Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
15. led 2011

@katzi - já mu to říkala dva dny předtím, že se mi to nelíbí - ať to nedělá! Jinak - kdyby ho štípla, kousla, třískla, to by bylo něco jinýho - to bych jí plácla i sama.. Ale tohle - proč? Kvůli čemu? A dorazil mě brácha, když jsem mu to práskla do telefonu, tak mi řekl, že se nediví, že Pokoj by říkat neměla - no, já vím, že neměla, ale neříkala to týdny - fakt s tím začli naši, ale vytřískávat to z ní nebudu, teda!!

Jinak - dnes máme ,,oslavu" s tchánovci - dodatečná narozek, tak jsem zvědavá....... Zaítm se mějte krásně - papa

prchalka
autor
15. led 2011

Ahojky,
u nás v noci 2x bekot, obojí zachránil MM a šel si tam k ní lehnout, na podruhé už ho i sama volala tatííí 😅 U nás, jak se békne, tak se je v podstatě vzhůru a ještě do toho přidá bulení... takže chca nechca se tam za ní musí 😖 😝
@gina333 No tak kdyby se mi šťourali do očí, tak to bych se asi posr..... a pobl.... 😝 Vrtat se v lidech zaživa a pokud to ještě bolí ee! To je ten porod fakt možná lepší 😅 A jméno už tu proběhlo, jen jsi zase nedávala pozor 😅
Kdo ho ještě krom mě víte, schválně 😕
Vyvolávat bych snad ani radši taky nechtěla, nám to naštěstí přišlo samo, takže už se s tím nedalo nic dělat 😉 Chtěla jsem utýct, ale marně 😅
@hancazivocich Já bych brala přísnější výchovu (dohled) od prarodičů, že by jí šoupli na prdel by mi neva, ale ne zas až takhle. U nás stejně tělesný tresty vůbec neplatí, udělá to znova. Ale včera jsem jí teda pleskla přes ruku pořádně, to když mi čistý lžičky z myčky vyválela na mokrých dvířkách, pak tou jednou tu vodu nabírala a jedla a když jsem jí je vzala, tak to vše ještě rozpatlala rukama - vyložený naschvál. Ona zrovna tu ruku skrčila a schytlo to i zápěstí, no asi to docela bolelo, ale nepoučí se stejně, tak tyhle tresty asi nemaj smysl, i když někdy se tomu fakt neubráním ☹

gina333
15. led 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : no ja som strasne nepozorny clovek 😀 len som si vsimla, ze to nema v pase, tak preto ta otazka. 😉

@hancazivocich : tak u nas by babi ani dedo nikdy v zivote deti neudreli dokonca ani hlas este na nich nezvysili. A tak to ma byt, vychovava rodic, stari rodicia su nato aby ich rozmaznavali. 🙂 Moja je riadne hubata, kde co povie, ale oni sa natom iba zasmeju, ved je to dieta preboha. 😵 😵

anta:veru chybala si tu, bez netu je to des. 🙂

Noc sme mail dobru, spala do 6:40, Natalka kase, soplikuje, Sophi by najradsej bola stale pri nej, tak len ju vyhanam z izby. 😲

lehna
15. led 2011

ahoj holky,

dnešní noc byla hrůůůůza. od půlnoci snad každou hodinu volal mamííí a chtěl ať tam sedím, no to určitě, jsem vždycky odešla spát. za půl hodiny znova a tak to bylo až do rána do 6.20, no takže dneska jsem fakt do růžova 😝

za chvíli nám přijde pán obhlídnout topení a kotel, a řekně nám kolik nás to bude cca stát - výměna v celém baráku+nový kotel.

@katzi - tak test na cukrovku mi taky nedělal 2x nejlíp. ale přežila jsem. zvědavá jak to bude tentorkát. protože se taky musím po ránu najíst,abych zvládla fungovat. JInak díky za optání, cítím se dobře. tak snad je v še v pořádku. na KO jdu 25.1.

anta
15. led 2011

No dneska Honzík trhl rekord, vzbudil se až v 7 hodin, což u něj opravdu neznám! No jinak jste chudáci s těmi nocemi, že na vás dětičky takto hulákají i v noci, to Honza vůbec nedělá toto a učit ho to teda nebudu 😅 😅

anta
15. led 2011

Holky, tak už tady máme evidentně jaro, svítí sluníčko, přes noc pršelo, ale teď je to krása 🙂

lehna
15. led 2011

@anta -tak to ti závidím to počasí, u nás je pořád pěkný hnus,asi přijedem na víkend k vám,ať si to sluníčko užijem 😀

lehna
15. led 2011

@anta -téééda, to si Honzík dneska krásně pospal. No my ho to taky neučili na nás volat,nevím kde se to naučil 😠

gina333
15. led 2011

@anta : no u nas stale skarede pocasie, uz aby aspon to slniecko zasvietilo. 😲 Dnes ma svokor narodeniny, poo pojdeme zagratulovat a nieco dobre si zajest. 😉 🙂

prchalka
autor
15. led 2011

U nás taky v noci lilo, teď ne a je tam přes 9 stupňů - hned je to veselejší 😀
Odjeli mi na nákup, já luxla a vytřela - podle rozkazu pana domácího. No kdyby mi to neřek.... nevím, nevím, jak bych si poradila 😅 Za chvíli tu asi budou, tak zas letím..

ffiinnkkaa
15. led 2011

ahojky, potřebovala bych poradit..určitě jste zkušené 🙂 malému se asi začal prořezávat zoubek..nahmatala jsem ho na dásních..i má jiné chování..pořád si ty dásně tře..atd..máme dneska tři měsíce (já měla taky první zub ve třech měsících) tak jsem na dásně koupila calgel..ale teď jsem se dočetla, že je od pěti měsíců..tak bych se chtěla zeptat zda můžu tedy dásně potřít nebo ne?

ined77
15. led 2011

ahojky 🙂 ,
já dnes později...dopolko jsme byli u švagrové na kafčo, matýnek řádil s bratránkem a sestřenkou, takže pohoda 🙂 .
noc celkem šla, jen já se opět převalovala a tak spala i nespala 😒 ...naštěstí se aspoň zdá, že by odpolko mohlo být celkem hezky, tak se těším ven na trochu toho sluníčka 🙂 .
včera odpolko jsme byli jen doma, babi i děda pokračují ve stř. problémech, a venku bylo škaredě 😒 .

@ffiinnkkaa 🙂 .... 😅 tak to jsi mě celkem dostala..já začala matýnkovi potírat dásínka určitě nejdříve od 5.m, ale třeba s tím některá z mých kolegyń zkušenost má 😉 .

@prchalka 🙂 ...ani u nás tělesné tresty ovoce nenesou(dlouhodobě), ale někdy je to nejrychlejší řešení..sice krátkodobé, ale vše má své meze 😅 😉 .
jo a jméno pro holčinku od katzi ušlo i mně 😕 😅 ...tak se dám poddat 🙂 .

katzi 🙂 ...přesně 😉

no, super....matýnek už brečí, chjo

hancazivocich
15. led 2011

Já teda nevím, ale ... podle mě čeká Klárinku, ne? Nebo Karolínku.. Vím, že se to tu řešilo, protože to jsou jména, co se líbí i mně 😵 😵

hancazivocich
15. led 2011

@ffiinnkkaa - to nevím - na to se radši zeptej v lékárně - některé léky na bolest a teplotu jsou taky až pro starší miminko... Aby to nebylo kvůli znecitlivění v pusince a riziku aspirace - vdechnutí...

ined77
15. led 2011

tak jsem musela být s malým, vzbudil se už po 15 minutách, no jo, vrtají tu 😒 ...
no nic....dnes si udělám asi pc večer, a´t doženu deficit 😉 .
jdeme ven, pááá 🙂

prchalka
autor
15. led 2011

Ahojky,
my jsme spaly dneska v autě asi tak 30 minut dobrého času, pak se stejně vzbudila, pak zastávka u švagrové, tam až do večera a přijeli jsme přímo na koupání, ale vydržela v pohodě. Jen doma teď dělá scény řvací, tak poběžíme koupat. Měla jsem napůl flašu vína a ještě Tullamorku 😝 😝
A neřeknu, neřeknu, koho čeká katzi 😅 😀
@ffiinnkkaa Nevím, no.. zkušenost nemám, jako zase uškodit to tolik nemůže, ale.. já použila gel velmi málo a to až někdy možná v roce a půl... Dřív bych si o tom našla info v diskuzích a pak bych kupovala. Já mazala jen Kamistad a to ještě jen na spaní poo. Ony ty gely stejně moc nezmůžou, žádný zázrak 😖

gina333
15. led 2011

ahojte 🙂

aj Sophi dnes spala iba 1 hodku, ale bola cele poo v pohode. Krasne sa hrala s bratrancekom, su spolu podarena dvojka. 🙂 My sme dnes pili Demanovku, jesli kolaciky, svokra spravila aj chlebicky, takze bola oslava ako a patri. 😵 😵 Aj Nati je uz lepsie, Sophi spinka tak sa supnem k telke. 🙂

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

katzi
16. led 2011

Dobré ráno,

u nás noc napřed fajn - do půl 4 v kuse, pak se nějak probrala, takže jsem tam s ní ležela do 5h 😝 Ale pikantní je, že jí MM na noc zapomněl dát plínku 😕 😕 A že se asi počůrala až někdy nad ránem - do těch 5ti h myslím počůraná určitě nebyla - jednak by mi to myslím řekla, jednak jsem ležela v posteli vedlení, takže bych tu kaluž mokrou cítíla.

@gina333 @ined77 : byla ve hře Darinka, ale vítězka je nejspíš Karolínka. Kdyby náhodou vylezl kluk, tak to je jasnej David 🙂

@prchalka : napůl flašu vína a Tullamorku, ty si žiješ 😀 Čirá závist 😀

Fajn neděli všem 😵

prchalka
autor
16. led 2011

Ahojky,
u nás jedno buzení a jinak spánek do rána. Taky se vám děti v noci budí většinou ve stejnou dobu? 😕 😨 Je mi divný, že se probere fakt ve 12-1h (podle toho, kdy usne) no a pak zase spí..
Děcka jsem vykopla ven a půjdu asi žehlit.
@katzi No, ani já jsem nečekala, že se to tak zvrtne s tím pitím 😕 😅
TM to s těma plínama dělá schvlně, ne? 😅 To bude fakt Adél brzy bez nich!
A představ si, že jak jsem seděla s tou Darinou na střední, že jsme se teď na FB našly. Dokonce mi napsala, že tam našla kupu lidí, ale až ze mě má radost 🙂 🙂 Je to vzájemný. Bydlí v sousedním městě, tak snad nám brzo vyjde nějaká návštěva 😉 Darča je pro mě takový zvláštní hezký jméno, protože znám osobně jen jednu 😉

anta
16. led 2011

Ahoj holčinky, včera byla návštěva moc fajn. Odpočinula jsem si od obou chlapů a pohoda. Ségra má takřka stejný byt jako my, což je dost zvláštní 😉 Honzík nám dvakrát za sebou vstával až v 7 hodin 😉 A to spí ještě přes den skoro hodinu a usíná večer v 19 hodin! 😅

ined77
16. led 2011

ahojky 🙂 ,
tak večer už mi to nevyšlo, já jsem vždy zbitá jako pes 😅 .navíc byl na nově konečně zase pěkný film, tak vyhrál nad pc 🙂 .
u nás ...atb už nebereme a ejhle, hnedka se usínalo až k 2030 a budík v 6h 😒 ...teda já vzdorovala, ale dlouho ne 😀 .
včera jsme venku nakonec nebyli..teda vyšli jsme před barák a spustil se takový chcanec, že jsme to zase nasměrovali zpět k výtahu 😖 ...ale udělali jsme spolu kdejakou práci, tak aspoń k něčemu to bylo 😉 .
dnes jsme byli dopolko venku hodinku a odpoledne půjdeme zase..matýnek frčel na motorce až mu pomalu nestačím 😀 .akorát před silnicí na něj vždycky musím vyloženě zaječet aby zastavil, jinak je jako peń 😠 😀 .
no a jinak...nic nového...babi s dědou stále marodí, včera začala průjmovat i neteř, večer jsme se celkem lekla, protože i matýnek měl jednu divokou wc příhodu, ale hned jsem ho nacpala smectou a zatím dobré 😉 .
tady to lítá strašně...s kým se bavím, u všech je někdo nemocný ☹ .
jo a zapomněla jsem vám říct, že asi dostaneme matýnka od září do školky! ale ještě to raději klepu 😔 .bylo by to ale super... 😉 .

@prchalka 🙂 ...hmmm, darču znám také jen jednu, sice ne moc, ale je to sympatická holka 😉 .
taky závidím..občas bych paňácu uvítala 😀 .

@katzi 🙂 ..davídka si pamatuju 😉 .a i o té karolínce jsem určitě četla, jen mi to asi nějak vypadlo 😔 😅 .
pěkné jména 🙂 .jsem zvědavá jestli se vám ještě ta holčička potvrdí 🙂 .
ty už jsi taky pěkně daleko v těhu...strašně to letí 😅 ...jak to zvládáš s bříškem?
s těma plenkama..no super 🙂 ..matýnek by byl pročurkaný určitě daleko dřív, ale ještě jsem to nezkoušela.jen v nemocnici jsem mu zapomněla dát po o plenku, ale to jsem zjistila ještě když usínal...bylo pod ním trošku mokro 😅.ale to byl zase přeci jen nemocný....zkusím to některý den po o, jen si vzpomenout že 😀.ale jak má slípky, volá si krásně 🙂.

@gina333 🙂 ...super oslavičku jste měli 🙂 .
s těma očima naprosto souhlasím..nic nepříjemnějšího jsem snad do té doby nezažila 😝 ...však jsem jim tam taky u prvního oka maličko zkolabovala 😅 ..ale to bylo hlavně tím, že jsme tam byli od rána a na řadu jsem došla až po 15h 😒 ...nic jsem vlastně nejedla, nervy jak špagáty, tak pak to bylo hned 😅 .
fajn že je nati líp 🙂

@anta 🙂 ..já si teď zvykla na to vstávání v 7h a dnes jsem měla teda šok 😅 .i večer usínal celkem rychle...i když zase je fakt, že přes den ty 2h teď spával, tak co bych chtěla že 😝 .
stejně..za chvilku můžu na nějaké vyspávání zapomenout..tak ať to není pro mě moc velký šok 😉 😀 .

jinak hezkou neděli všem 🙂 ..i dnes nám tu chlapi pracují, tak čekám kdy jim skončí přestávka a půjdu zalehnout za matýnkem 😉.

anta
16. led 2011

Tak jsem šoupla nějaké ty fotečky do albíčka, pro nudící se vstup volný 🙂

anta
16. led 2011

Dostala jsem super mail s kalkulátorem věku, holky, já tu budu strašit do 93,5 let - prý, haha, to se máte na co těšit 😀 😀 No jinak jsem vám zabudla napsat, že jak jsem byla v té Praze, tak jsem potkala takové dvě dívky, kteréžto měly na sobě mikinu s nápisem "děvka"! Jedna to měla ve žlutém provedení a druhá v růžovém, no to jsem si vážně málem klepala na hlavu, co to jako má být za módu? 🙄 😝 😀 😀

gina333
16. led 2011

ahojte, 🙂

dnes my cely den nesiel net 😒 riadne som sa nudila. 😉 Sophi uz ma natchu, aj teplotu, to bude zase noc, 😲 ☹ aj Natalka este stale kasle, soplikuje, no hotovy lazaret. Nestiham vas ani docitat, akurat vidim, ze anta tu planuje byt skoro do 100-ky 😀 a teda taky napis na tricko, no neviem tie dievcata akych maju rodicov ale krasna vizitka.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
16. led 2011

@gina333 - ajaj, moc držím palečky, ať to máte v pohodě 😉 No holčičky byly asi kravičky 😝 😝

prchalka
autor
17. led 2011

Dobré ráno,
u nás včera poo se zase dospávala střídavě u nás na rukách.. no aspoň to MM viděl, jak to tady chodí přes týden 😝
V noci jedno buzení, já spát nemohla (asi z hrůzy, že zase týden před námi), usnula jsem až když jsem k ní šla, někdy kolem půl 3h, pak jsem se zase musela přesunout, všechno mě bolelo 😝 no šla bych si dáchnout znova 😅
Snad nás cvíčo probere a dobře unaví 😅

anta
17. led 2011

Dobré ranko, píšu od Honzíka z pokoje, okupuje mi totiž notebook 😅 U nás spanda v pohodě, zase vstával až v 7 hodin 😅

ined77
17. led 2011

ahojky 🙂 ,
u nás noc celkem o ničem, když už jsem konečně usnula a kačka přestala cvičit, začal matýnek kňourat a já zjistila, že je pročurkaný 😖 ...pak to už celkem šlo, ale odpočatá se necítím ani náhodou.
u nás mlha, hnus...matýnek protifka, od rána pořád kvůli něčemu piští...ven nejdeme, půjdou odpoledne s taťkou(ať si taky užije), já si musím zajet pro novou občanku a nějak pořešit tu mateřskou atd.
jo a matýnek v noci začal kašlat a už mu i trošku teče z nosíku 😢 ...já se fakt zblázním...počasí pitomé 😠 .
už se mi tu domáhá puštění mašinky tomáše, tak mu to pustím a jdu si udělat kafe, třeba mě to probere 😔 .
bože ať už je jaro ☹ .

lucik78
17. led 2011

TAK NAM NECELICH 14 MESICU A MAME VENKU 11ZOUBKU ŽADNY HOREČKY NIC COŽ MĚ TAKY PŘEKVAPILO PRÝ NEJHORŠÍ JSOU ŠPIČÁKY TAK UVIDÍME TY JEŠTĚ NEMAME 🙂 ALE V NOCI SE BUDIME NA KOJENI 🙂 TŘEBA 3KRÁT UŽ BYCH SE DOCELA JEDNOU VYSPALA DO RÁNA 🙂

anta
17. led 2011

Tak jsme byli venku a já Honzovi koupila super záchod, kuk 😅 To je tady taky výchova, já dávám klukovi slipy automaticky a tatínek, když na něj dítě zařve, že chce plenu, tak mu ji dá, to se tady můžu pak udřít, že? 😒