Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katkabg
4. lis 2010

@anta jojo koukla e mooooc pjeknej spuntiiiik 😉

katkabg
4. lis 2010

@gina333 aj jaaa som radaaa :D

katkabg
4. lis 2010

babenky tak drzte palcek :D izbicku som krasne prerobila skusim dat niake photo.No a dnes velky vecer s velkym Kupila som taku prenosnu postielku s mriezkou a dala ju k mojej posteli co mam v katkinej izbe tak ideme skusit haji oddelene no budeme mat postele pri sebe...fuuu to bude...mam taky pociiiiit 😖

anta
4. lis 2010

@katkabg - díky 😉 budu se muset na vás taky juknout, jak vlastně vyzeráte 🙂

anta
4. lis 2010

@katkabg - tak pozor pozor, jste kočky obě, chválím 🙂 🙂 🙂

katkabg
4. lis 2010

@anta hehe dakujeeem :D

katkabg
4. lis 2010

@anta ale az tak moc ze kocky...no zlate dakujem mocccc 😀 aj vy umna mate 100 bodov ako aj ostatne deticky tu :D

katkabg
4. lis 2010

fuuu tak zaspali sme v postielkeee...som zvedava ak bude noc...tentkrat ma postielka len sietku naokolo a nie drevenu mrezu tak si nema kde udierat hlavku pri tolkom vrteni 😅 zajtra napisem ako sme dopadli 😝 krsnu noc vam vsetkymmmm 😔 😉

anta
4. lis 2010

Ó děkujeme a krásnou dobrou noc vinšujeme 😉

sherry28
4. lis 2010

@prchalka jo tak to by mu bylo 🙂 😀 on 110 nosí 😉

sherry28
4. lis 2010

všem poklidnou noc, já se na ty dárky asi nedostanu 😅

gina333
4. lis 2010

@sherry28 : ako bolo na schodzi? nezabudni nam napisat. 🙂

@katkabg : mas krasnu okatu babulku, drzim place aby ste sa dnes dobre vyspinkali. 😵 😵

Tak vecer MM ostrihal Sophi ofinku, styl a la Kazisvet, a to este aj nakrivo. 😀 No uz my ani moc do smiechu nie je, ked si predstavim, ze ide mat narodeniny a Vianoce sa blizia a ona chuda na fotkach bude vyzerat ako pazatko. 😲 😉 , aspon, ze jej vzadu nechal tie krasne kucierky. 😵 Uz nastastie spinka, ale dost nekludne zaspavala, tak som zvedava na noc.

Prijmenu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
4. lis 2010

Info od nás:
- k večeři brokolicová krémová - jedla jen čorí a zbytek jsem jí zmrazila
- MM vymyslel ještě syrečkovo-sýrové smaženky (prý to nebude vůbec cítit - no smrad a mlha tady bude asi ještě zítra) 😅
- a večer volala švagrová, že mají hnidy, ať si MM přijede pro spreje (kdyby náhodou)! tak nám držte palečky, ať nemáme blešky! no a kdyby jo, tak už je čas jít na ježka 😅 😀
@katkabg Ahoj a vítej. My spaly v cestovní postýlce jednou v životě snad v 9m??!?! na návštěvě a už nikdy víc nakonec jsem jí prodala. Pořád se mlela a šustila a já samozřejmě !opět! nespala 😠 Ale vy asi nemáte klasickou cestovní?!?! 😕
@sherry28 No já to tak odhadovala - střízlík jeden 😀 😀
Tak dobrou noc všem 🙂 😔

prchalka
autor
4. lis 2010

@gina333 Ofinku jsem taky dneska chtěla stříhat, už přes to zas nevidíme, tak zítra... álá Kazisvět II. 😀

katkabg
4. lis 2010

@prchalka no asi mame a uz sustimeeee...ach jo asi roztiahnem matrace opat na zem 😠 alebo i uz objednam kosmodisk 😀

katkabg
4. lis 2010

@gina333 jeej dakujem moc no je to okana riadna betarka :D aj tvoje bambulky su takeeee zlateeeeeee 😉

katkabg
4. lis 2010

jaaaaaj a dnes sme urobili 2 krocky uplne sami 😅

sherry28
4. lis 2010

@gina333 na schůzce fajn, jen říkala, ať mluví hlasitěji, že hodně věcí ví, ale povídá si to pro sebe, no typickej Luky 😉
@prchalka jo je to permoník 😉

tak všem dobrou 😔

katkabg
4. lis 2010

@sherry28 dobruuuuu 😅 😔

img_zizkofff
4. lis 2010

Hezký večer všem🙂 Ráda bych přispěla svou troškou do mlýna🙂
U nás to začalo tak,že Jonášek začal plakat kvůli zoubkům,tak sme si ho s manželem z lítosti,nebo spíš,aby sme nemuseli pořád vstávat,brát do postele....ale to ho potom vzbudili,když se kdokoliv otočil,nebo zakalal,takže sme nespali nikdo:D ...ale potom mi přišlo,ze uz malej pláče,protože si vynucuje naší postel. Tak jsem,když mu bylo 6a půl měsíce vystěhovala budoucí pokojíček,načančala a postýlku donesla tam...mel klid,ticho a od te doby spí od 20ti do 9,30-10h ráno🙂 1x za noc se vzbudí na pití a pak zase spinká🙂 je to trošku drasticý pro některé maminy,ale zkusit se to možná vyplatí🙂

gina333
5. lis 2010

dobre rano 🙂

@img_zizkofff : u nas s tym spanim v druhej izbe bolo problematickejsie, Sophi sa totiz postavi v postielke a kym si ju odtial nevyberiem reve, takze by som musela utekat do druhej izbe a nic by som s tym nevyriesila. 😒 To ti maly ale riadne dlho spi, kedy potom spi cez den?

@katkabg : my sme cestovnu postileku nevyuzili ani raz, presne koli tomu sustaniu. 😲

Spala celkom fajn, od 2:00 pri mne a bola hore uz o 6:00, dnes nas caka zubarka tak drzte palce. 🙂 😉

gina333
5. lis 2010

@sherry28 : u nas bol opacny problem v skole, Nati bola moc hlucna no nastastie uz z toho vyrastla. 😵 😉

lehna
5. lis 2010

dobré ráno 🙂

u nás se spalo celou noc do 6.30 😵 . hurá 🙂

JInak mi je hrozně, od včerejška necítím krk, všechno mě bolí, takže pořád tak nějak polehávám, včera jsem nešla ani na cvíčo, to bych se tam zkácela. dneska jsme měli jít na bembajz, tož to též nedám, a zítra mám večer sraz ze základky. to bych chtěla jít, protože jdeme na "legendy se vrací" a lístek mám zaplacený. tak snad to zítra bude lepší.
Štěpi naštěstí mě jakž takž nechá sem tam ležet a hraje si 🙂

gina333
5. lis 2010

@lehna : tak sa rychlo uzdrav moja, nech si poriadne uzijes sraz. 🙂 🙂

lehna
5. lis 2010

@gina333 díky. ale moc dobře to na zítra nevidím. ale tak na 1-2 hodinky bych to možná zvládla, ta show trvá 3 hodiny.

img_zizkofff
5. lis 2010

Hezké ránko všem🙂 gina333: nooo,jonášek si dá v 10hod snídani,do 13ti hodin ničí byt a psa:D (podotýkám,že máme pitbulla křížěnýho s bullteriérem,jmenuje se Mařenka a na malýho nedá dopustit a nechá si líbit úplně všechno🙂 ),potom si dá oběd a spinká tak do 15ti hod🙂 a pak už je vzhůru do 20ti hod:D ...je to trošku konička všechno ohlídat🙂

anta
5. lis 2010

Ahoj holčinky, tak my dneska taky vstávali v půl sedmé, hudlal sice od půl šesté, ale jen chvilku, únava byla naštěstí větší, tak ho přemohla. Co si tedy nemůžu vynachválit je to, že i sám usne, když se probudí a nikoho k tomu nepotřebuje, což si myslím, že je dost fajn 🙂

prchalka
autor
5. lis 2010

Dobré ráno,
vstávačka ve 23h 😖 furt nic-moc! Akorát mě štve, že tu první noc tam prospala úplně celou a teď se opět dál budí! MM se tam k ní snažil lehnout, ale páč odcházel asi za 5min, tak začala bečet znova, to je jasný, že nezabrala, tak jí vzal do pracovny.
Pak jí vzbudil v 5h při vstávání!! 😠 😠 😠 V 5.40 se na chvíli uklidnila, ale pár minut před 6.hodinou už zase začala buntošit! Ač už jsem padala z postele, měla pořád málo místa a furt mě obírala a lehala si na mě. Takže v podstatě dneska od 5h nespí 🙄 Vylezly jsme asi v 6.30 a začalo se mi dělat dost blbě - MS 😖 No není lepší být těhu? 😅 Naposledy mi bylo takhle neskutečně zle snad na VOŠce. I když jsem si hned vzala prášek, tak jsem si v tom pěkně poťapala.. břicho, 2x wc, nevěděla jsem, jestli horem nebo dolem, pocení, klepavka 😝 ☹ Nebyla jsem jí schopná podat ani chleba ke kousnutí. No blbej Ibalgin snad trošku zabral a už můžu fungovat, no ale teda, už nikdy víc 😝 🙄
@img_zizkofff Ahoj, určitě je dobré vyzkoušet vše 😉 Malá má svůj pokojík od miminka, spí si tam sama, vždycky mi to připadalo "normální" aby měl každý svůj klid.
I my už jsme konečně vyměnili ve 2 letech mimi postýlku za velkou postel, kde má spoustu místa na ty svoje rotace. S tím buzením je to o něco lepší, ale budí se stále, dřív jak o půlnoci 😖 U nás teď jen stačí si jí vzít na jinou postel a spí dál až do rána. Až budem mít tu její novou postel 100pro zařízenou, tak tam lehnu k ní a snad bude spát dál.

img_zizkofff
5. lis 2010

A ještě se musim pochlubit🙂 🙂 🙂 Včera Jonda podnikl svou první chůzi 😎

sherry28
5. lis 2010

ahojík, v rychlosti zdravím, než půjdu kojit 😉

@lehna tak hodně paralenů do sebe cpi a lež 🙂 a tu hodinku tam zvládneš 😖 uvidíš sama, odejít můžeš vždycky 😉 🙂