Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
16. únor 2010

Ja som zehlila vcera vecer, tiez sa mi toho statocna nakopilo. Sophi spala asi hodku a pol, jej to staco, cim dlhsie spi tym mam vacsi problem ju potom vecer uspat. 😉

ined77
16. únor 2010

katzi 🙂 ...aha 🙂 .já čtu ráda,ale není moc kdy 😅 .
s tím spaním...já vím 😉 .ale máš pravdu,taky jsem váhala...den je fakt divný.tady tda naonec vysvitlo sluníčko,tak to bylo aspoň trošinku veselejší 🙂 .
žehlení dnes nemám 😀 ...žehlila jsem včera dvě pračky a matýnkovo ještě není suché 😉 .
dnes bych do toho stejně nešla,bud ráda,když se budu moct svalit k ordinaci 😀 .

gina 🙂 ...já jsem na dnešní uspávání po těch 3h taky zvědavá 😅 .

tak holčinky všem pěkný večer a klidnější noc než tu dnešní 😵 .
papa 🙂

katzi
16. únor 2010

Jak já se těším až to dítě dám dnes spát, u nás se dneska řve první liga 😠

Taky všem přeju rychlé usnutí dětiček a potom fajn večer. Papa

veronika.h
16. únor 2010

Ahoj holky, já jsem dneska celej den rozlítaná, tak nestíhám dočítat, ale co jsem zachytila, tak se zase špatně spalo a do toho páni manželé, no je to na palici ☹ ☹ .
My dneska naopak jsme měli skvělou noc, já jsem už vyklepaná dopředu, šla jsem spát ve 21.30, usnula jsem až okolo půllnoci, naštěstí se malej probudil až ve 2.
My se s MM v nočí péči střídáme, manža mu dokonce dává i odstříkaný mlíko z lahvičky, ale nechápu, jak on je schopnej vytuhnout za minutu a já usínám třeba hodinu, už jsem z toho fakt nešťastná, usínám v obýváku a chodím pak třeba 100x za noc k nim do ložnice, ale stejně slyším každý otočení 😖
Jéé, Matyášek vříská, musím se mu věnovat 🙂

cikyta
16. únor 2010

Ahojte.Silvinka má 39°C horučku.A som sama s nou doma celý týžden.Dala som jej čípok paralenu.Bože ja mám strach. 😢 Hádam pomôže viac ako panadol 🙄 Som hotova ☹

gina333
16. únor 2010

Cikyta neboj bude to v poridku, len jej sleduj ci nevystupi vyssie, alebo ci ten cipok zabera. Ja ked som mala taketo stavy, vzdy som volala na pohotovost, aby mi poradili, co mam robit.

veronikah: aspon sa mas s kym striedat. 😉 Ale ja by som tiez bola ako ty a chodila malu spehovat ako spi pri otcovi.

cikyta
16. únor 2010

Dakujem Gina.

jamaat
16. únor 2010

No ženy, vy ste to tu riadne rozjeli 🙂 ..........hľadám info o Sedalii, tak som na vás natrafila.

matova
16. únor 2010

cikyta: cipky by mali asi zabrat skôr ako sirup vsak? u nás sirup zaberá po hodine a do dvoch hodín vrcholí účinok. držím vám palce, aby sa malej polepšilo čím skôr a tebe aby si vládala ☹ 😉

veronikah. asi si minule už nedočítavala a tuším si spomínala neustále nočné nahadzovanie cumlíka tak som ti znovu skopírovala moju odpoveď vtedy 😉 ja by som ti odporučila cumlík s protisklzovou úpravou od MaM. U nás to funguje, keď ho vnoci nepotrebuje,tak ho jednoducho vyhodí z pusy, ale inak mu vôbec nevypadáva ako u iných cumľov doteraz.

matova
16. únor 2010

jamat: sedalia sa môže podať až od dvoch rokov, obsahuje etanol, inak- u mladších detí vyslovene na odporučenie lekára.

ined: teda matýnek trhol riadny rekord 😉 som zvedavá kedy zaspí večer.
prchalka: aj čorízo celkom fajn,hoci hodku ty u nej...fotky super,v tom chlapčenskom jej tio sekne, ale aj v šatkách 😉
katzi: ja s malým nespím,len keď ho niečo zobudí a bežím uspať tak chvíľku poležím a keď zaspí rýchlo sa zdekujem-lebo by sa mi potom fakt nechcelo vstávať... 😉
gina, cherry:stále som nevidela ešte vaše deti, začala som so scherry ale keď som videla záplavu fotiek...málo času ☹

cikyta
16. únor 2010

Vizerá,že je jej lepšie.Paralen čípky su fajn.Do 15 minut vždy zaberu. Sirup alebo čipky panadolu su nejaké slabe... 😒

cikyta
16. únor 2010

Tak merala som po pol hodine teraz a má: 38°C
Takže fajn.

matova
16. únor 2010

ahojte 😎
čo som asi mohla čakať keď sa malý zobudil po poob.spánku o 12:20? môžem byť rada že vydržal do 18:20 (takže presne 6hodín) a aj to len vďaka tomu že sa vrátil manžel a ešte zakukla svokra...čas sa trošku natiahol...malý mi odpadával fakt už o 16h 😒normálne padal, vyvracal sa ☹. keby sme boli v meste, šupnem do kočíka a aspoň hodinku by sme aspoň jazdili po nejakom supermarkete...ale tu...ani sa mi poobede netrhal von ako dooo. vedel chudáčik že je unavený...mám strach kedy bude ráno vsávať,dúfam že nie zas o piatej...
tak nikomu už nič 😉

cikyta: tak to je fajn 😉

gina333
16. únor 2010

cikyta: super hadam to bude dobre.Drzim palce. My sa ideme okupat, a konecne zlahnut. 😉

matova: ja si neviem predstavit, ake je to ked je dieta unavene 😝 😝 u nas sa to ani raz nestalo, ta moja je neunavna, to ma asi po mne. 🙂 🙂

cikyta
16. únor 2010

Pápá.Dnes asi kupanie vynechám.Neviem...Asi to bude lepšie.(Aj tak jej každu 2 hod,umyvam riťušku dnes-čo má hnačku) ☹ Pápá kočky a dobru nocku.

matova
16. únor 2010

gina: ja si zas neviem predstavit ake to je u vas 😀. U nas to takto bolo odjakziva-je to taký malý troškár. stále chcel trošku piť, trošku sa hrať, trošku spať a dokola...takže poriadne som za tú pauzu čo spal nemala čas nič stihnúť, navyše keď som musela s ním von tak už vôbec...k lekárovi-hrôza-lebo buď chcel práve jesť alebo spať...
A inak on sa prejavuje keď je už unavený- prepätý - úplne ako hyperaktiv- hoci nevládze a padá. Kto ho nepozná (dokonca aj tí ktorí ho poznajú len nie úplne ) sa smejú aha ako lieta, aha ako sa vkuse hýbe atď...a to sú už také stavy zúfalstva- ako sme sa tu s babami bavili skôr, že pri prepätí sa do tela vyplavuje nejaký hormón pôsobiaci ako nejaký doping,potom dieťa ani zaspať nevie....je to s ním ťažké, dáva mi zabrať. ja som taká prvoplánová a on taký nečítateľný....
tak aspoň pekné uspávanie 😉 ozaj,dnes mi zaspal bez cici!!!!bol ale záchvat...ale nechcel...odpája sa pomaly fešák....keď to bude jednoznačnejšie tak podám správy 😉

sherry28
16. únor 2010

krásný večer dámy, tak už spí 🙂 byl vyřízenej, doufám, že se brzy nevzbudí 😒

gina333
16. únor 2010

matova: to je fajn, ze ti zaspal bec cicky. 🙂 Len aby vam to vydrzalo, ja pri mojej skusam kazdy vecer, ale furt ma zlomi. 😝 😝 My sme sa okupali, vypili mlieko, este sa salie s Natalkou a o osmej ju dam spat, do vzdy trva aspon pol hodku kym zaspi.

sherry aj ostatne babenky krasnu nocku vam prajem. 🙂 🙂 🙂

sherry28
16. únor 2010

matova:ty máš zase málo fotek ☹ nechceš nějaké přidat? 🙂 nemám na co koukat, holky už jsem zkoukla 😉

prchalka
autor
16. únor 2010

Holky, tak to asi nezvládnu dočíst, no možná pokud se vrátím po uspání, ale nevím.. doufám, že zítra už erupce nebudou! Prďola dneska byla s tátou venku v novým kočáru, prej jí honil u pekařství ze silnice (šli něco koupit a než to dal pod kočár, tak se madam rozběhla). V kočáru se jí snad líbilo, když přijížděla, vypadala spokojeně a šálu měla až skoro přes oči 😀 😀
Tak pá a dneska radši nikomu nic, včera jsem to pokonila 😖 😔 pá

prchalka
autor
16. únor 2010

Jo a místo odpočinku jsem samozřejmě honem rychle dělala všechno potřebné - uklidit zvířeti, vysát dolní pokojík, vyprat atd. atd... 😝 A ještě by se mi tak 2h hodily.. no nesmím to přehánět. Tak jdu za nima..

sherry28
16. únor 2010

matova:ty máš extrémistu jako je náš Marek 😉 taky když se přetáhnem, tak už nespíme, nebo hodně špatně usínáme, normálně tohle dítě nechápu, sám se přestal kojit 😨 a mléko odmítá, jednou jsem mu udělala léčku, dala jsem mu do flašky mléko místo čaje a on to automaticky popad a napil se, ale jak to naklonil, tak se na mě podíval tak lišácky a flaštičku otočil dnem vzhůru a vylíval to ven 😀 nechápala jsem, jen jsem stála s otevřenou pusou, on je tak mazaný a a nakonec si stejně prosadí svou. Mléko mu tedy nedávám, i když to občas zkouším, prostě nechce 😢

sherry28
16. únor 2010

gina333. I tobě krásnou noc, ať je bez erupcí 😵

lehna
16. únor 2010

teda tady je zas nakecáno 😅 , to nemá smysl ani číst 😅 .

u nás se spí od 19.20, tak jsem taky zvědavá kdy se probere. nervy jako každý večer

já dnes nežehlím, prdím to. sice mám 2 pračky,ale nechám to na čtvrtek, se mi dnes nechcééééé.

tak se mějte pááá

matova
16. únor 2010

scherry: tak to som rada že to poznáš aj ty-ten extrémizmus 😉 teda nie v zlom,lepšie keby sme to nepoznali 😔
a aby sa nepovedalo, kukla som si tojich chlapov-uplne vsetko 🙂. Mareček vyzerá dokonca starší od mojho malého-aspoň sa mi zdá-je to tým že iné deti v jeho veku sú už také pevnejšie. A normálne som chytila aj stres-to musí byť u vás fukot-dve deti,pokoj ziadny...sice u nas pokoj velmi nieje ale aspon je relativne ticho 😀 ,maly moc nekeca...ja asi fakt na to materstvo niesom stavaná ci co ☹ .ale surodenec pre simonka mi stale vrrta v hlave-to je uz odo mna asi nezodpovednost...
pa vsetkým!

prchalka
autor
16. únor 2010

Tak jsem ještě dočetla..
lehna: To nemá smysl číst 😅 😀 😀 😀 😀
matova: Taky na to nějak nejsem stavaná 😝 😝 😅 Myslela jsem si to kdysi a někdy i teď, třeba dneska!!! Jo a nechtěla bys fakt přidat fotečku svou jen tak na den..
papapa všem 🙂 😔

lehna
16. únor 2010

prchalka- nevím co psát,no. jsem mimo, nejsem v obraze, dočítat se mi nechce☹

matova- taky mám takové stavy,že na to mateřství nejsem stavěná,ale druhé už mi vrtá hlavou, a to celý rok tvrdím,že druhé mimino mít rozhodně mít nebudem 😉

sherry28
16. únor 2010

matova: všichni si myslí, že jsou Marečkovi 2 roky 😲 dokonce i mě to tak připadá, on se totiž i tak chová občas 😅 kolikrát jsem přemýšlela nad tím, jestli to nebude tím, že má staršího bráchu 😒 tak chováním možná by to šlo 😒 ale on má takovou i postavu 😀

sherry28
16. únor 2010

matova :něco ti povím k těm dětem, opravdu tady není klid ☹ když jsou oba doma 😠 ale zase když je jeden v školce, tak to jde 😉 ale jinak já jsem druhý neplánovala takhle po sobě😕 ani nevíte jak jsem byla ráda, že jsem toho prvního vypiplala 😅 prostě jednou došly prášky a věřila jsem mužovi 😅 prej to má plně pod kontrolou 😀 😝 a byl Marek 😀 ale je pravda, že dvě děti jsem chtěla 😎 akorát jsem nevěděla kdy 😒 osud rozhodl za mě 😉

veronika.h
16. únor 2010

Ahoj,
matova, my ty dudlíky máme, jsou nejlepší🙂´. Matýš jak zaspí, tak cumel vyplivne, ale jakmile se zase probere, tak bez něj neusne, a když řve, tak ho vztekle flusá a dudel lítá vzduchem přes celou postýlku, já pak šmátrám a nemůžu ho samozřejmě najít 😀 . Tak mám na poličce další 3, většinou je upotřebíme a já pak ráno sbírám dudlíky všude po posteli 😀 😀

Cikyta, moc držím palce, aby se Silvince brzo udělalo líp a přeju spoustu sil na dnešní noc, neboj, učitě to zvládnete 😉
Sherry, to vám aspoň odpadla starost s odnaučováním kojení, já mám pocit, že Matýnka budu kojit snad do 5 let. JNikdo jiný se tak krásně neusmívá, když vidí moje prsa. A jak se mi pak labužnicky dívá do očí při kojení, to ho úplně žeru🙂 🙂. Možná bude odnaučování kojení spíš můj problém 🙂.
Můj manžel si taky dal pozor.... Jednou jsme zhřešili a máme Matyáška 😀
Já jsem prcka dneska uspávala sama a úplně bez pláče. V kočáru venku se mi vzbudil až o půl 6, takže nemělo smysl ho dávat spát o půl 8, tak jsem se chvilu dívali na olympiádu, vystihla jsem okamžik prvního zívnutí a rychle s ním do vany. Do postele jsem ho položila v 20.45, dala mu mlíčko, pak jen nahodila dudlík a spal! 🙂 🙂
Prchalka, co máte za kočárek????
Já jsem svůj čas na žehlení prokecala tady na MK, no musím vyžehlit aspoň 1 košili, aby měl drahý v čem jít do práce 😝
Jinak všem přeji krásnou dlouhou noc 😉