Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
19. pro 2010

@gina333 🙂 ..jsi šikulka 🙂 .já už jsem pečení s matýnkem zavrhla...stačily ty perníčky..ruce zasviněné a nejvíc toho ode mě potřeboval 😅 .
tak plánuju poslední pečení na zítra odpoledne, resp. podvečer, až bude doma tatínek 😉 .už bych se na to i vyprdla, ale mám zase nakoupené věci, tak už to nějak zmáknu 😉 .
jen jsem ještě zvědavá co mi poví zítra dr. na kontrole 😕 ..včera večer mi tak často tvrdlo bříško a i pobolívalo 😨 ..no uvidíme, třeba jen kačenka měla hodinu zumby 😀 .

ined77
19. pro 2010

@prchalka 🙂 ...hmmm ale ta bunda je fakt boží 😉 , budeš v ní kóča 😵 .

anta
19. pro 2010

@ined77 - tak to je Matýnek šikulka, že umí zatloukat od útlého dětství 🙂 😉 Včera mě dítě naprosto nechtělo, pořád to bylo "tatínek, tatínek, maminkůůůůůůů neeeeee" jsem myslela, že se zbohním, no vydrželo mu to do večera 😅 😅 A dneska snědl k obídku dva talíře a už mě zase chce, tak se zase cítím jako správná máma, co nedělá chyby 😀 😀 😀

ined77
19. pro 2010

@anta 🙂 ..tak to se mi ještě nestalo, že by mě matýnek nechtěl 😀 (bohužel?) 😀 , to u nás právě pořád všude a se vším maminka....tatínek řekne..půjdeme ven a matýnek kývne a dodá..s maminkou 😀 .ale jako nepláče když někam třeba jdu, to už ne 😉 .
zatloukat, to by mu šlo..on hrozně mlží..když se vykaká do plenky a ptám se ho, kdo mu tam nakakal, řekne káka 😝 .když udělá binec, tak si opět něco vymyslí..že babička nebo děda 😝 ...podle toho kdo je doma a pod. 😀 .
rarach 😠 😀 .
u nás se dnes jedla jen polévka 😖 ...a já to i čekala..dělala jsem včera kuřecí na paprice a omáčky matýnek moc nemusí.ale polévka byla česneková, mléčná a hustá, tak mu to asi stačilo 😉 .měl prý plné bříško 😀 .

lehna
19. pro 2010

ahojky,

dítko spí, jdu na chvíli za váma 🙂

já jsem včera byla na vínko, dala jsem si 2 svařáčky, a 2dcl vínka a ráno se mi těžko vstávalo 😀. ještě,že Pipa spal celou noc,akorát ten budíček zase 5.30, bléé. no vzala jsem si ho k sobě, a ještě asi na hodinku pospal.
dopo jsem jela ještě s taťkou na nákup a do zahradnictví pro jmelí a větve do vázy.

na oběd je br.kaše a karbenátky.

Prchalka-bundy obě supééér, kočky budete obě,jako vždy 😉

@ined77 -se Matýnek se taky krásně rozpovídal a zatlouká, to je jak u nás 😀. a maminka taky musí všecko. maminka musí dělat kakao, maminka si k němu musí sednout než usne, maminak přebalí plínu, maminka prostě všechno. ale jak mě nevidí, nebo jdu k našim nahoru,tak i s tatínkem je spokojený a na maminku si nevzpomene.

prchalka
autor
19. pro 2010

Tak my byly dopolko s ostatníma sousedkama kouknout na tu malou narozenou sousedku, no pidižvík 3.20, to je masakr, že byla čorí taky takhle malá. Nám zhubla v porodce na 3.40 😅
Pak jsme jen přišly domů, naobědvala se a ve 12.30 už chrněla! Já něco vyžehlila a asi půjdem mrknout konečně ven, je tam nad nulou - pokud se rychle vyhrabem, než se vzbudí, nají, vyvztekánkuje 😝 tak bude asi zase mrznout 😅
Děkuju za pochvalu oblečků 😉
Zásadně nepeču, protože zásadně vždycky, když mám ruce mokrý nebo špinavý, tak něco chce a furt 😝

anta
19. pro 2010

@prchalka - já to mám stejně, jakmile se flákám, tak dítě je spokojený, ale nedejbože, když mám upatlaný ruce, tak pořád něco chce, tak už na to prdím 😀 😀 😀

katkabg
19. pro 2010

ja tela pisem tu taky dlhy pribeh a nevymazem to 😠 😠 😠 😠 😠 😀 tak dnes som stahovala katkinu postielku som dala k mojej lebo uz ma nebavi kazdy vecer roztahovat na zem milion vankusov a paplonov,len aby sme boli spolu.Tak dufam uz dojdem na to co to moze byt ze katka sa tak budi v noci aj s plackanim,ci su to teda zubky,vy ste si tym presli ale uz to bolo davno,ale ak si este pametate viete mi poradit?Lebo sa tu stracham ze cim to moze byt ked ona spavala vm poho stale a zrazu 2 tyzdne v noci zle spi,stale sa plieska do dasienok,ani dudlik moc nece,a placka zo sna,tak uz fakt neviem 🙄
@ined77 no tomu ver ze ja uz sa tak tesim ale aspon ze katka neleti prvy krat tak hadam tento krat tiez bude poslucht lebo idem sama snou 😠 😀

anta
19. pro 2010

Holčinky, ráda bych vám poslala PF, ale nemám vaše maily, tak pokud chcete, napište mi do IP vaše mailové adresy, na oplátku vám dám svou i s PF, jestli o to stojíte. Nejsem tedy moc šikovná, ale tak snad by se vám to mohlo líbit 🙂
@katkabg - díky za přátelství 😉 🙂

gina333
19. pro 2010

ahojte 🙂

@anta : poslala som ti IP 🙂

@katkabg drzim palce aby ste to spanie vyriesili, u nas sa usvedcilo spanie so mnou, moc my to nevyhovuje, ale uz som si nato zvykla, nespi nastastie celu noc pri mne, takze sa to da. 😉

lehna: tak svarak aj ja milujem, hlavne ked je tak zima vonku, dobre to cloveka zohreje, rozprudi krv. 🙂 🙂

My sme dnes na obed sli k svokre, dali sme si kavu a kolacik, svokra robila taku studenu torticku. Potom rychlo na nakup a sup sup domov. Uz som ponatierala linecke kolaciky, takze s pecenim koncim. 😵 😵







anta
19. pro 2010

@gina333 - děkuji, již ten výtvor k vám putuje dráty, tak snad na to nesedne cestou holub 😉 🙂 🙂 🙂

gina333
19. pro 2010

@anta : uz som to aj pozrela, je to krasne, velmi pekne dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 a samozrejme ti zelam krasne sviatky. 😵 😵

anta
19. pro 2010

@gina333 🙂 🙂 🙂

gina333
19. pro 2010

Sophi spinka, bala som sa ci nebudem musiet si ku nej lahnut, ale ona sa tak vyslie pred spanim, ze nastastie rychlo zalomi. 🙂 MM my prave robi veceru, 😵 😵 bude tazke odvyknut si od tych dobrot co my pripravuje ked pojde prec. ☹

Pekny vecer prajem. 😔 😔

gina333
20. pro 2010

dobre rano 🙂

Noc uplne pohodova, az na rano, ked uz od 5:30 sa zacala motat a uz nezaspala, takze dnes sme vstavali ako banici. 🙂 😉

lehna
20. pro 2010

dobré ránko,

u nás budíček 5.40. a už pak nespal, hodinku ještě poležel se mnou,ale nespal.
na 9 jdeme k zubařce,tak snad tam nebude moc řvát.

Včera odpo jsme šli k mojí tetě, sotva jsme tam došli, malý se postavil u dveří a řval domů domů, vydržela jsem to půl hodiny,oblíkla jsem ho a šli jsme domů. tak jsem se ho zeptala jestli nepůjdem za Natálkou, tak to jo,že domů ne, že za Natálkou. Tak jsme jeli za Natálkou, a co myslíte, vysleču ho z těch vrstev a on mi řekne -domů. jsem myslela,že omdlím. tak asi 5 minut vymýšlel,že domů. pak se zavřeli do pokoje a hráli si a v 6 jsem ho domů nemohla dostat 😀.

anta
20. pro 2010

Dobré ranko, holčiny, Honzík měl budíček v 5,45 hodin. Noci neřeším, to spinká krásně 😉

katkabg
20. pro 2010

@gina333 mne nedosla ip

katkabg
20. pro 2010

a dobre ranko,noc opat rovnaka s plackanim kazdu hodinu a zase spala ale do 8 30 😀 no a po hodine spania v postielke som opat rozlozila matrace deky a paplony na zem a spalo sa tam 😖

gina333
20. pro 2010

@katkabg : IP, mechapem? 😲

hancazivocich
20. pro 2010

dobré ránko,

@lehna - i u nás se má jít dnes k zubařce - s MP - je to jeho zubařka. K mojí né - tý se bojím i já 😅 😖 😖 😖
Nějak nestíhám - přijdou odečítat topení a padá na mě nějaká deka v tyto dny....

katzi
20. pro 2010

Dobré ráno,

u nás noc hrůza 😖 Včera přes den se mi ji totiž na návštěvě u tchýně nepodařilo uspat, potom v 17h by spát šla, ale to jsem ji už zas nechtěla dát já.Takže v 19h byla totálně přetažená. Vzpomněla jsem si na Matovou, že oni to tak mají se šimonkem často 😝 Fakt v těch sedum byla už úplně nezvladatelná, vůbec se s ní nedalo mluvit, jen řvala 😝 Vytuhla mi ještě v náručí před uložením. No a po tom přetažení ta noc stála za to 😒

katkabg
20. pro 2010

@gina333 aaaaaaale pomylila som saaa 😀 😀

anta
20. pro 2010

Tak jsem měřila dítě a má něco přes 94 cm, to mi udělal radost, že zase vyrostl, výška je tak akorát na pohlavky 😀 😀 😀

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ined77
20. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak noc u nás celkem šla, ale...MM mě měl vzbudit v 5.50...kvůli ko 😉 . a já se vzbudila už dlouhou dobu čuměla do zdi a pořád jsem si tak říkala, kolik že asi je...(musím si pořídit do pokojíčku nějaké světelné hodiny 😅 )..vstát se mi samozřejmě nechtělo, ale za čas mě k tomu dohnal záchod..vylezu z pokojíku a bylo 5.14 😕 .no takže já jsem dnes dobře tak od 4.30 vzhůru 😒 .pak jsem teda ještě na chvilku zalomila, ale to byla opravdu jen chvilka 😝 .
na kontrole a utz vše v pořádku 🙂 ...malá..stále malá 😀 roste přesně tak jak má a vše je o.k. 😵 .je už i hlavičkou dolů 😵 .další kontrolu mám 13.1. a to dostanu už papír na mateřskou 😅 .dostala jsem dnes i nový kufřík..ten co jsem kdysi tak zazdila 😅 , ale sestřička byla moc hodná a dala mi další 🙂 .
no jinak matýnek to s tatínkem v práci zvládl prý poměrně dobře...byl teda jako čuně 🙄 ...kalhoty od jogurtu, tričko od džusíku..no comment 😅 .cestou domů se mi ale šprajcnul na zastávce a ne a ne jít 😠 ...a jelikož tam byla cesta, teda hned dvě a tudíž jsem ho nemohla nechat být, tak chytil dvě na prcku 😝 ...hodin jako u hodináře, mně bylo zle z busu, žízeň jsem měla jako trám a ještě to věčné čurání...znáte 😉 a já tam budu před milostpánem asi klečet a prosit ho aby šel 😠 😀 .ale pak už celkem dobré..ještě se rozhodnul cestou navštívit hřiště, ale protože neměl rukavičky, dlouho mu to přesvědčení nevydrželo a metal za mnou 😝 .doma si aspoň chvilku krásně sám hrál, tak jsem v klidu mohla nachystat oběd atd. a dokonce mi dnes krásně papal i to kuřecí na papr. 🙂 ...bourali jsme totiž u toho autama a koník(mamka) se tomu moooc řehtal 😀 ...
dnes doveze MM domů stromeček 🙂 , já odpoledne uklidím a dopeču to cukroví.kluci doufám půjdou ven 🙂 .
jo a za měsíc jsem přibrala jen 0,5 kg..to asi to stěhování atd.😅 😀 , ale však já to přes vánoce v pohodě doženu 😀 .

@anta 🙂 ...pošlu IP 😉 .
téda, 94 cm? 😕 no já včera lepila konečně zase metr s krtkem, ale matýnek mi u toho jaksi nechce postát 😅 ...ale musím ho také přeměřit 😉 .

@katzi 🙂 ..na matovou myslím čím dál častěji 😅 ...tipla bych že to u nás skončí stejně jako u nich 😅 .
zrovna nad ránem jsem si říkala..kurnik...já se snad fakt už nikdy nevyspím...když spí malý, nespím já, protože si už nevím jak lehnout, až si budu moct lehnout jak je mi libo, tak budu muset zase vstávat k miminku 😝 😀 ....no radši si nic nepředstavovat 😀 .

@gina333 🙂 ...ten návrat do ''starých kolejí'' musí být hrozný, když je člobvěk už zvyklý na přítomnost toho druhého a na vše okolo ☹ .mně fakt kolikrát stačí ten víkend...ta pohodička a nastane pondělí a hned je vše v čudu 😒 a najet zase na vše sama bývá leckdy obtížné 😅 ..teda spíš nechce se 😉 .
ale co člověk nadělá že ☹ .

@katkabg 🙂 ..no ty jo, ještě letět s dítkem sama 😅 ..já teda ještě neletěla,takže bych asi měla co dělat sama se sebou 😀 .
ale vy jste holky zkušené 😉 .
držím palečkyať postýlka vedle tvé zabere 😉.to znám to každodenní chystání a zase sklízení...je to otrava 😒

@lehna 🙂 ..tak vidím, že je to opravdu téměř všude stejné 😅 .
s tím mluvením..ale jo, jde to pomaličku, ale už umí slov hrozně moc.věty ještě teda netvoří, ale dvě slova spojí.a teda ještě některé slova hodně komolí...po jeho 😅 .předvčerejškem začal používat A....a maminka a káka a šárka a filípek 😀 ...je to miloučké, jak se ten prcek snaží komunikovat 😀 😵 .
u zubařky držím palce! 🙂..ty jo, vidíš, já tam musím zavolat a nahlásit novou adresu 😕....aby mohla matýnkovi zase poslat pozvánku na preventivku 😉.aspoň na to člověk nemusí myslet 😉.

@hancazivocich 🙂 ....já nejdřív četla, že na tebe padá deka 😅 😀 ..ale fuj...o vánocích?pryč s ní 🙂 😵 .

gina333
20. pro 2010

@katkabg : to musi byt fak dost zle na zemi spat 😲 😲 😲 😲 prec vlastne nespi Kacenka s vami na posteli?

@anta : Honzik je pekny kus chlapa 😀 😀 😀 to moja Sophi je len tak pidiclovek vedla neho. 😉

@ined77 : tak nech Kacenka rastie krasne nadalej, to je super, ze vsetko tak dobre znasas, uvidis bude to kludne, mile, zlate mimco. 🙂

Sophi este spinka, ja som zatial zabalila Vianocne darceky, na mame toho naozaj neurekom, ale co clovek nekupi pre svoje deti, ze ? 😵 😵 😵 😵

ined77
20. pro 2010

@gina333 🙂 ... děkuji 😵 , kéž by jsi měla pravdu 😀 😵 .
jj, dárečky...taky pořád přemýšlím co ještě ještě matýnkovi 😀 ...bude mít bohatého ježíška..ani si to nezaslouží 😎 😀 ....(ale jo, zaslouží, je to miláček 😉 😵 ..když chce 😝 😀 ).

hancazivocich
20. pro 2010

@ined77 - no, právě - já ty Vánoce nějak.... 😅 😅 Ale přemáhám se - kvůli malý. Dnes je kuře na paprice. U zubařky klasika - v čekárně bugr - jéé, pán - dobýýýý dééén, pišli, paní - dobýýý déénn, píchá se do hrudníčku a říká Kistýnka 😕 Na nějakýho mladíka (asi o chlup staršího jak já) dělala oči - on z ní byl mrtvej - zdravili se asi stokrát a pořád pán sedí, pán kouká, pán haloo, koukej, atd..
Vyšla sestřička a dobýý déén paní... Tak si šplhla. V křesle nic - neotevřela, doktorce řekla Nech to - jako ať toho nechá.. Modlila jsem se, aby neřekla Pokoj!!! Vylila vodu na vyplachování, všichni jsme otvírali jak blbí, ale madam - neci - na medvěda.. Jako ať se koukne do pusy medvědovi. Pak šel MP na křeslo, madam si sedla vedle na točící židli a otvírala způsobně s ním (ale bez doktorky). Pak jim zotrvírala šuflata, byla pochválená a šlo se. Ve dveřích jí říká zubařka - a líbilo se ti tu? Nééé - ale zvířátko si vzala a řekla Ní zač... Ve dveřích se otočila, zamávala na Na schle... V čekárně to samý a prej chvátáme do autíka.... Ten smích slyším ještě teď
Jo, kolo-odr. máme objednáno - přijde v únoru, šlapky na jaře

anta
20. pro 2010

@ined77 - no vidím to skoro na 95 cenťáků, mně se zdálo, že je větší 😀 😀 Pošli IP, budu ráda 🙂