Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
22. lis 2010

@javurkovi : tak ja ta teda obdivujem, ze ho nevyberas z postielky, ja Sophi vyberiem stale. 😉 Vyskusaj gel na zuby Mundisal, Calgel atd. alebo cipky Vibrucol, u nas zabrali homeopatika Chamomilla 15CH, ked bolo velmi velmi zle tak som davala Paralen, alebo Nurofen. 😉

jenny2009
22. lis 2010

ahojte, prosim vas my mame skoro vsetky zuby bez jedneho problemu az na stolicky ktore sa prerazavaju teraz.
prosim vas zelene stolice a teploty 38 su sprevodnym javom?
vdaka.

katkabg
22. lis 2010

takze v nedelu nas caka pohreb 😒 @gina333 no si viem predstavit to cajovanie...segrina mala ma nonstop flasu v ustach a chudera celu noc zaraba caj a tak jej aj vizeraju zubky...no my bud cistu vodicku abo cajik...ale to len sem tak podla toho ako jej je teplo...

katkabg
22. lis 2010

@jenny2009 ja som tiez pocula ze vyzsia teplota a riedka stolica su znakom zubkov...ale akej farby to neviem kedze moja mala mavala z UM zalene kako 😠

katkabg
22. lis 2010

@javurkovi ja som davala panadol bebe sirup...ale tak babenky tu mi poradili aj niake cipky...vraj su setrnejsie....a ale nepotesim ta to si len na zaciatku so zubkami 😖 a to kde su 3 roky 😒

katkabg
22. lis 2010

@javurkovi a hlavu hore ...to je len docasneee 🙂

jenny2009
22. lis 2010

@katkabg

DAKUJEM 🙂 VSETKY zuby vysli ze som ani nevedela kedy tak asi ta stolicka da zabrat, aj ked uz s polovice je von, tak neviem zeby az teraz zacala robit sarapatu.

pekny vecer prajem.

anta
22. lis 2010

Tak holčiny, máme tady opět pubertu, dítě to na mě zkouší jako že mě bude bít! Tak musím být dost ostražitá, holt bude mít válku 😝 😝

gina333
22. lis 2010

@anta : len sa nevzdavaj, bude este horsie 😀 😉

Sophi spinka, idem pozriet Cesty domu, dost ma to bavi. 😵 😵

Prajem peknu noc. 😔 😔

anta
22. lis 2010

@gina333 - díky jsi hodná 😀 😀 Koukám taky na Cesty domů 🙂

katkabg
23. lis 2010

@jenny2009 jeeeejo ja som to poplietla to som pisala javurkovim...sak ty uz mas velke babo :D no nevadi stava sa...ale tak drzim palceee 😀

katkabg
23. lis 2010

@jenny2009 ale tobre som to napisala...ja som ale opica :D

gina333
23. lis 2010

dobre rano 🙂

Noc ako obvykle, trocha placu, mrvenia ale pri mne uz po polnoci spinkala pekne. 🙂 Budicek 6:30. 😉

hancazivocich
23. lis 2010

Dobré ránko,

@sherry28 - opravdu se dělá obřízka i u takhle malých a ještě menších - operovali se u nás prťata malinký a kolegyně synátor na tom byl ,,školkovej" - tuším... Ale tam to bylo fakt hodně - opakované záněty a skoro nešlo čůrat. Ale jak říkám - co doktor a kraj, to jinej přístup..

@katzi - taky mít kluka, tak najednou nevím co s tím 😀 😀 Kámoška má zas dva kluky a děsně toužila po tom přebalit si pipinku - tak se do toho minule pustilia 😀 a ta druhá byla tak zvědavá, že si pořídili ještě holčičku - aby měla obojí 😀
@prchalka - bezva, máš doma šikovnou princeznu

Jinak @jenny2009 - teploty a zelená stolice - no, pokud předtím nikdy nebyla, tak pozor - může být i salmonela.. Ale to by bylo hodně kaku denně.. Při UM malá taky měla zelenýho bobka, vlastně ho má dote'd a UM nepije. Teda není zelenej, ale takovej .... No, ta vojenská v tom trošku je, ale asi už to bude kvákoš standartní 😝 😝 A mimořádně smrdutej - identifikovatelnej na metry dopředu - ještě ani pořádně dítě nevidíš, ale už víš 😀 😀

@gina333 - ale já nejsem ten typ, co by si oslavy užíval. U nás se snad nikdy nic neslavilo - naopak jsem byla nadšená, že aspoň k 18 jsem dostala od táty puget.. Né - fakt se oslavy nikdy neprožívaly a asi to byla chyba - jsem z toho strašně nervozní týdny předem. Možná i měsíce. Nechci malou izolovat od ostatních, tudíž se s ní pro klid účastním, ale pro mě je to za trest.. Fakt trpím.. A hlavně to hlídání malý - kafe apod. Je pro mě na bednu. A vzhledem k ,,vykopané" válečné sekeře... Ale já to zas ZAS překousnu a bude líp.. JSem cvaklá - stresuju se kravinama, no.. Já kvůli tomu ani nemůžu pořádně spát - čumím do stropu.

lehna
23. lis 2010

dobré ráno,

my dneska budíček 4.35 😖 😠 , kolem 5,30 asi nějak jsme to zalomili znova,ale v 6.15 už na mě zas koukal. 😖 .
JInak spal celou noc.

hancazivocich
23. lis 2010

Jinak - u nás kromě jednoho napití se taky celkem spalo.. Jo - akorát byl jeden výkřik Tatíí - někdy před půlnocí, ale to bylo ze spaní...
A ani trojky, ani pětky...Kde nic tu nic. Já to tak nějak už i přestávám hlídat. Teda - juknu při řevu do pusy - tam nic... A až tam něco bude, tak to se mnou asi pleskne 😀 Někdy v červenci vylezla poslední 4, od tý doby nic.. 😅 😕

anta
23. lis 2010

Ahoj holčinky, tak tady sněží 😉 Chumelí se, chumelí, padá snížek bílý, škrábeme se v prd... ééé na hlavě, máme dlouhou chvíli 😀 😀 😀

gina333
23. lis 2010

@hancazivocich : ja uz s tymi zubami tiez nestesujem, ved este kazdemu vysli 😀 tak u nas vyjdu neskor. 😉 Nas doma je s detmi osem, plus moja mamina pride obcas, takze my mame take mini oslavy, ale je to fajn. Nieco sa vypije, zasmejeme sa, pospominame si, robime si dalsie plany no proste taka rodinna pohodicka. 🙂 😵

prchalka
autor
23. lis 2010

Dobré ráno,
zase další vlna k zubům...asi ☹
Budíček jako vždy a pak... kašel-dávení, kvílení 😖 Ležel s ní MM a bylo to stále dokola, až jsme se shodli na tom, že zkusíme sirup, tak jsem jí dala Brufen kolem půl 12 (od toho minulého kašle ho máme).
Jestli jsem zabrala tak v 1h a v 5 už jsem jí zase slyšela, tak jsme se vyměnili. Byla chvíli vzhůru a pak zas usnula až do 7 a vstávání s kňouráním a blbou náladou!
Tu já mám taky, jsem zralá sednout do kouta a bulit, už toho mám fakt dost 😠 ☹

lehna
23. lis 2010

@anta -no nekecej, už je to tady. u nás teda jen prší 😝 😀

lehna
23. lis 2010

@hancazivocich - neboj vylezou. nám už teda chybí jen ty dvě pětky nahoře a máme to komplet. v tomhle jsme vás předběhli,jinak jsme doooost za vámi - v mluvení, svlíkání,oblíkání, chození za nočník.

lehna
23. lis 2010

@prchalka - 😢 , bulela bych s tebou. když mě budí v 5 chce se mi řvát každé ráno 😢 . teda vám ty poslední zuby dávají zabrat ☹.

hancazivocich
23. lis 2010

@lehna - děkuji, jako - kdyby to záleželo jen na mě, tak ať tam klidně ještě jsou.. Ale - ty jo, jí to trápí snad měsíce dopředu a ve vlnách. U nás je období Šama - šama botičky, šama papat (jako po nájezdu prasátka na korýtko), šama ťapat, atd... Ad svlíkání - se svlíká i na vycházkách 😠 A nočník - je potvora - přijde s ním dycky, když se to hodí jí. Jinak jí můžu prosit, honit, nic. Když jsem s ní sama, tak to jde, ale když je doma chlap, tak nás musí stíhat kontrolovat oba.. 😀
Je pravda, že svejma hláškama mě občas značně dojímá... Hlavně tou poslední - když proti nám šel Pán a ona se zeptá (na celou ulici) Pán má piňďu? 😠 😠
Nebo Fakt mám oba? (žabáky)...

@gina333 - to musí být krásný - pokud jste na to zvyknutí od malička.. Akorát ...ehm... ty dárky vymejšlet 😔 😅 😝

hancazivocich
23. lis 2010

@anta - Fakt? Teda... U nás tu chumelilo minulý pátek, ale bylo nad nulou, tak to přešlo do deště. Ale čekáme to tu taky. Mně sníh neva, ale jsem dycky na trní kvůli MP - jak jezdí a tak...
Jinak u nás to bude klasika - vysočina, no..
U mě vede sníh - nad těma šílenýma vedrama - pokud si mám nebo můžu vybrat..
Jinak nesnáším ten přechod mezi - to matlání, blátíčko, atd...S kočárkem to byl očistec a vzhledem k tomu, jak Kikouš miluje louže... 😅 😅 Doufám, že máme zimní výbavu komplet.. Pračka pojede na plný obrátky a furt. Teď patlají spz před barákem apod.. 😀

anta
23. lis 2010

No fakt nekecám, chumelí dost. 😉

lehna
23. lis 2010

@hancazivocich - jo to věřím, že by to bylo pro všechny lepší,kdyby ty zuby tam klidně zůstaly a netrápily ty děcka tolik.
podívej jak u Prchalků zas bojují.
U nás to období Šám teda není, sám si vysleče akorát čepici a bundu a svetr,pokud je nazapínání a rozváže boty 🙂.
když ho chcu dát na nočník, chodí občas bez plíny,tak souhlasí, stáhne štrample a když ho posazuju,tak se hned zvedne,že néééé a kravál. a do 5ti minut se počůrá do štramplí.
Hlášky Kikča fakt úžasné, to se vždycky směju 🙂. to Štěpi sice ukecaný je,ale takové hlášky nemá 😀.

anta
23. lis 2010

Tak holčinky, já mám vytřeno, heč 😉 No blázen jsem 😀 😀

anta
23. lis 2010

@hancazivocich - tak to je gut hláška s tím pánem, to Honzík ještě nedělá, ale já si počkám 😀 😀 😀
Dnes mu již od rána kladu na srdce, že nesmí mámě dělat BUM 😉 Zatím jsem tedy na hubu nedostala 😀 😀 😀

lehna
23. lis 2010

@anta - taky musím jít vytřít.
BUM jo? no to znám. už mi 2x tekla z nosu červená, taky mu to pořád kladem na srdce 😒

anta
23. lis 2010

@lehna - tak to musela být kurňa rána, fuj! Smraďoši malí 😀 😀 😀