Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
9. dub 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : s tymi vlasmi mam nerv aj ja, je ako diva Bara, ani gumicka ani sponky nehrozia, neviem si predstavit co s nou budem robit v lete. Asi pojde nakratko. 😠

U nas noc celkom v pohode, budicek uz o 6:00,neviem co nespi ked moze. 😲 Vonku celu noc fukal hrozny vietor, duje aj teraz ani okna nemozem mat otvorene. 😒

anta
9. dub 2011

Ahoj holčinky, dnes jedeme na návštěvu k babi. Nemůžu dost dobře psát, odřízla jsem si půlku bříška o struhadlo, takový to rovný, jak to krájí nař. okurku ns kolečka, fuj, se mi z toho úplně udělalo blbě 😝 Jsem tele, chtěla jsem ho uklidit někam jinam a místo toho krve jak z vola 😉

gina333
9. dub 2011

@anta : au au, chudatko, to je strasna bolest. 😲

Ja som doo varila, deti sa hrali, proste pohodicka, na obed som dala Sopi spat ako vzdy. Lenze do hodinky bola hore, sla som k nej,ze ju este uspim a ona normalne horela. Odmerala som jej teplotu, mala 38,5°C tak som jej supla Nurofen, nic ju neboli, nestazuje sa tak neviem co to moze byt. 😕 😕 Teraz nema vobec, krasne sa hra, no bojim sa uz teraz noci. 😝 Dufam, ze to nic vazne nie je, teda dufam, ze su to iba tie patky a nic horsie.

anta
9. dub 2011

Tak holčinky, jsme doma. Poprosila jsem MM, aby mi zkrátil trošilinku vlásky a dopadlo to takto 😀 😀 Mně bylo divný, že mi táhne na krk 😀 😀 Tak kuk. Na další fotce mám ten uřízlej prst, ale nebojte, je to zafáčovaný 😀 😀

gina333
9. dub 2011

@anta : ty mas ale sikovneho muza 😉 🙂 dost ti to ale skratil 😀 nevadi, ved ide leto, aspon sa nebudes potiti na krku. 😀

anta
9. dub 2011

@gina333 - však jsem se taky bála podívat do zrcadla, ale mám drobnou hlavičku, tak to zlý zas tak není 😀 😀 😀

gina333
9. dub 2011

@anta : jasne, ze nie je to zle, svedci ti to. 😉 🙂

Sophi vytuhla do 5 minut, coby nie, ved spinkala na obed iba hodinku. Mala iba zvysenu teplotu,ale pr istotu som jej dala Nurofen, strasne dufam, ze v noci nebude teplotovat. 😒

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
9. dub 2011

@gina333 - děkuji ti, konečně vypadám na 15 let 😀 😀 😀 Tak ať je Sophinka do rána fit 😉

gina333
10. dub 2011

dobre rano 🙂

@anta: ved o to nam ide, aby sme vyzerali mlado. 😀

Noc pokojna, nemala teplotu spinkala krasne, 😵 😵 ale iba do 5:40. 😝 To je des taky skory budicek, nechala ma sice lezat do 7:00 ale uz sme nespali. 😲

gina333
10. dub 2011

baby a neporodila uz nahodou katzi ? akosi tu uz davno nebola 🙄 😉

anta
10. dub 2011

Tak dítě mi přišlo z venku a skříplo si palec do mezery u skříňky, fakt už se z něj po..., co se do něj nahučím a nic 😝 😝

prchalka
autor
10. dub 2011

Ahojky,
včera jsme měli nakupovací den - OBI a Takko a Kaufland a přijeli jsme dom o půl 7 😅 Tak pak už jen véča a spát. Probudila se až ve 3.40 😉 a ještě čtvrtinka zubu musí vylézt a pak ještě jeden 😉
@gina333 Tak co to u vás bylo za teplotu?? Na katzi jsem taky zrovna dneska intenzivně myslela.
@anta Hučíme i u nás a nic 🙄

gina333
10. dub 2011

@prchalka : neviem co to je 😕 teraz ma 37,5°C na nic sa nastastie nestazuje, tak mam z toho zmatok. Moze to byt aj zo zubov? Tie patky su stale v nedohladne, na druhej strane aj pocasie je o nicom tak mohla chytit aj nejaky virus. 😲

anta
10. dub 2011

@prchalka - je to vážně na pytel, mm se k němu otočil zády, já vařila v kuchyni a bum a je to 😔 😔

vodnari
10. dub 2011

Potrebujem poradiť.Nám sa teraz prerezal prvý zúbok.Mali sme aj teplotku.Hnačky vôbec len sme dostali soplík. Kamarátky mi povedali že ten soplík môže mať zo zúbka že v tedy je oslabený imunitný sýstém.No neviem či sme skôr niekde neprechladli.Tak neviem či ešte vydržím alebo zájdem zajtra ku lekárke.Teplotka už ustúpila.Dúfam že večer nám nevyskočí.Je veselý aj sa jaší,len je taký fufňavý.Stále odsávam soplík a v lekárni mi poradili kvapky do nosa a do úst aby samu lepšie dýchalo a žemto aj rozpúšťa hlieny.

gina333
10. dub 2011

@vodnari :teraz je take pocasie, ze ste mohli veru skor prechladnut ako soplikovat koli zubkom. 😒 Ja tiez odasavam, a natieram Koalkou, nam to velmi pomaha,ale je to tusim iba od jedneho roka.

anta
10. dub 2011

Ahoj holčinky, musím se vám vypsat z návštěvy u babi, já se tam moc těšila a Honzík taky, jenže! Cesta dlouhá, dítě unavený a hned na chodbě, kde se na něj každej vrhnul, ačkoli vědí, že to nesnáší, začalo pobrekávat "já chci domů, já chci domů", ale dobrý, podařilo se ho v poho uklidnit, tak si s mm zalezl do pokoje strejdy (mého bráchy) a hráli si tam s autama, a já šla do kuchyně za mámou, no když klucí pořád nešli, tak říkám mámě "pojď tam tedy za nimi, ať Honzu taky vidíš" a co myslíte, že udělala? No prdel vůbec nezvedla a ještě si zapálila cigáro se slovy "doufám, že Honza do kuchyně nepřijde" 😠 😠 😠 😢 😢 😢 Opět jsme se s mm přesvědčili, že jim Honza vlastně vůbec nechybí, že na něj nejsou vlastně vůbec zvědaví, no i mm je z toho dost přešlý ☹ ☹ ☹ No děs běs, to si teda sakra rozmyslím další návštěvu, tak jsem si do ní ale rejpla ohledně té Valiny, že ta tam je pečená vařená, že pokaždý, když spolu mluvíme, tak jí slyším a to si voláme každý druhý den 😝 😝 😝

vodnari
10. dub 2011

@gina333 tak dnes nás už aj dva krát prehnalo....ale aspoň už teplotku nemáme.

gina333
11. dub 2011

@anta : to je strasne smutne, ze sa tvoja matka takto sprava. ☹ Ja si to neviem ani predstavit, toradsej nech do nej pcha sladkosti ako takyto nezaujem. 😲 Ja by som tam urcite prestala chodit, a hlavne by som jej netelefonovala kazdy druhy den.

@vodnari : asi to budu zubky. 😉

U nas noc celkom v pohode, teplotu nemala co nechapem, mala uplne horuce rucky, 2x som jej merala teplotu dvoma teplomermi a nic. Ale Nurofen som jej pre istotu supla, motala sa iba nadranom, ale spinkala do 6:40. 😵 Vonku stale neskutocne fuka. 😠

anta
11. dub 2011

@gina333 - tak to víš, to si totiž normální člověk představit ani nemůže, šokovalo mě to z toho důvodu, že do telefonu ten zájem jeví, ale jakmile tam přijdeme, tak o Honzu ani nezakopne 😝

prchalka
autor
11. dub 2011

Dobré ráno,
nedočítám, až kolem oběda. Dítě kouká na školku, pak sváča a chystání a cvíčo. Dneska jsem u ní byla 2x. Počasí bude na prd celý týden. A náš tatínek má novou kombinézu, tak se včera předváděl 🙄 😝

prchalka
autor
11. dub 2011

A tahle mě pobavila - se sousedem :o)

prchalka
autor
11. dub 2011

Tak jsem tu. Cvíčo fajn, hezky to dopolko uteklo.
@anta To je smutný. U nás na obou stranách zájem je - a kdyby náhodou ne - Ju si to umí zařídit, nenechá ani jednu babičku nebo švagrovou vydechnout 😅 Je to vtěrka, takže s ní musí dělat všechno, i kdyby nechtěly!!!
@gina333 No tak taky třeba fakt zuby... Snad už to nepřijde!!

anta
11. dub 2011

Byli jsme s Honzíkem v dětské herně, aby byl mezi dětmi, on je takový neprůrazný, ale myslím, že se za chvíli otrká, přiznám se, že z něj mám vcelku radost. Jo a povedl se nám hurónský kousek, než jsme šli ven, tak jsme se zase chytli, no znáte to, hysterák z únavy a já mu zapomněla dát plenu na spaní a on se nepočůral, pak se probudil a říká "mámo, dej plínku na vyčůrání" a já na to "proč, vždyť už jednu máš" a on si začal drbat pimpilína a říká "ale já mám slipy", no já se divila jak blázen 😀 😀 😀

gina333
11. dub 2011

@prchalka : teda ten TM je riadny motorkar, sekne mu to. 🙂 😉

@anta : zabudliva mamina, esteze ta syn upozorni na nedostatky. 😀 😀 Ja som praveze rada,ked Sophi je na ihrisku priebojna, len nech jej to ostane. 😉

Na obed spala skoro 2 hodky, potom sme sli iba k babi na kafe, lebo vonku stale fuka silny vietor. Teraz aj prsi, no to pocasie je fakt na prd. 😒 A novinka, mame vonku pravu dolnu patku, sice iba polovicu ale je to tam. 🙂 🙂 🙂 Takze horucky su mozno koli tomu.

prchalka
autor
11. dub 2011

My jsme byli odpolko vybrat kolo, takže ho mám zaplacený, k tomu i sedačku a helmičku. Ovšem mám dilema. Helma jí je akorát a ta větší velikost byla prostě velká. Má kebuli úplně na rozhraní těch dvou velikostí. A byla dóóóóst drahá na to, aby jí už příští rok nebyla, tak nevím, jestli vyměnit nebo úplně vrátit 😖 ☹ To zas budem za blbce.. achjo!
A odpol jsme šly spolu jen pro rohlíky a zůstaly jsme venku 2h, já bez mobilu, MM už nás hledal. Jenže jsme na houpajdách potkaly jednu holčičku a celou dobu tam zůstaly. Ju byla tak rozjetá, mlela, zpívala, sekýrovala tu druhou, hulákala na kolemjdoucí (např. na jednu paní: "Taky jdeš na procházku"? na další: "Dobrý den a počkej ještě na mě" atd. atd.. no měla jsem z toho fakt v jednu chvíli záchvat smíchu a nestačila se divit! 😕
Tak a jdem se koupat.
@gina333 No tak to je jasný 😉

gina333
11. dub 2011

u nas sa konecne spinka, uz by sme mohli mat pokojnu noc. 😲 Idem pozerat Superstar. 😵 😵

pekny vecer prajem. 😔 😔

gina333
12. dub 2011

krasne rano 🙂
noc dobra, spinkala do 6:40. 😵 Dufam, ze dnes uz teploty nebudu, vcera cely den mala 237,5°C. 😒 A konecne vonku nefuka ten hnusny vietor, este mi treba poumyvat dve okna, tak sa dnes chcem do nich pustit. 😉

lehna
12. dub 2011

dobré ránko,

tak se hlásím po víkendu. bylo fajn i bez MM 🙂. v neděli jsme se projeli vláčkem k L. rodičům. on by vláčkem, busem a tramvají jezrdil pořád 🙂

Noci jinak super, spí celou noc, stále bez plíny a stále bez nehody 😉 .
a snažím se koukat mu do pusy na ty dvě poslední pětky a nic nevidím. na jedné straně se mi zdá,že tam asi má,ale nejsem si jistá, takže my na ty dvě pětky ještě čekáme.

gina333
12. dub 2011

@prchalka : k tej helme, nevedel ti poradit predavac v tej predajni kde ste ju kupovali? 😲 Ja by som asi brala tu vacsiu, teda ked nie je az taka velka, zeby jej padala do oci. 😝