Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
17. dub 2011

dobre rano 🙂

Noc by bola uplne super, keby som nemusela vstavat tak skoro. 😲 Nastastie Sophi sa nezobudila, spinkala do 6:00, no ja vyspata vobec nie som. 😝 Ale vonku je slniecko, tak ma to hadam preberie k zivotu. 😵

prchalka
autor
17. dub 2011

Dobré ráno,
včera jsme se jeli projet na kolách 😉 a až do večera na zahrádce společně se švagrovou. Dnes dopolko odma a po spaní snad do té solné, tak jsem na to zvědavá 😕

lehna
17. dub 2011

Dobré ránko,

@gina333 -výlet super. Štěpi jak včera nespal, tak v 19.30 jsme šli do ložnice,že jde spát(díval se tam na Boba a Bobka)a on ležel v posteli a spal 🙂, tak jsme ho přenesli do pokojíčku a spinkal celou noc do 6.20 🙂

Jo a do školky nás nevzali, a v okolí školky jsou taky plné , tak jsem zvědavá kdo ho bude od ledna do září,než ho vezmou, hlídat 😒.





anta
17. dub 2011

Ahoj holčiny, dnes jsem se vzbudila až v šest, což je u mě velmi zřídka, Honzík je hodný, přinese mi z venku asi klacek 😀 😀 😀

lenka112
17. dub 2011

ahoj maminky, od ktorého mesiaca začínaju rásť zúbky ? Bojím sa, že si to ani nevšimneme ☹

anta
17. dub 2011

@lenka112 - nám začali růst od sedmého měsíce a že byste se toho nevšimli, se vážně neobávej, to se totiž přeslechnout nedá 😀 😀 😉 Máte ještě nějaké tři až čtyři měsíce čas, tak klííííd. Ale u dětí je to různé, každé dítě je jiné, takže to může být samo i dřív a samo i později 😉

lenka112
17. dub 2011

@anta dosť sa toho obávam, kedže s malým je na materskej dovolenke priateľ . 😀 😀

lehna
17. dub 2011

@lenka112 - První zub jsme našli přesně jak měl Štěpi pět měsíců.
U Sherry, kluci začli mít zoubky kolem čtvrtého měsíce, takže je to opravdu u každého dítka jinak. některým vylezly třeba až kolem roku.
U nás přes den vše v pohodě,jen noci byli dost drsné, od třetího měsíce do roku a půl jsme se skoro nevyspali 😉

anta
17. dub 2011

@lenka112 - neboj, zas tak hrozný to není, trvá to tedy trošku dlouho, než ty zubáky všechny narostou, ale jsou to takové "nárazové akce" 😉 🙂

anta
17. dub 2011

Dala jsem si nějaké fotečky do albíčka 😉

prchalka
autor
17. dub 2011

Ahojky,
tak jsme byly v té solné. No... relax to teda nebyl 😝 Na mě tedy až moc slano, potřebovala jsem se z toho vysmrkat - nebylo do čeho, i dýchat pro mě bylo celkem někdy nepříjemný. Ale děti tam víříly a přesypávaly tu sůl, tak to bylo asi všechno víc ve vzduchu. Byly tam další 3 děti, na které čorí ječela, bořila jim kupu soli, strkala se u skluzavky, jednomu asi 6-ti letýmu klukovi sebrala bez řečí lopatku, vztekala se před i po.. Jako líbilo se jí tam, blbnula, ale musela jsem jí pořád napomínat, uhýbat jí.. Další klučík tam neustále kašlal, tak jen doufám, že nebyl nemocný!!! A doufám, že na ní to taky nebude mít opačný vliv, že nebude prskat nebo kašlat!
Jinak jak jsem si k těm oblečkům ještě objednala knížku o dětech, tak se tam píše dost výstižně, že i růst hodně bolí a ne za vším jsou vždy zuby. Asi svatá pravda ☹
Jinak holky - zase máme vztekací a odmlouvací období. Jakmile jí chci připravit na poo spaní, svíjí se, kope mě, vůbec, ale vůbec neposlouchá, nevnímá, když jí chci něco vysvětlit, včera do břicha, dneska mě plácla přes pusu. Neoplatila jsem jí to, ale pusu jsem jí zmáčkla a ptala jsem se, co to bylo, až bulila. Je fakt jak z divokejch vajec, tyhle ponožky nechce a spoďáry a bundu taky ne a scény jak hrom! Už to nedávám! Nevím, jestli si toho nevšímata, být tvrdá nebo jí přemlovat. Ona je prostě oříšek 😠 ☹
@gina333 Jak vy a solná? Líbilo se?
@lenka112 Dokud ještě problém nemáte, o ničem nevíte, tak si to užívejte. Já nejsem chlap a měla jsem někdy fakt co dělat, abych to vydýchala a nenesla jsem to zrovna statečně ☹ Nám ty první zuby začaly myslím asi v 7měsíci, ale ty první, ty ještě jdou..

anta
17. dub 2011

@prchalka - jukla jsem na tvé fotečky - konečně 😉 To se ti zdá, že Jů je oříšek, Honzík tedy zrovna seká dobrotu, ale jak má vzdor, tak se chová naprosto stejně jako Jů, odmlouvá, zkouší to, tohle se mu nelíbí, tamto se mu nelíbí, řve, vzteká se, no vážně na nakopnutí do zadní části těla, podle mého na to recept je jediný - PŘEŽÍT to, pak se tomu jednou budeme smát 😔 😉

gina333
17. dub 2011

ahojte 🙂
@prchalka : u nas solna uplne v pohode. Boli sme tam len my 4 so svagronou a jej malym, takze nikoho sme neobtazovali. Ja som pravdu povediac tu vonu soli ani necitila, normlane som oblizala kamen ci je to slane. 😀 Bolo tam nastastie vela hraciek, lopatky, vedierka aj auticka takze Sophi tam presypavala piesok z jednej strany na druhu. Je pravda, ze ku koncu nas uz s tymi kamienkami aj obhadzovala, ale vydrzali sme. 😉 U nas poo spanok zatial v pohode, vzdy my doteraz zaspala na mlieku. 😉

Poo sme boli vonku, u nas dnes bolo krasne, vecer som stihla aj zumbu, 😵 😵 teraz cakam na Natali, este stale nie je doma, dufam, ze cochvila pride, vsak zajtra ma skolu. 😝

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

lehna
18. dub 2011

dobré ráno,
dneska se vstávalo 5.10, dost neobvyklé 🙄

gina333
18. dub 2011

dobre rano 🙂

@lehna : teda Stepi to dal dnes riadne skoro. 😉

U nas sa vstavalo 6:10, spinkala ale celu noc, tak som po vcerajsku konecne vyspata. 🙂 Natalka zo sutaze doniesla jedno 2. a jedno 4. miesto, v CR sa im dokonca dari viac ako u nas, tak tam moc radi chodia. 🙂

prchalka
autor
18. dub 2011

Dobré ráno,
u nás 2x budíček, v noci tam šel MM a ve 4.15 já, ale mlela se snad přes půl hodiny 😝 máchala rukama jak anděl ve sněhu a od 5.30 znovu, tak jsem rozlámaná 😝 A ráno znova nechci spoďáry a ponožky 🙄
@anta Taky vždycky jukám k vám 😉 No, vím, že nezbývá, než přežít! Jenže nevím, jak se k ní chovat, aby pochopila, že vše si dovolovat nemůže a nesmí. Opravdu to děti v tomto věku ! nechápou ! že nesmí ubližovat a další věci? 100x by mohla dostat přes ruku nebo prdel a udělá to znova a znova 😠 Jestli mám fakt být tvrdá, což stejně nepomáhá ☹ nebo benevolentní a vysvětlovat donekonečna?! 😝 Připadá mi, aby nezvlčila a nezůstalo jí to a tu výchovu jsme nepos...i 🙄 😔
No skvělý. Mezitím zase vyhrabala skříňku s oblečením a oblíkla se podle sebe! Už si, bohužel, otevře tu zábranu na suchý zip, ta už tam vůbec nemá smysl 😖
@gina333 Tak naštěstí nekýchala ani nekašlala! Asi půjdem i někdy jindy, ale nejlépe, když tam nebudou děti, někdy v týdnu dopol, hlavně se tím zabije i čas!
@lehna Týjo, to je ranní ptáče!

anta
18. dub 2011

@prchalka - ahojky, ale chápou, až moc dobře chápou 😎 , ale prostě s nimi cloumají hormony, tak si s tím samy nevědí rady a děsně zlobí, jsou zmatené. No, jak říkám, je to o přežití, protože si všimni, že jakmile je ty hormony pustí, tak se chovají normálně a v pohodě a dokonce si z toho zlého období berou ponaučení a člověk kouká, co si to všechno pamatují. Taky kolikrát nevím, jestli na něj jít v dobrém nebo ve zlém, jde taky dost o to, jak já se vyspím, občas vydržím a občas mi prdají nervy po prvním odmlouvání 🙄

anta
18. dub 2011

@prchalka - neboj, tu výchovu tímto obdobím nezvrzáte, jde fakt o trpělivost, ale chápu, že člověk by se raději houpal na první větvi, člověk má pocit, že mluví s papuáncema, jak si nedají říci v ničem, to je o nervy, no prostě taky zkouší, co si můžou dovolit a to chce teda vážně nepovolit 😉 Prostě jet ve starých kolejích, to, co bylo zakázáno, trvá a žádný povolování, to se pak ta výchova po....t mohla 😉

hancazivocich
18. dub 2011

Dobré ránko,
jen v rychlosti :
@prchalka - nějaký pojistky na suchý zipy apod u nás neprošly - otevřela je ten samý den, co jsme je instalovali...
http://www.nej-ceny.cz/167418/bezpecnostni-poji... - tohle je jediná a naprosto senazační pojistka, která u nás fakt zabrala. Akorát jsme ji kupovali přes jiný obchod.. Fakt super. Mám je pod linkou - na jary apod., tak na dvě skříňky.

@lehna - my jsme též bež školky

Jinak nedočítám. Dnes je kremace 😖

Jo a zuby máme komplet všechny - prořízla se i poslední pětka. Teď už se jen doklubou. Akorát se nebudu mít nač vymlouvat, až bude protivka protivná - což teda teď byla. Převlíkání řev, řev, vřískot.. Už mi fakt tekl nerv..

anta
18. dub 2011

@prchalka - buď, jaká jsi, pořád stejná, přetvářka nemá smysl, to dítě musí vědět, že se o tebe může opřít, kdyby jsi dovolila a byla benevolentní, tak to dítě by pochopilo, že maminka není rozhodná a bylo by nešťastné v budoucím období a přitvrzovalo by ještě víc, to mi věř. Já tohle mám odzkoušené, jakmile jsem benevolentní, tak to Honzík hned pozná a je děsně drzý a je i na něm vidět, že hledá tu starou mámu (držkující 😀 😀 😀 ) a že je moc nespokojený 😉 Toliko rady.
@lehna - teda, to je nějaký aktivní ne? Honza se vzbudil v 6,10, ale jen proto, že mm upadl pásek na zem, pak si zapnul batoh takovým způsobem, že to bylo slyšet až ven a pak flákl botníkem, takže bezva kombinace, trochu mě to naprdlo, ale dobrý 😉

prchalka
autor
18. dub 2011

Já jsem v rychlosti, dáme sváču a budem se chystat na cvíčo. Jen jsem chtěla mrknout na tu pojistku 😅
@hancazivocich Tak tuhle mám taky, ale jde to jen na skříňky, kde jsou ucha naproti sobě, mám jí na skříni s oblečením v pokojí. Ale na jednokřídlo - bar - jednokřídlo se to použít nedá ☹ Mám tu ty nejvíc nošené věci, aby byly rychle po ruce. Nedalo mi to a narychlo jsem vyfotila.

gina333
18. dub 2011

To ste museli mat dneska riadne perny den ked tu nebolo nikoho. 🙂 🙂 🙂 My sme poo boli vonku, sice bolo dost pod mrakom, ale aspon nebola zima a neprsalo. 😉 Dnes mi prisli z MMB krasne nohavice na leto tak sa vytesujem z nich cely den, len aby to leto bolo cim skor. 😵

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
18. dub 2011

Mám novinku, Honzík už umí sám vylézt na vysokou klouzačku a svézt se pěkně dolů, ještě před 14 dny to neuměl, čudla jeden 😉 Druhá fotka je cesta na pískoviště a na třetí fotce je Honza, kterak si našel klacek na mámu, víc fotek jsem tedy nestihla 😀 😀 😀

prchalka
autor
19. dub 2011

Dobré ráno,
teda dneska..... 🙄 já se budila snad 8x 😠 😝 V 1.10 už volala, MM tam šel a ve 2.30 se nepohodli a byl velkej řev ☹ Ale nakonec jí teda udyndal. A od té doby to šlo se mnou z kopce.
@anta U nás dnes budíček v 5.40! Chlapi fakt neumí být potichu - vrže když vstává z postele, pak otvírá šuplíky, pak zábranu, dole na wc je taky všechno slyšet.. Jindy mu něco upadne, bouchnou dveře nebo taky spadla kovová lžíce na boty na kachličky 🙄 No prostě většinou počítám s tím, že se mi vzbudí.. A tak zase usnula 😖
A tak u vás je dobrý, že v průběhu noci se snad nebudíte 😉

gina333
19. dub 2011

dobre rano 🙂

@anta : u nas je opacny problem, Sophi vylezie vsade, a na ihrisku sa jej paci na samom vrchu preliezacky a podobne. Cim vyssie, tym lepsie. 😉 Ten klacek si dufam odlozila, na Velku noc sa mu to zide. 😀

Noc krasna, spinkala do 6:20. 😵

lehna
19. dub 2011

dobré ráno,

tak dneska vstávačka normálně 6.10 🙂.
včera jsme byli celé odpo venku, já plela zahrádku, a mamka!! dokonce přišla za námi ven a s Pipem si hrála!!.

za chvíli zas vyrážíme ven.

@anta @gina333 - tak to Štěpi nevyleze nikam. se bojí 😀. vleze všude,ale nevyleze nikam 🙂

prchalka
autor
19. dub 2011

My nevylezem nikam, páč je to brambora s těžkým zadkem 😝 Klouzajda jen s těma nášlapama a ty provazový průlezky...prostě tam končíme 😒

anta
19. dub 2011

@prchalka - já zjistila, že Honza mluví ze spaní, tak nevím, co to je 😖 No včera mi ho manžel taky vzbudil, dělá hluk a mně to teda vadí, protože pak jde pryč a dítě je protivný jen na mě, že? 😝

lehna
19. dub 2011

@prchalka -provazové průlezky se nechytají ani u nás , to nehrozí 😅

anta
19. dub 2011

@gina333 - no klacek musel zahodit, protože mi všechno nosí domů, fuj. 😀 😀 😀 Zvedne všechno v tý trávě a tak tam chodím s ním do té trávy, protože se bojím, aby se třeba nepíchl o injekční stříkačku od feťáků a že jich tady je hodně 🙄