Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
12. lis 2010

@gina333 - předpokládám, že ano, proto ho vezmu na projížďku a ty prochajdy mě děsně baví. Mám segru, co má holčičku a ta s ní normální nechodí skoro ven, no já bych se teda osobně zvencla být zavřená s klukem celý dny doma.

hancazivocich
12. lis 2010

Dobrý den všem!!!
My máme doma tatínka - tak se sem teď moc nedostanu.

Sherry - měla jsi pravdu, rýma i teplota byly k zubům - je po rýmě, ale tlačí se zuby, pořád jim kousíček zbývá,ale ty noci... To je otřes!! Tak do 3,4 .. Pak relativně spí - nebo já jsem tak ko, že nereaguju..

Zub nikde zatím nevylezl, ale dásně na místě všech!!!!! špičáků jsou napuchlé, jen, jen vylézt a zatím nic..

Jsme hodně venku - někam dojedem, pak se couráme, doma moc nejsme..

@matova -jsme ok, neboj, jen se toho navalilo - resty, Vánoce, atd... Dnesk jsme malé koupili nějakou panenku, vaničku, nočník pro panenku atd... Zbývá nosítko - jen obyč., žádné tisíce nelítají - narve tam medvěda, hodí s ním, takže to nemá cenu kupovat drahý...
Ten reflux vás teda trápí, no, snad už si Šimonek zvyká!! Ale nezávidím ti to!

I když u nás byla malá bez jedný babičky přes dva měsíce, bez druhý asi měsíc.. No, nechybí jim, asi... Je mi to líto, ale co nadělám? Včera jsem jim jí dovezli ukázat, otočila jim domácnost vzhůru nohama a jelo se domů... Ještě, že máme tetu Vlaďku a malýho Tobíka - když je nemocná a nevidí ho, tak je to horší, jak ty babičky 😔 Teda, když nevidí babičky.
Letím...
Nezlobte se, ale s taťkou za zády nestíhám... Já teď nějak net vůbec nestíhám.... A když to pustím, tak zapomenu proč 😅 😖

anta
12. lis 2010

@skalnicka - přidávám se ke gratulaci k narozeninkám, jó to je věk 🙂 S těmi stoličkami to chápu, Honzíkovi pořád dorůstají horní pětky a občas to s ním teda nestojí ani za zlámanou grešli 😉

gina333
12. lis 2010

@hancazivocich : no tak si toho Tatika uzivajte 🙂 🙂

@anta : ja som presne taka ista, ci prsi ci snezi stale som s malou vonku. 😉 Od malicka som ju kocikovala aj vo fujavici. 🙂 🙂

Natalka isla na koncert Elanu z kamaratkami. 😵 Zavidim jej, ja som ich tiez este nazivo nevidela, ale kde ja mozem od Sophi. 🙂 🙂 🙂 Velmi sa tesila, dufam, ze ich tam neudupu, maju listky na sedenie. 😉

ined77
12. lis 2010

ahojky 🙂 ,
tak já dnes v rychlosti až teď 🙂 .
noc byla hrozná, večerní uspávání trvalo neuvěřitelnou 1.20! ☹ a za ani ne 40 min plakal zase a pak ještě 2x 😢 .a v noci také co chvilka..netuším, ale ručky má vražené v puseně, začal soplíkovat...tak uvidíme 😨 .
a dnes přes den spinkal jen necelou hodinu..musela jsem ho vzít na spaní do kočárku, protože tady dlouho mlátili a já ho musela předat babi, abychom mohli jet s MM na ten utz 😒 .
no a utz 🙂 ...potřetí potvrzená holčička 😵 , dr. dokonce říkala, že se to nebojí tvrdit na 100%..je fakt, že pipinka byla krásně vidět 😀 .jinak super zážitek 😵 .kačka má teď 818g 😕 ..to je cvalík že 😀 , ale je krásná..foto dodám 😵 .i dvd je super, už jsme si to pouštěli 🙂 .
zkusím mrknout jak vy a dočíst, ale reagovat už dnes nestihnu..matýnek dělá v pokojíku hrozný bugr...tatínek se sice snaží uklízet, ale jak tak slyším, tak marně 😅 ...a už je zle..matýnek rozsypal uklizené kostky 😅 😀 .
jo a dnes jsme tu měli dopolko kámošku se sylvinkou, na chvilku , ale stihli jsme matýnka ostříhat 🙂 .sice zase chuďátko plakal, ale už ne tak srdceryvně jako poprvé..tak snad si zvyká pomaličku 😔 😵 .

tak všem krásný večer a ještě lepší, klidnou noc 😵 .a zítra pááááá 🙂 .

ostříhaný matýnek...xichtíkuje se, ale to znamenalo usměj se 😀
a naše kačenka 26tt 😵

anta
12. lis 2010

@ined77 - jů Kačka se tam pěkně "válí", viď? 😀 😀 😀 Jen ať si užívá, že je v dárkovém balení, tam má aspoň klid 🙂 Je teda holka sympatická a vypadá moc spokojeně. Matýnkovi to také moc sluší 😉

anta
12. lis 2010

@gina333 - já si taky nedovedu představit být zavřená s Honzou celý den doma, to musí být celkově dost na palici 😝 😀 😀

katzi
12. lis 2010

ined: velká gratulace k povedenému 3D a potvrzení holčičky 😵 Kačenka je na té fotce fakt pěkná, většinou ty děti tam vypadají tak všelijak, ale ona je taková jemná. Bude to kočanda 😵 Matýnek je taky fešák.

prchalka
autor
12. lis 2010

Tak my teplotujem, tváře červený a ve vlnách kňouráme, když jí přestane účinkovat lék.. musí to asi bolet a ta teplota do toho 😖 A prej ještě bolí nožičky.. 🙄 Teď ale s MM pařej nahoře na písničky.
Jídlo jako 0 bodů, ráno trochu rohlíku, to ještě jedla, oběd nic, svačinka po spaní pár soust kroasantu a pár lžiček Tvaroháčka a do večera jen celkově asi jednu musli tyčinku. Blbý, že určitě si nedá ani mlíko na noc 😒 ☹
Tak všem dobrou, musíme vydržet, plížíme se do cíle 😉

gina333
12. lis 2010

@ined77 : krasna Kacenka, a o Matym ani nehovorim, no je to herec 😀 😉

gina333
12. lis 2010

U nas sa spinka, aj Natali uz je doma, cela je vytesena aky bol super koncert. 🙂 🙂 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
12. lis 2010

ined 🙂 : Maty je bezpochyby fešák, A hlavne- gratulujem teda už iste k dievčatku 😵 😵 😵 , naozaj tam vyzerá tak spokojne, zlatunká 😵 . Jáj to boli časy, krásne očakávanie, až sa to vyostruje, nastupujú obavy čo a ako to bude fungvať potom, nakoniec už človek nevládze sám so sebou atakým brušiskom vydržať ale bojí sa chosu korý nastane potom...a teraz? chaos je tu a vravím mm čo by si povedal na to keby som o 2 mesiace tak ako kedysi moja mama, čakala ďalšie bábo? 😕 😀 😀 😀 😉 😝 😀
gina 🙂 : Elán- jój, muselo to byť perfiš.
prchalka 🙂 : tak šup šup nech tie päťky máte za sebou 😉 . S jedením sa netráp, môj šimon je teda fakt už expert, takmer neje darebák malý, ja sa snažím obmieňať ako vládzem...a on už vyzerá ako ufoňák-veľká hlava a telíčko úzke, rebrá vytŕčajú (ani sme nešli na kontrolu na gastro-mm zahlásil že už nás tam neuvidia 😀 ). Dnes po večeri som ho vážila oblečeného v plienke: 12,3 🙄 .
lehna 🙂 : u vás ako Štepi? stále raz fajn noc a raz otras?
hanza 🙂 : aj šimon má bábiku-Zuzanku- ale nedávno ju prekrstil na Júliu 😀
sherry: a ako spíte? v jednej izbe všetci ? Eliášek neplače?
všetkým pokojnú noc 😎

sherry28
13. lis 2010

dobré ráno 🙂
@ined Kačenku máš za odměnu 😵 😉

@katzi já to s tím estrogenem nechápu 😨 vždyť je to ženský hormón ne? 😅 mužský je testosteron 😕 a nebo je to myšleno tak, že když máš víc ženského hormonu, tak čekáš chlapečka? 😕 Prosím vysvětli 😀 .......

@matova naše spaní, vykoupu Eliho, pak jdou kluci spolu, po koupání Eliho kojím a Máru obléká MM, Eli na chvilku vytuhne, buď už spí a já uspávám Máru(houpáním stále 😅 )a když Elík nespí, tak kojím v sedě vedle MM(který houpe Máru)a držím Máru za ruku 😀 líp se mu usíná, když je Mára vytuhlý, odnáší se do ložnice, pak když vytuhne Eli, tak ho neseme taky do ložnice 😉 většinou je kolem půl devátý, jdu k telce s Lukym, na devátou jde Luky se mnou ložnice spát k nim, Elík je v postýlce, Mára s Lukym u mě, když se v noci Elda vzbudí vezmu si ho k sobě a kojím, pokud má prdíky a brečí, tak s ním běžím do obýváku(většinou kolem půl třetí ráno, i sbírám prádlo na balkóně, díky němu mi nezmoklo 😀 )a pak když je klidný odcházíme do ložnice a spí u mě v posteli do rána 😉 teď pobrekává ze spaní i Mára(rýma, zuby, teplota), tak nechávám Eliho někdy v obýváku u MM a jdu uspat Máru kde kolikrát usnu a do půll šestý spí Elík s MM(pokud nebrečí) 😉 takže noční cestování je pro mě normální, někdy spíme do rána bez cestování jako dnes 😉

jinak mám o dítě míň Luky jel k ségře za Kájou, prý se tam nudí(Kája) a chce Lukyho furt o něm mluví 🙂 ale nepoříděj jí sourozence 😅 půjčujou si Lukáška 😉

prchalka
autor
13. lis 2010

Dobré ráno,
večer koukala jak přikovaná na Šrečka a byl úplný klid 😅 Na noc vypila aspoň 60tku mlíka 😉 víc jsem jí ani nedělala.
Vydržela spát do 23.10 - úspěch, pak s MM v pohodě, pak se probrala 2.30 a zase teplota velká a neklid a kňourání. Než zabral sirup a usnula, trvalo to 1.45h!!! 🙄 A někdy kolem 4h ráno už bečela a prej: "Maminko, víš, bolí zoubek" ☹ ☹ Vstávačka 6.30! Ráno si dala aspoň pár lžiček kaše a kousek tousťáku 😉
Je tentokrát fakt vidět, že se jí po léku uleví. Jakmile to přestane účinkovat, tak je jak hadráček, tak to furt střídám. No ale funguje statečně 😵
Včera jsem volala s mamkou a ta říkala, že si nepamatuje, že by někdo z nás nebo teď v okolí měl pořád takový problémy se zubama, tak mi z toho zase málem brečela do telefonu.
Já si taky stěžovala jako malá, že mě bolí nožičky, měla jsem to i v papírech u doktorky, ale myslím, že to bylo později, tak kolem 5ti let, máma ta už si to nepamatuje, tak mi zas nic neporadila. No ale Čorí si teď stěžuje snad každej den! 😖 Tak jestli fakt roste... 😕
@matova Ty máš ještě myšlenky na srandičky ohledně třetího mimina?? 😖 😅 Mně by nevadilo její nejedení, dietka jí neublíží. Jen mám pocit, že by mezi těma sirupama na bolest měla něco hodit do žaludku, tak proto 🙄
@sherry28 Ježiši, nějak se v tom ztrácím, budu si to muset přečíst pak ještě jednou 😅

gina333
13. lis 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : ty si naozaj perfektna mamina, s takou lahkostou os vsetkom pises, ze teba by mali vyucovat v nejakej poradni pre buduce matky. 😉 🙂

@prchalka : my este o patkach iba snivame, ale ked tak citam co vsetko to obnasa tak radsej nech idu cim neskor. ☹

U nas noc dobra, isla k nam az o 5:40, to som sa bala, ze nezaspi ale nastastie este ju premohol na hodinku spanok. 😉 Teraz tu cita na gauci, ja som akurat dopila kavu a idem pustit pracku. 🙂

katzi
13. lis 2010

Dobré ránko,

u nás dnes noc fajn: poprvé až v 2h, pak teda ještě ve 3h, ale to bylo asi tím, že přišel domů z akce MM a byl hlučnější 😠. Pak už spala až do 6.15 u sebe v postýlce. To tu dlouho nebylo, že by se nestěhovala v noci k nám.

sherry: nevysvětlím, já tomu taky totiž nerozumím 😀 Já jsem se jí na to podrobněji neptala, stejně to od ní byla spíš jen taková spekulace. Teda ty noci máš akční a je to akce kulový blesk, než je všechny nějak porovnáš a uspíš🙂

matova: a co TM na to říkal s tím třetím mimčákem? 😀 Že tys ho jen chtěla postrašit, aby ti dal teď dlouho dobu pokoj? 😀 😀 😉

Pěkný víkend všem.

prchalko: teda ty pětky máte jakýsi drsný 😖 Nebo se mi to jen zdá, že to tentokrát máte nějaký horší? U nás pětky pořád nic. Nahoře to má myslím dost nateklý, dole je úplnej klid. To bude ještě na dlouho, nevím nevím jestli to do dubna stihnem 😉

zuzanka26
13. lis 2010

Ahoj holky,
mě malá pořád taky říká, že jí bolí zoubky. Akorát jak má i tu angínu, tak nevím, jestli jí třeba nebolí v krku.
Teď jsme měly scénku s jídlem, u nás nic novýho, já do ní nedostanu kromě mlíka skoro nic, to je hrůza! Už jí budou dva roky, ale kousat pořád neumí. Když má v puse kousek něčeho, má ho tam třeba hodinu a prostě nejí.
Už ani banány nechce, co dřív chtěla, ani bobíka, kterýho měla dřív tak ráda, a fakt to není tou nemocí. Jen prostě si vymýšlí. 😖
Ty jo, u nás noci te´d zase na prd, asi tak 4x k ní vstávám, pořád pití a pití.
Ale máme pokrok s nočníčkem, přijde a řekne si. Jako nechávám jí teda stahovací plínkový kalhotky, když někdy zapomene, abych furt nepřevlíkala tepláky, ale mám radost, jak si říká. Akorát teda čůrá fakt zatím skoro každých 15 min.

ined77
13. lis 2010

ahojky 🙂 ,
tak nakukuji už teď, vyřizovala jsem maily z MMB..včera večer jsem se rozjela v nákupu růžové 😎 😀 .no zatím to mám za 700 kč, ale věciček moře 😵 .musím už trošku pohnout, pak na to nějakou dobu nebude čas, tak ať jsem připravená.hned jak se maličko zabydlíme, dotáhnu od babi balík nejmenších věciček po matýnkovi a začnu přebírat,
prát a chystat 🙂 .
kluci jsou teď venku, já mám uvařeno a vypráno, uklízela jsem včera, tak mám o víkendu vyjímečně trošku klid 🙂 .
chtěla jsem včera večer ještě nakuknout, ale kousl se mi pc, tak jsem to musela vypnout 😝 ...musím s ním něco udělat, mám to nějaké zadrbkané 😖 .
jinak noc opět o ničem ☹ ..matýnek má rýmu jak brno, tak už stříkáme do nosíku a po dvou probuzeních jsem mu už dala nurofen.pak nějakou dobu spinkal, ale hrozně chuďátko funěl ☹ .vstávat chtěl v 5.50! 😕 , ale stáhla jsem ho s mírným protestem zpátky do pelechu a ještě zabral do 6.40 🙂 .já opět víc nevyspaná jak vyspaná, ale co už no 😅 .
zkusím konečně něco dočíst, včera už jsem musela odejít..handrkovali se ti dva jako trhovci 😀 .
a děkujeme za pochvaly 😵 !

ined77
13. lis 2010

jejda, tak v rychlosti dočteno, ale mám v tom malinko guláš, je toho nezvykle hodně 😀 .

@zuzanka26 🙂 ..i u nás se s jídlem vymýšlí...co jedl v pohodě ještě před měsícem, dnes už nechce...jogurty nechce vůbec, ani ty pitomé kostíky, prostě nic. teď celkem občas cucne activie nápoje, ale už taky nevím co vymýšlet 😒 .ale kokinko, to jo..to si žádá pořád 😖 .
super s tím čurkáním

@katzi 🙂 ..davídek je krásné jméno, ale to zase nešlo u nás..i když jsem vždy chtěla davídka 😝 .tak se jmenoval bývalý, takže to by i neprošlo 😅 .ale včera po tom utz mi MM říkal, ať si pak do toho papíru napíšu klidně i davida 😀 ..tak jsem mu hned řekla, že jen aby se pak ještě nedivil 😀 😝 .
určitě vyberete nějaké pěkné jméno 🙂 .mně se líbil i martin..taky se to moc nedává 😉 .


@prchalka 🙂 ..jejda, teda ty pětky vám dávají 😨 .no snad polezou aspoń rychle a budete mít konečně klid 🙂 .
fronta 😅 😀

@sherry28 🙂 ..za odměnu?to se ještě uvidí 😀 , ale ne, každé dítko je za odměnu 😉 🙂 .
teda máš taky nacestováno 😀 ...no jsem zvědavá u nás 😅 .ale taky to nějak půjde. kdybych měla MM každý večer doma, tak jsem o mnoho klidnější, to přiznávám, takhle to bude asi občas masakr 😝 😀 .

@matova 🙂 ...to se asi Tm řádně vyděsil a přešla ho chuť na delší dobu na cokoliv ne? 😎 😀 ty jo..to si nedovedu vůbec představit, tak brzy otěhotnět znovu 😕 😅 .
tak hlavně ať se všichni brzy uzdravíte 😵 .
s tím co bude už se raději nezabývám...mám strach o své zdraví už teď 😀 .

@anta 🙂 ...pěkný trubač je honzík 😀 .
teda že bych nechodila s matýnkem ven si nedovedu představit 😕 ..my když jdeme ven jen 1x denně, tak je mi to divné 😅 .co celou dobu doma dělají? 😕 ..někde jsem četla, že dítě zavřené doma je jak pták lapený v kleci 😀 a myslím, že to samé platí i pro maminky 😉 😅 .

@gina333 🙂 ..ať dobře pokoupíte 🙂 . my se včera s MM stavili v HM a já se nemohla nabažit 😀 .nakonec jsem koupila jen kačence dvě bodýnka a dvoje polodupajdy, ale kráásné 😵 .tam by se dalo nechat moře peněz 😅 .

kluci už jsou tu, tak se loučím a po o snad pááá, doufám, že nebudu muset s matýnkem na spánek ven 😝 😉 .

sherry28
13. lis 2010

@ined77 ty dvě se dají zvládnout i když budeš sama, neboj 😉 ale je jasný, že když je MM doma je to lehčí, já ho taky pokaždé doma nemám, když uspávám a to je teprve mazec 😀 v první řadě se snažím, aby byl Eli nakojený a pak už ať si třeba popláče, když uspávám Máru(pokud jsem doma sama) a pak, když Mára usne, tak beru Eliho pokud nespí 😉taky si najdeš svůj systém, nic jiného ti totiž nezbude 😉

@katzi 🙂 škoda a já myslela, že se dozvím zase nějakou zajímavost 😉stejně si myslím, že tam máš holčičku, hoď fotku bříška 🙂

@gina to snad ne 😀 já nejsem bezchybná mamka, neboj taky je umím pěkně seřvat, když zloběj až se leknu sama sebe 😅 určitě nedělám vše s úsměvem na tváři, ono to pokaždé nejde 😉 abych tu nebyla za nějakého ufona 😀

sherry28
13. lis 2010

jinak jsem včera byla na třítýdenní KO a Elík už váží 3,42kg a vyrostl o centimetr 49cm 😉 ale je nemocný, má rýmu, kašel, takže do nosíka libenar a na kašel mucosolvan ☹ těžce se mu pije, když mlíčko necítí, ale zvládá to na jedničku s mojí pomocí 😉 Mára dostal stoptusin, protože je zahleněný 😕

sherry28
13. lis 2010

jo a konečně jsem si pořídila kočárek 🙂 babička zaplatila, stál necelé 2.000,-, chtěla jsem k tomu i autosedačku, která jde na kočárek přidělat a jsem spokojená moc, má i přední aretovací kola, ale můžu je nechat i napevno 😵 tady je komplet

ined77
13. lis 2010

@sherry28 🙂 ..téda, vy rostete jako z vody 🙂 .až na tu nemoc teda ☹ ..no ale to se holt s malýma dětma jinak nedá.hlavně ať jsou oba brzy jako rybičky 😵 !kočárek hezoučký 🙂 !

sherry28
13. lis 2010

@ined77 děkujeme

ined77
13. lis 2010

tak u nás se spinká 🙂 .čekala jsem jestli přestanou bušit a povedlo se.otázka je na jak dlouho 😅 .matýnek usnul hned..už měl malé očka 😵 .tatínek nám odešel na chvilku do práce..mají dnes svatomartinské menu-husy.a bylo hodně rezervaček, tak šel pomoct 😉 .vrátí se s husičkou, zelíčkem a knedlíkem i pro nás 😝 😀 .tak zatím obědváme s kačkou jen kousek čokoládky 😎 😅 .

@sherry28 🙂 ..no jasně, systém se nějaký bude muset zrobit, ale to se nějak vystříbří 😉 .a marýsek ti jako usne když slyší elinka plakat? 😕 .

ined77
13. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ..tak si pěkně užívejte tatínka 🙂 .ty trojky jsou masakr no 😒 , ale jak už povylezou, bude líp 😉 😵 .
opatrujte se a ty na sebe dávej pozor! 🙂

gina333
13. lis 2010

@ined77 : HM tu nemame, ale asi je to skor stastie, lebo by som tam nechala vsetky peniaze. 😉

@sherry28 : kocik paradny, prajem rychle uzdravenie kazdemu drobcekovi. 😉

MM isiel von so Sophi, ja idem pozmyvat podlahy a zehlit. 🙂

briketa
13. lis 2010

mame momentalne tiez velmi tazke noci :( Aili idu stolicky a budi sa s placom az vreskotom 7-8 krat za noc. a ja potom cez den padam .... 🙄

ined77
13. lis 2010

@gina333 🙂 ..i já ho mám celkem z ruky..naštěstí 😀 ..zlaté ''levné'' tesco 😀 .
moc to nepřeháněj a taky si chvilku odpočiń 😉

@briketa 🙂 ..tak to chápu..já padám zatím při jednom..natož mít doma prcky dva 😀 .a to vám jdou první stoličky nebo už poslední? 😕 , že je malá ještě docela maličká 😉 .

prchalka
autor
13. lis 2010

Tak hurááá, k obědu dala i pár lžiček rajské s hvězdičkama a přes den byla celkem v pohodě.
@katzi Horší asi ne, takový náš průměr. Jen jindy to přišlo tak u třetího zubu, teď už u prvního 😝 takže jsem zvědavá, jestli takhle odprdne všechny ty zbylé nebo ne 😕
Usnula 12.35