Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
28. únor 2011

Dobré ráno,

hlásíme se mezi marody 😒 Adeli teda nekašle, ani nerýmuje, ale včerejšek nám prozvracela, proprůjmovala a proteplotovala 😒 Dnes je lepší, ale pro jistotu jsme zašly teď ráno k Dr., udělala výtěr ze zadku a napsala nám něco na průjem. Doufám, že tu virózu nechytím taky 😝

@prchalka : jestli dnes jdete k Dr. tak hoď zprávu co vám řekla. Držím palec ať už vám dá něco co pomůže.

@anta : gratuluju k odplenkování. A taky přeju ať je Honzík už zdravej.

@sherry28 : tééda Elíček už mrkvičkuje, dyť to byl nedávno novorozenec 😅 To tak letí. A vám taky už konečně pokoj od těch nemocí u všech.

ined: já bych taky už chtěla aby ještě nenarozené Karolínce byl už rok 😀 Už předem mám z toho šestinedělí strach, u Adeli jsme ho prořvaly obě 🙂 Teď budu muset fungovat líp, hlavně kvůli Adélce. Ty to zvládáš obdivuhodně, jako ostatně všechno, jsi silná ženská, tebe fakt jen tak něco neporazí.

prchalka
autor
28. únor 2011

Ahoj,
dnes k dr. nejdu. Ona totiž přes noc zakašlala JEN 3x, takže žádné záchvaty. Takže bych dr. neměla ani co říct, musím vyčkat, jak to bude dál. Ovšem noc klidná nebyla ani náhodou, celá promotaná a ač jsme vysávali jak před spaním, tak asi v 1h ráno (to jsem nevytáhla téměř nic 😠) - neustále potahovala. Usnula v klidu až zase v 6 ráno, v 6.40 vzhůru, chtěla dolů a za tátou, ale ještě měla zavřené oči, tak si zase lehla a usnula až do 7.30, kdy jsem se zase musela zvednout na wc 🙄
Ráno už jsem jí fajn vysála. Je slyšet, že zanesený nosík má - no taky jí nic už na tu rýmu ale nedávám - právě kvůli kašli, ať to nekombinujem a vím, jestli zabírá ten Stoptussin sám.
Ráno měla na sobě ještě 2 ty pupeny - jeden na tváří a druhý na lýtku, ale to se jí zase muselo udělat v průběhu noci nebo ráno, protože včera jí po těle zase zmizely.
To jsou záhady pořád 😖
Jako na to, že jsme nebyly do roku a půl nemocný, tak tuhle zimu si to pěkně vyžíráme ☹

prchalka
autor
28. únor 2011

Mně už zase přijde, jak když se znovu startují zuby, to válení příšerný sem a tam celou noc... no jako kdysi ☹
Volala jsem mamce, možná dnes nebo zítra dorazí, ať se tady samy dvě nezblázníme nudou a můžu si aspoň odběhnout na wc v klidu 😝
Jo a už jsem přišla na to, z čeho má své hlášky "malou pozornost" - z posledního Shreka a "do hajzu" - z Avatara! Tohle jí totiž bere, kdepak nějaký dětský špumprnágle 😅 😖

anta
28. únor 2011

Tý jo, mě bolí od včera dutiny 😝

gina333
28. únor 2011

ahojte 🙂

@katzi : juj, crevna chripka je des, nech sa z toho Adeli rychlo dostane. ☹

@prchalka : to je dobre, ze ti pride mamina, pomoc sa zide kazdej, som zvedava, ako t s Cori bude, dufam, ze sa jej ten kasel nezhorsi. 😉

Ja som doma z roboty, Sophi spinka, mala som zablokovovany telefon, vsak v praci nemozem mat pusteny 😲 chcela som ho odblokovat kodom, ktory pouzivam odkedy mam mobil a vobec ma to nepustilo, ze zly PIN. Potom mi to telefon uplne zablokovalo a konec. 😲 😲 Nechapem to, ked Sophi vstane mozem ist do predajne, som zvedava co mi tam nato povedia. 😠

ined77
28. únor 2011

ahojky 🙂 ,
tak zase jen letmo 😉 .žehlila jsem, prckové spinkají a chvilka času zbyla, ovšem kdo ví jak dlouhá že 😀 .
u nás se víkend přežil, procházky výborné...nooo a mates pláče, tak páááá 😝 😅

prchalka
autor
28. únor 2011

No, maminka mi nepřijede. Když jsem řekla, že v noci se nekašlalo a nejdem k dr. tak se sem nijak zvlášť nehnala a já jí teda nenutila..
Poo se spinkalo asi 1.40, teda asi 2x vzhůru, ale jinak v klidu, takže ta hrozná únava už je snad pryč 😉
Venku to vypadá na jaro a docela pěkný stupně, hezky to přes okna hřeje!

gina333
28. únor 2011

Vidim, ze aj u vas je jarne pocasie, nikde nikoho. 🙂 🙂 Telefon mam opraveny, boli sme poo vonku, fukal dost silny vietor ale svietilo slnko, tak sa to dalo vydrzat. 😉 Sophi uz spinka, idem k telke.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
1. bře 2011

dobre rano 🙂

noc konecne dobra, spinkala hadam bez pohnutia do 6:10. 😵 Idem do prace, dufam, ze ked sa vratim nebudem tu sama. 😉 😵

prchalka
autor
1. bře 2011

Dobré ránko,
hurááááá březen 🙂
Dnešní noc "konečně" snad nejklidnější za celý týden. Věděla jsem o ní, ale šlo to. Bez kašle a větších výlevů 😉
Dávám Stoptussin jen na spaní poo a večer, přes den trošku zakašle nebo kýchne. Kdy myslíte, že bychom mohly ven? Bude tu asi 7st, ale já se ještě bojím, přeci jen jí bylo dlouho blbě. Zato MM jí chtěl brát ven už včera 😖 Já bych byla opatrnější.... 😕

anta
1. bře 2011

Ahoj holčinky, dítě mi taky vstává v 6 hodin a nachlazení je pryč. Včera dostal poslední dávky Stoptusinu a dobrýýýý, tak jsem ráda.
@prchalka - já bych ještě dnes určitě počkala a zkusila bych už pomalu na chviličku zítra. TM to raději ještě rozmluv 🙂

lehna
1. bře 2011

ahoj holky,

u nás noci stále podobné, prosí ji celou,jen nad ránem kolem 3.30 se budí a pak budíček před 5.30.
ale dneska výjmečně budík 6.30 🙂, už je celkem světlo, tak už pak nechce ani ležet 🙂

@prchalka - já bych šla na chviličku aspoň se vyvětrat, ale až tak kolem těch 11 třeba nebo než půjde spát. teďka ráno ještě ne.

sherry28
1. bře 2011

@prchalka nám dr. řekla, ihned ven, dokud je teplo, hned po nemoci, ať načerpá vzduch 😕 samozřejmě obléci řádně😉

sherry28
1. bře 2011

jinak ahoj všechny 🙂

sherry28
1. bře 2011

asi mi uteklo, že Gina chodí do práce 😨 😉 a kde je Sophi?

prchalka
autor
1. bře 2011

Jsem chtěla číst pohádku - samože úměrně tomu, aby rozuměla obsahu a... po 3 větách nezájem a strkala mi autíčko před obličej! Tak jsem to sklapla.
@sherry28 Gina chodí brigádničit do hadříků a Sophi hlídá babička 😉
A díky za tip - i ostatním! No uvidíme odpol, jak bude! Taťka dneska přijde až o půl 6 z Prahy, to bude jinak doma dlouhý. Blbý je, že když už je venku, tak by byla nejradši 2hodiny, takže dostat jí pak domů bude o nervy.

sherry28
1. bře 2011

@prchalka aha tak to jo 🙂 taky bych chtěla občas vypadnout mezi lidi 😝 ale zatím to nejde

tak my razíme pro Lukyho 🙂

anta
1. bře 2011

My byli venku a je tam vcelku mrazivo, bych řekla. Já sama jsem vzhůru od půl páté, nějak jsem se nemohla dospat či co 😉

gina333
1. bře 2011

@prchalka : ja so Sophi chodim von stale, ked nema teplotu tak urcite mozes aspon na chvilu, pomotat sa okolo baraku. 🙂 U nas je krasne slniecko, poo pojdem odprevadit Nati na basketbal, potom na nakup, nech sme na cerstvom vzduchu. 😵

prchalka
autor
1. bře 2011

Venku je hezky, ale ještě radši nejdem. Prý se stejně staví tcháni, tak bychom to ani nestihly. A mně se rozjíždí MS.
Jinak kdyby měla jen kašel nebo rýmu lehce, tak to taky neřeším, ale vím, jak jí bylo, a to je pro mě strašák, tak jsem lehce opatrná, ale ty příští dny už asi půjdem. Poo se spalo v klidu 1.10, takže moje asistence bude za chvíli doufám už taky zbytečná 😉

anta
1. bře 2011

Mám pro vás aspoň vtípek pro rozveselení 😉 Co má společného oko a zadek? No hodně a to, když tě někdo píchne do zadku, tak pláčeš a když tě někdo píchne do oka, tak se pose*eš bolestí 😀 😀 😀

gina333
1. bře 2011

@anta : 😀 😀 😀 si ma pobavila.

Mali sme celkom fajn poobedie. Boli sme vonku, v DM, v potravinach, no proste sme sa motali. 😉 Stihla som aj velku kopu pradla vyzehlit, tak som rada, az nato, ze mam znovu nalozenu pracku. 😵 😝 Pred chvilkou mi volali z roboty, ze mam prist zajtra, potom mam vo stvrtok volno. Ani mi to nevadi, az nato , ze to ohlasili vecer, vidno, ze tam nikto nema dieta, nevedia, ze doma je panom ten maly cloviecik, no co uz, zvladneme to. 🙂 Idem k telke, ide moj Panelak. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
2. bře 2011

Dobré ranko, holčinky, jsem ráda, že jsem vás pobavila 🙂 Dneska dítě straší od 5,35 hodin, jsem myslela, že mě picne a to mě ještě včera volal v půl osmé večer, prý "mámo mámo", no vůbec nechápu, proč mě pořád volá 😕

prchalka
autor
2. bře 2011

Dobré ráno,
my jsme najeli na starý režim. Čorí šla včera už do své postýlky, já si stačila i trošku něco přečíst po 14ti dnech, MM pak za ní (někdy ve 23h? ani nevím), já jsem tudíž zůstala ve svém pelíšku a konečně si pořádně natáhla záda.
No a včera tcháni - sice vždy fajn rozptýlení, ale: ZAS dostala bublifuk, Vexty a polomáčené linecké 😠 Nic z toho se mi nelíbí... S MM už jsme se dohodli, že si s nima musíme promluvit a tohle zakázat a klidně jim nakoupit to, co jí dávat můžou. Mě to fakt připadá jak prznění a není mi z toho vůbec dobře, když vidím, jak secpe půl pytlíku těhle bonbonů při jedné návštěvě 😖 A na to linecké mi tchýně odpověděla asi 4x, že bez polevy ho nedělaj - a je to!
Jinak asi půjdu v červnu mezi lidi na divadlo - s nima. Včera jsem objednávala 3 lístky 😅
@anta Buď ráda, že tě volá večer a né v noci (doufám). Jak já závidím těm, co jim děti normálně spí a nevřískají, když se má spát! Mě by to stačilo tak 1-2x týdně, nejsem náročná... 😕

prchalka
autor
2. bře 2011

Místo školky a následně Máji se u nás roztřískala o dlažbu přesnídávka asi na 200 ks. To abych se asi nenudila!!

lehna
2. bře 2011

ahojky

naše noc docela v pohodě, probuzení opět 3.45, pak 5.40,že je mokrý. no mokrý byl durch,komplet. pak už nezabral.

dopo jsme byli doma, já vyprala 2 pračky, uvařila polívku, druhé mám od včera. a tak jsme si tak nějak doma vystačili. Teďka spí, odpo půjdem ven se projít.

@prchalka - tchánovci jako moje máti, pořád jen bonbony by do něj cpala. už mi to leze na nervy 😠 .
tak to ses nenudila s tou přesnídávkou, sis mákla.

gina333
2. bře 2011

ahojte 🙂

@prchalka : ja uz to ani nekomentujem c vsetko dava svokra Sophi 😒 myslim okrem normalneho jedla, same bonbony, gumene cukriky a spol. Ked jej to pipomeniem, ze to nie je vhodne jedlo pre 2 rocne dieta chvilu je klud a potom znova jej to ponukne. Mne vcera Sophi zhodila na zem fotoramik, tiez a rozbil na marne kusky. 😲

U nas noc ok, prebrala sa o 5:00 ale nastastie este zaspala do 6:10. Doo som bola v praci, poo pojdeme von, zase fuka ten hnusny vietor, ale aspon hodinku to vydrzime. 😉

anta
2. bře 2011

Tak dítě spinká, byl pěkně unavenej, jak se vzbudil brzy, ale aspoň neprudí - tedy zatím 😅 Stala se nám nehoda, počůrali jsme se pěkně do sedačky, protože jsem se ho zapomněla ve víru zábavy zeptat a najednou to, chudák, pustil, tak jsem ho uklidnila, že se naprosto neděje, že se to stává a ať je v klidu 😉

katzi
2. bře 2011

ahojte,

všechny zdravím. Jak jsem byla spokojená, že Adélka letos nebyla pořádně nemocná, tak teď si to bohužel vybíráme 😖 Ta střevní viróza se jí v pondělí odpoledne a večer zhoršila, hrozně zvracela, postupně už neudržela ani černý čaj. Takže jsme večer jeli na pohotovost. Tam čekání 1,5 hodiny, mezitím pospávala,několikrát zvracela a měla teplotu. Přednostně nás ale do ordinace nevzali 😠Po prohlídnutí si ji nechali v nemocnici na kapačkách. Nejhorší na tom je, že v Brně v Dětské nem. je teď kvůli chřipkové epidemii zákaz návštěv, takže ani já ani MM jsme tam s ní nemohli zůstat na pokoji a nemůžeme za ní ani na návštěvu 😢 Takže je tam chudinka úplně sama, raději si to snažím nepředstavovat, trhá mi to srdce ☹ Pokud bude zítra dobrá, možná ji už pustí. Dnes už prý nemá kapačku a zkouší jíst. Na jednu stranu bych ji už strašně chtěla mít doma, na druhou stranu se dost bojím, aby nám ji nevrátili nedoléčenou a celý se to neopakovalo znovu 😔

gina333
2. bře 2011

@katzi : Boze, az mam zimomriavky na chrbte ked to citam, chudinka mala Adeli, to je strasne, ze si tam nemohla ostat s nou. 😖 😖 😖 Ja si to nechcem ani predstavit, co tam mojenko robi, no Sophi by tam urcite nejedla nic, asi by to tam prrevala celu dobu. Ale co ine si mala robit, doma by ste to asi nezvladli. 😲 Drzim strasne moc palce, aby ju uz zajtra pustili domov. A to, ze vas neosetrili prednostne normalne nechapem, vsak to museli vidiet ako ta mala na tom je, niektori ludia su fakt hyeny. 😒