Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
9. lis 2010

ahojte 🙂

no u nas to jedenie stale pokulhava 😠 uz jej ani nemam chut nukat, vsetko my oprdne, nic nechce. 😲

@katkabg : zatial som tu tragediu v spravach nepostrehla. 😢 myslim na teba ani nevies ako.

O chvilu idem kupat Sophi, dnes umyvame aj vlasy, uz aby spala, dnes mam aj ja blbe poobedie. 😒

anta
9. lis 2010

Holčinky, asi jsem to sem nepsala, dnes si Honzík sám osprchoval nohy, ostříhala jsem mu drápy, aby se vešel do bot (vtip) 😀 😀 no a on, že si chce jít umýt nohy, tak jsem ho postavila do vany, dala mu sprchu do ruky a už si sprchoval nohy 😀 😀 😀

gina333
9. lis 2010

@anta : a to my chces povedat, ze si osprchoval iba nohy? lebo u nas by plavala cela kupelna 😀

prchalka
autor
9. lis 2010

U nás si sprchujeme pupík a podle příkazů zbytek těla 😀
Pijavka mě dneska vycucla, zítra jsme navíc samy, tak to chci fakt vidět, snad si nebudu volat ARO 🙄
Všem dobrou noc 😔
@anta Díky za info o mlíku, no uvidíme, jestli se ho někdy pustí a když ne, tak jí na léto odstavím 😀 😀

anta
9. lis 2010

@gina333 - ano, budeš se divit, ale mířil pouze a jen na nohy, měl na sobě tedy jen triko, ale mokré byly jen nohy, moc se mu to líbilo a já jsem se tedy vážně taky nasmála 😀
@prchalka - nespěchej na ní, neboj, ona tě jednou vyžene se slovy "tohle si, matko, cucej sama" 😀 😀 😀

gina333
9. lis 2010

U nas sa spinka, aspon, ze flasu mlieka vypila, zjedla este syra a sunku tak predsa nesla spat s prazdnym bruchom. 😉 Idem pomahat tym mojim dorobit rodokmen, skusim to odfotit, vyzera to super. 🙂

Peknu noc prajem. 😔 😔

anta
9. lis 2010

@gina333 - dovolila jsem si vlézt na slovenský zoznam.sk a musím uznat, že jej máte mnohem hezčí než ten český. Chválím 😉
Dobrou noc holčinky 🙂

prchalka
autor
10. lis 2010

Dobré ráno,
ještě jsem ani v 5.30 nestihla vystřídat MM, šla jsem právě z wc a už slyším tatínkůůůů maminkóóóó - a byla zase vzhůru! Prostě MM se jen zvedl z postele! Jako spí 9h 🙄 😝
Furt mi sem něco strká a vtírá se, tak musím jít! Jako v těch půl 6 jsem vždycky fakt happy 😖 😠
Jinak my někdy ke snídani dáme tak deci mlíčka z krabice, začala ho chtít.
@anta Co meltu - bílé kafe zkusit Honzíkovi? To by nechtěl?

gina333
10. lis 2010

dobre rano 🙂

V noci sla k nam az o 3:00 tak som konecne vyspata, no az na ranne vstavanie, ale to uz nezmenim, hold skola vola. 😉 🙂

anta
10. lis 2010

Ahoj holčinky, dnes nějak sotva koukám, každý den se budím v pět hodin a ještě se k tomu v noci nejméně 3x budím, takže jsem ráda, že jsem.

@prchalka - to mě nenapadlo dát mu meltu, no nějak kakao nevyžaduje, tak to neřeším, místo toho mívá Frapko a to mu jede 😉

gina333
10. lis 2010

@anta : coze sa v noci budis? 😲

Ja varim, uz mam skoro hotovy obed, Sophi vari tiez v mojich hrncoch samozrejme. 😉 🙂

anta
10. lis 2010

@gina333 - já právě nevím, proč tak blbě spím. Teď Honzík píská na píšťalku, to je dobré na plíce 🙂

ined77
10. lis 2010

ahojky 🙂 ,
noc u nás děsná..co chvilka kňourání a pláč ☹ .že by ty 5 konečně?na jednu stranu bych to asi i brala než pak mimčem 😅 , ale jsem teda k.o. 😝 .
ráno hned odchod do kroužku a opět super, matýnek by tam byl asi pořád 😀 .
a pozor..máme novou dovednost!! čůráme ve stoje!!! 😀 to jsem fakt šťastná, protože už mi to ohýbání s bříškem nejde moc dobře 😉 .
matýnek šel spinkat ve 12.10..zatím je tu klid, ale fakt trnu jestli nezačnou nějak bušit 😕 .
včera nám to vyšlo a matýnek spinkal skoro 2,5h, akorát pak už přišel taťka a měli jsme celkem fofry se vypravit na ten byťák, tak už jsem nestihla písnout 😅 .
tak od nás asi vše 🙂 ..jdu kuknout co vy 😉 .

prchalka
autor
10. lis 2010

My jsme vyrazili opět na obídek do restauračky. No půl polívky a jeden plněný knedlík asi snědla, moc tomu nedala a usnula, jen jsem jí položila. Akorát těsně předtím operovala s bobšem, ale nebyl.. tak snad jí to neprobudí, riskla jsem to jí dát hned spát.. 😕

gina333
10. lis 2010

@ined77 : takze Maty uz cura ako chlap 🙂 😉

@prchalka ? vy sa mate, aspon nemusis varit. 🙂

Ja vyvaram a na obed zjedla suche cestoviny bez omacky a odomna vyjedala maso. Ja vobec neviem naco sa trapim s varenim 😒 MM ju zobral von, idem pozmyvat byt a chcela by som stihnut upiect babovku. 😉

ined77
10. lis 2010

@anta 🙂 ..i matýnek se umí celkem osprchovat tam kde je potřeba, akorát máme te´tak blbou sprchu, že ho musím krotit 😀 .nejsraději si ovšem sprchuje pipíka 😀 😅 .
bílá káva u nás taky občas jde..teda ne klasická melta, ale kupujeme caro..ale ono je to to samé 😉 .
taky se budím 😒.teda teď i těhu, to je normálka, ale budívala jsem se i netěhu, prostě ten spánek už je narušený ☹.

@gina333 🙂 ..taky už mě kolikrát opuští chuť pořád něco nabízet a vymýšlet k jídlu, když mi stejně vše hodí na hlavu 😝 (obrazně) 😉 .ale nedá mi to ze strachu, že přece musí mít hlad 😅 ..asi blbost, ale jsem nervní, když vše odmítá 😅 .
te´d 1,5 dne papal dobře, ale hlavně ty snídaně, to je děs..on asi prostě nemá ráno hlad, nebo nevím 😨 .přitom k večeři taky kolikrát sní malounko ☹ .
ale snažím se držet hesla, že žádné dítě ještě hlady u plného stolu nepošlo 😉 .

@prchalka 🙂 ..to je blbé, že se čorí nějak s tím časovým posunem nesrovnala, už je to celkem dlouho 😒 .ale odpolko si dává 😅 .

sherry 🙂 ..tak nevím jestli to byl s tím kakaem jen nějaký rozmar, ale už ho zase nechce 😝 .možná mu ho nebudu nabízet a počkám až si ho vyžádá sám 😉 .třeba je to jen móres...tak jako se vším co mu podstrkuji 🙄 😅 .

katkabg ☹ ....na to opravdu není co říct 😢 .

ined77
10. lis 2010

@gina333 🙂 ..no ještě nečůrá jako velký chlap, pipíka musím držet já 😀 , ale je to každopádně pokrok a jsem i ráda kvůli zimě a kombinéze..aspoň ho nebudu muset vyslékat celého 😉 .
jejda, to máš teda práce, ale bábovku bych si taky dala, musím si ji také uklohnit, ale až kdyžtak v pátek..nebo až budu mít po zítřejším cukru 😅 .

@prchalka 🙂 ..to kdybychom my obědvali v restauračce, tak mi asi vytuhne cestou domů 😝 , leda to pojmout jako obídek dřívější 😀 .ale taky bych si něco dobrého dala 😉 .

zuzanka26
10. lis 2010

Ahoj holky,
jdu vás zase pozdravit. Mám se teď nějak naprd, všichni kolem jsou těhotní a my pořád nic, už mi to leze na mozek.
Malá chytla angínu, já blbec jsem jí ještě v pondělí vzala do aquaparku, moc se jí tam líbilo, ale asi jsme to přehnali, apak měla 38,4 teplotu a večer dost zvracela. A navíc tam tak blbě ukouzla a bouchla se do hlavy, tak jsem měla strach, jestli něco nemá s hlavou, ale chovala se normálně. Včera jen celý den teploty, ale říkala, že jí bolí hlavička, tak jsme šli dnes k MUDr. a je z toho angína, možná i streptokok, má totiž takový pidi pupínky na nohou.
Tak máme být 10 ndů doma a antibiotika, prostě mi asi doma hrábne. Ach jo. 😖

prchalka
autor
10. lis 2010

@ined77 No s tím časovým posunem..po té změně času normálně vstávala tak 6-6.30. Nechápu, že teď prostě jak od ní někdo vstane, už vříská..!! Kdybyste věděli, jak mě to vytáčí. A ráno jak jdu z toho wc, tak začla ječet a MM k ní hned od dveří přiskočil - si myslel, že asi ještě něco zachrání bo co.. no prd! A v noci prý byla neklidná, tak to se už těším na tu dnešní! 😠 😝
Z restauračky jsme byly doma ve 12h - švagrovci nás vzali autem, ale i tak to máme asi 500m 😉 A aby mi vytuhla, tak to bych jí asi musela drndat hodinu v kočáru 😅 😖

prchalka
autor
10. lis 2010

@zuzanka26 Ahojky 😉 neber si to tak, já bych asi byla víc vystreslá ve vašem případě, kdybych byla těhotná 😅 Jen to ne - zatím! Už mám strach i usnout, aby se mi o tom nezdálo!
Brzké uzdravení Sárince, chudinka.. ☹ Už se blíží narozky, že? 😉

gina333
10. lis 2010

@zuzanka26 : chudatko male, nech sa rychlo uzdravi. 🙂 a neboj, urcite otehotnies, uzivaj si Sarinky, ved je este taka malinka, na druhe dieta mas este kopec casu. 😉 🙂

Babovcicka sa uz pecie, dufam,ze sa MM potesi, este som mu ju nepiekla. 😉

anta
10. lis 2010

@ined77 - Honzík taky na svého pimpilína nedá dopustit 😀 😀 😀

prchalka
autor
10. lis 2010

Tak u nás 1.35 cca a přidupala ke mně..

zuzanka26
10. lis 2010

@prchalka já vím, jenže u vás to je, jak si řeknete, prostě až se na to budeš někdy cítit, tak si jen nedáte pozor a bude to. U nás se sexuje jak se dá a nic 😠
a hlavně chci pro Sárinku parťáka, vidím, jak by jí to prospělo!

Já te´d měla taky pečící mánii,dostala jsem kopu jablek od kamarádky a tak jsem pořád pekla jablečnou bábovku 😉
Jinak Sárinka mi nějak začíná zlobit s tím spaním po obědě, teď ještě furt nespí! Nechávám jí tam samotnou, ale když příjdu, hned chce ven z postele. Snad to ještě zalomí.

ined77
10. lis 2010

u nás se plakalo už za 50 minut 😒 , měl bobše v plence. po o nekakal no, ale i přesto ještě na 45 min. usnul. zato teď mě krásně vytočil..já nevím, že se to děcko vzbudí a musí začít hned kňourat a ječet.. 😖 chtěl vidět traktor nebo co 🙄 ...tak se snažím jak se snažím, říkám, že se půjdeme po nějakém traktoru podívat ven apod. a prd, ještě mě při přebalování plácnul a kopnul do břicha 😠 , tak jsem prostě vypěnila a seřvala ho 😔 ..teď mám z toho akorát náladu pod psa atd 😖 .
no nic no 😒 ...dám kafčo a třeba bude líp.

@zuzanka26 🙂 ..nepropadej depresi, určitě se vám zadaří 😵 .to je vždycky tak..když někdo chce, nejde to a opačně 😒 .říkat aby jsi na to nemyslela je asi klišé, ale celkem to pomáhá..ono míń snažení je někdy víc.
a sárince ať je brzy lépe 😵 .

@prchalka 🙂 ...jj, rozumím ti ☹ .

noo, zrovna se už opět rozčiluje, chjo....jsem z něj vycucaná nějak ☹ .už aby byl večer a šel zase spát 😅.
tak všem krásné odpolko a mějte se co nejlépe, páááááá 🙂

zuzanka26
10. lis 2010

@ined77 však já vím, snažím se dělat i jiné věci, dnes jdu cvičit, příští týden mám tu svojí školu vaření, ale stejně na to myslím no 😖

ined77
10. lis 2010

😅 @zuzanka26 🙂 ...já vím, to se lehko radí 😒 ...ale myslela jsem spíš aby jsi se tím příliš netrápila a nestresovala, pak to půjde hůř 😉 .
a copak děláš za školu? 😕..to jsi dobrá teda, učit se ještě bych asi už fakt nezvládala 😅.

tak my byli odpolko doma nakonec.matýnek si hrál, koukal na krtka, já vyžehlila a uvařila na zítra, stejně mám teď ve všem skluz, protože teď dvě odpoledne jsem byla pokaždé někde a ráno jdu zase na ten cukr...tak mám aspoń klid 😉 .a vybitou energii 😎 😅 .
uvařila jsem špenátovou polévku a květákové placičky a br. kaší, tak doufám, že jsem se s tím nepatlala zbytečně, ale zatím vypadá, že to matýnkovi šmakovat bude 😉 .
no však za chvilku to dostane k večeři, tak uvidíme 😉 .
už se mi tu zase motá a cosi vykládá, tak se jdu raději věnovat 😉 ...já se fakt už těším až budou dva 😅 , ale až tak za rok 😀 .
tak všem pěkný večer a pááá 🙂

katkabg
10. lis 2010

tak moj mm isiel na slovensko pre urny,a dovezu ich sem nech ich pochovame...no mame sa vsetci mizerne jedine nasa katuska nic nechape ze prisla o baby a dedeho ☹

ined77
10. lis 2010

@katkabg ..už pro urny??? 😨 však kdy se to stalo?
jj, ještě že ty děti to nechápou 😢 .

katkabg
10. lis 2010

@ined77 no hej my zijeme v bulharsku a oni pracovali na slovensku a tam aj zomreli...teraz tam cestuje drahy s bratom pockaju na pitvu kedze je podozrenie ze svokra bola donutena ☹ a potom ich musia spopolnit lebo velmi draho stoji prevoz lietadlom...aspon aj moja rodina na slovensku sa snimu rozluci...keby som bola tehu asi urcite potratimmm...ako je to nieco hrozne...ako kazdy raz odide ale nie takymto sposobom ☹