Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
12. únor 2010

prchalka: my měli jako jediný v porodnici 52cm 😲 a ještě nám bylo řečeno, že je hrozně dlouhej, že tady takovou délku často nemívaj

katzi
12. únor 2010

sherry: u nás se o víkendech když je doma muž taky ječí víc. Áďa vyžaduje 100% jeho pozornosti a běda jak ji nemá 🙂 Jo to je fakt, co dítě to originál 😉

katzi
12. únor 2010

jinak jsem pěkně nas...Po hodině a pů v postýlce řev, já honem honem tam, Aduš do náruče a už to vypadalo nadějně, že se mi povede ji ještě na chvíli zlomit. No a v tom zvonek dole u dveří (asi pošta) a bylo vše v háji 😠 Takže vstáváme, jdem svačit a tradičně ven.

ined77
12. únor 2010

holky,moc děkuji 😵 ...
já vím,že ono je to všude to samé v bledě modrém ☹ .
spánek 1.15,z toho tak 10 minut pláče a kašle ☹ ...nevím,jak to d večera vydržíme...
a navíc máme tatínka celý víkend v práci od rána do večera 😖 .
když se daří tak se daří 😨 .
uvidím jestli se sem ještě dostanu,matýnek mě chce pořád u sebe 😉 ...ale určitě nakuknu
🙂

katzi
12. únor 2010

Ined: nemáte nějaký pohádky na DVD? To u nás zabírá když je nejhůř...Tak ať vám to rychle uteče

ined77
12. únor 2010

katzi 🙂 ..máme,teď jsem mu pustila krtka,ale on to moc nemusí.ho baví nejvíc kouzelná školka,ale už z těch dvou dvd KZ mám osypky 😀 .
chtěla bych ho vzít na chvilku ven provětrat,ale zase do něj nemůžu nic dostat ☹ .a nechci aby byl venku hladový ☹ .tak možná za hodinku 😅 .
moc děkujeme 🙂

prchalka
autor
12. únor 2010

Spaly jsme 1.20!
Došla jsem k názoru, že mám ale fakt šílený vlasy. Jak mi padaly, tak teď mi u hlavy rostou nový, takže ty starý mám dlouhý a ty nový mi z hlavy pár cm trčí nahoru, co s tím?! Taky se mastí, jak už jsme tu rozebíraly, takže fakt velká krása 😝 Nechci chodit ani mezi lidi 😖

ined77
12. únor 2010

holky,tak nakonec jsem do něj dostala 2!!!jogurty.no,jasně ho bolí v krčku,tak nechce nic teplého ☹ .
ven nejdem,má 38,1 a to po nurofenu,co jsem mu dala okolo 12.40 ☹ ...tak to se můžu těšit na pěkný večer 😅 .

prchalko 🙂 ...já to mám s vlasama podobné 😅 ...tak i to u hlavy trčí a neustále podrůstá.s tím ale asi nic neuděláme 😒.navíc mám vclasy dost dlouhé,takže to vypadá celkem blbě,když mám třeba culík 😅.
ale buďme rády,že nějaké vlasy máme 😉 😅

sherry28
12. únor 2010

tak jsem je půl hodiny vypravovala s tátou na sáně 😝 určitě budou za 20 minut zpátky ☹ tak jsme si s MM řikali, že když je v neděli ten Valentýn, tak si v sobotu vyrazíme na dvě hoďky na pivko 🙂 přijede nám dneska děda, chůvák Lukase 😀 , tak kluky zítra pohlídá, snad to vyjde 😖 jdu po nich poklidit ten brajgl, než se 😅 vrátěj

ined77
12. únor 2010

sherry 🙂 ...to je super nápad 😉 .pěkně si to užijte 😵 .
my jsme měli v plánu v úterý odpoledne si zajít sami na pizzu(poprvé 😅 ).malého by chvilku pohlídala babi,ale s tou nemocí...no uvidíme,max to budeme muset odložit 😉 .

lehna 🙂 ...i vám krásný víkend,touto dobou už se pomalu chystáte plavčit 😵 .také si to pěkně užijte 😵 .

momin 🙂 ...ahojky 🙂 .a zoubkům zdar 🙂 .

ined77
12. únor 2010

matova 🙂 ...kdepak jsi dnes celý den??? 😨 😕
my se jdeme koupat,doufám,že brzy usne po dnešním krátkém po o spánku 😅 .
a dál uvidíme... 😨

gina333
12. únor 2010

Baby ahojcek 🙂 🙂

my sme uz konecne dom, dnes same kruzky, navstevy a tak. Prave my pisala kamoska, ze dalsia nasa kamaratka porodila chlapceka. Chudatko trapila sa 12 hodin, upadavala do bezvedomia aj epiduralku jej museli dat. 😒 😒 😒 Ako dobre, ze uz to mam za sebou. 🙂 🙂

Nati drvi pocitac a Sophi jej asistuje, mam aspon kusok klidek. Za chvilu ju idem kupat.

matova, veru kde si cely den, co sa deje????

ined77
12. únor 2010

holky 😢 ,
tak matýnek teplotka 38,4 😢 .teď usnul,ale mléčka dal tak 50ml.
mám strach z noci,nevím co čekat ☹ .
já ty nemoci u malého fakt nemám ráda,mám o něj pořád hrozný strach 😢 .

gina 🙂 ...jééé,další mimi 😵 .ale to si teda kamarádka opravdu ''užila''chuděrka ☹ .maličký je doufám v pořádku 😨 😵 .
pěkný večer a ať obě holčinky brzy usnou 🙂 .

gina333
12. únor 2010

ined: chudako maly, tiez neznasam, ked drobcom sa nieco stane. Drzkajte sa, dufam, ze sa to cim skor polepsi 😉

Chuda kamoska si veru uzila svoje, a to porodila takeho mrnusika mal iba 2900g a 47cm.

lehna
12. únor 2010

u nás už se taky spí, taky uvidíme na jak dlouho.

Ined- my jdeme na bazen až zítra,dnes jsme ještě doma🙂.
chuďátko Maty, snad to v noci bude aspoň o trošku lepší než dnes. ale ta teplotka, bobek malý,dala jsi mu nurofen?

Gina- to si teda kamarádka užila, chuděrka. tak hlavně,že je už v pořádku a malý taky.

manžel přijel z firemní akce v pohodě, opitý naštěstí nebyl. má jediné štěstí 😝 🙂

no já jdu do vany,oholit nožky a tak,aby se mě na bazeně nelekli, pobalit pár věcí a udělat si nehty, mám je už děs běs. dnes má službu k malému, jak se bude budit, manžel,abych na to vše měla klid.

mějte se hezky, snad noc bude o.k.

matova
12. únor 2010

ahojte,
neviem či vás ešte dnes dočítam, máme zas problémy s internetom...
Boli sme celý deň v meste- na úrade a potom u mamy...Noc bola ako vždy,kurát som skúšala nedať cucnúť malému, keď sa zas vnoci prebral po dosť krátkej dobe...naťahovali sme sa asi hod.a pol 🙄 neplakal,len pomrnkávala a statočne sa točil a presúval a nakoniec jasné že vyhral on 😀 ...
Ráno vstával o 6:20, u mamy sa ho nakoniec podarilo uspať o 14h 😒 na hod a pol. ...Doma spí od 19:00.
Zhruba všetko- v obchode čumel na všetko, páčilo samu, kúpili sme domov nejaké knižôčky a jednu opicu do našej domácej ZOO 😀 . idem sa kuknúť čo ste tu dopísali, letmo vidím že u ined malinký teploty 😢
držím prsty nech sa zotaví drobček čím skôr...

ined77
12. únor 2010

gina 🙂 ...moc děkujeme,snad léčky brzy zaberou a bude dobře ☹ 😉 .
to je ale opravdu bobíšek 😵 .a narodil se v termínu?

lehna 🙂 ..aha,tak jsem to popletla,dočítala jsem letecky 😅 .nicméně mé přání vám stále platí 😀 .
dala jsem teď paralenový čípek.mně se zdá,že nurofen matýnkovi zabírá nějak pomalu.odpoledne to trvalo skoro 2h 😕 a před měsícem po tom očko v noci zabral čípek až za hodinu ☹ .no uvidíme 😨 .
tak vidíš,jak máš zodpovědného manžela 😀 .věděl že má službu,tak se nemohl opít přeci 😀 .
neřízni se 😉 😀 .
přejeme klidnou noc 🙂

gina333
12. únor 2010

lehna: no tak vidis akeho mas zlateho muzika 🙂 🙂 Juj, ja mam vzdy skraslovaci den ked ma manzel prist domov, to aby sa ma nezlakol 😀 😀 😀

matova: aj ja chcem vyskusat uspat bez cicky. Lebo ona uz ani odomna nepotiahne nic, len ma cmula. Vzdy si vravim, ze s tym seknem, ale ked jaci ako tur jasne, ze vyhra ona. 😉 😉

Idem ju aj ja dat spat, krasnu nocku kazdemu 🙂 🙂 🙂

ined77
12. únor 2010

já jsem po večerní hygieně a čekám co bude😅 ...

pěkný večer všem a klidnou,dobrou noc 🙂 😔

katzi
12. únor 2010

Tak u nás už se taky chrní. Jsem dnes večer single doma - muž slaví s kamarádama svoje třicetiny a ještě narození jednoho mimčáka. Já bych šla ráda taky, jenže jaksi nemám hlídání 😒

gina: kamarádce velká gratulace, hlavně že to má zdárně za sebou.

ined:jj, ty nemoci jsou na prd. Já jsem taky vždycky vyplašená 😔 Raději šupajdi brzo do postele ať jsi na noc fit 😖 Ale snad to bude nějak v normě.

lehna: užij si zkrášlovačku. Já tohle velký holení a zkrášlování dělám vždycky po MS a cítím se pak jako nový člověk 😉

matova: tak to je super úspěch, že se ti šimonka podařilo u mamky uspat.

matova
12. únor 2010

Tak som to konečne letecky nejak prešla...
nepamätám si asi nič 😀
ined: najmä nech sa chrobáčik čím skôr uzdraví 😲 🙂
prchalka. gratulujem k ďalšiemu overálku 😀vlasy ano, ja to zviažem dozadu a je to 😝 😀. avokádo tak ako píšeš-som na to zvyknutá, dokonca mi pripadá aj slané- ako posolené maslo (a má to dosť tukov- nenasýtených,takže zdravších,no priberá sa aj tak 😉
momin: ahojky, včera som na vás akurát myslela 😉. my sme mali posledný mesiac pekné uspávanie (ako mu vyšli všetky štvorky), ale tento týždeň sa to akosi zkazilo a nejak zas začína byť cez deň neuspateľný 😖
lehna. vám ide dolná trojka???? 😒
gina: presne tak, chceme sa vyspat trochu, tak vždy ustúpime 😝 . Ty dávaš na nádchu Nurofen? neviem či som to nesplietla-ale ak hej, nie je to zbytočné?
hračky ako u vás....všetko a nič poriadne...v poslednej dobe stavebnica-inšpirovali sme sa ined a staviame vežu 😉
sherry: naozaj na tvoju dĺžku úctihodna dĺžka malého 😉
katzi: zdravím,tiež som mám často dilemy- či vlastne nejaký zub rastie či nie-neskutočne sú tie nálady a spania-nespania premenlivé. 😖
všetkým: mm dnes tiež "potešil" ☹ale u nás nie je on ten ktorrý nezvláda situáciu-on práveže všetko zvláda ľavou zadnou- ale z diaľky. a keď začne ešte komentovať čo a akom mám robiť 😒tak expoldujem práve ja 😔

sherry28
12. únor 2010

tak u nás se spí od osmi, dělala jsem ještě tousty Lukas měl chuť 😅 tak aspoň bude zítra snídaně hotová 🙂

ined77:nám vždycky zabral spíš čípek než sirup, mělo by to být rychlejší 😖, naše doktorka řiká, že do 37,7 se nemusí nic podávat, prej se s tím tělo popere samo 😒 a nad 38 už podat lék

matova
12. únor 2010

gina:aj ja gratulujem kamoške 😉
lehna: nohy...moja nočná mora 😖 😎
katzi:ano, ono to už anio nebolo uspanie ale odpadnutie 😢 😀.
A všetko najlepšie manželovi, nech Ti často pomáha 😉

prchalka
autor
12. únor 2010

Tak u nás je víno, snad se to zase nezvrhne 😅
Zítra nebudu, jedem k našim, ale ráno poreferuju, jak bez čípku 😅 MM říkal, že prej ho dával asi ty 3 dny...taky ví prd!! A ten aby se mi na akci neopil.. kdeže. Přijede domů, jde se sprchnout a hajat - odpol třeba ve 2-3h mno..
ined: Ať je mu líp, to je mazec, to je strašný! My vlastně nebyly nemocný takhle nikdy, ve 3m jen trochu rýmu, protože do MM přitáh domů a dostaly jsme to pak obě a teď až k těm zubům zahlenění, a teploty občas k těm očkům a zubům.. jinak nic!
matova: Už jsem dnes chtěla avokádo koupit, ale měli takový mrchy, že to nestálo za to, takže zatím nic.
Jinak kámošky ta první holčička měla asi 4,40kg,to muselo být maso. Klučík teď měl 3,80 aspoň že tak 😅
Tak pá a nikomu nic 😉 tfuj tfuj!!

prchalka
autor
13. únor 2010

Zavírám.... otvírám 😀
Dobré ráno,
u nás noc BEZ čípku celkem srovnatelná s předešlýma nocema 😉 Usnula asi 20.20, první kvikot asi 23.30, to šlo, ale nepodařilo se mi jí už uspat v postýlce, takže za 5 min. začala znova. Vzala jsem jí k sobě a tam chrupkala až do 5h s nandáním dudlíku ve 3 a to jen tak preventivně 😅 Kdyby neměla ucpaný nos, tak bych jí možná zkusila i mlíko nedat, už bylo po 5té hodině, ale takhle jsem se rozhodla přebalit a prošťourat, takže mlíčko bylo a usnula až zase kolem 6h, naštěstí v 7.30 se ozvala a ona dokonce první 🙂
Hezký den všem, my za chvíli vyrážíme za babí a děde 😎

gina333
13. únor 2010

Dobre rano 🙂
prchalka super noc, hadam ste z najhorsieho vonku a udrzite takyto pekny spanok. 😵 😵 Pekny dnik u starkych. 😵 😵

U nas klasika prvy budicek o 22.00 potom 00:30, dalej od 3:00 matala asi do 5:00 kazdu polhodku, furt plakala, mlieko nechcela, len som ju musela hojdat. Od 5-tej spala do 7-mej, no nic moc. 😠 😠

matova Nurofen davam preventivne aby sa jej lepsie spalo, no tuto noc to nezabralo ☹ ☹ ☹ zacnem dnes davat ten Vibrucol, ved uvidim.
Idem si spravit siiiiiiiiilne kafco.

katzi
13. únor 2010

Dobré ránko,

Prchalko: to jsou super zprávy, že je u vás klid i bez čípku.

Gino: no u vás opravdu nic moc. Opravdu zkus Viburcol, u nás je to po něm teď druhou noc řekla bych taky o fous lepší.

Vypadalo to u nás takto: poprvé už v 22.00 (myslím že ji ale vzbudili sousedi), chvíli řvala a já ji chovala.Za chvíli ale usnula znovu, dala jsem ji zpět do postýlky. Tam spala až do 2.00. V ty 2.00 jsem zas chvíli chovala, zas docela rychle usnula a spala do 4h (to jsem ji probudila já, protože jsem popřebovala na záchod a taky jsem pátrala po tatínkovi, který v tu dobu ještě nebyl zpět z oslavy). V ty 4h mlíko a pak spala v kuse do 6.30. Takže na naše poměry fajn 😉

matova
13. únor 2010

fíha, hneď je to poznať že je víkend- kecalky zrazu nie sú kecalky 😀 😀 😀

U nás noc celkom dobrá, (až na to neustále pocuckávanie 🙄 )vidno že zuby zatiaľ stagnujú, aj keď som si myslela že tie očné budú hneď asi sa to pozastavilo...
Vstával o 6:15 a zaspal o 12:15- takže sa mu to zas predlžuje a mali sme sním čo robiť obaja (aj s mm).

prchalka: pekný deň u starkých 😉
gina: noc noč moc teda, radšej ten nurofen nedávaj, fakkt nádcha sa musí vydržať, je to zlé lebo deti sa často kôli hlienom budia ale čo už narobíš 😒 😉
katzi: ja som zabudla čo si písala 😕 😅
ined: ako bojujete????

matova
13. únor 2010

katzi: jjjáj takže noví susedia nie sú ani náhodou ako myšky 😢

ined77
13. únor 2010

ahojky 🙂 ,
takže noc..poměrně to šlo,čekala jsem to horší,akorát matýnek začal plakat už ve 20.30,tak jsem si s ním šla lehnout.takhle brzy jsem v posteli už dlouho nebyla 😅 .a docela i pěkně spinkal.občas po nějaké době se začal vrtkat,ale nic hrozného 🙂 .časový údaj se neodvážím udat,fakt netuším 😅 .v 1.30 se už vrtěl poměrně hodně,tak jsem se rozhodla přebalit a přeměřit...měl sice jen 38,ale čípek jsem mu dala,kdyby to náhodou vyskočilo.tím se nějak víc probral a začal mi skákat po hlavě a pod 😠 .tak jsem zrobila mléčko,sice vypil jen asi 100 ml,ale dobré něco.chvilku se ještě po mně poválel,ale pak usnul.nad ránem už si chvilkama sedal a štěkal 🙄 ,ale pak zase bucnul a chvilku spal a tak až do vstávání 😅 .budík v 6.45 🙂 .
kašelík je řekla bch lepší,ale s jídlem stejné.k obědu měl puding 😔 a tři lžičky pomačkaných brambor.na polévku a masko se ani nepodíval 😒 .no nedá se,však on to dožene 😉 .

prchalka 🙂 ..super noc,ty jo,fakt paráda 😵 .dnes si to užijte 🙂 .
matýnek taky nebývá nějak často nemocný,ale když už,tak to stojí za to.je vidět,že na ty průdušky bude holt trpět.máme to v rodině ☹.

katzi 🙂 ...jj,to jsem fakt šupajdila 😀 .
co tatínek,doufám,že se už našel 😕 😀 a neležel někde jako vyvržený vorvaň 😀 .
noc vidím se taky dala,tak je to fajn 🙂 .

sherry 🙂 ...já dávám zpravidla raději čípky,jen třeba v noci,když ho nechci rozbalovat dám sirup,ale je to boj 😅.
u nás vůbec dopravit nějaké léčky do těla je souboj,ale to má asi po mně 😅 .

gina 🙂 ...jj,raději preventivně ten viburcol,jsou to homeopatika 🙂 .je to i od horečky,od bolesti a na uklidnění třeba při zoubcích. 🙂 .vidíš,teď jsem byla 3x po sobě v lékárně a zapomněla jsem si je objednat 😅.

matova 🙂...už je to zdá se lepší,ačkoliv k úplnému zdraví máme ještě kousek cesty 😅 .a na to avokádo jsem v obchodě zase zapomněla 😨 😔 .jsem hlava dubová 😠 .