Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
3. únor 2011

@ined77 : mne Natalke prepichly hned v porodnici, neboj nehrozi jej nic len som jej to umyvala harmancekovou vodou. Sophi som dala nausnicky nastrelit, uz to v porodnici u nas nerobia. Bolo to tiez v pohode, ale po 6 tyzdnoch sa musia tie nastrelene vymenit, to bolo revu, kym sme jej dali zlate. 😲 Trocha jej hnisalo usko, ale tiez som jej to umyvala aj natierala Framykoinom. Po par dnoch to mala v pohode. 🙂

@prchalka : Sophi reve pri kazdom umyvani vlasov, lebo si nelahne ani za Boha do vane, stoji a jaci, lebo jej tecie voda do tvare, takze u kadernicky by sme asi s nou nepochodili. 😲 😉

sherry28
3. únor 2011

ženy, děkuji, že s námi soucítíte 🙂 aspoň jsem se vykecala 😀

ined77
3. únor 2011

@gina333 🙂 ..děkuju 🙂 .tak já jí je nechám píchnout rovnou tam ať to má pusinka za sebou 😉 .

@sherry28 🙂 ...hlavně ať už je lépe! 😵

matýnek už je vzhůru, svačí a kouká na traktora toma 🙂 .
jdu se chystat pomalu ven, ale teda...berou mě nějak opět záda v kříži a bříško 😨 ...tak žádná dlouhá procházka to asi nebude 😅 .
všem pěkné odpolko, páááá 🙂

anta
3. únor 2011

@gina333 - no, nám Honza nechtěl tak 3 měsíce sedět vůbec ve vaně a najednou BUM a v neděli si konečně poprvé kydnul 😀 😀 😀

prchalka
autor
3. únor 2011

Náušnice už v porodnici? Já myslela, že se vždycky dávaly až po prvním očku, ale třeba už je to přežitek. My je máme v šuplíku a teď už jí to fakt píchat nenechám, to bychom o tom věděly ještě půl roku po tom 😝
Spala 1.40 Souká do sebe velkej banán a má mi pak říct, že chce svačinku 😖 😅

anta
3. únor 2011

Jinak se stal zázrak, dítě se vzbudilo samo a s úsměvem, huráááááááá 🙂 Tatínek přijde za chvíli domů, takže já si vyžrala samozřejmě to nejhorší a tatínek bude skotačit s usměvavým hárošem, to fakt miluju 😅 😅 😅

gina333
3. únor 2011

@anta : kym oni santia, ty oddychuj 🙂

Aj Sophi vstavala vysmiata, spala 1:40, a som normalne otvorila dvere do izby aby sa prebrala. 😉 Bola vonku s dedom asi hodinku, potom sme sli na nakup, ako kazdy den. Prave som dozehlila velku kopu pradla, babulka sa krasne hra v detskej, tak som si navarila caj s rumikom. 😉

anta
3. únor 2011

@gina333 - dítě mi udělalo radost, vyčůralo se jednou do nočníku a pak ještě do záchoda 😉 🙂 Asi si u mě žehlí to zkažené dopoledne 😅 Ráda bych seděla v klidu, ale dítě mě nějak nechce nechat tatínek netatínek 😉

gina333
3. únor 2011

@anta : to je skoda, mne Natalka vie perfektne zabavit Sophi ked si potrebujem trocha zresetovat hlavu. 😉

Sophi spinka, idem sa natiahnut k telke. 😵

Pekny vecer prajem. 😔 😔

hancazivocich
4. únor 2011

Dobré ránko,
u nás katastrofa - vzhůru od třech a nemocná.. Za chvíli jedeme k dr.. Teda na tu sedmou.. Poveze nás děda, páč tatínek jaksi...Jsem nasratá jak cosi, ale relativně v klidu, že?
Zatím se mějte a držte pěsti..

gina333
4. únor 2011

dobre rano 🙂

@hancazivocich : to je mrzute, dufam, ze to nebude nic vazne. 😒

U nas noc v pohode, len to ranne vstavanie o 6:00 by mohla posunut, mozno, keby som ja nevstavala este by spinkala dalej. 😉

prchalka
autor
4. únor 2011

Dobré ráno,
u nás noc - usnula kolem 21h, vzhůru ve 22.50, pak podrobnosti nevím, spal s ní tatínek, pak budíček ve 4.40, střídačka, MM vstával a další budík 5.50 a to už teda neuspávám, tak bylo jen chvíli válendo!
Mě bolí už 2.den pravá kyčel, jako spát se dá, ale jak se vzbudím, pořád to cítím a hledám vhodnou polohu, která stejně moc neexistuje 😖 a spát s ní na jedný posteli v jedný pozici - trochu muka 😖
Pak hned dole vysypala do provázkovýho koberce slupky z pistácií - tatínek neuklízí, ale ať se pak nediví, kdyby u toho byl, pěkně by jí zpražil! No nic, posbírala to 😉
Krásný pozitivum dnešního rána - plínka byla úplně suchá 🙂
@gina333 Já pořád uvažuju, jestli bych si nepořídila nějakou kámošku pro mě a pro čorí, aspoň na občasné pohlídání a zabavení, ale kde hledat, že..
@hancazivocich Tak ať je ta chuděrka zase brzy hyper 😖 ☹
LEHNA, LEHNA, LEHNA: Dneska by měl P.M. narozky ☹

gina333
4. únor 2011

@prchalka : Sophi tiez chybaju kamaratky, vidim to na nej ako sa na deti pozera ked sme na ihrisku, ale ja nemam kamosky s malymi detmi, akurat svagrina ma drobca. Tesim sa ked maly bratrancek trocha povyrastie, teraz ma iba 10 mesiacov, bude mat partaka na hranie. 🙂 🙂

lehna
4. únor 2011

dobré ránko i od nás 🙂.

naše noci jsou teďka docela v pohodě zase. max. 2 buzení, sice se budí dost brzy zase - kolem 4.30-5h. pak to zalomí někdy kolem 6 a pospí ještě tak 45minut. jenže já jaksik od těch půl 5 moc nespím,že?
Včera jsme byli u zubařky. u mě dobrý, u Pipa taky, samzřejmě pusu jsme mu museli otevřít trošku násilím,ale horní pětky ještě nemá a ani se nechystají 😅 .
já tu teďka holky moc nebývám, máme doma trochu(no torochu,docela velké) problémy. já to nechci nějak veřejně tady rozebírat. tak se nezlobte, musím se s tím vyrovnat sama ☹.

@prchalka - vím vím. taky jsem s ráno hned vzpomněla ☹ . tchýně má svátek.

a na víkend přijedou druzí tchánovci,co jsme s nima ještě neslavili Štěpiho narozky. doma dusno a ještě tohle, achjo

lehna
4. únor 2011

@gina333
@prchalka
tak já jsem ráda,že kámošku mám kousek od nás. Natálka je listopadová,tak si s Pipem vyhrají. no jak kdy, většinou se spíš o hračky přetahují a řvou. ale jde na nich vidět,že si pootřebují hrát i s někým jiným a ne jen s námi rodiči nebo sami.

gina333
4. únor 2011

@lehna : drzim palce aby sa to u vas urovnalo, rodinna pohoda je nadovsetko. 😒

lehna
4. únor 2011

@gina333 -děkuji 😉

anta
4. únor 2011

Dobré ranko, holčiny. Tak dneska ráno bez poskvrnky, tak se mi tedy dost ulevilo. 😅 😉

katzi
4. únor 2011

Dobré ráno,

u nás super noc, v podstatě bez buzení až do rána do 6h. Já jsem ji sama vzbudila jen v 3.30 když jsem šla na záchod a šla jsem na ni juknout jestli není odkopaná. Zamrčela, ale spravil to hned dudel. Ale já se necítím dnes nějak fit, asi jsem nějaká přespaná a přeležená, na tolik spánku nejsem zvyklá 😅 Taky je dnes bio 3, tak je možná i něco ve vzduchu 😕

ined: to jsem nikdy neslyšela, že by se naušničky píchaly už v porodnici 😕 Nám to nikdo nenabízel, tak nevím. Taky jsem myslela, že to musí být až nějak po očkování 😕 My máme naušničky nastřelený ( byly jsme někdy kolem půl roku asi), pořád má ještě v uších ty nastřelovací. Mám pěkný naušničky po mě, ale nemám odvahu jí je vyměnit, jen se jí toho ucha dotnu, tak je mega řev. Takže bysme to museli dělat s MM za použití síly a na to nemám 😖 Vyměním jí je až bude mít sama rozum a řekne si o nějaký hezčí naušnice.

@hancazivocich : držím palce k Dr. ať to není nic vážnýho a Dr. vám na to něco dá.

@lehna : ty máš teď náročný období 😖 Přeju ať se to zas všechno srovná.

katzi
4. únor 2011

@prchalka : jo a gratulace k suché plínce, to je čorí šikulka. Tohle je u nás ještě hudba vzdálené budoucnosti, plína je ráno dost nacuclá a počurá i tu po o spaní.

prchalka
autor
4. únor 2011

@katzi Neboj, u nás to byl taky nějaký omyl. Obvykle máme nacucáno asi kilo 😀 😅 Jen doufám, že pár plínek přes ten den ještě užijem, právě jsem koupila balík, tak aby mi najednou nepřestala čůrat 😀

hancazivocich
4. únor 2011

Noo, takže to shrnu - byli jsme čtvrtý - vezl nás děda. Bohužel - ty, co tam byli první, tak tam byli hodinu - mě málem šmejklo.. Kikouš - jak vstával ve 3, tak nejdříív hyper - dozníval Nuroš, pak průšvih a béé a bůů a domů a pinkat - takže v momentě, kdy jsme se dostaly do ordinace, tak řvala uplně ze všeho.. Brala jí krev - je to virové, antibio recept máme v záloze.. Průšvih je, že ji opět zlobí bříško a v momentě, kdy jsem ji chtěla dát boty a bundu se po..... Takže celý znova...
Doma to zalomila přes hoďku - asi ještě jednou půjde, co ? Máme Prothazin - kdyby se dávila,... Ambrobene už stejně dávám... Zuby rostou - takže tak...

Ined - nám je dr. dala až mezi očkováním!! Mezi prvním a druhým - kolem čtyř měsíců... Jedno ouško hnisalo - ten víc se dělal kolem náušnice špuntík - my dostaly zkumavku, do toho líh na pupík, do toho náušnice naložit, z toho píchnutí mi bylo blivno dost dlouho předem 😖 😝 , náušničky nám dr. symbolicky přelepila na cestu domů, pak s nimi musíš hýbat, aby se nezanesly krví a tak...
Já osobně bych do půl roku na nastřelení nevydržela čekat - i tak mi přišla hodně velká - kolem toho 4. měsíce, já už bych v půl roce odvahu nenašla 😅 😔
Říkala jsem, že druhý bude buď kluk, nebo holka bez náušnic 😀 😀 😀

gina333
4. únor 2011

@hancazivocich : ja som celkom nepochopila co vlastne Kikous ma za chorobu? Je to crevna viroza, a nato jej dali ATB? 😒 Ale samozrejme prajem rychle uzdravenie, nech ste z toho cim skor vonku. 😉
Ja mozem odporucit nastrelenie, alebo dat nausky fakt cim skor a necakat do pol roku, vtedy by som uz pichat nedala. 😵 😵

hancazivocich
4. únor 2011

@gina333 - já to špatně naspala - má virozu, kašel, chrapot, ale při nemoci ji bolí bříško, trpí na zácpy a prďochy... No a než jsme šly, tak se odzácpovala 😉
A antibio máme v záloze, protože je víkend - při zhoršení...

gina333
4. únor 2011

@hancazivocich : aha, chapem, ale ja by som antibio nedala, teda ked nie je silny zapal, ja celkovo sa ATB vyhybam. 😉

ined77
4. únor 2011

ahojky 🙂 ,
tak já až teď 🙂 .
ráno jsem jela na 9h a nekecám, odešla jsem až ve 12.20 😝 .
nebyla jsem objednaná, takže maminky měly jasně přednost a já čekala a čekala, se mnou teda ještě 2 další mamči, co tam byly taky poprvé.
ale...vše se krásně chystá, otevřená jsem na 2 cm, utz v pořádku, váhový odhad 3039g a jsme stále holčička 🙂 .
ktg také v pořádku, ale od odpoledne mám pořád nějaké kontrakce...ještě jsem nějak neměla čas to měřit, ale po cestě domů jsem jednu chvilku myslela, že to vážně otočím 😅 ...teď navečer jsem začala maličko špinit, tak myslím, že odchází zátka 😕 .
ještě bych ale ráda byla přes víkend doma, ať si užiju doma MM a trochu odpočnu 😉 🙂 .dnes jsem vážně ztahaná 😔 .
no uvidíme 😉 .
matýnek hlídání zvládl v pohodě, je to šikulka, akorát mě trošku zhatilo náladu, že byl s nemocnou sestřenkou ☹ ...ona už má zase prý horečku 😒 ...matýnek je teda zatím v pořádku, ale vědět, že tam švagrová sebou bere malou, tak to zkusím nějak domluvit s babi ať je s malým už od rána 😒 ...ráno u auta už bylo pozdě.
matýnek nechtěl nic večeřet..to neznačí nic dobrého 😒.

@hancazivocich 🙂 ...a jééé ☹ .tak ať je kikouškovi brzy lépe! 😨 😵

@katzi 🙂 ...jj, u nás se to dělalo v porodnici vždycky co vím 😉 .nechám jí to šupnout rovnou tam, čím bude starší, tím to bude asi horší jak vidím 😅 .

@lehna 🙂 ..tak hlavně ať se vše zdárně vyřeší a ty se netrápíš! ☹

@anta 🙂 ..no vidíš, u vás je 6 dnů fajn a 7 peklíčko..u nás naopak 😝 😀 .

@prchalka 🙂 ...super ta plínka 😵 .plenky se ti nezkazí 😉 😀 .
jo kyčlema teď trpím každý večer, je to pech ☹ ...nemáš to třeba od páteře, uskříplé?taky mi to občas dělalo 😒 .
zkus horkou vanu, třeba to pomůže 🙂 .

tak se loučím pro dnešek, matýnek je ve vaně, ale nějak kňourá..no, ať už se jde do hajan 😉 🙂 .
všem pěkný večer a fajn noc, páááá 🙂

anta
4. únor 2011

@ined77 - teda to ti teda držím palečky, ať Matýsek neonemocní, achjo, to tam museli tu malou brát? Vydrž s námi aspoň do neděle jako kindrvajíčko, ju? 😉 🙂

gina333
4. únor 2011

@ined77 : aj ja ti drzim palce aj na nohach 😀 nech si este cez weekend doma. Hlavne aby ste boli zdravi, choroby prec prec. 😉

gina333
4. únor 2011

U nas sa uz spinka, idem k telke, dnes je zase Seherezada, uz to pozeram iba preto lebo nic ine nedavaju. Konecne sa o tyzden zacnu normalne serialy. 😉 🙂

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
5. únor 2011

Dobré ráno,
noc ani nevím, ale ráno začla nejdřív kašlat čorí a pak já, tak doufám, že to bylo jen ranní vykašlání, i když já jsem jak přejetá kombajnem 😖 Pro jistotu si asi koupím Coldrex..
@ined77 Já ráno ve 2 zátka, dopol rizikovka, kde se jim nezdálo, že by se něco chystalo a v 10 večer mimino 😅
Chtěla jsem ještě asi něco, ale už nevim co 😅 😖