Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
20. led 2011

@gina333 - jů to jsi mi připomněla, volala na mě pošťačka na ulici a říká "já vás ani nevidím, ale slyším vááááás" 😀 😀 😀

gina333
20. led 2011

@anta : to poznam, Sophi sotva od zeme vidno ale veru ju pocut pekne daleko. 😀

Dnes zaspala asi za 5 minut, dufam, ze sa tak rychlo aj nezobudi. 😲 Idem si dat tabletku, zababusim sa do perin a vyvalim sa na chvilku k telke. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
20. led 2011

@gina333 - tak pěkně odpočívej. Já svým zpěvem přeřvu hospodu, která se normálně baví, tak asi si dokážeš představit můj hlasový fond 😅 😅 🙂 🙂

prchalka
autor
21. led 2011

Dobré ráno,
u nás nějak takhle 🙄 😝 😠 od 22.30 asi 5x buzení, kvílení, motáky. Takže jsem byla nucená na 40 cm probdít skoro celou noc 🙄 Připomíná mi to naše staré dobré zkušenosti se zuby, ale bůhví...

prchalka
autor
21. led 2011

Co katkabg, sherry a hanca?!?!?!?!?!? Má někdo nějaké zprávy? O matovych občas vím.. No myslím na to snad už celý týden a pořád se zapomínám zeptat 😖

gina333
21. led 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : viem, ze katkabg sa chystala domov na sviatky, ale veru cely cas sa neozvala. Ani tie dve, dufam, ze su v poriadku. 😒

U nas noc celkom dobra, dost sa mrvila okolo 1:30, uz som sa bala, ci sa nezopakuje noc predtym 😝 ale nastastie zaspala. A spi aj teraz. 😉

lehna
21. led 2011

dobré ránko,

u nás noc nic moc. poprvé 23.20, pak 0.00-to jsem tam u něho dřímala do 0.45, pak někdy nad ránem ještě jednou jsem ho sylšela. v 5h zase budíček, polehával nebo i trochu spal tak do 5.45. tak jsem si ho vzala k sobě, ležel,usnul kolem 6.45 a vsával 7.25. takže ty rána jsou u nás fakt děsná,jsem jak pytlem praštěná.

Děkujeme ještě jednou za přání Štěpánkovi,jste zlaté 🙂.
Oslavička včera proběhla s našima, docela v poklidu, radost měl z auta, z dortu ojídal lentilky, vrtačka taky měla úspěch 🙂. jak bude spát, hodím pár foteček 🙂. další kolo oslav proběhne zítra a v neděli.

a jinak stále chodí čurkat na nočník 😵

anta
21. led 2011

Dobré ranko, tak dneska je Honzík vzhůru od 6 hodin, jsem v jednom kolečku už od božího rána 😅
@lehna - super nočníček, chválíme 😉

anta
21. led 2011

Honzík háže bobka a hlásá : "kakám, máma čuchnout", no mám já páchat sebevraždu? 😀 😀 😀

ined77
21. led 2011

ahojky 🙂 ,
tak konečně spinkáme 🙂 .
noc byla v celku fajn, jen jednou jsem dostala ťafku 😝 a matýnek plakal, asi se mu něco zdálo, jinak jsme spali 🙂 .
večer opět křížové bolesti a nějakou dobu nepravidelné kontrakce 😕 ..jdu na ko až příští pátek, ale mám 100 chutí se tam nějak začátkem týdne pro jistotu ukázat..jen jestli se něco už chystá nebo ne, ať aspoň trošku vím 😅 .
včera jsme byli odpolko s matýnkem venku přes 2h, ale teda já byla zmrzlá jako rampouch..matýnek byl v pohodě, prohánel motorku i když padal sníh 😀 .potkala jsem 2 známé z kroužku, tak jsme kecaly a matýnek si hrál s holčičkou..teda moc si nehrál, spíš jí ujížděl a ona ho naháněla 😅 .
no a dnes jsem dopoledne vyžehlila kupu prádla, takže ven jsme nešli, ale odpoledne musíme vyrazit do ''města'' 😅 ...mám objednané z MMB kojící podprsenky, jenže jsem tam měla ještě starou adresu a paní jsem neupozornila na změnu 😔 ..tak se musím zajet na poštu dohadovat 😅 ...snad mi to vydají 😨 .tak se různě pocouráme a pojedeme zase domů 🙂 .měli jsme mít dnes doma tatínka, jenže si přehazoval směnu kvůli schůzi nějaké mediální rady či co...nevím do čeho se zase obul 😖 ..jen vím, že každý první čtvrtek v měsíci bude celé odpoledne až do večera v kelu 😠 ...už tak je doma svátečně a ještě tohle 😖 ...no nic.
jdu vás honem dočítat 🙂 ..jo a máme novou hračku..pokladničku, matýnek nás obchází jako dráb a vybírá penízky 😀 .to začal teda brzy 😝 😀 .
a ještě...fakt už mi hrabe..dnes jsem si prohlížela webovky školky kam by měl matýnek kdyžtak nastoupit a normálně jsem se u toho rozbrečela 😅 ..přesně u věty...pitný režim zajišťují po celý den paní kuchařky 😅 😔 😀 ..ale jinak myslím, že jsem normální, zatím teda 😀 .

anta
21. led 2011

@ined77 - koukám, že si tvůj manžel asi nevšiml, že jsi těhu, když je pořád někde v kelu. Jako to by mě teda vadilo, přijde mi to, jako když to vyloženě všechno háže jen na tebe bez ohledu na to, jak to s tím bříškem zvládáš. Že mu to tak trochu není blbý 😖 Jako to budeš na dvě děti takhle pořád sama? To je nějaký prapodivný 😔 Jako chápu, že peníze jsou potřeba, ale taky by si měl teda vybrat, protože takhle se za chvilku zblázníš 😒

prchalka
autor
21. led 2011

Já mám uspáno - tatínek i holčička 😅 Vůbec jsem netušila, jestli se nechá, spala do 7h, ale páč noc stála za prd, zkusila jsem to jako vždy ve stejnou dobu. No chvíli jí to trvalo, ale odpadla. Tatínek usnul sám 😅 Udělala jsem si Nesquika, lupnu sůšu a jdu si číst. Odpolko razíme do tý školky, tak jsem zvědavá..
@ined77 Jaký nosí maty boty na odrážedlo? Já bych jí ho taky vytáhla, ale mám strach, že zničí špičky, i když jsou gumový! Co tě tak vzalo na pitném režimu?? 😕 😅 I když ty pohnutky docela chápu, taky často slzím 😔
My teď máme taky čtvrtky o samotě, možná tak další 3.. nic-moc... 😖

ined77
21. led 2011

@lehna 🙂 ..na fotečky se těším! 🙂
už tady máme samé ''velké'' dětičky 🙂 .
ta noc byla asi z přemíry zážitků taková divočejší 😒.

@anta 🙂 ..silným hlasovým fondem oplývá celá rodina MM..mates to bohužel pochytil od nich 😝 ..jeho je opravdu slyšet hooodně daleko 😀 .

@gina333 🙂 ...jj, já věřím, že v takovém obchodě je taky pěkná makačka..ono to máš jedno jestli prodáváš oblečení nebo potraviny..lidi pořád nemají peníze, ale obchody jsou narvané imrvére 😝 😅 .
doufám, že je ti už líp 🙂 .

@prchalka 🙂 ...jj, kočárkování..no jsem fakt zvědavá 😅 .
co se týče venkovního kaku..ani u nás se venku nekaká..to má asi matýnek po mně 😀 .ale třeba sylvinka ta kaká venku normálně...prostě vyhodí šišku při čurkání a kámoška to po ní zvedne jako po psíkovi 😀 .
o holkách jsem taky už přemýšlela jestli je vše v pořádku 😕 ...písnu sherry sms 😉 .a hanca...ta má myslím starosti s dědečkem a babičkou ☹ .
a katkabg....tak to vůbec netuším, myslím že se po odjezdu na SK už neozvala ne? 😕
napíšu rovnou i matovům jak se mají 😉 .
teda ta vaše noc fakt zážitek zase ☹ ..jak je na tom čorí vlastně teď s těma 5? 😕
u nás pořád nic, ani náznak..je teda fakt, že já už ani nemažu gelem, prostě nic...občas tam nakuknu, hlavně když ječí, ale pořád je tam hole 😀 .

katzi 🙂 ...já takhle zhubla při kojení a kočárkování taky 😅 , škoda, že se to pak zase pomaličku nabralo 😒 .jenže zase je fakt, že já u kojení jedla fakt mega dietně a jen pár věcí...kvůli prdíkům...a stejně to houby pomohlo...bože, jak já se těšila na čerstvý chleba nebo rohlík 😀 .

anta
21. led 2011

@ined77 - já kvůli kojení skončila na slaný rýži a těstovinách, protože měl kluk měl prdy jak blázen, to byla dieta, kterou zrovna já jaksi nepotřebuji 😀 😀 😀

ined77
21. led 2011

@anta 🙂 ..upřímně...kdybychom z toho aspoň ty peníze měli ☹ ..prostě mají živnost, dělají si tam s bráchou sami, plus teda jeden číšník a jeden brigádník..mě to se*e čím dál víc, ale když o tom začnu akorát se pohádáme 😔 .
on je jako hodný chlap, ale prostě jede v něčem zajetém a nedokáže se postavit proti své rodině 😒 ...čekám ale velice brzy velký třesk...protože jak toho na mě začne být opravdu příliš, tak to půjde ven...zatím se to skládá..no však ale neboj..tohle byl důvod proč jsem s ním 2 dny nemluvila...a včera když mi řekl, že teda bude každý 1. ten čt v měsíci v kelu, tak už jsem fakt jen zakroutila hlavou a neměla ani chuť to komentovat 😖 .
pro příklad...2 týdny v měsíci má tzv. krátký týden...to dělá ''jen''jako středu a čtvrtek celý den..jinak po, út a víkend je doma...to po, út a pá samozřejmě až odpoledne, protože musí jít do práce udělat obědy, takže přichází nejdříve po 15h.další týden, tzv. dlouhý má být doma jen st a čt odpoledne...když do toho jedno odpoledne sežere schůze, tak bude doma za celý týden jen jedno odpoledne 😝 .a prd je mi platné, že tu mám babi přes cestu...zatím se ozvala, že si vezme matýnka jen 1x a to jsem měla tu stř.chřipku...a to si ještě myslím, že si ho vzala až když mě viděla, že jsem fakt hotová, donesla mi totiž nákup, protože doma nic nebylo(to jak jsme dojeli z té nemocnice).
no nebudu vás tady tím otravovat..jen je to prostě asi neřešitelné 😒 .

@prchalka 🙂 ..jé, tak pak podej info jak se vám ve školce líbilo 😉 .
já vám hodím odkaz na tu naši 😉 .
na motorku mu dávám normálně zimní botky, on se neodráží vyloženě špičkama..navíc je to asi jedno jestli nakopává hroudy sněhu a vše co mu přijde pod nohy nebo si botky dokope na motorce 😅 .a na těch essi má navíc ty špičky pogumované, takže tam fakt není nic vidět 😉 .
a proč zrovna při pitném režimu 😅 ..no asi že se mi o něj bude starat někdo jiný..nebo prostě nevím 😅 ..já si vážně pořád myslím, že víc špatná z toho budu já, že je ve školce...ale kéž by...zase kdyby nějak moc plakal a nechtěl tam být, tak by to bylo horší pro oba 😉 .
a vidíš, pro sůšu si taky zajdu 😀 .

ined77
21. led 2011

@anta 🙂 ...jj, já taky tak nějak 😒 ...mléčné vůbec, pečivo jen staré, drůb.šunku maličko a jinak kuřecí na vodě s rýží nebo těstovinama 😝 .
milion utracenýc za probiotické kapky a jiné ....a stejně to všechno bylo houby platné, prděl a brečel skoro do roku 😝 .a dodnes na to bříško trpí..já mu dala čočku poprvé někde ke 2 letem a ještě červenou, že nadýmá míň 😅

ined77
21. led 2011

http://www.mso.wz.cz/
tak teda ta naše školka 🙂

katzi
21. led 2011

Ahojky,

já dnes až teď, po o opět spánek s Aduš, musím si to ještě užívat 🙂 Noc fajn, jen já jsem jaksi od 4.30 nemohla spát.

@prchalka : na holky katkabg, sherry taky občas myslím jak válčí. Ty jsi v kontaktu s matovou? A jak to u nich vypadá? Řekni jí ať se někdy ozve i sem.

@anta @ined77 : nestrašte s těma prdíkama 😖 🙂 My jsme tohle nezažily a bojím se toho u druhýho jako čert kříže. Prej na to trpí víc kluci, musím v to doufat 🙂

@ined77 : nemáš to vůbec jednoduchý jak jsi na všechno sama. Já jsem v tomhle oproti tobě vyloženě zhýčkaná - MM chodí do 17h každý den domů, jen potom večera ž po uložení Aduš mívá zkoušku (hudební) a fotbal, ale to už mi nevadí. Takže tě hrozně obdivuju jak to zvládáš. A s tím jak tě rozbrečela ta školka: dnes bylo asi něco ve vzduchu - jak jsem nemohla do těch 4.30 spát, tak mi právě šrotovalo v hlavě, jak jsou ty chuďátka malý z té maminčiné péče pak natvrdo vržený do reality života. Já nebudu moct mít v práci nějaký zkrácený úvazek, takže Kájinka třeba hned od těch tří let bude chodívat do školky od brzkýho rána až do třeba 16.30. Nějak mi to přišlo strašně líto a tvrdý 😖

Jinak nás právě balím na víkend, jedeme k mojí mamce.

Všem přeju taky pěkný víkend.

lehna
21. led 2011

tak
jdu hodit pár fotek ze včera. Štěpi sice nespí,ale je v klidu,zatím. kde je do večera 😖

sherry28
21. led 2011

ahoj ženušky 🙂
psala mi Ined, tak reaguji 😉
všichni jsme v pořádku v mezích normy 😀 Mára průjmuje(pořád se nám neproklubala poslední čtvrtka pětky), Luky se připravuje na operaci s tím šuldou (nastupuje 31.1.), Elík je zlatíčko, vůbc zatím nezlobí, ale jelikož jsem realista, tak vím, že to přijde 😀 ale teď si užívám ty sladké chvilky s ním, dokud je drobeček

jinak tady mám mamku 🙂 sem tam přijede a zůstane, takže sice obě makám naplno a nenudíme se, ale aspoň si mám s kým povídat naživo, no jsem stále v poklusu, měli jsme mezitím rozbitý PC, takž jsem ani nechodila nikam, jen z Lukyho PC jsem si přečetla meily a taky jsem se chtěla zbavit nějakých malých věciček po Elíkovi, tak to rozprodávám na aukru, takže další práce 😝 a do toho Lukyho škola, jedou fakt klusem, už i trojku a čtyřku dostal(napsal u jmen malá písmena) 😅, ale vízo by mu to ohrozit nemělo, vypadá to na jedničky a jednu dvojku 😉 rozhodně, ale první třída není ta co byla za mě 😲 i y a i se jim v některých případech známkuje 😕

@ined a co Matýnek......? Je zdravý jak jste dopadli v nemocnici?

a co Matova zklidnila se situace?

ined77
21. led 2011

u nás se ještě pořád spinká 😅 ..ale musela jsem k němu, neboť se ozývaly barákem nějaké rány..a už ho slyším..tak letím a písnu zase až zítra 🙂 .

sherry ahojky, jsem ráda, že je vše v ''pořádku'' 😵 !s dětma se pořád něco děje 😉 .
matove také písnu 😉 .

sherry28
21. led 2011

@lehna dodatečně blahopřejeme Štěpánkovi, kluci, že ho zdraví a přejou všechno co si přeje(říká Luky 😀 )😉

anta
21. led 2011

@katzi - no já jsem dneska vzhůru od 5,45 hodin, tak jsme na tom podobně, stojím za ho..o, ale ke klukovi se chovám moc hezky, nechápu 😀 😀 😀
@ined77 - jsi strašně šikovná holka a z toho jak píšeš, jsi určitě i pohodářka, fakt - máš můj obdiv veliký, protože já se tady občas rozčiluju s jedním smrádětem, ale nemám bříško, takže si připadám jak rozmazlenec, ani si moc nestěžuju - raději 😅 😅 😅 To chápu, že jsi s ním 2 dny nemluvila, ježiš, jak si to představuje, určitě nemáte děti, aby jsi se nenudila, že? Achjo, ti chlapi jsou vážně na......... 😀 😀 😀 😀

anta
21. led 2011

@lehna - super fotky, ta mašinka je moc pěkná, ale Štěpánek je hezčí 🙂 🙂 🙂

anta
21. led 2011

Jo a odpo jdu koupit Honzíkovi nějaké slipáky, protože ty, co má, jsou mu buď moc malý, že ho řežou, což je blbý, anebo jsou mu velký, že bych mu to mohla zavázat nad hlavou gumičkou 😀 😀 😀

sherry28
21. led 2011

jinak u nás klasika, akorát mi přijde, že vůbec nespím 😔 není totiž kdy, moje doba spánku je od půlnoci do třech 😕 a pak už cestuji, ale však ono to pomine 😉

sherry28
21. led 2011

dávám nějaké fotečky 😉

gina333
21. led 2011

ahojte 🙂

@sherry28 : krasne fotky, a ty si uz hadam taka chuducka ako si bola. 🙂 Zase sa opakujem, ale patri ti moj obdiv, ze to vsetko zvladas tak perfektne a s nadhladom. 😉 Drzim Lukymu palce, aby operaciu zvladol co najlepsie. 😒 😉

@ined77 : ty tiez patris k zenam, ktore zvladaju vsetko sami a s lahkostou. Urcite zvladnes aj Kacenku s Matym dokopy, neboj sa, my zeny mame nato siesty zmysel aby vsetko fungovalo na 100%. 😀

@katzi : prajem pekny weekend, aj ja by som chcela ist k mojej mamke na oddych, keby Nati nechodila do skoly, som tam celu zimu. 😵

My sme dnes mali celkom pekny dnik. Sophi spala poo 1:30, potom sme sli na nakup, a k svokre. Ja mam dnes narodky, v mojom veku to uz nechcem ani oslavovat 😀 😀 😀 ale som kupila Bianco Rosso, tak sme si u svokry pripili, spravila som cestovinovy salat na zajtra a chcem este upiect jablkovu strudlu. Od Nati som dostala krasnu zltu orchideu, aj Sophi my zaspievala ZIVIO 🙂 🙂 . O chvilu ju dam spat, tesim sa na kludny vecer. 🙂

gina333
21. led 2011

@lehna : na teba som skoro zabudla. 🙂 🙂 🙂 Torticka krasna, a Stepi prestastny. 😵 😵

prchalka
autor
21. led 2011

Holky, tak naše info ze školky.
Čorí tam hned obsadila dětskou sedačku a začala přebírat hračky, zůstala tam s MM, zatímco já si šla do kanclu pro ten papír a na pár slov s paní ředitelkou. Školka je to malá, stará, ale myslím, že milá. Zas to na mě po 25ti letech dýchlo 😅
Nemyslím, že by to bylo až tak ztracený, jsme asi 7.-8. v pořadí, z toho asi 3 děti půjdou do jejich odnožové školky a ty ostatní, co tam jsou v seznamu, jsou narozené i dýl jak my - prosinec apod... Takže prostě uvidíme..
Když jsme přišly zpátky, čorí seděla na tý sedajdě, v jedný ruce konvičku, v druhý kalíšek a jakože nalívá čaj a dala mi napít a pak i paní ředitelce, která jí o to poprosila a sama od sebe i tatínkovi. Ty 2 větší holky, co tam ještě byly trochu komandovala, že to musí ještě "ohřát" a bůhvíco 😀 😀 Normálně s nima komunikovala, to bylo tak sladký, jsem se z toho málem rozplizla 😅
Ředitelka se jí ještě na něco ptala, ona jí odpovídala a pak jí řekla "vstávej, vstávej" jako nám všem tady. Pak jí ještě nalily opravdovej čaj, načež si postavila hlavu a nechala se přemlouvat asi 10 minut, nakonec ho vypila a šly jsme.
Opět jsme se dozvěděli, jak je veliká 😅 a já teda myslím, že se neuvedla zrovna špatně 😉
Sice po cestě domů už to bylo zase s vztekánkama, ale tam se držela. Jo a takový jméno tam prý ještě nemaj 🙂
Tak to je asi tak vše.
Večer jsme si udělali 3 pizzy, každou jinou, jsme naprásknutý jak čuníci. Dnes to vidím na čípek na noc, to zas bude protestů. Jestli nebudem spát dneska všichni jak mimina, tak fakt nevím. MM na dnešek nespal taky vůbec.
Tak dobrou.. 😔
@gina333 Ještě všechno nej.. Co budeš říkat za 20 let? 😀