Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
10. kvě 2011

krasny den 🙂

aj u nas sa spalo do 6:30, dnes uz od rana svieti slniecko, Sophi sa hra a ja idem varit. 😵 😵

lehna
10. kvě 2011

ahojky,

my jsme vzhůru od 8.
včera byl Štěpi celý den úplně marný, polehával, kňoural, jak přišel MM z práce, tak si ho vzal na ruce a hned ho obhodil. pak byl jakžtakž v pohodě. snědl půl chleba suchého a za hodinu obhodil mě. celý hořel, dostal odpo nurofen, večer s pal se mnou v ložnici, noc docela v pohodě, jen nad ránem už chtěl mlíko, tak jsem mu trochu dala, ale pak začal za kňourat ,vrtět se, no ve 4 jsem mu dala nurofen,zase celý hořel, před 6 se probudil a pak spal do 8.
vypadá docela v pohodě, tak snad to bude už dobré 🙄

anta
10. kvě 2011

@lehna - jéje, že by nějaká viróza? Nemůžu dostat hároše ven, to je marný 😝 😀

lehna
10. kvě 2011

@anta -doufám,že jen nějaká lehká viroza. jenže od rána se ještě pořádně nenapil a nebyl čurat ☹.
my ven radši ani nejdem.

lehna
10. kvě 2011

tak ted vyčural skoro půl nočníku. uf,aspoň,že tak...

anta
10. kvě 2011

@lehna - jo to znám, Honzík, když hapruje, tak nečůrá třeba 4 až 5 hodin, no ale pak takřka vytopí sousedy, kolik toho načůrá 😅 😅 😅 Jinak mám tátu v nemocnici, fakt bezva zpráva 😒

prchalka
autor
10. kvě 2011

Teď ty dny nějak líp utíkaj 🙂
Poo jsme jí dneska museli budit o půl 3, jela jsem na kožní a jeli jsme všichni, tak abychom to stihli. No bylo trochu kňourání, ale jak jsem jí půjčila tiktaky, tak dobrý, i oblíkání v klidu a u auta už vypadala úplně svěže 🙂
Jinak jsem dneska nakoupila asi tak jako hanca minule za levno 😅 😅 Šla jsem tam vedle do sekáče, ptám se na trička s dlouhým rukávem, no tak všechno začínalo od 100 Kč výš. Nj, tak jsem jí jedno za 129 teda vzala. Až doma jsem si přečetla angl. nápis, že: V pekle bylo plno, tak jsem zpátky 😀 Tak to se nám hodí a líto mi těch prachů za jedno nošený tričko ani není 😀
Všem dobrou noc 🙂

prchalka
autor
10. kvě 2011

Jo a holky, podle čeho se na MMB hledají ty balíčky více věcí? Jakože mix triček, tepláků (myslím většinou od těch, co to prodávají z anglie). To je tak zdlouhavý a nic nemůžu pořádně vykoumat. Kdybyste měly návod, sem s ním!!

gina333
10. kvě 2011

@prchalka : to triko musi byt super, take by som brala aj ja 🙂 aj pre Sophi samozrejme. 😀 Ten navod by sa zisiel aj mne, ja som denno denne na MMB, uz som davno nic dobre nenasla za slusnu cenu. 😲

@lehna : drzim palce aby to bola iba viroza, dufam, ze ste uz z toho vonku. 😝 😉

Aj u nas to dnes slo dost rychlo, poo spala do 14:00, skoro 2 hodky, potom sme sli na ihrisko, MM ostal doma, upratal mi celu spajzu, navrtal nove policky, tak nanho nemozem povedat kriveho slova. 🙂 🙂 Zvaldli sme aj nakupy, Natalkin basket, takze bol tak pohodickovy den. 🙂 🙂

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
11. kvě 2011

Dobré ráno,
světe div se, včera večer po přemlouvání a pohádce o princezně, co jí upadla pusa z toho, že dudala, jsme ty 2 hnusný gumy dali jako ptáčkům.... a usnula bez něj. Probudila se sice v 5, ale nic nehledala a zase usnula. Jen jsem zvědavá, jak dlouho nám to vydrží 🙄 Co budu dělat poo? Docela dlouho jí trvalo usnout a furt si vymýšlela, když nebyl dudu, chtěla přikrejt - asi ve 25ti stupních, tak byl cirkus kvůli tomu... 😝

gina333
11. kvě 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : pamatam sa, ze Natalkin dudel sme aj zo smetneho kosa vytahovali 😀 pekne to sama zahodila, akoze uz je velka, ide do skolky, a vecer ked bolo treba spat tak sme museli vysypat smeti a hladat. 😉 Ja by som jej to na obednajsi spanok nechala, ked to bude pytat, ved uz to je pokrok, ze na noc to nepotrebovala, no nie? 😵 😵

U nas sa spinkalo do 6:10, vstavala so mnou. 🙂

lehna
11. kvě 2011

Dobré ráno,

tak včera vše v pohodě, už i zlobil,takže snad je v pořádku. k večeru snědl celý chleba s máslem a marmeládou, jak byl vyhladovělý 🙂.

Holky zkuste napsat do názvu MIX a do značka NEXT. to ěnco vyjede.

@prchalka - super s dudlíkem, přeju ať to vydrží. u nás se chodí s dudlem i přes den 😠 . jen ven mu ho zakazuju a doma sice taky, ale to si ho zas za chvíli vrazí do papule 😖

lehna
11. kvě 2011

Jo ještě na tom MMB zkuste třeba - balík, 3ks, 2ks, atd..a bez toho next

prchalka
autor
11. kvě 2011

@lehna To je fajn, že je to lepší.. třeba to bylo k zubu?? 😕 Ještě ho nemáte celej, ne? No víš co, z dudu to byla vlaštovka, poo to asi neprojde jen tak.. ☹ Achjo, jenže MM už toto udělal podruhý a nemělo by se pak ustupovat a zas jí ho dát, aby si nemyslela, že si pak všechno vyřve, že jo a že to byla jen sranda.. Večer se to dá, ale fakt mám bobky, jak to bude poo, aby vůbec usnula nebo neusínala hodinu 🙄 😝
Zadat mix už jsem zkoušela, no ještě popátrám dál... V pátek jedem se sousedkou mrknout do jednoho sekáče, tak se těším 😉 Doufám, že to bude ucházející!!!

hancazivocich
11. kvě 2011

Dobré ránko,

@anta - a co je tatínkovi? Snad to nebude nic vážného..

@prchalka - blikni to triko! Já ho taky chci 😀 😀
Já se po o usínání bez dudla bála, ale jak už jsem psala - rychlovka..

@lehna - jo, to si pamatuju - taky dudlala non-stop. Tak ho zkus dát na nějaký místo, kde ho nebude vidět, nebo kam nedošáhne. Já už to pak taky děldala. Že když ho neměla na očích a po ruce..

Jinak já včera projížděla a vyřazovala věci, máme na léto apod. vše - i díky tchýni, že? 😠 😅 Nákup od ní si milá prchalko zaplatil MP, páč mu bylo jasný, že tohle bych teda neskousla a asi dlouho neskousnu. Minule dovalila apartní klobrc (naštěstí jí byl malej), páč jsem si jen představila tu cifru a viděla jsem rudě 😠 😠
Pak jí zkoušela cro..crocs... takový ty botky napůl pantofle s přezkou.. I když jsem jí jasně říkala, že tohle si pro ní nepřeju, protože jak pořád lítá a zakopává,.....Ne, musela jí je dovalit - naštěstí ,,lehce" neodhadla velikost, tak jí cpala do 22tek, i když jsem jí kolikrát opakovala, jakou má nožku. Jo a cvičky jí donesla.. Vrrr - taky podobného číslování - se kouknu a vidím, né, musela jí je zkusit - neprošly přes nárt 😅 😀 😝
Dostala jasný insrukce, že máme fakt všechno a stejně donesla tričkou s dlouhým - nový za 150.. Naštěstí bylo hodně od krku..
Je to otřes - jak jsem zvyklá na ty věci od toho pána od 9-30 korun za kus pro ni, tak pak čumím, že jo.. 😲 😲 😲

Jinak Prchalka - jukni do Kiku, tam máš nový dlouhý kolem 80,90 - ať nekecám, to se vypla, ne? A už jsem ho i prala a ,,zapomněla" třídit a přežilo, drží - barvu i tvar, tak snad bude ok.. Nějaká paní se minule rozplývala, že tam jsou velikosti ve skutečnosti větší, no, mně to nepřišlo - dávejte si na to majzla, my máme o jednu, dvě větší - při nákupu tam, teda...
Nebo je to i značkou? I v Kiku jsou asi ,,podznačky", ale mně to fakt přijde menší...

lehna
11. kvě 2011

@prchalka -když on mi ten zub neukáže. chybí mu pořád ten jeden podle mě. O té mojí kámoška Natálka to samé ve stejný den, jen neblila. tak nevím ,asi něco ve vzduchu.
To je fakt,že se musí vydžet a nedávat znova. a neboj, třeba i po tom obědě bude v pohodě a nebude jí to trvat dlouho usnout. u nás Pipa usíná sám, takže s dudlem, ale kolikrát ho vidím,že po chvíli jak už spí, si ten dudel vytáhne a spí dál. ale přes ten den, no moje nervy, jak ho vidím,že ho má v papuli.
Taky musím pohledat nějaké trička a kraťasy hlavně!
Pipovi jsem objednala i tenisky na písek před 14ti dny, myslím,že jsi říkala,že Čorí má širší nožičku,že?
tak jsou fajn široké. tady tyto. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=43486791&tab=2

hancazivocich
11. kvě 2011

@lehna - ale ty jsou krásný!! I ty kotníčkový - na zavazování, fakt to sedí? Ty velikosti? A přes nárt? Hodí se pro širší a vyšší nožku?
Tý brďo - no, ty jsou...

Holky - myslíte, že mám už dávat ven bez plínky? Včera mi zas doma čůrala na koberec. Střídá se to děsně - jeden den si říká, druhej jí je to jedno.. CHlap zuří, že je vše počůraný a já peru a peru.. To mi neva, ale kdyby člověk věděl, co by bylo nejlepší..
Čůrat do travičky chce, tlačí, ale nejde jí to... Tak nevím.. Chtěla jsem ji minule nechat lítat na chatě bez a tchyně mi to zatrhla - nechtěla to tam mít po..
Tam musí mít plínku

Jinak já tu moc nebudu - chodíme ven dopo i odpo.. Jinak si hodím... Hážu si pravidelně minímálně tak 10x...
Jo a včera - dopo na hřišti, kámošce přišel manža a Kikouš - jéé, miminku Maxíkovi přišel tatínek... A když jsme šly dom tak ahoj teto Lenko, ahoj Maxíku, ahoj tatínku 😲 😲 A já jí říkám - to je Maxíkům tatínek, tvůj je to strejda. A no jo, pořád - tak ahoj strejdo 😅
Nebo jí něco vysvětluju a ... Vím, vím, nemusíš říkat pořád kolem ... Neopakuj mi to... Jsem už unavená, nebudu čůrat do nočníka... Bolí mě křeč v nožičce... Joo, aháá - tak takhle to je.. Maminko - jseš kluk nebo holka? A pirát na obrázku má piňďu a princezna pipinku, viď? Haooo, paní - kam dete? Máte dobře? Jde s vámi holčička? A kam...
Ahoj, dobrý den, jdeme kupovat. Máte rohlíky? Chci pět.. (Paní prodavačka a co chceš ještě - vydřená smíchy) a ona a chleba máte? Nemáte? Ježíši, maminko - nemá chleba.. Tak pitíčko a bombonky... Maminko dej korunky a jdem... Jo, můžeš si koupit noviny 😝 😅 😕

anta
11. kvě 2011

@hancazivocich - ahojky, to kdybych věděla, co mu je. Otekly mu děsně nohy a nemohl se na ně postavit. Byl ve vaně a máma ho nemohla z ní vůbec dostat, tahala ho z ní hodinu! Nakonec přišel na pomoc soused 😒

lehna
11. kvě 2011

@hancazivocich -Hani, velikosti sedí. Štěpi má 27 a má je kousek větší,tak jak mají být. Já si pro ně byla přímo u té paní. ale musíš si k nim obejdnat ještě i stélku, to ty botky nemají http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=588312.
ty kotníkové nevím jak sedí,ale ty co máme,co jsem hodila odkaz, tak jde vidět,že jsou i na širší nožku 😉.
Tak zkus Kiku nechávat venku bez plíny. já to taky sem tam tak dělala, sem tam se počůral, sem tam to vydržel i 2hodiny se nevyčurat,protože on do travičky prostě nééééé a vydržel až domů na nočník.
Zase ty perly Kikouše, já se směju. tak ukecané dítko je i Natálka. to Štěpi je mimo domov skoupý na slovo, mele jen doma 😀.

lehna
11. kvě 2011

@anta -jejda, já úplně přehlídla,že TM něco je. už je lepší?

hancazivocich
11. kvě 2011

@anta - tak uvidíš, třeba si dal moc horkou vodu a neutáhlo to srdíčko..

@lehna - jo, já to zkusím, uvidíme. No, ty hlášky - občas je to na špagát. Když se houpe v takovým tom talíři, hladí cizí holčičku po vláskách a důležitě jí něco vysvětluje, tak se můžou ostatní potrhat smíchy.. Nebo když vidí měsíc, tak řve tak, že se musí podívat uplně všichni.
Zrovna včera se mě MP ptal, po kom je to dítě taková držka 😅 😅 On prej byl taky ukecanej. Ale tchyně tvrdí, že je to vrozený, že já na to vliv nemám (že si s ní povídám a čtu, že)... Taky milé...

hancazivocich
11. kvě 2011

@lehna - Jejda, dík za info s tou stélkou. Já to proberu s MP, třeba by teď mohl taky 😀 😀 Teď se nám nevěnuje, tak toho musím fikaně využít 😀 😀 😅

gina333
11. kvě 2011

@anta : chudak TM, dufam, ze to s nim nebude nic vazne 😲

@lehna : tie botky su paradne, my nosime teraz botasky, ale kupim len crocsi a sandalky, vlani sme platenky vobec nevynosili. To MMB som pozerala, natrafila som na leginky, budu jej dobre na doma, takze diiiiiiiiiik za tip. 😉 🙂

@hancazivocich : dobre som sa zasmiala, Kikus je riadna drzticka 😉 Sophi teraz s oblubou sa kazdeho pyta ako sa vola,
ci je chlapec alebo dievcatko. 😉 🙂

prchalka
autor
11. kvě 2011

8h a je zas celá nahatá 🙄
@lehna belkovice znám, už několikrát jsem na tyhle všechny tenisky koukala. Copak širší, to jde, ale problém je se dostat přes nárt až do špičky u většiny bot. Ale přišly nám od paní z MMB kožené botky a ty jí jsou. www.mimibazar.cz/foto.php?id=44087939&tab=9 tyto, ale červeno-bílé. Za 89,- no bezva, ne?
Navlíkne i zapne sama, když chce a hlavně, nemá nic hned promáchanýho. Jen když lítá v hlíně a písku.... tak má trochu šmucik ponožky 😖 😅

lehna
11. kvě 2011

@hancazivocich - zkus a uvidíš. neboj,však se to naučí. mě překvapilo,že Štěpi je bez plínek úplně během 3 měsíců.to jsem ani nečekala. JJ, ta vložka těm botkám prostě chybí, tak mi je paní ještě k nim dala. a je to lepší.
Boooože ta tvoje tchýně..., to je taky materiál fakt. co slovo, to perla.

prchalka
autor
11. kvě 2011

Sedí vedle na gauči, obložená vypranýma suchýma utěrkama, do kterých se balí a prej: "Dělám výstavu" 😅 😅

hancazivocich
11. kvě 2011

Tak - dítě se vzbudilo a chraptí...

hancazivocich
11. kvě 2011

Jinak anta má v nemocnici tatínka, ne muže - jestli jsem to dobře pochopila 😅

anta
11. kvě 2011

@hancazivocich - tak tak, mám v nemocnici tatínka, ne mm, toho jsem ještě neotrávila 😅 😅 😅 Odpoledne se dovím, co tátovi je, zatím nevím ani zbla 😒

prchalka
autor
11. kvě 2011

Tak jsem zas přišla o pár nervových buněk 🙄
Uspávání BEZ gumy, ALE 3/4 hodiny! Spartakiáda hadr! 😠 Prděla na pusu, mlela o všem možným, básničky..! Usnula ve 13.30! Tak já nevím, jestli v tom takhle pokračovat nebo co... ?!?!? 😕 🙄