Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
26. bře 2011

Já jen hlásím, že dopolko úklid, pak v 10 tcháni, přivezli oběd a ve 13h, když jsem uspala, odjeli.
Jdem hrát nějakou deskovku.

gina333
26. bře 2011

ahojky 🙂
dnes bola u nas taka zima, ze fuuuuuuuuu 😒 samozrejme skoro cele poo sme boli vonku, Sophi z ihriska jednoducho nechce domov tak sme doooost vymrzli. 😲 Ale u svokry sme si dali vinko a vsetko bolo napravene. 😉 Sophi uz spinka idem pozerat Superstar. 🙂

Pekny vecer prajem. 😔 😔

prchalka
autor
27. bře 2011

Dobré ráno,
na vzdory obavám, v kolik bude dneska vstávat a kdy půjde poo... se vzbudila 6.20 nového času, takže v poho.
Předevčírem večer jsem se jí snažila přemluvit k tomu, aby to zabalila bez dudlíku a byl z toho řéééév a hysterie 😝 🙄 Tak jdem něco dělat..
@gina333 U vás to vždycky zní jak idylka 😉

anta
27. bře 2011

Dobré ranko, holčiny, u nás včera taková idylka prý nebyla. Odjela jsem pryč a dítě prudilo tatínka až do ruda, no ještě že jsem byla pryč, panč to by byla dvojitá zabíjačka a plný mrazák 😀 😀 😀 Taky obdivuji Ginu, vždy to fakt vypadá jak z pohajdy, Sophi seká holt dobrotu 🙂

gina333
27. bře 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : no az take idylicke to nie je, vcera napr. Sophi nechcela ist domov lahla si pred svokrinym panelakom na zem a tam revala kym babi neprisla pre nu, co uz aspon sa ludia mali naco pozerat. 😉 🙂

Aj Sophi sa zobudila o 6:20, mozno by bola este zaspala, ale zacala som sa s nou rozpravat tak dufam, ze obednajsi spanok budem bezproblemovy. 🙂 Dnes ma svagrinej syn rok, tak ideme na oslavu, 😵 😵 mam trocha nervicky ako sa bude Sophi tvarit, ked ona nedostane ziadne darceky, citim problem vo vzduchu. 😢

anta
27. bře 2011

@gina333 - možná ne, když synáček Sophince nějakou tu hračku půjčí, tak snad to nebude zlý 😉

anta
27. bře 2011

Dneska má narozeniny MP, už je tomu 6 let, co nás opustil, bylo by mu 38 ☹ ☹ ☹

gina333
27. bře 2011

@anta : skor to dopadne tak, ze Sophi bude musiet jemu hracku pozicat. 😀 Ty mas dnes smutny den, citim s tebou, vzdy je to zle ked odide mlady clovek. 😒

anta
27. bře 2011

@gina333 - no tak už to tak smutný není, čas je nejlepší lék, ale že bych úplně zapomněla, to zase ne. MM je pěkně protivnej 😝 😝

katzi
27. bře 2011

ahojky,

nakukuju po pauze. Teď jak byly ty krásný dny jsme byly hodně venku, taky už pomalu chystám věci pro mimčo. A dnes jsem si v lékárně kupovala už poporodní vložky a kalhotky. Začíná jít do tuhýho 😀 Brzo pomalu nabalím i tašku. Jen teda pořád zatím nemáme vyřešený, kam půjde v době porodu Adeli. MM chce být u porodu. No přinejhorším nepůjde - kdyby to třeba bylo v noci. Jinak pořád lezou všechny pětky, noci stojí za prd, no tak trénuju už na období po porodu - to mi ještě tyhle noci pak přijdou možná jako idylka 😀 😝

@prchalka : já to teď bez dudlu ani nezkouším.Jak rostou ty zuby, tak je to moje jedniná záchrana v noci. Počítám, že s ním půjde jednou ještě do školky 😝 Jsem mimo mísu - jak vlastně vy a školka - vzali Ju někde?

@anta : aspoň si včera TM Honzuláka taky užil 😉 Já jsem dnes vyšupla MM s Adu taky samotný ven - vrátili se kupodivu bez řevu 🙂 To je smutný s TP 😔 Věřím, že po tak dlouhé době, kterou jste spolu prožili nejde jen tak zapomenout 😔

@gina333 : teda Sophi umí taky pěkný scénky 🙂 Já přiznávám, že jsem venku měkkoň - jak Adeli spustí venku a lidi začnou koukat, tak většinou kapituluju, uplácím slibováním kokin doma a tak 🙂

ined: u vás se ty různý nemoci teda taky pěkně střídají. Tak hlavně, že je to už lepší. A taky super, že ses trochu vyspala. Spaní v noci je základ 😔

gina333
27. bře 2011

ahoj babenky 🙂

@katzi : bohu zial aj ja vzdy rezignujem a ta mala opica vzdy dosiahne to co chce. 😉

Tak dnes dost narocny den, ale dopadlo to super. 😵 Nastastie Andrejko dostal dost vela hraciek, takze bitka sa nekonala 😀 krasne sa pohrali, Sophi mu pomohla sfuknut aj sviecku takze som bola s nou spokojna. 🙂 🙂 Torticka bola dobra, stihla som aj zumbu takze pekny den za mnou. Sophi spinka, Superstar caka, dufam, ze ma ani noc neprekvapi. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

gina333
28. bře 2011

dobre rano 🙂
Tuto noc sme nespali dobre. 😲 Ja neviem preco, ale celu noc som sa prehadzovala, pozerala na hodinky, aj Sophi sa viac krutila ako obvykle. Neviem ci to je zmenou casu ale som cela dolamana. 😝

anta
28. bře 2011

Ahoj holčinky, tak dneska nás čeká ten zubař, tedy konkrétně Honzíka, vůbec nevím, jak to půjde, tak se bojím 😒 Jinak Honzík vstával až v půl osmé 😕

gina333
28. bře 2011

@anta : drzim palce Honzickovi 😉

anta
28. bře 2011

@gina333 - děkujeme, trochu se modlím, aby nás někdo nepředběhl s bolestí, já když tam šla, tak jsem měla jít na řadu ve 14 hodin a nakonec mě vzali až ve 14,45 hodin, tak nevím. Mám mu něco vzít k jídlu? Já právě nevím.

gina333
28. bře 2011

@anta : jedlo by som tam nebrala, pred vysetrenim by mal mat ciste zubky, a po neviem ci bude moct jest. Ale ked mu zoberies nieco na pitie to vadit nemoze. 😉

anta
28. bře 2011

@gina333 - vezmu mu určitě vodu 😉

lehna
28. bře 2011

Dobré ránko,

zdravím po víkendu 🙂. Tak Štěpi už je taky nachlazený, MM v pátek začal smrkat a pčikat a Pipa to chytil od něj, včera ráno pořád pčikal taky a odpo už se to rozjelo. Noc..., no jak jsme šli spát,tak jsem si Pipa vzala k sobě do ložnice,každou chvíli něco volal. ale naštěstí pak spal docela dobře. jen neche smrkat ani si odsát,takže bojujem.

Jinak víkend celkem v pohodě, včera jsme byli celé odpo venvku i s našima. Štěpánek pořád s něčím pomáhal dědovi, taky dostal i na zadek, protože pořád skákal do jedné kaluže na dvoře a házel s kytkou,co chtěl taťka zasadit.

No a mě v pátek výsledky z gyndy vyšly negativní, ale moje dr. mě ještě objednala k jednomu doktorovi do nemocnice, do Centra onkologico-gynekologické prevence. Tak jsem zvědavá co mi tam řekne 😅 . nějak jsem z toho na nervy.

lehna
28. bře 2011

@anta držím palečky Honzíkovi a tobě,ať to zvládnete 😉 . vezmi třeba aspoň jogurt nebo tak něco,přesnídávku...

prchalka
autor
28. bře 2011

Dobré ráno,
mě se zdál sen, že jsem čekala u dr. asi 3,5h pak už jsem se radši probudila, byla jsem z toho vyřízená! 😝 Už mi z těch dr. hrabe poslední dobou!
Jinak v noci prý semtam vyla a válela se, slyšela jsem i zakašlat 🙄 Nějak před 6tou se probrala a chtěla dudel a spala pak až do 7h! 😝
@anta Držím palec, pak musíš poreferovat!
@lehna No, já to zase dostala cca po 27dnech - dost neobvyklé u mě, vždycky tak 30+ To mě teda taky štve!!
Když bylyl výsledky negativní, tak snad se za tím nic skrývat nebude 😕 😉

anta
28. bře 2011

No přiznám se vám, holčičky, že jsem nervozní jak stará panna 😅 😅 😅

anta
28. bře 2011

Trochu mě i štve, že tam s náma nejde mm, to raději do práce, ale to hnusný si vyžeru sama, no hlavně, že mi drží palce, to mi opravdu moc pomůže 😝

gina333
28. bře 2011

@anta : ale notak, to zvladnete, ved by ta tam iba znervoznoval. 😉

gina333
28. bře 2011

@lehna : neboj sa, ked si mala dobre vysledky urcite tam nic nenajdu. 😵 Aspon budes vediet na com si, drzim moc palce. 😉

lehna
28. bře 2011

@prchalka -nějaké divné,že takbrzy,ne?

@gina333 -sice vyšly negativní,ale do hodnoty 5 jsou negativní, a já měla 4,8,takže jsem z toho trochu nervozni.no uvidíme ve čtvrtek ...

@anta .neboj zvládneš to. budem na vás myslet.

prchalka
autor
28. bře 2011

@lehna No, skvělý! 1.3. a 28.3. znova! Mám to asi s těma nervama s nemocema rozharašený. Taky jsem poslední dny dost silně vysmrkávala, tak že by kvůli tomu tlaku... fakt nevim 🙄
@katzi U nás se dávají přihlášky až 4-5 dubna, tak mám zatím jen vyplněno a to ještě je úplně. Abych to neprošvihla 😅

hancazivocich
28. bře 2011

Jen nakukuji....
Kikouš - pusinka se hojí, rýma - vypadá to, že to byla jen reakce na ránu do pusy - měla jí jeden, max dva dny... Včera jsme na ni klekli a očistili krev apod z dásínek..

@lehna - budeš chodit na častější kontroly, podle toho, co vím, tak ti doporučí nějakou dobu neotěhotnět - asi.... Držím pěstičky!
@gina333 - nemáme vůbec chodit k zápisu, ten se tady týká dětí, kterým v září bude rok..

hancazivocich
28. bře 2011

oprava - kterým budou v září tři roky

A jsme opravdu bez dudla - ale za jakou cenu! Teď je trošku uřvanější, ale kdo by nebyl - s takovým úrazem. Hlavně musím dávat majzla na to, co bude jíst. Pomeranče, tvrdé věci, ...... Holky, mně je z toho normálně zle. A všechny nejvíc zajímalo, jestli dostal MP vynadáno! Ani tak ne, jak je Kikouškovi.. No, stát se to mohlo i mně - sice jsem byla naštvaná, ale nevyčítala jsem mu to. Stačilo, co si musel užít s ní. Najednou sám pochopil, jaký to tu bylo, když si lyžoval a mně tu leželo bezvládný dítko v horečkách, ubrečený, bála jsem si dojít i v klidu na wc. Teď jsme na ni byli dva a stejně.. Noc asi něco jako když hodně rostly zuby - pobrekávání, kňučení, volala - Tatínku můj milovanej, pojď ke mně... Apod.. 😅 Akorát nechtěla nurofen apod., přitom řvala, jak ji to bolí, tak to bylo přemlouvání a výměnných obchodů..

anta
28. bře 2011

Tak holčiny, jsme doma a ze mě je opět pyšná máma. Honzíkovi dávala plombu na přední zoubek, holky, on vám ani jednou nezaplakal, no šikovnej, fakt. Myslím, že dr. taky čuměla 😉 🙂

prchalka
autor
28. bře 2011

@hancazivocich Naprosto chápu, i mně by bylo zle. Těžko něco takovýho nesu - teď mám čerstvé zážitky, že.. takže i teď je mi zle, co by... kdyby to zase přišlo atp.. Člověk to pak všechno opět přehodnotí a řekne si, že radši rozjívence a raracha nespavce, než nějaký nemoce a bebína ☹ ☹ 😔
@anta Brala na něj něco vrtacího? To čumim teda! Ju si nenechá od dr. ani posvítit do pusy - maximum je poslech a i u toho vyváděla ze začátku! Pusu neotevře ani za hory doly. A zubař - to by byla naprostá katastrofa!! Fakt machr Honzík! Jo a gratulka ke školce, to jste měli kliku!! 😉