Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
4. dub 2011

ahojte 🙂
dnes som sa chcela objednat ku kadernicke, ku ktorej chodim uz roky, som s nou maximalne spokojna a ked mi zalhlasila, ze uz nerobi skoro som spadla na zadok. 😲 😲 😲 Teraz mam hlavu v smutku aby som natrafila na rovnaku dobru, normlane mam z toho depku. 😠 Poo sme boli iba v meste na prechajde, Sophi uz spinka tak idem k telke.

Pekny vecer prajem. 😔 😔

gina333
5. dub 2011

dobre rano 🙂

noc pokojna a bez placu, zobudila sa ale ked som vstavala ja, takze spinkala do 6:15. 🙂 Celu noc prsalo, dost je aj zima, takze krasne slniecne dni asi na chvilu mame za sebou. 😲

lehna
5. dub 2011

dobré ráno 🙂

u nás vše v pohodě. Noci super, spí celou noc, budíček kolem 6.30, dneska 6.50, vysmátý. pohoda 🙂, konečně 🙂.
Přes víkend jsme byli u jedněch tchánů,taky celkem v pohodě. v neděli dopo ho vzali na procházku, přišli před půl 1 a Pipa sám řekl,že chce jít hají. byl asi unavený z chození,tak usnul během 10ti minut 🙂.

Včera jsem mu fikla vlásky, snad se mi ho podaří vyfotit🙂. vypadá úplně jinak , nezvyk 🙂

@gina333 - to je smůla s kadeřnicí. no mě taky před 14dny oznámila,že doma,kde bydlela o vesnici ode mě,už nedělá,že odešla od chlapa,tak musím jezdit k ní do práce,což je v centru města a já jaksik s malým mám smůlu. taky se mi nechce hledat jinou. naštěstí je ochotná sem tam přijet k nám a dát nás do pucu 🙂. už jí taky musím zavolat, potřebuju změnu 🙂

prchalka
autor
5. dub 2011

Dobré ráno,
já mám zase depku a nevolnost. 2x v noci kašlala ☹ Hned za chvíli po usnutí a musela jsem tam, pak v noci tam šel MM a pak ještě jednou volala mě - ale to přičítám zubům, protože byla taková neklidná. MM si myslí, že za to můžou sliny, ale já nemám ten nadhled a fakt nevím. Tak budu jen čekat ☹ ☹

lehna
5. dub 2011

@prchalka -Štěpi se taky občas zakucká. moc dudlá dudel, má sliny a pak se zakucká. někdy tam taky jdu,ale většinou ne. tak snad to u vás bude dobré a nebude to zas nějaká nemoc 😒

anta
5. dub 2011

Ahoj holčinky, dnes nás čeká druhá návštěva u hlídací paní. Honzík si hraje s mašinkami a teď mi hlásil, že si prdl 😀 😀 😀

lenusiknr
5. dub 2011

ahojte maminky, mojmu kubkovi idu 4 stolicky naraz, dve su uz ako tak vonku a samozrejme ze tie co sa nam tlacia uz dva mesiace stale nic.. ma velmi opuchnute dasienka vyse mesiaca, v noci sa budi vacsinou kazdu hodinu ked je lepsia noc tak kazde dve, place ukludnim ho jedine pestovanim ale co je najhorsie posledne dni je velmi nervozny. od rana ako vstaneme za vsetko place a takto to ide cely den ☹ uz som z toho na nervy, v noci nespime a cez den je ako cert. viem ze zato nemoze tak sa snazim nebyt nervozna no vzdy sa to neda. co pomohlo vasim detickam?nurofen, panadol nezabera... neviete ci nieje nieco na ukludnenie nejake homeopatika?
dakujem za rady🙂

gina333
5. dub 2011

@lenusiknr : jasne, ze su. 😉 Ja som davala Chamomillu 15CH alebo Vibrucol cipky. 😵

anta
5. dub 2011

Tak jsem zjistila, že jsem s Honzou víc venku než doma, dopoledne si dáme procházku na hodinu a třičtvrtě, pak se spí a odpoledne si zopákneme další hodinku a třičtvrtě až dvouhodinovku a mezitím stačím uvařit, sama to nechápu 😀 😀 😀

anta
5. dub 2011

@lenusiknr - to fakt neporadím, možná leda tak mokrej hadr na hlavu, ale ne dítěti anóbrž sobě 😅 😅 , je to na palici ty zuby, my to máme za sebou, ale první zub jsem objevila 10. ledna 2009! A dorostly mu tak před čtvrt rokem, tj. leden 2011!! 🙄

anta
5. dub 2011

Takhle se chová chlap 😀 😀 😀 Teď jsem ho byla zkontrolovat a on nespí a měl shozenou deku i polštář z postele, je to možný? 😕 😅 😅 😅

prchalka
autor
5. dub 2011

Jako ženy, dneska zas spala jak pod práškama!
Byla jsem ráda, že usnula relativně brzo 12.40 - ovšem probrala se ve 14h a volala, přišla jsem k ní, myslela jsem, že teda bude vstávat, ona čapla ruku a usnula do 15h, takže celkově cca 2.20 😝
@lenusiknr My dost dlouho s přestávkama dávali Viburcol - jeden na noc do prdky. Její motání a nespokojenost v noci - to bylo nekonečný, tak proto!!! Něco z toho stojí za vyzkoušení 😉

anta
5. dub 2011

@prchalka - to je dost zvláštní, Honza se teda taky odpoledne nemohl nějak probrat, ale takový rekord by netrhl za nic na světě 😀 😀

prchalka
autor
5. dub 2011

@anta No bylo to s probuzením, ona jak je rozespalá, tak zas zavře oči.. a to už jsem pak všude otevřela okna a... NIC se nestalo 😅 Už jsem musela fakt hartusit! O spaní kolem 20h se mi může jen zdát 😝

anta
5. dub 2011

@prchalka - no Honza se taky probudil sám, ale i tak najednou zavřel oko a spal dál, i když jsem na něj mluvila 😕 Že by to počasí?

gina333
5. dub 2011

@prchalka ,@anta : ja si to tiez myslim,ze je to pocasim, a hlavne s tym posunom casu, ono sa to u nich urcite opravi. 😉 Sophi dovolim spat 1:40, potom pomaly otvorim dvere, zacnem pustat telku, vodu atd, hlasnejsie sa rozpravame a ona sa pekne sama preberie. Nikdy neplace, vzdy ma s usmevom vola. 😵 😵 Dufam, ze sa to nezmeni. 😉

Dnes som nachystala pre dve kamosky plne vrece oblecenia po Sophi, je toho neurekom, som rada, ze som sa ich zbavila. 😉 Uz konecne zaspinkala, caka ma Natali a telka.

Pekny vecer prajem. 😔 😔

anta
5. dub 2011

@gina333 - já mám oblečení na Honzu, které nosí třeba půl roku, kupuji nadčasově, aby mu co nejdéle vydrželo a dobrý, pak mám radost, jak nám ten kluk narost, když je mu to akorát, nemusím nic kupovat 😀 😀 😀

kocicinka
5. dub 2011

Ahoj, mám takovou blbou otázku 😅 Kolik stoliček na každé dásni má dítě mít? Jonáš má na každé straně na každém patře po jedné stoličce. Poslední dobou blbě jí, měl teploty až 38,5( je to tak 3 dny zpátky, už je nemá) a dnes večer měl ošklivý průjem a opruzený zadeček. Může to být tím, že by mu rostla další stolička? V pusině nic patrného nemá, což ale neměl nikdy, když mu rostly zuby.
Dík 🙂

anta
5. dub 2011

@kocicinka - teda jsi mě zaskočila, že by aspoň dvě? Jedna je určitě málo 😉 Ten opruzený zadeček má asi z toho průjmu, ono je to dost takový ostrý to hovínko. Takové teploty, to je divný, to vidím na virózu než na zuby 😒

gina333
6. dub 2011

@anta : no mas ty to dobre vymyslene s tym oblecenim, ale na druhej strane, ja by som sa mala opacny pocit, praveze nerastie ked dlho noci to iste. 😉 😀

@kocicinka : ked dobre ratam, tak stolicky su po dve na kazdej strane, stvorky a patky, nie ?? 😕 😕

U nas sa spalo krasne, az nato, ze budicek uz o 5:40. Ale nevadi, hlavne, ze sme v noci spali. 😵 😵

anta
6. dub 2011

Dobré ranko, holčiny 😉
@gina333 - no taky ten pocit mám, že neroste 😀 😀 Ale to nevadí 😉

prchalka
autor
6. dub 2011

Dobré ráno,
tak se u nás usnulo v klidu a ještě před 21h - to jsem zas čuměla 😕 😅 Probrala se někdy mezi 1-2h, volala a hledala dudel, to ošéfoval MM a jednou si odkašlala a jinak v klidu až do 5h, to mě taky volala a pak ještě usnula asi do 6.35! Jen by si mohla odpustit ty svoje zbytečný buzeníčka 😅
@kocicinka Jj, mají mít 4řky a 5tky - tzn. na každé straně 2 stoličky! Tak ať se to u vás brzy rozsekne, co to vůbec je, ale ty teploty se podle mě objevují, když už je něco málo aspoň vidět - např. půlka zubu, tak to bylo aspoň u nás!
@gina333 Já chci taky nějaký oblečení, ale není, kdo by ho poslal 😅 Jak mně, tak čorízu. Sem tam něco dostanem, ale balík to teda není. Já vždycky dědila po sestřenkách a hrozně ráda jsem se v tom pak hrabala 🙂
@anta Taky nosíme nadčasově, třeba i rok a půl 😅

lehna
6. dub 2011

dobré ránko 🙂

noc celá prospaná do 6.20. a bacha bez plíny!! 😵 . každý večer vymýšlí,že nechce plínu, tak jsme ho teda nechali, celou noc jsem čekala,že bude volat a nic. tak možná jen náhoda, protože toho za celý den zase moc nevypil,ael aspoň nějaký úspěch 🙂

prchalka
autor
6. dub 2011

Jo jinak si začíná s hadrama už vymýšlet. Teď každé ráno, že tyhle spoďáry nechce a že chce ty, co si vybere a když už si je vybere a přinese, tak když jsme se šly oblíkat, že zase nechce bílý, ale růžový!!! 😠 Takže hysterie už od rána!!
A podobně s oblečením ven - chce zimní bundu, když venku svítí a je schopná se pěkně rozčílit 😝 🙄
@lehna Týjo! 😉 🙂

lehna
6. dub 2011

@prchalka - s oblečením je to tak i u nás. vymýšlí a řve. tyhle slipy nechci, gaťata nechci, jiné. bundu od Matyska(mám půjčenou od kámošky) atd. a nejradši doma chodí jen v tričku, holé nohy,holý zadek. a nedá si říct a nedá,že má rýmu a že tady není nejtepleji. no tak taky kraválujem od rána každý den 🙂

gina333
6. dub 2011

@lehna : bez plienky? tak to ti zavidim, Sophi sa uz stihla rano poriadne pos.at, ked ju prebalujem akurat ma usituje, ze to teda vobec nevadi. 🙂

K tomu obleceniu, mam nehorazne vela toho aj po Natalke, ja by som to hocikomu dala, ani za Sophinkine handry som nechcela peniaze, len ich nemam komu ponuknut. 😲 A pritom su to tak krasne veci, je mi luto vyhadzovat ich do kosa, uskladnujeme to u svokry, ale uz ani tam sa to moc nezmesti, tak neviem co s tym. 😲

anta
6. dub 2011

@lehna - jů, tak to je frajeřina, Honza to taky na mě zkouší přes den, že nechce plínu před spaním, jenže on spí v kočárku a nechci, aby to z něj teklo do toho kočáru a na chodník 😀 😀 😀 Závist a gratulace veliká 😉
Jojo, s tím oblečením to znám, venku mínus dvacet a harant se rozhodne lítat bez tepláků a pěkně trůnit na zemi s holýma nohama, aspoň, že má slipy a ten pimpilín se mu tady nehoupe za jízdy 😀 😀 😀

prchalka
autor
6. dub 2011

@gina333 A na MMB neprodáváš? Aspoň by byla nějaká kačka 😉
@lehna Tak i u vás jo 😅

lehna
6. dub 2011

@gina333 - Štěpi to už zvládá do nočníku do vykadit. a ještě,že máme dva, on to má na etapy. vykadí se,já to jdu vylít,sedne na druhý pokračuje,donesu ten první,jdu vylít ten druhý a on zas pokračuje . a tak je to třeba 4x 😀

@anta - no tím,že spí doma,tak přes den mu plínu nedávám na spaní. on si sundá i ty slipy a běhá jen tak. s kraválem ho obleču a za 10minut je zas nahatý. no moje nervy 😠 😀

@prchalka - jo i u nás. zas takové zlatíčko to není 😝 😀

gina333
6. dub 2011

@prchalka : aj som to uz skusala, da to ale strasne vela prace nafotit, premerat, a kazda by to chcela za par eur, je tam tisice veci a po jednom triku sa mi to neoplati predavat. 😠