Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
4. led 2011

@prchalka - tak to vůbec netuším, telefon na ní taky nemám, tak nemůžu sloužit 😕

katzi
4. led 2011

@prchalka taky jsem si říkala, že tu ined na její poměry dlouho nebyla 😕 Je ve 34tt, tak že by třeba už??? 😕 Matýnek byl taky myslím dřív.

anta
4. led 2011

Taky mě napadlo, jestli se nerozsypala už. Po tom, co všechno dělá (pracuje doma) a neposedí, tak mě napadlo, že děťátku se chtělo taky už utíkat 😀 😀

katzi
4. led 2011

@anta : no přesně tak, má pořádnej záhul, je na všechno sama, k tomu to stěhování.... Nepřekvapilo by mě to. Tak hlavně at jsou obě v pořádku s malou.

anta
4. led 2011

Tak snad jo. Taky mi to nedá spát 😉

lehna
4. led 2011

Na INEDjsem taky dneska ráno myslela 😕
Telefon na ní má Sherry 😉

anta
4. led 2011

Dítě se šlo natáhnout do postele, že prý bude spát, haha vylez vtipe, nemůžu, jsem suchej 😀 😀 😀

gina333
4. led 2011

ahojte 🙂

Baby v tej praci bolo fajn, cely cas som davala kody na tovar, nic narocne, presne pre mna. 🙂 Su tam mlade kocky, clovek pride na ine myslienky, netoci sa vsetko stale okolo deti, i ked na Sophi som myslela stale. 😉 A zvladla to s babi bravurne, dokonca aj jedla pekne obed a ked sa pokakal svokra ju mohla prebalit, a to dovoli tiez iba mne. 🙂 🙂 Takze fajn. Dnes ani nevarim, objednali sme si pizzu. 😵 Veru, neviem co je s ined akosi stichla. 😨

lehna
4. led 2011

@gina333 - tak to je super,že se ti tam tak zatím líbí 🙂. a Sophi je moc šikovná,že to tak hezky s babi zvládla i přebalit se nechala 🙂

@anta - tak u nás pro změnu se spát prý nebude. "běž spát" "ne, ťap ťap". si to kluci vyměnili 😀

prchalka
autor
4. led 2011

Doufám, že ined jen "nestíhá" zajít a jsou v pořádku. Matyho jí vyvolávali, ale to bylo kolem 37tt!
U nás se spí, ale s násilím a brekem. Srším blesky, fakt! Já bych jí nenutila spát, jen odpočívat, fakt s námahou zabrala až 13.30, jenže lehnutí si v ní vyvolá jen skákání a metání po posteli, největší akci za celý den, srandičky, což jí samože po té půlhodině unaví, takže už je fakt zralá a mžourá, ale ne a ne lehnout a poslechnout 😒 Až jsem se nas.... odešla na wc, páč jsem potřebovala a v pracovně jí zamkla. Okamžitě stála a řvala hystericky u dveří ☹ Ale pak zalomila.
Jo, jsem fakt hrozná ☹

lehna
4. led 2011

@prchalka - taky doufám, že jen nestíhá,ale to u ní není normální,aby nenakoukla aspoň na chvíli ☹ .
V klidu, u nás se zase spát asi nebude 😠 . zas tak dlouho ráno nespal,aby vydržel až do večera. včera usnul až v půl 3, naštěstí večer taky usnul normálně do 20ti h.

katzi
4. led 2011

@prchalka : nejseš hrozná - je to pro její dobro 😉 Bez spánku by to do večera nedala a bylo by to pro obě daleko víc o nervy.
@gina333 :fakt ot zní super 😵 Navíc se tam možná ještě oblíkneš - v New Yorkeru mají myslím pro zaměstnance nějaký slevy na jejich oblečení.

sherry28
4. led 2011

ahojky 😒
já jen vyřizuji vzkaz od Ined, že leží s Matýnkem v nemocnici, bolelo ho bříško ☹

lehna
4. led 2011

@sherry28 - moc děkujem, chudák Maty ☹

sherry28
4. led 2011

psala mi to včera, ale nemohla jsem dřív, od páteční půlnoci mám 40°C zánět prsu a do toho ještě krize s MM, mám teď těžký období, ale Ined vás pozdravuje 😉 🙂 já tu teď moc nebudu ☹

sherry28
4. led 2011

jo ještě vlastně, že jí zvrací, takže tam jsou na pozorovačce 😢

lehna
4. led 2011

@sherry28 - jejda, božátko i ty. no my taky měli před vánoci krizi s MM ☹ . posílám hodně sil,ať je ti brzy líp. Pošli mi do IP číslo na Ined,prosím...

sherry28
4. led 2011

já ani nevím jak se máte vy, ale doufám, že o 100% líp jak já

jen jsem zaznamenala, že gina má práci, tak super, strašně záleží na kolektivu, potom s dá zvládnout jakékoliv práce a naopak, když je špatnej kolektiv tak nebaví ani vysněná práce

lehna
4. led 2011

@sherry28 - já jsem těhotná, jdu zítra k doktorce.takové vánoční překvápko 🙂

anta
4. led 2011

@prchalka - nejsi hrozná, ber to s nadhledem, tak ať zkusí občas nespat, já mám obavy, že jak jsem nutila Honzu taky chrápat v posteli doma, tak od té doby spát doma v posteli právě nechce, tak abyste taky tak nedopadli 😅 😅
@sherry28 - jů, no tak to jsou teda zprávy, tak Ined moc pozdravuj a že držíme palečky, chudinka Matýnek, posílám vzdušného hubáka, ať se kočičák uzdraví 🙂 A tobě posílám energii, to se dá pochopit, že jsi naprosto vyčerpaná, tak ať je co nejdřív lépe. Ráda bych na Ined telefonek, ale nevím, jestli by chtěla ona. Jsem z diskuze, kde jsme každá rodila tak po 14 dnech až po měsíci a já rodila jako poslední, tak mi holky poslaly tel. čísla a já dělala telefonní ústřednu a hned jsem hlásala, kdo nový se narodil 😀 😀 😀

anta
4. led 2011

@lehna a @sherry28 - jo, ty krizovky s chlapama, to je síla, co? Občas by je člověk zahodil. Včera na mě mm vyrukoval, že má šanci dělat vedoucího oddělení u ní v práci. Mé obavy spočívají v tom, že se bojím, jak by se vracel z práce. Už takhle se vrací k večeru a kdyby měl ten čas ještě prodloužit, no tak to teda nevím. Nejde mi o sebe, ale o Honzíka, protože už tak, a to si přiznejme, ho vidí strašně jakoby málo, prakticky hodinu za den a o víkendu. No kdyby to mělo být ještě míň, tak to bych se vážně snad rozvedla. MM mi oponoval tím, že by dostával o 5.000 Kč víc, ano peníze jsou dobré, ale co jsou oproti času, který může trávit s rodinou. Představa, že Honza bude chodit do školy, já se s ním budu učit, já budu chodit do práce, já budu po večerech vařit, já budu prostě dělat celou domácnost, no tak to je o psychický zhroucení. ☹ ☹ On měl kecy, že mu chci bránit v postupu v práci, ne nechci, nejsem sobec, ale pokud by to bylo na úkor rodiny, tak to tedy proti jsem, to se teda přiznám, že jo. 😒

amandab
4. led 2011

Ahoj...vím , že už tady o zoubkách bylo hodně napsáno,ale já nemám mmontálně čas si celou diskuzi přečíst a opravdu bych potřebovala poradit. Lauře rostou čtyři stoličky najednou a už to trvá několik týdnů, kdy se neustále po pár minutách budí a pláče, mlátí sebou o postýlku a hraboší se jak krtek, na tom by mi nepřišlo nic divného, ale dnes v noci se prvně budila od 11 po 5 minutách a strašně vřískala, měli jsme jí v posteli a ani to nepomáhalo, potom na chvilku stichla a najednou se napřímila a začala řvát jak nikdy,celá sebou škubala až si natrhla pyžámko, vůbec sme jí nemohli udržet ani já ani přitel, úpně se tak divně zkroutila ruce a nožičky, byl to děs, zabralo až mlíčko který jsme jí nanutili. Hodně mě to vyděsilo,ale ráno byla v pořádku, jen je trochu víc okňouraná, mám strach jestli neprodělala nějakej záchvat, ale jelikož jsme z malého města a naše doktorka je k ničemu a je mi jasný, že mi řekne, že to nic neni aťna ní nic nehledám. ☹ tak by mě zajímalo jestli s tím taky některá nemáte jakoukoli zkušenost??
Předem děkuji za odpovědi

sherry28
4. led 2011

@lehna blahopřejiiiiiiiiiii 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

prchalka
autor
4. led 2011

No, radši jsem to nepsala, ale taky jsem se přikláněla k tomu, že je něco jí nebo Matymu. Hlavně, že je v kupě 😉 Ale teda chudák, ve svým statu v nemocnici s malým ☹
Koukám, že krize jsou a budou 😖 ☹
@anta Kdyby aspoň už bylo jarní počasí, taky bych s ní šla do kočáru ven, za pokus by to stálo. Nenásilný a zdravý pohyb 😅 Hele, auto jí ukolíbe klidně v 10 dopol, ale postel, to je děs! Kdybych jezdila, tak se fakt obětuju a aspoň tu půl hodinku bych s ní někde jela, ono jí na odfrknutí stačí fakt málo! Furt ještě mám z toho dneška blbej pocit.
Ono až bude zase běhat venku, tak by uspávání nemuselo být tak hrozný! Jenže jsme zavřený doma 😝

sherry28
4. led 2011

lehna máš to číslo v IP 😉

holky u nás je ta krize vážnější, žádné blbosti, ale nechci to tu rozepisovat .......

sherry28
4. led 2011

@anta přesně to co píšeš, tak tohle já dělám sama a mám tři děti a čekám a kdy se psychicky zhroutím 😕 ale jen tím, že mi ještě MM dodává kapky a perlu za perlou 😠 od října

prchalka
autor
4. led 2011

Kdo budete psát ined, tak moc pozdravujte!! Od všech samo 🙂
To je zase krásný období u všech koukám ☹ ☹
Já mám taky depku.. 😔

gina333
4. led 2011

@sherry28 : moc drzim palce aby sa to s TM urovnalo, chlapi su strasne nechapave a nevdacne tvory, drz sa. 😲

@anta : neboj sa, vsetko zvladnes. Ja som na vsetko uz roky sama, ani my to uz nepride, ze to robim bez pomoci MM, dokonca aj ked je doma ho neobtazujem s nicim ked nemusim. 😉 My zeny mame take zvlastne nadanie, ze sme schopne urobit vela veci naraz to panaom tvorstva nehrozi. 😉 🙂 Obcas si aj ja poplacem, obcas si nakricim na deti, ale da sa to. MM je tiez v zahranici koli peniazom, a z vlastnej skusenosti viem povedat, ze som rada, ze mame viac penazi a nemusime sa hadat. 😵 S detmi ma uzasny vztah, je perfektny otec, baby ho zboznuju a asi to ma byt tak ako to je. 😵 😵

Ked budete volat s ined, tak drzim palce Matymu aby sa rychlo dostali domov z nemocnice. 🙂

anta
4. led 2011

Holčiny, děkuji vám za vzpruhu, je fakt, že mm neví, do čeho by případně lezl, ale ta představa, že by se "flákal" v práci a já to tady dřela pořád sama, by mě tedy vážně moc nenadchla 😒 Když já vám mám pořád pocit, že myslí jen na peníze, pořád všechno děsně přepočítává, mně tohle moc nevoní, protože mám poněkud jinačí hodnoty jako je zdraví, pocházím z rodiny s chudšími poměry a peníze nikdy pro mě nebyly všechno, taky jsem žila z ruky do huby, vím, co je to bída a proto si vážím i toho "trapnýho" zdraví a rozhodně nic na peníze nepřepočítávám 😝 😝 Chápu, že chce, abychom se měli dobře, ano to je fajn, ale chápete snad i moje názory.
@sherry28 - jo to jsou věci a ještě tři děti na krku a vem si, že s chlapama je fakt víc práce než s těmi dětmi, držím moc palečky, ať se nezhroutíš, já mám jen jedno dítě a občas mám pocit, že jsem děsnej debil, kterej akorát maká, ale je fakt, že hubu zase nedržím 😀 😀 😀

katzi
4. led 2011

@sherry28 : kdybys byla v kontaktu s ined, tak že je s Matym taky zdravím a myslím na ně ať už je to dobré. Chudák ined, ta dostává zabrat 😔 A ty taky 😔 Držím moc palce, ať u tebe/ u vás přejde tohle krizový období. Věřím,že musíš mít všeho dost - tři malý děti, problémy s chlapem, zánět prsu.... 😖 😖 😖 Drž se.

@anta : úplně tě chápu 😔 Záleží ale na tom jakou třeba máte situaci s bydlením a tak. Třeba jestli TM myslí do budoucna něco pořizovat. Někdy jim to taky nezávidím - uživení rodiny je z velké části jen na nich. U nás to taky jednou bude tak nějak podobně - muže budeme s dětma vídat chviličku večer a o víkendech, ne-li občas několik dní vůbec ne (služebky a tak). Plánujeme po mojí rodičovské kupovat vlastní bydlení, takže bude muset chudák pracovat hodně abysme to utáhli a na mě bude domácnost a děti 😔 Jinak to v dnešní době nejde 😢

katzi
4. led 2011

@amandab : takovu velkou scénu někdy dřív dělávala Adeli když šla spát hodně unavená a něco ji relativně brzo po usnutí vzbudilo. To byla taky kolikrát k neutišení - ať jsme chovali, nebo dělali cokoli. Pomohlo ji úplně probrat - třeba donést k televizi a pak znovu uspat. Jinak při růstu zoubků nám občas pomáhaly homeopatika Chamomila Vulgaris.