Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
4. bře 2011

@gina333 - já mám mladou dr., ale ta je mi sympatická a je mladá, tudíž dlouho vydrží 😀 😀 😀 Ajaj, manža má smrtelnou nemoc na sedm písmenek (rýmička), to jsem celá ráda 😅 😅 😅

anta
4. bře 2011

Jo a dnes jsem vylítávala 4. školku 😀 Jsme šílenci, ale chceme to mít opravdu posichrované 😉 🙂

gina333
4. bře 2011

@anta : jaj, chlapi rymu veru veeeeeeeeeeeeeelmi zle znasaju. 😉 Ale samozrejme prajem rychle uzdravenie. 🙂

U nas sa konecne spi, dnes to bolo na dlhsie, tak dufam,ze noc bude pokojna. 😵

Pekny vecer prajem. 😔 😔

sherry28
4. bře 2011

mám radost, že Elík vzal ATB a nevyblindil je, dávala jsem mu je ve spánku, zatím je bez teploty a mažu spát, dobrou všem 😔

gina333
5. bře 2011

dobre rano 🙂

@sherry28 : to je dobre, Elik bude za chvilku zdravy. 😉

U nas sa spinkalo celu noc, zobudila sa o 5:40, prelozila som ju k sebe do postele a spala este do 7:00. 🙂

prchalka
autor
5. bře 2011

Dobré ráno,
dneska moc nestíhám, dítě už je rozkoukaný, tak mě moc nenechá, už do mě strká a řve na mě "běž pryč" přitom se mi sem vtírla sama 🙄 Dopolko nějak odkroutíme a odpol po spaní se jede na návštěvu ke švagrové gratulovat k svátkům. Tak se aspoň nebude dítě nudit..
Já nevím, co s těmi doktory... nějak mi to hlava nebere ☹ ☹

katzi
5. bře 2011

Dobré ráno,

@anta : veliká gratulace sestře k Žofince 😵 Ať je zdravá a dělá jim radost.

@sherry28 : tak snad se i u vás ty nemoci chystají ke konci, držím palce.

No jinak u nás: prvotní optimismus je pryč 😖 Má chvilkama dost silný záchvaty vzteku (čím je unavenější tím je to horší), je vidět, že ty emoce ze sebe potřebuje dostat 😖 . Napřed se nechtěla v těch záchvatech nechat ode mě utěšit, vyloženě se ode mě odtahovala a chtěla spíš MM. Teď už je to lepší a jde i ke mě. Má hroznou paniku z usínání - raději si nepředstavuju jak ji tam nechávali usnout 😖 Takže napřed jsem uspávala vyloženě na rukách a ona se u toho kroutila, vztekala a bojovala se mnou. Včera večer prošlo už i to, že jsme si všichni tři vedle sebe lehli v manželské posteli, všechno jsme vypli, zpívali jsme jí a postupně usnula. Zatím ještě nekakala, je vidět, že by se jí i chtělo, ale potlačuje to. A taky má neustále v puse dudel 😖 Zatím jí ho necháváme, až bude moct jíst nějaký sladký, tak ji zkusím uplácet nějakýma kokinama aby mi ho dala. Přemýšlím i nad poradou i dětskýho psychologa - nerada bych ji zas nějak moc rozmazlila, aby se nám do budoucna vymkla z ruk 😕

anta
5. bře 2011

Ahoj holčinky, tak jsem zde. Normálně se nám podařilo v zastavárně najít super zrcadlo veliký - 130 cm na nevím kolik 😀 😀 Konečně se uvidím celá, stálo 1299 Kč, což je fakt levnější, když si vezmete, kolik stojí normální zrcadla od 600,- Kč.
@katzi - děkuji moc, už jsem jim nakoupila zásoby praktických dárků jako je Pupík na prdíky, krabičku na dudlíka, aby ho nehledali, antibakteriální pytle na pleny a taky dostanou dvě balení utěráků na prdku, což si myslím, že je slušná zásoba 😀 😀 😀 Je mi líto, že máte problémy, ale Adeli se s tím, chudinka, neumí sama poprat, tak vám to dává poněkud sežrat, ale bude to lepší 😒

gina333
5. bře 2011

@katzi : chuda mala Adeli, veru ani nepomysliet nato, co tam s nou robili. 😒 Neboj sa, urco s z toho dostane, kedby to pretrvavalo aj na buduci tyzden tak vyhladaj psychologa, ja by som sa kazdopadne poradila aj s detskou doktorkou, ved oni s takymito stavmi musia mat skusenost. 😲 😉

sherry28
5. bře 2011

ahojky 🙂
dnešní noc byla dobrá i přsto, že se Elík vzbudil o půl jedenácté a začal si broukat, povídat, smát se 😵 vůbec mi to nevadilo, byla jsem ráda, že je bez teploty a klidně bych s ním byla radostí vzhůru až do rána 😀 o půl dvanácté dostal hlad, ale moje mlíčko nchtěl, chtěl něco silnějšího, tak sjem mu udělala stovku sunaru, kterou zbaštil a pak jsem ho půl hodinky nosila na ruce a ukazovala mu všechno možný, měl oči jak vačičák a spát ne a ne 😀 tak jsem ho položila do postele vedle želvy(ta hrající a promítající noční oblohu), tak se k ní přitiskl a usnul 🙂 dneska ráno konečně snědl 170ml sunaru a ještě moje mlíčko a vypadá líp ATB ráno v osm taky spapal bez blinkání 😉 tak snad už to nejhorší je za námi 😕

@katzi já, když jsem ležela na pokoji v nemocnici s malým Lukáškem(1,5roku), tak tam vedle nás ležel sám chlapeček ani ne ještě dvouletý, tam byly stěny prosklené a na tom namalované obrázky(barvy na sklo), takže bylo vidět do dalších pokojů, vždycky přišla sestra a klučíka musela chytit a nacpat mu do pusy léky, pak odešla a zhasla a klučík brečel, tak jsem mu vždycky přes to sklo hrála divadlo s plyšákama, který jsem tam měla, on si k nám vždycky přilezl a koukal nás, hlavně na Lukyho 🙂 a pak usnul, on prý neměl mamku, byl tam z děckýho domova, tak mi ho bylo líto a furt jsem přemýšlela nad tím, když jsme šli domů, jak tam asi usíná sám v té tmě a zařekla jsem se, že nikdy bych nenechala malý dítě samo v nemocce. Lukyho už jo, ten jak půjde na tu operaci, tak ten už to zvládne, je to školák 😉 a bude tam max dva dny víc ne a budu za ním jezdit, ale neboj sestřičky tam Adelí určitě neubližovaly, akorát to berou jak na běžícím pásu 😅 no a když je citlivější dítě, tak to hold na něm nechá chvíli následky, ale brzy děti zapomínají v kruhu rodiny, uvidíš, že za týden bude líp 😉

prchalka
autor
5. bře 2011

@katzi To zas bude dobrý, až se Adeli aklimatizuje doma. Je z toho zmatená. Já bych byla taky ještě teď z nemocnice, byla jsem ráda, že jsme byly z porodnice doma, taky mě tam terorizovaly sestry 😅 ☹
No nemůžou se tam věnovat každýmu a uspávat jednotlivě. Ale vůbec bych nechtěla vidět to, jak by se tam uspávala Jula, to by byl masakr a taky by z toho byla dobu potom vyplesklá ☹ Naprosto to chápu! Hele, hlavně, že jí není blbě a nezvrací, ona se zase vzpamatuje 😉
@sherry28 Achjo, to je zase příběh, tos snad ani neměla psát 😖 Super, že Eli vypadá líp. Člověk by nespal snad měsíc, jen kdyby už to bylo pryč. Ovšem já bych to měsíc nevydržela 😅 😝 Kolik vůbec tak v průměru naspíš? 😕
@anta My jsme zase dneska objednali nový vysavač, tak už budem mít doma 4 😅 😀 Jeden na vršek, druhý na spodek, třetí už jen na pořádek kolem činčily a čtvrtý je technický v garáži. A to nám ještě chybí domeček na zahradu, markýza (ta je nejnutnější a zvelebit zahrádku. Pak už to snad bude jakž takž všechno. Úplně chápu tvou radost ze zrcadla. Jedno jsme hledali do dolního wc a byl to teda děs vybrat úplně obyč, ale aby vypadalo bez zbytečných serepetiček... 😖

katzi
5. bře 2011

@anta : samý praktický věci jsi nakoupila, to určitě využijí. I když teda ten Pupík na prdíky, bych jim přála aby nepotřebovali 🙂
@gina333 : s naší dětskou doktorkou nemá asi smysl se radit, je to taková stará škola - chodíme k ní jen proto, že ji máme 10 kroků od doma a zatím jsme neměli nějakou vážnější nemoc, tak nám stačila. Do budoucna přemýšlím o změně. Ale asi toho dětskýho psychologa zkusím určitě - jen bych byla raději, kdybych tam mohla na konzultaci bez Adélky - aspoň ze začátku třeba. Nechci ji zas hned tahat po doktorech 😔

@sherry28 : můžu ti říct, že jsem včerejšek probrečela - při těch různých představách ☹ A zvlášť když ji vidím jaká je teď křehká a zranitelná ☹

anta
5. bře 2011

@katzi - achjo, ty nemocnice, to je hrůza, které se vážně děsím a modlím, abychom tam nemuseli s Honzíkem vůbec nikdy být 😒 Je mi líto Adélky a moc vám držím palečky, ať to přestanete 😢 No Pupík na prdíky je dobrý mít doma - pro jistotu, dyžtak si to můžou na sebe patlat rodičové 😀 😀 😀

sherry28
5. bře 2011

@prchalka já si na spánek nějak nemůžu stěžovat teď teda jak Elík hicoval, tak jsem s ním ponocovala, jinak Elda kolem desáté normálně zalehne se mnou a spí až do rána jednou ho kojím kolem třetí a pak v půl šesté než vstanu 😉 jinak dnešní noc spal od dvanácti do půl šesté v kuse, až na to, že mám tak rozházený spaní jak jsem se stěhovala občas v noci za Márou(spí s MM), že stejně se 30x za noc převracím a jsem v polospánku 🙄

@katzi 🙂 neboj, Adelí je teď rozhozená z toho, že usínala někde sama bez vás, ale to se srovná, to víš byl to zásah, ale děti se se vším vyrovnávají dobře 😉 škoda, že bydlíte daleko, mého nevlast.táty teta je výborná dětská psycholožka, taky jsem k ní měla nakročeno, když měl Luky problémy s kaděním 😔 čas vše léčí, chce to být teď v klidu 🙂

katzi
5. bře 2011

@prchalka :jj, to je hlavní - že už nezvrací. I když teď po obědě jsme si zažili chvilky hrůzy: nejdřív jí asi nešla spolknout těstovina, tak začala tak kuckat, jakoby se jí dělalo špatně 😖 A další jak se jí začalo chtít kakat - měla stejnej výraz jako předtím když se jí chtělo blinkat 😖 Fakt se mi dělalo zle 😔 Ale máme největší mega úspěch dnešního dne: poprvé se jí podařilo vykakat, rovnou do nočníku a byl to tuhej bobek 🙂 A vysavačů není nikdy dost 🙂 Taky si chci na třicetiny kupovat vysavač 🙂 To je v domácnosti s malýma dětma prostě nezbytný vybavení 🙂

@anta : no snad i my jsme si to už s nemocnicema vybrali 😔 člověk by to hrozně rád vzal na sebe místo toho dítěte, kdyby to šlo 😔
@sherry28 :já vím, chce to čas a svatou trpělivost. Ráda bych ji ale aspoň trochu srovnala do porodu. Potom by to byl fakt masakr 😝 Celkově jsem ráda, že se to nestalo třeba těsně před porodem. Fakt škoda s tou tetou, hned bych si vzala kontakt. Teď po o jsem ji normálně uspala v kočárku - MM donesl do bytu z kočárkárny golfáč . Všechny ostatní pokusy o uspání předtím selhaly. Ale bylo vidět jak se v tom kočárku hned uvolnila a vzápětí usnula - neevokovalo jí to nic špatnýho, což postele jí teď asi připomínají 😖

ined77
5. bře 2011

ahojky 🙂 ,
jen v rychlosti nakukuju, kluci jsou venku a kačulka by se měla už budit na papu 🙂 .

katzi 🙂 .... 😕 ..co se stalo???jen jsem četla tady teď o tom vašem spaní??? 😨 ...musím to dohledat 😨 ..jejda ☹ ..tak hlavně ať je adélka brzy v pořádku! 😵

jinak všechny moc zdravíme...celkom to u nás jde..kačulka pěkně roste 😵 ..ve čt jsme byly v poradně...3060g a 52 cm..bude asi dlouhánka 🙂 .prdíky nás trápí pořád, děcánci spinkají tak nějak nastřídačku...takže čas nemám vůbec 😅 ...ale to se určitě ustálí a snad se sem dostanu za nějaký čas trošku pravidelněji...chybíte mi ☹ 🙂 .

ined77
5. bře 2011

@anta 🙂 ...moc gratulujeme 😵 !!!

@sherry28 🙂 ...jejda, vy teda pořád tak marodíte? 😢 ..chuďátko elíšek ☹ ....držte se 😵 !!!

ined77
5. bře 2011

@katzi 😕 ...no to nemyslíš vážně, že tě tam s ní nenechali??? 😠 😕 ...tak to bych jim tam asi ztropila cirkus, protože takhle malé díto nemá v nemocnici samo co dělat, pokud je to jen maličko možné!!! 😢 ..panebože...no to je fakt něco 😢 .
tak hlavně ať už je adélka v pořádku a máte všechno špatné za sebou! 😵

no teda...to mě fakt dostalo..to budu kroutit hlavou ještě zítra 😖 ...jen když vím, jak byl matýnek z nemocnice rozhozený a to tam byl se mnou..tak tohle si fakt nedovedu představit ☹ ...chuďátka 😢 ...
nooo, hlavně že tolik doktorů se oceňuje na bůhví kolik peněz že a nechá malého prcka sedět takovou dobu někde v čekárně...boží, opravdu 😖 .

anta
5. bře 2011

Holčiny, to je malá Žofča, kuk 😉 Honzík vypadal podobně 🙂

anta
5. bře 2011

Tady je Honzík, můžete porovnávat 🙂

gina333
5. bře 2011

@anta : veru poriadne vidno ze je to rodinka 🙂 krasne miminka 😵

@ined77 : tolko na teba myslim ako to zvladas, aj ty tu chybas. 😵 😵 😵

Dnes sme boli cele poo vonku. Najprv sme sli na ihrisko, Sophi sa vyblaznila dostatocne na preliezkach, na smykalke, bolo tam kopec malych deti, tak sa nenudila. 😉 Jedine co sa mi nepacilo, tak jedna mamina doniesla formicky do piesku,samozrejme Sophi bola prva ktora sa nato vrhla a hned si sadla do piesku. Na piesok si myslim, ze este nie je pocasie, ved je vsetko studene, neviem ako ju to napadlo, mala take iste male dieta, no zdalo sa mi to dost nezodpovedne. 😝 Tak som ju odtial nasilu odvliekla, nastastie bola s nami aj babi aj svagrina tak jej to dlho nevadilo. 😉 Uz je okupana, najedena, este spravim mliecko a dufam, ze dnes ju skoro skoli spanok. 🙂

gina333
5. bře 2011

spravila som velikansku misu popkornu, Sophi spinka tak si s Natalkou urobime pekny vecer. 😵

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
6. bře 2011

Dobré ráno,
nemám nic-moc náladu. Setkání by bylo OK, ovšem švagrový dítě, který je nemocný a má ATB a ještě není vyléčený, nevydrželo v izolaci celou dobu, takže teď mám docela strach, co jsme si zas mohly přinést a říkám si, že jsem nebyly radši doma!
Večer jsme s MM stihli "Román pro muže" - no ztráta času 😒 V postli jsme byli 10 minut a odvedle kašel a bylo jasný, že se MM stěhuje 😖 ☹ Po zbytek noci nekašlala, ale já od 2h nespím, protože pořád kňourala, vykřikovala a naříkala - no zas jako při zubech ☹ MM celkem o ničem neví.. 😖
A do toho jsem měla fakt pekelnej strach! Já už bych další její nemoc teď asi nezvládla! ☹
Tak se budu modlit, že když už z toho byla vyhrabaná bez ATB, že nějaký protilátky teď má 🙄 😖
@anta Žofi má krásný páčo. Mimina jsou k sežrání!

gina333
6. bře 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : drzim palce, aby Cori bola zdrava. 😉 U nas sa spi teraz celkom ok, ale este nas cakaju vsetky 4 patky, takze si bezsenne noci este urcite uzijeme. 😲

Sophi spinkala celu noc, az do 6:40, takze som vyspata aj ja, 🙂 🙂 vonku je zima a zase nasnezilo. 😝

prchalka
autor
6. bře 2011

Objevila jsem DOUFÁM původ těch výlevů - myslím, že 5tka vlevo nahoře se fakt chystá 😝

anta
6. bře 2011

Ahoj holčinky, měla jsem spoustu práce a už je to odpočinkové 😉

sherry28
6. bře 2011

ahojky 🙂 návštěva(ségra, švára a Kája) se odehnala a vzala sebou k babičce i kluky, tak jsem doma zůstala sama s MM a Elíkem 😉práce je tady dost, aspoň budu moc uklízet a nikdo to nebude za mnou zase rozhazovat 😀jinak Elík má po těch ATB vyrážku celý se osypal, tak ho vezmu odpoledne asi na pohotovost, ať řeknou jestli dávat dál nebo ne 😅

@ined 🙂 ty tady chybíš nejvíc, naše spisovatelko 😉 hlavně, že vše zvládáš doma, net je vedlejší, já tu taky nějaký čas vůbec nebyla a teď, když mám chvilku skočím sem 😉

@hancazivocich dlouho jsi tu nebyla, ale jestli to čteš tak dotaz na tebe 😉 na urologii chodějí i ženy? Jen mě to zajímá, já jsem si myslela, že je to jen pro chlapy, ale asi ne 😕

nebo jestli to ví některá z vás 😉tak klidně odpovězte 🙂

sherry28
6. bře 2011

@anta krásná miminka i tvoje i Žofka 😵

prchalka
autor
6. bře 2011

@sherry28 Jo, na URO bych řekla, že i ženský 😒 Mám pocit, že kámoška chodila.. Kdybys chtěla zjistit něco víc, tak bych se zeptala!
Dítě moje dneska ušláplo úplně samo už kolo s přídavnýma kolečkama 😨 😨 Úspěch 😉
Já bych taky měla dotaz - nevíte, čím se dá nahradit síto na halušky, aby to udělalo asi tak malý kousky? Abych se s tím nevykrajovala do noci? 😕

anta
6. bře 2011

@sherry28 - na urologii chodí i ženy, když mají nemocné ledviny 😉 Děkuji za pochvalu 🙂