Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
18. bře 2011

Ahoj,
tak jestli jsem si myslela, že to tenkrát bylo peklo, tak teď jsou to asi tak čtyři. Noc nejhorší, co jsme zažili. MM přišel asi 10x k nám. Nemohla ležet, kašlala v kuse celou noc, jen se motala a brečela, dávila se, sedala, 100x pití. Tak jsme přemýšleli, co s tím, jestli pohotovost nebo ráno k dr. a do nemocnice. Ale jsem tak vyřízená, že sotva píšu a kdybych si nakrásně vydupala hospitalizaci, je stejně víkend. Co by s náma dělali? Nasadit nám těžko něco můžou, když už bereme ☹ Jsem jak moucha a nebo ještě líp mrtvola, asi bych to tam sama nedala. Ale možná by si mě už někdo všim, kdybych tam sebou sekla 😅
Na pohotovosti by stejně nic neudělali a ráno jsem volala dr., jestli by šlo udělat ještě něco, vše jsem jí popsala, že se dávila každou minutu atp.. Prý to holt potrvá a asi nezbývá, než čekat, až zaberou ty ATB - jako minule.
Tak zase jako na smrt to není, jen to vydržet. Známá dr. mi odepsala, že se o tom radila i s další dětskou dr., obě viděly tu zprávu a prý to nasazení ATB bylo správné, odpovídá to zánětu dutin a asi i plic a i ta dětská říká, že to není v letošní zimě nic neobvyklého u dětí. No a kontrolní RTG u dětí se prý nědělá. Tak jsem zase o něco klidnější, i když.. 😝
Kašle teda i přes den dost často - asi jako když vás to nutí ke kašli, nemůžete to zadržet a vyprsknete, když to ani nečekáte ☹ Co mi to ta holka dělá?! Navíc jak jsem jí minule chválila, že všechny léky v pohodě bere a 14 dní i ty nejhnusnější, teď mi bojkotuje všechno ☹ Ale nakonec tu pusu otevře.
No tak to je asi tak vše, budu se modlit, ať to začne brzo zabírat, nic jiného mi nezbývá 😔
@hancazivocich Jo, to řídký kaku bylo jen jednou. Člověk fakt neví, jestli z ATB (ale to měla teprv 2-3 dávku) nebo od MM tu virózu, a ten zub mě taky nakonec napadl - ale k zubům průjem nikdy neměla.
No nejsem tu v tématu o zubech naprosto správně? Máme k tomu krásný doprovodný program. Takovej závěr jsem fakt ani nečekala 🙄

prchalka
autor
18. bře 2011

Ještě jsem našla něco zajímavého o zánětu dutin, spojitost se zuby to mít může, ale píšou tam o kazu a spíš zubech předních. Ale zánět zubního lůžka - to je přece i růst zubů... ne?!?! 😕
K zánětu dochází nejčastěji přestupem infekce z dutiny nosní, při rýmě (rhinitida). Dále mohou vznikat při zánětu zubního lůžka, takto se mohou infikovat dutiny horní čelisti, které leží v bezprostřední blízkosti kořenů horních předních zubů ( špičáky, třenové zuby, 1. stoličky).

anta
18. bře 2011

@prchalka - ahoj, chudinko moje, jak je tohle možný? Ano, záněty dutin mohou být ze zubů, konkrétně z kazu a zánětu lůžka 😉 Nemá Čorízo někde kazík?

lehna
18. bře 2011

@hancazivocich -právě, že vím,jaký mají příštup,jak jsi to tady několikrát popisovala. je hnusně,tak budete doma. Teď jsem nepochopila, kdo jde na koncert 😅

@gina333 -jasně,že je lepší,když je doma,než aby chodil do hospody,ale té si zas užije v práci,tak tam být nemusí 🙂

@prchalka- ajaj, chuděry. tak hlavně,ať ty ATB zaberou co nejdřív 😉. tak to já nevím, jestli záněty dutin mají spojitost se zuby ☹

anta
18. bře 2011

@lehna - mají ty záněty dutin něco společného se zuby, vím to stopro 😉

prchalka
autor
18. bře 2011

@anta Zoubky zkažený nemá. A na zánět by to musel být kaz jak prase, předpokládám! Ale když se dere zub a dásno je červený a nateklý, tak to zánět je. Si to ještě pamatuju, jak mi to psala ta homeo dr.
No jakou má náladu snad ani nemusím psát 😠 ☹ 😔

anta
18. bře 2011

@prchalka - jasně, no teda vyžíráte si to hrozně, no to je ten pokrok v lékařské vědě 😠 😠 😠

ined77
18. bře 2011

ahoj ☹ ,
tak máme doma maroda 😢 ...matýnek měl v noci 39,5...večer jen 38 a chtěl namazat dásínka...tak jsem myslela, že se teda konečně hlásí ty 5, ale to asi nebude ono...ráno s ním jel MM k dr....spali jsme ani ne 3h, do toho měla kačulka hrozné bolení bříška...no prostě konečná.
jen štěstí, že je MM přes víkend doma, sama bych to asi těžko zvládla...matýnka k tomu samozřejmě bolí bříško, od dr. se vrátili jen s probiotiky a to jim ještě napsala blbé...hylak 😖 ...jenže z toho matýnek vždy zvracel, navíc bylo nemožné to do něj dostat, takovou kyselinu citrónovou či z čeho to je...tak jsem nařídila koupit nutrolin B.a pro kačku na dokrm zkusím sunar...ten nutrilon je nějaká mrcha asi, i matýnka z něj bolívalo bříško....teda z něj...přišlo mi, že víc než obvykle...hlavně že je to nějaká novinka prý, právě proti zmírnění kolik 😒 .
s takovým zápřahem asi stejně brzy dokojím úplně 😢 ...jenže jí prostě moje mléčko nestačí...tak co mám dělat?nemůžu celý den jen kojit a odtříkávat, o zmínce důležitého odpočinku bych kroutila krkem 😅 ....tak i z toho jsem špatná.
no ale hlavně aby byli malošci v pořádku, jestli to chytne i kačulka.... 😔 ....
tož tak no ☹

@prchalka ...to je u vás fakt už děs 😢 ....co změnit dr.?ale máte asi vše hodně z ruky že ☹ ...a nemocnice....no já nevím..po naší poslední zkušenosti..kdyby jsme byli doma, bude nám myslím líp 😒 .tím čím léčili matýnka tam mohl v klidu dostávat i doma...a vyšetření než mu nějaké pořádné udělali trvalo snad 3 dny 😒 ...pořád čekali, co se z toho vyvrbí 😝 .
tak snad vám už ty ATB zaberou a budete mít nadobro pokoj ☹ ....snad si ji dr. už líp pohlídá a vyjímečně ten kontrolní snímek provede 😒 .

@lehna 🙂 ...ale taky by jsi zvládala, neboj..co by ti zbývalo 😅 😀 ....ale teda..raději ať matýnek zlobí než aby byl nemocný...to jsou doma hned dvě miminka 😢 .
a MM 😅 ...nooo, nejsem holt důsledná..no tak nejsem, vím to...kolikrát raději ustoupím než aby byl křik, ale budu muset opravdu laskavě přitvrdit...chlapec se mnou (námi) evidentně bojuje o moc 😒 .jenže ono se to hezky povídá, každý ví co by a jak by to měl dělat, jen ta praxe je holt o dost těžší že....všude zmiňují nadhled,atd....a co dělat s únavou, vyčerpáním? kde brát pořád tu energii na malého vzteklounka že jo....tak bych si dala aspoň vanu jako relax, ale jak to vypadá, budu tu vanu ještě hodně dlouho maximálně tak umývat a koupat leda děti 😀 .

hanca 🙂 ...jakže se ty homeo jmenují? 😅 😀 ...může se to při kojení? nevíš 😅 ?

hancazivocich
18. bře 2011

@ined77 - gelsemium sempervirens - uff... Na včera jsem neměla a bylo to znát 😅 Myslela jsem, že je bacím nočníkem oba... By ses musela zeptat, ale podle mě jo, něco doporučují i pro kojo matky - že to přechází do mléka. Člověče - nám ta chamo... zabrala i na to bříško. Já už byla v tom únoru uplně zoufalá, bečela jsem do zdi, nevěděla jsem, co s ní mám dělat.. Pak mi jen hlásila .. Maminko...cítím prďocha 😀 😀 😅 Hlásit mi to nemusela, páč za ty řachy by se nemusel stydět ani nějakej dědula 😅 😕
Pro nás byla nejhorší beba, nutrilon comfort či co mi přišlo, že tak nějak.. no nevím - střídavě. Ale nám fakt dost pomáhal baby-calm.. A ten gel - Pupík!
@lehna - si tady asi vylejvám to srdce nějak často, že 😅 😖 ... Noo - dvakrát už to zvládli, tak snad... Taky si myslím, že když tam nebudu já, tak ten pozor budou fakt muset dávat - takhle pořád spolíhají na to, že to uhlídám já....
MP jde v so na koncert - zpívá mu tam kamarád, tak ho jdou ehm podpořit..

gina333
18. bře 2011

@ined77 : nechcem ta strasit ale Sophi trapilo brusko 7 mesiacov. Niekedy som ju cele noci nosila na rukach, na pohotovosti sme boli urco raz do mesiaca. Davala som vsetky mozne kvapky ktore boli na trhu, najlepsie boli asi Bio Gaja, kup ceresnove kostky v DM, su vo vankusiku a tym som jej ohrievala brusko, masirovanie s Pupikom kazdy vecer, no bol to masaker. 😝 😲 UM som davala Bebu, mne sa to pri obidvoch detotoch osvedcilo, Sophi to pije dodnes. 🙂 Prajem velmi vela sil, budes to potrebovat. 😖 😉

@prchalka : mne sa to nepozdava, ze by zo zubov mala 2x po sebe a po takom kratkom case taky kasel, ze nato treba nasadit ATB. Ale ked sa to konzultovalo s viacerymi doktormi tak asi maju pravdu. I ked konzultacia cez net alebo cez telefon nie je to iste, ako ked to vidi doktor. 😲 A ma Cori urobene vysetrenia na astmu alebo na alegie? 😒

hancazivocich
18. bře 2011

@prchalka - souhlasím s Ginou, i vzhledem k tomu ekzému, co malá má - to jde často ruku v ruce - s astmatem? Teda jsou tam určité vlohy..
A co něco na tlumení kašle na noc? My dostaly ty hnusný zelený... Na tři dny.. Že to tlumí ten dávivý kašel - ale dr. říkala tak do jedný, max dvou v noci... Pak už kašlat může či co...Přesně nevím - já dala jednou, tuším..
Je blbost mít nález při zubech. Spíš mi bylo řečeno, že při prořezávání zubů jsou děti náchylnější k infekci - viz např. šestá nemoc.. Rýmy, chřipky, atd... Že jsou oslabené horečkama, při klubání dochází i k místnímu zánětu, ne? Taky je možný, že ty pětky jsou masakr.. Já nevím, nám to jelo u toho nachlazení v únoru - kašel, rýma, horečky... Ale mám pocit, že větší zle jí dělaly špičáky - ale kdo to má v těch 6 zubech naráz poznat, že?

katzi
18. bře 2011

Ahojte,

@prchalka : to je síla u vás ☹ Jak píšou holky -to astma by to mohlo být. Ale nevím jestli vám ho už nevyšetřovali 😕 Je mi vás fakt líto 😔

@ined77 : vás je mi taky líto 😔 Proč je zrovna v tomto tématu tolik nemocí? 🙄 Ty prdíky Adeli nemívala, ale je fakt, že jsem ji prakticky první 3 měsíce furt nosila v šátku - v kolíbce, do klubíčka stočenou. Prý jim to i na to bříško dělá dobře. Teď už mám sátek zase připravený. Nechceš to taky zkusit? Hodí se to, i když potřebuješ v domácnosti něco udělat a malá pláče. A kojení neřeš - když to nepůjde, ničím se nestresuj a šupni UM. To už by ses z toho všeho musela fakt zláznit. My jsme dávali taky BEBU a HIPP a dobrý. Nutrilon a Sunar jí tak neseděl.

anta
18. bře 2011

@ined77 - my dávali hypoalergenní bebu a bylo to fajn 😉 Chudinko, jako by toho nebylo málo a Matýnek je nemocný, držím palečky, ať je co nejdříve zdravý 😉

anta
18. bře 2011

@ined77 - my na ty prdíky dávali do mlíčka - lahvičky tři kapičky Sabsimplexu a musím říci, že to pak nebylo tak zlý 😉

anta
18. bře 2011

@hancazivocich - jo anebo jsem pila 2x denně fenyklový čaj, bylo to labůžo a je fakt, že to taky pomáhalo 😉

gina333
18. bře 2011

@anta : caj som pila aj ja, najviac mi chutili Teekanne, tam bol aj anyz, krasne to vonalo. 😉 🙂

@ined77 : zabudla som na Matyho 😲 nech je cim skor zdravy, drobcek maly. 😉

prchalka
autor
18. bře 2011

Holky, poo se spalo skoro 3h, teda kašlala, hlavně při první půlce, neustále jsem jí držela ruku a uklidňovala, ale ten kašel už byl lepší, spala klidněji, delší intervaly mezi kašláním, snad to bude i pokračovat..
Ale můžete mi říct, proč má pokaždý při spaní i poo pak teplotu?? A přes den ne?
Nic drastickýho, ale tváře červený a ruce teplý, ale jak jí dám kapku sirupu, tak to pak zmizne a přejde. Já jí nechci trápit ještě aby musela přežívat teplotu, i když nemá 38, už se trápí takhle dost. Je to asi blbě, ale snad jí to neublíží - sirup jednou za den.. 😕 🙄

gina333
18. bře 2011

@prchalka : urcite sirup neublizi, ja Sophi davam sirup aj ked nema teplotu, iba kasle a soplikuje, kludnejsie spi, a predsa o to ide, aby dieta bolo vklude. 😉

ined77
18. bře 2011

holky moc díky 🙂
děti spí..matýnek hicoval,v 17h měl 39,6 😢 ...teď už jen 38,5, ale noc bude asi opět krutá 😔 .
co se týče prdíků...my jsme byli s matýnkem přeborníci..vyzkoušeno vše možné i nemožné, měl je dobře do roku 😝 .
hanca 🙂 ...ale matýnek právě prdí pěkně, ale na bříško si stěžuje pořád ☹ .na to homeo se poptám, děkuju 😉 🙂

už končím, jdu dát sprchu a zkusit chvilku lehnout..snad zítra bude chvilka času.
mějte se všichni moc pěkně a všem co nej noc 😵

katzi 🙂 ...šátek...no bodlo by to, ale neumím to vázat, asi by mi kačí vypadla 😅 .mám babyvak, ale v tom být nechce, je tam úplně schovaná a to se jí nelíbí, nebo ji tam neumím asi dát 😒 .kdo ví ☹ .

gina333
18. bře 2011

Poo Sophi zacala kychat, teraz uz spi, namazala som ju Koalkou tak uvidim. 😒 Noc vidim blede, zle sa jej dycha, mna uz z tych chorob porazi, fakt je to tu ako na beziacom pase. 😒 😲

Pokojnu noc vsetkmy. 😔 😔

gina333
19. bře 2011

dobre rano 🙂

Tak sa nadcha potvrdila, kycha ako hrom, len dufam, ze bude mat iba taku vodovu a nebudeme musiet sopliky tahat. 😠 Celkom dobre spinkala, par krat som ju pocula, ale spala do 6:30, takze sa nestazujem. 🙂

prchalka
autor
19. bře 2011

Dobré ráno,
u nás zase půlka až 3/4 noci dávení nonstop, byla jsem zklamaná, namlsala jsem se při spaní poo, že už to bylo lepší a večer houby, 150x pití, k tomu ona vyřízená uřvaná, pořád křičela "dej mi něco" - něco, co by jí ulevilo ☹ ☹ Nevím pak odkdy, ale do rána už to bylo pak dobrý a spala bez kašle..
Zní to hrozně, ale buďte rády ještě JEN za teploty a obyč rýmy, tohle je fakt neskutečná beznaděj!! ☹ ☹
Nejhorší je, že dr. nás tenkrát nechala trápit tak dlouho a s ATB se cukala, protože všechny výsledky byly ok. Přitom já vím, že bez nich by nepřežila, vždyť se trápila měsíc a nic nepomáhalo a i teď už má 6.dávku a na výrazný zlepšení stále čekáme.. ☹
Čekaj jí přeci jen ještě 2 zuby, co když to přijde za měsíc-dva znovu, že něco chytí! Dr. už nám nic nedá, já už nevím, co bych dělala ☹

gina333
19. bře 2011

@prchalka : mas pravdu, aj ja stale vravim,ze ryma ani nie je choroba, su deticky ktori su na tom ovela horsie. 😢 Chudatko Juli, velmi s vami sucitim, je to beznadej, clovek chce pomoct a nevie ako. 😲 😝

Zabudla som sa vcera pochvalit, Sophi sedi na zachode!!!!!! Je to pre nas hrozne velky pokrok, 1x sa jej podari aj vycikat sa, aj teraz tam troni, plienku jej davam, nechcem ju nechat bez nej, u nas je dost zima, ja koberce nemam ale sa tesim ze si tam aspon sadne aj ked nic nerobi. 😀 😉

hancazivocich
19. bře 2011

@prchalka - a tak se zkus poradit s nějakým homeopatikem.. Protože jsem homeo na tenhle typ kašle našla mraky... Antibio by měly zabrat do 72 hod.. Většinou do 48 poznáš zlepšení. Ale je to individuální. Záleží i na nálezu..Za ten šílenej kašel se nediv - když má nález - tak je to přece cizí těleso, co ji tam dráždí.. Dávej mokrý ručníky, hodně větrej - i v noci a v místnosti, kde Čorí spí, nesuš prádlo - to voní a zbytečně dráždí!!!!
Jinak mě už vážně nic nenapadá... V nem. byste měly asi inhalace - navíc.... Zkus tu koalku - co používá gina, je k sehnání v lékárně - něco jako Pupík.. Je dobrá, já taky mazala...
Pitíčko má vlažný? Nebo teplý?

gina333
19. bře 2011

@hancazivocich : Sophi ked mala kasel tiez som davala homeo, zabralo hned, aj v lekarni mi to potvrdila magistra. Nechcem aby ste si o mne mysleli, ze som nejaka samanka, ze o homeu stale basnim 😀 ale ja si na to proste nedam dopustit. Ved aj v davnych casoch sa liecilo s bylinkami, ja nevravim, ze sa s nimi da vsetko liecit ale na kopu chorob zaberaju. 😉 😉

hancazivocich
19. bře 2011

@gina333 - šamanka? 😀 dost dobrý...hlavně žádné woodoo - nebo jak se to himbajs... 😅 😀
Néé, fakt, já tomu taky moc nevěřila, to říkám na rovinu, ale mile mě to překvapilo.. Akorát to na to zklidnění - člověče - když jsem to dala malý tak do půl hodky šla večer spát a takhle mi většinou skáče eště minimálně hodinu po hlavě - teda na nočníku ... A hlavně - odpadá problém s poživatelností - páč naše dítko to chroupe jak bombonky 😅

tomulinka
19. bře 2011

Prchalka - čtu o vašem trápení, jako kdyby jsi psala o našem T. Měli jsme úplně to samé, pořád ale pořád kašel, který se vracel zhruba každý 2 měsíce, vždy z toho buď zánět průdušek nebo nález na plicích. Konečně víme od čeho! T. měl jako miminko reflux žaludku, o kterým jsme mysleli, že se zhojil, respektive při přechodu na pevnou stravu přestal blinkat. Před týdnem jsme byli na kontrole po dalším zánětu průdušek a laryngitidě a já už tam doktorce skoro brečela, že to už není možný. No a ona, že častý kašle způsobuje taky reflux a že ho vlastně jako malej měl, tak nás poslala na kontrolní sono a má ho pořád ☹ Dostal léky a snad se mu to zhojí, ale především doufám, že už bude od kašle pokoj 🙂 Neměla ho J. taky? Jinak máme doporučení i na alergo kvůli astmatu, přeci jenom ty průdušky dostávají zabrat 😒

prchalka
autor
19. bře 2011

Tak poo spaní bylo zase o něco lepší, sice za ty 2h asi 4x kašlala a bulila, asi jí to i bolí, ale už pak neměla teplotu a ten kašel už se jí začíná t.r.o.š.k.u měnit. Takovej hlubší, trhavější, jak když se sype železo 😅 tak možná už bych mohla začít ten Mucosolvan.. Jen kdyby to tak bylo i v noci.
@tomulinka Bože bože ☹ ☹ Právě si dopisuju s kámošvou ségrou, je dr. Psala mi přesně o refluxu, že i ten může způsobovat astma. Ale ani jako malá mi neblindila, to nikdy neměla ☹ i když ona mi psala, že to nemůžeme vědět.
Sono - jako hadičku do žaludku? ☹ Jak to snášel? ☹
Jako já nevím... kdybychom měly nějaký skrytý problémy, neprojevilo by se to dřív. Proč až teď v 2,5 letech? Stále si teda myslím, že vše je spojený s nějakým "nachlazením" a chytáním bacilů kolem, protože za poslední 2 měsíce byli všichni kolem nás nemocní. Navíc ta rýma a zahlenění, to třeba u astmatu není, ne? A zánět dutin..
O tom alergo uvažuju teda pro klid taky. Jakou máte čekačku? Jak to dělají - jedině píchancema a pupencema, nevíte někdo? Navíc u tak malých dětí to možná ani není pořádně průkazný jsem někde četla 😒
A co jste dostávaly na ten váš stálý kašel? Mně by bez ATB snad umřela a já už vyčerpáním taky. Není kašel jako kašel. Kdyby zakašlala 5x za noc, tak beru, ale celou noc se dávit... ☹

tomulinka
19. bře 2011

Ne ne, sono snášel v pohodě, bylo to jako ultrazvuk, gel na bříško a ona mu tam jezdila tou sondou, jen musel těsně předtím vypít 250 ml vody a ona hned koukala, jak mu to v žaludku zůstává nebo spíš nezůstává ☹ Skrytý promlémy, no, T. neměl do roka ani rýmu, nachlazení, NIC a začlo mu to asi v 19 měsících ☹ Zahlenění bych právě řekla, že u astmatu je typický, průdušky jsou jakoby "ucpaný". Na alergo máme čekačku měsíc a bavila jsem se se setřičkou, jak to vyšetření probíhá a řikala, že píchance a pupence u dětí, u kterých jsou si jisti, že si to vydrží nedrbat, jinak berou krev ze žíly, což bude náš případ. Na kašel jsme měli pokaždý Spiropent sirup a Fenistil kapky na noc, k tomu samozřejmě atb. Ze začátku Spiropent pomáhal moc, ale čím ho má častěji, tak účinek teda nic moc, kašle a dáví se, až se kolikrát pozvrací 😢

anta
19. bře 2011

Ahoj holčinky, nebyla jsem zde, neboť nebyl čas, pořád jsem někde lítala, jen abych Honzu neviděla 😀 😀 😀 Dopoledne byl Honza velmi "pan příjemný", jsem myslela, že mu nařežu, tak jsem raději šla do obchodu a tam jsem to rozdýchala, teda holky, jak ten je ulítaný, drzý, odmlouvá, co s tím? Mám být i nadále generálem? Občas bych to vzdala 😎 Jinak se umí obout, zout, no umí toho spoustu, ale nic nesmím vzít do ruky, hned mi to bere a tím mě občas se*e 😀 😀 😀