Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
5. led 2011

Spíme od 12.40 ani nevím jak dneska, prostě protifka.
@anta Z ní se mi přitížilo - nervově 🙄 😅
@hancazivocich Ale ona si nechce hrát sama!!!! Furt mě tahá za ruce, když zrovna nic nedělám (když si jako třeba sednu) a když dělám, tak mi stojí za zadkem nebo se plete pod nohy.
Když právě s ní chci vymýšlet (balonky, knížku, stavebnici), začne dělat jiný věci a ingoruje mě. Jó, kéž by si hrála sama, tak jí nechám. Nebo se jen tak válí a láluje - a to já u ní fakt nesnáším.
Poo jsme prohlížely knížku - chtěla jsem aspoň převyprávět ten děj ve zkratce, ukazovat obrázky - né! Asi něco jako vaše mikrosekundy. Bože, mě to vždycky tak vyřídí. Já už nevím, čím jí upoutat, protože v podstatě jí nebaví na delší dobu nic 😖
Před spaním aspoň vrazila ještě dudel do dřezu do hrnce s vodou 🙄
Tak si říkám, proč mi vadilo mallý řvoucí mimino.... Tohle je fakt domluva!!
Mimoto pokaždé večer zápasíme se svlíkáním na koupání, s čištěním zubů - protesty a vzteky! No ono skoro u všeho, i u strojení ven atp..
A ostuda - včera jsme se vypravili autem ke švagrové, je to 2 minuty cesty s tím, že já jsem skočila na 5min do krámu pro pečivo cestou. MM říkám, ať se doma vyčůraj, oblík jí a z auta jí bral počůranou - nechápu!

anta
5. led 2011

@prchalka - to je teda potvůrka, dává ti zabrat, tohle bych tedy dlouho nevydržela a seřvala bych jí normálně a bylo by. Honzík se taky občas půl dne válí a mně to nějak nevadí, když ho taky chvíli nevidím 😀 😀 😀 Nemá tě náhodou tak trošku na háku? Cítí asi, že nejsi ve formě a tak tě dráždí naschvál, no, achjo, to vůbec nevím, co s tím 😕 😕 😕

hancazivocich
5. led 2011

Holky - vám se to dítě prostě fakt válí? Myslím lenoší? 😲 😕 To já teda neznám - mně tu pobíhá n 😝 😝 ěco jako tryskomyš 😅

@prchalka - ona cejtí, že jsi vyšťávená, zkouší, co vydržíš... To znám ... Moc moc dobře...
No, mikrosekundy jsou, když něco děláme spolu - jinak si i kreslí sama (po zdi a po nábytku) - nejradši, já pak čistícím ubrouskem (tím to pouští fakt super) likviduju obrázky dřív, než se přiřítí MP 😝 Pač by jí za to roztrh a mě asi taky.. Jo a pozor - MP vytáhl ze zdi lampu (naivně si chudák myslel, že už ji nebude zajímat) a ona tím volným koncem, co je běžně v el. kreslí po zdí - dělá to fakt příšerný čáry 😠
Eh - uvařit se musí - a to, že mi lozila po lince - přitáhla si židli a hrabala do zakázanejch věcí - udělala dvakrát .. tuším - dostala tak na zadek - když mi hrábla po noži a pak vzala málem záda (já se vyděsila, tak dostala..) Nemůžu všechno uvázat a přitlouct...
Ono - když člověk není ve formě, tak se smrádě přímo předhání ve vymýšlení kravin - mně takhle jednou tak dlouho vyhrabávala polici s knížkama, až žcuhla dolů - krve by se ve mně nedořezal, ale naštěstí jí to minulo (před tím jsem říkala MP, aby vyměnil plastový kolíčky pod poličkama za kovový, vyměnil samo jen ty poškozený, na zbytek se vyprd), dostal čočana jak prase - já se pak neznám, nesnáším, když neudělá, co chci........

anta
5. led 2011

@hancazivocich - no proválí půl dne, ti povím, občas má taky den, kdy lítá jak pitomý, ale to většinou, když je tady MM. Honza po zdi nekreslí, ani po nábytku, ví, že se to nesmí. 😉

anta
5. led 2011

Teď zvíře sedí na koberci a cpe se přesnídávkou a hlásí mi, že se nepokákal (nepocákal)😀 😀 😀 Pěkně uklidil stůl v obýváku a tvářil se u toho teda sakra důležitě 😀 😀

hancazivocich
5. led 2011

@anta - tak to máš doma šikulu!
Já opravdu neznám nějaký nudění se, nebo povalování - člověk musí být furt ve střehu a hlídat - co kde a odkud přiletí... Čekáš ji z obýváku - přiletí z kuchyně a naopak 😅

anta
5. led 2011

@hancazivocich 😀 😀 😀 Je to divoška. Honzík je naštěstí vcelku pohodář, občas mi přijde jako lenoch, ale když ho "vybičuji", tak to se hýbat může 😀 😀 😀 Jo dnes jsem zjistila, že máme zuby komplet vylezlý, včetně těch posledních dvou pětek, ale nechci vás naprdnout, jen mám z toho radost 😀 😀 😀

anta
5. led 2011

Holky, mně to dneska nějak nebaví, nechce se mi vůbec nic dělat, Honzík mě taky nebaví, nějak jste mě těmi depkami dostaly 😀 😀 😀

lehna
5. led 2011

ahojky,

těhu mám teda potvrzené, jsem necelý 5tt(4tt+6), jen to vůbec nevychází s poslední MS, podle které bych měla být minimálně 6tt. ale jinak na ultrazvuku to maličké,ale i srdíčko tam maličko bilo 🙂. za 3týdny mám přijít znovu, vezme i krev.

katzi
5. led 2011

tak čtu, že dnes je nějakej "podařenej" den. Já mám z Adelajdy taky dost 😝 Dnes jsme byly na návštěvě u kamarádky, která má dvě malý holky a to naše dítě si s nima neumí ani chvíli pohrát 😠 To je pořád řev a řev - žádná z nich se k ní nesmí ani přiblížit, hned ječí, že se bojí (přitom jí ty holky naprosto nic nedělají), ohledně hraček ječí: moje, moje,absolutně se neumí o něco podělit. .No prostě já si s kamarádkou vůbec nemám šanci povykládat, pořád jsem v roli, že musím zasahovat 😝 Kdy z toho to dítě vyroste a dostane rozum? 😝 🙂

katzi
5. led 2011

@lehna : moc gratuluju mamino 😵 Já dnes na kontrole taky dobrý, mimčo roste jak má. Jen teda holčičku potvrzenou podruhé nemám, nebyla dobře natočená. Tak uvidíme 🙂

gina333
5. led 2011

ahojte 🙂

citam ze Maty je uz lepsie, dufam, ze budu cim skor doma z nemocnice. 🙂

@lehna : takze gratulujem uz oficialne potvrdenej mamine. 🙂 🙂 🙂 🙂 Zelam ti aby ste boli zdravucky, a hlavne lahke a pohodove tehulkovanie. 😵

@hancazivocich : neboj, aj ty zvladnes bez TM vsetko, my zeny sme na to stavane, co ta nezabije to ta posilni. 🙂 🙂

Ja sa ohladne hrania nemozem na Sophi stazovat, cely den sa motka z izb do izby, hra sa sama, stale si nieco najde na zabavku takze ma moc ani neotravuje, Jasne, ze pride aj za mnou, rada stoji pri mne ked varim, vytiahne si aj ona hrnce, varesky a pomaha my. 😵 😵 😵 Ale vacsinou je v detskej, tam ma svoje kralovstvo a bavi sa. Zajtra ma zas caka praca, trocha zmeny, sa uz tesim. 🙂 🙂 🙂 Teraz papaju veceru, ohriala som zo vcerajska pizzu, to ona ma moc rada, pri Natalke sa vie vzdy poriadne najest. 😉

anta
5. led 2011

@lehna - také gratuluji k potvrzenému těhulkování, super. Užívej si to, jak to půjde a hlavně, ať jste zdraví! A všicí 😀 😀 😀

lehna
5. led 2011

holky díky za gratulace. No snad příště už to bude potvrzeno víc a půjde vše víc vidět 🙂

KATZI- však ona se ještě holka ukáže 🙂, a když ne, budete mít překvápko jako my 😀. vždycky si vzpomeň na mě 😀

anta
5. led 2011

Dítě mě nějak odpoledne rozčilovalo, ale myslím si, že to bylo tím, že jsem na něj taky neměla náladu a tak mě s*al a prý, že maminku nemá rád, mi řeklo! No fuj, plakat se mi chtělo, ale nakonec jsem neplakala, ale vyprdla jsem se na něj a ze zármutku nad tím, jak mě mají všichni rádi, jsem vytřela celý byt 😅 😀 😀 😀

gina333
5. led 2011

@anta : tak ja ked som nas.ata sa my chce vsetko len upratovat nie. 😀

Sophi uz spinka, idem k mojej Nati na pokec. 😵

Prijmeny vecer prajem. 😔 😔

prchalka
autor
6. led 2011

Dobré ránko,
večer u nás na Chocholouška - já nevím, proč si čorí tak ubližuje těma svýma záchvatama. Noc ale super, jedno vzbuzení kolem 23.30 - což zachránil tatínek a pak chrňkala až do 6 a to už jsem rozsvítila, když jsem k ní šla, takže dneska to myslím bude bez velkého násilí! Já teda taky docela spala, probrala jsem se 2minuty před MM vstáváním - dávám si pro něj budíka na mobil.
Zrovna kouká na Snídani a dávají Vlka a zajíce - říká tomu KAKADI (nu pagadi) 😀 😀
@anta Copak ti prováděl chlapec?! Já včera zase slyšela, že jsme hyper ☹
@lehna Gratulka 🙂 Já byla poprvé u dr. nějak 6+3
@katzi Obě stejné, jako vždy! Já se pak ale fakt docela stydím, že je to jen o tom, že se chce mlátit, prát, ale snad do normálu jednou dospějou.. 😕 🙄 😔

prchalka
autor
6. led 2011

@hancazivocich @katzi Vy jste teda mladice obě - aspoň v něčem nejsem poslední 😀 😀

anta
6. led 2011

@prchalka - ale byl na mě protivný a s*al mě, pohoda 😀 😀 😀 Rozebrala jsem počítač a vyčistila jsem ho štětečkem, fuj, ten byl teda jedlý 😉

katzi
6. led 2011

Dobré ráno,

u nás noc taky super, jen 1x o půlnoci - já jsem jí zapomněla dát na noc plínku 😅 A ona chudila brečela, že se jí chtělo čůrat, ale když neměla plínku, tak to nepustila, no zlatíčko 🙂 Ráno v 7h jsem ji musela přemlouvat ať už vstane, nechtělo se jí. Tak jsem zvědavá jak bude probíhat uspávání po o 😒

@prchalka : naše se nepere - díky bohu aspoň to, ale je fakt fest hysterická a ječí jak kdyby ji někdo vraždil 😠 Ona řešení konfliktů s děckama požaduje pořád ode mě, fakt jsem na ni zvědavá jednou ve školce 😖 Jj, jsem třicetiletá mladice 😀

mirka12011
6. led 2011

ahojte kocky az teraz som nasla tuto temu.
chcem sa s Vami poradit je mozne aby 7mesacne dieta malo stolicky? Co Vy nato?

lehna
6. led 2011

ahojky,

u nás noc docela se dala. ale výjmečně brzký budíček, 5.40, sice ležel do 6.30,ale už neusnul. tak snad dneska půjde dřív spát po obědě.

psala včera ještě Ined - že Matýnek i hodně málo pil,tak měl 2dny kapačky, spala s ním na jedné posteli a ještě kapačka, že to bylo žůžo. jsou na izolaci,tak nesmí ani z pokoje ☹. Výsledky na nějaké campilobakterie a podobné potfory ještě nemají,ale už neměl včera kapačku,tak aspoň tak. všechny zdraví.

prchalka
autor
6. led 2011

Já jí rychle uvařila ráno něco k obědu, přebraly jsme čočku 😅 uklidila jsem 2 mrdníky po zemi, byla KŠ, teď Mája a po sváče se možná vypravíme na vzduch!
@katzi To je borka Adeli bez plíny!!!!!!!! 😨 🙂 Taky si říkám, kdy jí jednou zapomenem nandat, ale zatím se to nestalo.
A jak vy 5tky? Nebudeš aktualizovat pas, nějaký posun??
@lehna My dolní taky až na pár milimetrů venku, tak jsme vás dohnaly 😝 🙂 No chudák ined, to musí být "zábava" a ještě ani nemůžou na krok 😝 🙄 Jen aby se z tý nemocnice ještě dostala celá 😖
@mirka12011 Ahoj a to už máte jedničky i dvojky venku a zdá se ti to na stoličky?!?!

katzi
6. led 2011

@prchalka : čučela jsem, že se do té půlnoci nepočůrala 😕 MOžná časem najedem na systém, že koupím nějaký nepromokavý prostěradlo, před spaním ji dám vyčůrat, pak se stejně kolem půlnoci budívá - tak ji šupnu na nočník a pak to třeba už do rána vydrží, když v noci nepije 😕 Ale ještě chvíli tomu dám. Pětky nula bodů 😒 Do porodu to nestihnem 😖

Jinak mi právě pokreslila tisícovku černou propiskou 😠 No jo no, to je tak když matka sedí na netu a nechá na stole peněženku. A to jsem byla spokojená, jak si pěkně hraje 😝 😀

mirka12011
6. led 2011

@prchalka mame vonku my mame zubky od 3mesiaca a vzadu uz ma zubky skoro uplne vzadu na poradni sa opytam nech kukucne co to za zubky my ich mame tolko ze ani neviem kolko nakolko ani nechce ukazat zuby moja mala....aby som ich spocitala vzdy ma kusne a konec.... 😖

prchalka
autor
6. led 2011

@katzi Chachááááá, to si hezky hrála 😅 😅 🙄 😠 Mě to rozesmálo. Takhle mi jednou činčila okousala prachy, ale už nevím, co, asi 200stovku 😅 ale to bylo ještě u našich. Tak to my jsme s těma 5tkama nakonec docela rychlý, spodní už máme a to jsem myslela, že budem fakt poslední 😖
@mirka12011 Vy máte už i 3jky a 4řky venku????!!! Tak to je trochu sci-fi 😅 To tady neznáme 😅 😖 Poslední jsou 5tky a to nám tady roste až po 2.roce 😕

anta
6. led 2011

Tak dítě se válí a odpočívá, hráli jsme fotbal a tak jsem ho trošku zničila 😀 😀

hancazivocich
6. led 2011

@gina333 - mě jen zaráží, že normálně jezdí pryč v 5, přijíždí i v deset večer - kde to jako ještě chce natáhnout? 😅 😅 😕 Zima bývá lepší - brzy se stmívá a ukončují práci dřív... Jinak - jasný, já už zvyklá fakt jsem, ale .... No, víš jak to je - že když to na člověka padne, tak mu to sedí na hřbetě a ne a ne se ho pustit....

@prchalka - ale Mirka psala, že jim zuby rostou od 3. měsíce - tím pátdem má třeba proti naší Kice náskok 7měsíců!!! Kika má venku levý horní špičák, pravý poroste, spodní se probírají k životu a asi dolní levá pětka - trošku v tom mají ty zuby bordel.. Bude za upíra..
Jinak klid - děvče, kdoví - jak to u nás bude - aby Kika nakonec nebyla jedináček - padají tu takový divný názory a slova...Já ho něčím výhledově asi vezmu - fakt....... 😅 😅 😕

Ined je v izolaci? Těpic - tý musí chuděrce hrabošit!! No, normálně bývá výtěr hotový za 72 hodin, pokud tam něco roste, tak i za dýl... Campylobacter je z kuřecího masa, tuším....Teda - ta má nervy, doufám, že z toho předčasně neporodí.. 😖

hancazivocich
6. led 2011

@anta - válí? ... že ty provokuješ? 😀 😀 😀 No, u nás se spí 😀

gina333
6. led 2011

ahojte 🙂

@katzi : teda vy ste iny borci bez tej plienky. 🙂 U nas to stale nehrozi ani cez den, nieto este v noci, kazdy den sa jej snazim dophovorit aby sa pytala ale stale je to marne. 😲

@lehna : chuda Maty, ined si s nim teda uzije, 😢 ja som bola so Sophi v nemocnici iba 2 dni ale bolo to priserne, ta nuda, clovek si nema s kym prehodit ani slovo. 😒 Tak ju aspon od nas pozdrav. 😉

U nas noc zase uknucana, vstavala o 6:40, isli sme k babi, ja do prace. Zaspala iba o 13:45, bola uplne roztatarena, zaspala s placom, tak som zvedava dokedy bude spinkat. 😖