Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katkabg
9. lis 2010

@prchalka hhihihi ja som myslela ci opat necakas maleeee 😀 a planujes este?

gina333
9. lis 2010

@prchalka : krasnu ma bundicku 🙂

anta
9. lis 2010

Ahoj holčinky, tak Honzík opět hudlal od půl šesté, pak usnul asi na 20 minut, takže nic moc 😉

lehna
9. lis 2010

@prchalka -jj, Štěpi nějak 95cm. byla tady minulý týden jedna známá s chlapečkem co měl teďka někdy 3roky a dívala se na Štěpiho jak je veliký. ten její Honzík má 95cm a oni byli stejně vysocí 😅 😕 . tak měř měř,ale myslím,že už tady přerůstáme všechny 😅 😀 .
teda tak o termínu kdy zas budu rodity se mi ještě nezdálo 😀.
Čorí to moooooc sluší 🙂 😉 , je to kočka 🙂

lehna
9. lis 2010

@ined77 -to je super s bytečkem. ať to jde vše po másle a v klidu se nastěhujete 🙂. jo a k tomu plynu, no ještě,že tak, že ten doplatek nakonec dopadne jinak 😉
kde jsi objednávala ty kalhoty pro Matýnka?
jo a ještě jsem ti chtěla pochválit pupík, moc krásný domeček má Kačenka. teďka koukám, ty už jsi 26tt.
holky vám to tak letí .....

a co ta naše Matova? chuďátko.

gina333
9. lis 2010

@lehna : presne som chcela napisat, ze matova tu uz velmi davno nebola. Chudatko, urcite ma toho vyse hlavy. 😲 S tou vyskou toho chlapceka si ma ukludnila, uz sa my to ani nezda ze Sophi je malinka. 😉

lehna
9. lis 2010

@gina333 - koncert byl fakt super 🙂.
Matova to doma jednoduché moc nemá, pořád na ni myslím. já bych se asi zbláznila. Kdyby aspoň Šimonek dostal rozum ☹ .
Zase holčičky bývají menší než kluci. Jsou nějké tabulky,které udávají kolik zhruba má dítě v jakém věku měřit?
Ta naše kamarádka Nathálka bude mít teďka 17tého 2 roky a se Štěpim jsou taky stejně velicí. tak já nevím, kdo přerůstá,jestli ona nebo Štěpi 😀 😀

prchalka
autor
9. lis 2010

Někdy mi připadá že z práce na šachtě bych snad byla zničená míň 🙄 Dnes je to samé chci-nechci-chci-nechci-chci-nechci a venku největší bubák, naprděná až na půdu! 🙄 A před barákem se při návratu tak naštvala, až tam pustila bobeše. To její brzké vstávání jí asi ničí.
Navíc - teď si všimla škrábance na pravé ruce (má ho tam teda od brzkého rána, bůhví jestli ne od večera) a strašně se lituje, chce náplast a už jsem to musela mazat a asi 4x foukat 🙄 Nějak mě dneska opouštějí nápady a nálady... 😝

prchalka
autor
9. lis 2010

@lehna Teď jsem měřila bajvoko, na 2x a potřetí už postát nechtěla a něco kolem 94-95 má 😅 Kámoška dokonce myslela, že už metr má 😅 😅
Na matova jsem taky včera-dnes intenzivně myslela 😔
Asi se půjdem pomalu chystat na kutě, já bych byla zralá taky hned.. 😝

gina333
9. lis 2010

@prchalka : u nas ked spadne iba na zadok jej musi cela rodina fukat a to ma aj plienku 😀 😉

Sophi ma tak do 90cm, no co, hold je z mensich deti. 😵 MM ju zobral von, je krasne pocasie, nech si este pospi na cerstvom vzduchu. 🙂

katkabg
9. lis 2010

PANEBOZE JA UMREM...MOJI SVOKROVCI SA OBESILI...TERAZ SOM SA TO DOZVEDELA...JA UMREM ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

anta
9. lis 2010

@katkabg - cože??!! No to snad není pravda 😖 😒 ☹ Proč, prosím tě? To je hnus, je mi to líto 😢
Honzík si sám vysprchoval nohy! A teď hážeme hovňáka obecnýho, to je smradu jak v Cařihradu 😝 😀

ined77
9. lis 2010

ahojky 🙂 ,
tak noc u nás celkem dobrá..no ikdyž..dostala jsem 2x kopanec do obličeje, pak jednoho facáka a už jsem fakt tekla a vyhrožovala, že bude spát sám jestli nepřestane sebou tak smýkat 😠 😅 .v 1.30 jsme zjistila, že má mokré pyžamko..nedivím se, když sebou tak šije 😖 ..takže když to shrnu, tak ta noc tak dobrá zase nebyla 😅 .
budík v 6.30, aspoń něco 😉 😅 .
včera na plynárnách jsme pochodily s paní dobře 🙂 .teda obě jsme se shodly, že chyba musí být na jejich straně, ale čert to vem..jde o peníze, na hádání nemám náladu ani čas 😉 .
domů jsme dojela až po 18..zase jsme tam čekaly skoro hodinu..děs 🙄 .
dnes jsme se byla podívat v novém bytě a zjistila jsem, že sice okna jsou nově vyměněná za platové, ale nemají žaluzie 😕 😨 ..takže to odpoledne musím nějak zařídit přes domovníka nebo splašit firmu co je tam udělá 😅 .pořád něco 😒 .chlapi mají už venku nachystaný kontejner a dnes by tam měli teda začít dělat.matýnkovi se tam ale líbilo..prolezl vše a odmítal odejít. když jsem mu říkala, že to je náš nový byt a že tam budeme bydlet, říkal už už 😀 .
jo a máme novinku!!!MATÝNEK PIJE KAKAO!!! 😲 po roce odmítání mléka mu asi začalo chutnat 😅 .
včera chtěl odpolko kakao ke svačině..tak mu říkám, že je to ale z mléka, že to pít nebude a on prý že jo 😝 .tak jsem mu to teda udělala, podám mu to a on to začal hltat jak urvaný 😕 😀 .a pak mi MM psal, co že to měl matýnek ve flašce od jupíka (to si poručil matýnek), že se dožaduje náplně 😀 .
jinak se teď celkem rozjedl..konečně zase 🙂 , ale počítám s tím, že je to opět chvilkové 😝 .
dnes jdeme na byťák přepsat byt a já se snad dostanu brzy domů vyžehlit 😉 .
kluci doufám zůstanou ještě chvilku venku 😉 .
spinkáme od 11.50 🙂 .dnes tu sice cosi mlátili na střeše, ale asi mají taky pauzu, tak jsem to riskla..tak uvidíme 😅 .

@lehna 🙂 ..tak koncert musel být super 🙂 .
a děkuji za pochvalu pupíku 🙂 .doufám, že se tam kačence bude ještě dlouho líbit 😉 😀 .
kalhoty jsem koupila na MMB..od třech paní-troje 😉 .ale dohromady i s poštovným za nějaké 300 kč, takže super a jsou fakt pěkné. matýnek už měl dnes jedny na sobě. včera jsem to smýkla odpo do pračky a přes noc to krásně uschlo 😉 .
a za ten plyn fakt díky bohu...já už počítala, co všechno za to mohla kačenka mít ☹ .tak něco to stát bude, ale zdaleka ne tak moc 🙂 .

@gina333 🙂 ..já myslím, že je sophinka je určitě tak akorát 😉 .třeba sylvinka je taky menší než matýnek a to je o měsíc starší a hlavně, její maminka je tak o hlavu vyšší ode mě a tatínek je taky vysoký 😉 .postavově jsou děti podobné, i když bych si troufla říct, že matýnek je možná malinko drobnější, ale výškou je od ní nějaký ten cm nahoru 😉 .sophi bude určitě po tobě...drobek 😵 .

@prchalka 🙂 ... 😀 a nezdá se ti to nějaké pofiderní? 😀 já už bych asi prubla ten těhu test 😀 .
nálady a nápady mi často docházejí také 🙄 ..chce to nějakou vzpruhu 😉 .
krásná holčička je čorí 😵

sherry 🙂 ...a to já se do porodnice taky těším 😀 .už jsem si říkala, že to bude pěkný vegáč, ale co potom 😲 😀 .
ale ani já neumím nějak zahálet a ani mě to nebaví..času je málo a já mám z vykonané práce radost a uspokojení..to zní divně že 😅 , ale je to tak 😀 .takže ti naprosto rozumím 😉 .ale i přesto tě obdivuji, hlavně ten elán a umění brát věci s nadhledem a úsměvem..to mi někdy moc nejde ☹ .tak třeba u dvou dětí se ještě zocelím 😀 .
to uvidíme potom 😎 .

@katkabg 🙂 ..i u nás celkem teď fučí, ale ne teda až tak moc 😕 .
ale větru bych se až tak nebála, pokud není nějaký vyloženě studený. já vždy matýnkovi máznu ksichtíček krémem na špatné počasí, dobře obléknu a jde se 😉 .on má z toho ještě prču, když mu fučí do obličejíku nebo když ho to téměř odvívá 😀 .
.

@anta 🙂 ...já si sice také připadám občas (často) jako matýnkova služka, ale až tak to ještě něřeším. pořád je ještě malý, takže to tak nějak neberu. samozřejmě vyžaduju aby třeba zvedl láhev ze země když ji tam hodí apod.(to je taky kolem toho křiku a vzdoru 🙄 ), ale nakonec na těch 99% vždy vyhraju 😝 😀 .spíš se to snažím dělat tak jako hrou...při praní a věšení podává prádlo, když vysávám, tak jezdí za mnou se svým vysavačem a pod. 😉 ...jen aby to mu vydrželo 😀 .ale pochopitelně ho také směruju k tomu, aby si dokázal sám nějak uklidit hračky atd...zatím teda celkem bez úspěchu, ale věřím, že to časem přijde 😅 .

katzi 🙂 ..já jsem taky zvědavá na pohlaví 😀 .
my jdeme tento pátek na 3D utz, tak jestli znovu potvrdí holčičku, tak se vrhnu po hlavě do nákupu opravdu holčičích věciček 😉 .pak je nějak nakombinuju s věcma po matýnkovi 😉.
a žádám foto pupíku!!!!!!!!! 😀

ined77
9. lis 2010

@katkabg ...COŽE??? 😲 a proč proboha? 😕
to je mi moc líto 😔 😢

anta
9. lis 2010

@ined77 já uklízím hračky vesměs vždy s Honzíkem, on mi je podává a já je dávám na místo, ale děláme to už dlouho, děláš správně, že ho k tomu vedeš, ono ho to bude bavit, neboj 😉 . Jo to znám "zvedni to!!" "nenenenenennene bééééé", tak mu něco řeknu a domluvím a on to pak po chvíli zvedne 😀 😀 😀

katkabg
9. lis 2010

oni sa chceli rozviest...teta uz dalej snim nevladala...ja neverim ze ona sa dala dobrovolneee...asi umrem ☹ ☹ ☹ ☹

prchalka
autor
9. lis 2010

@katkabg Na to se nedá vůbec nic normálního napsat, protože tohle je nepochopitelný a bolestný ☹ Jen, že je mi to taky líto. Sama doteď nechápu pár odchodů kolem sebe ☹

anta
9. lis 2010

@katkabg - ježiš, snad nechceš říci, že byla zavražděná, to je děsný ☹

katkabg
9. lis 2010

ja neviem babenky...potom napisem...nemam akosi siiiil...a moj manzel???toho lutujem najviac... ☹

anta
9. lis 2010

@katkabg - teda to určitě, je mi taky líto tvého manžela. Holka, držte se, teď mu budeš muset být velkou oporou, zasílám energii 😔

gina333
9. lis 2010

@katkabg : je to strasne, hrozne len si pomysliet, ze niekto dobrovolne zvoli smrt, chudak tvoj manzel, naraz prisiel o obidvoch rodicov a takymto sposobom. ☹ Prajem vela sil, aby ste to zvladli, budem na teba mysliet. 😔

@ined77 : odkedy je MM doma aj Sophi zacala vymyslat s mliekom, zeby som vyskusala kakao? mozno ze by jej to zachutilo, cokoladu ma celkom rada. 😉

anta
9. lis 2010

Holčiny, kakao vám závidím, já ho Honzíkovi dávat nemůžu kvůli tomu špatnýmu kakání 😉

sherry28
9. lis 2010

ahojky 🙂

@ined77 mě mára pije granko i mléko od července a ve velkém a to od 10.měsíce úplně bojkotoval veškeré mléko, teď má dvě až tři granka za den 😉 a momentálně nejí, ale žere 😀 to už trvá tři týdny ta žravá 🙂

sherry28
9. lis 2010

@katkabg to je smutná zpráva 😢

sherry28
9. lis 2010

@ined 🙂 neboj zocelíš.... 😀 😉 to na co se koukáš teď drasticky, už tak brát nebudeš a při třech otupíš ještě víc 😀 když nejde o život tak jde o .... 😉

katkabg
9. lis 2010

no to bolo tak ze oni sa len hadali a teta uz chcela rozvod proste si aj nasla ineho...ale teraz toto inak je to aj na markize v spravach na nete...zena a muz sa obesili v garazi v ruzinove...este tomu nemozem uverit!!!!Teta mi pisala pred 2 dnami ze sa tesi ked sa vrati sem za nami do bulharska ze uvidi malu...lebo ona ma len 3 synov a tak katku velmi lubila lebo som jej dala to co ona nemala...a pisala ze to budu krasne vianoce ze aj katka bude mat narodeniny...mali sme mat krasne vianoce kedze minule som bola v nemocnici kvoli porodu pri ktorom sme skoro s katkou prisli o zivot...tak neverim ze odisla dobrovolne...este vcera mi pisala ze nam vzdy byde pomahat...aj ja som jej pisala ze budem na oboch stranach lemo lubim aj svokra aj svokru....jezis to je tragedia ☹

sherry28
9. lis 2010

@katkabg je to hnus...... ☹ 🙄 😕

prchalka
autor
9. lis 2010

Že já se nikdy netrefím do času, kdy spí jak dřevo, abych něco udělala. Dneska spala asi 2.20 a to jsem jí ještě musela budit. Samozřejmě jsem to pročetla 🙄 😖 No a ani přesnídávku teď nechtěla, myslím, že má na jazyku aft či tak něco, jenže nechtěla ani nic jiného, tak jsem zvědavá, co si dá k večeři a jestli bude jíst..
Tak zatím, asi půjdem pak s MM ven.

prchalka
autor
9. lis 2010

@anta Hele a to jsem se chtěla zeptat - kdy ti přestal chtít to mlíko pít? My totiž ještě máme tak 90-120 na noc a nějak nevím, jestli to vyřadit nebo nechat.. je to takový jakože zajetý, rituál před spaním, zatím ho ještě pije, tak nevím, kdy jí ho pak sebrat.. 😕

anta
9. lis 2010

@katkabg - no to je mi fakt moc líto a je mi z toho smutno 😢

@prchalka - prosím tě, přestal ho chtít tak ve dvou letech a dvou měsících, pokud Čorí ještě mlíčko chce, nech jí ho, neboj ona na to přijde, že už jí vlastně nechutná 😉 My to měli taky jako rituál před spaním, ale začal nás s tím vyhánět, tak už jsem ho přestala dělat a je spokojenej i tak. Ale od té doby mu začaly ty problémy s kakáním 😖