Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
12. pro 2010

@lehna : digiramecek sa aj mne paci ale my mame strasne vela fotiek na stenach aj v ramcekoch takze je nam asi zbytocny. 🙂

@hancazivocich : ja teda vodicak mam ale presne koli takym situaciam ja si za volant nesadnem, no c som sragorka. 😉 Snehuliaka vymyslel MM, praveze je to sranda, ved s kym si ho mam postavit ked nie s vlastnym dietatom? 🙂 🙂 🙂

gina333
12. pro 2010

@lehna : digiramecek sa aj mne paci ale my mame strasne vela fotiek na stenach aj v ramcekoch takze je nam asi zbytocny. 🙂

@hancazivocich : ja teda vodicak mam ale presne koli takym situaciam ja si za volant nesadnem, no c som sragorka. 😉 Snehuliaka vymyslel MM, praveze je to sranda, ved s kym si ho mam postavit ked nie s vlastnym dietatom? 🙂 🙂 🙂

hancazivocich
12. pro 2010

@ined77 - to když MP zvoní mobil, tak Kikouš řve - Járdíkuuuu! halooo - mobil! Honem 😅 😕 No taák, Jardooooo - a kluše poslušně i s telefonem za tatínkem... Akorát ehm...tuhle ho poslušně nesla, ale omylem zvedla, takže šéf slyšel, jak volá na MP 😅 😅 😕 😝 😲 😖 😠 A to jsem na něj jménem volala jen jednou - teď volám Tatínku!

@lehna - se ti to směje, viď? 😅 😀 😕 U nás se krade propiska a Keslí se! Všude a pořád... Hlavně Čeltíčka kreslí - protože toho jí kreslí Dědeček, tak chce Čeltíčka dědečka... No, mý nervy - než jsem pochopila, co chce! Ale ten jí teda nejde....
Jo a tuhle mi hlásila kámoška, že se Kikče podařilo ,,krásný R" 😅 😅 😀 No, nevím.... Je to možný - v tomhle věku? Jako náznaky tam jsou, ale... Spíš jí rozumím - těm rádoby slovům, ale jestli říká R, to se říct nedá, ne?

lehna
12. pro 2010

@ined77 - je to koza, a to byla u babi a k nám domů je to 20km od tama. a ona jela ještě domů autem a řídila. tak jsem na ní zítra zvědavá.
jo ten rámeček je fajn, už ho chci dlouho, tak mi ho teda MM letos objednal 🙂

nojo,to je hodin, Pipa už taky bude za chvíli vzhůru.

mějte se hezky, páá

lehna
12. pro 2010

@hancazivocich -já to nemyslím zle,že se směju. Máš doma prostě veselo. Mě se na těch dětech líbí,jak tím svým způsobem prostě ty hlášky řeknou a na to je Kikča fakt expert 🙂
No taky jsem tento týden zaslechla jakoby "R" ,ale nevím zda náhoda nebo je to v tomhle věku možné. no a jak říkal krásně "S" tak teďka místot oho říká "Š" 😕 😅

prchalka
autor
12. pro 2010

Já nestíhám dočítat jen jsem chtěla napsat, že jsme byly celou noc bez dudlu - i usnutí, prostě když si nevzpomene, tak nedám, to je super vlaštovka 😉
Dnes poo zdá se - úplně bez kašle. Mám ji na chůvičce, uspala jsem a musela dolů - byli tady ještě tcháni a zatím je teda klid 😉
@lehna Tak co, už se aspoň snažíte, když vám ten net stávkuje 😀 😀

anta
12. pro 2010

@ined77 - jé u nás se taky pořád sundavají gumy z koleček a pak se děsně divíme, že nám to nejede, ale nevyvádí tedy - naštěstí. Fuj, dneska teda vstal nějak blbě, asi zuby, protože měl i průjem, chudák, no je to s ním prdka 😀 😀
@hancazivocich - Honzík zase říká místo prdelka "prdulka" 😀 😀 😀
To je vymáklý ten fotorámeček 🙂

katkabg
12. pro 2010

Vianocny sobik :D

ined77
12. pro 2010

ach jo....ženská je s dítětem v kuse pořád a tatínek ani ne 1,5 dne a to zdaleka ne sám že, a už teče jako děravý kýblík 😝 😖 ...
no naštěstí jsou na chvilku zase venku, já mám vyžehleno a teď přemýšlím jestli se nepustit do těch perníčků, ale asi spíš půjdu ještě vyklidit ty dvě poslední krabice do komory 😅 .já jsem fakt hrozná, na tom zadku prostě sedět nevydržím 😅 ....

@prchalka 🙂 ...tak to je super s tím dudošem..taky se snažím nepřipomínat, ale bohužel na spánek se vždy shání po svém kukíku 😝 😅 ...no co už 😉 .

@lehna 🙂
@hancazivocich 🙂 ...tak s tím R nevím, ale povést se určitě může 😉 .matýnek říká pěkně třeba S, ale jinak všude strká K, káka, aškobus(autobus), kukík atd. 😅 .

@katkabg 🙂 ...pěkný sobík 😵

@lehna 🙂 ..no snad jí nic nebude, ale takhle si zahrávat..nevím jestli to teda stojí za to 😒 ...teda vím, nestojí 😅 .

@hancazivocich 🙂 ...že jardíku 😀 ...no comment 😀 , je to boží 😀

no nic, jdu se zase hýbat..hlava, zub a tvář pořád bolí ☹ ..tak fakt nevím..jako nebolí to moc, ale je to takové trvalé a hlavně otravné 😒 .
pračku mám narvanou druhou várkou věciček pro kačulku...bych potřebovala fakt tak 2 sušáky 😀 .
jééé a ještě br. kaši mám dělat matýnkovi k večeři 😕 ...aha..tak to abych se opravdu zvedla 😀 .
tak všem pěkný večír a zítra páááá 🙂

anta
12. pro 2010

@ined77 - to mluvíš o mm s těmi nervy, ne? Občas mám taky pocit, že nic nevydrží, je to k naštvání občas, obzvlášť když si ta ženská potřebuje oráchnout 😖

anta
12. pro 2010

Honzík si sám řekl o nočník! Vyrazil mi tedy dech! Huráááááááááá 😀 😀 😀

ined77
12. pro 2010

@anta 🙂 ..ono to bude asi všude stejné 😖 ...škoda mluvit.

teď se vrátili z venku, matýnek totálně promočené boty a punčocháčky 😕 , prý pořád skákal do kaluží a nedal si říct 🙄 .
a to pořád kašle a má rýmu...to abych zase čekala minimálně zhoršení 😒 ...chjo.

no tak už opravdu páááá 🙂

anta
12. pro 2010

@ined77 - achjo ti chlapi, člověk má pocit, že když mají hároše na starosti, že je to ještě horší 😉

prchalka
autor
12. pro 2010

@ined77 Jinak já jsem teda drobounká moc nebyla nikdy, byla jsem buft 😅 😝 Po kom to čorízo asi je... No ale třeba jí to do školy ještě bude 😀

katzi
12. pro 2010

ahojte,

zdravím po víkendu 🙂 U nás bylo tak nějak nákupně (už máme koupený stromeček, i nějaké ty dárky, ufff), jinak klasika dnes u tchýně. MM protivnej, protože byl v pátek i v sobotu večer na akci, taky jsem mu pěkně už od rána šupla dítě, ať si ho užije se vším všudy 😀 Já mám naspáno strašně moc do zásoby, protože Aduš už několikátou noc spí v kuse až do rána, já chodím spát kolem 21.30 a vstáváme v 7h, je to úžasný, bojím bojím kdy to skončí 😕 ☹ Asi už dnes - budeme mít večer premiérovou uspávačku v nové - velké posteli. Tak jsem zvědavá, jak tam bude spát 😕

sherry: chuďátka malý, jsou pořádně zabělění.To je muselo teda hodně svědit 😖 Tak snad už to budete mít za sebou.

prchalko: bezva, že vás zlepšení. Už si to zasloužíte jako sůl. U nás spaní bez dudlu - naprostý sci-fi. Aduš ho miluje, i ve spaní si ho sama automaticky strká po vypadnutí do pusy - jednou to bude boj 😝

ined: teda teda - místo aby sis odfrkla když se ti podaří vylifrovat chlapy ven, tak něco pořád kutíš 🙂 Ale já to chápu - já taky třeba nemůžu jít po obědě lehnout, kdybych měla v dřezu špinavý nádobí od oběda nebo prostě něco nedodělanýho. To už je asi diagnóza 😀 Jo a snad Matýnek nebude nemocný po té čváchačce v kalužích

hancazivoch: Kikča je boží 🙂

anta: šikulka Honzík s nočníkem

katkabg: pěkný sobík 🙂

prchalka
autor
12. pro 2010

Hehe, do školky jsem chtěla napsat 😀 😀

gina333
12. pro 2010

ahojte, ja dnes nestiham, poo sme nakoniec snehuliaka lebo dedko sa podujal ze ju zoberie na sanky. Takze poo sa sankovala, naramne sa jej to pacilo. 🙂 🙂 🙂 My sme boli so svagrinou na nakupoch kupila som svokre rolak a vonavku, dedovi kozemtiku a este mu kupime pulover, MM triko a som mu este vyhliadla sveter ale to sa s nim musim dohodnut aby to siel vyskusat. 😵 😵 Tak som celkom rada, uz chyba len kniha pre Nati a mam pre nu vyhliadnutu velku sperkovnicu, tu kupim zajtra. Stihla som aj zumbu, Sophi spinka tak idem kuk Marca Pola. 😵 😵

@katzi : tak Adeli je uz vo velkej posteli? Urcite sa jej tam bude pacit, drobatko male, tie deti su take malinke ked lezia v tych velkych vankusoch. 🙂

@anta : no super, tvoj haros ako ho volas ty 🙂 je zo dna na den sikovnejsi. 😵 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

katzi
12. pro 2010

gino: dobře jsi pokoupila 😵 Jj, přesně jak píšeš - úplně se v té veliké posteli chudinka ztrácela. Byla jsem z toho jakási naměkko jak jsem ji tam šla už spící kontrolovat 😅 Ale novou postýlku bude mít myslím ráda, chodila si do ní přes den ukládat panenky a plyšáky 🙂

gina333
13. pro 2010

dobre rano 🙂

noc mohla byt dobra keby som sa neprehadzovala ja 😝 Sophi krasne spinkala, no mne sa akosi nedalo spat

prchalka
autor
13. pro 2010

Dobré ráno,
u nás je konečně viditelná změna k lepšímu, tak těm atb začínám věřit 😕
Ovšem s tím dudlem 😖 😖 ... při usínání prej asi 15x "ci poposit dudínek" 😠 takže jsem pro něj šla... !! Po uspání si 2x odkašlala a 3.noc celou v klidu spala. Probrala se v 5 a pak ještě dáchla do 6.45 😉 To je pohádka, to klidné spaní 🙂
Ovšem já už nevím od kdy.. možná dřív, jak od 4h čumím do stropu a nemůžu spát. Asi si zase budu muset něco lupnout 😀
@katzi Tak vy už taky ve velké posteli. Určitě se jí tam bude líbit 🙂 Jo a doufám že s snovým členem rodiny konečně přibudou i nějaké ty fotečky 😀 😀
@ined77 @anta Přesně! Mám pocit úplně stejný jako vy, někdy ti taťkové spíš práci přidělaj a hlavně ty nervy!! 😠
@lehna Jaká bude deskovka?
@katkabg Jééé sobík 😀
@hancazivocich No to R - proč ne, neříkala T-DNKA? 😀 😀 Pak to splývá, že? Ptala jsem se kámošky logo, kdy se dítě naučí souhlásky (to my teda nahrazujeme jinýma písmenkama), ale jen proto, že mě to zajímalo. Myslím, že říkala, že se to vše tvaruje nějak do 4 let. U nás je chobot - šobot atp. ale mouša - už řekne moucha 😀 😀

prchalka
autor
13. pro 2010

Jo a v těch 5 ráno slyším: "Maminkóóó, já ci dudínéééééék" 🙄 🙄 🙄

anta
13. pro 2010

Dobré ranko, holčiny. Dítě dnes hudlalo od půl šesté, pak snad na chvíli usnulo, ale dobrý 😉

anta
13. pro 2010

@prchalka - no já mít trpělivost chlapa, tak dítě už není 🙂

katkabg
13. pro 2010

bre ranko tak u nas bola katastrofalna noc,plna mrvenia ,fnukania a ja neviem z coho a vecer o 21 30 nie a nie zaspat atak to uz som bola mimo,asi dalsi zubok sa prerezaval 😠 iank sa zobudila o 8 00,aspon to mam stastie ze spi dlhsie,inak no nebolo to az tak katastrofalne,len po tych 4 ktrasnych nociach to bolo ako zalev studenou vodou 😝 dakujem za komentare k sobikovi 😀 cakame sniezit ale ten stale nechodi a nechodi.Za tyzden letime na slovensko tak sa tesiiim,drzte pace nech zvladneme vsetko s malinkou :D

gina333
13. pro 2010

@anta : no ku tym chlapom sa radsej ani nevyjadrim, nema to zmysel. 😀

@prchalka : tak to najhorsie uz mate hadam za sebou. 😉

@katkabg : a my tu snehu mame na rozdavanie. 🙂 Pri prerezavani zubkov su veru tie noci najhorsie. 😲 Uz Katuska letela? Ja som mala tiez bobky z lietadla ale prekvapivo to Sophi zvladla dobre. 😵

anta
13. pro 2010

Tak jsme se trošku vyčůrali do záchoda, to jsem ráda. 🙂

hancazivocich
13. pro 2010

Dobré ránko,
noc u nás na pěst - ubulenec, uvrtěnec... Ale dostala nurofen, řekla - děkuji pěkně, ni zač, pinkat..... 😲 A zas to zalomila, ráno se vzbudila se šíleným řevem - vzbudila i tatínka, ktetý zatím dnes nikam nejede..

Všem - též jsem se chtěla zeptat, jestli jsou ti vaši tatínkové občas taky na zabití jako u nás ... Protože dítko protivné, visící na mě, atd..Když se jí zeptám, co chce, krčí ramena a řekne Nevím...
A když mu řeknu, že je to celý dni, tak mi řekne, že je to nedůslednou výchovou 😠 A na tohle že nervy nemá..a zrovna včera jsem toho měla celkem dost a potřebovala jsem aspoň chvíli ,,vypnout". A nic - ještě jí dráždí - to už je na mě nějak moc. Špička špičáku pořád nevylezla -tak nás čeká ještě pár nocí. Přitom je vidět, dáseň napnutá, cítit taky je...

Dudel mínus 200 bodů - podle mě ho má místo kousátka. Pořád ho drbe..

Zapomněla jsem se zmínit, že mám celou nohu modrou (stehno). Večer mi došlo proč. Tuhle jsme od našich jeli trolejem - chytla nás vánice. A ten trolejbusák akorát když se blížil k zastávce a já šahala po malý, tak na to nějak dupnul a trhl - tak celej trolej letěl.. Já držela malou, padl s ní na sedačku a omlátila si nohy. Nějakej mladík mi ji pomáhal jistit, aby mi nevypadla z ruky. To bylo milý....

@prchalka - něco říká moc krásně, ale třeba žirafa je Avafa, slon je sloníček, trolejbus je Tobus atd..

anta
13. pro 2010

@hancazivocich - mm tedy takový blbý kecy o výchově nemá, protože má představu o tom, co to obnáší, ale občas na něm vidím, jak by kluka nejraději zahrabal dva metry pod zem. A to mi štve, protože já musím vydržet všechno a on, když nechce, tak mám kluka zase já, no je takový, že jsem vlastně pořád v práci, no. V sobotu je to většinou pohoda, ale v neděli už vidím, jak moc kluka nechce nebo nevím, jak to říct, ta jeho trpělivost je taková, že v neděli už raději kluka ne. Pak si mám odpočinout, no 😒

anta
13. pro 2010

Honzík teď háže toaleťák do hajzlíku se slovy "zahrabuju čůránku" 😀 😀 😀

gina333
13. pro 2010

@anta , @hancazivocich : tak u nas nastastie s tatikom take problemy nemame. Mozno ze je to tym , ze nie je s nami kazdy den, ale zase teraz je s nami v kuse non stop uz vyse dvoch mesiacov A to Sophi na nom doslova vysi, ja ju mozem iba prebalit a dat jest, hrat sa, obliekat a ine veci okolo nej moze robit iba Tatko. Ked sa ho pytam ci mu to nevadi, tak nie, ze vraj si to uziva. 🙂 🙂

hancazivocich
13. pro 2010

@ined77 - kolo - odrážedlo? A nemáš odkaz? U nás je to tak, že pro ni naši sehnali kolečko, takže to máme jako z krku..
Taky je dobrý, když mají ty kolečka max. nosnost 15kg 😅
Co ten zub? Mně chytly zuby - mám v živé paměti to tepání.. A bolel samozřejmě jinej zub než ten bolavej...

@anta - no, myslíš, že v neděli počítá minuty, kdy bude moct do práce? 😀 😀 No, já ani nevím, jestli to tady můžu napsat, ale... Já si tuhle tak jako trůním, madam přiletí, urve papír, cpe mi ho mezi.... A řve - utřít pip*nu! 😅 😅 😕