila bych ti adresu na tu paní, tričko je z MMB za 199 - nejlevnější co jsem našla, ale je to vel 104-110 jinou neměla. V tom by Maty plaval ještě 2 roky 😅 😀 😒
Jinak když si zadáš Shrek tričko třeba do zboží, tak ti jich najde dost, tak za 240 Kč a pak ještě to poštovné, což z netu nemusí být nejlevnější 🙄 😖

prchalka
autor
4. lis 2010

@sherry28 Myslím, že Lukymu by bylo akorát 😀 😀

katkabg
4. lis 2010

@gina333 mmm mnamki mnak no ale dnes nevisiel cas na paradajku ☹ zajtra 😀 som premiestnovala a cistila katkinu zibu...ufff 😝
@ined77 ano om z bulharska...teda zo slvenska ale zijem uz 6 rokov v BG.SOM RADA ZE STE MA PRIJALI MEDZI VAAAAS 😅

anta
4. lis 2010

Tak jsme spali hodinku a vzbudil se tedy sám, ale dobrý, dnes výjimečně nehuboval, i když na to zezačátku vypadal, ale dobrý 😉
@katkabg - i já se přidávám s přivítáním, koukala jsem, že jsi se jukla do mého albíčka 😉

gina333
4. lis 2010

@anta : teda, tak spiacieho ducha sme asi my zaslali na Honzika. 🙂

@prchalka : aj u nas je tak, ze musim byt pri nej kym zaspi, vacsinou zaspi pri piti mliecka, ale ked sa preberie musim si veru ku nej lahnut. 😉

@katkabg : ja som velmi rada, ze si tu, konecne este jedna slovenka do partie. 😉 😵 😵

Sophi s prestavkou spala skoro 2 hodky, dufam, ze vecer zaspi bez problemov. 🙂 Poo sme boli na nakupe, potom chvilu u svokry. Zajtra ideme ku zubarke, no som zvedava na ten bengal co tam Sophi predvedie. 😲 😵

anta
4. lis 2010

@gina333 - v tom případě moc děkuji, neboť jsem si hledala pomalu větev, když už je ten vítr, tak ať se má co houpat na stromě 😀 😀 😀