Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
13. led 2011

tak přesně jak jsem myslela 😝 ..matýnek je už vzhůru, ale zatím je v pohodě. stejně se musím už jít chystat 😉 .
co se týče cara..já to matýnkovi jednou zkoušela dát, protože se pořád dožadoval mého kafíčka, ale jen si cucnul a nejelo mu to 😉 .na kafe má času dost 😉 .
jinak teda jak prchalka tak hanca...děsné zážitky 😠 😒 😖 .prý turka 😲.... 😔to snad není ani možné 😖
no už víc fakt nestíhám, tak páá a snad už to zítra pofrčí tak jak má 😉 .
kdyby byly jó novinky, tak ještě večer písnu 😉 .
pááá 🙂 ...super, že se všude spinkalo dobře 🙂 ...čím to??? 😕

prchalka
autor
13. led 2011

No u nás se zase vzbudila už po 50ti minutách - nechápu. A jelikož už jsem jí potkala mezi dveřma, tak jsem jí vzala dolů a ještě půl hodinky chrápala na gauči 😅 Co jí tyjo vzbudí? Tak buď se vzbudím, že už nechci spát nebo se nebudím a spím a né že se vzbudím a ještě klimbám 😖 😅
@ined77 Těším se na výsledky KO 😉 Noc jste měli krásnou, to je dobře 🙂
@gina333 I holky se hastroší, právě někdy nepoznáš, kdo je kdo, ale někdy bohužel nezmůžeš nic - viz. švagrové holka - všude zavírací špendlíky, roztrhaný a díratý oblečení, podmalovaný oči, no prostě odraz těch dnešních mladých černých skupin, který ani nevím, jak se jmenujou, viz. Tokio hotel - to je vše, co znám - a to jsou ještě fešáci 😅 😅 😝 😖 Zlatej Brandon Walsh :oD

anta
13. led 2011

Já mám teda dneska náladu, no chudák dítě, ale vypadá, že má snad i pochopení, jsem dneska opravdu děsná matka! Připomínám asi moji sestru Lenku s Valinou, no to je síla 😅 😅 😅 Tfuj tfuj! 🙂 No já to tipuji na PMS, protože mám v úterý dostat, tak prostě vždycky ten týden předtím je opravdu vypráskanej, hormóni si se mnou dělají, co chtějí 😝 😀 😀 😀 Jsem fakt na ránu 😀 😀 😀

gina333
13. led 2011

ined77 : chodim do predajne New Yorkeru 2x do tyzdna po 4 hodinky, je to fajn relax byt niekde inde nie iba doma so Sophi. 😉 Super, ze vysledky mas dobre. 😵

@prchalka : to ano, niektore dievcata sa vedie poriadne zmasakrovat, veru Beverly Hills Forever. 🙂 🙂 🙂

@anta : ty si taky senzitivny tvor??? 🙂 🙂 To ja nastastie nepoznam, na mna vplyva zle iba skarede pocasie. 😲 😉

Tak MM je prec 😒 😒 Sophi sa hra pri Natalke, tak som sa na chvilku dostala na net. Aj vam blbne MK, lebo ja sa sem viem dostat asi na 5x 😲

gina333
13. led 2011

zase som tu posledna ? 🙂 Sophi spinka, Nati boli hrdlo, urcite z tej pos.atej nemocnice nieco pritiahla domov. 😲 😲 😲 Dala som jej Paralen, dufam, ze jej horsie nebude. 😝

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

lehna
14. led 2011

Dobré ránko,

u nás byla noc nějaká divoká zas . slyšela jsem Štěpiho volat 2x,ale nešla jsem tam, pak potřetí bylo 4.30, tak to volal víc,tak jsem tam šla, dostal mlíko,pak usnul a vstával 6.40. ale jsem nějaká přejetá 😒

gina333
14. led 2011

dobre rano 🙂

u nas noc v pohodicke 😉 Sophi dokonca spala do 7:30, 😵 😵 Nati isla do skoly, dufam, ze jej nebude zle, zajtra je weekend tak si to vylezi, doma zostat nemohla, pisu polrocne pisomky tak skolu nemoze vynechat. 😒 Vonku prsi, a je taka tma ako vecer, no krasny den pred nami. 😠

prchalka
autor
14. led 2011

Dobré ráno,
já jsem taky přejetá 😅 budíček 2x a bohužel jsem pokaždé spala jak dřívko, tak mě to naprdlo! K ránu motáky a v 6.10 už jsem si chtěla sednout, protože bolí záda, ale jak jsem se chtěla zvednout a natáhnout se u sebe, postel zavrzala, ona se zvedla a bylo 😝
No a na wc děláme jen kozí bobky, nevím proč ☹
@lehna Prej nešla jsem tam 😀 😀 No to u nás neprojde ani náhodou, jak se ozve, je konec nebo spíš nástup 🙄

gina333
14. led 2011

@prchalka : presne ako u nas, ako Sophi zaveli uz aj letim, staci ked si ju pohladkam, pozrie na mna, usmeje sa spi dalej, ale musim tam ist. 🙂

lehna
14. led 2011

@prchalka - no on třeba volá jen ze spaní,tam vletím a on spí. tak jak slyším,že volá, tak chvilku čekám a když se znova neozve, spím dál 😀. když volá víc za sebou,tak tam jdu, jinak ne 😉

hancazivocich
14. led 2011

Dobré ránko, holčiny,
já taky nereaguju na každé zavolání - to by mi hráblo..Páč jak víte, tak Kikouš je ukecanej... Jo a má oba horní špičáky venku, ale... No - rozčísla mi ukazováček od nehtu - při bližším zkoumání.. Od nehtu až k boku prstu, teklo to neskutečně - vůbec to nešlo zastavit 😠 Na to mi řekla - to bude dobý, to nič!

Jo, odvolala jsem z návštěvy dědu - včera se mi ji snažil vychovávat (malá poplakávala kvůli zoubku, byla mamánke, řekla mu párkrát to svý Pokoj - přitom to už pár dní neříkala, začla až potom, co jí to naši párkrát ze srandy řekli..) A táta jí za to dal včera dvakrát na zadek!! 😠 😠 Tak jsem i trochu naštvaná - teda i celkem dost - podle mě na to neměl právo - nebo měl? Přitom opravdu naše taktika - ignorovat, nepřipomínat - nesla svý ovoce. Já nevím - proč to schválně bojkotují, proč jí učí i sprostý slova, proč...? ☹ 😖

hancazivocich
14. led 2011

@gina333 - děkuji, mě neoperovali, rovnali to brýlema a klapkou

ined77
14. led 2011

ahojky 🙂 ,
tak super noc se neopakovala, ale strašné to taky nebylo 😉 .spíš jsem asi nemohla pořádně spát já 😒 .
MM včera chytla pěkná hoňka, bylo mu pěkně blbě, takže nálada doma večer nic moc...seděl a hekal 😅 ...to jak mi bylo v pondělí jsem raději nepřipomínala 😀 a to jsem se ještě musela postarat o matýnka že 😝 ...no však to znáte 😉 .
tak jsem navařila černý čaj, dala léčky a suchou pletýnku..jako správná žena 😀 .
ráno jsme dnes byli na ko s matýnkem, ještě do zítra dobereme atb a konec 🙂 ...sláva...po těch 8h to podávat je pakárna 😝 .domů jsme dojeli až v 11.15, venku hnusně, prší, ale to asi všude že 😒 .
já chci jaro 😅 .
včera moje ko v pořádku 🙂 ..neotvírám se(kupodivu 😅 ), akorát jsem teda nepřibrala,naopak ještě půl kila shodila 😅.ale žádná tragédie, kačenka prý žádný prcek není 😕.říkala jsem dr. o té nemocnici a té stř. chřipce, tak mi to jen poznačil do průkazky 😉.příště už jdu i na ktg 🙂.dostala jsem papíry do porodnice a pro porodní asistentku a taky k mateřské, tak to půjdu snad hned v pondělí povyřizovat, stejně potřebuji skočit pro novou občanku 😉.
o rizikovce nepadlo ani slovo, ale docela přemýšlím, že bych se i ozvala...čekat doma na porod v podstatě téměř pořád sama s matýnkem, bez auta atd.se fakt nějak bojím 😒 ...tak jsem nějak počítala zase s tou vyvolávačkou no 😅 .příště to téma načnu 😉 .jdu za 14 dní.
no, jinak tady začali zase makat na baráku..sice z přední strany, ale cosi slyšet jde...ale jen ať dělají, hlavně ať je to hotové co nejdříve 😉 .aspoň budu moct zkusit naučit spávat kačku v kočárku na balkoně 😉 .
tak to je od nás asi vše 🙂 .

hancazivocich
14. led 2011

@ined77 - tak to se radši přihlaš včas - s tou vyvolávačkou - ten minulej ti říkal, že musíš rodit dřív? Tak se ozvi - co a jak! I když já se taky neotevírala a stačilo jedno ehm nas*áníčko a šup - Kikouš prokop bazének a už se jelo... 😅 Se stejně divím, že potom všem máš pořád Kačku v garsonce 😔

hancazivocich
14. led 2011

jinak je to trága - poslední dny - se sem dostat - pořád jim to blbne - už mě to celkem štve

ined77
14. led 2011

@anta 🙂 ..na mě tohle taky nějak nikdy moc nepůsobilo..spíš to počasí 😒 , ale holt nikdo nemá pořád jen super náladu..to zase brzy přejde 😉 .

@gina333 🙂 ...tak to je super brigáda 🙂 .je fajn změnit prostředí 😉 .
i pár hodin stačí a člověk se odreaguje 😉 .

@prchalka 🙂 ..jo myslíš styl emo 😀 ...ty jo, no jestli mi takhle někdy přijde domů matýnek, tak mě asi trefí šlak 😀 .
já tu ''vytahanou'' módu taky nějak nechápu..mít rozkrok u kolen, klobouk dolů teda, ale co naděláme 😅 ...taky vzpomínám, jak ze mě taťka kolikrát šílel 😀 , takže projít tím musíme asi všichni z obou stran 😉 .
já se spíš bojím, abych byla kačce dobrou společnicí..já a móda..hmmm..no, moc tomu nedám 😎 ....jsem spíš takový ten ''sportovní typ'' 😅 , ale tak uvidíme 😉 .
to buzení jsem nikdy nechápala..přesně tak...když chci spát tak hergot spím ne 😠 😀 .

@hancazivocich 🙂 ...hmmm, tak to by mě taky naštvalo 😒 ...navíc teda dát na zadek za něco takového mi přijde až fakt přehnané 😕 ...i u nás se osvědčila ignorace 😉 .
jako kikoušek tě tak moc hryznul??? 😕 to je dravec teda 😲 😅 .
ještě jsem se chtěla zeptat... k té operaci očí (dioptrií)...to jsi byla na ní jako teď k narozeninám?
šilhal jako miminko i MM, ono malinko dodneška je to vidět, ale fakt minimálně...já se taky bála aby to neměl matýnek, dokonce jsme kvůli tomu byli už i u očního, protože na některých fotkách jakoby mu očko ujíždělo, ale prý je to jen takové postavení očí, je fakt, že už to přešlo 😉 .ale vzhledem k tomu, že i já mám po operaci očí, byla jsem krátkozraká(levé oko ještě k tomu vrozeně tupozraké 😅) a MM je také, tak matýnka dr. sleduje 😉 .časem si myslím, že se brýlečkám stejně nevyhneme, ale aspoń jsou dnes pěkné obroučky..ne jako za nás 🙄 .

@lehna 🙂 ...taky bych tam nelétala pokaždé, kolikrát ty dítka něco brblají ze spánku 😉 .
jéé, jak já se těším až budu jednou spát sama bez dětí 😀 .ovšem zase nevím co udělám s tím chrápajícím chlapem 😀 ...možná budu v dětském ještě ráda 😉 😀 .

ined77
14. led 2011

@hancazivocich 🙂 ...ne neříkal, ten mě rovnou poslal v 37tt do porodnice na rizikové a tam dr. zhodnotila, že už jsem stejně otevřená a že to vyvolají....teda udělala hamiltona a buď jsem měla začít rodit sama během noci, jinak nástup druhý den ráno v 7h 😉 .mně právě vodu vždycky píchali až těsně před porodem...u matýnka v 9.20 a v 9.45 už byl na světě.tak zase na otvírání je přeci jen ještě čas..jsem spíš ráda, jen ať si tam kačka pěkně ještě hoví, i když popravdě už toho mám tak akorát 😀 .a do toho věčné...matýnku zvedni si ty autíčka...a méééééé 😠 😀 , nechcííííí a pod. 😝 😉 .
dnes mi málem spadl z klína jak jsem mu oblékala bundičku 😀 ...holt už mám to bříško velké no 😀 .
dnes mi koník jede pěkně, ale včera se sem nebylo možné připojit 😖 .

hancazivocich
14. led 2011

@ined77 - fakt mě takhle hryzla - už je to asi po třetí, co mi tekla krev - dycky, když to žvejkne u nehtu a trhne.. Já jaksi zapomněla, že když vyrostly špičáky nahoře, tak chybí ta bezpečná škvírka - mezi spodníma a dolníma, kam jsem ten prst mohla stáhnout, víš? 😅 😕 Je to opravdu žvejklé dost - možná za to můžu i sama - jak kousla, tak jsem se ho zkusila vyndat... No, proto zkoumám zuby minimálně .. Páč u ní je fakt riziko amputace - mít foťák, tak nafotím a pošlu. Tfuj - tý krve...
Já ti jsem fakt naštvaná - na toho tátu - jako co si dokazuje? Na mýho bráchu nikdy nešáh, tak proč mi hrabe na malou? Jako si něco dokazuje či co? A kvůli takový kravině ... Jako - uznávám, neměla by to říkat, ale jsou horší slova, ne?
Néé -já šla na prohlídku po dvou letech, před 2 jsem měla 2,5 na každým - na jednom na blízko, na druhým na dálku + cylindr nebo jak se to tento - ten taky kolem dvou.. No, víš, jak to je s nošením brýlí u dítěte 😅 😅 Nosila jsem je na telku, počítač, pak jsem zjistila, že na ně nevidím, tak jsem se na to vyprdla, ale vzhledem k tomu, že jsem nechtěla riskovat, tak jsem to na kontrole řekla - že nevidím na brejle a vzhledem k tomu, že jsem došla na kontrolu s futrálkem, ale bez brejlí (zapomněla na knihovně), tak to bylo i dr. celkem jasné... Pravé oko je taky tupozraké - něco... něco jako když se díváš na svět přes igelitový pytlík - sice vidíš, ale není to tak ostré... No a dr. zjistila, že na brýle nevidím, protože mi všechny ty čísla ,,zmizely".. Akorát na pravém zůstala tak půlka..
Já to mám prý vrozené - je velká pravděpodobnost u malé, ale MP má oči parádní - i kvůli řidičáku na kamion chodil na pravidelné přezkoušení a v poho... Tak doufám - moc si přeju, aby měla oči po něm.. I když - já mám zelené, MP hnědé a Kikoušek modré - tak uvidíme 😉
Takže u mě to zmizlo bez operace - po změně doktorky... Jo a i tahle říkala, že by tomu nevěřila - že stát se to může, ale ve velmi malém procentu

prchalka
autor
14. led 2011

@ined77 Super, že jsi celá 🙂 A méééééé mám snad každé půl hoďky 😖
Jo a u nás - asi před 2 dny dala do pračky gumovýho šedýho velkýho pavouka. Nějak se na něj zapomnělo, páč dneska na mě mrknul v prádle, když jsem ho věšela a přežil to 😅 Ještěže už jsem si na něj zvykla, páč já mám z pavouků hysteráky 😝 😨

gina333
14. led 2011

@ined77 : tebe sa to uz krati, pomaly mozes tasku chystat o porodnice. 😵 Chjo, chory chlap v dome, hotova pohroma. 😉 U nas cele doo prsi, teraz Sophi spi ale poo aj tak musim von na nakup, pojdem s nou k babi aby neotravovala Natalku. 😵

Nati uz je doma zo skoly, teplotu nema, ale pre istotu jej dam Paralen, nech sa zakruti do perin a lezi. 😲 Dufam, ze cez weekend sa z toho dostane a nestihne nas nakazit. 😝 V pondelok ma odpovedat z 2 predmetov tak do skoly ist musi. Co sa tyka tej mody, tak ja ju milujem. 😀 My s Natalkou uz nosime rovnake cislo oblecenia, nohy uz ma o 2 cisla vacsie ako ja, takze si mozme poziciavat iba trika, svetre. Lenze dokedy? 🙂 🙂

ined77
14. led 2011

@hancazivocich 🙂 ..aha, tak to je super s těma očkama 🙂 .já právě ty brýle nikdy nenosila..vyšla jsem z baráku s a za rohem putovaly do tašky a nazdar 😝 . a pak k 25.narozkám jsem dostala od ta´tky penízky, nebo teda část peněz na operaci , on si to hrozně moc přál.ale jsem fakt spokojená 😉 .sice teda zážitky hrozné, dělali mi obě oči najednou, ale výsledek super 😉 .
s tím dědou...taky si myslím, že ta reakce byla prostě přehnaná 😒 ...jako kdyby ho kopala nebo tak něco...tak prosím, ale za slovo pokoj 😒 ...možná měl jen blbou náladu, i když teda ať tak či tak...naštval by mě tím taky řádně 😖 .
no a kikouškovi zoubky...ufff. to je piraňa 😅 .matýnek sice umí taky hryznout a nepustí potfora jen tak lehce, ale do krve jsem to od něj teda ještě neschytala 😅 ..ale zase těch facek a kopanců už jsem dostala nepočítaně 😔 😠 😅 .

hancazivocich
14. led 2011

aaa tatínek přijel ze školení, vzbudil Madam - tzn. spánek 50min - to miluju...Fakt 😠 Loučím se

ined77
14. led 2011

@prchalka 🙂 ..díky 🙂 .no že to přežil pavouk tom chápu, ale já bych asi porodila 😀 ...fuj, úplně mě přešla zima 😀 .
ještě že nic takového doma (zatím) nemáme 😅 .
a méééé...už mu říkám, že je kozlík 😝 ...dnešní vypravování k dr.byla opravdu zkouška mých nervů..ještě že teď mám to klidné období, ale huba z toho bolí 😝 😀 ...to by člověk neřekl, jak je těžké ukecat tak malého tvorečka k nějaké spolupráci 😉 😀 .

@gina333 🙂 ..taky se chystám odpoledne k babi..co taky celé odpoledne doma 😉 .
hlavně ať se natálka vyleží a je jí dobře...tohle počasí je fakt za trest, na nemoci jak dělané a to prý má přijít zase nějaká chřipková epidemie či co 😨 ...jakoby to už nestačilo 😒 .

gina333
14. led 2011

@ined77 : mne tiez obe oci operovali naraz a kludne mozem vyhlasit, ze porod bolel menej. 😀

prchalka
autor
14. led 2011

Čorí včera kousla MM - řval pěkně a já jí jednu lípla! Nechtěla pustit, takže naschválek 🙄
A zapomněla jsem vám napsat, že dnešní ranní plína vážila skoro půl kila, takže naše noční nočníkování bude trvat asi ještě 2 roky 😝 Ona teda hodinu před koupáním ještě pila, ale jindy už jí to dávám z dosahu.
@ined77 No nečekala jsem pavoučka 😕 ale neřvala jsem 😅 Jo ukecat dítě - je to fakt horší, než chodit přednášet na VŠ! Melu a melu a nikam to nevede..
Letíme na wc!

katzi
14. led 2011

ahojky,

já jsem dnes absolvovala test na těhu cukrovku - no docela me to sejmulo 😝 S Adeli na to moje tehdejší Dr zapomněla a neposlala mě tam 😠 Já se po ránu prostě potřebuju najíst, takže kombinace hlad + nemocniční odér + 2x odběr krve + to sladký pití na lačno + jedna mamina, která se tam pozvracela mi dali docela zabrat 🙂 Po o jsem šla spát s Aduš a celej den jsem byla jakási přejetá či co. Snad budou výsledky OK 😕

@lehna : já taky vždycky zkouším čekat, jestli řev z pokojíku neustane sám od sebe. Ale těchto případů je opravdu jako šafránu 😀 A jak se jinak cítíš těhulko? 🙂

@hancazivocich : to by mě taky naštvalo, kdyby moje mamka (tátu už nemám), dala Adélce na zadek 😖 A ještě za takovou blbinu. My s bráchou jsme taky od babiček a dědů na zadek nedostávali a to zvlášť ta jedna babi byla dost generál, ale tohle prostě byla záležitost rodičů a tak si myslím, že by to i mělo být 😕 Zkus o tom s tátou dát řeč.

@ined77 : já tě s tou "touhou" po vyvolávaným porodu chápu. Já jsem Adélku měla taky vyvolávanou (jen ale o týden dřív) a jaksi si neumím představit, že bych byla teď doma s Aduš, přišlo to na mě a já se pozorovala jako v podstatě nezkušená prvorodička jestli už je to ONO a jestli už mám něco řešit a volat někoho. Takhle mi řekli: zítra v 6.30 s taškou nástup a bylo to. Zas bych to tak docela i brala 🙂

@prchalka . u nás spaní bez plíny taky dlouho nehrozí - v noci vůbec ne, ale nechápu, že má vždycky počuranou i plínku po o. To se jde vyčurat těsně před spaním, spí kolikrát jen třeba hoďku (což by v bdělým stavu určitě vydržela kolikrát nečurat) a plínka je vždycky mokrá 😕

gina333
14. led 2011

ahojte,

dnesny den nam celkom rychlo presiel. Sophi spala poo svojich 1:30, isli sme na nakup do DM, strasne sa jej tam pacia tie male kosiky ktore moze sama tlacit, len si musim davat pozor aby vela nenakupovala. 😉 🙂 potom sme sli k babi, aby sa Natalka trocha vyspala. Prisla zo skoly s natchou, aj trocha kasle, 😒 tak som chcela aby mala od Sophi pokoj. Dufam, ze jej uz zajtra bude lepsie, dedo ma narodky, tak aby mohla s nami na oslavu. Sophi uz spinka, tak pozerame s Nati telku. 😵 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

gina333
14. led 2011

@katzi : ten cukor si pamatam, je to hnus. 😝 😉 Mate uz vybrate meno pre babulku??

anta
15. led 2011

Dobré ranko, holčiny. Včera mi vypadl internet, to bylo nůďo 😀 , musím vás někdy dočíst, tak snad se mi to podaří 😉

hancazivocich
15. led 2011

Dobré ránko, u nás se vstávalo před 6., noc - uplá tragedie. Kromě večerního čůrání na nočník 😒 😠 - kdy si připadám jak nějakej klaun, se čůralo i v noci, teda 😅 😅 - madam si řekne, že chce čůrat, buď má lehce cvrnkuto, nebo se fakt vyčůrá... Jo a zápich noci - ráno mi říká - bobek, kadila? Nic tam něměla, tak to zkusila ještě jednou - maminko - pochnaná pipina 😅 😅 Chtěla mě probrat za každou cenu, což po ukňučené, ubrečené, provztekané noci šlo ... Mno se střídavým úspěchem. Pak jsem ještě šlápla na dudel, málem jsem si cvrnkla....