Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
5. kvě 2011

Já jsem asi nastydlá či co, od rána se cítím blbě, teče mi z nosu, tak nevím 😕 🙄

prchalka
autor
5. kvě 2011

Tak tatínek přijel na otočku a opustil nás až do soboty. Navíc dneska na nás ani nikdo nemá čas ☹
@lehna Asi to bylo tím, že jsem nebyla přihlášená... ale u ostatních jsem to viděla, tak to nechápu, no nic, teď už je to ok!
@hancazivocich V kolik dnes vstávala a šla spát, že jdeš budit ve 14h? U nás se spalo do 14.50 😝
@anta To snad ani neříkej 😒

hancazivocich
5. kvě 2011

@prchalka - jo, když nejsem přihlášená, tak to taky nevidím. Asi si lehna zadala, že je to viditelné jen registrovaným? 😅

@prchalka - psala jsem, že měla naprd noc, nahnala jsem ji před 12. - usnula 11.45, vstávala po 14. Já radši, když usíná kolem 12., aby mi tu v noci neskákala po hlavě..
Nebuď smutná, nějak to dopadne, neboj.. Já dneska pomáhala MP vyklízet byt, malá byla na hřišti s mým tátou
Vstávala kolem 7. To tak běžně vstává, usíná tak 12.30, budím nejdýl za dvě hodiny, max 2.15.. Usíná kolem 22. A to se prostě celý den nezastaví!

gina333
5. kvě 2011

ahojcek 🙂

@anta :ou, tak rychlo sa uzdrav. 😲

@prchalka : no konecne ze aj v nasom meste je nieco pre deti, vlastne bolo aj doteraz, ale ta nova kaviaren je hned vedla nas, takze nemusime chodit daleko. Dnes sa tam Sophi paradne vyhrala, samozrejme nechcela ist domov, tak sme jej museli naslubovat kopu nezmyselnych veci aby sme mohli odist. 🙂 🙂

Tak dnesny den bol fajn, mam rada dni ked s nenudime. 😉 Ked sa Sophi zobudila sli sme teda na kolac a kafe, potom na chatu, kde babi s dedom kosili travu, aby sme mali kde opekat. 😉 Ku veceru k nam prisli svagrovci, trocha sme si vypili, pojedli takze spokojnost. 🙂 🙂 Zajtra hned rano ideme s Natali na 11 rocnu KO k dokine, budu ju ockovat aj jej zoberu krv, takze ma celkom bobky. 😝 Na obed pride moja mama, donesie mnamkove zakusky, ja upeciem pre Natali jahodovu tortu, a ak Boh da pekne pocasie tak sobotu oslavujeme na chate. 😵 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

lehna
6. kvě 2011

Dobré ráno,

jak se včera po o nespalo, tak vydržel normálně do 19.30 a usnul rychle 🙂. k večeru už byl hodně protivny. Noc v klidu,jako vždy, jen v noci pořád rachotila chůvka zase. nevím co ji pořád ruší ☹. takže jsem vyspaná jako bych vstávala k Pipovi každou chvíli 🙄 .

@prchalka @hancazivocich - jojo, mám tam,že se mi to objevuje jen registrovaným 😉

@anta -jak je? snad se ti nerozjela chřipka? 😕

kalifa28
6. kvě 2011

baby, myslite, že pri prerezavani poslednej stoličky by sa teoreticky mohla objavit ráno okolo ust krv?

prchalka
autor
6. kvě 2011

Dobré ráno,
my šly koupat až ve 20:30, byl tu kámoš pro ten vrak motorky z garáže, tak jsme se zdržely, ale neva, když stejně spala skoro do 15h! Samozřejmě v záchvatu nadšení a ochoty ukázala na mě a prej: "Maminka má prsa" 😅 😅 No ještěže je to dávnej kámoš, být to někdo cizí, tak se stydím víc. Pak si vytáhla svoje triko a ukazovala: "Já mám taky prsa" 😅 😀 😔 😝 Usnula až 21:20 a v 0.20 bekot a vstávačka v 6. Já noc nic-moc, prostě sama spím jak na vodě 😒 Ničí tátův notebook, tak už radši jdu 🙄 Počásko snad už bude lepší 😉

prchalka
autor
6. kvě 2011

@kalifa28 Poslední stolička v 1,5 roce? 😕 😨 Nám roste až teď 😝
No asi mohla....můžou i krvácet, i když u nás se to nikdy nestalo. Co jinýho by to asi mohlo být.. 😕 😕 Jestli si nechá kouknout do pusy, asi by to napovědělo víc 😕

kalifa28
6. kvě 2011

@prchalka nám rastu zuby po dvoch od 3 mesiacov 🙂 takže ano, posledná stolička teraz 🙂
ale to ma netrapi, trapi ma len ta krvava pusa ráno, vyzeralo to hrozostrašne.

prchalka
autor
6. kvě 2011

@kalifa28 To byl jen můj údiv! 😉 Taky bych totiž brala, kdyby už měla ty zuby třeba ve 2 letech, protože díky tomu všemu spí konečně líp až teď, kdy už pomalu půjde do školy a já do práce 😅 Takže rychlý růst zubů pak všem takovým případům závidím 😅 😔

anta
6. kvě 2011

Ahoj holčinky, tak nevím, co to včera bylo, možná nějaké nachlazení a nízký tlak, takže bezva kombinace, ale dobrý, jsem nesmrtelná teta 😀 😀 😀

prchalka
autor
6. kvě 2011

@anta Já např. mívám teď po ránu a dopolko rýmu furt 😝 Asi ze vzduchu 😒
Už máme za sebou dnešní první velký záchvat, až skoro k pozvracení. No nechala jsem jí v tom. Jednou jsem jí oblíkla, pak se zase svlíkla a srandičky, tak jsem jí řekla, že spolu budem mluvit a KŠ bude, až se oblíkne. Páč to nešlo, tak se úplně vyřídila, ale já byla v klidu, jen mě přes ten řev vůbec neslyšela a když jsem na ní chtěla v klidu, tak začla řvát a pištět ještě víc... 🙄 😠

gina333
6. kvě 2011

ahojte 🙂
my sme sli rano s Nati na krv a ockovanie, dopdalo to fajn, ani neodpadla ani nekricala. 😉 🙂 Uz varim obed, dnes pride moja mama, zajtra je oslava tak kmitam. 😵

@prchalka : a ty si este chcela vacsie prsia, co by potom na tie Cori hovorila ? 😀 😉

@anta : takze si fit, dobra sprava. 😵

prchalka
autor
6. kvě 2011

@gina333 No jo, on má prsa každej že jo 😅 jen jde o tu velikost 🙄 Hlavně nevím, kde to vidí ona 😀

prchalka
autor
6. kvě 2011

Dneska je tu kolem živo. Sousedům dělali pergolu, druhým dělají zahradu, třetím a čtvrtým taky něco. Ale odchytila jsem toho pána od zahrad a jsme domluvení, že se staví a domluvíme se, co s tou naší džunglí, přeci jen potřebujem trochu píchnout, sama na to s tím ouchcapkem fakt nestačím 😅 😝 No, tak doufám, že mi bude spát nějakou dobu, abychom to stihli domluvit. Průser je, že vedle mají ořezávat trávník, tak snad mi ji nevzbudí 😝

hancazivocich
6. kvě 2011

@kalifa28 - ano, mohla. Měla to kámoška u holčičky. Říkala, že ji to strašně vyděsilo, že té drve bylo i dost. A jednu chvíli že bylo od krve vše - ručička, nábytek...
@prchalka - u nás má dítko demoliční den.. Taky chuťovka. Vykramařila šuflátka MP, donesla si židličku a normálně si k tomu i sedla!! Tu dětskou. Pak mu počůrala postal a utřela to jeho pyžamem, to pak odnesla rovnou do pračky a donesla si jogurt a zatimco jsme byla na wc, tak ho jedla v ložinici na nočním stolku a pak jí napadlo s ním ten noční stolek pomalovat! Ji prostě nejvíc baví hrabat se a objevovat. Baterky, manikůrku, klíče,.. Ty pak většinou narve do zámku ve dveřích a jako zamyká.. My pak prohledáme celej byt, než zjistíme, že jsou celou dobu píchnutý ve dveřích..

prchalka
autor
6. kvě 2011

Tak spala 1,5h i přesto, že pod oknama řezali trávník, tak fajn, to nám stačí 😉 Se zahradníkem jsem domluvená na nějaké kalkulaci a celkem byl k mým nápadům i vstřícný. Teď už se budu prohrabovat časopisem dřevin a rostlin 🙂

prchalka
autor
6. kvě 2011

Koukám, že s tím trávníkem jsem to tu už psala... nj, demence. Nálada po spaní zatím velmi dobrá 😕

hancazivocich
6. kvě 2011

Já jsem vám holky ještě neřekla jednu jobovku.. Tchyně koupila malý pár věcí v sekáči. Teda první várku že jí zaplatí ona. Pak donesla další věci na zkoušku - letní, krásný.. A koupila jí tričko a sdělila mi účet 990. S tím, že jí teda půlku zaplatí jako že k svátku a druhou půlku my. Kalkulace za vše. I za ty první věci i to tričko. No, když mi to řekla když už to malá nosí, tak nic.. Vybalím prachy, no.. Pěkně drahý ,,sekáč" 😅

kalifa28
6. kvě 2011

@hancazivocich no to si ma trochu ukludnila, ja som už myslela na všeličo, normalne celý den rozmyslam, že čo to.... teraz cez den aj ked spinkala, sa nič také neobjavilo, dufam, že to bolo naposledy, lebo to bolo fakt neprijemne.

anta
6. kvě 2011

Tak holčinky, dnes hrajeme hokej ČR vs. SR, tak se nebudeme hlavně na sebe zlobit 🙂 , ať vyhraje ten nebo ten, praštíme ho koštětem 😀 😀 😀

gina333
6. kvě 2011

@anta : jasne, ved sme jedna rodina 😀 😉

U nas sa poo spalo tiez iba 1:15, potom sme sli k svokre zaniest kolace, dali sme si kavu a vinko. 🙂 Sophi uz spinka, idem este dorobit tortu na zajtra. 😵 Dufam,ze pocasie nam bude priat lebo sa chystame opekat. 😵 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
6. kvě 2011

ahojte, dakujeme vtedy este davnejsie
za zelania uzdravenia, juli je uz o.k.,
este musim dodat aj moc na rozbor ale nedari sa mi ho odchytit...zas som neschopna ako v mnohe dalsich veci...
dufam ze sa mate fajn, detickam rastu pekne zubaky...juli ma opuchnute dasno, ale uz dost dlho a furt nic, a spi zalostne malo, asponze noci ma akotak prespane- az na to ze jej musim robiz hryzatko 😔 😝

prchalka
autor
7. kvě 2011

Ahojky,
včera to šlo, odpol přijeli tcháni, tak se pobíhalo po zahrádce i se psem a vzali jí i na prochajdu. Ale okamžitě za bránou vzala čáru a zdrhala, kam chtěla, ať na ní volali, jak chtěli. Pak jí dostihli přes pár baráků v uličce, zrovna se tam napletla kolům do cesty a tchán jí jednu vlepil. Tak se urazila, vzala mámu za ruku a řekla: "To je ale blbec"! No nemohli z ní oba 🙄 Večer usnula, jak si lehla, toužila jsem po prospané noci, ale už ve 23:30 bekot a byla celkem neklidná - no asi ten zub 😝 Pak jsem tam byla ještě jednou, ale to bylo jen zavytí a ani mě nepotřebovala 😉
Dneska už nám konečně přijede tatínek. Potřebujem jí udat někomu na hlídání a makat na zahrádce, ale opět není kdo. Švagrová jede k tchánům..leda bychom je tam vypravili spolu. A nebo bude mít MM službu, když se mohl 2 dny bavit a já budu makat...

gina333
7. kvě 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : moja mama vcera zahlasila, ze by si sama so Sophi do mesta nesla, lebo by ju neustrazila, no su to neriadene strely. 😉 🙂 Zahradu mi ani nespominaj, esteze mam svokru, lebo v mojej by uz bolo travi po pas. 😲

Noc bola dobra, spala do 6:40, dnes sa chystame na tu opekacku, torta je krasny,dufam,ze aj bude dobra, MM ide nakupit maso, klobasky,juj uz sa tak tesim. 😵 😵 Vonku je krasne,tak verim,ze budeme mat dnes krasny den. 🙂

anta
7. kvě 2011

Ahoj holčinky, podařilo se mi sehnat "nepromokavou" podložku do postele Honzíkovi a to za celých 149 Kč, což se mi zdá přijatelné 🙂

neu.sona
7. kvě 2011

Ahojky holky, nemáte někdo zkušenost, nebo nevíte, jestli je možné, aby téměř 2 dítěti, které má všechny zuby rostly dole další dvě stoličky? My jsme teda atipičtí dost v tom, že Maty měl všechny zoubky už v roce. Teď se ale tak vzteká, špatně spí a dole má náběh na spodní stoličky, takže bych řekla, že mu prostě ty dvě stoličky navíc teď rostou.
Trochu se děsím toho, aby mu ty zuby vydržely, tak jak mají :(.
Četla jsem, že před tím, než dítěti vypadne první mléčný zub, tak mu dole ty stoličky vyrostou, ale u nás to začalo nějak brzo :(.

gina333
7. kvě 2011

@anta : to je super cena 😉

neu.sona : ako navyse? dole maju byt dve stolicky na kazdej strane a takisto aj hore , cize styri stvorky a styri patky. Potom vzadu rastu uz len zuby mudrosti, ale na tie je este primlady. 😵 😉

janka0007
7. kvě 2011

ahojte chcela by som sa spytat,ci ste pri prerezavani prvych zubkov pouzivali nejake gely alebo pod. na utlmenie bolesti?

prchalka
autor
7. kvě 2011

@anta Já prodávala nedávno jednu nepoužitou Ikea podložku za 50 Kč 😅
@gina333 No pak rostou ještě 6 a 7mičky, ne? 😅 😀 Pak až moudráky!
@neu.sona To jsem nikdy neslyšela u takhle malého 😨 😕 Já bych zašla určitě k zubaři se poradit!!! Já mám u našich zubaře-souseda, co mě dobře zná, tak kdyby se nás to týkalo, konzultuju s ním!
@janka0007 Gely moc ne, spíš jen na spaní po obědě jsem někdy použila. Ono se to rychle slízne, nepřipadá mi to moc účinné a trvalé 😖 Já používala a i holky taky spíš homeo (čípky Viburcol nebo Chamomillu kuličky) 😉