Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
15. únor 2010

ahoj holky
gina333: buď ráda, že nemáš cumel, aspoň, víš, že se ti nevzbudí proto, že by vypadnul 😉 my neměli nikdy ani u jednoho kluka 🙂

veronika.h.: u nás to bylo taky tak, ono se to časem urovná 😉pokud máš někoho, kdo může nějak pomoc(třeba povozit v kočárku, aby sis mohla zatím lehnout)tak ho zaúkoluj 😉

ined77
15. únor 2010

veronika a cikyta 🙂 ...ahojky 🙂 .

jj,není to jednoduché,náš malý takto nespí cca od 4 měsíců,dnes má 17m 😅 .dá se to přežít,musí že nějak...ale je to opravdu někdy hodně náročné ☹ .
mm je také hodně v práci,daleko více než doma a hlídání je u nás téměř nulové.
někdy mám také nervy tzv. v ři.. 😎
první zoubek vylezl malému v 10m,od 4.m slintal a cpal si pěstičku do pusenky a pod....co na to říct 😒 .prdíky máme v podstatě do dnes,ačkoliv je to už hooodně slabý odvar o proti např.ještě před rokem 😅 .
jediná dobrá věc,že si o tom tady máme s kým pokecat 😉 .
takže vás vítám v klubu 🙂 .

veronika 🙂 ..také máme matyáška 😵 .

gina 🙂 ...jo ty jsi myslela čokoládové vajíčka? 🙂 😅

ined77
15. únor 2010

cikyta 🙂 ...jj,asi dospává tu nemoc ☹ .jenom ať spinká a nabírá síly 🙂 .

prchalka 🙂 ...dnes mi to přijde až neuvěřitelné,že už by snad mohlo přijít i jaro 😅 .ale jen ať už je tady,ta zima je už super otravná 😒 .
vždycky jem se na jaro těšila,ale co máme malého tak se těším 10x tolik 😀 .minulý rok už jsem lítala s kočárkem ve 20st.v tílku 😀 .nabíjela jsem se vždycky při dopoledním spánku malého sluníčkem 😀 .sice jsem asipůsobila poněkud zvláštně,ale co by 😉 .

zase jsem všechno zapomněla 😅 😔 ...

jóóóó...lezou nám DOLNÍ!!! 2 😅 ,takže se neztratily 😅 a horní pravá 4 má venku kousek o velikosti cca 3mm 😀 .

veronika.h
15. únor 2010

Ježiš, vy mě strašíte, já doufám, že to každou chvíli přejde 🙂 🙂 🙂 . My jsme taky na dudlíku, takže celou noc nonstop nahazuju dudel 😝 😝 😝

ined77
15. únor 2010

veronika 🙂 ...neeeee,nestrašíme neboj 😀 .
my taky pořád v noci dudlíkujeme,i když teď ho začal zahazovat,ale to bych řekla,že spíš kvůli rýmě,že potřebuje dýchat pusenkou,než že by ho už nechtěl 😅 .
a jak má přes den nějakou plačtivou,tak mu ho občas ještě šupnu 😎 .jo a taky u přebalování,aby nevyváděl...jinak odebírám jak se dá 😉 .
no tak do školy s ním snad nepůjde 😀 .

sherry28
15. únor 2010

veronika.h.:u každého mimča je to jin,é třeba to tvého klučíka přejde brzy 😉 každý mimčo trpí i každého zoubku jinak, hlavně to chce klid, aspoň před malým 😉 nadávej, breč a křič až budeš mimo něj 😉 jinak bude spát ještě hůř, vždycky když jsem chtěla křičet 😕 jsem si řekla, on za to nemůže něco mu je ☹

sherry28
15. únor 2010

jinak já jdu klukům nandat svíčkovou ze včera 😉 a pak jdu uspávat 😔

cikyta
15. únor 2010

Ani mi nemáme cumlík.Nikdy ho nechcela.Do 6 mes.si v noci cmulala prst,no teraz nan zabudla a príde jej super vypytovať miesto pršteka moj cicík ☹

ined77
15. únor 2010

veronika 🙂 ...ještě mě napadlo..to že ti nespí ani přes den taky není dobře.čím víc spí dítko přes den tím lépe,většinou teda i v noci 😉 .
já jsem také musela kočárkovat aby mi malý vůbec spal,za každého počasí...a víš co,i přes tu únavu mě to vždy docela probralo a i jsem si paradoxně odpočinula 😅 .
tím chci říct,že pokud ti v kočárku spí,ta s ním jezdi...nebo třeba dát ho na balkon jestli by tak spal,nebo zahradu 😉 .
pláčeme 😕

prchalka
autor
15. únor 2010

Ahoj nově příchozí.. až se mi z toho udělalo blbě, když vás čtu ☹ ☹ Je mi to líto, každá to tady zažíváme, takže víme svoje. Ale my už 5 nocí teď spíme v klidu (po 5-ti měsících!!!) takže já jsem relativně taky víc v klidu a víc odpočatá - a to je základ! Jak nemá kdo povozit a pohlídat, tak je to hrozně únavný, bez energie.. Před rokem jsem taky chodila s kočárem za každého počasí, ale to nás ještě netrápily zuby! Je to slabá útěcha, ale jednou to přejde 😅 😉 I když mě se tomu taky ještě nechce pořádně věřit, určitě nemáme vyhráno ani my! Teď nám teprv rostou 4řky.. 😖
ined: No to udělal Maty čáru přes rozpočet. Ale to si půjde schrupnout ještě jednou, ne?
gina: Overálek jsem koupila na MMB a ani jsem netušila, jak bude "tlustý" ale možná je to i tím, že nebyl nošený a praný, ty nošené jsou víc slehlejší a tenčí.. No ale fakt, od té noci, co ho má je to tak, jak to je 😉 😉 zatím...
Spíme od 11.45 - vstávaly jsme brzo, takže uspání snadné 😉

katzi
15. únor 2010

ahojte Veronika a Cikyta 🙂

Gino, Cikyto:jak píšete, že mamky, který nekojily to mají v poho, tak ne všechny - třeba zrovna já a Prchalka jsme nekojily a holky se nám taky budí 😒 Takže jen kojením to nebude

Ined: tak Matýnek takto brzo odpadl? Asi opravdu pozůstatky té nemoci. A spodní dvojky s našly? Tak vidíš 🙂 Snad i my je brzo najdem 😉

Veroniko: jj, jak píše Ined jak nespí přes den je noc ještě horší - teda aspoň u nás to tak mám vypozorovaný. Mě Aduš do cca 9 měsíců taky nespala v postýlce - takže u nás postupně spávala 1) na mě v šátku 2) v kočáře uvozená v kuchyni 3) v lehátku uhoupaná u okna až časem 4) usínala bez houpání v lehátku u okna a konečně pak i za 5) v postýlce. Ale dodnes ve dne usne jedině tak, že si do té postýlky lehnu s ní a musíme koukat z okna na strom, kterej je před oknem. Až ji to koukání znaví,tak usne 🙂

stanka9
15. únor 2010

ahojte dievčatá, 🙂
chcela by som sa vás opýtať -či vaši drobci mali počas rastu zúbkov teploty ,ak áno tak prosím aké vysoké a ako dlho trvali.
pýtam sa preto,pretože v jednom časopise čítam,že teploty pri raste zúbkov sú len niečo nad 37.st.a inde zas že môžu byť aj do 39-40 st.C,tak teraz neviem 😒 .a ešte by mazaujímalo,či slintáte,pretože môjmu drobcovi doslova posledné 2 mesiace slinky tečú z pusinky.
ďakujem 🙂

katzi
15. únor 2010

Stanko: tak my teploty neměli, ale slin máme taky moře 🙂

prchalka
autor
15. únor 2010

stanka9: My měly zatím k jedné jedničce a k jedné dvojce teploty. Možná i 38,5 - zrovna nedávno k té poslední dvojce. Nechce se nechat změřit pořádně! Přes den to šlo, večer a v noci hořela ☹ Tak 2 dny to trvalo. A slintání - někdy jí fakt z pusiny teklo a ruce má v puse zavěšený poslední dobou stále - rostou nám 4řky 😖

lehna
15. únor 2010

ahoj holky,

já jen v ryhlosti- dočítat není čas. odpo jdu ke kamarádce, malý teď spí.
noci jsou stále děs. u tchýně bylo celkem fajn, ani noc nebyla lepší. od půl 2 do půl 4 si nevěděl jak lehnout. já šla spát už ve 20.45, jsem byla nějaká hoooodně unavená,navíc bylo pár štamprlí na oslavy, tak mě to asi taky zmohlo.
v bezéně se mu taky nijak moc nelíbilo,jak jsem ho převlíkala,tak mi pak sletěl z přebalováku, v letu jsem ho chytla za nohu a švagrová za ruku. málem jsem omdela,kdyby spadl na kachle přímo na hlavu 😔 .

vidím,že máme další nové tváře 😉
vítejte a nebojte, určitě to bude dobré. my nespíme od Štěpánkového třetého měsíce,pořád se budí a jak lezou zuby,tak to máme ještě horší ☹ , ale pořád doufáme,že to bude už konečně dobré 🙄

prchalka
autor
15. únor 2010

Jo a holky, jak psala katzi, já taky nekojila, fakt jen v porodnici a malá se mi začala budit až v 11 měsících z ničeho nic a každou noc pak to samé, pláč, motanice ☹ Nezměnili jsme absolutně nic, co by jí mohlo rozhodit, naopak jsme pak vymýšleli vše, co by to mohlo způsobovat a postupně vše zlepšovali, ale musely to fakt být klubající se zuby, protože výrazně nepomohlo fakt nic!! Např. všechny dvojky se vyklubaly v průběhu dlouhých 4 měsíců 😝

sherry28
15. únor 2010

stanka9: Lukášek měl při zubech 40,2°C, leželi jsme kvůli tomu v nemocnici, dělali nám všechny vyšetření a pak se zjistio, že zuby ☹ , má malý k těm teplotám ještě něco?My třeba zvraceli a pak se přidal průjem. Ale píšeš, že slintá, tak to na zuby vypadá 😒A jaký má teploty přes den?Taky tak vysoký?Ono není dobrý, aby měl tak vysoký dlouho 😖 teplota je nebezpečná, když je vysoká a trvá dýl, hrozej fibrilní křeče

matova
15. únor 2010

ahojte,
my dnes stále ešte nespíme 🙄 . A pritom ráno vstával o šiestej..obed za nami, mlieko tiež 😒 ...
asi prešvihol svoju dobu, lebo som mala taký pocit, že o 10h bol nejaký už roztržitý.
Asi už bol unavený-ale mne sa to veriť nejak nechcelo, lebo dnešná noc bola fakt luxus- bol hore o 21:30 a potom až okolo 4h, a vsat o 6. ale teraz kedy pojde spať 😕 😠 😒 🙄

a kedy vás dočítam, vidím že po víkende ste sa zas pekne rozkecali 😀

prchalka
autor
15. únor 2010

matova: Týjo, tak to teda Šimon přetahuje 😅 😨 🙄 To my už budeme teď vstávat, spí hodinu a půl.. a štěkají psi zas 🙄 😖

katzi
15. únor 2010

sherry: to je mazec taková teplota u zubů. A u kterých zubů to měl?

matova: no ty brďo, tak to je opravdu luxus noc! Šimonek si asi naspal do zásoby na celý den, že teď spaní bojkotuje 🙂

ined77
15. únor 2010

tak u nás se spinkalo 1.50 🙂 ,už je i po obídku a šmakovalo 😉
zeleninová polévka s bramborem a vejcem a špagety s mrkvičkou a celerem v rajč.om 🙂
plenka taky vydržela 🙂 .

prchalka 🙂 ...jj,čára přes rozpočet,to jsi řekla pěkně 😅 .ale tak co no,nemoc ještě asi doznívá...bála jsem se spíš,že dá 30 minut a šlus,takto i to nevadí 😉 .
spát už nepůjde,to by vycházelo okol 18h a pak bych ho dostala do pelechu snad až o půlnoci 😀 .

ale teda řádí zase o 106 😠 😀

ined77
15. únor 2010

matova 🙂 ...no noc opravdu paráda 😵 .ale teda...že by se přetáhnul ☹ ?
matýnek sice taky spinkal pěkně,ale je docela vzteklinka a protifka 🙄 ...ovšem zase zoubky že...tak čemu se divím 😒 .ale jo,jen ať lezou a lezou,ať je už brzy klid 😉 😅 .

sherry 🙂 ...ta horečka teda u zoubků fakt šílená 😕 😨 ...febrilní křeče zná dobře kamarádka,není co závidět,to je moje noční můra 😢 .nevím co bych dělala 😢 .

stanka 🙂 ..taky moc neporadím,u nás byla vžd max zvýšená teplotka,mlinko nad 38.
už jsem to tu kdysi psala...někde jsem četla,že vysoké horečky můžou provázet dítě po prvním roce života 😨 .
tak to asi možné je.ale pokud by to trvalo déle,třeba 2 dny,zašla bych raději k dr. 😉

veronika.h
15. únor 2010

MY jsme právě vylezli z postele, spal hodinu a půl, to se mi doma jště nestalo🙂 🙂.
Jinak já samozřejmě chodím ven s kočárem, máme psa, takže každý odpolko jsme 2hodiny venku, to tak střídavě pospává a čučí.
Jinak my jsme si prožili hodně těžký začátky, vstup do mateřství jsem po porodu nějak moc nezvládala a dlouho jsem si k Matyáškovi hledala cestu ☹ ☹ ☹ . První 2 měsíce my spal jen venku, v kočáře nebo v manduce, jinak soustavně plakal. Přes den spal 20min, takže naše dny byli o tom, že jsme 30min kojili, 30minut jsme si hrálu, 1,5hod venku a tak pořád dokola, střídavě v manduce a v kočárku. PAk jsem ho na podzim uměla uspat v kočáře doma, když jsem s ním jezdila přes práh. Už jsem fakt doufala, že je tohle za náma a teď mám obavy, aby o nezačalo nanovo (Pozitivum bylo, že jsem po porodu za 2 měsíce zhubla 20kg, nejlepší dietka🙂 🙂)
Jdeme ven, holky, zní to hrozně, ale jsem ráda, že nejsme jediní 😉

sherry28
15. únor 2010

katzi:lezlo mu posledních osm stoliček najednou ☹ byl mu 1 rok a 5 měsíců) 😒

ined77:právě v tý nemocnici byla taky jedna paní s holčičkou, která ty febrilní křeče prodělala a hodilo jí to zpátky na čtyři měsíce a to už byly holčičce skoro dva, učila se znovu jíst a chodit atd. ☹

matova
15. únor 2010

ahojte,konečne spí 😝 🙂 ...tak asi idem dočítať 😀

sherry28
15. únor 2010

veronika.h.:Veru ono těch probdělých nocí ještě bude ☹ zuby, rýma, nemoci, noční čůrání atd. takhle to má každá mamina, ale počkej, až ti poprvé poví: "mami" 🙂 to roztaješ, jak sníh 😀 a hned zapomeneš na všechny probdělý noci 😀 mateřství je zabíračka, to víme každá, ale nese to i spousta krásnejch chvil 😉 a ty nejlepší tě teprve čekaj, užijte si to venku 🙂

ined77
15. únor 2010

sherry 🙂 ...ježiš,to je strašné 😕 😨 .to jsem ani nevěděla,že by se mohlo stát 😕 .teď se toho bojím ještě víc 😢 .
ale jinak máš teda s tím mateřstvím pravdu...jsou dny,kdy si myslím,že už fakt nemůžu a ten můj drobeček za mnou přijde,dá mi hudlánka a já mám najednou sil na rozdávání 😵 .

veronika 🙂 ...to jsi tedy měla opravdu krušný začátek ☹ .toto já neznám...muselo to být opravdu těžké 😢 .
hlavní je,že jste si nakonec k sobě cestu našli,zbytek už spolu zvládnete,uvidíš...ještě se naspíme,až nás ty naše dětičky už nebudou potřebovat.někdy se děsím,že to přijde a nečekaně brzy 😅 .
člověk to vidí kolem sebe,že čím dál mladší děti jsou tak nějak nezávisdlejší,samostatnější 😅 .
a už mě tahá bobek za nohu 😀

katzi
15. únor 2010

Veronika.h: ty začátky jsou na prd ☹ Člověk má navíc rozhašený hormony, je to naráz hrozná změna. Až půjdem do druhýho budem všechny už vědět do čeho jdem 🙂 Čím budou starší, tím to bude jen lepší. No nebo když nebude, budou nám minimálně alespoň spát v noci😀

Sherry: osm stoliček naráz? No fíííha, to musel chudák trpět jako zvíře ☹ O těch křečích jsem slyšela, ale teda netušila jsem, že to může udělat až takovej stav, že se dítě takhle vrátí zpět

Matova: užij si siestu 😉

My půjdem na poštu a klasicky se trochu vyřádit na dětský hřiště, pa pa.

ined77
15. únor 2010

omlouvám se za chyby,mám stížené pracovní podmínky 😀 😎

ined77
15. únor 2010

máme tatínka doma 🙂 ,
tak páááá a krásný zbytek dne 🙂 .