Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
24. kvě 2011

Holky, tak dítě se vzbudilo a vyrážka je pryč, tak to nechápu 😕 😀 😀 😀 Asi mám zázračné dítě, které se samo vyléčí 😀 😀 😀 😀

lehna
24. kvě 2011

tak dneska si ten spánek vybírá i za včerejšek. spí skoro 3h! 😲 😅 . aspoň jsem udělala kus práce 🙂

@anta -tak to je super. tak možná jen nějaká ta alergie na něco co snědl 😉 🙂 . hlavně,že je pryč .🙂

anta
24. kvě 2011

Tak jsme u té dr. přece jen byli a má to ze sluníčka, tak zaplaťpánbůh, že to není spála 😉 Za chvíli přijde mm a dostanu dárek, tak se těším 😀 😀 😀

hancazivocich
24. kvě 2011

@anta - super - aspoň máš klid!
U nás - opět karambol.. Hodila čumáka v lese - cestou na hřiště.. Rozbitý koleno a loket. Na hřišti si vůbec nevzpomněla, ale doma - slzavý údolí. Až doma jsem zjistila ten loket 😅 No, mý nervy, teda...
Jinak si tam hrála s nějakou čtyřletou holčičkou - sranda největší. Obě stejný divošky a obě se snažily dirigovat tu druhou.. Jo a ehm..obě skoro stejně veliký 😲
Tak jsem jí cestou zpět koupila nanuka.. Teď kouká na Madagaskar a říká mi - maminko prosím, já chci čůrat.. Tak jsem ji posadila na nočník a prej dík.. Jo a něco jsem jí na hřišti říkala a ona na mě - zavři pusu..Tak tohle teda od nás fakt nemá....Páč my víme, že je zbytečný jí to říkat. 😀 😀 Ale někdo z příbuznejch se evidentně snažil o výchovu 🙄

hancazivocich
24. kvě 2011

Jinak brácha má potvrzený kamínek před močákem... Takže tak

anta
24. kvě 2011

@hancazivocich - no to jde, mně zase dneska říká dítě "máma nemluví, máma řve jak kráva!" 😝 😀 😀 😉

anta
24. kvě 2011

Tak jsem dostala od mm krásnou lilii a knížku a holky, já vám čekala ferari 😀 😀 😀

gina333
24. kvě 2011

@kaja73 : mas pravdu urcite, budem musiet tie plienky vynechat aj poo, zajtra idem nato. Dakujem za podporu. 🙂 🙂

@anta : to je dobre ze Honzikovi uz je fajn, takze na vine bolo sniecko. A mas ho s niecim natierat? 😉 A TM je zlaty, ze na teba nezabudol, aku knizku si dostala? 😵

prchalka: ja mam zatial alergiu v pohode, u nas take ostre slnko este nie je. Zajtra skocim do lekarne a popytam sa na tie lieky, ja ich zacnem brat 2 tyzdne pred dovolenkou a potom ich budem jest aj pocas dovci, dufam,ze aj tento rok zaberu. 😲 Pytala som sa na koznom, ci ma vyznam brat beta karoten, ale doktorka povedala, ze nie. 😝 Vraj, to na zmiernenie alergi nepomoze. 😕

@hancazivocich : uf, chudak braska, co s nim budu robit? 😲

anta
24. kvě 2011

@gina333 - máme ho patlat nějaký fenistilem, takže zítra si ho jdu vyzvednout a bude patlačka matlačka. MM se bojí zapomenout na můj svátek 😀 😀 😀 Dostala jsem knížku od Vlastimila Vondrušky 😉

gina333
24. kvě 2011

@anta : fenistil je taky priesvitny gel, ja to davam na ustipnutie od komarov. 😉

Dnes mi MM doniesol velikansku kytku orgovanov, krasne vonia cely byt. 🙂 Poo sme boli na ihrisku, potom sme sli ku babi otestovat kolaciky ktore objednala na sobotnajsiu oslavu. 🙂 🙂 Sophi uz spinka, idem si dat melon, u nas su melonove hody kazdy vecer, MM s Natalkou ho zboznuju. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

hancazivocich
25. kvě 2011

Dobré ránko,

@anta
@gina333 - dávejte pozor - fenistil je sice na svědivé pupínky, ale nesmí se s ním na slunce! Vím to, je to v příbalovým letáku a MP to zjistil ve Španělsku - normálně se po něm na slunku osypal ještě víc než byl..Masakr...

@gina333 - buď ho dá dobrovolně, nebo si pro něj budou muset šáhnout 😅 😕

Jinak noc ušla - teda byla luxusní.. Ale ten večer - řev, řev... Nožička a bříško. Já bl*ec jí koupila takový ty křupky - na sladko a jí z toho vzalo bříško.. K tomu rozbitýmu kolínku to byl bonus.. Jsem šla na wc já, slyším jak se dohaduje s MP a řve.. Pak křičí na mě - maminko honem - chvátej, bude průšvih... Já přiletím a říkám - chceš čůrat? Jooo - honem..Tak jí posadím na nočník.. Vyčůrala se.. A říkám MP - tos jí tam jako nemoh dát? Prej ode mě nechtěla - že počká...Hlavně ho podezírám z toho, že tyhle věci kolem čůrání moc nemusí, tak se ani nesnažil..Vrrr

gina333
25. kvě 2011

dobre rano 🙂

@hancazivocich : fenistilom tie stipance natieram na vecer ked uz ide spat 🙂 O tom curani ani nehovor, minule som sa vychystala do obchodu, uz som stala pri vytahu, ked dobehol za mnou, ze sa mala pocikala aby som ju isla prezliect. 😲 No su ti chlapi normalni ? 😝 😉

U nas sa spalo suprovo, do 6:10, rano sa uz stihla pokakat. 😲 Vcera sme jej kupili krasne nove gatulky s Mickey Mousom, vysvetlili jej ai 1000x ze Mickey bude plakat ked ho ocika, nato sa rano pose.ie. 😕 No u nas odplienkovanie vidim na velmi dlhu etapu. 😝 😝

hancazivocich
25. kvě 2011

@gina333 - tak to on ji i převleče - teda obleče.. Ale prostě k těm věcem kolem čůrání, kadění, atd - určitě vztah nemá 😀 😠 Tvrdí, že by si připadal jak pedofil, kdyby ji tam dole měl mazat krémem nebo tak 😅 😖 - co mu jako na to mám asi řict? Ale oblíkám chodí s ní sám ven - když je doma, když je nejhůř, tak uspí... Sám s ní jede i nakoupit.. Kočárkoval teda až nějak od šestého měsíce, spíš dýl...Do tý doby fakt nehrozilo. Protože - jo, začne mi to řvát a co s tím asi budu dělat?
No, u nás to odplínkování probíhá též pomalu, ale pokroky jsou vidět. Neboj! Ale to čůrání venku mě upřímně fakt děsí....

anta
25. kvě 2011

@hancazivocich - teda díky za upozornění, no to je děsný teda s tím fenistilem 😒
Jinak ahoj holky, máme šílený dítě, už od 5,10 hučel, to snad není pravda 😖

gina333
25. kvě 2011

@hancazivocich : MM okrem vecerneho uspavania a prebalovanie urobi naozaj vsetko. 😉 To sa nemozem stazovat, kazdy den s nou chodi na ihrisko, nemusim ist ani s nimi, berie ju na nakupy. da jej papat, takze ma odpustene. 🙂

@anta : fuu, to mas pekne dlhy den, do vecera je este dalekoooo. 😀 😉

prchalka
autor
25. kvě 2011

Ahoj,
u nás se dneska jedno bůzo, jinak standard.
Možná odpol dorazí stříhací kámoška, prostě dnes nebo zítra, tak už mám lehké mrazení 😅 😅
Přebalování a spol. MM nikdy nevadilo, ale jak mu ukáže ňuňána na prstě, tak se z toho osype 😀 😀
Do krámu a mezi lidi jsem šla taky poprvé snad až v jejím půl roce, když jinak byl při zastavení řev... a co bych tam s ní jako dělala?? 😅 No teď už bych to taky viděla s větším nadhledem 😉
To odplínkování - v klidu. My začaly minulé léto a..... ven, na cvíčo a do auta.... jsem si prostě troufla až letos na jaře. Přes léto se to naučej 🙂

gina333
25. kvě 2011

@prchalka : vcera som zabudla reagovat na tie vlasy 😉 vitaminy ktore som brala zabrali, nepadaju mi, nevravim, ze nevypadne ani vlas, ale je to v norme. 🙂

gina333
25. kvě 2011

ined, matova, katzi ako sa mate ?? 😲 🙂 🙂 🙂

anta
25. kvě 2011

Jo a ten fenistil, co jsme dostali od dr., jsou kapičky, které způsobují únavu, taky Honza vypadá hrozně unaveně, už je dostal. Dává se 15 kapiček třikrát denně, tak snad mu to zmizí ta vyrážka, ale zatím ji má 😔
Zítra jdu vypovídat na tu policii, uvedla jsem tam jako svědkyni i naši sousedku, která neustále čumí z okna a šmíruje lidi, ta to viděla určitě, ta bude mít radost, až si pro ní policajti přijedou 😔 Oni to policajti chtějí dohnat na trestný čin a u toho musí být nejméně 3 svědci, což jsme.

gina333
25. kvě 2011

@anta : ja by som mu tie kvapky 3x za den nedavala, koli tomu,ze to oblbuje. 😲 To ides fakt svedcit? Ty sa nezdas, ja som sragorka na taketo veci, nie zeby som sa bala o sebe, ale aby sa nepomstili mojim detom. 😕 🙄 Drzim ti moc a moc palce. 😉

anta
25. kvě 2011

@gina333 - vím, co je moje občanská povinnost 😀 😀 😀 , obzvlášť, když mě ta holka identifikovala, že jsem šla do baráku, to mám smolíka, bohužel jaksi odmítnout výpověď ze zákona možnost nemám, jo mám ale tak pod pokutou do výše 5000 Kč, tak co můžu dělat, to si za těch 5000 Kč nechám vyrobit ze sádry novou hlavu 😀 😀 😀 😀 . Tak to víš, že mám obavy, ale udělat to musím. Prostě mám smůlu, že jsem se u toho nachomýtla. Ta holka mě popsala a oni ti policajti mají ze své evidence fotky obyvatel tohoto domu, takže se tomu nevyhnu 😉

anta
25. kvě 2011

@gina333 - ale trošku blbý je, že mě ti pachatelé viděli oba, jo, takže z toho radost mám taky minimální, to mi věř.

hancazivocich
25. kvě 2011

@anta - jejda, tak to ti nezávidím..
Jo, to bude mít sousedka obrovskou radost 😀

Holky - víte co se stalo mně? Jdu uspávat Kikouše, najednou mě Kikouš píchá prsty skrz mříže a ptá se mě jestli je tenhle prstíček prsteníček - a ono je skoro o dvě a půl hodiny víc 😅 😅 😅 😲 😲 😔 Hm, to jsem toho chtěla zrovna tolik udělat..

hancazivocich
25. kvě 2011

@anta - krouhni mu to na 2x denně a když bude pořád ospalý, tak jen na noc.. Ono to zmizí - neboj.. Jestli je to na slunko, tak to bude chvíli trvat. Malá to měla na štípance - otekla a byla taky ospalá. Bylo mi jí líto, tak jsem dávkování tak trošku upravila. Sice to mizelo pomaleji, ale zmizelo 😉

anta
25. kvě 2011

@hancazivocich - krouhnu mu to 2x, jednou dopoledne a podruhý na noc a sejřím na to 😉

gina333
25. kvě 2011

@anta : tak ti drzim moc palce aby to u tych poldov dopadlo dobre. 😒 Co samozrejme aj dopadne !!!!!!! 🙂

My sme poo boli v meste, kupili sme pre MM letne nohavice, aj kratasy, tricka a kosele ma, takze je uz uplne zaobleceny, horucavy mozu prist. 😵 Zajtra maju v Takku krasne letne veci za dobru cenu, tak dufam, ze aj ja natrafim na nieco. 😵 Sophi si vyspevuje, dam jej este chvilku a potom nabehnem aby uz konecne spala. 😀

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
26. kvě 2011

dobre rano 🙂
baby ja mam sto chuti jej tu plienku dat naspat. 😠 Ona vobec necika do nocnika, vkuse sa jej pytam ci ide cikat, ona ze nie, a o chvilu uz je na zemi mlaka. Dnes mi dokonca povedala, ze su tam rybycky! 😲 Alebo ked si uz sadne, vytlaci zo seba kusok, asi 10 kvapiek a ostatok pusti do 10 minut na zem. Myslim si, ze ona nechape kde sa ma cikat. Aj my povie, ze do nocnika, ale necika tam. 😒

prchalka
autor
26. kvě 2011

Dobré ráno,
k ránu teda u nás nic-moc. Někdy v 3.40 békala - no to už si mohla takhle pozdě odpustit. Od té doby skoro nespím. Chvíli jsem tam vytuhla a ve 4.50 jsem se chtěla zvednout, šla jsem k sobě a v 5.20 znova békala 🙄 a pak znova usnula na hodinu. Nějaká ukňouraná.. 😖
Dneska nás asi čeká konečně to stříhání 😕 😝
Četla jsem letem světem..
@anta Na nás ten Fenistil při tom kašli teda fakt na spaní nezabíral 🙄

lehna
26. kvě 2011

Dobré ráno,

včera noc o.k., vstávání 6.15, přes den se nespalo. odpo jsem jela na gyndu, stále jsem nedostala MS od té revize. tak mi píchla, něco na růst a sliznice a za 14dní mám přjjít na píchnutí vyvolávačky a měla bych to teda už konečně dostat.

Dneska noc taky celkem o.k., jen ve 2 přišel i s peřinkou a polštářem a uložil se mezi nás. tak MM se pak odstěhoval do pokoje a Štěpi vstával v zase 6.15, takže jsem zvědavá jestli dneska zas nebude spát. no ani by mi to nevadilo, ve 2 musím jet do města, ve 4 ještě máme jednu schůzku ohledně rekonstrukce. tak zas trochu nabitý den.

hancazivocich
26. kvě 2011

Dobré ránko,

@gina333 - i u nás je to občas takové - tvrdý bojkot. Ale naštastí už je to lepší. Koupili jsme nálepky, na tu nalepenou tapetu ve dveřích jsem s ní nalepila první dvě - když se jí povedl první bobek do nočníku a máme dohodu - jedno čůrání - jedna nálepka, bobek - dvě nálepky. Pokaždým čůrání - i na koberec se jí ptám - kam máš čůrat? Když se vyčůráš do nočníku, tak nalepíme...
Poslední dobou se mě ptá, jestli jdu taky čůrat - bafne svůj nočník a letí se mnou k záchodu.. A machruje, že čůráme spolu 😀
Lepší to jde, když má holou řiťku.. 😉