Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
20. lis 2010

ahojky 🙂
tak já s veselou nejdu ☹ aby toho nebylo málo, tak Luky přinesl ze školy neštovice a už to má i Marek dneska jsem byla na pohotovosti a Elík je v ohrožení není ještě očkovaný 😨 tak dr. říkal, že uvidíme jestli bude mít dost protilátek ode mě, ale já i přesto, že jsem neštovice měla, tak je mám znovu 😅 tak jsme v izolaci 😝 a budu doufat, že u Eliáška to bude slabý průběh 😕

gina333
20. lis 2010

ahojky, ja len tak v rychlosti, dneskajsi vyletik bol uplne super. 🙂 Sophi bola svetova, cestou do Ziliny aj spat sedela sama vzadu v aute s Natalkou. Krasne sa hrali, papala, proste vydrzala celou cestou. V shoppingu sa trocha motkala, v Mc Donalde sedela a papala s nami, potom 2 hodiny spala v kociku, takze som si v pohode nakupila. Mam krasnu vetrovku, cizmy aj sako, nieco pre Nati aj pre Sophi, proste parada. Ked sa zobudila sli sme na kavu, ona sa hrala v detskom kutiku, no som bola s nou spokojna ako nikdy. 😵 😵 😵 😵

gina333
20. lis 2010

@sherry28 : fu, nestovice to je hnus ☹ 😠 aj Natali to mala, natrapili sme sa s nimi dost, drzim palce aby Eliasek bol v poriadku.

katkabg
20. lis 2010

tak idem vam popriat dobru noclu...no kacenka zalomila ako drievko...tak ta sa dnes nabehala az mam pocit ze z toho bude lepsie spat dokym si zvykne ze uz vie chodit...no lieta ako sarkan...dnes mi pomahala odkladat pradlo...teda ja odkladam ona vyklada 😅 no ja som na moment kedy zacne sama chodit cakala ako na novy rok a teda vam poviem ze sa z toho hrozne tesim...teraz uz ju nemusim nechavat v kociku ci v postielke len co tam zbytocne plakala...teraz chodi ako chvostik zamnou:D som stastna fakt...mat dieta je najrajsia vec v zivote... tak hezke sny vam...

katkabg
20. lis 2010

@gina333 to je super...ju tesim sa 😅

gina333
20. lis 2010

@katkabg : to mas pravdu, co sa tyka tych deti, bez nich by zivot nemal zmysel. 🙂

Sophi spinka, dnes je James Bond, tak si idem pozriet konecne dobry film. 🙂 🙂

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

gina333
21. lis 2010

dobre rano 🙂

noc v pohode, nadranom sla k nam, ale spala v klude, sice krizom cezomna 🙂 🙂 ale som vyspata. Budicek o 6:15, nevadi, aspon vsetko stihnem. Vcera som naplnila tortu, dnes este vyzdobim, dufam, ze bude vsetkym chutit. 😉

hancazivocich
21. lis 2010

Dobré ránko,
u nás se šlo spát ve 23 hod 😲 😝 😝 , nesmím ji nechat tak dloho odpo spát. Vstávala před chvílí, noc - pořád kecá ze spaní.. A já nevím, kdy mám reagovat a kdy dělat, že spím..

@sherry28 - jejda - vy si to teda vybíráte! Tak snad, snad to Eli nechytí? Neštovice - máti nás vrazila schválně k bratránkovi, co je měl - každej jsme měli tak dva flíčky, že dr. říkala, že snad...snad to jsou - takže já taky čekám, že je dostanu jako ,,velká holka" ... A jakej máte průběh? Snad to je mírnější...

@katkabg - my kupovali odrážedlo a takový auto - bez podlahy, nebylo nový - ale mělo největší úspěch 😀 😀 Že v tom má správně chodit, tím se pohybovat kupředu.. Dopadlo to tak, že chodil děda ,,vozit" 😀 😀 Teď na něm blbne.
S tvými tchánovci je mi to moc líto....

Jinak - hovor s tchýní mi byl zatrhnut - prej bych ze sebe udělala kr*vu. A bylo by prej pryč vše, co jsem pracně budovala dva roky - haha... A že si všichni mysleli, že je to normální - ty poznámky a tak. Že si všechno moc beru..

prchalka
autor
21. lis 2010

Dobré ráno,
já jseště ani nestačila usnout a už byla vzhůru - za 2h po usnutí. Vůbec se mi nepodařilo jí pak uspat na místě, tak šla se mnou do pracovny a věděla jsem o ní každou chvíli 😖 ☹ 😠 😠 Nakonec vstávala asi 6.50
@sherry28 Teda ☹ jen to čtu a není mi z toho dobře. Hlavně, aby to Eli zvládl 😔
@katkabg Taky jsem si říkala, až bude chodit.... až až... no a z ocáskování jsem měla teda jednu dobu fakt dost 😝 Tak ať tě ta radost neopouští 😉
@gina333 No já stejně nechápu, jak s ní nakupujete v kočáru, to by u nás taky neprošlo 😕

prchalka
autor
21. lis 2010

@hancazivocich Nj, jak jinak, drž h**u a moc si to neber, viď 😖 😠 ☹

hancazivocich
21. lis 2010

@prchalka - přesně tak, koukám, že s tím máš taky své zkušenosti... Ale udělat to moje máti, tak vyletí on hned..
Stejně budu čekat na vhodnou příležitost a ozvu se - pokud zareje ...

prchalka
autor
21. lis 2010

Včera jsem dostala adventní věnec, to jsem docela ráda, páč jinak bychom ho určitě neměli.
A náš pokojíček už konečně začíná vypadat jako dětský, včera nám s tím pomáhala teta 😉

hancazivocich
21. lis 2010

Jinak k tomu AŽ bude chodit... To je furt - až se bude přetáčet, až si sedne, až bude chodit.. A pak to bylo - že jsi ještě chvíli neležela 😀 😀 😀 😀
Nám si stoupla v postýlce přesně v osmi měsících, ale já tomu nevěřila, posadila jsem jí, otočila se a zase stála... Pak vyrazila -za dvě, pak za jednu a v 11měsících jsme se s chlapem o něčem bavili, madam pérovala u pc stolku a najednou čučíme jak puci - madam si to žene kolem nás.. Poslední kousek běžela - jak to vybírala.. Přešla přes dva metry a bylo hotovo. Akorát pořád do všeho s vervou - i ty pády - to byl masakr! Jak si vyrazila, tak házela buď záda nebo čumáka.. To bylo nejhorší období - vstávání a ty první krůčky.

hancazivocich
21. lis 2010

@prchalka - jéé, to je krásný, ten taky chci 😀 😀 Myslím pokojíček

gina333
21. lis 2010

@hancazivocich : no ja som strasne priamociara osoba, takze u mna to funguje tak, co je na jazyku to aj ide von. Pstrosia politika u mna nehrozi, takze ti drzim palce aby si mala cim dalej tym menej vymeny nazorov so svokrou. 😉

@prchalka : veniec aj izba na jednicku. 😉 Co sa tyka nakupovania s kocikom tak u nas to funguje super, Sophi zaspi hocikde, ani hluk ani ludia jej nastastie nevadia. 😵

sherry28
21. lis 2010

ahojky 🙂
@hnacazivocich Luky je osypaný celý, já s Márou máme zatím jen tři pupínky 😕 tak jsem zvědavá jestli to propukne i u nás nebo ne 😨(já byla jako malá osypaná celá a vysoký horečky) Elík má taky nějaký pupínky po obličeji, ale to na neštovice nevypadá(oni mají mimča různé vyrážky) 😕 uvidíme co nám řekne dr., v pondělí jí budu volat, buď se na nás přijde podívat nebo jen řekne po telefonu

ined77
21. lis 2010

ahojky 🙂 ,
u nás celkem šla, ale do ideálu to má hodně daleko 😅 .možná kdybych mohla normálně spát, bude to určitě lepší.tak snad jak skončí tady to všechno okolo, hlava si dá trochu pauzu v přemýšlení a bude líp 😅 .
včera odpolko jsme byli u babi a dědy, já byla kuknout na bytě. tak žaluzky jsou namontované..sláva a zdi omítnuté 🙂 .
zítra ráno se na to mají s vervou vrhnout..tak jsem zvědavá...pojedu na kontrolu 😝 ... 😀 , ale ne, jen tam musím zavézt ještě světla do koupelny a wc, aby je mohl elektrikář rovnou zapojit 😉 .a navíc mám ráno kontrolu...takže mi ten týden začne pěkně svižně 😅 .
odpo jedeme opět k babi, dopol jsem uklidila a byli jsme venku s kámoškou a sylvinkou 🙂 .děcka drandili na motorkách jako draci 😀 .
spinkáme od 12h 🙂 .

@sherry28 🙂 ...no jéééééé 😢 .a já myslela, že se neštovice nosí hlavně ze školky 😅 .
tak hlavně moc držím palce ať to elísek nechytne, i když ta pravděpodobnost že ne je asi dost malá že ☹ .
já je měla právě ze školky a co si pamatuju, tak osypaná jsem byla hodně 😝 .
tak na vás moc myslíme a držte se 😵 !

@hancazivocich 🙂 ..to ti jako doporučil TP? 😖 no já nevím teda...asi bych mu řekla ať to teda s ní vyřeší on nebo ať to nechá na mně 😝 ..normální to teda asi nemůže přijít nikomu 😒 .

@gina333 🙂 ..to jste měli krásný den 🙂 a sophi je teda fakt zlatá 😵 .
užijte si dnešní oslavičku a dortík ať všem šmakuje! 🙂 .

@prchalka 🙂 ...krásný pokojík i věnec 🙂 .já budu kupovat nějaký v týdnu 😉 , ale musím si to napsat, neboť už mám hlavu jako balón 😅 .

@katkabg 🙂 ..i já jsem ze samostatného chození byla totálně vedle a nemohla se ho dočkat 😵 .
je to krása, když se najednou ten tvoreček prostě pustí a udělá první krůčky 😵 .pak už je ale všechno dvojnásob složitější, neboť brzy zjistí že se dá třeba vylézt na stůl a pod. 😀 .a co se týče pádů..já jednu dobu vážně uvažovala o nějakém chrániči na hlavu, protože matýnek byl samá boule 😅 .
ale souhlasím..je to krása 😵 .jen si to pěkně užívej 🙂 .

zítra nevím jestli tu po o budu, pokud bude moct babi pohlídat, tak pojedu hned ráno rovnou z kontroly do toho jysku ještě dokoupit regály atd..bylo by to super, že bych nemusela jezdit 2x za den do zlína..ale uvidíme.
a zítra se mám dozvědět výsledky cukru 😨 ..tak snad to bude vše v pořádku. no určitě si najdu chvilku a písnu 😉 .

ined77
21. lis 2010

hmm, tak u nás spánek dnes jen 40 minut, matýnek se pokakal a potom už nezabral 😝 .
tak jdu uvařit polévku na zítra, máťa kuká na autíčka a pojedeme 😅 .
to jsem si teda opravdu odpočinula 😒 .
tak všem pěknou neděli a páá 🙂

hancazivocich
21. lis 2010

@gina333 i já většinou funguju co na srdci to na jazyku, ale v rodině MP ... Noo - mně to chvíli trvá, snažím se dost věcí překousnout, ale když to pak nejde, tak bouchnu a stojí to za to.. Už se mi to stalo kdysi s tchánem - přes dva měsíce jsem u nich nebyla, pak nějak vzkazovali přes MP, že jsme zvaní na to a tamto... Tenkrát to bylo zlý - kvůli bydlení - oni chtěli, abysme stavěli, atd... Opíral se do mě nehorázným způsobem, opakovaně jsem varovala chlapa, ať dotyčnýho umravní, říkal mu to několikrát, ale nepomohlo to. Tak jsem ho umravnila během útoku při obědě sama. A to tak, že jako i celkem dost! Nesnáším názory chlapa, že ženská je něco jako hadr na podlahu. Nejsem feministka, ale aby na mě někdo opakovaně útočil, kolik vydělávám, kolik mám našetřeno apod..Proč nechci stavět a pořád dokola..A hlavně - o věcech kolem bytu (je financovanej mnou) se bavil jen s MP - jak kdybych vedle nestála, mé připomínky zcela ignoroval, fuf - tenkrát to byl masaker! 😠 😀 Ale je klid - z jeho strany. On to zkusil a ví, že bude umlčen.. On se se mnou do otevřených bojů nepouští. Troufla bych si říct, že je srab! Taky je to možná tím, že jsem vyrůstala mezi klukama, kamarádila hlavně s klukama, takže s chlapama je ta komunikace o něčem jiným. S ženskejma... V tom plavu..

@sherry28 - no, těprsk.. Jo - míma mají vyrážky, vím, že na kontrolách v poradně nás bylo dost v různých stádiích čudlíků a pupínků a všeho možnýho.. Tak na vás myslím - taťulda vám eště odolává? Elík taky, tak to SNAD dopadne, ne? No a co pipík? Má ho Luky lepšího? Aspoň?

@ined77 - ano, neštovice ze školky, ale děti ve školce mívají sourozence i ve škole a.... hups - šíří se to.. Já si to moc nepamatuju - jen ten tekutej pudr. Ale fakt nevím na co - brácha měl ekzémy, tak je možný, že ho patlali..

Jinak jsme byly v pátek u Tobíka doma, má mladšího brášku - skoro na den o rok od tý naší, ten je sladkej. Měla jsem strach, že ho Kikouš ,,převálcuje". Ale ne - když se vyspal (velkej brácha mu tam vletěl zapištět), tak chvíli pobrekával, protože ty dvě třeštidla se honí a ječí u toho, tak se toho bál.. Tak mu šla Kikča najít dudáka (před spaním si ho půjčovali 😲 😝 ) a střídali se v chodítku 😀 😀 Vyhrabala mu dudlík z hraček, dala do pusy, pohladila po hlavičce a říká mu : Boj se - Jako neboj se, malá, malá, tak na ní tak koukal, tak mu donesla ještě nějakou hračku - řekla - nepakej, pohladila po zádech a bylo po řevu..

anta
21. lis 2010

Ahoj holčinky, tak Honzík byl včera na zabalení a poslání na Sibiř, no co vám budu povídat, protifka protifnáááá, ALE přijela babi a děda a to bylo hned něco jiného, otočil o 180 stupňů a hrál si a povídal a fajn to bylo. Návštěva jedna velká pohodička, budou muset jezdit častěji, aby Honzík tolik nezlobil 😀 😀 Babi a děda se mu moc líbí, to je prostě na něm vidět, ale nepředváděl se, nebyl rozjívený, prostě byl hodný tak, jak ho normálně znám 🙂 🙂

sherry28
21. lis 2010

@prchalka jéé adventní věnec 😅 nějak nestíhám 😀

sherry28
21. lis 2010

@ined77 🙂 jak vidíš, tak i ze školy 😉 ve školce se ho to vyhlo a mají tam i vši, ale ty naštěstí domů nedones 😀 😝

sherry28
21. lis 2010

@hancazivocich Lukáškův šulínek je už OK bez zánětu, nebolí, mažeme mastičkou a zbytek těla pudrem 😀 ale teda vůbec žádný úspěch, předkožka je stále zavřená, bude muset na operaci, na kterou jsme byli domluveni, ale teď tam budu muset volat na odložení, 14dní musíme být v izolaci 😕

gina333
21. lis 2010

ahojte babenky 🙂

@sherry28 : tak sa z toho rychlo dostante, myslim z choroby 😉 MM robili tu obriezku ked mal 24 rokov, musite ist s Lukym tak skoro? 😲 Ale asi cim skor sa to spravi,tym lepsie, ved nato zabudne. 😝

@anta : tie deti su hrozny herci 🙂 potom nam nikto doma neveri, ze su to riadny certici ked su iba s nami. 🙂

@ined77 : na KO drzim palce, nech Kacenka krasne rastie. 😵 😵

Dnesna oslava dopadla na jednicku, moja torta vsetkym chutila, este som robila pizza kolaciky a chlebicky takze vsetci sa dobre napapkali. 🙂 🙂 Sophi uz spinka, idem pozerat Talentov. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
21. lis 2010

@gina333 - tak v tom máš pravdu,bylo mi řečeno, že ho prý pomlouvám 😀 😀 😀 Ale on byl vážně ukňouraný, kvůli každý blbosti takřka brečel 😅 😅 😅

prchalka
autor
21. lis 2010

U nás se poo spalo teda 2h a probuzení s bobšem a bulením samozřejmě.
A další chuťovka - kdybyste viděly ty chrchle, co jsme vydolovali včera a dnes... Ale i z těch mám radost, pak v noci nehorázně chrblá 🙄
Tak dobrou.. 😀 😔

gina333
22. lis 2010

dobre rano 🙂

Vecer sa zobudila asi hodinu po uspani 😒 suseda nad nasou spalnou asi stahovala nabytok lebo taky rachot robila. Ale nastastie zaspinkala, po polnoci sla k nam a vstavala so mnou o 6:15. 😉

prchalka
autor
22. lis 2010

Dobré ráno,
u nás je 7 pryč a ještě se spí 😝

hancazivocich
22. lis 2010

Dobré ráno,
u nás noc celkem šla - až na to, že já usnula až po půlnoci ☹ Si připadám jak Prchalka - když můžu spát, tak nespím, když dítě řádí, tak bych spala... Malá ještě spí, tatínek jel pracovně do Krkonoš pak do Děčína, tak jsem zvědavá.. Měl tam být v kuse dva týdny, ale zatím to vypadá, že nebude.. Tak uvidíme.
Včera návštěva u tchánovců - no, May by řekl, že vzduch byl cítit válečnými barvami a protivníci si hleděli vyčkávavě z očí do očí 😀 😀 😀 Dusno bylo - páč já vím a ona taky. Nejhorší je, že příští víkend tam máme jít znovu - tchán slaví narozky.. Prej hned na oběd. Díkybohu za odpolední spaní našeho roztomiloučkýho dítěte 😀 😅 😅 😅 A stejně to nevydržím - já to prostě fakt nevydržím a bouchnu...Pak Vánoce a naše narozeniny - všichni tři je máme v lednu... No, nechám si předepsat něco na nerv, páč tohleto bez tlumení nedám 😀 😀 😀

@sherry28 - tak mažete jen chvilku - tak uvidíte.. A to vás nikdo nikam neposlal už dřív? Když to má tak moc?

katkabg
22. lis 2010

dobre ranko vam vsetkym...no mi noc dobra vstali sme 7:30...akurat skace po posteli...ideme na nakupy...inak uz nepapame cez noc ale hodne caju pijeme...no lepsie ako kazdu noc zarabat mlieko...a dakujem vsetkym za radi o vianocnom darcekuuuu....no tak najprv 18.12 oslavime katkyne narodeninki a potom teda tie vianoce 😀