Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
9. led 2011

@gina333 - já tu taky celý den nebyla. Co píšeš, to je otřesný, chudinka Naty, moc vám držíme palečky, no fuj! To ten rok 2011 teda vážně začíná děsně. 😖
Samý jobovky ☹

gina333
9. led 2011

@anta :akosi sa tento rok nezacina dobre, uz len dufat, ze sme zle veci vycerpali aspon na dva roky dopredu 🙄

anta
9. led 2011

@gina333 - je to nějaký na pytel. Ale my jsme holky optimistky a tak doufáme, že se nic hodně zlého nestane 😒 😉

hancazivocich
9. led 2011

@gina333 - chjo, to je mazec - tak hlavně, ať je Nathy v pořádku. Jsem zvědavá, co jí bylo..A hlavně, že budeš mít muže doma - i když se strachem o Nathy se mu moc dobře nepojede

gina333
9. led 2011

Diky za podporu baby, ja verim, ze nic zle to nebude. 😉 MM by uz mal byt okolo 21:30 doma, ostane do stvrtku takze bude to super. 🙂 Sophi uz spinka, idem trocha k telke.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
10. led 2011

Dobré ráno,
my dneska bez problémů (jsem vééélmi překvapená vzhledem k minulé noci), usnula ve 20:45 a spala do 6h 🙂 Zato já zase 6x vzhůru 😝 😖
@hancazivocich No jasně, to moc dobře znám, že nejsou vidět a dělaj paseku (od té doby, co nám vůbec zuby začaly růst to tak je) 😒 Jen by mě prostě víc potěšilo něco viditelnýho nebo hmatatelnýho 😅 🙄 no...
@gina333 Tak snad už bude Naty líp, ještěže vám přijede aspoň taťka 😉 To jsou záhady! U nás taky zvláštní zdravotní problémy, jen to tu ani nepíšu.

gina333
10. led 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : no aj pre mna je to zahada, z nicoho nic ju to chytilo, ved je to este dieta a zrazu toto. 😲

Volala my uz vecer, ze je hladna 🙂 🙂 🙂 a nic ju uz neboli, chudatko moje cely den bola bez jedla 😲 . Pred chvilkou jej robili UTZ, ideme sa pochystat a pojdeme za nou. Dufam, ze domov prideme spolu. 😉 Nati spala dobre, zobudila sa o 6:40.

anta
10. led 2011

Dobré ranko, holčiny. Dnes dítě vstávalo v půl sedmé, tak jsem byla aspoň příjemně překvapená. Včera jsme to s mm zabalili ve 21. hodin a usnula jsem jako když mě do vodky hodí 😀 😀
@gina333 - tak ať je to jen lepší 😉

anta
10. led 2011

Byli jsme venku a přitáhli jsme si domů hov.. z trávy, výborně. Dověděla jsem se tady od jedné maminy, že je tady u nás v Kladně přípravka na školku, že tam můžu být s Honzou max. 3 hodiny a buď můžu být u něj anebo třeba jít do jiné místnosti a nechávat ho samotného s jinými dětmi. O tom jsem přesně uvažovala a myslím, že do toho rozhodně půjdu. Za jednu hodinu se platí 30 Kč. 😉

gina333
10. led 2011

@anta : ta skolka znie super, urcite by som to vyskusala. 🙂

My sme boli za Natalkou, dnes ju este nepustia domov, musi tam zacat jest, a uvidia ako zareaguje zaludok. 😲 Vysledky ma vsetky dobre 😵 zajtra by ju uz mali pustit. MM isiel do obchodu nakupit jej keksiky, jogurty, som zvedava ci nemocnicnu stravu zje. 😝 😉

anta
10. led 2011

@gina333 - neboj, sní, protože bude mít hlad jak polský zájezd (tak to říká náš Honza) a nic jinýho jí nezbyde 😉

prchalka
autor
10. led 2011

Stal se zázrak - my spíme od 12.15 😅 Brzké vstávání a cvíčo jí zdolalo. U oběda už se válela po stole, to se u ní opravdu často nevidí 😨 😉 Ani jsem nedojedla oběd, až teď!

hancazivocich
10. led 2011

@prchalka - jak přesně probíhalo cvičení na nočník - u vás a u anty, teda taky..
Myslím - prostě jsi sundala plínky a zkoušelas to? Já dnes dopo taky, ale bez úspěchu - převleču, nandám druhý a než dojdu do koupelny, tak na mě řve, že to má mokrý, že je pocaná 😒 😠 Mě jen zajímá, jestli - když čůrá takhle - jestli mám vydržet, nebo to odložit? Dělala ti to Čorí taky nebo vydržela dýl? Já klidně budu převlíkat jak de*il, nebo si cvrnkne a pak se docvrnkne do druhých gatí - jako že si myslí, že má plínu?

anta
10. led 2011

@hancazivocich - ahojky, no já prostě ráno oznámím, že nedostane plínku, ale slipáče a že si musí říci. Ptej se dokola, jestli chce čůrat, ona ti to asi ze začátku neřekne a počůrá se, ale chce to klídek, nenadávat, dítě čůrá nevědomě, neuvědomuje si, že se mu chce čůrat a proto dopředu neřekne. Musíš to prostě do ní neustále hudlat 😉 Zkus jí občas na ten nočník posadit např. jednou za půl hodiny? Nevím, to záleží na tom, jak často čůrá, to zjistíš, když právě tu plínku mít nebude 😅 Když jí to několik dní nepůjde, tak to zase odlož a zkus to za týden, odborníci radí tak za měsíc, jenže na to jaksi nemám čas a chci, aby si kluk od těch plínek odvykl. 😝 😀 😀

hancazivocich
10. led 2011

@anta - ona mi právě nočník ignoruje - pořád se ptám - připadám si jak blbec, ale když třeba u toho čteme, hrajeme, tak by tam trůnila dobu..Jo a když má jít spát, tak i z postýlky mi řekne, že chce čůrat - někdy tam něco udělá, jindy už má čůrnuto v plínce... Nevím, jeslti je to i tím, že je takovej divoch a i to blbý posazení na nočník bere jako ztrátu času? Každopádně díky moc za radu!! A na vycházku chodíte s plínkou nebo bez?

anta
10. led 2011

@hancazivocich - na prochajdu chodím ještě s plínkou, ale už chci taky přejít na chození bez plínky, zrovna jsem dneska o tom přemýšlela. Možná jí to na tom nočníku nebaví a nechápe, co se po ní chce, nám to taky trvá, nemysli si, než to Honzovi docvaklo, co se po něm chce, tý vado! 😀 😀 Motivovali jsme ho taky kindervajíčky 🙂

hancazivocich
10. led 2011

@anta - já právě taky přemýšlela o motivaci - ale čokoládu mám od MP zakázanou - že nechce, aby tloustla...

Tak přemýšlím o popelářském autě 😀 😀

anta
10. led 2011

Honza taky ale nejí čokoládu z toho vajíčka,jemu se líbí ty hračky 🙂 . Cože zakázáno kvůli tloustnutí? To je blbost, ne? 🤐

prchalka
autor
10. led 2011

Já jí dávala na nočník od 9m, to tam dělala obojí (velká radost na všech stranách) - samože to byly vychytávky, nic, co by si extra uvědomovala.
Bez plíny jsme začaly v tom parným létě a venku, čůrala kde se dalo a kde jí napadlo i doma. Doteď chodíme ven a mezi lidi, na nákupy s plínou, hlavně protože je zima a vždycky jí má cvrklou, ani neoznámí, že se jí chce.. 🙄
Doma ví, že plínu nemá, tak si říká, po spaní poo jí sundám a zase si říká, ale na cestu autem k tchánům nebo švagrové 5-10 minut připomínám, že plínu nemá, že se nesmí počůrat (minule to šéfoval tatínek a povedlo se jí počůrat do sedačky), že...
Chce to trénovat a vydržet, u nás mi to připadalo, že to uvědomění si trvalo dost dlouho, na to, že je tak velká a chápavá a to myslím jen čurku - kakoš byl s problémama asi půl roku, že... On taky Honzík je o půl roku starší, tak mám pocit, že to docela rychle pochopil, přeci jen Kiki teprv 2 roky budou a je zima, tak to asi chvíli potrvá... 😝 Sama nějak nevím, jak bych to řešila v tomhle období.. 😖 🙄 Ale v létě už budou všichni bez 😅 😀

prchalka
autor
10. led 2011

Jo a ty odměny - za kakoše do wc máme čtvereček bílé čoko 🙂

anta
10. led 2011

@prchalka - neboj, však já taky nejsem moc hrdá, že má ještě občas plenu, jenže klucí jsou takový trošku brzdy 😀 , tak to nehrotím 😉 Jo, když něco šéfuje tatínek, tak to stojí za to, včera mm krmil kluka a spálil mu pusu horkým jídlem až Honza z toho fakt plakal, jsem myslela, že manžu fakt přerazím vejpůl, on mu to fouká, ale byly v tom jídle cibulky a ty když se nerozkrojí, tak jsou nejvíc horké uvnitř, no a já to mm neřekla a dopadlo to málem katastrofálně, fakt mě štve, jak těm chlapům musíme všechno říkat od A až do Ž! Jo, jsem si myslela, že to není třeba nějak extra radit, haha, už mě to nebaví, jak všechno musím vysvětlovat jak malýmu tak velkýmu, mám pocit, že jsou někdy oba na tom rozumem naprosto stejně 😝 😀 😀 😀

anta
10. led 2011

@prchalka - hlavně jsem zjistila, že spoustu věcí nějak nehrotím, nenervuju se, když je kluk na mě protivnej, tak dostane sprdunk a kašlu na to, ale výchovu ani tak neflákám, ale ty nervy jsou už naštěstí pryč, což mě těší 😅 😅

prchalka
autor
10. led 2011

@hancazivocich Taky katzi má čerstvou zkušenost z bezplenkováním a Adeli to pochopila super rychle, chodily hned bez i ven 😕 😨 tak třeba nám to sem napíše 😉 podrobnosti nějak nevím..

gina333
10. led 2011

Ja to odplienkovanie ani nekomentujem, u nas sa stale odmieta aj zachod aj nocnik takze neviem ako dalej. 😲 Kazdy den sa jej pytam, vysvetlujem, no so Sophi nepohne nic. Poo sme boli za Natalkou, uz normalne papa, nic jej nie je, pozera filmy na notebooku, cita si, no oddychuje. 🙂 MM pojde hned rano po nu, dufam, ze ju cim skor pustia, ja budem doo v praci. 😉 Sophi uz spinka, idem si sadnut k telke, MM ohrieva cajik s rumom tak si spravime fajn vecer. 😵 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

katzi
10. led 2011

Ahojte,

já dnes až teďka 😅 Nějak jsme dnes s Adeli měly ospalej den - taky není divu, bylo tady od rána do večera tma 😖 Dopol. Aduš mrčela a vyloženě se těšila po o do postele a já jsem šla s ní. Teď večer jsem byla s kamarádkou na pokec a nějak mě to probralo, teď se mi spát nechce 🙂

@hancazivocich : u nás to bylo s nočníkem tak, že jsem Adélku občas posazovala na nočník od doby co se naučila sedět - cca od 9 měsíců. Ale to bylo spíš jen tak aby se neřeklo a aby si chvíli vyluftovala prcinu 🙂 Kolem toho druhýho roku jsem se jí začala víc ptát jestli nechce čůrat, nebo kakat - Adel nočník začala naprosto ignorovat, nebo řekla bych snad až bojkotovat. Tak jsem si řekla, že to nebudu hrotit a nechám to až teď na jaro. Jednou ráno se mi jí nechtělo dávat hned plínku a ona si zničehonic sama šla sednout na nočník (stojí nám pořád v obýváku na očích) -vyčůrala se. Já jsem ji chválila až do nebes a od té chvíle tam chodila pak už celej den. Takže jsem jí pak už plínku nedávala. Ona teda ale ještě nějakou dobu kakala do kalhotek 😝 🙂 Až po nějaké době se odvážila i ten bobek hodit do nočníku 🙂 A na ven jsme to riskly taky hned bez plínky - na začátek jen kolem baráku, to se mi párkrát počůrala, ale pak už si začala říkat. I od kamarádek vím, že nemá cenu to nějak lámat, že je lepší počkat na ten první impulz, kdy to to dítě chce a pochopí samo.

@gina333 : četla jsem co jste prožily s Natálkou 😖 No hrůza, chudina musela zkusit 😒 Hlavně že už jí nic není.

gina333
11. led 2011

dobre rano 🙂

@katzi : tak vy ste uz za vodou co sa tyka plienok 🙂 🙂 my nocnik tiez mame stale na ociach, aj si nan sadne, ale iba oblecena, nedovoli dat dole nohavice. 😲

Noc sme mali dobru, spinkala krasne, zobudila sa o 6:45. 😵 MM pojde po Natalku, ja do robotky, Sophi k babke a na obed sa vsetci konecne stretneme. 🙂 🙂

anta
11. led 2011

Dobré ranko, holčiny. Tak Honzík výjimečně vstává o něco později, to je krása. Už má slipy, vybral si modré a prostě pleny škrtám a nezájem, chacha. 🙂

hancazivocich
11. led 2011

Dobré ránko, děvčata.
Děkuji všem za rady - u nás proběhl zajímavý večer - madam, když je bez plíny a má 100% dozor, tak se vyčůrá do nočníku - ale tatínek na to nemá nervy (protože musí dítko lítat s holou řiťkou), to je mi jí líto - v tý zimě.. Takže bez plínek zkusíme s tepláčkama - to moc šancí nedávám a na léto lítat uplně bez (pokud to do tý doby neklapne). Ale pozor - večer měla jít spát, nalila do sebe pití a z postýlky na mě řvala každejch 10 minut, že chce čůrat - a fakt tam pokaždý něco udělala. Trvalo to do 22.15 - pak konečně usnula.. Tak snad to u nás taky půjde.. Jako spíš si myslím, že má milion jinejch aktivit, že se jí to nehodí do plánu a radši to pusít - mý nervy...
A druhý horní špičák - je cíttit pod kůží - chvíli jsem si byla skoro jistá, že už vylezl.. Tak bude fakt za upíra... Jo a je ostříhaná ....

prchalka
autor
11. led 2011

Dobré ráno, u nás jedno buzení před 2.hodinou. Pak v 6h a ač se vedle svítilo, opět usnula 😖 🙄 asi si nahrazovala těch asi 50 minut, co jsem u ní byla v noci, tak mi to dneska nevyšlo jí už neuspávat 😅 a vyhrabala se v 6.45, no doufám, že bude poo svolná bez řečí 😕
@gina333 Tak to budete mít hezký den všichni už. Babí je tvoje nebo TM? To máš štěstí, že je tak blízko a může hlídat 😉

glimmer
11. led 2011

my máme to samé s Aničkou, který jsou sice necelé 4 měsíce, takže lezou spodní jedničky, ale už skoro 14 dní nespíme ani přes den ani přes noc, vždy jen tak 2 - 3 hodiny, už jsem z toho zoufalá. Dávám Aničce PANADOL, ale jen ve chvílích kdy to už je nesnesitelný, abychom se oba alespoň trochu prospaly.