Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
2. led 2011

Dobré ranko, holčiny. Mám za sebou bezva noc. Chytil mě zubák a nemohla jsem z toho vůbec spát, takže jsem spala celých 4,5 hodiny. Už je to ale dobrý a mám kupodivu i veselou náladu a zvládám své povinnosti jako jindy 😉

prchalka
autor
2. led 2011

Tak nakonec doma, ve 13.30 a s brekem, protože zas si vymýšlela a když už mě praštila, tak jsem jí to vrátila 😖

anta
2. led 2011

@prchalka - ajaj, tak to je nějaká špatně naložená, ne? Zjistila jsem, že Honzík zná 54 druhů automobilových značek! 😕 😕 😅

hancazivocich
2. led 2011

dobrý den, něco pro zasmání - včera dávám malý kakaovýho pribiňáka a ona - Mamko, to neci - bláto neci - není dobý 😅 To se nepapá, peci...
Jo a MP včera šloupl na kostičku, tak s ní hodil na zem a ona - Táto - moje kostička, poč házíš? Nomání? Lozbiješ.. Jako jestli je normální - že jí tu kostičku rozbije.. 😅

gina333
2. led 2011

ahojte 🙂

@anta : dufam, ze si uz fit,bolest zubu je otrasna, Novy rok si ti nezacal najlepsie. 😲 😉

@hancazivocich : ta tvoja drzticka ma vzdy pobavi, u vas musi byt stale veselo. 😀

My sme poo boli trocha u baby, trocha ma prechadzke aj v obchode takze celkom fajn den. 🙂 Tie sviatky uleteli ako nic, Nati maju este tyzden prazdniny, takze aspon nemusim skoro rano vstavat. 😵 Sophi spinka, idem k telke.

Prijmenu noc vsetkym. 😔 😔

anta
3. led 2011

Dobré ranko, holčiny. Tak jsem se kráááásně vyspinkala, bolest už je pryč, tak jsem v pohodě 😉
@gina333 - děkuji, jsem v pořádku 🙂

gina333
3. led 2011

dobre rano 🙂

@anta : to je dobre ze si ok. 🙂 🙂

U nas bola pokojna noc, zobudila sa o 6:15, ale nastastie po par minutach si este schrupla do 7:30. 😵

anta
3. led 2011

No nám se Hudlifous Honzulák v poslední době budí už v půl šesté, ale to nevadí 😉

anta
3. led 2011

Honzík si už umí sám dát pastu na zubní kartáček 😉

anta
3. led 2011

Tak bezva den je. Přišlo mi poštou parte, zemřel tatínek mého bývalého přítele, který už je taky skoro 6 let po smrti, tak se mi to nějak celý vybavilo, chodili jsme spolu 10,5 roku, zemřel v 31. letech a teď jeho tatínek v 67. letech 😢 😢 😢

prchalka
autor
3. led 2011

Ahojky,
tady to teda poslední dobou žije 😅 ale aspoň není moc dočítání. Několikrát nakouknu, ale když se nic neděje..
Už asi nebudu moct ani vařit dopol pro ní. Objevila kýbl od Lanzy na to, aby všude dosáhla, takže už šmejdí na baru a i vzadu na plotýnkách, dneska jsem tak vařila jen 3 brambory a měla jsem fakt bobky. Můžu jí 100x říkat, že na to nesmí sahat, fakt neposlouchá, pořád to chtěla foukat a koukat na brambůrky 🙄 🙄 😠 😠
Bojím se, že se jen otočím nebo si něco podám a bude katastrofa na světě. Když jsem je dovařila a odstavila, tak si je z té zadní přitáhla! Nemám na to nervy!
Byly jsme na cvíču a fajn 🙂 Na konci jsem se tam bavila s jednou maminkou o školce, jestli klučinu nebude dávat někam sem, protože už vypadal taky starší, ale už mu byly v listopadu 3, na což podle mě nevypadal a čorí byla stejně velká, spíš větší. No nemůžu soudit podle ní, že 😅 😅 a to jsou vlastně o rok od sebe 😅 😅
@anta No aspoň vidíme, jak jsou ty zuby nepříjemný pro nás, na tož pro prcky ☹ ☹ ☹
Týjo, a že si na tebe vzpomněli, to je taky hezký, i když smutný ☹ A s tím tvým přítelem to zní hrozně, takovou dobu jste spolu byli a.. byl tak mladej - nepředstavitelný ☹ ☹ ☹
Jo a čorí nebyla včera špatně naložená, ale prostě ještě ne zralá na spaní, ale co jsem měla dělat, chtěla jsem po ní aspoň si odpočnout, půl 2 už je dost pokročilá doba na toto 😝

anta
3. led 2011

@prchalka - přítel zemřel před šesti lety, měla jsem pořád kontakt s jeho maminkou a tatínkem, no jo, bléééé to je hnus 😢 😔

katzi
3. led 2011

Ahojte,

máme za sebou už dnes cvíčo, odpol. bych potřebovala trochu porovnat a uklidit ten bordel v bytě 😝 Snad mě Aduš nechá.

@anta : to je smutný s tím bývalým přítelem, takovej mladej chlap 😔 I teď s tím jeho tatínkem. Věřím, že tě to rozhodilo 😔

@prchalka :Adel si taky nosí štokrle ke sporáku a "asistuje" mi u vaření. My máme kolem sporáku takovou zábrnu z Ikei, takže hrnec by si na sebe nestáhla, ale je to na prd - když vařím na krajních plotýnkách, tak je ta zábrana hrozně rozpálená 😒 K těm školkám: taky bych chtěla Adeli od září dát do školky, ale 3 roky jí jsou až 23.9., takže je to asi bez šance, navíc je tu hodně dětí...Taky se poslední dobou bojím, že i kdyby ji přijali, tak že ona to vůbec v tu dobu ještě nezvládne. Je teď pořád na mě, nebo na MM fixovaná, bojí se dětí, je nesamostatná,......

anta
3. led 2011

No bývalý je proto, že umřel, jinak vím, že bych s ním byla doteď. No, teď mám hodnýho manžela a bezva dítě, všichni jsme zdraví a já si toho moc moc vážím 😉

anta
3. led 2011

Tak dítě háže bobek a půjdeme ven, alespoň se mi trošku ty myšlenky srovnají, jako řeknu upřímně, že mě to teda dostalo, ale už je líp. Holčinky moje, to mi ten rok teda začíná. Nejdřív zuby a teď úmrtí, no tak snad nás nepotká něco horšího 😉

prchalka
autor
3. led 2011

@anta Nepůjdete dneska spát, když vstával brzo? I tak to vydrží? 😕 Já jsem jí udolala ve 12.50 a to vstávala asi v 6.15 a ještě dováděla na cvíču.. no nevím nevím, kam to spějeme.. 😖 Už aby bylo venku obstojně a mohly jsme ven na dýl.
Já naprosto vím, jak se cítíš - no a chudák ta máma - má ještě někoho? ☹
Ten můj dávnej nemocnej kamarád půjde asi někdy v lednu na chemo. Nechtěli do toho zasahovat a už prý musí. Nelíbí se mi to vůbec a jen si na něj vzpomenu, tak řvu ☹ ☹ ☹ ☹
@katzi Hmm, já myslela, že čím starší, tím rozumnější dítě a ono to tak neplatí. Až teď to začíná být asi nejnebezpečnější, když dosáhne na plotýnky a na nože, když si přistaví kýbl, otevře si, kde chce.. 😝 Fakt já už chci ven!!!

anta
3. led 2011

@prchalka - my právě chodíme spát ven do kočárku, doma mi zvíře neusne, tak proto jsem psala, že jdeme ven. Spinká přes den - zase a konečně. Jsem za to ráda, i když jsou občas dny, kdy nespí, ale to je teď v zimě málokdy, protože ten studený vzduch ho prostě dostane, i mě, protože taky vždycky venku zívám 😀 😀 😀
Ta máma má ještě jednoho syna, ale ten vcelku stojí za velké ho..., ta jeho manželka nějak nechce, aby se s nima stýkal, takže je to celý na pytel 😒 Ale má dvě vnučky, snad ještě bráchu, ale v Praze je prakticky sama ☹
Ježiš a kolik tomu kamarádovi je? Chudinka malej, to je hrozný 😢 ☹ Fuj, ten rok je fakt děs a to je teprve 3. 😔

prchalka
autor
3. led 2011

@anta Došlo mi to, jak jsem to dopsala, že bude spát v kočáru 😅
Taky jsme byly odpol venku, s odpadem, v krámě, v pekárně a procházkou domů, docela to bylo fajn 😉

prchalka
autor
3. led 2011

Jsem vám ještě nenapsala, co jsme dostaly krásnýho od tatínka k vánocům. Prý máme doma prd na práci, tak jsme dostaly Tamagotchi, ať prej aspoň něco děláme, tak teď se starám ještě o ně.. 😅 😖

gina333
3. led 2011

@anta : boze dievca, az sa my slzy tisli do oci ked som precitala co sa ti stalo. Muselo to byt pre teba strasne, ☹ ☹ ☹ ☹ hlavne, ze mas rodinku, ludi okolo seba ktory ta miluju. 😉

@prchalka : bezva darcek, ti chlapi uz ozaj nevedia cim by nas potesili. 😀

Ja mam jednu spravicku, od zajtra robim ako brigadnicka v New Yorkeri. Budem pracovat 2x do tyzdna po 4 hodinky, vzdy utorky a stvrtky rano od 8:00 - 12:00. 🙂 🙂 Som rada, je to akurat taky cas, ked je Sophi v pohode, spinkat chodieva po 12:00, takze to dufam zvladneme. 😉 Dobre je aj to, ze obchod je hned vedla nasho panelaku v shopping centre, nikam nemusim daleko chodit, len ju zoberiem cez cestu k svokre a hotovo. Nati uz bude tiez v skole, takze by to malo byt v suchu. 😵 Konecne budem medzi ludmi a porozpravam sa aj s niekym inym a pridem na ine myslienky. 😵 😵 Idem k telke, Sophi spinka.

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
3. led 2011

@prchalka - jsi mě s tím tamagochi dostala, nechci být fuj, ale nech to chcípnout a řekni Čorízovi, že došly baterky nebo že je Tamagochi snědl hlady 😀 😀 😀 😀 😀
@gina333 - jů, tak to ti moc přeji a budu držet palečky, ať to vychází dle tvých představ a ke spokojenosti všech 🙂 Holka, kdo z nás to má jednoduché. Pro mě je i po těchto zkušenostech nejhorším trestem smrt vlastního dítěte, i když netvrdím, že jsem si neprošla kdejakými sračkami životního typu, částečně nechtěně, částečně i vlastní blbostí, holt zkušenosti jsou zkušenosti, už to beru sportovněji 😒 . Tak snad jsem si to vybrala 😔

gina333
4. led 2011

dobre rano 🙂

@anta : neboj, uz bude len lepsie . 😉 🙂

Noc sme prezili v pohode, vsatavala so mnou o 6:30, idem jej dat papat a hura do prace. 😵

anta
4. led 2011

Dobré ranko, holčiny 😉
@gina333 - já si to taky myslím, už mě asi hned tak něco neporazí 🙂

prchalka
autor
4. led 2011

Dobré ráno,
noc pro mě nic moc, asi 4x vejskala, takže jsem ráno měla pocit, že noc byla dost krátká 🙄 i když s ní spal MM, ale ten opět nic neslyšel 😲 😖
@gina333 Jůůůůůůů, upřímně ti závidím, ale přeju 🙂 Taky bych si střihla nějakou brigošku, už jen pro tu změnu prostředí 😔 No já leda tak u městských služeb 😅 😅 😅
@anta Neblázni, krmím, uklízím jim.. už jedem druhou generaci 😅 Čorí to nezajímá, to je taková hračka pro mě, když MM není doma a když přijde, tak pro něj. Stará se o to jak o svý 😅 😕

anta
4. led 2011

@prchalka 🙂 🙂 🙂 Tamagochi je jednička, koukám 😀 😀 😀 Jů, mám novinku, Honzík už umí říci Voda, Vodovod a tak, pořád říkal hoda, boda a voda z něj pořád nešla a teď ráno mě překvapil 🙂 🙂 🙂

prchalka
autor
4. led 2011

@anta U nás stále goďa 😀

katzi
4. led 2011

Dobré ránko,

u nás se dnes spalo super - celou noc jsem tam nebyla. Ráno vstala s MM, nechali mě spát až do 7.15 😵 Teď už jede pračka, chystám vaření, uklízím,....ale jaksi se do toho normálního režimu nemůžu dostat. Jako že máme být jen tak samy dvě celý den doma, nebo samy venku...Zvykla jsem si za ty svátky, že to byla pořád nějaká návštěva, pořád se něco dělo. Dlouhodobě by mě ty návštěvy nebavily, ale takhle je to jakýsi nezvyklý 😅

@prchalka : Tamagochi se ještě dělá? 😅 Já jsem myslela, že už to nějak zmizelo ze světa, nebo že se dělá něco jinýho. Každopádně TM je srandista 🙂

@anta : přesně jak píšeš - nejlepší odměnou je pro tebe teď fajn manžel a zdravý dítě, užívej si to.

@gina333 : jéé, to by se mi taky líbilo 😵 Fakt super změna. U mě by to ale ztroskotalo, na tom, že by mi Adeli neměl kdo hlídat 😒 Já jsem svýho času přemýšlela, že bych chodila brigádničit večer až přijde MM z práce do jednoho solárka tady poblíž. Ale pak jsem to vzdala - doma bysme se úplně míjeli.

lehna
4. led 2011

ahojky,

u nás noc taky ok., celá prospaná, ve 4 si přišel za náma do ložnice a že do pokoje spát zpátky nejde. vrtěl se snad do 5, a vstával 6.40h.

@prchalka - kdysi jsem tamagochi taky měla, po pár dnech mě to přestalo bavit 😅 . kámoška s ním musela chodit i do školy, v autobuse jí to pípalo, sranda 😀.

@anta - s tebou si život nezahrával ☹. to je mi taky líto,co se stalo. a přeju ať už je jen líp a ty si užívej svého zlatého manžela a Honzíka 🙂

@gina333 -jéé,to ti závidím. to je super, ať se ti tam líbí 🙂. takovou změnu bych taky brala, ale u nás taky nemá kdo hlídat ☹

kukucka26
4. led 2011

och zavidim vam to spanie ja som v noci vstavala 11 krat ☹ maly je hrozne zly zacicany neviem ci su to zubky ci co

prchalka
autor
4. led 2011

Holky, kde je ined, nevíte? 😕