Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
2. dub 2011

Jinak se mě dr. ptala, jakým způsobem do ní rvu léky a že mi to teda nezávidí, že Kikouš vybadá jako solidní bojovník 😕

anta
2. dub 2011

Podařilo se mi ostříhat dítě! Zázrak století, dávám fotky pro porovnání, na třetí fotce si pochutnává na okurce na mámině ponku v kuchyni 😀 😀

anta
2. dub 2011

Jo a to jsme se zasmáli ještě s mm, mm ho dával spinkat a Honzík mu říká "táto, neříkej, co mám dělat, mám plán", no a myslím, že už chrňákuje, super plán 😅 😅

anta
2. dub 2011

Dala jsem si do albíčka ještě nějaké fotky, tak můžete jukat 😉 🙂

gina333
2. dub 2011

@anta : podareny je ten tvoj synator, ako sedi na stolicke a pozera rozpravku. 😉

My sme cele poo boli vonku na ihrisku, bolo super, len trocha moc deti, ale Sophi sa to pacilo. 🙂 Dufala som, ze zalomi hned ako ju dam do postele, no tudle nudle, hodinu som pri nej lezala. 😝 Nastastie uz spi, idem k Natalke a k Superstar. 😵 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

gina333
3. dub 2011

dobre rano 🙂

vcera vecer som jej nedala Chamo, samozrejme sa v noci vkuse motala, no vidim, ze od dnes jej nasadim znova. 😲 Mozno, ze jej idu tie patky, nechapem ako to vy kontrolujete ci sa uz talcia, no ja jednoducho nemam sancu. 😝

anta
3. dub 2011

Dobré ranko, holčiny. Já ty zuby kontrolovala tak, že jsem strčila Honzovi prst do pusy, ale je fakt, že musel mít náladu, aby mě nepokousal 😀 😀

prchalka
autor
3. dub 2011

Dobré ránko,
včera spala jen v autě, ale MM jel dle nařízení pomalu a dalo to na takových asi 45 minut, pak trochu pobíhání venku u švagrové, venku bylo příjemně, tak už jsme spaly ve 20.40 😉 Budíček o půlnoci a vstávačka v 6.20!
Tak a zítra ty přihlášky..!!
@anta Já už jí chci taky ostříhat, ale sama účes nezvládnu, leda tím strojkem, k čemuž se zase nemůžu odhodlat 😝
@gina333 Ke mně si sedne čelem, zakloní hlavu a otevře pusu 😅 Jenže u nás to bylo tak, že když se motala, ještě jsem vůbec nic neviděla a teď celkem spí a přitom je už půlka zubu venku.. Myslíš, že jí nenalákáš, aby ti ukázala zoubky?

gina333
3. dub 2011

@prchalka : ja ked poviem aby mi ukazala zubky, tak ich akurat na mna vyceri 😀 a ked jej chcem nakuknut do pusy tak zahlasi mama nemozes a hotovo. 😉 Co uz, asi to bude na dlhe trate, len dufam,ze nas nebudu strasit na letnej dovolenke. 😵 😝

anta
3. dub 2011

@prchalka - jů a ty si myslíš, že já to zvládám levou zadní, aby nevypadal jak z polepšovny? 😀 😀 Zub se, zub tam, ale co, hlavně když se nepotí, ne? 😀 😀 😀
@gina333 - tak už aby vám vyrostly ty zuby, co? Tak snad to vyjde do dovolené, případně po dovolené 🙂

prchalka
autor
3. dub 2011

Dnes to šlo poo hladce. Dopolko se motala doma a před obědem jsme šly před barák. Lítala tam s klukama na kole a motorce, nechtěla se od nich hnout, takže na oběd jsme jí museli s řevem přemlouvat 😅 a byla z toho pohybu pak k.o., tak to zabalila ve 12.40 🙂 To ona potřebuje, vyběhat se venku!!
MM jel na motorku, já žehlila, teď si dávám pauzu a MM vyrazil na malý nákup.
@anta No myslím! 😅 Hlavně myslím, že je jednodušší ostříhat kluka, co má už krátký vlasy, než holku, co je má po lopatky... tak nějak kloudně 😖 Naše chyba - měli jsme jí to brát u hlavy hned 😎
@gina333 Nám ta půlka zubu teďza týden vykoukla docela rychle. Takže na léto bude snad pokoj.. Naštěstí mi to ochotně ukazuje!

anta
3. dub 2011

Houpy houpy 😉 🙂

hancazivocich
3. dub 2011

Dobrý večer! Holky, mě klepne! U Kikouška to není a nebyla choroba, ale vyrostla horní levá pětka!! Předposlední zub 😖 😅 😕 Já, jak jsem řešila ten její úraz apod., tak mi nedošlo, že by to mohlo být ehm...i k zubům.. Holky - já jsem fakt uplně blbá...
Tak už jen poslední

@gina333 - naprosto tě chápu - já se jí do pusy taky nemám šanci podívat. Jen dycky machruje, jak ukázala dr. zoubky (prdlajs), na chvilku otevře, pak sklapne a utrum. Teď se jí muž ptal - co u paní dr. - ukážeš zoubky ... čekal, že se nachytá - odpověď ho poněkud překvapila.. Neukážu nic, zmeťoure 😠 😖

Jo, tu pětku jsem zjistila při šílených záchvatu smíchu.. Jen jsem zkoušela nakouknout - nečekala jsem, že tam něco budu. Zítra (spíš výhledově) zkusím zjistit stav hryzuschopnosti na místě zubu číslo 5 v pravo 😅 😔 😀

@prchalka - nám střihá vlásky bývalá skorošvagrová, naštěstí máme zoubky kratší, tak ok..

Technická - taky se vašim dětem ty vlásky tak cuchají v zadu na hlavičce? I když fakt poctivě rozčešem, tak tam jsou pořád jakoby krepaté...

gina333
3. dub 2011

@hancazivocich : Sophi ma vlasy skoro po pas, vlnia sa jej takze ich nema take zmuchlene. 😉 Toje super, ze uz finisujete zo zubkami. 🙂 🙂

My sme cele poo boli zase vonku, trajdali sme po meste, dali sme si zmrzlinu, poprechadzali sa a pekny den za nami. 😵 😵 Idem k Superstar.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
3. dub 2011

@hancazivocich - cože máte? Zoubky kratší? 😀 😀 😀 Předpokládám, že vlásky 😅 😅 😅 Honzovi se to kroutí na stranách 😉

prchalka
autor
4. dub 2011

Dobré ránko,
tak zase pondělí 😝 jsem se budila asi 7x 🙄 🙄 Jinak u nás fakt teď zvláštně spí (né že bych si stěžovala)! Vzbudí se tak 1x a zase spí, což dřív bylo fakt sci-fi a spí ještě teď o půl 7. To jsou dost dlouhý intervaly na ní 😅
Nějak v 9 počítám, že vyrazíme směr jedna školka a pak cvíčo. Mám takovej blbej pocit. Po tom posledním cvíču poprvý zas zakašlala, ale "doufám" že tím to být fakt nemůže!!!!!

gina333
4. dub 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : nemyslim si,zeby s cvicenia kaslala 😲 ved tolko ako tam sa nabeha aj doma, no nie. 😉

Aj moja Sophi este spi, mna to skore ranne vstavanie zabija, neznasam to. 😝 Noc sme mali celkom kludnu, 2x zaplakala, ale spinkala dalej. To nocne plakanie nechapem. 🙄 To akoze ma zle sny a place? 😕 Robi to skoro kazdu noc, taky zalostny plac, nemoze byt, ze a jej kazdu noc snivaju zle sny. 😲 😲

hancazivocich
4. dub 2011

Dobré ránko, u nás jedna z nejhorších nocí - začalo to někdy po půlnoci a skončilo kolem šestý... Jedním slovem masakr!
Došla cham - musím ji koupit - s ní je to opravdu lepší - při nejhorším kombinace chamo a nurofenu.....

@anta - Detailisto 😀 😅 😅 - jo, mělo tam být vlásky, nooo

@prchalka - ano, na blbé pocity já věřím! Ale tobě přeju, ať se sekneš.. Po cvíču? Nevím - třeba jí tam něco nesedlo - možno i nějaký parfém, atd .. Třeba JEN reakce na něco cizího..

@gina333 - tenhle pláč mi máme u zubů, nebo když se něco škaredého zdá - dneska bečela a říká - nech mi čepičku - MOJe.. Tak až bude malá ležet na zádíčkách a smát se, tak se zkus podívat 😉

gina333
4. dub 2011

@hancazivocich : no budem musiet, zda sa mi, ze patky su na ceste. 😉

A spala do 7:20, normalne som otvorila dvere aby sa uz zobudila, 🙂 som zvedava ako pojde spat na obed. 😕

hancazivocich
4. dub 2011

@gina333 - mě to zarazilo, jak rychle byly ty pětky právě venku. Za nás jsou asi zatím nejhorší špičáky.. Nebo byly... Ale třeba ještě jeden poplach s pětkama a budu mluvit jinak 😉

prchalka
autor
4. dub 2011

Tak už mám přihlášku podanou, ale teda, nevypadá to tady u nás moc dobře, to mi řekla paní ředitelka hned mezi dveřma, tak s tím spíš nepočítám.. Uvidíme, jak ta druhá školka, ale to až odpol.
@hancazivocich No, u vás to teda byla zubní smršť 😝 U mě se to dneska sešlo, tak mi není z toho všeho ani dobře na duši. Pondělí, cvičení a ty přihlášky..
@gina333 To si dneska teda pospala 😅

gina333
4. dub 2011

Ja som sa pustila do umyvania okien, s vydatnou Sophinkinou pomocou. 😉 😝 Mam umyte v kuchyni a v pracovni, uz iba povesat vyprate vonave zaclony. V sobotu som davala do poriadku balkon, aj tam uz mam poumyvane, takze ma caka uz len detska a obyvacka, tento tyzden by som to chcela stihnut. 🙂 Ved Velka Noc je za dverami, nech mam jarne upratovanie za sebou. 😉 😉

hancazivocich
4. dub 2011

@prchalka - jo, to byl spíš zubo-uragán.. Když si vezmu, že před Vánocema měla jedničky, dvojky a čtyřky.. Od tý doby sedm zubů - mazec 😖 😝

@gina333 - já už mám i pověšené záclony, heč 😀 😀 a letos jsem ani nespadla... Super..

Holky, poraďte - nevíte o obchodě, kde mají karamelová lízátka? Myslím třeba Kaufland, Billa apod..

gina333
4. dub 2011

@hancazivocich : ty si sikula, ja sa s nimi akurat trapim, je to fakt makacka, ked clovek ma iba 158cm da to zabrat. 😉 U nas tie lizatkma maju asi v kazdych potravinach. 😵

hancazivocich
4. dub 2011

@gina333 - ahaaa - já, když se snažím, tak dosáhnu i ze židle.. Taky mám o 20 dm víc 😅
Fakt? Tady mají ty pevný, pak se žvejkačkou.. Já je někde viděla, ale ... Ta hlava. Jo, babička je kupuje, tak se zeptám jí, no 😅 Ale na bb se musí pomalu, aby se nevyděsila, jak zemřel dd, tak.... Chjo, no... Plus ten její Parkinson - to jí taky nedodává. Ale jinak to zvládá..

hancazivocich
4. dub 2011

@gina333 - já měla v plánu původně jinou práci - vytírání, ale nakonec jsem stihla i ty okna a záclony. Kikouš spal, pak si ji vzali na chvíli ven naši. S ní za zády to bylo... 😝 😝 😝 😝 😠 Co je tohleto? A pomáhat maminkovi 😀 😅 😅 😕 Všude voda, pěna... Maminko, svlíkat, mokráá...Takže tě chápu. Já se nepouštím do žehlení - když mi tu pobíhá. Prostě si netroufám - sama jsem nešika a tak žehlím, když spí - je to jistější
Mě čeká ještě povlečení atd..

anta
4. dub 2011

Ahoj holčinky, tak jsme se byli podívat za tou paní na hlídání, Honza je na mě teda ukrutně upnutý a že chce chovat a já nevím co, s paní se bavit moc nechtěl, na všechno říkal "ne" a "nebudu" a "nechci" 😅 😅 😅 , ale paní je ochotná nám s tím pomoci a pomalu ho zvykat na nové prostředí a s osamostatňováním. Říkala, že bude lepší, když to takhle budeme dělat pomalu, ale v klidu a v pohodě, že pak by to byl ve školce šílený masakr a takhle že to pro Honzu bude mnohem lepší, jde jen o zvyk 😉

gina333
4. dub 2011

@anta : tak drzim palce aby si na cudziu pani Hoznik zvykol co najskor. 😉 Viem o com hovorim, moja Natali bola taka maminkarka, ked nastupila do skolky, veru dlhe tyzdne plakavala, vlastne revala. 😒 Sophi hadam taka nebudem, jej cudzi ludia nevadia, takze sa v skolke nechame prekvapit. 😉

Certica spinka, zaspala skoro na minutu tak ako obvykle, super. 😵 😵

ined77
4. dub 2011

ahojky,
tak se jen v rychlosti hlásím...u nás.... 😝
já od minulého úterý na atb, masivní zánět moč.cest+ začínající zánět ledvin 😝 ...bomba ☹ .
matýnkovi lezou 5, takže u nás je opravdu veselo 😅 .MM byl minulý týden doma, já byla v horečkách, pořád nad 39C, takže musel být maximálně zapojen, hlavně mi hrozili nemocnicí 😨 , takže ty první 3 dny jsem fakt jen ležela a vstávala minimálně.dnes už je v práci, já jsem už daleko lepší, tak snad se mi to nevrátí 😔 .
kačulka je tu vedle mě v lehátku, je napapkaná, ale je vidět, že se chce opět chovat, potfůrka jedna 😵 .
čekáme na matýnka až se vzbudí a jdeme ven, u nás je ještě nádherně 😵 .
nedočítám nic ☹ ...poslední dobou se sem nemůžu dostat ani na chvilku 😢 .i dnes jsem tu vlastně jen proto, že jsem potřebovala zjistit číslo na dr. 😒 .
takže tak...tak se mějte všichni moc moc krásně, opatrujte se a já zase někdy 😵 ....všechny mooooc zdravíme! 😵
pááápi

prchalka
autor
4. dub 2011

Ty školky, zdá se, projedem.... 😠 ☹ ☹