Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
19. dub 2011

@anta : tak to je strasne, ze na miesta kde chodia deti niekto zahodi striekacku, fuj, ja by som tam uz asi nikdy nevkrocila. 😲 😠

anta
19. dub 2011

@gina333 - no když ti povím, že někdo taky chodí s*át na dětské hřiště, tak tě asi nepřekvapí 😉 Nene, my chodíme v trávě kdekoli, takže najít tady stříkačku není problém, ale dlouho jsem žádnou neviděla 😉 Ťuk, ťuk, ťuk 😉

gina333
19. dub 2011

@anta : ty vo.e, to je sila, to su uz co za ludia? 😲 😲 😲 ja to nechapem, vdaka Bohu za nase ciste mesto. My chodime na ihrisko, ktore je oplotene, takze tam ani zvierata nemozu, rano to otvaraju mestsky policajti a vecer aj zamykaju. Jasne, nie je vylucene, ze niekto prelezie plot a dostane sa do vnutra 😠 ale zatial je tam cisto a nic nie je znicene. 😉

prchalka
autor
19. dub 2011

Tak jsem jí udolala ve 13h. Byly jsme venku snad 2,5h, prochajda a hřiště. Potřebovala to, páč vstávala v 7h! Pak hodím foto, jak lezem umělecky na skluzavku 😅 Cestou domů jsme potkaly jednu mladou paní - učitelku ze školky a nabízela mi hlídání! Nemůže sehnat práci, no jako každej.. Říkala mi 30 Kč na hodinu 😨 Já celýho 2,5 roku nečekala na nic jinýho, než aby se objevil někdo, kdo by občas pohlídal..

anta
19. dub 2011

@gina333 - to naše hřiště je oplocené, ale lidi jaksi nezavírají vrátka a ta se vlastně ani nezamykají, takže jako by tam ten plot ani nebyl.
@prchalka - jů 30 za hoďku? Tak to je super cena.

prchalka
autor
19. dub 2011

U nás se leze na klouzačku takto:

prchalka
autor
19. dub 2011

Nakonec se teda s přidržováním zadku dneska zvládla vydrápat, ale ten styl... 😅 😝

prchalka
autor
19. dub 2011

A na tom hřišti mi přišla sms - příští ČT si mám přijít pro rozhodnutí do té první školky - haha - jako bych to nevěděla!

lehna
19. dub 2011

@prchalka -i snaha se cení 😀. Pipa by zvládnul jen ten první schodek 😉 a dál by si to rozmyslel,že tam nepoleze 😉 😅

lehna
19. dub 2011

@anta - tak to je fakt hnus,co ti lidi dovedou udělat. katastrofa. nemám slov. hova*a

lehna
19. dub 2011

@prchalka -a super cena za hlídání. Využiješ,ne? 😉

anta
19. dub 2011

@prchalka - jů, Jů to jde pěkně, ale ten styl je aspoň originální 😅 😅 😅 Je to šikulka, neboj, to se naučí 😉
A co my? No tak my jsme byli na pískovišti. Probíhalo to pěkně, ale OUHA, pak máma zavelela po dvou hodinách na přímém slunci, že se jde domů - výsledek první hysterák, takže čapnout vzpouzející se dítě, zatnout zuby a jít. Potom u baráku našel velký klacek a že si ho vezme domů, no samozřejmě máma řekla, že ne - výsledek druhý hysterák, do třetice všeho dobrého třetí hysterák, že si nebude mýt ruce, tak se vztekal, až mi slítl hlavou na zem z nízkého štokrlete, takže přiletěla jedna chlazená přes prdelku 😠 😠 😠 Jo a to se ještě ráno natáhl na chodníku, když běžel a trochu si odřel bradu, takže má dneska tak trošku den blbec, ne já, ale Honza 😀 😀 😀 😀

gina333
19. dub 2011

@prchalka : ved jej to pekne ide. 🙂 🙂

@anta : tak dnes ste mali nervny den ako to citam. 😝 Ale ty to vzdy zvladas s nadhladom, tvoje prispevky ma vzdy pobavia. 😵

Aj u nas bol dnes krasny dnik, poo sme boli na ihrisku, Sophi sa tam krasne pohrala s takym 3 rocnym chlapcekom. 🙂 Teraz uz spi, ja mam akosi upchaty nos aj v hrdle ma skriabe, idem si radsej lahnut, dufam, ze sa to nezhorsi. 😲

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
19. dub 2011

@gina333 - no já se v tu chvíli teda moc nebavím, to zrovna ve mně vždycky bouchne bomba či saze, podle míry naserinkanosti 😅 , ale je fakt, že tak za hodinu se tomu směju, no s klukem nebojuji o moc, ale musím uznat, že dneska jsem vyhrála 3:0 pro maminku, uf uf 😀 😀 😀 Slabší nátury by se asi opily, ale já to beru jako adrenalinový sport 😵 😵 😵
Tak snad se to ztratí, držím palečky, ať tě to zítra moc netrápí 😉

gina333
20. dub 2011

dobre rano 🙂

@anta : veru, jeden by neveril, co ti mali obcas dokazu porobit s nasimi nervami. 😉

Noc by bola dobra, keby sa Natali nerozhodla, ze chce spat s nami. 😲 Takze na jednej strane postele sa rozvalila ona, Sophi z druhej strany a ja v strede, boli ma cely clovek. 😝 Raz ma kopla jedna potom druha, no ziadna slava to nebola. Nos stale upchaty, pojdem poo do lekarne pre nejake tabletky, len nech to nechytia deti. 😒

anta
20. dub 2011

@gina333 - jojo, v tom máš pravdu, nervy máme jen jedny, ale už mi nějak asi dochází či co 😉 No tak to byla pro vás super noc 😅 😅

prchalka
autor
20. dub 2011

Ahojky,
jen v rychlosti. Opět jsem nespala moc dobře, buzení několik. Taky 2x brečela ze spaní "tatííííí", ale vydržela, vstávačka v 6!
Hezky nám to tu ráno bouchlo, skoro nám to vysklilo okna až tady. A když jsem to viděla z okna, musela jsem to vyfotit - zajímavý, ale neveselý!

gina333
20. dub 2011

@prchalka : wau, zeby svatoziara ? 😉 😀

anta
20. dub 2011

@prchalka - co to je na té fotce, jsem nějaká zmatená. 😕
Byli jsme venku a potkali jsme tak dvanáctiletého kluka, který měl na puse roušku, vypadal dost nemocně, asi leukémie, fuj, holky, je mi z toho fakt smutno 😢

anta
20. dub 2011

@prchalka - aha, tak jsem to dočetla, to je ten výbuch v Explosii? No tak to je síla a ne moc teda legrační 😔

lehna
20. dub 2011

ahojky,

jsem byla ráno zas na krev, přijeli jsme před chvílí a Pipa se uložil do postele. asi brzy usne 🙂. vstával v 6.

@prchalka - taky jsem zrovna četla. tak ještě,že jste o kousek dál a ty okna vám to nevysklilo 😕

lehna
20. dub 2011

no tak haha, Pipa neusnul. si jen na chvíli odpočinul a teď se tváří,že spát nebude 😠 . a hlavně dělá všechno proto,abych ho do té postele nedostala 😠 , uááá 🙂

gina333
20. dub 2011

@prchalka : ja som nevedela co to je za vybuch, nechcela som z toho robit prdel, esteze sa vam nic nestalo. 😲

@lehna : to ti teda nezavidim, ze este nespi 😝

anta
20. dub 2011

@lehna - to znám, u nás to taky kolikrát vypadá, že půjde spát, tak dopadne tak, že nastartujeme kočár a jde se ven 😅 😅 😅

lehna
20. dub 2011

on někdy fakt tak vymýšlí,to je děs. ale už zas leží v posteli,tak snad už usne.

@anta -to on zas v kočárku neusne už vůbec,to zas všude čučí 😀

lehna
20. dub 2011

už se umoudřil a usnul 😀

jdu něco dělat....

prchalka
autor
20. dub 2011

U nás se to dneska zaklaplo ve 12.35 a už od 12h tu lítala s tím gumovým hnusem v puse 😝 a lehala si sama.
@anta Jo, fabrika, fakt to byla šlupa a že já se hned tak něčeho neleknu, tohle se mou teda málem praštilo. Jen jsem čekala, kdy se mi vysype to okno, před kterým jsem stála, do xichtu. Měla jsem to pak přímo před sebou.
@gina333 V pohodě, někdy to člověk hned nepochopí. Ono i ta fotka se sem vložila moc malá..
No dělají tam tchán a kámoš, ale oba snad v poho. Slyšela jsem to jen 2x ve zprávách, ještě jsem nic nečetla.

prchalka
autor
20. dub 2011

Původně jsem si myslela, že jim snad bouchlo něco na kolejích, ty jsou odsud pár metrů. Něco jinýho mě fakt nenapadlo ☹

lenka112
20. dub 2011

@prchalka
@prchalka
@anta Ďakujeme za rady maminky, ja som niekedy s toho už zúfala, strašne sa bojím, že sa bude Danielko trápiť a my si to ani nevšimneme ☹ . Našťastie ma priateľ upokojuje, že si to zaručene všimne . 🙂

anta
20. dub 2011

Tak holčinky, hlásím malý úspěch, šli jsme s Honzíkem do Hvězdičky - hlídací paní a jako předtím, nebudu se bavit, slzy v očích, nebudu kreslit, nebudu nic, až mi paní říká "víte co? Jděte pryč na 10-15 minut" a já "to myslíte vážně, že to s ním vydržíte?" 😀 A ona říká "jen jděte, on je pasivní kvůli vám, protože je od vás jakoby nahlodaný", holky já se sebrala a vypadla jsem, ani jsem si boty nezavázala, samozřejmě, že jsem slyšela Honzíkův řev, že nebude nic dělat, že nemá čas a že chce mámu 😅 😅 😅 Fuj, tak jsem s těžkým srdcem odešla a vrátila jsem se za 15 minut, holky, já ho nepoznávala, hned mezi dveřmi mi Honzík řekl "mámo, nemám čas jít domů, chci si ještě hrát" 😀 😀 😀 Tak jsem se paní ptala, co s ním provedla a ona, že řval, no a že ho ukecala, příště to bude prý určitě taky takový, tak mě zase vyhodí a bude tam Honzík trochu déle a příště ještě déle až tam bude nejdéle 😀 😀 😀 Já mám z toho takovou radost, já to ani nečekala!!!!!
@lenka112 - vždy se na nás můžeš obrátit, co víme, povíme 😅 😅 😅