Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
25. únor 2011

@gina333 - to já nevím, co že se tak brzy dneska probudil , respektive vstával 🙂. taky jsem čekala,že ještě usne, jako vždycky a ono noc. jsem jak pytlem praštěná, po o půjdu asi taky dřímat 😀

gina333
25. únor 2011

@lehna : keby som mohla tak si s nou pospim aj ja, lenze mne vtedy pride Nati zo skoly, takze spanok nehrozi. 😉

lehna
25. únor 2011

@gina333 - aha,no jo, na Nati jsem zapomněla 😅 . tak přes den to nějak "rozchodíš" a večer půjdeš brzy spát 🙂
Co Sophi, zdravá?

prchalka
autor
25. únor 2011

Holky,
už fakt nemůžu, spíš psychicky, než fyzicky, už prostě nevím, co se děje!
Usnula v 18.50 naprosto vyřízená, s teplotou, čípkem. Začala se motat už do půl hodiny a nepřestala až do rána. O půl 12 ještě sirup, opět měla určitě 38! 15x vzhůru, jen motáky a kňourání, celou noc jen ruku ruku. Usnula v klidu až snad ráno v 6.40 na asi 20 minut.
Už to bylo ve ST dobrý a od ČT odpol nanovo.
sherry28 Jak dlouho může tahle vyřízenost a únava u nich trvat? Jak to měl Marýsek? Ona taky vstane, hned zase zívá, oči jako škvírky... 🙄 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔
Je možný, že se jí to všechno vrátilo proto, že poo spala jen 1,5h, že prostě to všechno potřebuje pořádně vyspat? Kdybych neměla jak šíleně zmrzlý nohy a nepotřebovala akutně na wc a nemyslela si, že už jí kdyžtak bude ta 1,5h stačit, kdyby se vzbudila, tak bych u ní dál ležela. Vstala ve 14h a od té doby to šlo jen z kopce 😒 ☹
Teď třeba zas teplotu nemá, ale jak vstala, tak začala hluboce kašlat.
A furt jen mami mami mami mami... nic jinýho mi nechce. Ráno snědla aspoň Brumíka a k dispozici má piškoty.
Tak končím, budu se muset věnovat.. pá 😔

katzi
25. únor 2011

Dobré ráno,

u nás dnes dobrý - spalo se, já se cítím taky docela fit. Venku sice kosa, ale svítí sluníčko, to je vždycky pozitivní 😵

@prchalka : u vás fakt krize 😖 Věřím, že nejhorší je to, že nevíš co jí je - jestli zuby, nemoc nebo co vlastně 😖 Držte se holky obě.

sherry28
25. únor 2011

ahojky 🙂
@prchalka no Mára je stále protivný po probuzení a spal by nejradši snad tři hodiny, po dvou hodinách si přijde nevyspalý 😅 no dneska ráno vstal teda a poprvé nebrečel 😉 a už ani nevypadá tak bídně, ptáš se jak dlouho to trvalo? U nás 14 dní ☹ doufám, že u vás to bude dřív pryč 😉

jinak Elík je na tom špatně s dýcháním, dostal k masce ještě něco silnějšího na stříknutí 😢 v případě dušení máme ihned odjet do nemocnice 😔 já bych teda volala hned sanitu těžko bych se s dusícím někam vydala 😅

teď jedu do lékárny pro ten Ecobec do tý masky (včera to neměli-museli to objednat)

gina333
25. únor 2011

@prchalka : tak to este vyzera blede s Cori, to je mi velmi luto. 😒 Tak sa drzte. 😉

@sherry28 : chuda malinky 😖 a dovoli si tu masku nasadit na tvar? to mu ako casto musis davat? milacik maly, takto sa trapit. 😝 Prajem ti vela sil aby si to zvladla. 😉

anta
25. únor 2011

Ahoj holčinky, naše dítě se také začalo budit už v šest hodin a to předevčírem spal ještě do sedmi, taky se divím, co to jako je 😕 Byla jsem pryč.
Chudinka Jů, nepůjdeš s ní ještě k dr.? Já bych se fakt bála, co to je 😉

katzi
25. únor 2011

holky třeba to brzký ranní buzení je tím, že začíná být čím dál tím dřív světlo. Děcka třeba cítí už přícházející jaro v kostech a přeorientovávají se na letní režim 😕 🙂 Adu se taky budí teď dřív, díkybohu ne tak drsně jako u vás v těch 5h, ale včera už před 6h povídala.

@sherry28 : chuďátko Elík takový trápení s dýcháním ☹

gina333
25. únor 2011

@katzi : moze byt, ale cas sa meni az v aprili, dovtedy budem chodit v mrakotach a s kruhmi pod ocami. 😉

Sophi zaspala behom 5 minut, vonku je krasne slniecko, ale dost zima, pojdem na nakup a do opravovne hodin a potom na kafe ku babi. 😵

sherry28
25. únor 2011

@gina333 masku mu nasazuju po šesti hodinách 2x, dělám to s těžkým srdcem, protože ho musím přidusit, aby se nadýchal toho léčivého ☹ naštěstí si už zvykl, je zlatý a povídá si do tý masky 😵 za to mě je to nepříjemné, ale hlavně, že mu to pomůže 😉

jdu dát spát Máru

prchalka
autor
25. únor 2011

Tak jsme spaly ... od nějakých 9.40 a vylezly jsme 13.50 - chápete to? ☹ Celou dobu s ní, několikrát buzení, plácání se po posteli. Spát šla bez teploty a v průběhu už byla zase teplá a vždycky oči zavřela a spala dál.
Dala jsem ji Brufen sirup, uvidíme, jestli nám vydrží nebo co bude. Vstala a vypadá mrtě unavená, očka poloviční.
@sherry28 A jaká u vás byla diagnóza? Mě už napadá všechno hrozný! Že se z toho prostě nevyhrabem. Vždyť už byla ve ST ok a teď zas znova! ☹ ☹ U vás to teda není taky vůbec růžový, hlavně s Elíkem ☹ Kua! Ať už to všechno skončí!
Ještě existuje pohotovost, že jo.... ale to se bojím, že by nás tam zavřeli!
Musím jít.. pá

sherry28
25. únor 2011

@prchalka u Elíka to vypadá na astma 😒 a asi se z toho taky jen tak nevyhrabe, oni jak jsou jednou chycený průdušky, tak potom stačí jedno nastydnutí a je to tam znovu, já jen doufám, že nebude celý život na tom dýchátku 😔 a způsobilo to, že nedostal včas ATB tenkrát, protože oni mimča nemají vyvinutý přepážky a všechno jim padá dolů....kdyby měl včas Atb, tak by zabránily zánětu, kterej díky dr. prodělal a teď chytil od kluků obyč rýmu a hned mu to šlo na průdušky, až z toho má astma, podle dr.

prchalka
autor
25. únor 2011

@sherry28 Brečela bych vzteky za tebe! Jak jeden blbej krok dokáže zničit zdraví, navíc takovýmu miminku a náladu všem okolo 😠 😠 😠 😠 😠
Po sirupu se u nás docela ulevilo, aspoň něco. Já už se fakt nikdy nebudu rouhat nad tím, jaká je a co dělá, hlavně, ať už je z toho venku a ať zlobí a ječí, protože tohle je fakt nejhorší, co může být. Jakoby nestačilo, jaký měla kašel před vánoci a jak se to táhlo. Copak o to, člověk to vydrží, ale kdyby se jí z toho zase vyvrbilo něco jinýho, už bych asi někomu něco udělala!
@lehna A zpráva pro tebe: Včera jsem na netu četla článek, že pro P.M. uspořádali přátelé oslavu k nedožitým 46 narozeninám a mimochodem tam i psali, že vyšlo nový CD. A dneska jsem dostala dáreček 😨 😔

prchalka
autor
25. únor 2011

@sherry28 Jé, promiň, myslela jsem diagnózu Marka, že mu na to dali ATB (jasně, kvůli Elimu)! Taky jako chřipka nebo nějaký zánět? Protože tu únavu a spaní maj s Ju asi stejný. Né že bych pro ně tak byla, to vůbec ne, ale trápit takhle malý děti (do těch 3. let), co ti neřeknou, co je bolí a kde, 14 dní co z toho bude, aby se jim to oddalovalo a zhoršilo a něco podělalo jako u Eliho.... já nevím. no....!! 😖
Jak dlouho je vůbec normální teplotovat a srážet to těma sirupama, čípkama? Máte někdo větší zkušenost?
Dr. říkala, že tam má děti s teplotama i týden...

sherry28
25. únor 2011

@prchalka a udělala ti dr. CRP? 😕 To byla právě osudová chyba u Eliho, dr. si myslel, že to má Elík virového původu, na to by ATB nezabraly, proto se dělá CRP(proteinová bílkovina a když je nad 40, tak je to bakteriální a nasazujou se ATB, jinak na virový původ by ATB nezabraly
Markovi dala ATB, protože jsem řekla, že to má stejný jak Elík i Lukášovi taky, tak jim dala ATB a ani CRP nedělala, řekla, že už kvůli Elíkovi, aby ho kluci nenakazili a stejně se tomu nevyhnul

sherry28
25. únor 2011

ale jinak by se mělo udělat CRP, aby se právě zjistil původce nákazy, ale ddneska to dr. odbývají jak se dá 😅 já jsem z nich nešťastná a nejradši bych je vykopala a oni ještě chtějí přidat, jsou nedůslední 😠 teď jedné mamčiné známé umřel chlap na chřipku je to týden(minulou sobotu) bylo mu 50 a měl obyčejnou chřipku s ničím se neléčil a byl jinak zdravý a šel si k dr. pro ATB a ona mu řekla, ať si koupí paralen a nazdar 😅 týden na to tam šla jeho žena, že mu je fakt zle, tak ho poslala hned do nemocnice, kde umřel 😔 a dr. z toho v šoku, kdyby dostal ATB tak nedošlo k zánětu, pak už mu nepomohlo nic..... 😔

prchalka
autor
25. únor 2011

@sherry28 CRP je ta krev z prstíku? To jí dělali 2x při tom kašli v listopadu a pokaždé to bylo OK. Na poslech taky OK. ATB dostala až po tom RTG snímku, kde už to bylo jasný 😖
Teď jí krev nebrali, jen výtěr z krku - byl OK. My jsme furt OK, buhužel 😖 Poznala by se z výtěru třeba angína??
Ta chřipka je svině, to je hrozný, že na ni umře zdravej člověk. No jo, ale zas když neradi píšou hned ATB... Co na to říct ☹ 😔 😠

sherry28
25. únor 2011

@prchalka jojo krev z prstíku 😉

sherry28
25. únor 2011

@prchalka no dr. by měl udělat poctivý vyšetření, a pak podle toho léčbu nebo aspoň tak si to představuju 😅 angína z výtěru by se poznala, ale zase záleží jak ten výtěr je provedený, Markéta(ségra) furt trpěla na bolesti v krku, dr. jí pořád něčím odbývala, že angínu nemá ani nic takovýho, tak máma už to po roce nedala a jela s ní do Motole, tam jí udělal opravdu "výtěr" (hluboký) a zjistili jí streptokoka až hodně nízko v krku, tak jí hned nasadili ATB a od té doby v pohodě, stejně tak jí tam přišli na zánět ledvin a její dcerce teď nedávno taky 😕

anta
25. únor 2011

Takže se hlásím do klubu, nejdřív byly teploty - předevčírem, včera nic a dneska už kašel, nasadili jsme Stoptusin a uvidíme, achjo 😔

gina333
25. únor 2011

@anta : takze aj na vas sa to uz nalepilo, ach jaj, uz aby ta jar prisla. 😒

@sherry28 : astmu ma moja mama, je to hrozne trapnie, prajem ti vela sil aby ste so zvaldli. 😲 A mozno, to nebude astma a Elik sa z toho dostane, ved je este taky malinky. 😉

U nas sa na obed spinkalo bez kasla, asi 2 hodky. poo sme sli von, bola riadna kosa, fukal studeny vietor, tak sme sli na nakup a k babi. Nati bola v tanecnej, v nedelu idu na sutaz do CR. 😵 Sopliky a kasel nas drzia, tecu jej iba take vodnate nastastie a kasle iba ked skace, alebo ked beha, lenze to robi snad vkuse. neda sa zastavit ani na chvilku. 😵 Idem trocha k telke, dnes to asi skoro zabalim.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

sherry28
25. únor 2011

@gina333 kéž by se vyléčil, vždyť se narodil naprosto zdravý 😔 snad právě, proto, že je malinký má naději na úplné uzdravení 😉

taky přeju dobrou noc

prchalka
autor
26. únor 2011

Dobré ráno,
jak dlouho jsem se těšila z toho, že nekašle při spaní? Moc dlouho ne ☹ Včera večer, jak lehla, tak to začalo a trvalo hodinu, pořád kašlala, úplně stejně, jako před těma 3 měsíci! Tak už jsem to viděla na ráno na pohotovost, aby jí udělali RTG. No zatím to nechám, zbytek noci byl v klidu a bez teploty, naštěstí. Ale jestli to bude pokračovat, tak v pondělí naběhnu k dr. Tak jako předtím bych to teď protahovat nechtěla. Ale abych zas nebyla za blba..
Myslíte, že by se jí to na ty plíce mohlo touhle nemocí vrátit? 😠 ☹
Tak zahajuju kapky pravidelně a uvidíme. To nespaní s kašelm by nás teď už fakt zabilo ☹ Jinak spala asi nejvíc v klidu za celý ten týden, i když motáčky byly, ale šlo to 😉

gina333
26. únor 2011

dobre rano 🙂

u nas sa spalo pefektne, az do 6:00, uz potom nezaspala, ale to neva, hlavne, ze som o nej celu noc nevedela. 🙂 🙂

@prchalka : teraz vraj je dost rozsirene ochorenie zapalu pluc, az ma to prekvapilo, neviem ake ATB ste predtym brali, ale isla by som v pondelok k doktorke a vydupala nejake vysetrenie, nie je to mozne, aby sa to Cori stale vracalo naspat, Keby ste mali starsieh surodenca, alebo keby chodila do skolky, ale cele dni je len s tebou tak musi mat ona nejaky virus v sebe ktory musi prec. 😠 Drzte sa . 😉

@sherry28 : lekari velmi neradi predpisuju ATB, celkovo vo svete je to teraz na ustupe, maju velmi vela negativ v sebe, vyliecia cloveka ale zabijaju aj zdrave bunky v tele, potom je homeo alebo ina liecba zbytocna. Ale v niektorych pripadoch je to zrejme nevyhnutne, je to na doktorovi ci to rozpozna. Ja som mala na doktorov zatial stastie, vzdy som natrafila na takych, ktori naozaj pre toho pacienta urobili maximum.

anta
26. únor 2011

Ahojky, no u nás se taky kašle, ale v noci spinkal krásně. Jen, když začne mluvit, tak kašle, což je zvláštní 😕

sherry28
26. únor 2011

@gina333 tak to jsi měla štěstí, já zatím narazila na dr., kteří nedělají nic 😔 i naše dr. není dobrá, ani klukům jednou neudělala CRP, což by mělo být normální 😅 prostě jen tak nasazuje ATB a nebo zase ne, bez pořádného vyšetření, ono je hodně těžký stanovit diagnózu, chápu, že doktoři nejsou bohové, ale co kritizuju, je to, že právě nedělají maximum a pak lidi zbytečně umírají, pokud člověk umře a ví se, že všichni kolem dělali max, tak bohužel, ale ve většině případech to posere dr. 😠 dobrého dr. bych si vážila, ale je jich sakra málo, aspoň tady u nás 😉

sherry28
26. únor 2011

@gina333 jinak chápu škodlivost ATB, ono to není nic dobrého 😔 ale bohužel v některých případech se nasadit musí ☹

ined77
26. únor 2011

ahojky 🙂 ,
tak jak vidno, nestíhám a nestíhám 😝 .
kačce se rozjely bezva prdíky, včera mi brečela od 12h až do 18h 😝 😢 ....navíc MM byl v práci až do 3.15!, měli akci 😖 ...takže noc taky výživná...malá brečela, matýnek brečel...tak jedu už pomalu na rezervu 😅 .
teď mi sice spí oba...ale nějak se nám ten režim rozdvojil, třeba se to ještě sladí 😉 .konečně tu máme dnes nad nulou, tak plánuju na odpoledne první vycházku 😵 , už mi doma taky pěkně hrabe 😅 ...jen to vypravování bude asi divočejší 😀 .
no a jinak ale...matýnek chodí sám na nočník 😵 a pozor! jsme na odpo spánek třetí den bez plenky a bez nehody 😵 .
je to šikulka, ale taky mě chvilkama pěkně točí...teda spíš mám tak trošku nervíky pěkně na pochodu a on to chudáček slízne 😔 .
ve čt máme první poradnu, tak jsem zvědavá jestli pěkně přibíráme 😉 ...snad jo, na prsu mi visí 3/4 noci 😅 .naštěstí s matýnkem zůstane babi doma...bývá to v blbý čas..po 12h...tak snad bude moct aspoň ze začátku chvilku hlídat.babi si teď brala matýnka odpoledne vždy tak na hodinu a půl ven, aby nebyl zavřený doma, teda když je MM v práci, ale i tak..roupama už neví co by 🙂 .jinak ale zatím nějaká žárlivost nepropukla 🙂 ...teda při kojení mi sedí na koleni nebo vedle, chce držet ručku a pod., ale to se dá...sice bych kolikrát uvítala mít ty ruce 4, ale co už že 😅 .
zkusím letmo kuknout zpět, ale určitě nedočtu, kačka by se měla tak ve 12.30 kojit.
tak všechny moc zdravíme 😵 a jestli někdo marodí, tak přejeme brzké uzdravení 😵 .

PS:matýnek ještě k tomu začal kašlat a má rýmu ☹ ...zatím teda bez teploty a nic hrozného...zaplaťpánbůh taky, ale raději to zaťukám 😅 .

anta
26. únor 2011

Odpoledne nám nepůjde internet, přijde kámoš a vymění nám PC, protože ten starý se nedá ani zapnout, je to sranda, vždycky ho zapnu a musím ho vždy restartovat, aby naskočil monitor, takže fakt děs a nejdou na tom už pouštět Honzíkovi pohádky, tak to je dost skličující 😒 Mějte se tu krásně, jak to půjde, juknu 😉
Honzíkovi se ten kašel vůbec nelepší, achjo 😒 Už vidím, jak v pondělí naběhávám k dr. . MM mě pěkně štve, už chce jít zas do hospody s tím kámošem, co nám "dá" nový PC, tak jsem mu řekla, že koukám, že ani nemoc Honzíka nezabrání, aby do tý hospody šel. Taky jsem mu řekla, že mě pěkně naštval, že když byl na tý akci, že ani tu prdel nezvedl a nepřišel domů dřív 😝 Takže nevěřím, že i když mu napíšu teď, že přijde domů 😠 😠
@sherry28 - je fakt, že by se to s ATB nemělo přehánět, ale prostě jsou případy, kdy se bez nich nedá nic vyřešit a když to není často, tak si myslím, že by snad zas tak ublížit nemělo. 😉 S tvým názorem s dr. souhlasím, člověk má vážně strach, aby těm našim prťouskům nebylo jen kvůli doktorům., panč člověk nikdy neví, na koho narazí, je to fakt o hubu s těmi doktory 😝 😝